W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-23, 18:09   #4471
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

na sierpien to watpie zeby byly jeszcze jakies promocje, bo to jednak szczyt sezonu...
urlop moj maz ma raz do roku wlasnie w sierpniu, caly rok czekamy zeby pojechac gdzies odpoczac, juz wplacilismy 400 euro zaliczki, no a urlop w wawie to raczej nie urlop, nikogo nie ma, tylko na slub bysmy lecieli...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-23, 18:37   #4472
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Ja juz nie pisze bo nie chce wam marudzic, ostatnio sie czuje bardzo zle wszystko mnie doluje polowe dnia przesypiam zeby tylko bylo jutro i bylo lepiej ale nie jest.
Nie wiem co mnie tak zlapala depresja
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:02   #4473
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

cuciola a co sie stalo, czemu taki beznadziejny humor Cie dopadl? z powodu nadmiaru nauki czy tak ogolnie? eh Kochana ja tez czasem mam takie okresy, dzis np. smutno mi jest z powodu tego slubu, no i takie mam jakies mysli, ze caly dzien nic nie zrobilam, nic mi sie nie chce, a na taki luksus jak nic nie robienie nie moge sobie pozwolic, bo sie robota nawarstwia w dodatku jutro pol dnia mnie nie ma, zostawiam malego u kolezanki jade do Bari na kontrole, wiec musze malemu obiadek naszykowac dzisiaj jeszcze
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:30   #4474
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Princi - eh no kurde faktycznie nie zbyt fajna sytuacja Pewnie Ci bardzo przykro z tego powodu zwlaszcza, ze wiekszosc "kolezanek" z Polski (przynajmniej u mnie..) znika po jakims czasie, wiec takie perelki sa bardzo wazne.

Cucciola - kochana ja tez jakas depresje podlapuje. Zawsze konczy sie tak, ze wracam z uczelni zmeczona i mowie sobie "no ok, na dzisiaj odpuszczam bo mi sie nie chce, zle sie czuje, jestem zmeczona i tak bym nie dala rady nic zrobic wiec wezme sie jutro od samego rana i wszystko nadrobie" a na drugi dzien spalabym do poludnia i potem znowu czuje sie zmeczona i zniechecona. Przeraza mnie fakt zdawania diritto privato we wrzesniu i w ogole zaczynam watpic w te moje studia i to konczy sie na tym, ze ciagle mam coraz wieksze zaleglosci
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:57   #4475
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

princi no glownie z powodu uczelni. Chcialam pojsc na ten 0 termin majowy zeby szybko miec z glowy ale material jak zwykle mnie przerosl. I czuje sie jakby wogole moja metoda nauki juz nie fukncjonowala, jestem zmeczona tez tym ciaglym siedzeniem. Probowalam wyjsc do biblioteki, zeby pobyc tez z innymi ktorzy sie ucza ale niezbyt to pomoglo. Do tego skonczylo sie tak, ze teraz juz w tym czego sie ucze nie widze niczego ciekawego.
Musze wymyslec jakis plan zeby sie podniesc bo nie moge tak dalej, tyle lat dalam rade..
Zablokowalam sie po prostu. Na koncowce.
Wiekszosc czasu spedzam w pokoju nad ksiazka, nie czuje sie dobrze sama ale tez nie mam ochoty wyjsc do ludzi. Dziwne to wszystko, to tak jakby ktos inny wtargnal sie nagle do mojej duszy i nia sterowal a ja kompletnie nie mam sily zeby odebrac kontrole.

No, nie powinnyscie sie pytac, musze jakos nad tym sama zapanowac zeby znow uwierzyc w siebie.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2012-05-23 o 20:53
cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:29   #4476
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Nie straszcie mnie ta nauka bo ja juz we wrzesniu wracam d grona studentek i nei wiem czy sie cieszyc czy nie...

Chcialam was spytac o cos....robila ktoras z was kopytka??

Jak mieszkalam w hiszpani to chcialam raz ugotowac kopytka ale chyba twarog najpodobniejszy jaki znalazlam do naszego polskiego i tak nie byl dobry i wyszly mi jakies okropne gluty ale za to dzisiaj kupilam se o nazwie robiola i smakuje idealnie jak nasz twarog.... testowala moze ktoras z was a moze uzywacie jakichs innych serow??[COLOR="Silver"]
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy

Edytowane przez paulinka1128
Czas edycji: 2012-05-24 o 13:55
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 09:42   #4477
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
na sierpien to watpie zeby byly jeszcze jakies promocje, bo to jednak szczyt sezonu...
urlop moj maz ma raz do roku wlasnie w sierpniu, caly rok czekamy zeby pojechac gdzies odpoczac, juz wplacilismy 400 euro zaliczki, no a urlop w wawie to raczej nie urlop, nikogo nie ma, tylko na slub bysmy lecieli...
no tak, ja tez mam urlop co roku w sierpniu, i wtedy chce tylko odpoczac!

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Ja juz nie pisze bo nie chce wam marudzic, ostatnio sie czuje bardzo zle wszystko mnie doluje polowe dnia przesypiam zeby tylko bylo jutro i bylo lepiej ale nie jest.
Nie wiem co mnie tak zlapala depresja
Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
princi no glownie z powodu uczelni. Chcialam pojsc na ten 0 termin majowy zeby szybko miec z glowy ale material jak zwykle mnie przerosl. I czuje sie jakby wogole moja metoda nauki juz nie fukncjonowala, jestem zmeczona tez tym ciaglym siedzeniem. Probowalam wyjsc do biblioteki, zeby pobyc tez z innymi ktorzy sie ucza ale niezbyt to pomoglo. Do tego skonczylo sie tak, ze teraz juz w tym czego sie ucze nie widze niczego ciekawego.
Musze wymyslec jakis plan zeby sie podniesc bo nie moge tak dalej, tyle lat dalam rade..
Zablokowalam sie po prostu. Na koncowce.
Wiekszosc czasu spedzam w pokoju nad ksiazka, nie czuje sie dobrze sama ale tez nie mam ochoty wyjsc do ludzi. Dziwne to wszystko, to tak jakby ktos inny wtargnal sie nagle do mojej duszy i nia sterowal a ja kompletnie nie mam sily zeby odebrac kontrole.

No, nie powinnyscie sie pytac, musze jakos nad tym sama zapanowac zeby znow uwierzyc w siebie.
Cuciola, kazdemu sie zdarza miec takie dolki, mi tez bardzo czesto... Moze powinnas na chwilke odlozyc ksiazki...Mi najbardziej pomaga takie odciecie sie od swiata, zrobienie sobie malej przyjemnosci, pojscie na spacer (SAMA!!) i jakos sie podnosze (w sumie innego wyjscia nie mam )
Mam nadzieje ze szybko lepiej sie poczujesz

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Princi - eh no kurde faktycznie nie zbyt fajna sytuacja Pewnie Ci bardzo przykro z tego powodu zwlaszcza, ze wiekszosc "kolezanek" z Polski (przynajmniej u mnie..) znika po jakims czasie, wiec takie perelki sa bardzo wazne.

Cucciola - kochana ja tez jakas depresje podlapuje. Zawsze konczy sie tak, ze wracam z uczelni zmeczona i mowie sobie "no ok, na dzisiaj odpuszczam bo mi sie nie chce, zle sie czuje, jestem zmeczona i tak bym nie dala rady nic zrobic wiec wezme sie jutro od samego rana i wszystko nadrobie" a na drugi dzien spalabym do poludnia i potem znowu czuje sie zmeczona i zniechecona. Przeraza mnie fakt zdawania diritto privato we wrzesniu i w ogole zaczynam watpic w te moje studia i to konczy sie na tym, ze ciagle mam coraz wieksze zaleglosci


Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie straszcie mnie ta nauka bo ja juz we wrzesniu wracam d grona studentek i nei wiem czy sie cieszyc czy nie...

Chcialam was spytac o cos....robila ktoras z was kopytka??

Jak mieszkalam w hiszpani to chcialam raz ugotowac kopytka ale chyba twarog najpodobniejszy jaki znalazlam do naszego polskiego i tak nie byl dobry i wyszly mi jakies okropne gluty ale za to dzisiaj kupilam se o nazwie robiola i smakuje idealnie jak nasz twarog.... testowala moze ktoras z was a moze uzywacie jakichs innych serow??

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Nie straszcie mnie ta nauka bo ja juz we wrzesniu wracam d grona studentek i nei wiem czy sie cieszyc czy nie...

Chcialam was spytac o cos....robila ktoras z was kopytka??

Jak mieszkalam w hiszpani to chcialam raz ugotowac kopytka ale chyba twarog najpodobniejszy jaki znalazlam do naszego polskiego i tak nie byl dobry i wyszly mi jakies okropne gluty ale za to dzisiaj kupilam se o nazwie robiola i smakuje idealnie jak nasz twarog.... testowala moze ktoras z was a moze uzywacie jakichs innych serow??
Ja nie probowalam...ja w ogole polska kuchnie jem tylko w Polsce. Wole kuchnie wloska
A kopytka to nie sa z samych ziemniakow??? bo ja znam jako kopytka kluski z ziemniakow, no a leniwe z twarogu
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 10:05   #4478
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
hej Dziewczyny gdzie sie wszystkie podzialy? princi przyszla sie wyzalic nie pamietam czy pisalam Wam, ze moja najlepsza psiapsiolka, z ktora znamy sie praktycznie od urodzenia, zaszla w ciaze, w zwiazku z tym musza o rok przelozyc slub, bo rodzina bardzo naciska, no i dzisiaj do mnie dzwonila, ze przelozyli na 15 sierpnia my juz wplacilismy zaliczke za apartamenty na wakacje, pozatym bilety w tym okresie do Pl sa strasznie drogie, sama podroz wynioslaby nas 1200 euro mam w zwiazku z tym beznadziejny humor, nie bede na jej slubie
Trudna decyzja przed toba.
Zaliczka zaplacona, loty drogie. Moze samochodem - no ale z malym bedzie ciezko (tak mysle).

Mysle tez ze kolezanka zrozumie jesli powiesz jej jaka masz sytuacje.

Ja ponaglam meza w sprawie urlopu a on mi mowi ze zajmiemy sie szukaniem biletow w polowie czerwca.

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem jak najbardziej za Ja oszczedzam sobie powoli na moja wymarzona torebke

A jaka to?

A jesli chodzi o te znaczki to czytalam gdzies, ze zlodzieje zostawiaja pewne znaczki (jak znajde to dodam w zalaczniku fotke gdzie o tym pisza), zeby ostrzec/poinformowac innych kto mieszka w danym mieszkaniu, czy oplaca sie je okradac itp. Masakra!

A co za znaczki - przeoczylam jesli o tym pisalyscie.

Kochana trzymalam kciuki, jak poszlo?
Wyniki w poniedzialek i wtedy tez wybieramy sie na lody - nieduzo nas zostalo. Wiekszosc przestala chodzic.
Ale mysle ze bedzie dobrze.

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
princi no glownie z powodu uczelni. Chcialam pojsc na ten 0 termin majowy zeby szybko miec z glowy ale material jak zwykle mnie przerosl. I czuje sie jakby wogole moja metoda nauki juz nie fukncjonowala, jestem zmeczona tez tym ciaglym siedzeniem. Probowalam wyjsc do biblioteki, zeby pobyc tez z innymi ktorzy sie ucza ale niezbyt to pomoglo. Do tego skonczylo sie tak, ze teraz juz w tym czego sie ucze nie widze niczego ciekawego.
Musze wymyslec jakis plan zeby sie podniesc bo nie moge tak dalej, tyle lat dalam rade..
Zablokowalam sie po prostu. Na koncowce.
Wiekszosc czasu spedzam w pokoju nad ksiazka, nie czuje sie dobrze sama ale tez nie mam ochoty wyjsc do ludzi. Dziwne to wszystko, to tak jakby ktos inny wtargnal sie nagle do mojej duszy i nia sterowal a ja kompletnie nie mam sily zeby odebrac kontrole.

No, nie powinnyscie sie pytac, musze jakos nad tym sama zapanowac zeby znow uwierzyc w siebie.
Cuciola - sloneczko - po prostu jestes przemeczona i zestresowana.
Odsapnij chwilke. Zjedz cos dobrego, posiedz w sloneczku w parku. Masz chyba jakies swoje ulubione miejsca relaksu.
Godzinka przerwy albo i dwie i juz bedzie lepiej.

I pamietaj o zasadzie 3 Z
Zakuc
Zdac
Zapomniec
Niektorzy dodaja 4 Z
Zapic.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ

Chcialam was spytac o cos....robila ktoras z was kopytka??

Jak mieszkalam w hiszpani to chcialam raz ugotowac kopytka ale chyba twarog najpodobniejszy jaki znalazlam do naszego polskiego i tak nie byl dobry i wyszly mi jakies okropne gluty ale za to dzisiaj kupilam se o nazwie robiola i smakuje idealnie jak nasz twarog.... testowala moze ktoras z was a moze uzywacie jakichs innych serow??
Ja kopytka robie z ugotowanych ziemniakow - bez sera.
Ale moze to co chcesz zrobic sie po prostu u mnie inaczej nazywalo.

Mam dzisiaj imieniny
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 10:37   #4479
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Wszystkiego naj z okazji imienin sjoanna
choc ja tam wole urodziny..
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 10:43   #4480
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Ja tez wole ale sobie zly dzien na przyjscie na ten swiat wybralam.
2 listopada niekoniecznie chce sie swietowac.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 13:56   #4481
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Racja mialam na mysli leniwe
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 15:06   #4482
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

le canzoni da chiesa mi mancavano per studiare bene

Heeeeelp!!!! chce stad zniknac, natychmiast! Kto mnie przyjmie pod swoj dach?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 15:15   #4483
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
le canzoni da chiesa mi mancavano per studiare bene

Heeeeelp!!!! chce stad zniknac, natychmiast! Kto mnie przyjmie pod swoj dach?
Zapraszam




Tylko jesli pomozesz mi z diritto privato
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 15:27   #4484
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Zgromadzily sie sasiadki na proby choru bo tesciowa ma msze w niedziele na ilestamlecie...
no tego mi jeszcze brakowalo

Nolqa diritto privato jest fajne Dasz rade na wrzesien spokojnie!
Ale upal! Przydaloby sie troche cienia, tu wszedzie slonce ze nawet pies nie chce wyjsc na ten asfalt.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:04   #4485
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

cuciola ja tez serdecznie zapraszam
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:23   #4486
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dziewczyny - a kto to jest Maria Dolores Fernanez - bo mi sie wyswietla na FB jako ze moge znac a az 5 z was ja zna?
Mam podejrzenie ze to pseudonim pewnej pani - branej w pewnych kregach za Hiszpanke.

Dzisiaj swietuje moje imieniny - chinska restauracja i lody w drodze do domu - przynajmniej mam nadzieje ze sie wszystko uda.
No i moze jeszcze Ikea bo pare rzeczy jest duzo przecenionych a wlasnie sie na nie czailismy. Ale to zalezy od znajomego z ktorym jezdzimy.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-25, 13:49   #4487
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hej Misiaczki, dzisiaj juz mi przeszla wscieklosc, wiec moge spokojnie napisac wczoraj bowiem mialam umowiona wizyte kontrolna w szpitalu na 16sta, wiec musialam wyjechac o 15tej, byla w Bari, potem trzeba sie naczekac, wiec bez sensu zebym brala malego na taka sfacchinate przyszla do niego niana, wyobrazie sobie ilez ja sie naczekalam w domu bylam po 21szej, bozeszzzzz co za punktualnosc, mysalam ze mnie szlag trafi!!!!!!!!!!!:mu r:

co do slubu psiapsiolki to niestety nie polecimy, sjoanna dwa dni w aucie plus jeszcze spanie po drodze jakbysmy mieli jechac samochodem to bez sensu, teraz ropa tez jest strasznie droga, a do Wawy mamy 2300 km...no i dla mojego mez niebylby to urlop, a ktory czeka z utesknieniem, w Wawie w tym okresie nikogo nie ma, do dziecka trrzebaby wziac nianie, dla nas hotel, nie to sie robi za duzy wydatek i zamieszanie

oj tyle rzeczy by mi sie przyadlo z ikei, narazie sie chyba jednak nie zanosi, ze pojedziemy moj maz jest pracoholikiem, ostatnio wychodzi rano i wraca o 22giej wykoncze sie chyba!!!

co do ponarzekania, to bylam dzisiaj u kolezanki, szuka pracy juz od dluzszego czasu, jest taki wyzysk wkolo, ze szok, znalazla w barze, 3 euro za godzine 7 dni w tygodniu, 10 godzin oczywiscie na czarno, matko gdzie ja mieszkam???!!!!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-25, 14:49   #4488
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

co do slubu psiapsiolki to niestety nie polecimy, sjoanna dwa dni w aucie plus jeszcze spanie po drodze jakbysmy mieli jechac samochodem to bez sensu, teraz ropa tez jest strasznie droga, a do Wawy mamy 2300 km...no i dla mojego mez niebylby to urlop, a ktory czeka z utesknieniem, w Wawie w tym okresie nikogo nie ma, do dziecka trrzebaby wziac nianie, dla nas hotel, nie to sie robi za duzy wydatek i zamieszanie

co do ponarzekania, to bylam dzisiaj u kolezanki, szuka pracy juz od dluzszego czasu, jest taki wyzysk wkolo, ze szok, znalazla w barze, 3 euro za godzine 7 dni w tygodniu, 10 godzin oczywiscie na czarno, matko gdzie ja mieszkam???!!!!
No racja takie wyjazdy sa meczace ja mam do domu 1200km a to i tak dosc sporo wg mnie chyba ze jest conajmniej dwoch kierowcow.

M3€ za godzine masakra jednym slowem
Pamietam jak kiedys w Poznaniu chcialam pracowac w barze i mi zaproponowali 4zl ocywiscie praca po 10 godzin nocami, az glupi mi bylo sie spytac czy netto czy brutto poprostu wstalam i podziekowalam grzecznie
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-26, 13:34   #4489
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 211
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hej dziewczyny, ja niedlugo do pracy, tak sie boje, pracuje z vice responsabile, ktora mnei nei cierpi i chce mnie zwolnic, jedyne co robi to sie na mnei drze i mnie stresuje.

Ogolnie mam humor jakis sredni, brakuje mi strasznie domu, kogos bliskiego tutaj . Mysle, ze inaczej by bylo jakbym miala TZta, a tak to chociaz jestem otoczona grupa znajomych itd. czuje sie z dala od domu, sama . Ech taki dzien, pewnie przez ta glupia prace.

Nolqa z nieba mi spadlas! Jak Ci sie podobaja studia? Opowiesz mi cos o nich? Ciezko bylo sie dostac?

Sjoanna, wszystkiego najlepszego z okazji imienin

3 euro za godzine, przegiecie, nie wierze jakie kiedys mialam idealistyczne podejscie do zycia, szkoda ze wszyskto sie tak zmienilo odkad mieszkam sama
BrairRose jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 15:36   #4490
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez BrairRose Poka¿ wiadomo¶æ
Ogolnie mam humor jakis sredni, brakuje mi strasznie domu, kogos bliskiego tutaj . Mysle, ze inaczej by bylo jakbym miala TZta, a tak to chociaz jestem otoczona grupa znajomych itd. czuje sie z dala od domu, sama . Ech taki dzien, pewnie przez ta glupia prace.
Mi tez wlasnie przeszkadza, ze sama jestem nawet TZ nie mam.
Terazz mnie taki dol zlapal bo jeszcze mm wolne w pracy i za duzo czasu wolnego.
Znajomych mam ale wciaz mi brakuje kogos blizszego.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-26, 15:53   #4491
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

hej ho ja jak zwykle padnieta, rano sprzatalam, za niedlugo ide z malym na spacer i po jakiejs zakupy

BrairRose
a czemu uwazasz, ze chcialaby Cie zwlonic?
no jak nie werzysz, na Poludniu to standard miesiecznie 250-600 euro miesiecznie oczywiscie na czarno i jeszcze po znajomosci, nie wiadomo czy smiac sie czy plakac

ide kawke zaparzyc co by mnie podtrzymala przy zyciu
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-26, 17:25   #4492
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Brair a ja wierze ze sie uda z ta praca. Przeciez sama mowilas ze duzo potrafisz sprzedac, na pewno klientki Cie chwala

Ale cieplutko dzisiaj, wyslalam zyczenia mamie na Dzien Matki i jak zwykle sie wzruszyla
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-27, 12:15   #4493
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

O ! widze,ze nowa kolezanke mamy Witam Brair .

a gdzie mieszkasz ? ,pewnie to gdzies napisalas,ale przeoczylam i ..nie chce mi sie szukac

A mi od ponad miesiaca polska sie sni,co noc sni mi sie,ze jestem w domu ... i wiecie co wam powiem... jeszcze nigdy .. NIGDY !! tak bardzo nie tesknilam za polska i za domem ! to jest pierwszy raz po 10 latach !! ... nie wiem co to oznacza
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-27, 12:33   #4494
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 211
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Mediolan

Nie bylo wczoraj tak zle, zdisiaj bezdie gorzej hahaha, nie no mialam anprawde szczescie zrobilam duzy rachunek jak na razie jest ok, oby sie utrzymalo. Musze byc tylko bardziej ''sveglia''

Paulinka, no wlasnie chodzi o to ze brakuje kogos blizszego, ja jak mam wolne to i tak nie mam czasu zawsze jest cos do robienia itd, ale brakuje mi kogo kto by sie tu o mnie martwil i mna opiekowal, taka skaza najmlodszego dziecka
BrairRose jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-27, 13:35   #4495
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez BrairRose Poka¿ wiadomo¶æ
Mediolan

Nie bylo wczoraj tak zle, zdisiaj bezdie gorzej hahaha, nie no mialam anprawde szczescie zrobilam duzy rachunek jak na razie jest ok, oby sie utrzymalo. Musze byc tylko bardziej ''sveglia''

Paulinka, no wlasnie chodzi o to ze brakuje kogos blizszego, ja jak mam wolne to i tak nie mam czasu zawsze jest cos do robienia itd, ale brakuje mi kogo kto by sie tu o mnie martwil i mna opiekowal, taka skaza najmlodszego dziecka
Ja tam jedynaczka jestem to juz w ogole masakra
Cale dziecinstwo cierpialam, ze zawsze siedzialam sama w domu a tu znowu sama musze mieszkac....ehhh...
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:54   #4496
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cuciola jak tam samopoczucie? Lepiej ju¿?

Princi
- rzeczywi¶cie z tym ¶lubem nie wysz³o,ale jak ju¿ wakacje zarezerwowane i to jedyny czas kiedy mo¿ecie ca³± rodzink± pobyæ... te¿ bym nie pojecha³a do Pl. W sumie kwiaty i z³o¿one ¿yczenia osobi¶cie to nie to samo co jaki¶ list czy telegram, ale znowu taka podró¿... A jak tam nasz Flavi¶ ?

Brair Rose

Sjoanna a jak poszed³ egzamin? Kiedy wyniki?

Romanaccia ty leæ do Polski, jak ju¿ masz takie sny... musisz têskniæ... zrób sobie tydzieñ albo dwa urlopu (je¶li oczywi¶cie mo¿esz) Przyda ci siê.

A tak z mojego podwórka w ci±gu tygodnia nocuje u mojego wujostwa, bo stamt±d mam dwa kroki do biblioteki. Jednego wieczora ugotowa³am im pastê al tonno , przylaz³ te¿ ojciec wujka ( brat mojej babci). Senior rodu siê mnie pyta- Kim jestem? Czy jestem W³oszk± , a mo¿e ju¿ Niemk±? no bo za granic± mieszkam. Nastêpne pytanie by³o jeszcze bardziej "¿mijowate"- Kto mnie utrzymuje? hehhehe... najlepsze jest to,¿e jego wnusia za Araba wysz³a, a syn w Egipcie mieszka wiecie zdenerwowa³o mnie jego podej¶cie z góry, jakby by³o oczywiste,¿e wszyscy musz± mieæ gorzej od niego...
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:11   #4497
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc dziewczynki!
Jak wam minal weekend?

Romanaccia, kiedy masz zamiar poleciec do Polski? Masz taka mozliwosc? Moze dobrze by Ci to zrobilo?

BrairRose ciesze sie ze Ci dobrze poszlo w pracy

paulinka1128
ja tez jestem jedynaczka, i ja z kolei strasznie uwielbiam byc sama

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Cuciola jak tam samopoczucie? Lepiej ju¿?

Princi
- rzeczywi¶cie z tym ¶lubem nie wysz³o,ale jak ju¿ wakacje zarezerwowane i to jedyny czas kiedy mo¿ecie ca³± rodzink± pobyæ... te¿ bym nie pojecha³a do Pl. W sumie kwiaty i z³o¿one ¿yczenia osobi¶cie to nie to samo co jaki¶ list czy telegram, ale znowu taka podró¿... A jak tam nasz Flavi¶ ?

Brair Rose

Sjoanna a jak poszed³ egzamin? Kiedy wyniki?

Romanaccia ty leæ do Polski, jak ju¿ masz takie sny... musisz têskniæ... zrób sobie tydzieñ albo dwa urlopu (je¶li oczywi¶cie mo¿esz) Przyda ci siê.

A tak z mojego podwórka w ci±gu tygodnia nocuje u mojego wujostwa, bo stamt±d mam dwa kroki do biblioteki. Jednego wieczora ugotowa³am im pastê al tonno , przylaz³ te¿ ojciec wujka ( brat mojej babci). Senior rodu siê mnie pyta- Kim jestem? Czy jestem W³oszk± , a mo¿e ju¿ Niemk±? no bo za granic± mieszkam. Nastêpne pytanie by³o jeszcze bardziej "¿mijowate"- Kto mnie utrzymuje? hehhehe... najlepsze jest to,¿e jego wnusia za Araba wysz³a, a syn w Egipcie mieszka wiecie zdenerwowa³o mnie jego podej¶cie z góry, jakby by³o oczywiste,¿e wszyscy musz± mieæ gorzej od niego...
Jak ja kocham takie podejscie... Normalnie noz sie w kieszeni odzywa
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel



Edytowane przez mmarcepan
Czas edycji: 2012-05-28 o 09:16
mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:10   #4498
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc Dziewczynki. wlasnie robie insalata di riso, a Wy co dobrego dzisiaj pichcicie na obiad?

alcon
a dziekuje synek ma sie dobrze, ostatnio nawet lepiej sypia nie przejmuj sie, widze ze zacofanie jest w kazdym kraju/miejscu, u mnie tez ludzie czesto mysla, ze w Pl to bida z nedza, tymczasem w kraju zarabia sie juz chyba lepiej niz tutaj
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:18   #4499
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Misiaczki, dzisiaj juz mi przeszla wscieklosc, wiec moge spokojnie napisac wczoraj bowiem mialam umowiona wizyte kontrolna w szpitalu na 16sta, wiec musialam wyjechac o 15tej, byla w Bari, potem trzeba sie naczekac, wiec bez sensu zebym brala malego na taka sfacchinate przyszla do niego niana, wyobrazie sobie ilez ja sie naczekalam w domu bylam po 21szej, bozeszzzzz co za punktualnosc, mysalam ze mnie szlag trafi!!!!!!!!!!!:mu r:

Sluzba zdrowia - jak w Polsce albo nawet gorzej.

co do slubu psiapsiolki to niestety nie polecimy, sjoanna dwa dni w aucie plus jeszcze spanie po drodze jakbysmy mieli jechac samochodem to bez sensu, teraz ropa tez jest strasznie droga, a do Wawy mamy 2300 km...no i dla mojego mez niebylby to urlop, a ktory czeka z utesknieniem, w Wawie w tym okresie nikogo nie ma, do dziecka trrzebaby wziac nianie, dla nas hotel, nie to sie robi za duzy wydatek i zamieszanie

Ja rozumiem - pisalam ze i przyjaciolka powinna zrozumiec. Rozmawialas juz z nia?

oj tyle rzeczy by mi sie przyadlo z ikei, narazie sie chyba jednak nie zanosi, ze pojedziemy moj maz jest pracoholikiem, ostatnio wychodzi rano i wraca o 22giej wykoncze sie chyba!!!

A weekendy? My w normalny dzien tez nigdzie nie wychodzimy. Tylko w piatek wieczorem.

co do ponarzekania, to bylam dzisiaj u kolezanki, szuka pracy juz od dluzszego czasu, jest taki wyzysk wkolo, ze szok, znalazla w barze, 3 euro za godzine 7 dni w tygodniu, 10 godzin oczywiscie na czarno, matko gdzie ja mieszkam???!!!!
Straszne stawki!

Cytat:
Napisane przez BrairRose Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny, ja niedlugo do pracy, tak sie boje, pracuje z vice responsabile, ktora mnei nei cierpi i chce mnie zwolnic, jedyne co robi to sie na mnei drze i mnie stresuje.

Ogolnie mam humor jakis sredni, brakuje mi strasznie domu, kogos bliskiego tutaj . Mysle, ze inaczej by bylo jakbym miala TZta, a tak to chociaz jestem otoczona grupa znajomych itd. czuje sie z dala od domu, sama . Ech taki dzien, pewnie przez ta glupia prace.

Naprawde odwaznie przyjechalas do obcego panstwa nie znajac tu nikogo! Ja bym tak nie mogla.

Sjoanna, wszystkiego najlepszego z okazji imienin
Dziekuje za zyczenia.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ

A mi od ponad miesiaca polska sie sni,co noc sni mi sie,ze jestem w domu ... i wiecie co wam powiem... jeszcze nigdy .. NIGDY !! tak bardzo nie tesknilam za polska i za domem ! to jest pierwszy raz po 10 latach !! ... nie wiem co to oznacza
Jedz na wakacje do Polski!
Ty masz te swoje przeczucia, prorocze sny - moze i to cos znaczy.

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ


Sjoanna a jak poszed³ egzamin? Kiedy wyniki?

Ide dzisiaj sie dowiedziec.

A tak z mojego podwórka w ci±gu tygodnia nocuje u mojego wujostwa, bo stamt±d mam dwa kroki do biblioteki. Jednego wieczora ugotowa³am im pastê al tonno , przylaz³ te¿ ojciec wujka ( brat mojej babci). Senior rodu siê mnie pyta- Kim jestem? Czy jestem W³oszk± , a mo¿e ju¿ Niemk±? no bo za granic± mieszkam. Nastêpne pytanie by³o jeszcze bardziej "¿mijowate"- Kto mnie utrzymuje? hehhehe... najlepsze jest to,¿e jego wnusia za Araba wysz³a, a syn w Egipcie mieszka wiecie zdenerwowa³o mnie jego podej¶cie z góry, jakby by³o oczywiste,¿e wszyscy musz± mieæ gorzej od niego...
Jak milo!
Mnie sasiedzi w Polsce witaja - o Hamerykanka przyjechala.

A ja bylam w sobote w Ikei bo byla promocja (i to polowe ceny normalnej) na posciel i narzute na lozko.
Kupilam ta posciel http://www.ikea.com/it/it/catalog/pr...166/#/10171176
I ta bo mezu bardzo chcial - nie wiem czy zaloze kiedys - troche za ciemna - no ale sie uparl i tez byla w promocji http://www.ikea.com/it/it/catalog/pr...598/#/80145985

I do tego tez przeceniona polowe ta narzute. http://www.ikea.com/it/it/catalog/pr...786/#/30193945

Do tego wreszcie zabralam koldre pod ktora spalismy przez zime i poscielilam na sezon letni.
Nowo kupiona w supermarkecie (tez w promocji) posciela. Fiolet wszedzie
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie-0408.jpg (49,0 KB, 19 za³adowañ)
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:23   #4500
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

sjoanna ale ladne lozeczko
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.