czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 01:13   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???


Juz kidys zakladalam podobny watek, ale teraz chcialam zalozyc watek by zebrac mamy ktorych dzieciaczki nie toleruja mleka zadnego....

otorz jak pisalam kiedys moje dziecko nie chcialo pic mleka, kasz itp..

napisze w skrocie co i jak, od pol roczku dziecko nie chcialo mleka zadnego, wymiotowalo prawie zawsze po nim teraz kkiedy ma rok intensywnie pokazuje ze go nie chce odkreca glowe wola ze nie, na sam widok lyzki z zkasza od razu wola ze bedzie wymiotowac... bylysmy oczywiscie u lekarza, juz podejrzewalam alergie lekarz wciaz ja podejrzewa wiec mialysmy przejsc na sinlac i mleko dla alergikow, ale to tez nic nie dalo, jakis tydzien zabawiana jakos ten sinlac z sokiem malinowym czy kasze wciskala ale od niedawana znow wymioty a mi juz rece opadaja,

probwalam prawie wszystkie rodzaje mleka no jeszcze poza sojowym moje dziecko tego nie chce ...

z ta alergia tez do konca ani lekarz ani ja nie wiem niby troche ma chropowate policzki ale to tyle zadnych innych objawow alergii nie ma,

dzis juz nie wytrzymalam i stwierdzialm ze sprawdze raz dwa z ta alergia nie dalam zadnego mleka poza krowik 100 ml zagotowalam z platkami dalam i minela prawie doba i zadnych objawow jakiejs alergii na to mleko nie bylo co najciekawsze tak jak przy piciu mleka sztucznego dwa razy dziennie kupa byla gesta i ciemna tak dzis jedzac same zupy, owoce, warzywa i kanapki kupa byla ksiazkowa..

tu moje pytanie czy gdyby mala miala alergie na mleko krowie juz by bylo cos widac jakies objawy? i czy to ze ich nie ma o niczym nie swiadczy jeszcze?

chcialam tez zebrac mamy ktorych dzieci nie pija w ogole mleka, bo ja nie wiem co robic..
wiem ze niby powinny u nas jeszcze jest problem ze mala malo przybiera na wadze ciagle 3 centyl sukcesem jest 10
miala teraz znow robione badania i jeszcze czekamy na usg brzuszka...

zastnawiam sie czy moge to mleko w ogole nie podawac skoro sa z nim takie przeboje a np jogurty naturalne z owocami ktore lubi, twarog ...

a moze sa dzieci ktore go w ogole nie pija?

powiem szczerze jestem zalamana
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 01:53   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Ile ma dziecko ?
doczytalam ze z wisony 08 ?
czyli ma rok ?bedzie miala zaraz ?

powiem szczerze ze moje dziecko w wieku roku juz mleka nie pilo,jadlo co prawda kaszke i normalne jedzenie plus sloiki.

mleko krowie i przetwory wywolywaly zaczerwienione policzki i tylko to ,odstawialm wtedy mleko i policzki wracaly do normy.
do dzisiaj ma lekkie objawy allergi na mleko krowie a corka ma juz prawie 9 lat.

moze odstaw na jakis czas wszystko po czym wymiotuje -domyslam sie ze dziecku juz na sam widok jest niedobrze bo zle jej sie to kojarzy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 06:20   #3
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

tak tak dziecko za kilka dni konczy rok,
u nas po mleku krowim nie bylo zupelnie nic do teraz nie widze zadnych objawow alergii...
dziecko wymiotuje tylko i wylacznie po mleku i kaszach na mleku... nie podchodza jej..

odstawilam narazie calkowicie to mleko i kasze daje wiecej zupy za to i owocow i kanpaki oraz jajecznice i jogurt
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 07:24   #4
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Ja co prawda nie orientuję się co takie dziecko powinno jeść a czego nie, ale odnośnie samego mleka - od kilku lat leczę się na problemy jelitowe i wątrobowe i chodząc po różnych lekarzach słyszałam to samo "żadnego mleka". Organizm nie jest tak naprawdę zdolny do jego trawienia, a co dopiero organizm dziecka. Zamiast tego zawsze polecano kefir, maślankę, naturalne jogurty. Nie wiem czy małe dziecko może spożywać takie przetwory, ale jeśli tak to może spróbuj np. kefir czy naturalny jogurt miksować z owocami.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:16   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie orientuję się co takie dziecko powinno jeść a czego nie, ale odnośnie samego mleka - od kilku lat leczę się na problemy jelitowe i wątrobowe i chodząc po różnych lekarzach słyszałam to samo "żadnego mleka". Organizm nie jest tak naprawdę zdolny do jego trawienia, a co dopiero organizm dziecka. Zamiast tego zawsze polecano kefir, maślankę, naturalne jogurty. Nie wiem czy małe dziecko może spożywać takie przetwory, ale jeśli tak to może spróbuj np. kefir czy naturalny jogurt miksować z owocami.
lepiej sie zatem nie wypowiadac na tematy o ktorych sie nic nie wie i nie czyta sie odpowiedzi .

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
tak tak dziecko za kilka dni konczy rok,
u nas po mleku krowim nie bylo zupelnie nic do teraz nie widze zadnych objawow alergii...
dziecko wymiotuje tylko i wylacznie po mleku i kaszach na mleku... nie podchodza jej..

odstawilam narazie calkowicie to mleko i kasze daje wiecej zupy za to i owocow i kanpaki oraz jajecznice i jogurt
ja na twoim miejscu odstawilabym mleko i kaszki dla dzieci ,wiem ,ze to moze byc trudne ale komponuj malej jedzenie dorosle/sloikowe ,jak przestanie zwracac zacznie przybierac na wadze.
takie wymioty nic dobrego nie robia a i waga przez to stoi w miejscu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:06   #6
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
lepiej sie zatem nie wypowiadac na tematy o ktorych sie nic nie wie i nie czyta sie odpowiedzi .
Przeczytałam wypowiedzi i nie rozumiem. Czyli dziecko roczne może jeść np. kefir i maślankę? Ray pisze, że jej dziecko lubi np. jogurt z owocami i twarożek, a wymiotuje jedynie po mleku.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:55   #7
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

tak ziecko roczne moze juz jesc jogruty naturalne, kefir, twarog
u mnie od 11 mc je jogurt naturalny tzn jadla bo dwa tyg uslyszalam ze niby moze miec alergie i nie dawalam..

ale bede dawac..

kombinuje jak moge z tymi potrawami, gotuje sama czasem sloiki roznie, ale generalnie jak nigdy w kuchni daru do tego nie mialam to przy dziecku nabralam zdolnosci nad kulinarnych doslownie echhh...

codziennie daje po dwie zupy sama gotuje rozne kombinacje, albo drugie danie z miesem sosem i warzywami, kanapki z asztetem, wedlina ( wlasnej roboty) komfitury rozne cuda tylko to mleko ograniczylam do dwa razy na dobe ale to tez nie daje nic, po prostu odstawiam to juz...

czekalam do roku az bedzie mogla jesc wszystko by to dziadostwo odstawic.... tylko szukalam mam ktorych wlasnie dzieci tez nie pija w ogole mleka i dowiedziec sie czy nie maja przez to dzieci problemow i jak sie rozwijaja
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 13:21   #8
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Ray; zajrzyj na forum wegedziaciak, tam sa dzieci ktore nie pija mleka i zyja Do tego mnostwo urozmaiconych przepisow, polecam
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:21   #9
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Moje dziecko odkąd odstawiłam je od piersi w ogóle nie pije mleka. Na widok mleka, kaszek, owsianki itp. odwraca głowę, zaciska usta, nie chce przełknąć nawet jednej łyżeczki. Dostaje w zamian jogurty, twarożek, czasem ser żółty, sporadycznie serki homo. Podawaj jej po prostu nabiał, zamiast dawki mleka, jest już na tyle duża, że można brak łaknienia na mleko jakoś zastąpić. Nie ma sensu dawać jej mleka, skoro zaraz i tak wymiotuje. Lubi przetwory mleczne niech więc je wcina.
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:29   #10
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: czy sa mamy dzieci ktore nie toleruja zadnego mleka???

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
Juz kidys zakladalam podobny watek, ale teraz chcialam zalozyc watek by zebrac mamy ktorych dzieciaczki nie toleruja mleka zadnego....

otorz jak pisalam kiedys moje dziecko nie chcialo pic mleka, kasz itp..

napisze w skrocie co i jak, od pol roczku dziecko nie chcialo mleka zadnego, wymiotowalo prawie zawsze po nim teraz kkiedy ma rok intensywnie pokazuje ze go nie chce odkreca glowe wola ze nie, na sam widok lyzki z zkasza od razu wola ze bedzie wymiotowac... bylysmy oczywiscie u lekarza, juz podejrzewalam alergie lekarz wciaz ja podejrzewa wiec mialysmy przejsc na sinlac i mleko dla alergikow, ale to tez nic nie dalo, jakis tydzien zabawiana jakos ten sinlac z sokiem malinowym czy kasze wciskala ale od niedawana znow wymioty a mi juz rece opadaja,

probwalam prawie wszystkie rodzaje mleka no jeszcze poza sojowym moje dziecko tego nie chce ...

z ta alergia tez do konca ani lekarz ani ja nie wiem niby troche ma chropowate policzki ale to tyle zadnych innych objawow alergii nie ma,

dzis juz nie wytrzymalam i stwierdzialm ze sprawdze raz dwa z ta alergia nie dalam zadnego mleka poza krowik 100 ml zagotowalam z platkami dalam i minela prawie doba i zadnych objawow jakiejs alergii na to mleko nie bylo co najciekawsze tak jak przy piciu mleka sztucznego dwa razy dziennie kupa byla gesta i ciemna tak dzis jedzac same zupy, owoce, warzywa i kanapki kupa byla ksiazkowa..

tu moje pytanie czy gdyby mala miala alergie na mleko krowie juz by bylo cos widac jakies objawy? i czy to ze ich nie ma o niczym nie swiadczy jeszcze?

chcialam tez zebrac mamy ktorych dzieci nie pija w ogole mleka, bo ja nie wiem co robic..
wiem ze niby powinny u nas jeszcze jest problem ze mala malo przybiera na wadze ciagle 3 centyl sukcesem jest 10
miala teraz znow robione badania i jeszcze czekamy na usg brzuszka...

zastnawiam sie czy moge to mleko w ogole nie podawac skoro sa z nim takie przeboje a np jogurty naturalne z owocami ktore lubi, twarog ...

a moze sa dzieci ktore go w ogole nie pija?

powiem szczerze jestem zalamana
Moi siostrzeńcy nie mogą żadnego mleka. Natomiast przetwory nie robią im żadnego kuku. Jogurty, twarożki i serki. Uczulenie na mleko u jednego z nich objawiało się potwornym kaszlem, lekarze diagnozowali nawet astmę. Po wykluczeniu mleka wszsytko wróciło do normy, a dziecko się nie dusi.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.