Wózki Teutonia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-20, 16:54   #1
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Question

Wózki Teutonia


Witam wszystkie mamusie. Poniewaz nie znalazlam wielu opinii na temat wózków Teutonia, zakladam nowy watek. (sorry, jesli gdzies jest podobny i przeoczylam ).
Rozwazam zakup modelu Fun ze wzgledu na to, ze mam male autko i tylko ten wejdzie mi do bagaznika. Sprawdzalam osobiscie .

Czy któras z was ma taki? Jak sie sprawdza na codzien? Prosze, napiszcie wszystko co sie wam w nim podoba oraz co was denerwuje.

Szczególnie chodzi mi o skladanie i rozkladanie. Ogladalam go w sklepie i albo sprzedawczyni nie bardzo sobie z nim radzila, albo jest to dosyc klopotliwe. Trzeba zdejmowac siedzenie za kazdym razem, bo inaczej nie wchodzi do malego bagaznika. Jak to jest w praktyce?

A co myslicie o przewozeniu w nim noworodka bez gondolki, w samej spacerówce? Wiem ze rozklada sie na plasko. Moja dzidzia bedzie w polowie maja, wiec pomyslalam, ze moze ta gondola nie potrzebna i wystarczyloby letni spiworek kupic? Moze sie myle... .

Doswiadczone mamusie doradzcie . Pliiis.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:05   #2
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Wózki Teutonia

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie. Poniewaz nie znalazlam wielu opinii na temat wózków Teutonia, zakladam nowy watek. (sorry, jesli gdzies jest podobny i przeoczylam ).
Rozwazam zakup modelu Fun ze wzgledu na to, ze mam male autko i tylko ten wejdzie mi do bagaznika. Sprawdzalam osobiscie .

Czy któras z was ma taki? Jak sie sprawdza na codzien? Prosze, napiszcie wszystko co sie wam w nim podoba oraz co was denerwuje.

Szczególnie chodzi mi o skladanie i rozkladanie. Ogladalam go w sklepie i albo sprzedawczyni nie bardzo sobie z nim radzila, albo jest to dosyc klopotliwe. Trzeba zdejmowac siedzenie za kazdym razem, bo inaczej nie wchodzi do malego bagaznika. Jak to jest w praktyce?

A co myslicie o przewozeniu w nim noworodka bez gondolki, w samej spacerówce? Wiem ze rozklada sie na plasko. Moja dzidzia bedzie w polowie maja, wiec pomyslalam, ze moze ta gondola nie potrzebna i wystarczyloby letni spiworek kupic? Moze sie myle... .

Doswiadczone mamusie doradzcie . Pliiis.



hej,jestem akurat szczęśliwą posiadaczką tego wózka i powiem szczerze że jest rewelacyjny,u mnie raczej nie ma problemów ze złożeniem,na początku mialam problem z tymi uchwytami na rączce do składania,ale da sie przyzwyczaić.Co do gondolki,ja akurat wybrałam tą wiekszą gongole i wiem napewno ze jest o wiele większa od innych gondolek i posłuży nam o wiele dłużej.I gondola i spacerówka są wpinane na podstawie systemu click-clack,dlatego wypiecie i złożęnie ani gondoli ani siedziska spacerówki nie stanowi problemu,można to zrobić jedńa ręka,co do siedziska spacerówki...jest rozkładane na płasko,ale jest za duża dla noworodka i myśle ze taki maluszek bezpieczniej czułby sie w gondolce.Jedynym minusem jest według mnie troche badziewny materiał,my mamy akurat kolor jasny róż i niestety zostają na nim zacieki po deszczu lub sniegu,jak nie wrzuce folii przeciwdeszczowej,które dosc ciężko schodzą.


aha i siedzisko spacerówki składa sie zupełnie na płasko,dlatego można je odpiąć i wrzucić na wierzch stelaża do bagażnika

w razie jeszcze jakich kolwiek pytań chętnie sluże pomocą
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie

Edytowane przez ira21
Czas edycji: 2009-02-21 o 15:05
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:57   #3
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Wózki Teutonia

Dzięki za odpowiedź . Cieszę się, że jesteś zadowolona z tego wózeczka, bo już się prawie na niego zdecydowałam. Jak na razie spełnia wszystkie moje oczekiwania i mam nadzieje, że nie będę żałować zakupu .

A czy korzystasz może z jakichś dodatkowych akcesoriów? Ja dokupię na pewno śpiworek letni i zastanawiam się jeszcze nad torbą do przewijania i moskitierą.

Hmm... to ciekawe, co piszesz o tym materiale tapicerki, bo mnie się własnie wydawało, że będzie łatwy do czyszczenia... a też chciałam wybrać w miarę jasny - jasna zieleń.

Edytowane przez kotikaa
Czas edycji: 2009-02-21 o 14:01
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:00   #4
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Wózki Teutonia

Też myślałam ze nie bedzie wchlaniał wilgoć,ale niestety,napewno jest warstwa która chroni wnetrze wózka przed wilgocią,ale zacieki...robią się,ale to jest też kwestia wyboru gondoli,bo te "w jednym kawałku" maja ciut inny materiał niż ta nasza z odczepianą budka(jest w niej okienko,i tak zwany system klimatyzacji)


co do akcesorii,ja akurat mam folie przeciwdeszczową,jest swietnie dopasowana do wozka,zakrywa najmniejsze szczelinki i jest w niej okienko na rzep,zeby widziec maluszka,moskitere do gondolki,i oddzielnie do spacerówki,parasolke w kolorze wózka,torbe do wózka,komplet pościeli z wypełnieniem idealnie dopasowany do wózka i to chyba na tyle
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 23:00   #5
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Wózki Teutonia

Ja mam teutonie ale inny model-Mistrala P. jestem zadowolona. obicie wybralam w fioletowe kwiaty i nie ma na nim sladu zabrudzen ani zaciekow. za to budzi powszechna zazdrosc torba-super pojmna i nadaj sie do prania. nie wykorzystywalam jako podklad do przewijania bo mialam w niej zawsze za duzo gratow zeby wyciagac i torbe rozpinac.polecam moskitiera, oslonke przeciwdeszczowa i jak kto trzyma wozek w domu to oslonki na kola. spiworka nie posaidam teutonii tylko innej firmy-sprawdza sie zima bardzo. montowanie, rozkladania i skladanie-raz dwa. mozna rozlozyc na czesci pierwsze lacznie z rozlozeniem na plasko gondolki (skladaja sie boki)
u mnie sa inne kola i sa mega ciezkie ale tez teran wertepowy wiec musza takei byc.
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 09:37   #6
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Wózki Teutonia

Dzieki za odpowiedz. Fakt - folia przeciwdeszczowa to podstawa i na szczescie jest juz wliczona w zestaw podstawowy.

Caly czas zastanawiam sie nad ta torba jeszcze, bo wózeczek juz zamówilismy , ale mysle, ze mozna by bez problemu powiekszyc zamówienie.

Moskitiera tez mnie kusi ... aczkolwiek ja, dopiero przyszla i zielona mamusia, nie bardzo wiem do jak wykorzystywac i kiedy? A jak to jest u was? Czy faktycznie czesto sie przydaje?

Edytowane przez kotikaa
Czas edycji: 2009-02-25 o 09:41
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 07:19   #7
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Wózki Teutonia

latem uzywalam bardzo czesto-nie musialam wgapiac sie w wozek czy alka komary nie tna tylko sobie drzemalam na lawce w parku. no i te wszechobecne muchy.....
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 12:51   #8
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Wózki Teutonia

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanko. Jak dlugo wasze dzieci jezdzily w wozkach teutonii? Siedzisko jest takie samo dla wszystkich modeli i wydaje sie byc dosyc przestronne i wygodne. Czy i ewentualnie kiedy zamienialyscie ja na lekka parasolke?
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 07:41   #9
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Wózki Teutonia

ja mam do teraz ten wozek i na razie nie planuje zmiany. alek niedlugo skonczy rok. wazne ze miesci sie w spacerowce razem z grubym kombinezonem i spiworkeim
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 09:37   #10
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Wózki Teutonia

Dokupilam moskitiere, bo przeczytalam wiele opinii o niej, ze sie przydaje

oraz torbe, bo mi sie podoba i juz!
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 18:06   #11
fuszerka
Raczkowanie
 
Avatar fuszerka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pyrlandia ukochana
Wiadomości: 110
Dot.: Wózki Teutonia

Hej dziewczyny,
oglądałam wózki Teutonia razem z koleżanką i w Polsce i w Niemczech.
Po zaprezentowaniu przez sprzedawców, samodzielnym składaniu i obejrzeniu innych marek stwierdziłyśmy obydwie, że kupimy wózki tylko tej firmy.
Ja zdecydowałam się na model COSMO.
Najlżejszy ze wszystkich modeli, następca Fun system.
Nie chcę kupować gondoli do niego, raczej myślę o spacerówce i takiej specjalnej wkładanej gondoli ,,miękkiej" z uchwytami. Takie rozwiązania stosuje się od dawna zagranicą, nie wiem dlaczego u nas jest taka niechęć do tego typu rozwiązań. Taka gondola jest lżesza od tradycyjnej, ma wzmocnione plecki i do środka można dodatkowo dokupić taki śpiworek ze specjalną wkładką, która utrzymuje główkę dziecka nieruchomo. Ja mam problem taki, że mieszkam na poddaszu do którego prowadzi bardzo wąska klatka schodowa i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż to z gondolą wkładaną w spacerówkę (rozkłada się całkowicie na płasko) Jeśli ktoś uważa że dziecku będzie za zimo dodatkowo jest pełna lista akcesoriów, które można dokupić m. inn dodatkowe nakrycie na spacerówkę na nóżki.
Wózek składa się idealnie, przednie mniejsze kółka kładą się na płasko wchodząc pod spacerówkę, co sprawia że wymiar wózka po złożeniu jest b.mały. Spacerówka ze stelażem 13kg, gondola ze stelażem 12 kg.
Dodatkowo wózek posiada aż 3 lata gwaracji, koła i stelaż produkowane są w niemczech (nie w chinach tak jak w wielu wózkach!) a cała reszta składana jest w Polsce.
Tak więc ja jestem zdecydowana na ten wózek, mam nadzieję, że nie będę zawiedziona.
Czekamy na głosy osób które używają tych wózków.

pozdrawiam
fuszerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 20:09   #12
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Wózki Teutonia

witam,pisałam wcześniej w wątku

bardzo sobie chwaliłam,jednak okazała sie troche za ciężka dla mnietzn wersja z gondolką( tą większą)przeszła,ale spacerówki już nie używałam.
miałam odciski na rękach,bo jakaś nieporęczna okazała,no i zaciężka na moje 50kg.

Także moja mała jeżdziła w spacerówce tylko 2,3 razy pozniej kupiłam zwykła spacerówke Peg-Perego,no i o niebo lepiej mi sie prowadzi wózek.


Polecam ten wózeczek,ale wersje z gondolą,bo spacerówka niestety u nas nie sprawdziła.
bardzo dużym plusem jest jedna z największych gondoli dla maluszka(ja miałam tą twardą wersje) i tylko z gondoli jestem zadowolona,ale rzecz gustu i przyzwyczajenia.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

aha no i ten wózeczek bardziej sie nadaje na "tereny leśne"bo dosyć cieżko wjechać nim na krawężnik,niby w sklepie wydawała mi sie leciutki i wogóle jednak z małą ważącą prawie 10kg plus z 13-kilograwowym wózkiem już nie zawsze dałam rade ,a na typowo parkowo-osiedlowe wycieczki jest za masywny według mnie
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:46   #13
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Wózki Teutonia

Dobrze poczytać opinie Ja już prawie się zdecydowałam na teutonię cosmo, bo w porównaniu do innych wózków jest lekki (12/13 kg, a nie 16). A tu odwrotne wrażenia Sama już nie wiem w takim razie jaki wózek wybrać. A jak teutonia cosmo sprawuje się w zimie na nieodśnieżonych chodnikach?

Interesuje mnie jeszcze teutonia spirir S3 ta z trzema kółkami. Fajnie wygląda i jest lekka /wg producenta/.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 22:36   #14
ania 1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki Teutonia

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Dobrze poczytać opinie Ja już prawie się zdecydowałam na teutonię cosmo, bo w porównaniu do innych wózków jest lekki (12/13 kg, a nie 16). A tu odwrotne wrażenia Sama już nie wiem w takim razie jaki wózek wybrać. A jak teutonia cosmo sprawuje się w zimie na nieodśnieżonych chodnikach?

Interesuje mnie jeszcze teutonia spirir S3 ta z trzema kółkami. Fajnie wygląda i jest lekka /wg producenta/.
Witaj ja jestem użytkownikiem cosmo od sierpnia i jestem z niego zadowolona.Gondola(fashio n) jest naprawdę duża i wygodna -korzystałam z niej od początku sierpnia do końca lutego,czyli prawie 7 miesięcy,a mój synek do najmniejszych nie należy(w momencie zmiany na spacerówkę ważył 9100).Weźteżpod uwagę fakt,że jest zima więc Filip był ubierany grubo i do tego śpiwór.Korzystałam z mini nesta do końca października ,bo później było za ciasno,ale normalny śpiwór ok.gondola super łątwo się wypina i wózek łatwo się składa i rozkłada.Ja dokupiłam do niego skórzane pokrowce na rączki,bo pianka wydała mi się nieprzyjemna w dotyku.Ale koleżanki mają bez pokrowców i też jest ok.Moskitierę kupiłam uniwersalną(bo teutonia ma drogą),podobnie parasolkę.Teraz uzywamy spacerówki i jest też ok.fajna budka bo można odpiąc część i zostaje wtedy taki prześwit jak z moskitiery a dziecko sobie oglada swiat.Dokupiłam śpiwór teutonia letnio-zimowy(polecam)-REWELACJA!!!!jest idealny i na maxa wpasowany,a do tego jest w nim mega dużo miejsca i dól jest rozpinany wiec jesli dziecko bedzie chodzic ,to nie bedzie brudzic butami wnętrza.Spacerówka rozkłada się na płasko,a teraz gdy filip jest jeszcze nieduży a na spiwór robi się za ciepło to wepnę wewnętrzną część z mini nesta żeby mu było wygodniej.Fotelik kupiłam maxi cosi cabrio ,wiec musiałam dokupic adaptery do wózka ale są one zamocowane na stałe i nie trzeba za kazdym razem ich mocowac,a gdy mały sie przesiądzie do wiekszego fotelika to je zdemontujemy.Wózek wygodnie się prowadzi w kazdych warunkach.Mieszkam w Olsztynie,mamy tu chodniki nowe i takie stare,nierówne ale wózek daje radę.Czesto spaceruję po parku i lesie i też jest ok.We wrześniu byliśmy nad morzem i po plaży na zblokowanych kołach poszedł(fakt ze po twrdym piasku).A na śniegu tak jak każdy inny -cięzko.Trzeba blokować koła i miejscami jak jest dużo śniegu to ciągnąć.Obserwowałam inne mamy jak sobie radziły i nawet te bez skretnych kół miały tak samo ciężko.Ja osobiście polecam ten wózek ,bo jest zarówno ładny i funkcjonalny.Musisz sama podjąc decyzję Ja obejrzałam kilkanaście wóżków które mi sie podobały i wybrałam ten z miarką w reku i spacerując wózkami po sklepieMoimi typami były m.in:mura4,bebe confort,x-lander,jedo fyn,mutsy.Wygrała teutonia i wagą i wyglądem i lekkością prowdzenia.
ania 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 16:01   #15
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: Wózki Teutonia

Odświeżając wątek, zastanawiam się nad zakupem Teutonia Be You, ze względu na lekki stelaż, który składa się w 'parasolkę', a także łatwość prowadzenia. Tylko nie wiem, czy przednie mniejsze koła dadzą sobie radę. Mam termin na koniec listopada, także całą zimę będę jeździła gondolą, wybrałam Alvi ze względu na dużo miejsca we środku oraz to, że budka regulowana jest w trzech pozycjach. Czy któraś z Was miała okazję testować ten model??
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 21:19   #16
_paolka212_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki Teutonia

Czesc. Jestem posiadaczką wózka teutonia - model Mistal S. Jestem mega zadowolonai moj wybór to byl strzał w 10. Teraz moj synek ma ponad rok wiec używamy spacerówki, ale gondola (fashion) służyła nam napewno ok 6 m-cy, a uzywałam jej także w zimie, gdzie w grę wchodziły spiworki, kombinezony itd.
Wózek b.łatwy w prowadzeniu. nie mialam wiekszych problemów w zimie. gorzej bylo po plaży, ale to sytuacje wyjatkowe, wiec nad tym akurat bym sie nie zamartwiała.wózek szybko sie składa. Fakt jest troche cięzki, ale ja akurat mogę zostawiac go na parterze w bloku i nie musze go dzwigac po schodach bo byloby niewesoło wtedy. Bardzo sprawdziła nam sie moskitiera w lecie. parasolka takze przydatna- i jest nawet wieksza od zwyklych za 30 zł. Torba pielegnacyjna super.napawde wiele rzeczy mozna tam zmiescic.
Teraz zastanawiam sie nad kupnem spiworka na zime. Czy któraś z Was go użuwa lub uzywała? czy jest wato go kupic? zastanawia mnie tylko to, czy jak dziecko urosnie czy zmieszcza mu sie nogi w tym spiworku. Będe wdzieczna za odpowiedz.
Jęsli macie pytania odnosnie tego modelu, chetnie na nie odpowiem i cos podpowiem
_paolka212_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 10:40   #17
Ola Boleslawiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki Teutonia

Witam,
od roku mam wózek teutonia Be you. ODRADZAM ZAKUP, wózek nietrwały, po kilku miesiącach normalnego użytkowania, więc pieszczenia się z nim, wózek wygląda, jak po 10 latach użytkowania. porysowany stelaż, zdarte koła, hamulec nie działający, mechanizm składania praktycznie nie działa, budka spacerówki rozregulowana. Serwis gwarancyjny - żaden! Chciałam reklamować, ale nie mogę przecież na kilka tygodni zostać bez wózka!!
Widzę, że TEUTONIA PL chce tylko sprzedać, a pózniej ma klienta gdzies. porownujac o wiele tańsze wózki koleżanek - JANE, X-Lander, wyglądają o wiele lepiej i są o wiele lepsze w użytkowaniu.
Ola Boleslawiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 17:48   #18
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Wózki Teutonia

Patrzyłam też na te wózki, ale kompletnie nie mogłam się na nic zdecydować... w końcu wyręczyli mnie moi rodzice i kupili z Riko bardzo fajny model Alpina FX. Idealny i dla mnie i dla dziecka. Bardzo ładny (pod względem estetycznym) i funkcjonalny. Nie bardzo ciężki, dobrze wyposażony. Ale prawda jest taka, że to się wydaje łatwy wybór... a wcale tak nie jest!
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 15:05   #19
karooka
Raczkowanie
 
Avatar karooka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 300
Dot.: Wózki Teutonia

Dziewczyny, odświeżam temat, jeśli któraś z Was ma model Be You lub Cosmo, napiszcie kilka słów, czy jesteście zadowolone. Nasz bobo przychodzi na świat za 2miesiące i już czas wybrać wózek, oglądałam dziś w sklepie Cosmo i się zakochałam, ale jako, że cena niemała, wolę poznać opinie użytkowniczek
karooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 18:11   #20
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: Wózki Teutonia

Witaj karooka,

Przez 2,5 roku używałam wózka Teutonia Be You i było mi bardzo szkoda, gdy go sprzedawałam. Synek też go bardzo lubił. Idealnie się prowadził, łatwy w utrzymaniu czystości ( wybraliśmy tapicerkę w kolorze ciemnego brązu, a siedzisko w szaro-białą kratę - nie było widać na niej brudu). Serdecznie polecam
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 19:42   #21
karooka
Raczkowanie
 
Avatar karooka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 300
Dot.: Wózki Teutonia

Tuszka, bardzo Ci dziękuję za opinię. Sama pewnie wiesz jak trudno jest wybrać idealną brykę dla maluszka po obejrzeniu dziesiątków wózków zdecydowalam, ze Be You będzie dobrym wyborem ale wiadomo, że wiele wychodzi dopiero przy użytkowaniu. Pozdrawiam
karooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 07:31   #22
simonaa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wózki Teutonia

Cytat:
Napisane przez karooka Pokaż wiadomość
Tuszka, bardzo Ci dziękuję za opinię. Sama pewnie wiesz jak trudno jest wybrać idealną brykę dla maluszka po obejrzeniu dziesiątków wózków zdecydowalam, ze Be You będzie dobrym wyborem ale wiadomo, że wiele wychodzi dopiero przy użytkowaniu. Pozdrawiam
Też się mocno zastanawialiśmy nad tym modelem Be You, ale w końcu wybraliśmy taki [usunięto link] i to w wersji ze składaną gondolą i muszę przyznać, że wózek sprawdza się w 100 % póki co

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-10-27 o 12:45 Powód: [usunięto link]
simonaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 22:48   #23
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: Wózki Teutonia

Cytat:
Napisane przez karooka Pokaż wiadomość
Tuszka, bardzo Ci dziękuję za opinię. Sama pewnie wiesz jak trudno jest wybrać idealną brykę dla maluszka po obejrzeniu dziesiątków wózków zdecydowalam, ze Be You będzie dobrym wyborem ale wiadomo, że wiele wychodzi dopiero przy użytkowaniu. Pozdrawiam

Nie ma za co. Polecam do wózka dokupić (chyba najtaniej na allegro) muffkę na ręcę zaczepianą do kierownicy. Duże ułatwienie jesienia i zimą. Nasz wózek sprzedaliśmy dość szybko. Po tapicerce nic nie widać, że była używana. Zadnych odbarwień, przetarć itp. Jedynie koła starte i stelaż porysowany, ale to norma, jesli wózka się używa Wybraliśmy model z doczepianą budą i większą gondolą, może nie tak ładny, ale za to praktyczny. Wielka buda, ze sporym okienkiem. Z odpinanym materiałem, w razie upałów. Nie przemaka. No i większa gondola na dłużej wystarczy. Ze spacerówki też byłam bardzo zadowolona. Uwielbiałam ten wózek i sprzedałam tylko dlatego, że syn wyrósł z niego. Mogę wymienić minusy, które posiada każdy wózek. Ideału nie znalazłam. Choć może Teutonia już coś poprawiła, nasz model kupowaliśmy 3 lata temu. Więc minusy:
- brak kieszonki w budzie przy spacerówce ( dość przydatne na jakieś drobiazgi, chusteczki itp.)
- czasami przydałby się jeszcze jeden komplet wymiennych kół, by można było przednie małe wymienić na tak duże jak tylne do jazdy zimą po zaspach, czy po plaży ( widziałam takie rozwiązanie w wózkach firmy Gesslein). Choć jak zablokowałam koła obrotowe i przełożyłam rączkę na drugą stronę to jakoś jechał, choć mniej wygodnie.
- nasz synek nie jest zbyt wysoki, a wózek wystarczył nam na 2,5 roku
- mógłby być materac unoszony w gondoli, przy dziecku które się dźwiga a nie siedzi jeszcze jest to ocpja przydatna. Choć na chwilkę. Chyba że dziecko ulewa, to wtedy dłużej
- w spacerówce brakowało mi pochylenia siedzenia opcji 'pół leżącej'. Coś pomiędzy leżeniem, a siedzeniem.


Ale to są minusy wynikające ze zwykłego porównywania wózków z koleżankami. Na Teutonię Be You nigdy nie narzekałam. Kosz na zakupy mega pakowany. Plusów jest dość dużo. Na przykłąd możliwość regulowania wysokości pasów w spacerówce.

W razie pytań służę pomocą.
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 10:51   #24
Roma1980
Przyczajenie
 
Avatar Roma1980
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Wózki Teutonia

Tyle lat minęło, a opinii nadal w necie niewiele
Dziękuję więc za wszystko co powyżej napisałyście o Teutonii. U mnie walka Cosmo vs BeYou
Roma1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 12:36   #25
Weronkaa199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wózki Teutonia

Cytat:
Napisane przez Roma1980 Pokaż wiadomość
Tyle lat minęło, a opinii nadal w necie niewiele
Dziękuję więc za wszystko co powyżej napisałyście o Teutonii. U mnie walka Cosmo vs BeYou
Hej wizażanko
Być może podjęłaś już decyzję czy Cosmo czy BeYou, ale na pewno więcej mamuś będzie szukać informacji, więc podzielę się swoimi wrażeniami. Mam taki wózeczek BeYou z nowej kolekcji: http://www.teutonia.com/pl/beyou-elite.html
Jestem nim zachwycona! Myślę, że to jest produkt wart polecenia wszystkim przyszłym rodzicom, którzy szukają czegoś wysokiej jakości (niemieckiej ), a produkcja jest w PL. Na plus na pewno amortyzacja, hamulce działają superowo, wytrzymałe kółka, PRZEKŁADANA RĄCZKA, wygodne wypinanie gondolki. Materiały bez zarzutu. I na stronce można samemu sobie skonfigurować, jak to ma wyglądać. Ja tak zrobiłam i wyszło po prostu cudnie!
Weronkaa199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 13:17   #26
ekstramamcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wózki Teutonia

Zgadzam się z opinią Weronika199. Zarówno przy jednym jak i przy drugim dziecku używałam wózków teutoni. Trzeba przyznać im najwyższą ocenę jakości, bezpieczeństwa i solidności!
Ciężko się jest do czegoś przyczepić. Wszystko jest takie jak być powinno.
Polecam z własnego doświadczenia.
ekstramamcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 23:11   #27
LittleAna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Wózki Teutonia

Cześć dziewczyny,

Jestem na etapie szukania wózka. Już prawie na pewno wiem, ze chciałabym teutonię Be You.
Wózek idealny nie istnieje, bo do każdego można się w jakimś aspekcie przyczepić - używałam wielu modeli, bo pracowałam 8 lat jako opiekunka Między innymi używałam Teutonii Cosmo i pasował mi na tyle, że teraz po latach dobrze go wspominam Jednak nie na tyle dobrze, by nie pamiętać wad. Po pierwsze - amortyzacja przednich kół. Była troszkę marna. Przy odblokowanych kółkach i zjeżdzaniu wózkiem np. z chodnika koła się blokowały. W najlepszym razie jechały w losowym kierunku - ale najczęściej się po prostu blokowały i trzeba było jak najszybciej zmienić kąt nachylenia i nacisku na przednie koła. No, ale już o tym wiedząc nauczyłam się takich "przypadków" unikać. Rodzice dziecka którym się opiekowałam kupili pewnego dnia maclarena xt ale ja unikałam go jak ognia i poprosiłam o stały dostęp do Teutonii
Jeśli chodzi o wady - to w spacerówce oparcie nie jest zbyt dobrze wyprofilowane, dziecko gdyby chciało się opierać - zjeżdża na boki.
Ciekawa jestem, czy obecne modele Cosmo, albo Be You w tej kewstii się poprawiły.
I ogólnie mój post miał dotyczyć tego, że z Cosmo mam doświadczenie, a z Be You - nie. Stawiałabym na Be You, ponieważ podobno ma większe koła i lepszą amortyzację. Wiecie może, czy to prawda? Nie widuję tych wózków w sklepach stacjonarnych, ciężko więc się samej zorientować
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie
LittleAna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 12:08   #28
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: Wózki Teutonia

Cytat:
Napisane przez LittleAna Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Jestem na etapie szukania wózka. Już prawie na pewno wiem, ze chciałabym teutonię Be You.
Wózek idealny nie istnieje, bo do każdego można się w jakimś aspekcie przyczepić - używałam wielu modeli, bo pracowałam 8 lat jako opiekunka Między innymi używałam Teutonii Cosmo i pasował mi na tyle, że teraz po latach dobrze go wspominam Jednak nie na tyle dobrze, by nie pamiętać wad. Po pierwsze - amortyzacja przednich kół. Była troszkę marna. Przy odblokowanych kółkach i zjeżdzaniu wózkiem np. z chodnika koła się blokowały. W najlepszym razie jechały w losowym kierunku - ale najczęściej się po prostu blokowały i trzeba było jak najszybciej zmienić kąt nachylenia i nacisku na przednie koła. No, ale już o tym wiedząc nauczyłam się takich "przypadków" unikać. Rodzice dziecka którym się opiekowałam kupili pewnego dnia maclarena xt ale ja unikałam go jak ognia i poprosiłam o stały dostęp do Teutonii
Jeśli chodzi o wady - to w spacerówce oparcie nie jest zbyt dobrze wyprofilowane, dziecko gdyby chciało się opierać - zjeżdża na boki.
Ciekawa jestem, czy obecne modele Cosmo, albo Be You w tej kewstii się poprawiły.
I ogólnie mój post miał dotyczyć tego, że z Cosmo mam doświadczenie, a z Be You - nie. Stawiałabym na Be You, ponieważ podobno ma większe koła i lepszą amortyzację. Wiecie może, czy to prawda? Nie widuję tych wózków w sklepach stacjonarnych, ciężko więc się samej zorientować
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie
Hej,

Miałam wózek Teutonia Be You, z tym,że model sprzed 4,5 roku. Byłam ostatnio na stronie sklepu Piotruś Pan i widziałam, że wprowadzili sporo udogodnień do wózków. Siedzisko chyba ma lekko profilowany podgłowek. Dodatkowo można dokupić przednią oś kół, wielkości tylnich, do było moim marzeniem. No i dużym ułatwieniem zimą, w lesie, czy innym terenie. Pod głowę mniejszego dziecka można dokupić poduszkę 'motylka', by główka nie latała na boki. Gondoli jest kilka do wyboru. Jeśli chodzi o blokowanie przednich kół, nie zauważyłam tego problemu w Be You.
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 13:08:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.