Niemcy IV :) - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-06, 09:19   #2641
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Nie napisałam, że to zawodówka tylko, że jest w formie naszej zawodówki: szkoła + praca i ma się wyuczony zawód po 3 latach. Dla osób które nie mieszkają w niemczech jest to moim zdaniem najlepszy sposób jak to sobie wyobrazić co to wogóle jest ten Ausbildung. Wykształcenie w Ausbildung można zdobyć na różnych poziomach jak np. sptrzedawca, mechanik czy właśnie doradca w banku, prace biurowe... no prawie wszystko

U nas zawodówka to też wykształcenie zawodowe w różnych kierunkach tylko nie na tą skalę i niestety nie ta jakość co w Niemczech.

Edytowane przez kajaccn
Czas edycji: 2014-09-06 o 09:22
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 10:02   #2642
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez juzniemogesiedoczekac Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny,
w styczniu przeprowadzam się do Mainz, mieszkanie już na Nas czeka, ale musimy dokończyć sprawy w Polsce... prawo jazdy, nauka niemieckiego itp.
Podstawy mamy ale chcemy przez te 4 miesiące podszkolić język by nam było łatwiej.

Mam do Was pytanie, co musimy ogarnąć przed wyjazdem w Polsce (jeżeli chodzi o sprawy urzędowe itp itd) i oczywiście co musimy tam na dzień dobry pozałatwiać? Od razu mówię że przeprowadzamy się z psem.
witamy
no w niemczech to zameldowanie przede wszystkim chyba i ubezpieczenie.

Cytat:
Napisane przez mala153 Pokaż wiadomość
Powiem Ci ,ze ja w Pl podpisała jedynie papiery emigracyjne i tyle.
co to za papiery?

Cytat:
Napisane przez juzniemogesiedoczekac Pokaż wiadomość
Ok. A co do pracy, obecnie pracuje w banku, w Niemczech po jakimś czasie na pewno chciałabym iść w tym kierunku, jak myślicie warto ubiegać się o referencje od pracodawcy w języku angielskim?
zawsze warto
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 11:03   #2643
nobodysperfect
Wtajemniczenie
 
Avatar nobodysperfect
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Panowie Niemcowie
Wiadomości: 2 833
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że to zawodówka tylko, że jest w formie naszej zawodówki: szkoła + praca i ma się wyuczony zawód po 3 latach. Dla osób które nie mieszkają w niemczech jest to moim zdaniem najlepszy sposób jak to sobie wyobrazić co to wogóle jest ten Ausbildung. Wykształcenie w Ausbildung można zdobyć na różnych poziomach jak np. sptrzedawca, mechanik czy właśnie doradca w banku, prace biurowe... no prawie wszystko

U nas zawodówka to też wykształcenie zawodowe w różnych kierunkach tylko nie na tą skalę i niestety nie ta jakość co w Niemczech.
Przyznaję Ci rację
nobodysperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 20:37   #2644
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

hej

nie dozywalam sie ale u nas duzo zmian...cora w szkole..mega-happy...nie przypominam sobie zebym ja sie tak na szkole cieszyla dla mnie to byl stres i juz...a ona jest zachwycona..Hort tez super, obiady super...pierwsze dni nie jadla sniadan, bo NIE BYLO CZASU ale teraz juz wszystko zjedzone..zreszta resztki zjada w Horcie uwielbia robic zadania domowe..normalnie szok

synek tez w przedszkolu..zadowolony, lobuzuje od nowa...moj A. codziennie ma stres bo w szkole musi byc przed 8.00..potem idzie z synem na bulke i kawke a dopiero przed 9.00 odwozi go do przedszkola i jedzie do pracy...Ja ich odbieram...


U mnie w pracy tez zmiany..musze byc godzine wczesniej w pracy wiec juz w ogole mam pobudki masakrycznie wczesnie rano...i nie tyle problemem sa pobudki tyle za ja chodze zbyt pozno spac..wiec wieczorem zasypiam na kanapie na pol godzinki..ostatnio nawet na krzesle przy biurku mi sie usnelo

ile czytac co tam naskrobalyscie

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś pracujące Akademikerinnen? Możecie mi dać kilka wskazówek jak znalazłyście pracę? Mieszkam w Niemczech już dłużej, studiowałam tutaj, ale dopiero teraz tak na poważnie szukam pracy.

Warto rejestrować się na tych wszystkich xingach czy strata czasu? Wysyłałyście Bewerbungen, chociaż firma nie ogłaszała stanowiska czy nie? I czy warto rejestrować się w Agentur fuer Arbeit czy to strata czasu skoro prawa do zasiłku nie mam?

I jeszcze, wiem ile mniej więcej zarabia się na stanowiskach, które szukam, ale zawsze mam wątpliwości jak pytają w formularzu aplikacyjnym ile się oczekuje, czy lepiej podać ambitnie (ryzykując, że dojdą do wniosku, że ich na mnie nie stać) czy trochę mniej. Macie jakieś doświadczenia z tym związane?

ja tu studiowalam, ale tak niechodny zawod, ze pracuje gdzie indziej...na xing jest o tyle fajnie ze tam mozna poczytac ile jakie grupy zawodowe zarabiaja, wiec tam to bym sie na pewno zapisala..jesli pojdziesz do arbeitsamt to beda Ci pokazywac droge jak mozesz zdobyc zawod a nie poszukaja Ci czegos..zazwyczaj beda Ci radzic robic praktyki i wolontariusze...mi mowili ze czasami od1-3lat od skonctzenia studiow dostaje sie prace w zawodzie...niestety ja nie moglam sobie pozwolic na praktyki i zanlazlam mniej ambitna prace

Czarnulka Gratulacje

zalezy ile godzin pracujesz...ja pracowlam na minijob w sumie do konca..tzn..do 6tyg. przed terminem..potem jest Mutterschutz...pracowalaq m ok...25godzin tyg. (normalnie mylam okna, nosilam ciezkie pranie itd...) dostalam normalnie Mutterschaftsgeld i Elterngeld...

88Ekaterina88 Gratulacje


Dziewczyny ja pierwsze dziecko urodzilam majac 32lata drugie 35 lat nie czuje sie stara mama na dodatek pierwsze dziecko to wpadka..tak to bym sie chyba nigdy nie zdecydowala

a w ogole, Kasia, 38lat, Kiel (sch-hol)
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 21:48   #2645
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
hej

nie dozywalam sie ale u nas duzo zmian...cora w szkole..mega-happy...nie przypominam sobie zebym ja sie tak na szkole cieszyla dla mnie to byl stres i juz...a ona jest zachwycona..Hort tez super, obiady super...pierwsze dni nie jadla sniadan, bo NIE BYLO CZASU ale teraz juz wszystko zjedzone..zreszta resztki zjada w Horcie uwielbia robic zadania domowe..normalnie szok

synek tez w przedszkolu..zadowolony, lobuzuje od nowa...moj A. codziennie ma stres bo w szkole musi byc przed 8.00..potem idzie z synem na bulke i kawke a dopiero przed 9.00 odwozi go do przedszkola i jedzie do pracy...Ja ich odbieram...


U mnie w pracy tez zmiany..musze byc godzine wczesniej w pracy wiec juz w ogole mam pobudki masakrycznie wczesnie rano...i nie tyle problemem sa pobudki tyle za ja chodze zbyt pozno spac..wiec wieczorem zasypiam na kanapie na pol godzinki..ostatnio nawet na krzesle przy biurku mi sie usnelo

ile czytac co tam naskrobalyscie




ja tu studiowalam, ale tak niechodny zawod, ze pracuje gdzie indziej...na xing jest o tyle fajnie ze tam mozna poczytac ile jakie grupy zawodowe zarabiaja, wiec tam to bym sie na pewno zapisala..jesli pojdziesz do arbeitsamt to beda Ci pokazywac droge jak mozesz zdobyc zawod a nie poszukaja Ci czegos..zazwyczaj beda Ci radzic robic praktyki i wolontariusze...mi mowili ze czasami od1-3lat od skonctzenia studiow dostaje sie prace w zawodzie...niestety ja nie moglam sobie pozwolic na praktyki i zanlazlam mniej ambitna prace

Czarnulka Gratulacje

zalezy ile godzin pracujesz...ja pracowlam na minijob w sumie do konca..tzn..do 6tyg. przed terminem..potem jest Mutterschutz...pracowalaq m ok...25godzin tyg. (normalnie mylam okna, nosilam ciezkie pranie itd...) dostalam normalnie Mutterschaftsgeld i Elterngeld...

88Ekaterina88 Gratulacje


Dziewczyny ja pierwsze dziecko urodzilam majac 32lata drugie 35 lat nie czuje sie stara mama na dodatek pierwsze dziecko to wpadka..tak to bym sie chyba nigdy nie zdecydowala

a w ogole, Kasia, 38lat, Kiel (sch-hol)
Ile tygodni płacili ci mutter...geld ?
Bi mi wyliczyli z 18 tygodni ... Nie,wiem czemu bo słyszałam o 14 stu. Czyżby dlatego że to wczesniak ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 09:47   #2646
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Talking Dot.: Niemcy IV :)

Cześć dziewczęta !

Dołączam się do wątku, bo widzę że macie tu niesamowity klimacik
Liza, 23 lat Dusseldorf.
Jestem w De od kwietnia, świeżynka ze mnie ale jakoś cały czas do przodu. powiedzcie jak wam się tutaj żyje w De? długo jesteście? jak z językiem? ja się ciągle uczę sama i idę w nast tyg do szkoły żeby przyśpieszyć naukę. a jak to wyglądało u was? też się uczyłyście w szkole czy same w domu czy osłuchałyście się i samo weszło?

pozdrawiam i gratuluje mamusiom !
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 10:58   #2647
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
hej

nie dozywalam sie ale u nas duzo zmian...cora w szkole..mega-happy...nie przypominam sobie zebym ja sie tak na szkole cieszyla dla mnie to byl stres i juz...a ona jest zachwycona..Hort tez super, obiady super...pierwsze dni nie jadla sniadan, bo NIE BYLO CZASU ale teraz juz wszystko zjedzone..zreszta resztki zjada w Horcie uwielbia robic zadania domowe..normalnie szok

synek tez w przedszkolu..zadowolony, lobuzuje od nowa...moj A. codziennie ma stres bo w szkole musi byc przed 8.00..potem idzie z synem na bulke i kawke a dopiero przed 9.00 odwozi go do przedszkola i jedzie do pracy...Ja ich odbieram...


U mnie w pracy tez zmiany..musze byc godzine wczesniej w pracy wiec juz w ogole mam pobudki masakrycznie wczesnie rano...i nie tyle problemem sa pobudki tyle za ja chodze zbyt pozno spac..wiec wieczorem zasypiam na kanapie na pol godzinki..ostatnio nawet na krzesle przy biurku mi sie usnelo

ile czytac co tam naskrobalyscie




ja tu studiowalam, ale tak niechodny zawod, ze pracuje gdzie indziej...na xing jest o tyle fajnie ze tam mozna poczytac ile jakie grupy zawodowe zarabiaja, wiec tam to bym sie na pewno zapisala..jesli pojdziesz do arbeitsamt to beda Ci pokazywac droge jak mozesz zdobyc zawod a nie poszukaja Ci czegos..zazwyczaj beda Ci radzic robic praktyki i wolontariusze...mi mowili ze czasami od1-3lat od skonctzenia studiow dostaje sie prace w zawodzie...niestety ja nie moglam sobie pozwolic na praktyki i zanlazlam mniej ambitna prace

Czarnulka Gratulacje

zalezy ile godzin pracujesz...ja pracowlam na minijob w sumie do konca..tzn..do 6tyg. przed terminem..potem jest Mutterschutz...pracowalaq m ok...25godzin tyg. (normalnie mylam okna, nosilam ciezkie pranie itd...) dostalam normalnie Mutterschaftsgeld i Elterngeld...

88Ekaterina88 Gratulacje


Dziewczyny ja pierwsze dziecko urodzilam majac 32lata drugie 35 lat nie czuje sie stara mama na dodatek pierwsze dziecko to wpadka..tak to bym sie chyba nigdy nie zdecydowala

a w ogole, Kasia, 38lat, Kiel (sch-hol)
hej hej
heh to mam jeszcze czas na dziecko

a my wczoraj bylismy w Ikei, wydałam 450 euro a miałam kupic tylko szafe za 70 euro ale mam zajefajny obraz ogromniasty do sypialni z Paryżem
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 13:34   #2648
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Ogorku witamy ponownie Dużo sie u Ciebie dzieje ale najważniejsze, że wszystko dobrze

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta !

Dołączam się do wątku, bo widzę że macie tu niesamowity klimacik
Liza, 23 lat Dusseldorf.
Jestem w De od kwietnia, świeżynka ze mnie ale jakoś cały czas do przodu. powiedzcie jak wam się tutaj żyje w De? długo jesteście? jak z językiem? ja się ciągle uczę sama i idę w nast tyg do szkoły żeby przyśpieszyć naukę. a jak to wyglądało u was? też się uczyłyście w szkole czy same w domu czy osłuchałyście się i samo weszło?
Witamy Ja miszkam 45km od Dusseldorfu Sam z siebie chyba język nie wchodzi do głowy niestety Ja mieszkam w DE od 3,5 roku, od końca kwietnia 2011, wyjazd nie był zaplanowany więc i nauki języka przed wyjazdem nie było. Od początku maja (czyli po jakimś tygodniu chyba) już pracowałam bo potrzebowałam ubezpieczenia. Bez znajomości języka ale trzeba bylo i nie było zmiłuj
Obracanie się wsród niemców i nauka w domu, oglądanie tv itp. bardzo pomogły.
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 16:23   #2649
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta !

Dołączam się do wątku, bo widzę że macie tu niesamowity klimacik
Liza, 23 lat Dusseldorf.
Jestem w De od kwietnia, świeżynka ze mnie ale jakoś cały czas do przodu. powiedzcie jak wam się tutaj żyje w De? długo jesteście? jak z językiem? ja się ciągle uczę sama i idę w nast tyg do szkoły żeby przyśpieszyć naukę. a jak to wyglądało u was? też się uczyłyście w szkole czy same w domu czy osłuchałyście się i samo weszło?

pozdrawiam i gratuluje mamusiom !
a gdzie bedziesz chodzic do szkoly? Do VHS na Hubellratherstr? Inaczej mowia na ta szkole Mettmanerschule.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:42   #2650
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny orientujecie sie moze jak wyglada praca w niemieckim przedszkolu? Ostatnio natrafilam artykul, ze w Niemczech poszukuja przedszkolanek, ja w Polsce skonczylam studia pedagogiczne, w zawodzie nie pracowalam, ale praktyki podczas stdiow ukonczylam i teraz sie zastanawiam czy nie isc ta droga. Nie mam pomyslu na siebie, jaka sciezka zawodowa isc. Chcialabym pracowac jako logopeda, ale do tego musze znac perfekt niemiecki i stwierdzilam, ze moze warto zaczac od przedszkola.
Problem jest taki, ze moj jezyk na chwile obecna nie jest super i myslalam ze moze sprobowalabym znalezc jakies praktyki, czy staz nawet za darmo ale zeby osluchac sie z jezykiem i obeznac z praca w przedszkolu.
Jak mylicie sa jakies szanse, zebym mogla isc ta droga?
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 19:05   #2651
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Ja na Twoim miejscu bym spróbowała, no bo co masz do stracenia Jak się nie uda to pech a jak się uda bardzo miła niespodzianka poszukaj, popytaj poroznoś CV, dużo pracodawców narzeka na brak dobrych pracowników i często zatrudniają osoby bez prefekcyjnego języka ale sumienne i pracowite życzę powodzenia
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 08:43   #2652
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
nie dozywalam sie ale u nas duzo zmian...cora w szkole..mega-happy...nie przypominam sobie zebym ja sie tak na szkole cieszyla

synek tez w przedszkolu..zadowolony, lobuzuje od nowa...moj A. codziennie ma stres bo w szkole musi byc przed 8.00..potem idzie z synem na bulke i kawke a dopiero przed 9.00 odwozi go do przedszkola i jedzie do pracy...Ja ich odbieram...


U mnie w pracy tez zmiany..musze byc godzine wczesniej w pracy wiec juz w ogole mam pobudki masakrycznie wczesnie rano...i nie tyle problemem sa pobudki tyle za ja chodze zbyt pozno spac..wiec wieczorem zasypiam na kanapie na pol godzinki..ostatnio nawet na krzesle przy biurku mi sie usnelo
no to super że dzieciaki zadowolone
o to współczuje wczesnych pobudek.

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta !

Dołączam się do wątku, bo widzę że macie tu niesamowity klimacik
Liza, 23 lat Dusseldorf.
cześć
Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Jak mylicie sa jakies szanse, zebym mogla isc ta droga?
powodzenia
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 11:23   #2653
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Paula do ktorej ikei jezdzisz? kaarst? tez bylam ostatnio popatrzec i zostawilam tam 120€
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 558017_432523493533830_2090799463_n.jpg (35,2 KB, 4 załadowań)
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2014-09-08 o 11:29
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 18:26   #2654
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Paula do ktorej ikei jezdzisz? kaarst? tez bylam ostatnio popatrzec i zostawilam tam 120€
dokładnie tak

heh skad ja to znam
po Ikei zaciagnelam tz do Takko i poszło 180 euro
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 18:35   #2655
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
dokładnie tak

heh skad ja to znam
po Ikei zaciagnelam tz do Takko i poszło 180 euro
mam do tej ikei 10min autem
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 19:59   #2656
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
mam do tej ikei 10min autem
o kurcze, jak dla mnie to stanowczo za blisko
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 20:12   #2657
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Wy w Ikei buszowałyście a ja m.in na Ebayu wczoraj cały dzień w domu i kaski troszkę wydałam potem przypomniało mi sie, że miałam oszczędzac
No a jutro jade do Monchengladbach bo pare rzeczy mi jeszcze trzeba ehhh
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 20:24   #2658
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Wy w Ikei buszowałyście a ja m.in na Ebayu wczoraj cały dzień w domu i kaski troszkę wydałam potem przypomniało mi sie, że miałam oszczędzac
No a jutro jade do Monchengladbach bo pare rzeczy mi jeszcze trzeba ehhh
my za 3 tygodnie jedziemy na urlop do pl to trzeba oszczedzac:hahaha :
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 20:48   #2659
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ogorekpazurek, dziękuję!
u mnie to jest tak:
umowę mam teilzeitjob mit gleitzoneregelung na 550euro z ubezpieczeniem w AOK tyle wiem, ale nie znam sie na tym totalnie wiem jeszcze ze tez pracuje w tygodniu srednio po 25h (ale reste kasy dostaje do ręki )

nurtuje mnie pytanie czy jak w razie potrzeby pójdę na l4 czy bede dalej ubezpieczona i czy dostane wypłatę normalnie?! wiem, ze na pewno 6 tyg przed porodem przysługuje mi Mutterschaftsgeld...i do tego czasu szefowa kazała mi się nie rozsypać pytanie czy ona tak specjalnie, żebym sie w ryzach trzymała czy serio MUSZE dotrwać, bo inaczej bede bulić za poród itp
Troche mnie to nastraszyło i teraz boje się nawet mopa do reki wziąć, zeby się gorzej nie poczuć. Być może przesadzam, ale tak jakoś mało komfortowo się czuje jak ktoś nade mna bata trzyma

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

a za 36h ide do lekarza
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 09:32   #2660
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
o kurcze, jak dla mnie to stanowczo za blisko
no musze przyznac,ze jest niebezpiecznie


Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Wy w Ikei buszowałyście a ja m.in na Ebayu wczoraj cały dzień w domu i kaski troszkę wydałam potem przypomniało mi sie, że miałam oszczędzac
No a jutro jade do Monchengladbach bo pare rzeczy mi jeszcze trzeba ehhh

a ja chyba skocze dzis do roermond,procenty sa dla "vipow"
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 10:33   #2661
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Cześć kochane

przyszłam z pytaniem i z niusem

Zaczne od niusa

Zostanę mamą

A pytanie brzmi: jakie ma prawa ciężarna sprzątaczka w Niemczech?
Wiem, że już to przerabiałyśmy, ale teraz gdy już mnie to dotyczy jestem ciekawa wszyyystkiego A mój chwilowo zbudyniały mózg nie może sobie przypomnieć prawie nic z naszej ostatniej rozmowy
Gratulacje




Dziewczyny
Czy ja jesli nie znam niemieckiego moglabym zarejestrowac sie w tutejszym odpowiedniku urzedu pracy? (liczac, ze posla mnie na kurs niemieckiego)
Jesli tak to jakie dokumenty potrzebuje?
I czy moge je przetlumaczyc w Polsce?
Z gory dziekuje za odpow/
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 10:50   #2662
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
Gratulacje




Dziewczyny
Czy ja jesli nie znam niemieckiego moglabym zarejestrowac sie w tutejszym odpowiedniku urzedu pracy? (liczac, ze posla mnie na kurs niemieckiego)
Jesli tak to jakie dokumenty potrzebuje?
I czy moge je przetlumaczyc w Polsce?
Z gory dziekuje za odpow/
Dziękuję

Z tego co wiem, to mogłabyś się zarejestrować i oni właśnie posyłają na kurs auslanderow... Ale z dokumentami to nie pomogę, bo się nie rejestrowałam

A co do tłumaczenia, z tego co wiem, to wszyscy tutaj wymagają tłumaczeń stąd... Tak przynajmniej szefowa mówiła
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 12:09   #2663
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
a ja chyba skocze dzis do roermond,procenty sa dla "vipow"
No nie mów.... my planujemy w piątek jechać maila VIP dostałam to trzeba wykorzystać
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 13:04   #2664
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny- jadę do Polski na swój ślub i wesele!
Trzymajcie kciuki żebym nie przewróciła się na pierwszym tańcu! (Swoją drogą prywatny kurs kosztuje 50€ za godzinę-zdzierstwo!).
A potem podróż poślubna na Rodos!
Do usłyszenia za 3 tyg
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 13:55   #2665
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Niemcy IV :)

Właśnie dziś zaczęłam szkołę. co prawda są pare lekcji za mną ale nadrobie chodzę do jakieś prywatnej na Garath "sputnik". ja osobiście dałam papiery do szkoły- zameldowanie i kontrakt umowe o pracę i szkoła ma mi wysłać papiery i państwo ma mi połowe płacić za kurs. niestety tylko połowe bo jestem zatrudniona na pół etatu. gdybym nie byłą to by mi całość płacili a gdybym pracowała na cały etat to bym płaciła całość (i raczej nie miała czasu chodzić do szkoły)

moje koleżanki poszły do jobcenter i tam każdemu przysługuje osoba taki doradca i on kieruje Cię co powinnaś robić gdzie iść taki mentor który Cię kieruje. moim koleżankom pomógł znaleźć szkołę i właśnie zajmuje się sprawą papierową.

Jesteście tak miłe że aż chce się siedzieć przed kompem zamiast się uczyć niemieckiego! jak już pisałam jestem tu od kwietnia, mam pracę na pół etatu i reszte poświęcam na szkołę. w domu tylko niemiecka telewizja ale w pracy niestety nie mam jak rozmawiać po niem dlatego poszłam do szkoły. chodzę po 4h dziennie- 3 razy w tygodniu. jak na razie po pierwszej lekcji jestem bardzo zadowolona i aż głodna nauki

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jadę do Polski na swój ślub i wesele!
Trzymajcie kciuki żebym nie przewróciła się na pierwszym tańcu! (Swoją drogą prywatny kurs kosztuje 50€ za godzinę-zdzierstwo!).
A potem podróż poślubna na Rodos!
Do usłyszenia za 3 tyg

ja miałam ślub 23.08 także też świeżo po. pamiętaj, machnij przed kościołem ze 2 kielichy i nie będziesz się aż tak stresować po pierwszym tańcu już z górki. nie ma się co stresować bo przeoczysz wszystko a czas i tak będzie szybko leciał jak zaczarowany.
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 14:13   #2666
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jadę do Polski na swój ślub i wesele!
Trzymajcie kciuki żebym nie przewróciła się na pierwszym tańcu! (Swoją drogą prywatny kurs kosztuje 50€ za godzinę-zdzierstwo!).
A potem podróż poślubna na Rodos!
Do usłyszenia za 3 tyg
ojej

Więc wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

i 3mam
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 15:25   #2667
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia Weź wszystko na spokojnie nie ma co sobie psuć dnia nerwami i baw się dobrze
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 19:03   #2668
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
no musze przyznac,ze jest niebezpiecznie





a ja chyba skocze dzis do roermond,procenty sa dla "vipow"

haha tobedzie szalenstwo
Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jadę do Polski na swój ślub i wesele!
Trzymajcie kciuki żebym nie przewróciła się na pierwszym tańcu! (Swoją drogą prywatny kurs kosztuje 50€ za godzinę-zdzierstwo!).
A potem podróż poślubna na Rodos!
Do usłyszenia za 3 tyg

połamania obcasów!
i czekam na fotki z Grecji

aż sie rozmarzyłam ---> 2 lata temu w podróży poślubnej byliśmy na Krecie
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 19:32   #2669
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Dzięki dziewczyny!
W sumie to już jestem na nowej drodze życia, bo po ślubie cywilnym. Ale dopiero ślubem kościelnym i weselem tak się ekscytuje
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 19:56   #2670
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny!
W sumie to już jestem na nowej drodze życia, bo po ślubie cywilnym. Ale dopiero ślubem kościelnym i weselem tak się ekscytuje
Wszystkiego dobrego i udanej imprezy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.