W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-09-08, 14:23   #361
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

hej Dziewczynki juz prawie szlag mnie trafil synek nic nie chce jesc juz 2gi dzien, tylko chodze gotuje wylewam wmuszam on pluje myje podloge, zaraz mnie odwioza do wariatkowa

sjoanna
jak tam wyszykowana na weselicho?? teraz zobaczylam fotki, lepiej odkryte buty! tylko tak troche nie wspolgra ta czerwien, czarna sukienka i jasne buty, ale to moim zdaniem...u fryzjera bylas?? jak tam?

Romanaccia
wspolczuje Ci takiej sytuacji, uciekaj stamtad

evelinarav ale wiesz jakbysmy lecieli samolotem do Pl to i tak trzeba auto wynajac, wiec cenowo to na to samo wychodzi...

bambi ciekawa ta forma zakupu, nie znalam jej, moze byc ineteresujaca, tylko trzeba by zobaczyc czy za kilka lat daliby Wam kredyt? bo jak idzie na gorsze, to juz chyba nikomu banki kredytow nie beda dawac nie za bardzo sie znam na tych sprawach, my wzielismy kredyt w ostatnim w miare dogodnym momencie! a moze w Pl byscie sie postarali o kredyt?

dzisiaj mamy troszke do roboty, a juz jestem padnieta jak kafka, wysprzatalam mieszkanie, popralam, poprasowalam uffaaa
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 08:23   #362
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Gdzie to sie wszystkie podzialy.. Piekny sloneczny weekend byl to pewnie nad morzem. Ja mialam wczoraj dzien pod tytulem „nie” wiec nic ciekawego nie robilismy – tylko skoczylismy na rowerach na lody po poludniu.
Skoro juz mowimy o tych bankach kredytach to majac u boku agenta nieruchomosci moge powiedziec na pewno ze: nie jest to tak do konca, ze banki nie chca dawac kredytow. Banki daja kredyty tylko warunki sa obecnie bardziej restrykcyjne niz kiedys. A mianowicie nie ma szans aby dostac pelna sume wartosci domu/mieszkania – trzeba miec zaoszczedzone min. 20% (bank udzieli kredytu na 80%). Dadatkowo trzeba miec tez „na boku” kase na oplaty zwiazane z zakupem, typu: podatek, bank, perito, agencja (ok. 10 tys. €). Ten pierwszy warunek mozna nieco „ominac” – wystarczy aby miec wycenione przez rzeczoznawce/agenta dane mieszkanie o 20% drozsze nic rzeczywiscie. Natomiast na oplaty trzeba miec swoje pieniadze. Dodatkowo oczywiscie bank patrzy na to czy ma sie staly dochod,jaki on jest i jaka jest umowa o prace. Moja np. konczy sie w lutym wiec nie ma praktycznie wartosci. Ale potem powinnam miec na czas nieokreslony wiec wystarczy wlasnie poczekac. Sama, na moja „busta paga” na pewno nie dostalabym kredytu, bo jest za niska, ale we dwoch jest ok. Reasumujac jak sie pracuje we dwoch i ma umowe na stale i troche oszczednosci to bank udzieli kredytu. Kiedys banki dawaly kredyty na prawo i lewo bez zadnych gwaracji i dlatego tez m.in. jest kryzys. Dodatkowo ludzie nie tylko, ze brali 100% wartosci domu ale tez dodawali inne sumy do splacania (np. na remont). No te czasy juz minely niestety albo stety (dla mnie niestety). Fakt - ze mnie by takie affitto a riscatto urzadzalo – jesli tylko znajdziemy odpowiednie mieszkanie w odpowiednim miejscu.
No i tak jak mowi zawsze moja matka „nie ma zmiluj sie” trzeba sie brac do roboty! Milego dnia!
Princi – a ogladzasz SOS Tata? Czasem pokazuja takie rozne „sztuczki” jak dziecko przekonac do jedzenia Ciekawe jak to sie ma do rzeczywistosci!
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 09:14   #363
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Ja sie weekendowalam Przyjechal bazar z roznych panstw Europy, Pl miala grilla i sprzedawala kielbaski. Ale mieli popyt! A potem nad rzeka byl pokaz sztucznych ogni.
Kupilam sobie precla jablkowego ale mnie nie zachwycil bo zamiast jablek byl na nim dzem jablkopodobny, zjadlam go dzis na sniadanie.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 10:14   #364
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Czesc Dziewczynki, Flavcio znowuz b.zakatarzony, moze dlatego nie chce jesc? kurcze na sama podroz ma katar

bambi
powiem czy szczerze, ze ja bym nie zdecydowala sie na zakup mieszkania nie majac wkladu wlasnego, kaske na notaiusza, podatek itd. lepiej moze poczekac jeszcze troche, zacisnac pasa i odkladac. A jakie ceny za jakies nieduze mieszkanko sa u Ciebie??

cuciola mhhh brzmi przepysznie precel jablkowy!

ja dzis mam zamiar spakowac FLavcia i umyc sobie wlosy, jutro siebie, musze jeszcze do apteki po mleko skoczyc
patrzylam na prognoze pogody i przez 2 tyg naszego pobytu ma lac?!! mam nadzieje, ze nie!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 14:32   #365
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Ja sie weekendowalam Przyjechal bazar z roznych panstw Europy, Pl miala grilla i sprzedawala kielbaski. Ale mieli popyt! A potem nad rzeka byl pokaz sztucznych ogni.
Kupilam sobie precla jablkowego ale mnie nie zachwycil bo zamiast jablek byl na nim dzem jablkopodobny, zjadlam go dzis na sniadanie.
to niedaleko naszego miasta ma byc ten bazar od piatku do niedzieli, tylko jak zwykle my w piatek jedziemy na poludnie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 16:40   #366
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Jestem, jestem!

Princi - u fryzjera bylam rano - te wlosy to juz byly po wizycie. 15 euro uczesanie. Nie warto bylo - tak bym sama sobie zrobila.
No moze by sie tak nie swiecily bo zawsze to salonowe produkty cos daja - ale bylabym bardziej puszysta.
Suszyla mnie na malej szczotce a potem wyprostowala prostownica. Tyle.

Cuciola, Ewelina - jakis link do tej imprezy, moze nazwe byscie podaly. Moze to objazdowy jarmark zawita tez i do Latiny - jak swieto czekolady wzeszlym roku.

Co do slubu to bylo w Cori - w pieknym kosciele z XVI wieku - piekne wnetrza ale nie znalazlam ich w internecie.
Przyjecie odbylo sie w Agroturismo Il Borgo Monte Due Torri. W starej winiarni gdzie teraz jest nie tylko produkcja win, oliwy i innych rzeczy ale tez restauracje i gospodarstwo agroturystyczne.

Troche zdjec mozna sobie na ich stronie zobaczyc
Stare budynki, odrestaurowane i nowe dobudowane w tym samym stylu i w ten sam sposob.
Mury kamienne, bruk na podworzu - bedacym jednoczesnie ogolniedostepna restauracja.
A w budynkach kilka sal - w tej, ktorej my jedlismy miescilo sie ponad 180 osob.
Obsluga ubrana w stroje regionalne. Bardzo mi sie podobala - zreszta w podobnym stylu byla restauracja w ktorej mialam slub w Polsce.

Czesc imprezy (antipasti a potem owoce, ciasta i tort) byla przy basenie - nowoczesnym, fajnie podswietlonym.
Podobalo mi sie.
Dzisiaj jest tam degustacja win.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Zapomnialam napisac ze dziecmi na przyjeciu opiekowaly sie 2 dziewczyny. Zalozyly swoja firme i organizuja takie zabawy.
Malowaly im twarze, tanczyly, skakaly, byly rozne konkursy a na koniec dzieci wspolnie stworzyly rysunek - podarunek dla Pary Mlodej.
Na posilki przyprowadzaly dzieci do rodzicow.

Bardzo mi sie to podobalo.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 16:43   #367
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Ciao Ragazze !

Podczytuje was troche ,ale mam sporo do nadrobienia ,eh ... czasem mam wrazenie ,ze pech mnie nie opuszcza ,a problemy sie nigdy nie koncza ,ostatnio przeczytalam takie " fajny " tekst w internecie ...
cos w stylu " Gdyby nie ja to pech musialby sie strasznie nudzic " no tak...

najgorzej jest jak w domu nie moze czlowiek czuc sie spokojny ...
nie moge nawet normalny zakupow zrobic ,bo nie chce niczego w lodowce trzemac ,zeby znowu mnie nie objadli...
mialam jechac na Capri ,ale niestety teraz nie moge przez tych zlodziei ,moich wspollokatorow ,bo jak wyjde na dluzej z domu to mnie okradna ,juz sie wlamywali do pokoi .... musze poczekac az zmienie mieszkanie ,a nie wiem niestety kiedy to nastapi ,mam nadzieje ,ze jak najszybciej ,no i jeszcze czynsz ,zaliczka ,koszty przeprowadzki i cale pieniadze na Capri diabli wzieli ,przynajmniej w najblizszym czasie uffa...

przepraszam was ,ze sie tak zale ,ale dobija mnie ta sytuacja .


__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 18:45   #368
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

sjoanna ten bazar sie nazywa tu normalnie "mercatino europeo"
fajna ta agro, lubie takie miejsca na wloskie wesela

Romanaccia musisz sie jak najszybciej stamtad wyniesc!
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-10, 18:48   #369
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

a ja mialam chec zrobic pizze sama i juz widze, ze to ciasto to jest jakies twarde jak kamien niezla mi pizza. juz naprawde nic nie bede robic!!! a pot mi sie lal po plecach jak wyrabialam to durne ciasto... i po co mi to bylo
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 11:41   #370
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Romanaccia - jesli cie nic w okolicy nie trzyma to sie wynies nawet do kogos - kolezanki jakiejs, byle dalej od tych wspollokatorow.

A wlasciciel ich wyrzucic ni moze?

Cuciola - fajne, fajne. Pewnie i widoki ladne bo na szczycie gory jest ta agroturystyka.

Ewelina - jak to po co, zamiast gimnastyki.

Bylam dzisiaj na targu i dobrze ze ta kolezanka-Polka tez byla bobym nie doniosla tych zakupow warzywno-owocowych.
Jeszcze do sklepu skoczylysmy samochodem.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 16:31   #371
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

jejq zaraz sie wykoczne, Flavcio w ogole dzisiaj nie spal, juz jest tak marudny, no ale jak teraz pojdzie spac, to wieczorem nie zasnie, a po 3ciej musimy wyjechac na lotnisko, oczywiscie walizki w lesie, synka zapakowalam, zaraz siebie musze, ale balagan jest, bo co wloze to maly wyjmuje

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem, jestem!

Princi - u fryzjera bylam rano - te wlosy to juz byly po wizycie. 15 euro uczesanie. Nie warto bylo - tak bym sama sobie zrobila.
No moze by sie tak nie swiecily bo zawsze to salonowe produkty cos daja - ale bylabym bardziej puszysta.
Suszyla mnie na malej szczotce a potem wyprostowala prostownica. Tyle.

Cuciola, Ewelina - jakis link do tej imprezy, moze nazwe byscie podaly. Moze to objazdowy jarmark zawita tez i do Latiny - jak swieto czekolady wzeszlym roku.

Co do slubu to bylo w Cori - w pieknym kosciele z XVI wieku - piekne wnetrza ale nie znalazlam ich w internecie.
Przyjecie odbylo sie w Agroturismo Il Borgo Monte Due Torri. W starej winiarni gdzie teraz jest nie tylko produkcja win, oliwy i innych rzeczy ale tez restauracje i gospodarstwo agroturystyczne.

Troche zdjec mozna sobie na ich stronie zobaczyc
Stare budynki, odrestaurowane i nowe dobudowane w tym samym stylu i w ten sam sposob.
Mury kamienne, bruk na podworzu - bedacym jednoczesnie ogolniedostepna restauracja.
A w budynkach kilka sal - w tej, ktorej my jedlismy miescilo sie ponad 180 osob.
Obsluga ubrana w stroje regionalne. Bardzo mi sie podobala - zreszta w podobnym stylu byla restauracja w ktorej mialam slub w Polsce.

Czesc imprezy (antipasti a potem owoce, ciasta i tort) byla przy basenie - nowoczesnym, fajnie podswietlonym.
Podobalo mi sie.
Dzisiaj jest tam degustacja win.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Zapomnialam napisac ze dziecmi na przyjeciu opiekowaly sie 2 dziewczyny. Zalozyly swoja firme i organizuja takie zabawy.
Malowaly im twarze, tanczyly, skakaly, byly rozne konkursy a na koniec dzieci wspolnie stworzyly rysunek - podarunek dla Pary Mlodej.
Na posilki przyprowadzaly dzieci do rodzicow.

Bardzo mi sie to podobalo.
ja myslalam, ze Ty sobie jakies lekkie upiecie zrobisz!!
u nas tez sa przyjecia w takich masseria i dziewczyny do dzieci tez, fajne to jest, wlasnie wszystcy przychodza z dziecmi, w Pl raczej na wesele bez dzieci malych sie chodzi

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3644247 9]a ja mialam chec zrobic pizze sama i juz widze, ze to ciasto to jest jakies twarde jak kamien niezla mi pizza. juz naprawde nic nie bede robic!!! a pot mi sie lal po plecach jak wyrabialam to durne ciasto... i po co mi to bylo [/QUOTE]
mi tam ciasto wyrabia na bimby, Ty juz moze nie gotuj, ja zaprzestalam bo tez ze mnie kiepska kucharka

mam nadzieje, ze watek nie umrze do mojego powrotu, jutro z malym robimy frryyyyy aaaa juz sie boje to do zobaczenia Kochane!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 17:36   #372
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi udanej podrozy
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 18:49   #373
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

mi tam ciasto wyrabia na bimby, Ty juz moze nie gotuj, ja zaprzestalam bo tez ze mnie kiepska kucharka
e tam wczoraj zegnalam wine na piekarnik jeszcze zrobie jedno podejscie ... udanego wypoczynku


sjoanna, to tam w Latinie jest chyba jak w Neapolu. moze jakies kraty musicie sobie zalozyc ?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 19:04   #374
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
Princi udanej podrozy
dziekuje

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3646334 0]e tam wczoraj zegnalam wine na piekarnik jeszcze zrobie jedno podejscie ... udanego wypoczynku


sjoanna, to tam w Latinie jest chyba jak w Neapolu. moze jakies kraty musicie sobie zalozyc ?
[/QUOTE]
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 19:12   #375
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

princi dalas rade wszystko spakowac? Jak tam Flavcio?

Buon Viaggio!!!!
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 20:37   #376
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

cuciola wlasnie maz dopakowal wszystko do walizki, jest mistrzem w ukladaniu Flavcio nie spal caly dzien, jestem wykonczona! juz spi, a my zjemy kolacje i tez do spanka, ciekawe czy zmruze oko, juz serce mi bije jak oszalale na sama mysl o locie, lubie sie nakrecac hehe mam nadzieje, ze i tym razem "przezyje"

to do zobaczonka papa

ps. juz sama nie wiedzialam co mam wziac, jak zwykle pewnie wzielam za duzo rzeczy i bede nosic te toboly...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-12, 07:51   #377
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi - milej podrozy Odezwij sie do nas jak bedziesz miala chwilke i zdaj relacje
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-12, 12:25   #378
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi - milej podrozy. Oby Flavcio byl tak grzeczny jak za pierwszym razem.

Bylam dzisiaj w szkole.
Wypelnilam formularz. Po raz kolejny odbilam na ksero dokumenty ktorych kopie maja od 2 lat w sekretariacie (no ale przeciez nie beda ich wyciagac i odbijac) i dowiedzialam sie ze musze przyjsc w przyszlym tygodniu zobaczyc co i jak z kursem wloskiego.
Mam nadzieje ze bedzie - mam juz ksiazke.
Jeszcze nigdy tak do poczatku roku nie bylam przygotowana.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 07:54   #379
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3643681 9]to niedaleko naszego miasta ma byc ten bazar od piatku do niedzieli, tylko jak zwykle my w piatek jedziemy na poludnie [/QUOTE]
a gdzie ten bazar ma byæ dok³adnie??
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 11:57   #380
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej dziewczyny!

U mnie sie ochlodzilo - jak u was?
Zaczelo padac w nocy.

Wiecie czego sie dowiedzielismy wczoraj wieczorem?
Tesc nas poinformowal ze w przyszlym tygodniu go nie bedzie bo jedzie na Majorke.
Oczywiscie ze znajomymi i ze swoja donna.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 12:47   #381
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej Ragazze! Podczytujê was ca³y czas.

Princi mi³ego pobytu w naszej Polsce
Zreszt± ja tez tu jestem od ponad tygodnia. Od wczoraj u mnie, na pd Pomorzu pada i jest do¶æ ch³odno. Chêtnie wróci³abym do s³onecznej Italii... ale jak to mówi± wszêdzie dobrze, gdzie nas nie ma

sjoanna kiedy zaczynasz kurs?
Twój te¶æ jest na emeryturze? Chyba od niedawna ma tê sympatiê co? hehhe... Majorka- te¿ chêtnie wybra³abym siê.


Romanaccia trzymaj siê bidulko, mam nadziejê,¿e szybko znajdziesz nowe mieszkanko i bêdziesz mog³a ¿yæ spokojnie.
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 13:31   #382
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Alcon - od kiedy ma sympatie to my nie wiemy - nawet nie wiedzielismy przez jakis czas ze ma.

My wiemy od jakis 2 lat, krotko przed slubem sie dowiedzielismy nieoficjalnie. Ktoras z cioc poinformowala mojego meza.
A tesc juz troche na emeryturze jest.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:04   #383
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Alcon - od kiedy ma sympatie to my nie wiemy - nawet nie wiedzielismy przez jakis czas ze ma.

My wiemy od jakis 2 lat, krotko przed slubem sie dowiedzielismy nieoficjalnie. Ktoras z cioc poinformowala mojego meza.
A tesc juz troche na emeryturze jest.

Mój te¶æ jak przeszed³ na emeryturkê to sobie kupi³ nowiusieñki motocykl, pojemno¶æ 1000 cm3 Mój A. bardzo siê ucieszy³ z tego powodu nawiasem mówi±c. No i pierwszy rok je¼dzili du¿o z te¶ciow± na wycieczki, a¿ do wypadku... teraz te¶ciowa nie wsiada wiêcej.
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:22   #384
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Pewnie fajnie wygladali - oboje na motorze.

Moj kiedys tylko mowil o kupieniu Juka - takiego SUVa.
Ale przestal i dalej jezdzi statecznym Oplem.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:30   #385
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej dziewczyny!
rzeczywiscie sie ochlodzilo, u mnie wczoraj caly dzien padalo. Jesien przyszla dzisiaj zrobilo sie tak pieknie swiezo, slonce swieci ale nie pali - uwielbiam taka pogode! Jak dla mnie - mogloby tak byc przez caly rok!
Sjoanna - tak z ciekawosci - czym zajmowalas sie gdy mieszkalas jeszcze w Polsce? A z mezem rozmawiacie po angielsku, polsku, wlosku?
Romanaccia - musisz sobie jakiegos milego przystojnego pana znalezc aby dzielic troski i radosci zycia! Ja szczerze mowiac chyba bym sie bardzo bala mieszkac tak jak Ty opowiadasz... Masz jakis gaz lzawiacy na wypadek? Przeciez wlamie sie taki jeden czy drugi do Twojego pokoju jak spisz i nie wiadomo co mu strzeli do lepetyny! Badz ostrozna!
A wiecie - jednak jade do tego Paryza, bo okazalo sie ze jestem gdzies tam wpisana na zamknieta liste - wiec na moje zaproszenie moge wejsc tylko ja i osoba towarzyszaca Napisalam do mojej kolezanki, ktora mieszka w Paryzu czy by mnie przenocowala - i zgodzila sie, zatem po inauguracji w piatek zostaje na weekend(ten przyszly). Ale super
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:53   #386
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Bambi - bylam nauczycielka angielskiego.
Z mezem coraz wiecej po wlosku rozmawiamy. Musze sie przeciez cwiczyc w tym jezyku. A wczesniej to poangielsku, chodz maz zna tez pare slow po polsku. I twierdzi ze rozumie o czym rozmawiam z rodzina na skypie.

A co do weekendu - mega zazdroszcze!

Zapytaj sie kolezanki jaka jest pogoda w Paryzu na poczatku listopada.
Bo maz ma dlugi weekend i sie zastanawial gdzie bysmy mogli jechac.

Miala to byc niespodzianka ale sie jego kolega wygadal.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 15:02   #387
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez aragosta Poka¿ wiadomo¶æ
a gdzie ten bazar ma byæ dok³adnie??
w Cervi na placu Costa
Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
A wiecie - jednak jade do tego Paryza, bo okazalo sie ze jestem gdzies tam wpisana na zamknieta liste - wiec na moje zaproszenie moge wejsc tylko ja i osoba towarzyszaca Napisalam do mojej kolezanki, ktora mieszka w Paryzu czy by mnie przenocowala - i zgodzila sie, zatem po inauguracji w piatek zostaje na weekend(ten przyszly). Ale super
ale Ci fajnie to i kolezanka Cie tam troche oprowadzi tez bym tak chciala

u mnie tez zimno i pada caly czas
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 16:09   #388
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Sjoanna - no tu to bys miala super gdybys dostala prace nauczycielki w szkole! Ja sobie tak marzylam, zeby jakies dodatkowe studia germanistyczne skonczyc i uczyc w liceum, ale tutaj to nie jest takie proste jak w Polsce aby pracowac i dodatkowo studiowac... No nic, zapytam jaka pogoda na listopad w Paryzu - ale powiem Ci, ze dobrych kilka lat temu pojechalam do tej kolezanki wlasnie na poczatku listopada i bylo bajecznie - lekko chlodnawo pod wieczor ale w ciagu dnia slonce, chodzilam w takim krotkim jesiennym plaszczyku i berecie.
A tak zmieniajac temat - w zwiazku z tym, ze mi sie tez dzidzius marzy, ale musimy poczekac , znalazlam taka fajna stronke, gdzie mozna sprawdzic jak bedzie wygladac Twoje dziecko Wiem ze to troche glupawe ale mi fajny bobasek "wyszedl" Jak zdolam to zalacze zdjatko - w domu "zrobilam" sobie dziewczynke - a w pracy chlopczyka. To teraz synusia wam pokaze !
Zrobcie se tez to zobaczymy co wam wyjdzie w przyszlosci!!!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg morph 3.jpg (12,7 KB, 13 za³adowañ)
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 16:26   #389
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Bambi - tutaj to chyba nawet trudniej zostac nauczycielem niz w Polsce.
Pare tygodni temu byl pierwszy egzamin na nauczyciela od 1999 roku!
Widzialam ta wiadomosc w tv.

A co do dziecka to ci slodziak wyszedl. A w tym wieku to i chlopiec i dziewczynka podobnie wygladaja.

Daj linka
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-13, 17:46   #390
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Oczywiscie ze trudniej o prace nauczycielki tutaj niz u nas - nie ma nawet co porownywac. I te egzaminy od 1999 tylko o tym swiadcza, ze jest o co walczyc! Jak sie ma mianowanego to nikt nie jest w stanie pozbawic cie pozycji - masz do konca zycia (czyt. emerytury)zapewniona prace.
Ja mam w rodzinie wiele nauczycielek w Polsce i trudno mi im jest wytlumaczyc, jak tutaj ich zawod jest cenny(bo wszystkie narzekaja).
A co do robienia dzieci na internecie to oto stronka: www.morphthing.com Zalaczam zdejcie mojej "zmorphowanej" corki Jak mi taka dziewczynka naprawde "wyjdzie" to nazwe ja Alicja
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg bimba.jpg (13,3 KB, 13 za³adowañ)
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.