Czy jest ktoś w stanie pomóc mnie i mojej cerze???Proszę ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-30, 23:06   #1
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92

Czy jest ktoś w stanie pomóc mnie i mojej cerze???Proszę ;(


Mam 27 lat i straszny problem z cerą. Od ponad 2, 5 roku nie mogę dojść z nią do ładu. Nigdy nie dbałam o swoją cerę jeśli chodzi o pielęgnację. Do prawie 25 roku życia jedyną formą pielęgnacji było mleczko kosmetyczne i krem pod oczy. Moja cera zawsze była normalna, gdzie czasem pojawił się na niej mały nieprzyjaciel. Nigdy nie stosowałam toników, kremów, żeli, a przede wszystkim wody do mycia twarzy. Nigdy nie położyłam się też spać w makijażu. Niestety te 2, 5 roku temu postanowiłam popróbować różnych kosmetyków. Zaczęło się od żelu do mycia twarzy, toniku i kremu. Stan mojej cery w przeciągu krótkiego czasu bardzo się pogorszył, a ja zamiast odstawić nową metodę kupowałam kolejne kosmetyki żeby pozbyć się tego czego się nabawiłam i trwa to aż do dziś... Przetestowałam setki kosmetyków aptecznych i drogeryjnych, domowych sposobów i wciąż efekt ten sam, a mianowicie po zakupie nowego kosmetyku przez kilka dni jest ok ,a potem albo mnie sypie chrostami, zaskórnikami, albo cera jest przetłuszczona z pryszczami, albo sucha na wiór z podrażnieniami, albo wszystkiego po trochu... Od ponad miesiąca się nie maluję, nie stosuję kremu tylko maść ochronną z witaminą A Hasco, bo to też jedyny produkt który moja twarz polubiła. Nie byłam z tym u dermatologa, ale byłam u dwóch kosmetyczek. Panie polecały apteczne produkty, które się nie sprawdzały. Nie wiem już co robić. W przeciągu tego czasu robiłam czasem zdjęcia mojej skórze i wklejam je do obejrzenia poniżej. Jestem bardzo zdołowana, bo nie wiem co jest nie tak. Koleżanka z pracy radzi zrobić badania z krwi, inna mówi czy ja nie mam jakiejś bakterii na skórze, a ciągła zmiana kosmetyków jest dla niej podłożem. Próbowałam 3 razy wrócić do mojej starej metody pielęgnacji, ale efekt był taki, że moja twarz była cała zapchana wągrami i zaskórnikami. Od tygodnia stosuję obecnie płyn micelarny Dax perfecta, ale niestety już na twarzy są pryszcze. Zastanawiam się czy nie zacisnąć zębów i nie przetrwać tego czasu. Może twarz mus się przyzwyczaić do nowego sposobu pielęgnacji i stąd taki efekt? Dla tych co doradzają OCM też stosowałam i efekt był jeszcze gorszy, bo nabawiłam się aż do szyi podskórnych gul. OCM stosowałam z rycyną, a później sam olej ( morelowy i ze słodkich mogdałów) i ciągle to samo . Proszę pomóżcie czy to trądzik kosmetyczny, a jeśli tak to co robić, czym myć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m_29 maj2.jpg (25,7 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_1220.jpg (29,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_2027.jpg (25,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3741.jpg (23,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_6493.jpg (24,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_7118.jpg (21,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_7119.jpg (23,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_7471.jpg (30,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_8706.jpg (31,2 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_7918.jpg (28,2 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2012-10-30 o 23:07
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:46   #2
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Czy jest ktoś w stanie pomóc mnie i mojej cerze???Proszę ;(

Żeby było względnie szybko, skutecznie i w sumie taniej to najlepiej będzie jak pójdziesz do dermatologa. Przypuszczam, że dostaniesz coś do stosowania miejscowego z antybiotykiem i/lub pochodnymi retinolu.
Moja teoria jest taka, że te pierwsze kosmetyki musiałaś jakoś niefortunnie dobrać i albo pozatykałaś sobie nimi pory albo uszkodziłaś jakoś barierę naskórkową i stworzyłaś środowisko do rozwoju bakterii, albo jedno i drugie a potem powstało błędne kosmetyczne koło.
Dziwne, że tak dobrze reagujesz na maść ochronną, ona jest strasznie ciężka!
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 10:58   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Czy jest ktoś w stanie pomóc mnie i mojej cerze???Proszę ;(

Również uważam, że wizyta u dermatologa będzie dobrym rozwiązaniem.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 12:25   #4
alexa93
Raczkowanie
 
Avatar alexa93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Czy jest ktoś w stanie pomóc mnie i mojej cerze???Proszę ;(

a może zaczęłaś się jakoś niezdrowo odżywiać? Ja z trądzikiem walczyłam jakieś 10 lat. Stosowałam milion preparatów zew. z apteki, drogerii, lub domowe sposoby. W końcu poszłam do lekarza, żeby zrobił mi badanie hormonów, ale on zaproponował mi 3msc kurację dalacinem 300 + benzacne i differin. Efekt jest taki, że mam buźkę jak pupcia niemowlęcia po 2msc, zostało mi tylko kilka przebarwień które z dnia na dzień bledną. Ale oprócz tego zdrowo się odżywiam, biorę witamine E, vita miner, piję codziennie zieloną herbate i pokrzywę. Mam jeszcze problem z tłustą cerą ale po kuracji zamierzam przejść do tego, żeby smarować twarz sokiem z aloesu więc ten problem też zniknie.
__________________
Nie mow rzeczy, w ktore sam nie wierzysz.
alexa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 21:01   #5
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Czy jest ktoś w stanie pomóc mnie i mojej cerze???Proszę ;(

Odżywiam się cały czas tak samo, a co dermatologa może jest tu ktoś z Krakowa i poleciłby dobrego dermatologa- byłabym bardzo wdzięczna
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.