Niemcy IV :) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 19:28   #931
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
22 a czemu ?
pod koniec kwietnia 23
a tak pytam z ciekawości, odważny wyjazd i masz dużo energii widzę

pożarłam McD na kolację, będę gruba w sumie... i tak będę więc pal licho, raz na ruski rok jem fast foody
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 19:30   #932
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hehe
ja w sobote wybieram sie na zakupy bo lodówka swiatłem straszy, no i zaciagne tz do Takko fashion - bo sa fajne promocje teraz wiosenne
polecam

Dziś w takko poszalałam
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 19:54   #933
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Niemcy IV :)

miło mi!

pochwal sie cooo Ekatarina

ide na piwko und drinka
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:01   #934
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
miło mi!

pochwal sie cooo Ekatarina

ide na piwko und drinka
a takie koszulki bawelnanie z rekawem 3/4 w grube pasy są to zakupiłam 3 szt. w roznych kolorach I takie topiki do ćwiczeń - staniki sportowe- nie wiem jak to sie nazywa dokładnie, są w dwupakach także już u mnie i spodnie dresowe i mojemu tż też dresiki i skarpety Ogolnie poczyniłam przygotowania na powiększający się moj brzuch w szybkim tępie
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:04   #935
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
22 a czemu ?
pod koniec kwietnia 23

bardzo młodziutka jestes
widac, bo tryskasz energia i optymizmem :brzyda l: szkoda ze ja juz taka stara i "zmeczona" zyciem jestem

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
polecam

Dziś w takko poszalałam
ooo poka poka
co moge dobrego tam kupić ?

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
a takie koszulki bawelnanie z rekawem 3/4 w grube pasy są to zakupiłam 3 szt. w roznych kolorach I takie topiki do ćwiczeń - staniki sportowe- nie wiem jak to sie nazywa dokładnie, są w dwupakach także już u mnie i spodnie dresowe i mojemu tż też dresiki i skarpety Ogolnie poczyniłam przygotowania na powiększający się moj brzuch w szybkim tępie
poki brzuszek nabierze charakteru piłeczki jeszcze troszke ale mozna robic zapasy

ja to potrzebuje jakiejs zwiewnej kurteczki na wiosne, bo mam 2 ale skorzane i wole jakas z materiału najlepiej
no spodnie.. ale mam problem, bo jestem szczupła ale takie slimki sa na słupy chyba , sa pol metra za dlugie na mnie
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:08   #936
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
bardzo młodziutka jestes
widac, bo tryskasz energia i optymizmem :brzyda l: szkoda ze ja juz taka stara i "zmeczona" zyciem jestem



ooo poka poka
co moge dobrego tam kupić ?

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------



poki brzuszek nabierze charakteru piłeczki jeszcze troszke ale mozna robic zapasy

ja to potrzebuje jakiejs zwiewnej kurteczki na wiosne, bo mam 2 ale skorzane i wole jakas z materiału najlepiej
no spodnie.. ale mam problem, bo jestem szczupła ale takie slimki sa na słupy chyba , sa pol metra za dlugie na mnie
u mnie wlaśnie jest w fazie nabierania charakteru a taka byłam szczupła

Fajne sukieneczki były, już miałam sie skusić, ale już poszalałam trochę, także może innym razem na mnie wszystkie spodnie z takko są za krotkie, albo wogule nie mogę ich wciagnąć na tylek a dresowe to wiadomo jak, krok w kolanach i jazda
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:13   #937
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
u mnie wlaśnie jest w fazie nabierania charakteru a taka byłam szczupła

Fajne sukieneczki były, już miałam sie skusić, ale już poszalałam trochę, także może innym razem na mnie wszystkie spodnie z takko są za krotkie, albo wogule nie mogę ich wciagnąć na tylek a dresowe to wiadomo jak, krok w kolanach i jazda
haha ;D
jakis dresik to moze bym zakupila do pracy
no ciekawa jestem co tam zastane w sobote
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 20:14   #938
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
haha ;D
jakis dresik to moze bym zakupila do pracy
no ciekawa jestem co tam zastane w sobote
w sobote to może nic nie byc już
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:19   #939
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
w sobote to może nic nie byc już
okaze sie

dobra ide spac, bo nie wstane jutro

do jutra!
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:52   #940
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

oj dziewczynki kusicie kusicie, chyba i ja jutro uderze do takko po pracce
jeszcze pierwszej wyplaty nie bylo, a ja juz szaleje, troche na asosie mnie ponioslo ale przeceny byly, grzech nie skorzystac
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 21:13   #941
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

w naszym Aldiku te kabanosy i krakowska poszly w jeden dzien.. we wtorek juz nic nie bylo

zapomnialam kto sie pytal, ale w Aldi Nord sa znowu Einmalhandschuhe in grösse S
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 21:55   #942
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

przesledzilam aktualne promocyje i uprzejmie donosze, ze jutro w Lidlu zaczyna sie tydzien francuski juz sobie liste zrobilam
w poniedzialek wchodza w normie beda specjaly azjatyckie ale bedzie tez olej z pestek dyni
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 22:07   #943
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
przesledzilam aktualne promocyje i uprzejmie donosze, ze jutro w Lidlu zaczyna sie tydzien francuski juz sobie liste zrobilam
w poniedzialek wchodza w normie beda specjaly azjatyckie ale bedzie tez olej z pestek dyni
Co możesz polecić z tego tygodnia francuskiego? Może się przejdę Mam całe 200m do Lidla i do Rewe
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 07:06   #944
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
w naszym Aldiku te kabanosy i krakowska poszly w jeden dzien.. we wtorek juz nic nie bylo

zapomnialam kto sie pytal, ale w Aldi Nord sa znowu Einmalhandschuhe in grösse S
W aldi jeszcze w tych lodowkach z wędlinami sa polskie wędliny od Balcerzak i spółka - krakowska pokrojona w plasterki, jeszcze jedna wędlinka i kielbaski chyba 4szt.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 08:08   #945
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
W aldi jeszcze w tych lodowkach z wędlinami sa polskie wędliny od Balcerzak i spółka - krakowska pokrojona w plasterki, jeszcze jedna wędlinka i kielbaski chyba 4szt.
ale to chyba tylko w Nord, bo Süd nie ma . Moze sie kiedys tez pojawia. te kabanowy i rohe polnische czy jak sie ta druga nazywala to sa takie sobie. Mojemu chcialam kiedys przyjemnosc sprawic, bo on bardzo lubi surowe kielbasy, ale to nie bylo to. Zreszta , on twierdzi ze nawet w PL ciezko jest dostac dobra surowa kielbase, kiedys praktycznie kazda byla ok, a teraz juz nie za bardzo. jak sie cos porzadnego trafi to ludzie w tri miga wykupia. Ja to mam dobrze z surowizny to ja tylko metke moge zjesc i to tez nie kazda bo mi inaczej wlazi miedzy zeby, wiec takich kielbas nie lubie, jesli juz to wkladam do gara i gotuje inaczej nie zjem hehehehe
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 09:28   #946
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ale to chyba tylko w Nord, bo Süd nie ma . Moze sie kiedys tez pojawia. te kabanowy i rohe polnische czy jak sie ta druga nazywala to sa takie sobie. Mojemu chcialam kiedys przyjemnosc sprawic, bo on bardzo lubi surowe kielbasy, ale to nie bylo to. Zreszta , on twierdzi ze nawet w PL ciezko jest dostac dobra surowa kielbase, kiedys praktycznie kazda byla ok, a teraz juz nie za bardzo. jak sie cos porzadnego trafi to ludzie w tri miga wykupia. Ja to mam dobrze z surowizny to ja tylko metke moge zjesc i to tez nie kazda bo mi inaczej wlazi miedzy zeby, wiec takich kielbas nie lubie, jesli juz to wkladam do gara i gotuje inaczej nie zjem hehehehe
ja mam aldu Sud i są i te z tej oferty i te od Balcerzaka
Ja ogolnie lubię surowe mięsko, ale ta metla z aldi np. mi aż tak nie podchodzi, mięso na mielone moge zjeśc surowe tak samo tatar itd. szkoda że w ciazy mam zakaz na tego typu produkty, chociaz korci mnie bardzo sprobowanie mięsa jak robie mielone czy pulpety a tak musze na oko przyprawiać
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 11:44   #947
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez beacia440 Pokaż wiadomość
i zadowolona jestes? chodzisz codziennie ?w jakich godzinach? duzo Ci pomógł kurs?
ja się zastanawiam jeszcze czy iść, czy sama sie uczyć.
kurs mam we wtorki i czwartki od 18.30 do 21.30 czyli 6h tygodniowo.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona Sama nigdy nie potrafiłam sie do nauki zmotywować, a z kursem raz dwa nabralam odwagi w mówieniu.. a z tego względu, że szybko się uczę łapie bardzo dużo na tych lekcjach

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 13:10   #948
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
i jak się podoba? mi zostało 9 spotkań i koniec imprezy a 2 tygodnie później następny moduł

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Jestem bardzo zadowolona, mam 3 nauczycieli. Minęły dopiero 4 dni, a ja już czuję się bardziej wartościowa, nauczyciele mnie chwalą i zaczęłam w końcu mówić. Warto było iść na ten kurs. Ja również idę na następny, również mam między nimi 2 tygodnie przerwy (święta). I tak do 6 poziomu (b1) a potem certyfikat. A co dalej? To jeszcze się okaże. Chciałabym mieć jednak b2, a nie b1.


A mój TŻ ma c2, zdał w zeszłym tygodniu egzamin
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 13:19   #949
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
ja mam aldu Sud i są i te z tej oferty i te od Balcerzaka
Ja ogolnie lubię surowe mięsko, ale ta metla z aldi np. mi aż tak nie podchodzi, mięso na mielone moge zjeśc surowe tak samo tatar itd. szkoda że w ciazy mam zakaz na tego typu produkty, chociaz korci mnie bardzo sprobowanie mięsa jak robie mielone czy pulpety a tak musze na oko przyprawiać
ten Balcerzak mowisz tez w Süd jest?Te z Angebotow sa ale wlasnie ten Balcerzak mi sie w oczy nie rzucil. No to musze sie dokladniej polce przyjrzec, bo nie bede ukrywac ja juz duzo tak na wyczucie ile. mam swoje ulubione rzeczy za taka a nie inna cene i nie chcetnie siegam po cos innego co kosztuje wiecej a w paczce mniej, sklad tez gra duza role. Im mniej dodatkow tym lepiej i tak juz sie przyzwyczailam, ze i ja i chlop lapiemy odruchowo sprawdzona wedline i innych nie bierzemy i nawet sie nie przygladamy polkom czy cos nowego jest.

Ty probowalam mieso surowe jak mielone robilas? ja nigdy, ja na oko daje a dopiero na talerzu jesli mi za malo slone to wtedy dosalam, a ze ja i moja rodzina ogolem malo solimy to nam smakowo pasuje. Kurcze owszem tatara jadlam gdzies na weselach( czyli dawno temu), ale tak mieso sprobowac jak przyprawialam... z metek to lubie lososiowa i czasami sobie na nia pozwole jak jestem w Pl, poza tym zwyklej cebulowej nie lubilam, ale za to ta aldikowa Mettwurst mi smakuje bo jest drobno zmielona i smakowo mi podchodzi, w PL jej nie rusze bo za gruba i mi lyka wlaza miedzy zeby. No mowie ci co ja z tym mam. Przeciez i jakies inne resztki jedzenia mi wleza miedzy zeby i jakos jest ok, ale z surowym miesem to mnie cos bierze i ja tego pograsc nie umie hihihihi. Moj chlop odgryzie taki kawal kielbasy , pogryzie i polknie, a ja ukryze i miele i miele i dalej miele miedzy zebami jak bym gume gryzla, za tepe zeby mam czy co? Ze tego pogryzsc nie umie? ;o)

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-03-13 o 13:22
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 13:25   #950
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ten Balcerzak mowisz tez w Süd jest?Te z Angebotow sa ale wlasnie ten Balcerzak mi sie w oczy nie rzucil. No to musze sie dokladniej polce przyjrzec, bo nie bede ukrywac ja juz duzo tak na wyczucie ile. mam swoje ulubione rzeczy za taka a nie inna cene i nie chcetnie siegam po cos innego co kosztuje wiecej a w paczce mniej, sklad tez gra duza role. Im mniej dodatkow tym lepiej i tak juz sie przyzwyczailam, ze i ja i chlop lapiemy odruchowo sprawdzona wedline i innych nie bierzemy i nawet sie nie przygladamy polkom czy cos nowego jest.

Ty probowalam mieso surowe jak mielone robilas? ja nigdy, ja na oko daje a dopiero na talerzu jesli mi za malo slone to wtedy dosalam, a ze ja i moja rodzina ogolem malo solimy to nam smakowo pasuje. Kurcze owszem tatara jadlam gdzies na weselach( czyli dawno temu), ale tak mieso sprobowac jak przyprawialam... z metek to lubie lososiowa i czasami sobie na nia pozwole jak jestem w Pl, poza tym zwyklej cebulowej nie lubilam, ale za to ta aldikowa Mettwurst mi smakuje bo jest drobno zmielona i smakowo mi podchodzi, w PL jej nie rusze bo za gruba i mi lyka wlaza miedzy zeby. No mowie ci co ja z tym mam. Przeciez i jakies inne resztki jedzenia mi wleza miedzy zeby i jakos jest ok, ale z surowym miesem to mnie cos bierze i ja tego pograsc nie umie hihihihi. Moj chlop odgryzie taki kawal kielbasy , pogryzie i polknie, a ja ukryze i miele i miele i dalej miele miedzy zebami jak bym gume gryzla, za tepe zeby mam czy co? Ze tego pogryzsc nie umie? ;o)
hehe dobre

No ja lubię mięśko surowe, jak przyprawiam do mielonego to czasami bym całą miske zjadła, ale pamiętam że to na obiad przecież Teraz przyprawiałam na oko i tz mówił, że były ok, ale tez do tego robie sos pomidorowy to moze się zrównoważyło
Z metek wolę ta z polski, bo jest bardziej cebulowa, ostrzejsza taka, ta z aldi też ok, ale nie to samo

Idź do aldi i sprawdź: polnische spezialitäten na kartonach pisze, tych w których są te wędliny pokrojone, krakowska w czerwonym a te kielbaski mają przód niebieski
I jeszcze widziałam polskie kurczaki mrożone w całości, jakby ktoś rosołek gotował
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 13:54   #951
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Jestem bardzo zadowolona, mam 3 nauczycieli. Minęły dopiero 4 dni, a ja już czuję się bardziej wartościowa, nauczyciele mnie chwalą i zaczęłam w końcu mówić. Warto było iść na ten kurs. Ja również idę na następny, również mam między nimi 2 tygodnie przerwy (święta). I tak do 6 poziomu (b1) a potem certyfikat. A co dalej? To jeszcze się okaże. Chciałabym mieć jednak b2, a nie b1.


A mój TŻ ma c2, zdał w zeszłym tygodniu egzamin
o to ładnie
podobnie było ze mną, też bardzo szybko a w zasadzie na 2 spotkaniu zaczęłam posługiwać sie niemieckim juz samodzielnie. taki kurs duzo jednak daje bo człowiek nabiera odwagi. w tej chwili przedstawiłam się juz tak pięknie ze jak ide do pracy czy na kurs to łapie sie na tym że myślę po niemiecku wcześniej tylko angielki
na kursie i w pracy chwalą że swietnie sobie z tym niemieckim juz radze więc hmmn nie wymyślam sobie tego a ja i tak stwierdzam że najlepiej mi wychodzi mówienie z automatu wtedy gdy ktos mnie zaskoczy i mam odpowiedzieć z zaskoczenia

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 15:49   #952
gossip_girl21
Zakorzenienie
 
Avatar gossip_girl21
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dojczland...
Wiadomości: 7 837
Dot.: Niemcy IV :)

Gdzieś tu pisałyście o mieszkaniach PODOBNO bo sama nie sprawdzałam znajomy mówił mi że szukał mieszkania na prelios.de i że tam są bez kaucji mieszkania??? nie szprecham sobie więc jakby ktoś potrzebował niech sam sprawdzi więc tak tylko piszę
gossip_girl21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 17:44   #953
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
W aldi jeszcze w tych lodowkach z wędlinami sa polskie wędliny od Balcerzak i spółka - krakowska pokrojona w plasterki, jeszcze jedna wędlinka i kielbaski chyba 4szt.
w Aldi Nord nie ma tego

na Swieta Bozego Narodzenia to ges plska zamrozona byla


o Monia metke tez bym sobie zjadla dobra
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 17:45   #954
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
w Aldi Nord nie ma tego

na Swieta Bozego Narodzenia to ges plska zamrozona byla


o Monia metke tez bym sobie zjadla dobra
w Sud są
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 17:56   #955
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

A ja mam inne pytanie, chodzicie może do NKD? Ostatnio i dzisiaj tam byłam, ale się obkupiłam Spodnie z 19 euro po 2,5 euro kupiłam i fajne jeansy Poprzeceniane ostatnie sztuki i inne głupotki
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 18:21   #956
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie, chodzicie może do NKD? Ostatnio i dzisiaj tam byłam, ale się obkupiłam Spodnie z 19 euro po 2,5 euro kupiłam i fajne jeansy Poprzeceniane ostatnie sztuki i inne głupotki
a co to
już wyklikałam na sieci, nie znam, widzę, że coś jest we Frankfurcie ale tak daleko jeszcze nie zajechałam może warto odwiedzić
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2014-03-13 o 18:22
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 18:43   #957
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie, chodzicie może do NKD? Ostatnio i dzisiaj tam byłam, ale się obkupiłam Spodnie z 19 euro po 2,5 euro kupiłam i fajne jeansy Poprzeceniane ostatnie sztuki i inne głupotki
Właśnie dziś dałam mężowi w prezencie urodzinowym kartę podarunkową do NKD i mam nadzieję, że się trochę tam obkupi Schudł mi 20kg i teraz wszystko na nim wisi, więc musi wymieniać powoli garderobę
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 18:46   #958
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

ja w NKD kupiłam dwa hockery z futerkiem i dostałam gratis podgrzewacz
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 19:40   #959
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

ja tez nigdy w aldi süd nie widzialam krakowskiej ani innych pl wedlin bylam dzis i specjalnie rozgladalam sie
krakowska w plasterkach na pewno jest w lidlu

Ogorku to ja szukalam rekawiczek w rozm s-u mnie dalej nie ma ...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 20:21   #960
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Maja w naszym Süd jest krakowaska ale w pentkach i oczywiscie rozni sie od polskiej, ale smaczna jest. W plasterkach to ja kupowalam 12 lat temu, potem zniknela i juz mi w oczy nic nie wpadlo. I tez poza nazwa z polska krakowska nie miala za duzo wspolnego, ale smakowo mi bylo ok, wiec kupowalismy. Teraz to ja uwielbiam ta piers z kurczaka w plasterkach. Od lat kupujemy, zeby cie nie sklamac 6 albo 7 lat. Po tej krakoweskiej w petkach to mnie wzdyma i lufty ze mnie schodza, a po tej chudziutkiej piersi jest ok. Ostatnio jak sie tak przygladalam polka co tez jeszcze oferuja poza wyrobem z miesem swinskim to dorwalam plastry wedliny z samego Rindfleisch, nawet zelatyna w tym jest z Rind i przed oczami mialam moje islamskie znajome, zwlaszcza jedna bo ta kupuje wszystko byle nie swinia( ale zelatyne swinska bo inna ciezko dostac i zelki jedza, a druga to kupuje mieso z tradycyjnego uboju, a tego napewno nie uswiadczysz w Aldiku, wiec ona i tak pewnie by krecila nosem). Chudziutkie to jest, czlek przyzwyczajony do dobrego swinskiego miesa ma wrazenie na poczatku ze papier je. tak mi sie kojarzylo, ale plasterek na chleb i czasami jeszcze muszarda jak mialam chcice a jak nie to pomidor i wszystko ok. wzdecia mnie nie mecza, powietrze ze mnie nie schodzi w mieodpowiednich momentach, ale mojemu chlopu to nie podchodzi, bo mu za suche. Ok az tak soczeste jak te plastry piersi kurczaka to to nie jest, ale jak ja sie mam meczyc po nadmiarze swinskiego wyrobu, to wole przyzwyczaic sie do takiej wedliny. A jak nie bedzie wogole szlo, to pomysle o wegetarianizmie. Czlek jak w potrzebie to do wszystkiego przywyknie ;o)
No nic, jak bede w naszym aldiku to sie rozejrze za plastrami krakowskiej, moze to to co kiedys bylo...

a jak by ktos nie wiedzial. w poniedzialek w Aldi Süd znow bedzie zel hyaluronowy 30ml za 7,99€
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.