retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-14, 18:41   #1
kasiaoli2001
Rozeznanie
 
Avatar kasiaoli2001
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 513
Question

retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)


Witam,
szukam na forum od kilku dni jakiegoś wątku tego typu i nie mogę sie doszukać...
Więc zapytam tak poprostu: po jakim czasie po "kuracji" kremem z retinolem (Ysheal+ Avene i Retinol 2010 Dermiki) mogę bez skutków ubocznych(np. przebarwienia) wystawić trochę mordkę do słonka??
Wiem, że pewnie znajdzie się całe grono "anty-słoneczkowych" i filtromaniaczek, które będą ostro przekonywać o absolutnej konieczności stosowania filtrów min. 50 a nawet 100 (nawet w nocy...) i absolutnej konieczności rezygnacji ze słońca pod pozorem złapania czerniaka i Bóg jeden wie czego jeszcze.
Wiem, że smażenie się jest szkodliwe, obojętnie czy to słońce czy solarium, ale tak samo jak drakońskie diety i objadanie się, smarowanie buzi czym popadnie niezależnie od wieku, i sypanie się skrobią ziemniaczaną i inne szaleństwa, których ludzie się dopuszcają na własnym ciele. Wogóle uważam, że wszelkie skrajności i przesada we wszystkim są zazwyczaj niestety niezdrowe...
Proszę o profesjonalną i rozsądną odpowiedż na pytanie bez prawienia morałów i przekonywania o szkodliwości słońca.
Być może wyjadę tej zimy w góry, a tam wiadomo, że czasem mimo wysokiej ochrony w postaci filtrów czasem słońce spowoduje lekkie opalonko nie chcę się nabawić przebarwień po retinolach od słońca, stąd moje pytanie.
Piegusy na polikach są już po tych ww kremach prawie niewidoczne.
Pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedź
kasiaoli2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 07:55   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)

po jakim czasie po "kuracji" kremem z retinolem (Ysheal+ Avene i Retinol 2010 Dermiki) mogę bez skutków ubocznych(np. przebarwienia) wystawić trochę mordkę do słonka??

nigdy nie ma pewności, że nie powstaną przebarwienia posłoneczne. i nie ma to żadnego związku z retinolem. po prostu- jeśli jest słońce, to mogą być przebarwienia. cudów nie ma.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 15:59   #3
kasiaoli2001
Rozeznanie
 
Avatar kasiaoli2001
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 513
Dot.: retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)

No nie wiem...
Czytając wątki gdzieniegdzie można dowiedzieć się, że o kresie stosowania kremów z retinolem i jego pochodnymi skóra jest delikatniejsza i badziej wrażliwa na wszlekie czynniki zewnętrzne, w tym głównie na słońce. Na którymś wątku przeczytałam nawet, że retinol działa fotouczulająco...
W zasadzie chodzi mi jedynie o informacje, kiedy np. przed wyjazdem w góry muszę przestać używać tych kremów co by mi nabawić się poparzenia. Jak długo skóra pozozsaje wrażliwa i kiedy się zregeneruje lub dojdzie do momentu kiedy takowych skutków nie będzie.
Co do przebarwień - wiem, że mogą powrócić... ale oczywiście będę starała się odpowiednio buzię zabezpieczyć filtrami- a niestety mogę np. nieuważnie zetrzeć flitry z buzi podczas jazdy na nartach i co wtedy??? nie chce się poprostu poparzyć, w górach słonko niemiłosierne...
pozdr!
kasiaoli2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 16:46   #4
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)

Krem Dermiki z retinolem jest na dzień, prawda? To jak może działac fotouczulająco?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 22:51   #5
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)

Oczywiście, że retinol działa fotouczulająco.
3-4 tyg to bezpieczny okres po którym mozna złapać troszkę promieni. Radzę jednak być ostrozną i koniecznie stosowac krem z filtrem.
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 22:59   #6
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)

Na biochemii znajdziesz więcej informacji
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 15:46   #7
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: retinol a słońce... po jakim czasie można "złapać" ciut słonka:)

Nie straszcie... Kupiałam ten krem na dzień
Dermika, 2010 Retinol + Tlen, Inteligentny krem przeciwzmarszczkowy z systemem dotleniania skóry https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nia-skory.html, mam nadzieję, że retinol jest tylko w nazwie
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.