W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-11-05, 13:45   #811
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
widze, ze znowu o pieczenie sie pokusilas, wyszly muffinki?
oj to b. niska wyplata, w Wawie jest 3x wieksza w sklepie rossmann...

200 na jedzenie?? to chyba jakies minimum do przezycia, ja 5 lat temu w Rzymie wydawalam wiecej...rozumiem, ze bez ryb, miesa...
muffinki wyszly, bo to juz sprawdzony przepis
mi samej spokojnie by wystarczyly te 200 euro miesiecznie, a mieso wcale nie jest takie drogie. czasem drozej wychodzi ugotowac makaron z roznymi dodatkami niz samo mieso. u mnie np bardziej sie oplaci kupic cos z miesa niz sobie kupic 2 bulki i szynke.... a to dopiero
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
ale booking nie ma tych wszystkich agriturismo i residence, my potrzebujemy czegos z kuchnia, bo synkowi trzeba gotowac
booking ma tez apartamenty. ale na grudzien to pewnie strasznie drogo
Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
Sprawdzilam, sa nadal cienie za 70 centow, pigmenty za 2 euro i rozne przerozne cienie od 4 do 7 euro. Podklady, roze itp tez. Kredka nude jest nadal za 1,90 (kupilam dwie). Pigmenty sa bardzo ale to bardzo ladne (kupilam oczywiscie jeden).
Ewentualnie moge cos ze swatchowac
A i w sephorze sa nadal obie paletki sleek ale ja nic nie kupilam, grzeczna bylam
ale taniocha. a ja to sie niezle zapuscilam. nawet cieni nie mam podklad i tusz naloze codziennie, ale reszte juz niekoniecznie. ostatnio nawet mi sie nie chce pomalowac paznokci
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 13:49   #812
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

princiojej nie mialam pojecia o Twojej mamieprzykro mi strasznie sie zrobilo
jak Flavio??

racja racja pamietam jeszcze jak bylam mala jak w Pl ludzie grzebali w smietnikach
http://www.youtube.com/watch?v=j_U_0xaj1as
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 13:55   #813
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

ej no marcepanku ja tu sie musze uczyc teraz wiec nie wyskocze do Mi na zakupy a ty mnie tu kusisz, no bez serca jestes
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 13:58   #814
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

hejka ale jestem dzisiaj jakas taka polamana, mam nadzieje ze to nie pierwsze oznaki przeziebienia

evelinarav
no patrzylam na booking, nie ma za duzego wyboru jesli chodzi o apartamenty, a jak jest cos fajnego to ceny naprawde jak z kosmosu a Wy macie jakies plany na Sylwestra??

cucciola79
no tak ostatnio jakas taka nostalgia mnie dopadla, dziekuje Kochana


__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 13:58   #815
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobilam sobie dzisiaj z tz-tem i znajomymi wycieczke do Mediolanu.
Oprocz eksluzywnych sklepow wprost z wybiegu, gdzie wystarczy obejrzec wystawe pochodzilismy po sieciowkach: Zara, h&m ale wszystkie ubraniowe sklepy pelne ludzi z kolejkami do przymierzalni.
Nie doszlismy do Lush-a, szkoda bo tez bylam go ciekawa. (i calej okolicy zamku)
Bylam w 3-pietrowej sephorze i udalo mi sie kupic paletke sleeka
i lakier holograficzny
a w Kiko zaczepilam chlopaka ktory prowadzi kanal makijazowy na YT (Mrdanielemakeup nolqa moze znasz?) fajnie sie gadalo o kosmetykach

Kolejnym razem musze sie koniecznie wybrac w okolice zamku.
Bylam tez w sklepie Tiffany & co z ciekawosci i w cukierni Laduree ktora robi kolorowe ciasteczka macaroons. Ceny tez troche wygorowane bo za 4 takie malenstwa jak beza 8 euro wiec tylko poogladalismy.

Tlok nas troche zmeczyl, szczegolnie znajomych i juz po 16 chcieli wracac do zamglonej Pavii. Sporo sobie jednak pochodzilismy.
Ale wyprawa!
A kolejki do przymierzalni - faktycznie - nie da sie nawet do meskiej dostac. Trzeba czekac.
Niektorzy przymiarki robia na sklepie.

I ja bym chciala kiedys Mediolan pozwiedzac - normalnie i zakupowo.

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
jestem ledwo zywa i zdenerwowana, synek ma b. wysoka temperature, non stop rozwolnienie, nie wiem poczekam jeszcze troche, jak nie zacznie spadac to chyba pojade na pogotowie, ile to czlowiek nerwow sie naje ehhh

Przeczytalam pozniej ze z Flavciem lepiej. To moze grypa zoladkowa byla? I bylas u lekarza z nim, czy samo przeszlo?

ah strasznie mi przykro, rozumiem czlowiek nie moze sie pogodzic z tym, ze jest tak daleko i nie moze byc zawsze i na tych przyjemniejszych uroczystosciach (wesele, chrzciny) i tych mniej, ale chyba wazniejszych, bo ostatniej drodze bliskiej nam osoby...a babcia chorowala? trzymaj sie, niedlugo swieta, czas jest dla nas laskawy, nie zapominamy, ale mniej boli, tylko czasem nadchodzi zaduma, od smierci mojej mamy minie w przyszlym roku 20 lat, a ja czuje jakby to bylo wczoraj, Boze jak ten czas leci...

Ja tez nie wiedzialam ze ci mama zmarla jak bylas taka mloda.
Listopad i potem Swieta to faktycznie nieciekawy czas - wspomnienia wracaja.
Trzymajcie sie obie - ty i NoLQa.


zapomnialam Ci napisac, ze pare dni temu pojechalismy do ikei, kupilam 4 pudla plastikowe, uporzadkuje troche rzeczy w schowku, posciel dla malego, lampki nocne dla nas i dla malego ksiezyc i gwiazdke, patrzylam na koldry, moze kupie i poszwy, Ty masz koldre jak w Pl czy przescieradla di flanella na zime i na to narzute??
a to lampki
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/50215017/

a myslalam jeszcze o takim dywanie pod stol kuchenny, jak myslisz?
http://www.ikea.com/it/it/catalog/pr...490/#/40086488
http://www.ikea.com/it/it/catalog/pr...663/#/30185667
albo te z bonprix, tylko ze jest roznica w cenie!
http://www.bonprix.it/prodotto/tappe...37/?type=image
http://www.bonprix.it/prodotto/tappe...22/?type=image
ale sie rozpisalam
Fajna ta lampka - patrzylam na nia ale my juz mamy.
Co do poscieli - to na lato mam system wloski.
Teraz spimy pod ta narzuta ikejowska na lozko i pod cieplym przescieradlem - wiec dalej system wloski.
A na zime to mam koldre ikejowska i posciel do niej - czyli tak jak w Polsce.

Powiedz mi - po co ci dywan w kuchni pod stolem.
Ja wiem ze plasko tkane one sa wszystkie ale i tak okruchy i kawalki jedzenia ci beda sie w niego wbijaly.
Ja w kuchni nie widze dywanow.
Nie wiedzialam ze jest Bon Prix tutaj - i ceny maja lepsze niz w Ikei.

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3741277 3]
e tam kryzys. nie trzeba wszystkich wrzucac do tego samego worka. jedni go odczuwaja, inni nie. wczoraj za to widzialam kolo coop'a rower z dwiema wypchanymi siatkami pelnymi roznych rzeczy do jedzenia i wyszedl ze sklepu dziadek, widac bylo, ze "un barbone". pewnie poszedl do sklepu sie zapytac, czy moze maja cos przeterminowanego tak sobie pomyslalam odrazu do jakiego punktu sie ponizyly Wlochy. przeciez tutaj niedlugo bedzie gorzej niz w Polsce. w kazdym razie w PL nigdy nie widzialam, zeby ludzie wyjmowali rzeczy ze smietnikow, a tutaj tak, zwlaszcza emeryci


ale paskudna pogoda. wilgoc jak zwykle i pelno komarow [/QUOTE]

Ewelina - sa i w Polsce tacy co ze smietnikow wyjmuja - pojawili sie w latach przemian koncowka lat 80 i poczatki 90. I widuje ich do dzis. Puszki zbieraja, zlom, butelki i kartony. A wystawiona wersalka nie dotrwa do wieczora. Zaraz ktos chetny sie znajdzie jak w dobrym stanie.
Kolo mojego bloku jest maly bazarek warzywny. Przychodza ludzie pod wieczor, jak sie sprzedawcy zwijaja i pytaja czy cos taniej, co zwiedniete, by nie dostali. I to nie sa pijaki co po 20 groszy na wino zbieraja. Tylko kobitki co na obiad dziecia gotuja.
A i tutaj tez to widze.

Ostatnio w Mc Donaldzie.
Moj maz wzial jak zawsze shejka a ja mu podkradalam i obserwowalam ludzi.
Przyszla jedna rodzina.
Mama siadla z 2 dzieci przy stoliku i czekali na tate.
Dzieci ogladaly sie za innymi, ktorzy zestawy nosili i bawili sie zabawkami.
A tata przyniosl dla wszystkich jedna tace z frytkami, zwyklymi hambergurami i cola - to co za 1 euro jest.
Widac ze na Mac zestawy dla dzieci nie mieli.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ

Z innej beczki dzisiaj przegl±da³am graduatoria borsa di studio (dostane 3.000euro )

haha wczoraj pozna³am ch³opaka z sardynii...jak us³ysza³, ¿e z polski jesem to siê strasznie ucieszy³ bo on uwielbia polskie regge underground.... lol nawet nie wiedzia³am, ¿e mam takich artystów co s± znani za granic±.
Za pieniazki

Ja tez nie wiedzialam - ale mysle ze regge underground to dosyc elitarny kierunek muzyczny.

Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ

Moze nastepnym razem udaloby sie nam w koncu zorganizowac spotkanie wloskich wizazanek ja jestem bardzo chetna na bieganie po sklepach a sephora c.so vittorio emanuele to moj glowny dostawca paletek sleeka chyba w poniedzialek sobie tam wpadne po kolejna
Generalnie centrum mi to zdecydowanie moje rejony

Musialybyscie nam z poludnia zrobic giro di Milano.

Wczoraj Tz mnie zaszokowal mnie, zadzwonil do mnie zeby mi powiedziec ze widzial u siebie w miasteczku super suknie slubna dla mnie - krotka i rozowa...&:hahaha :... potem mi sie przyznal ze mu cala rodzina zawraca cztery litery i sie pyta kiedy bedzie slub No to chyba czas na prawde zaczac cos organizowac strasznie mnie to smieszy ze w naszym zwiazku to jego rodzina sie pyta kiedy ten slub a w mojej rodzinie generalnie mamy luzik
Krotka i rozowa?
A co - taka chcesz?
I co - organizujecie cos w temacie slubnym?

A tak na marginesie - bo czuje sie jak na marginesie - dziewczyny - w jakim wy jezyku mowicie?
Te sleeki, paletki, swatche i inne nazwy - nic mi nie mowia.
Alem zacofana!

Ale u mnie parno - cieplo jest 20 stopni i pada sobie deszczyk co daje duchote ogromna. Brakowalo mi tlenu w powietrzu jak (jak zwykle spozniona) lecialam do szkoly.
A w szkole, w klasie komputerowej, na parterze, od polnocnej strony - zimno jak w lodowce!
Wychodzac stamtad trzeba sie rozbierac na dworze.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 14:04   #816
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Mi tam 200? na jedzenie w zupelnosci wystarczy.
ALe sledze gazetki reklamowe i jak sa jakies fajne promocje to korzystam.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 14:09   #817
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Mi tam 200? na jedzenie w zupelnosci wystarczy.
ALe sledze gazetki reklamowe i jak sa jakies fajne promocje to korzystam.
Ty to musisz byc szczuplutka jesz jak ptaszek
nam na tydzien ponad 200 ojro idzie
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 14:25   #818
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

sjoanna u mnie tez strasznie wilgotno, moze dlatego kosci mnie bola, jak u starej baby hehe
co do dywanu pod stol to nie wiem czy zauwazylas, te linki co wrzucilam, to sa to dywany do interno ed esterno, czyli sa takie twardsze, jak jest jakas plama to tylko szmatka mokra i via, a chce dywan pod stol bo mam brzydka podloge

odnosnie naprawde biednych rodzin, to strasznie mi sie robi przykro, lepiej nie narzekac na to co sie ma, a czesto niestety jest tak ze nie doceniamy, ja tez potrafie czasem biadolic

co zadna nie pomoze w co mam sie ubrac na niedziele, dzis jakos nie mam ochoty, ale jutro szafe musze przejzec...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 14:43   #819
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
hejka ale jestem dzisiaj jakas taka polamana, mam nadzieje ze to nie pierwsze oznaki przeziebienia


evelinarav no patrzylam na booking, nie ma za duzego wyboru jesli chodzi o apartamenty, a jak jest cos fajnego to ceny naprawde jak z kosmosu a Wy macie jakies plany na Sylwestra??


my raczej planow na sylwestra nie mamy. juz w tym roku wyczerpalismy budzet. mnie za to znowu plecy bola. to pewnie taka pogoda.
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ






Ewelina - sa i w Polsce tacy co ze smietnikow wyjmuja - pojawili sie w latach przemian koncowka lat 80 i poczatki 90. I widuje ich do dzis. Puszki zbieraja, zlom, butelki i kartony. A wystawiona wersalka nie dotrwa do wieczora. Zaraz ktos chetny sie znajdzie jak w dobrym stanie.
Kolo mojego bloku jest maly bazarek warzywny. Przychodza ludzie pod wieczor, jak sie sprzedawcy zwijaja i pytaja czy cos taniej, co zwiedniete, by nie dostali. I to nie sa pijaki co po 20 groszy na wino zbieraja. Tylko kobitki co na obiad dziecia gotuja.
A i tutaj tez to widze.



ale ja nie mowie, ze w PL tego nie robia. poprostu nie mialam okazji tego zobaczyc, a tutaj to bardziej przy smietnikach kolo supermarketow. czasem to nawet wskakuja do srodka, zeby zobaczyc czy cos ze sklepu nie wyrzucili. ale to bardziej emeryci tak robia. pewnie im sie niezle oberwalo po kieszeni od kiedy Wlochy weszly do unii.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 14:51   #820
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi - jak robia jak wesele to sie ubierz jak na wesele.

Nie wiem co ci doradzic - ja mam zawsze z tym problem.

Zrob nam jakies zestawy do wyboru i zaglosujemy.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 15:07   #821
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
ej no marcepanku ja tu sie musze uczyc teraz wiec nie wyskocze do Mi na zakupy a ty mnie tu kusisz, no bez serca jestes
ja tylko zwiad zrobilam zebys mogla zdecydowac czy Ci sie oplaca organizowac w przyszlosci spacerek po Mi czy nie

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Ale wyprawa!
A kolejki do przymierzalni - faktycznie - nie da sie nawet do meskiej dostac. Trzeba czekac.
Niektorzy przymiarki robia na sklepie.

I ja bym chciala kiedys Mediolan pozwiedzac - normalnie i zakupowo.



Fajna ta lampka - patrzylam na nia ale my juz mamy.
Co do poscieli - to na lato mam system wloski.
Teraz spimy pod ta narzuta ikejowska na lozko i pod cieplym przescieradlem - wiec dalej system wloski.
A na zime to mam koldre ikejowska i posciel do niej - czyli tak jak w Polsce.

Powiedz mi - po co ci dywan w kuchni pod stolem.
Ja wiem ze plasko tkane one sa wszystkie ale i tak okruchy i kawalki jedzenia ci beda sie w niego wbijaly.
Ja w kuchni nie widze dywanow.
Nie wiedzialam ze jest Bon Prix tutaj - i ceny maja lepsze niz w Ikei.



Ewelina - sa i w Polsce tacy co ze smietnikow wyjmuja - pojawili sie w latach przemian koncowka lat 80 i poczatki 90. I widuje ich do dzis. Puszki zbieraja, zlom, butelki i kartony. A wystawiona wersalka nie dotrwa do wieczora. Zaraz ktos chetny sie znajdzie jak w dobrym stanie.
Kolo mojego bloku jest maly bazarek warzywny. Przychodza ludzie pod wieczor, jak sie sprzedawcy zwijaja i pytaja czy cos taniej, co zwiedniete, by nie dostali. I to nie sa pijaki co po 20 groszy na wino zbieraja. Tylko kobitki co na obiad dziecia gotuja.
A i tutaj tez to widze.

Ostatnio w Mc Donaldzie.
Moj maz wzial jak zawsze shejka a ja mu podkradalam i obserwowalam ludzi.
Przyszla jedna rodzina.
Mama siadla z 2 dzieci przy stoliku i czekali na tate.
Dzieci ogladaly sie za innymi, ktorzy zestawy nosili i bawili sie zabawkami.
A tata przyniosl dla wszystkich jedna tace z frytkami, zwyklymi hambergurami i cola - to co za 1 euro jest.
Widac ze na Mac zestawy dla dzieci nie mieli.



Za pieniazki

Ja tez nie wiedzialam - ale mysle ze regge underground to dosyc elitarny kierunek muzyczny.



Krotka i rozowa?
A co - taka chcesz?
I co - organizujecie cos w temacie slubnym?


A tak na marginesie - bo czuje sie jak na marginesie - dziewczyny - w jakim wy jezyku mowicie?
Te sleeki, paletki, swatche i inne nazwy - nic mi nie mowia.
Alem zacofana!


Ale u mnie parno - cieplo jest 20 stopni i pada sobie deszczyk co daje duchote ogromna. Brakowalo mi tlenu w powietrzu jak (jak zwykle spozniona) lecialam do szkoly.
A w szkole, w klasie komputerowej, na parterze, od polnocnej strony - zimno jak w lodowce!
Wychodzac stamtad trzeba sie rozbierac na dworze.
Mediolan zaprasza - moge byc przewodnikiem
Nie chce rozowej sukienki ale krotka jak najbardziej
Co do slubu to niestety nie bede miala okazji pojechac do calabrii w najblizszym czasie takze narazie nici z przygotowan - podejrzwam ze w przyszlym roku wezmiemy slub cywilny bez zadnych imprez, a potem, tak jak planowalismy we wrzesniu 2014 koscileny...
E tam zacofana - jak juz ktos ma taka pasje to nawija o tych kosmetykach, az do znudzenia , a jak nie to normalne ze sie nie do konca orientuje

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Princi - jak robia jak wesele to sie ubierz jak na wesele.

Nie wiem co ci doradzic - ja mam zawsze z tym problem.

Zrob nam jakies zestawy do wyboru i zaglosujemy.
dokladnie Princi jakie masz zestawy do wyboru
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 17:08   #822
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

poddaje sie wyslalam z 20 maili juz dostalam 4, ze szystko zajete, odechcialo mi sie szukac:/
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-05, 17:08   #823
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
ja tylko zwiad zrobilam zebys mogla zdecydowac czy Ci sie oplaca organizowac w przyszlosci spacerek po Mi czy nie
zawsze sie oplaca pochodzic po tylu pieknych sklepach, czulam sie tam jak w raju
szkoda tylko ze portfel sie tak szybko oproznia
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 12:57   #824
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Dzien Dobry
wypogodzilo sie to wszystkie wizazanki pouciekaly z watku
princia nie lepiej do Zakopca poleciec??my co do Sylwka to na miejscu bedziemy pewnie gdzies do restauracji wyjdziemy i tyle zreszta szkoda mi tak malej ciagac
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 13:08   #825
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Ja na targu i na zakupach bylam a teraz do szkoly lece.

Jutro bede miec wiecej czasu.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 15:30   #826
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
poddaje sie wyslalam z 20 maili juz dostalam 4, ze szystko zajete, odechcialo mi sie szukac:/
za pozno zaczelas szukac. trzeba bylo zaczac szukac z duzym wyprzedzeniem to bys znalazla i po przystepnej cenie ( w miare przystepnej, bo ten sezon jest drogi). a moze poszukaj w jakims innym miejscu a nie w gorach?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 16:52   #827
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

My myslimy zeby ze znajomymi wieczor urzadzic.
A tesciowie chca pojechac gdzies kamperem i zapraszali nas ale jakos mi sie nie usmiecha ich trawic zamknieta w troche wiekszy pojazd ...
nigdy nie jezdza, mi by szkoda bylo.
Wiec jesli juz sie wybieraja to mamy swiety spokoj.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 17:16   #828
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien Dobry
wypogodzilo sie to wszystkie wizazanki pouciekaly z watku
princia nie lepiej do Zakopca poleciec??my co do Sylwka to na miejscu bedziemy pewnie gdzies do restauracji wyjdziemy i tyle zreszta szkoda mi tak malej ciagac
hmm co do ciagania malych, to to bedzie 8ma daleka wycieczka naszego malego podroznika, no ale to takze rodzice musza miec pasje podrozowania, rozumiem ze nie kazdy musi lubic od Was to przeciez jest wszedzie blisko to jakie to ciaganie, jakbyscie mieli tak jak my z 1000 km to dopiero ))
co do Zakopca to tez trzeba gora we wrzesniu rezerwowac

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3746101 3]za pozno zaczelas szukac. trzeba bylo zaczac szukac z duzym wyprzedzeniem to bys znalazla i po przystepnej cenie ( w miare przystepnej, bo ten sezon jest drogi). a moze poszukaj w jakims innym miejscu a nie w gorach?[/QUOTE]
wiem, ze za pozno, no bo mielismy z bratem meza jechac do Zakopanego, juz znalezlismy domek itd. po czym w pazdzirniku powiedzieli nam, ze jednak nie jada, wiec zmienilismy plany...
no wlasnie chcielismy w gory wiesz zeby tez synek troche tym gorskim powietrzem pooddychal
moj maz podsumowal to tak, ze kryzys to chyba wiecznie jest ale na poludniu a nie na polnocy

cuciola to po co im ten camper? niech nam podaruja, dobrze sie nim zaopiekujemy
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2012-11-06 o 17:21
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:02   #829
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej kochane moje!! Jak Wam dzionek minal? Ja niedawno wrocilam z uczelni i powinnam sie uczyc, ale jestem wykonczona
Dzisiaj byla sliczna pogoda u mnie i az zdjecie pstryknelam u mnie na uczelni - taka piekna polska jesien Szkoda, ze liscie sprzataja na biezaco bo uwielbiam chodzic i "szurac" nogami



Mmarcepan'ka - jejku w weekend moze jakos wybiore sie do Madiny bo jakims cudem nigdy nie bylam w tym sklepie! A jakie paletki sa w sephorze?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg foto.jpg (224,1 KB, 10 za³adowañ)
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam

Edytowane przez NoLQa
Czas edycji: 2012-11-06 o 18:14
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 18:19   #830
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
i sloik nutelli.....musze kupic wage bo cos trace kontrole nad jedzeniem
A. te¿ potrafi ³y¿kami nutelle wcinaæ i w ogóle uwa¿a ten krem za przysmak. Jak dla mnie to za s³odka jest. A on panino z nutell±, grisini, nale¶niki, owoce...

Gratulacje za stypendium

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Ja sie wczoraj uczylam a potem kolezanka zaprosila nas do nich na pizze, wiec na szybko pieklam ciasto z kokosem.
Kiedy mamy trzymaæ kciuki? Ten egzamin chyba ju¿ nie d³ugo co?

Sjoanna - spó¼nione ¿yczenia urodzinowe - spe³niania marzeñ Kochana.

Prinicipessina- jak tam siê miewa Flavcio? Przesz³o mu ju¿? Zaproponowa³abym ci Roth.g ale tutaj nie mamy gór i generalnie po dwóch dniach cz³owiek zaczyna siê nudziæ. A koniecznie musz± to byæ w³oskie góry? Mo¿esz spróbowaæ poszukaæ co¶ przez airbnb - mo¿e znajdziesz jaki¶ apartament w dogodnym miejscu.

Mmarcepan- ty z tamtych okolic? Zdradzisz mo¿e co¶ konkretniej? pojezierze brodnickie bardzo dobrze mi siê kojarzy, stamt±d pochodzi³ mój dziadzio i zawsze spêdzali¶my kilka dni nad którym¶ z jezior.Czêsto je¼dzi³am z babci± na jarmark do Brodnicy.Bardzo siê cieszê,¿e w³a¶nie tam urz±dzimy wesele.

Mamy ju¿ podpisan± umowê z sal±. Pani w³a¶cicielka jest bardzo mi³a i mo¿na wielu kwestiach siê z ni± dogadaæ. Cieszy mnie to. Zarezerwowali¶my ju¿ hotel - jak na razie 70 miejsc (zobaczymy kto potwierdzi przybycie). Sukienkê te¿ ju¿ wybra³am - bêdzie to koronkowa rybka z d³ugim welonem w stylu hiszpañskim. Mam nadziejê,¿e nie rozmy¶lê siê przez ten czas
Ponadto zarezerwowali¶my datê w ko¶ciele - w klasztorze oo. Franciszkanów- maj± ojca mówi±cego po w³osku- mamy siê u nich pojawiæ trzy miesi±ce przed.
Pozosta³o wybraæ dj i fotografa.

A tak poza tym to we wtorek mia³am obronê i jestem mgr prawa, najgorsze jest to,¿e nie wiem co teraz ze sob± pocz±æ Broni³a siê ze mn± dziewczyna, która mieszka w Trie¶cie, obie zgarnê³y¶my po pi±tkach.
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-06, 19:38   #831
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
cuciola to po co im ten camper? niech nam podaruja, dobrze sie nim zaopiekujemy
a no tescio ma takie "hobby" zeby kupic a potem jak stoi to jada nim latem na wakacje i zima na sylwestra. A przeciez kazdy weekend maja wolny, ze im nie szkoda nie korzystac..
tz im mowil ze za ta kase to by mieli zapewnione wakacje w hotelu chyba do konca zycia ale nie przemowisz..

wlasnie princi a moze kamper sobie wynajmijcie na kilka dni? Skoro juz niczego nie ma wolnego. O dziwo wystarczy poszukac za granica i juz sa miejsca wolne. Sprawdzalam np Munchen i ceny tez nizsze.

nolqa ale fajne drzewa...i co, bylas w Mi w centrum?

alcon trzymajcie 15-stego po 15-stej. Nawet pasuje.
Koronkowa rybka, woow! Taka wlasnie marzy sie mojej kolezance. Gratuluje mgr, mysle ze po prawie to wymyslisz cos
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:33   #832
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Czesc dziewczynki! Tu ja- bambi - juz dlugo tutaj nie zagladalam. Pamietacie mnie jeszcze? Nie mam czasu na nic! Ostatnimi czasy pracuje w kazda sobote. Jak juz opowiadalam szukamy teraz mieszkanie do wynajecia - bo moj TZ byl zmuszony sprzedac swoje. Ciagle sie o to sprzeczamy, bo chcialabym byc blizej mojego miejsca pracy a on swojego. Ja juz naprawde nie mam zycia - a gdzie tu marzyc o dziecku w takim tempie... Dodatkowo na wszystko trzeba miec kaske na boku - zaliczka, depozyt, przeprowadzka. A moja mama w Polsce robi roboty budowlane i renowacyjne w domu i za wszystko musze placic ja. A zeby wszystkich zadowolic zaciskam pasa jak tylko mozna. Ojejku - ale namarudzilam!
Alcon to posli linki wszystkich tych elementow "weselnych" zebym mogla podpatrzec. My tez juz mamy lokal wybrany - nie ma problemu z rezerwacja bo nie chcemy w sobote. Ogladalam sukienki na stronce Pronovias - po tym jak sie princi pochwalila i sie zakochalam w kilku modelach ale obawiam sie ze pozostana w strefie marzen...
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:38   #833
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

czesc bambi, trzymam kciuki zebyscie znalezni mieszkanie. Faktycznie, jak sie nie mieszka blisko miejsca pracy to sporo czasu schodzi na dojazd. A dom w Pl jest na ciebie zapisany?
Widzialam sklep Pronovias w Mi, wzor sukni maja piekny ale material juz nie wydawal mi sie dobrej jakosci, nie wiem, moze trzeba by bylo podotykac..
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:40   #834
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
My myslimy zeby ze znajomymi wieczor urzadzic.
A tesciowie chca pojechac gdzies kamperem i zapraszali nas ale jakos mi sie nie usmiecha ich trawic zamknieta w troche wiekszy pojazd ...
nigdy nie jezdza, mi by szkoda bylo.
Wiec jesli juz sie wybieraja to mamy swiety spokoj.
Macie urlop od tesciow.

A moze byscie wy pozyczyli kampera i sobie gdzies pojechali w jakis weekend?

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Hej kochane moje!! Jak Wam dzionek minal? Ja niedawno wrocilam z uczelni i powinnam sie uczyc, ale jestem wykonczona
Dzisiaj byla sliczna pogoda u mnie i az zdjecie pstryknelam u mnie na uczelni - taka piekna polska jesien Szkoda, ze liscie sprzataja na biezaco bo uwielbiam chodzic i "szurac" nogami
Piekne zdjecie!

I uczyc sie, bo jak nie to ...

A ja pare dni temu widzialam kwitnacego kasztana. Pomylilo mu sie cos chyba.

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ

Sjoanna - spó¼nione ¿yczenia urodzinowe - spe³niania marzeñ Kochana.


Mamy ju¿ podpisan± umowê z sal±. Pani w³a¶cicielka jest bardzo mi³a i mo¿na wielu kwestiach siê z ni± dogadaæ. Cieszy mnie to. Zarezerwowali¶my ju¿ hotel - jak na razie 70 miejsc (zobaczymy kto potwierdzi przybycie). Sukienkê te¿ ju¿ wybra³am - bêdzie to koronkowa rybka z d³ugim welonem w stylu hiszpañskim. Mam nadziejê,¿e nie rozmy¶lê siê przez ten czas
Ponadto zarezerwowali¶my datê w ko¶ciele - w klasztorze oo. Franciszkanów- maj± ojca mówi±cego po w³osku- mamy siê u nich pojawiæ trzy miesi±ce przed.
Pozosta³o wybraæ dj i fotografa.

A tak poza tym to we wtorek mia³am obronê i jestem mgr prawa, najgorsze jest to,¿e nie wiem co teraz ze sob± pocz±æ Broni³a siê ze mn± dziewczyna, która mieszka w Trie¶cie, obie zgarnê³y¶my po pi±tkach.
Dziekuje za zyczenia.

Brawka za zalatwenie juz prawie wszystkiego.
I poprosze zdjecie suknii. Chocby linka do modelu.

I gratulacje oczywiscie za magistra.
W Polsce robilas?
A moze jakiegos notariusza bys sobie zrobila.
Albo cos w Niemczech? Jak tam z uznaniem dyplomu?

Ja pranie zrobilam z rana bo cieplo i nie pada.
A potem musze nieco pocwiczyc bo juz dluzszy czas sie lenilam.
I zarastam tluszczem.

O Bambi - witaj!
Ja wiem ze najlepiej byloby blisko pracy ale jak nie ma to lepiej poszukac ladne i tanie niz na sile gdzies blisko.
A suknie zawsze mozna kupic uzywana albo ta co byla wystawiana na sklepie. Zdarzaja sie takie okazje.
Co do placenia za remont. A mowilas ze u ciebie niezbyt dobra sytuacja - dlaczego ten remont musi byc teraz i to z twoich pieniedzy?
Rodzina pewnie mysli ze ty im drobne podsylasz a ty pasa zaciskasz i zeby zagryzasz a pieniadze wysylasz.
Nie warto byc taka ''silaczka''. Bo zadko kto to doceni.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head

Edytowane przez sjoanna
Czas edycji: 2012-11-07 o 08:47
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 09:29   #835
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
zawsze sie oplaca pochodzic po tylu pieknych sklepach, czulam sie tam jak w raju
szkoda tylko ze portfel sie tak szybko oproznia
ja naprawde musze przestac bawic sie w shopping...powtorze sie ale praca w centrum mediolanu to moja zguba

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Hej kochane moje!! Jak Wam dzionek minal? Ja niedawno wrocilam z uczelni i powinnam sie uczyc, ale jestem wykonczona
Dzisiaj byla sliczna pogoda u mnie i az zdjecie pstryknelam u mnie na uczelni - taka piekna polska jesien Szkoda, ze liscie sprzataja na biezaco bo uwielbiam chodzic i "szurac" nogami



Mmarcepan'ka - jejku w weekend moze jakos wybiore sie do Madiny bo jakims cudem nigdy nie bylam w tym sklepie! A jakie paletki sa w sephorze?
No to polecam Szczegolnie kredki, tak jak mowilam i sa takie fajne eyelinery z dosc cieniutkim pedzelkiem - sa bardzo trwale - polecam...a i jeszcze paleta magnetyczna do cieni i maja fajny pedzelek do rozczierania cieni... choc w sumie to taki kulko-rozcieracz
Bardzo ladne zdjecie

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
A. te¿ potrafi ³y¿kami nutelle wcinaæ i w ogóle uwa¿a ten krem za przysmak. Jak dla mnie to za s³odka jest. A on panino z nutell±, grisini, nale¶niki, owoce...

Gratulacje za stypendium



Kiedy mamy trzymaæ kciuki? Ten egzamin chyba ju¿ nie d³ugo co?

Sjoanna - spó¼nione ¿yczenia urodzinowe - spe³niania marzeñ Kochana.

Prinicipessina- jak tam siê miewa Flavcio? Przesz³o mu ju¿? Zaproponowa³abym ci Roth.g ale tutaj nie mamy gór i generalnie po dwóch dniach cz³owiek zaczyna siê nudziæ. A koniecznie musz± to byæ w³oskie góry? Mo¿esz spróbowaæ poszukaæ co¶ przez airbnb - mo¿e znajdziesz jaki¶ apartament w dogodnym miejscu.

Mmarcepan- ty z tamtych okolic? Zdradzisz mo¿e co¶ konkretniej? pojezierze brodnickie bardzo dobrze mi siê kojarzy, stamt±d pochodzi³ mój dziadzio i zawsze spêdzali¶my kilka dni nad którym¶ z jezior.Czêsto je¼dzi³am z babci± na jarmark do Brodnicy.Bardzo siê cieszê,¿e w³a¶nie tam urz±dzimy wesele.

Mamy ju¿ podpisan± umowê z sal±. Pani w³a¶cicielka jest bardzo mi³a i mo¿na wielu kwestiach siê z ni± dogadaæ. Cieszy mnie to. Zarezerwowali¶my ju¿ hotel - jak na razie 70 miejsc (zobaczymy kto potwierdzi przybycie). Sukienkê te¿ ju¿ wybra³am - bêdzie to koronkowa rybka z d³ugim welonem w stylu hiszpañskim. Mam nadziejê,¿e nie rozmy¶lê siê przez ten czas
Ponadto zarezerwowali¶my datê w ko¶ciele - w klasztorze oo. Franciszkanów- maj± ojca mówi±cego po w³osku- mamy siê u nich pojawiæ trzy miesi±ce przed.
Pozosta³o wybraæ dj i fotografa.

A tak poza tym to we wtorek mia³am obronê i jestem mgr prawa, najgorsze jest to,¿e nie wiem co teraz ze sob± pocz±æ Broni³a siê ze mn± dziewczyna, która mieszka w Trie¶cie, obie zgarnê³y¶my po pi±tkach.
W sumie nie do konca z tamtych okolic, ale to znane mi miejsce jestem z warmisko-mazurskiego
Pokazesz nam swoja suknie
O widze ze ty jestes moja kolezanka po fachu

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczynki! Tu ja- bambi - juz dlugo tutaj nie zagladalam. Pamietacie mnie jeszcze? Nie mam czasu na nic! Ostatnimi czasy pracuje w kazda sobote. Jak juz opowiadalam szukamy teraz mieszkanie do wynajecia - bo moj TZ byl zmuszony sprzedac swoje. Ciagle sie o to sprzeczamy, bo chcialabym byc blizej mojego miejsca pracy a on swojego. Ja juz naprawde nie mam zycia - a gdzie tu marzyc o dziecku w takim tempie... Dodatkowo na wszystko trzeba miec kaske na boku - zaliczka, depozyt, przeprowadzka. A moja mama w Polsce robi roboty budowlane i renowacyjne w domu i za wszystko musze placic ja. A zeby wszystkich zadowolic zaciskam pasa jak tylko mozna. Ojejku - ale namarudzilam!
Alcon to posli linki wszystkich tych elementow "weselnych" zebym mogla podpatrzec. My tez juz mamy lokal wybrany - nie ma problemu z rezerwacja bo nie chcemy w sobote. Ogladalam sukienki na stronce Pronovias - po tym jak sie princi pochwalila i sie zakochalam w kilku modelach ale obawiam sie ze pozostana w strefie marzen...
Czesc bambi Nie pamietam gdzi bedziecie mieli slub - tu czy w polsce??
I ogolnie to trzymaj sie, u mnie sytuacja wyglada podobnie jak u ciebie i wiem ze to nie sczyt marzen...
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Macie urlop od tesciow.

A moze byscie wy pozyczyli kampera i sobie gdzies pojechali w jakis weekend?



Piekne zdjecie!

I uczyc sie, bo jak nie to ...

A ja pare dni temu widzialam kwitnacego kasztana. Pomylilo mu sie cos chyba.



Dziekuje za zyczenia.

Brawka za zalatwenie juz prawie wszystkiego.
I poprosze zdjecie suknii. Chocby linka do modelu.

I gratulacje oczywiscie za magistra.
W Polsce robilas?
A moze jakiegos notariusza bys sobie zrobila.
Albo cos w Niemczech? Jak tam z uznaniem dyplomu?

Ja pranie zrobilam z rana bo cieplo i nie pada.
A potem musze nieco pocwiczyc bo juz dluzszy czas sie lenilam.
I zarastam tluszczem.


O Bambi - witaj!
Ja wiem ze najlepiej byloby blisko pracy ale jak nie ma to lepiej poszukac ladne i tanie niz na sile gdzies blisko.
A suknie zawsze mozna kupic uzywana albo ta co byla wystawiana na sklepie. Zdarzaja sie takie okazje.
Co do placenia za remont. A mowilas ze u ciebie niezbyt dobra sytuacja - dlaczego ten remont musi byc teraz i to z twoich pieniedzy?
Rodzina pewnie mysli ze ty im drobne podsylasz a ty pasa zaciskasz i zeby zagryzasz a pieniadze wysylasz.
Nie warto byc taka ''silaczka''. Bo zadko kto to doceni.
Ojejku ja tez Przez ostatnie dwa dni sie aerobikowalam i tak mnie teraz lydki bola ze z trudem chodze
A co do drugiego podkreslonego zdania to sie zgadzam w 1000%
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 10:28   #836
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Macie urlop od tesciow.

A moze byscie wy pozyczyli kampera i sobie gdzies pojechali w jakis weekend?
no jesli pojada

pozyczac nie ma jak, bo tz jeszcze nie prowadzil tego nowego a jest dluzszy od tego ktorego wczesniej mieli. Boi sie ze cos zarysuje
najpierw trzeba bedzie odbyc obowiazkowy weekend z tesciami, ja sie chyba nafaszeruje rumiankiem i melisa i czymkolwiek jeszcze na uspokojenie haha

sjoanna na notariusza to nie tak szybko. Super zawod ale trzeba skonczyc praktyki i zdac mega trudny egz panstwowy. To chyba zawsze pozostanie elita.

marcepanku a tobie jak tam w pracy? Robisz praktyki adwokackie w miedzyczasie? Czy jak to tam u Ciebie dziala?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 13:07   #837
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
no jesli pojada

pozyczac nie ma jak, bo tz jeszcze nie prowadzil tego nowego a jest dluzszy od tego ktorego wczesniej mieli. Boi sie ze cos zarysuje
najpierw trzeba bedzie odbyc obowiazkowy weekend z tesciami, ja sie chyba nafaszeruje rumiankiem i melisa i czymkolwiek jeszcze na uspokojenie haha

sjoanna na notariusza to nie tak szybko. Super zawod ale trzeba skonczyc praktyki i zdac mega trudny egz panstwowy. To chyba zawsze pozostanie elita.

marcepanku a tobie jak tam w pracy? Robisz praktyki adwokackie w miedzyczasie? Czy jak to tam u Ciebie dziala?
niestety jeszcze nie - nie zakonczylam wszystkich spraw jesli chodzi o uznanie dyplomu ale moj dominus grzecznie na mnie czeka

w pracy mi dobrze choc ostatnio jest baaardzo nerwowo

a dziala dokladnie tak jak mowisz tylko ze ja mam o tyle smiesznie chociaz jestem prawnikiem pracuje dla dottori commercialisti, i w sumie poprzednia kancelaria tez byla studiem commercialista. Daltego musialam czekac 4 lata na okazje i dopiero teraz, odkad mamy nowgo wspolpracownika adwokata, moge sie bawic w pratyke. Oczywsicie studio mi idzie na reke tzn. nie musze sie zwalniac, redukuja mi tylko czas pracy do 4 h zeby rada adwokaca nie mogla sie przyczepic i dzieki temu mam nadal wszystkie swiadczenia pracownicze, ale z drugiej strony mam tez podpisy na praktyke - tak naprawde robia to tylko z tego powodu ze moja praktyka jest im bardzo na reke, bo libero professionista bedzie ichi kosztowac mniej niz pracownik a godziny pracy i teraz i potem bede miala takie same tzn. nieograniczone
Zaczynasz sie juz za czyms rozgladac???
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 14:29   #838
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

nie, mysle ze ze znalezieniem praktyki nie ma problemu bo jak piszesz
Cytat:
praktyka jest im bardzo na reke, bo libero professionista bedzie ich kosztowac mniej niz pracownik a godziny pracy i teraz i potem bede miala takie same tzn. nieograniczone
na razie wisza jeszcze nade mna egzaminy a jak juz sie troche wygrzebie to chcialabym najpierw ustalic temat pracy i wybrac promotora a na razie pojecia nie mam jaki przedmiot wybrac bo jak ciekawy przedmiot to promotor, ktorego wiecznie nie ma ..
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 14:38   #839
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
nie, mysle ze ze znalezieniem praktyki nie ma problemu bo jak piszesz


na razie wisza jeszcze nade mna egzaminy a jak juz sie troche wygrzebie to chcialabym najpierw ustalic temat pracy i wybrac promotora a na razie pojecia nie mam jaki przedmiot wybrac bo jak ciekawy przedmiot to promotor, ktorego wiecznie nie ma ..
z tymi praktykami to roznie bywa niestety tzn szukaja chetnych ale jest duzo adwokatow ktorzy nie maja zamiaru za praktyki placic, no chyba ze praktykant ma doswiadczenie, ale to tez zalezy niestety tak to juz jest...
a co do pracy to niestety z promotorami to tak zwykle bywa ja swoja prace pisalam z prawa porownawczego - przynajmniej miala okazje sobie troszke potlumaczyc
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 14:50   #840
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej Dziewczynki to ja ledwo zipiaca princi, z synkiem nic lepiej, gorzej tylko, w nocy doszedl katar, biedny nie moze oddychac, w ziwiazku z tym plakal cala noc, oka nie zmruzylam, leb mi peka, skad to swinstwo sie do niego przypaletalo, chcialabym mu ulzyc, szkoda mi go, ale tez jestem mega zmeczona jeczeniem ehh no koniec gorzkich zalow, wieczorem zrobilam gulasz, taki gar ze na tydzien bedzie hehe mozna zamrozic sjoanna???

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Hej kochane moje!! Jak Wam dzionek minal? Ja niedawno wrocilam z uczelni i powinnam sie uczyc, ale jestem wykonczona
Dzisiaj byla sliczna pogoda u mnie i az zdjecie pstryknelam u mnie na uczelni - taka piekna polska jesien Szkoda, ze liscie sprzataja na biezaco bo uwielbiam chodzic i "szurac" nogami

Mmarcepan'ka - jejku w weekend moze jakos wybiore sie do Madiny bo jakims cudem nigdy nie bylam w tym sklepie! A jakie paletki sa w sephorze?
naprawde piekna zlota jesien, u nas nadal cieplo, mysle ze dlatego tez kazdy taki zakatarzony, bo bakterie wciaz w powietrzu, nic sie nie wymraza...

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
A. te¿ potrafi ³y¿kami nutelle wcinaæ i w ogóle uwa¿a ten krem za przysmak. Jak dla mnie to za s³odka jest. A on panino z nutell±, grisini, nale¶niki, owoce...

Gratulacje za stypendium



Kiedy mamy trzymaæ kciuki? Ten egzamin chyba ju¿ nie d³ugo co?

Sjoanna - spó¼nione ¿yczenia urodzinowe - spe³niania marzeñ Kochana.

Prinicipessina- jak tam siê miewa Flavcio? Przesz³o mu ju¿? Zaproponowa³abym ci Roth.g ale tutaj nie mamy gór i generalnie po dwóch dniach cz³owiek zaczyna siê nudziæ. A koniecznie musz± to byæ w³oskie góry? Mo¿esz spróbowaæ poszukaæ co¶ przez airbnb - mo¿e znajdziesz jaki¶ apartament w dogodnym miejscu.


Mamy ju¿ podpisan± umowê z sal±. Pani w³a¶cicielka jest bardzo mi³a i mo¿na wielu kwestiach siê z ni± dogadaæ. Cieszy mnie to. Zarezerwowali¶my ju¿ hotel - jak na razie 70 miejsc (zobaczymy kto potwierdzi przybycie). Sukienkê te¿ ju¿ wybra³am - bêdzie to koronkowa rybka z d³ugim welonem w stylu hiszpañskim. Mam nadziejê,¿e nie rozmy¶lê siê przez ten czas
Ponadto zarezerwowali¶my datê w ko¶ciele - w klasztorze oo. Franciszkanów- maj± ojca mówi±cego po w³osku- mamy siê u nich pojawiæ trzy miesi±ce przed.
Pozosta³o wybraæ dj i fotografa.

A tak poza tym to we wtorek mia³am obronê i jestem mgr prawa, najgorsze jest to,¿e nie wiem co teraz ze sob± pocz±æ Broni³a siê ze mn± dziewczyna, która mieszka w Trie¶cie, obie zgarnê³y¶my po pi±tkach.
ja jakas dziwna chyba jestem, bo nie lubie nutelli
widze, ze szykowanie do weselicha na calego, napewno suknia przesliczna, moja psiapsiolka miala rybke i piekne sa!

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
a no tescio ma takie "hobby" zeby kupic a potem jak stoi to jada nim latem na wakacje i zima na sylwestra. A przeciez kazdy weekend maja wolny, ze im nie szkoda nie korzystac..
tz im mowil ze za ta kase to by mieli zapewnione wakacje w hotelu chyba do konca zycia ale nie przemowisz..

wlasnie princi a moze kamper sobie wynajmijcie na kilka dni? Skoro juz niczego nie ma wolnego. O dziwo wystarczy poszukac za granica i juz sa miejsca wolne. Sprawdzalam np Munchen i ceny tez nizsze.

nolqa ale fajne drzewa...i co, bylas w Mi w centrum?

alcon trzymajcie 15-stego po 15-stej. Nawet pasuje.
Koronkowa rybka, woow! Taka wlasnie marzy sie mojej kolezance. Gratuluje mgr, mysle ze po prawie to wymyslisz cos
gdybysmy mieszkali na pln to moze i camperem gdzies bysmy zaczeli jezdzic, ale telepac sie nim ponad 1000km na polnoc to chyba bysmy musieli miec z miesiac urlopu wiem, ze zagranica tez moznaby w gory, ale wiesz za daleko tez nie mozemy, bo ile razy bedziemy sie z synkiem zatrzymywac, taka podroz jest dosc ciezka...

paulinka czy bylas w muzem tam gdzie trzymaja uomo di giaccio? bardzo ciekawe sie wydaje...a moze ktoras z Was byla?? jakie wrazenia?

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczynki! Tu ja- bambi - juz dlugo tutaj nie zagladalam. Pamietacie mnie jeszcze? Nie mam czasu na nic! Ostatnimi czasy pracuje w kazda sobote. Jak juz opowiadalam szukamy teraz mieszkanie do wynajecia - bo moj TZ byl zmuszony sprzedac swoje. Ciagle sie o to sprzeczamy, bo chcialabym byc blizej mojego miejsca pracy a on swojego. Ja juz naprawde nie mam zycia - a gdzie tu marzyc o dziecku w takim tempie... Dodatkowo na wszystko trzeba miec kaske na boku - zaliczka, depozyt, przeprowadzka. A moja mama w Polsce robi roboty budowlane i renowacyjne w domu i za wszystko musze placic ja. A zeby wszystkich zadowolic zaciskam pasa jak tylko mozna. Ojejku - ale namarudzilam!
Alcon to posli linki wszystkich tych elementow "weselnych" zebym mogla podpatrzec. My tez juz mamy lokal wybrany - nie ma problemu z rezerwacja bo nie chcemy w sobote. Ogladalam sukienki na stronce Pronovias - po tym jak sie princi pochwalila i sie zakochalam w kilku modelach ale obawiam sie ze pozostana w strefie marzen...
witaj bambi no tak ja nerzekam, ze nia mam pracy, Ty ze nie masz czasu i jak tu byc na 100% szczesliwym, chyba nie mozna miec wszystkiego!
wlasnie czemu Ty placisz za remont?
eh wiem kaska leci jak lod, przedwczoraj w aptece wydalam 50 euro, dzisiaj nastepne 50, czlowiek tylko chce zeby dziecko bylo zdrowe, nie patrzy na ceny, sobie to juz nie pamietam kiedy cos kupilam! no i wlasnie jeszcze tacy jestem z mezem, ze wolimy gdzies pojechac niz wydawac na siebie
odnosnie sukni to jak bedziesz miec urlop to w Pl sobie kup, mozna wlasnie tez uzywana tak jak pisze sjoanna...

Zapisalam sie na sobote do fryzjera, wielkie wydarzenie, bo po prawie 6 latach zmieniam fryzjerke, ta moja takie ceny juz ma, jak w Milano normlanie alle stelle, 2 lata temu otworzyl taki koles, dobrze o nim mowia, w sensie zadowolone sa kolezanki to i ja sprobuje. mam nadzieje ze jak powiem 3 cm to nie obciacha mi 10, bo go do sadu pozwe
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.