Praca w biurze podróży || Specjalista ds. sprzedaży - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 16:59   #301
mijuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Siemanko

A jak wspominacie wasze początki w branży turystycznej? Było ciężko, stresująco, czy od razu wszystko wam wychodziło? Gdzie zaczynaliście pracę?
mijuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 20:15   #302
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

A ja mam pytanie. Zastanawia mnie czy pracownicy mają zniżki na wycieczki i jeśli tak, to jakiej wysokości?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 12:06   #303
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Zastanawia mnie czy pracownicy mają zniżki na wycieczki i jeśli tak, to jakiej wysokości?
tak , w uk na pewno
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 21:48   #304
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Zastanawia mnie czy pracownicy mają zniżki na wycieczki i jeśli tak, to jakiej wysokości?
Mają, ale wszystko zależy przede wszystkim u kogo pracujesz. Po krótce jeśli w biurze własnym organizatora to zniżki są większe - wiadomo, lepiej inwestować i nobilitować swoich. Natomiast jeśli pracujesz u osoby prywatnej, która jest frenczyzobiorcą bądź agentem to zniżki są mniejsze, bądź też... nie ma ich w ogóle. Tutaj dużo zależy też od szefostwa, które czasem w pierwszej kolejności musi wyrazić zgodę gdyż są i tacy touroperatorzy którzy twierdzą "zniżki owszem" ale w rzeczywistości zniżka to rezygnacja z prowizji dla właściciela. De facto zniżką do końca tego nazwać nie można bo oni sami od siebie nic nie dają poza zmniejszoną o prowizję fakturą. A jak wiemy prowizja agenta bywa różna.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:03   #305
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Witam,dawno nikt tu nie pisał więc odświeżę wątek czy są osoby które obecnie pracują na tym stanowisku ?jak wygląda Wasza praca?na co najbardziej trzeba zwrócić uwagę ( dla os. bez doświadczenia w turystyce), znacie dokładnie wszystkie miejsca i hotele z katalogów aby doradzić dla klienta ? oraz do czego używacie excela w tej pracy? proszę o odpowiedź
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 11:52   #306
simari1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Odświeżam wątek, bo może ktos będzie w stanie mi pomóc. Staram się właśnie o pracę w TUI. Czy może któras wie jak sie przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej? Jestem bardzo podekscytowana i bardzo mi zależy na dobrej prezentacji.
simari1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 08:05   #307
abudhabii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
pierwsza praca - specjalista ds. sprzedaży

Witam,
jak w temacie, mam zacząć pracę jako specjalista ds. sprzedaży. Praca ma polegać na pozyskiwaniu klientów przez telefon.
Będzie to moja pierwsza praca, nie mam kompletnie doświadczenia w tym i boję się, że sobie nie poradzę. Nie jestem zbyt pewną siebie osobą, ani zbyt przekonującą i wydaje mi się, że kompletnie się do tego nie nadaję, ale z drugiej strony chciałabym spróbować, bo wydaje mi się, że wszystkiego można się nauczyć... ale wiem, że jest to praca stresująca i boje się, że co dzień będę chodzić do pracy w stresie, bo nie będę dawać sobie rady :/ i przynosić firmie zysków...
Czy macie może jakieś porady? Jak sobie poradzić ze stresem związanym z rozpoczęciem pracy ?
abudhabii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 08:21   #308
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: pierwsza praca - specjalista ds. sprzedaży

Cytat:
Napisane przez abudhabii Pokaż wiadomość
Witam,
jak w temacie, mam zacząć pracę jako specjalista ds. sprzedaży. Praca ma polegać na pozyskiwaniu klientów przez telefon.
Będzie to moja pierwsza praca, nie mam kompletnie doświadczenia w tym i boję się, że sobie nie poradzę. Nie jestem zbyt pewną siebie osobą, ani zbyt przekonującą i wydaje mi się, że kompletnie się do tego nie nadaję, ale z drugiej strony chciałabym spróbować, bo wydaje mi się, że wszystkiego można się nauczyć... ale wiem, że jest to praca stresująca i boje się, że co dzień będę chodzić do pracy w stresie, bo nie będę dawać sobie rady :/ i przynosić firmie zysków...
Czy macie może jakieś porady? Jak sobie poradzić ze stresem związanym z rozpoczęciem pracy ?
skoro juz Cie zatrudnili, to warto sprobowac.
oczywiscie nie jest to spokojna praca, ale mysle ze da sie sporo nauczyc i przede wszystkim nabrac pewnosci siebie a takze co najwazniejsze kontaktów.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 10:44   #309
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Interesuje mnie praca w biurze podróży (jeszcze nie teraz, za 2-3 lata dopiero). Znam angielski i niemiecki, trochę rosyjski, który zamierzam podszkolić. Pracuję jako przewodnik w muzeum, od około pół roku najprawdopodobniej będę miała pracę w kolejnym muzeum (oba w mieście wojewódzkim).

Nie wiem do końca, co chciałabym robić, bo słabo znam branżę turystyczną. Od października wybieram się na zarządzanie, ponieważ interesuję mnie reklama, marketing, HR. Czy takie studia tu pomogą?

Mój pierwszy kieurnek (historia sztuki) byłby pomocny gdybym chciała zostać na stałe przewodnikiem - ale z tego co się orientuje - przewodnik miejski to ciężki kawałek chleba (ktoś mógłby mi coś o tym więcej napisać?). Myślę żeby po tym zrobić sobię magisterkę z turystyki lub turystyki historycznej. Jednak boje się, że trochę za bardzo mnie to zaszufladkuje, a z tego co widzę, że o pracę w turystyce ciężko :|
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 14:53   #310
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Interesuje mnie praca w biurze podróży (jeszcze nie teraz, za 2-3 lata dopiero). Znam angielski i niemiecki, trochę rosyjski, który zamierzam podszkolić. Pracuję jako przewodnik w muzeum, od około pół roku najprawdopodobniej będę miała pracę w kolejnym muzeum (oba w mieście wojewódzkim).

Nie wiem do końca, co chciałabym robić, bo słabo znam branżę turystyczną. Od października wybieram się na zarządzanie, ponieważ interesuję mnie reklama, marketing, HR. Czy takie studia tu pomogą?

Mój pierwszy kieurnek (historia sztuki) byłby pomocny gdybym chciała zostać na stałe przewodnikiem - ale z tego co się orientuje - przewodnik miejski to ciężki kawałek chleba (ktoś mógłby mi coś o tym więcej napisać?). Myślę żeby po tym zrobić sobię magisterkę z turystyki lub turystyki historycznej. Jednak boje się, że trochę za bardzo mnie to zaszufladkuje, a z tego co widzę, że o pracę w turystyce ciężko :|
Pracowałam w BP i znajomość języków obcych do niczego mi nie była potrzebna. Obsługi ogólnych programów rezerwacyjnych uczyłam się na studiach (pobieżnie), dopiero podczas stażu miałam do czynienia z tymi realnymi, m.in MerlinX, Secur, S.A.R.T.

Ja akurat byłam po TiR, ale pozostali pracownicy w ogóle.
Właścicielka pielęgniarka z wykształcenia i pracująca nadal w zawodzie, więc niekoniecznie wiem, czy aż tak istotne jest ukończenie tego kierunku, aby pracować w BP

Ogólnie branża turystyczna w miastach niezwiązanych z turystyką jest słaba, pracy nie ma. Z mojego kierunku tylko kilka osób pracuje w zawodzie, reszta robi coś zupełnie innego. Ja, mimo ukończenia TiR prócz studenckich praktyk, a potem płatnego stażu i pracy na zastępstwo w BP nigdy z tym kierunkiem nie miałam nic wspólnego. Całe dotychczasowe życie zawodowe mam związane z HR
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 08:39   #311
lissax
Raczkowanie
 
Avatar lissax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 117
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Interesuje mnie praca w biurze podróży (jeszcze nie teraz, za 2-3 lata dopiero). Znam angielski i niemiecki, trochę rosyjski, który zamierzam podszkolić. Pracuję jako przewodnik w muzeum, od około pół roku najprawdopodobniej będę miała pracę w kolejnym muzeum (oba w mieście wojewódzkim).

Nie wiem do końca, co chciałabym robić, bo słabo znam branżę turystyczną. Od października wybieram się na zarządzanie, ponieważ interesuję mnie reklama, marketing, HR. Czy takie studia tu pomogą?

Mój pierwszy kieurnek (historia sztuki) byłby pomocny gdybym chciała zostać na stałe przewodnikiem - ale z tego co się orientuje - przewodnik miejski to ciężki kawałek chleba (ktoś mógłby mi coś o tym więcej napisać?). Myślę żeby po tym zrobić sobię magisterkę z turystyki lub turystyki historycznej. Jednak boje się, że trochę za bardzo mnie to zaszufladkuje, a z tego co widzę, że o pracę w turystyce ciężko :|
Patrząc z perspektywy pracodawcy i po wielu doświadczeniach z dziewczynami - najważniejsza jest umiejętność sprzedaży, znać geografię, ponieważ klient czasami jest lepiej obeznany z terenie, i mieć już jakieś za sobą wyjazdy by choć w jednym temacie móc coś opowiedzieć. Papierek jest ważny, bo to jakby jest wymóg, jedynie właściciel nie musi mieć takiego wykształcenia. Ale tu jest najważniejsza wiedza, znajomość geograficzna, otwartość i aparycja, - ponieważ klient kupuje najpierw ciebie a potem wakacje. To jest to na co ja bym zwracała uwagę. Biura podróży robią test z wiedzy, nie każde ale większość. Na początku praca z katalogiem. I najlepiej, jeśli będziesz się starać w konkretnym biurze jakiegoś organizatora to atutem będzie znajomość ich oferty katalogowej.
__________________
http://www.charmante.com.pl/
lissax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 12:47   #312
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

hej, mam pytanie do dziewczyn które pracują w biurach. Coraz częściej chodzi za mną pomysł otwarcia biura podróży na zasadzie zasadzie franszczyzny. Oczywiście za odpowiedni wkład własny. Wysokość akurat odpowiadałaby temu ile można dostać z UP. Myślicie że do dobry pomysł ?? Czy jednak jest już coraz mniejsze zapotrzebowanie na biura podroży ??

Edit

w sumie już mi napisali że w moim mieście to słaby pomysł

Edytowane przez maudy
Czas edycji: 2016-09-15 o 13:17
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 12:07   #313
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Praca w ITACE lub innych biurach podróży...

Parę dni temu dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w biurze podróży ITAKA, no i zastanawiam się właśnie, co i jak.Oczywiście to tylko rozmowa i na tej rozmowie może się skończyć, ale już w głowach kreślę jakieś scenariusze i myślę, jak może praca u nich wyglądać.Ułatwieniem jest to,że już pracuję w biurze podróży (końcówka umowy) - jest to pośrednik sprzedający oferty wielu touroperatorów. No i sama nie wiem czy pakować się w to znowu. Tutaj chcę rezygnować z umowy - nie do końca odpowiada mi system pracy w galerii handlowej, a ta obecna oferta to również galeria handlowa, ale z większą liczbą pracowników na stanie. Sprzedawalam ofertę Itaki jako pośrednik, ale to jednak troszkę inna sprawa niż sprzedawanie jej bezpośrednio. Czy ktoś z was pracował w Itace? Jak wygląda u nich kwestia rekrutacji,szkoleń, są jakieś plany sprzedaży? Jak wyglądają zarobki, czy pracownicy jeżdżą na study - toury? Mam trochę wątpliwości ,bo opinie n/t Itaki ze strony klientów są rożne - spora liczba zarzutów i reklamacji, dużo lotów z kiepskim przewoźnikiem Small Planet i to są dla mnie minusy pracy, ale jak wygląda praca pracownika Itaki od środka, to już szczególy mi nieznane. Ktoś się wypowie? A może polecicie przy okazji inne biura podróży jako potencjalnego pracodawcę
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 14:38   #314
Ranita92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 114
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Odświeżam
Przeszłam pierwszy etap rekrutacji do BP - rozmowę telefoniczną i niebawem ma odbyć się etap drugi, praktyczny. Jakich zadań mogę się spodziewać? Ma ponoć trwać 2-4 h ;o
Ranita92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 16:11   #315
Ranita92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 114
Dot.: Praca w biurze podróży/specjalista ds. turystyki

Cześć Właśnie dostałam telefon zwrotny po rozmowie. I pracę otrzymałam!!! Jestem taka szcześliwa
Odpowiem zatem sobie sama na powyższego posta, może to pomoże innym dziewczynom
Zadania były takie:
1. Dostałam mapę świata i miałam zaznaczyć 3 dowolne kraje i wypisać ich atrakcje turystyczne, mając do dyspozycji katalog touroperatora i stronę internetową.
2. Napisać odpowiedź na maila z zapytaniem o ofertę.
3. Przedstawić ofertę kierowniczce.
Na co zwracali szczególną uwagę? Na KOMUNIKATYWNOŚĆ i UŚMIECH. Nie mam żadnego doświadczenia w turystyce, nie mam żadnych kursów z obsługi systemów rezerwacyjnych, a jedynie skończyłam geografię Kierowniczka powiedziała, że nawet te zadania to tylko taka podkładka dla osób "wyżej", żeby się nie zanudzili :P Wizyta w biurze podróży (bo z uwagi na panującą atmosferę ciężko było nazwać to rozmową o pracę) rzeczywiście trwała 3h. Była to najsympatyczniejsza "rozmowa o pracę" w moim życiu (a troszkę już ich było).
Dziewczyny, nie zrażajcie się tym, że nie macie wykształcenia turystycznego, doświadczenia lub nie znacie systemów. Jestem przykładem na to, że się da bez tego Trzeba jedynie pokazać pasję do podróży i poznawania świata, komunikatywność, pozytywne nastawienie
Życzę powodzenia wciąż szukającym
Ranita92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-01 17:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.