Niemcy IV :) - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 20:56   #3361
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny tu Czarnulka niedawno zmieniłam nick

Dziś dowiedziałąm się ze verbot przeszedł w całości i problemy z ubezpieczalnią sie rozwiazały ech Byleby teraz posżło u lekarza wszystko sprawnie

byłam dzis w DM, nawiedziłam dział dziecięcy i powiem wam ze czułam sie tam jak dziecko we mgle tyle płynów kremów, szamponów chusteczek...i co wybrać ?! Może podpowiecie mi które firmy dziecięce tu są najlepsze?? Koleżanka używała hippa, ale ja do końca nie wiem czy to dobry pomysł...wole jeszcze skonsultować Zwłaszcza ze mam jeszcze 23-24 tygodnie na myslenie
Wpisz w google srokao blog tam dziewczyna opisuje składy np chusteczkek do pupy dla dzieci i radzi co wybrać. Ja się tym kierowałam

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Jak to jest z rodzeniem tutaj dziecka. Z tz jesteśmy tu 3 lata i ponoć to za mało, by dziecko miało niemieckie obywatelstwo. Czy w związku z tym mamy je meldować w ambasadzie, by dostało pesel? Ktoś wie, jak to wygląda?
To tak,
Meldujesz normalnie u siebie w mieście maluszka.
Jeśli chodzi o konsulat to :
- Jeśli chcesz jechać z dzieckiem fo pl musisz wyrobić mu paszport. Pierwszy paszport jest na rok i nie potrzebujesz peselu.
- W pl umiejscawiasz akt urodzenia i skladasz wniosek o pesel. Możesz potem wyrobić w pl też dowód dla maluszka.
- W konsulacie też możesz złożyć wniosek o pesel.

Obywatelstwo tak jak napisała nadzieja

Coś jeszcze ? Bo jestem na czasie teraz
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 20:56   #3362
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Wpisz w google srokao blog tam dziewczyna opisuje składy np chusteczkek do pupy dla dzieci i radzi co wybrać. Ja się tym kierowałam
jesteś cudowna! Dziękuję
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 20:59   #3363
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
jesteś cudowna! Dziękuję
Wiem

Ale możesz mi jeszcze poslodzic
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 21:07   #3364
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Wiem

Ale możesz mi jeszcze poslodzic
Doradź mi jeszcze co zrobić z połówkowym ultraschall i będę cały tydzień piać z zachwytu nad Twoją cudownoscią
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 21:13   #3365
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Doradź mi jeszcze co zrobić z połówkowym ultraschall i będę cały tydzień piać z zachwytu nad Twoją cudownoscią
Ale rozwin o co dokładnie chodzi

Mam czas, bo moja glizda budzi się co 10 minut i uspokaja się jak ja pomiziam po policzku, także dziś nie śpię

Mogę jeszcze doradzić różne kosmetyki co u mnie się sprawdzaja
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 22:41   #3366
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Ale rozwin o co dokładnie chodzi

Mam czas, bo moja glizda budzi się co 10 minut i uspokaja się jak ja pomiziam po policzku, także dziś nie śpię

Mogę jeszcze doradzić różne kosmetyki co u mnie się sprawdzaja


o kosmetykach jak najbardziej możesz się rozwinąć, chętnie poczytam
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 23:35   #3367
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Ja mojego też muszę wysłać do Jugwndamty. Ile przed porodem trzeba to załatwić?

Mi nie zależy na obywatelstwie, bo zostaniemy tu jeszcze tylko 3-4 lata, natomiast nie mam pojęcia jak mam załatwić potem to wszystko.
Dziękuję Ekaterina ))
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2014-11-18 o 23:37
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 00:42   #3368
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ja mojego też muszę wysłać do Jugwndamty. Ile przed porodem trzeba to załatwić?

Mi nie zależy na obywatelstwie, bo zostaniemy tu jeszcze tylko 3-4 lata, natomiast nie mam pojęcia jak mam załatwić potem to wszystko.
Dziękuję Ekaterina ))
Nie wiem ile, ale ja w marcu mam iść się zameldować do szpitala podpisać umowę i juz wtedy chce mieć wszystko załatwione żeby się później nie szarpać
Dlatego też zamierzam jakoś pod koniec lutego chłopa do urzędu zaciągnąć, co by w marcu z gotowymi papierami iść do szpitala

A masz już położną??
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc

Edytowane przez Nadzieja87
Czas edycji: 2014-11-19 o 00:44
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 01:45   #3369
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Załatwiac po kolei wszystko

Z kosmetykow to sudokrem potrzebny na pewno, na odparzenia pupy u nas sprawdził się krem z weledy calendula wundsalbe, . Na ciemieniuche baby bene gel. Używam też podkladow pod przewijanie, w aldi sa tanie
Masc majerankowa też fajna sprawa, muszę w pl kupić.

My mamy już wszystko załatwione. Ostatnio przysZedł elterngeld, jutro tzn dziś do monachium do konsulatu pk paszport jedziemy.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 08:48   #3370
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Ja postawilam na Welede, ale okazalo sie ze maly mial lekki neurodermitis i niestety plynu do kapieli uzywac nie moglismy, bo olejki eteryczne go podraznialy. Z Weleda uzywalam kremu do pupy z cynkiem, oliwki tej nieperfumowanej, super byla latem jak malemu faldki skory sie lekko odparzaly. przecieralam wacikiem jednoczesnie zbierajac brud ktory sie pod kolanami, w zgieciu lokci i pod szyja zbieral i odrazu widac bylo jak skora z rozowej przybiera normalny odcien. Reszta rzeczy to byly produkty przepisane przez lekarke, ale ze i kiedys one przestaly dzialac jak i krem pupciowy Weleda to zaczelam na wlasna reke szukac kosmetykow. Wykonczylam zalegajacy w domu Penaten Baby ten w puszce , idealnie chronil przed odparzeniami ( mialam z PL tez Sudocrem, ale inne rzeczy dostepne tutaj tak samo dzialaly, wiec nie widzialam powodu zeby kombinowac i sprowadzac z PL) i zapoznalam sie z kosmetykami babydream, wczesniej latalam do miasta do dm po babylove( mieli fajny zel pod prysznic w opakowaniu z haczykiem, mozna bylo go powiesic. Opakowanie bylo podobne do tego co kiedys Avon mial z serii Aqua i naturals). Poznalam niebieska serie i namietnie uzywalismy plynu od stop po glowe z pompka. Nawet jako mydlo w plynie mialam przy na zlewie butelke. Ich krem z cynkiem w sloiku byl niezastapiony. Pozniej wyszla seria z nagietkiem i jeszcze lepiej dzialala. POzniej wersja nieperfumowana do ktorej wsadzono ÖLbad( wczesniej byl on w wersji niebieskiej z zapachem) i do dzis jak mi sie czegos natluszczajacego chce co sie miesza dobrze z woda to kupuje ta oliwke do kapieli. Szkoda ze nie pomyslei i nie wprowadzili wersji dla neurodermitykow wczesniej. Co nie znaczy ze nie kupilam plynu do mycia i cos tam jeszcze. Kupilam, ale moje dziecie jest jest juz duze i nie ma takich problemow, a ze sam sie juz myje i to duzy chlop to ta malusia buteleczka szybko sie skonczyla. Ale uwazam je za super, nawet jesli niemowlak nie bedzie mial neurodermitysmu, to waro wyporbowac. Jakis czas temu kupilam znow zel do wszystkiego z pompka z niebieskiej serii i moj duzy chlopak sie w nim myje i wlosy tez. Hipp tez w miedzy czasie mielismy i oczywiscie teraz mu zapachowo bardziej sie podoba od niebieskiego babydreamu. Czego nie lubilam i nie polecam to szampon z babydream z niebieskiej serii. I mnie i malemu robil na glowie uglabane, matowe siano, ktore sie ukladac nie chcialo. O wiele lepiej spisywaly sie te wszystkie plyny do kapieli i zele pod prysznic , a ze sklady sa podobne, to nie trzeba miec do roznych miejsc roznych produktow. Zwlaszcza u tak malutkiego dziecka, wystarczy jeden plyn do wszystkiego i nie za duzy. Kropka do wody do kapieli i taka woda przemywac skore dziecka i glowke. Wlosy porzadnie namydlac dopiero jak dziecko bedzie mialo juz normalne wlosy. Im mniej chemii , nawet tej potencjalnie dobrej, tym lepiej.
A mielismy tez okres kiedy kremy jakos przestawaly dzialac, to bylo jak maly byl jeszcze maly. tak do ok , 1,5 roku. Wyciagnelam miseczke, nasypalam maki ziemniaczanej i tym pudrowalam pupe. jak dawniej moja mama robila w 70-tych latach. MOj chlop sie smial ze zuzywam jego kluski slaskie ale to bylo najlepsze wtedy co jego pupa dostawala. Odrazu odparzenie sie wygoilo, a potem wlasnie z wygody i maly mial juz rok albo 1,5 roku uzywalam niebieskiej puszki babydream.
Jak maly wyrosl z neurodermitismu, a w zimie troche mu sie skora podsuszyla, to wyporbowalam Penaten. maja taki plyn do kapieli z oliwka dla dziecki. Ich kosmetyki zwyskaly na skladach przez ostatnie lata, ale idealnie nie jest. jesli komus parafina nie przeszkadza( a u mojego byla zbawienna przy tak suchej skorze, natura slabo dzialala) to czemu nie. Plynu zuzylismy kilka opakowanan, mylam mu takze nim wlosy( choc i swego czasu i szampon kupilam i sama uzywalam, dopoki i on po prawie 2 latach nie zaczal mnie podrazniac, teraz tylko mydlo bo inaczej moja skora glowy szaleje, chyba nie trawie juz tych wszystkich nawet najdelikatniejszych tensydow), ktore byly super nawilzone i sie ladnie ukladaly. Skora tez idealnie, balsam mozna bylo sobie darowac.

Podsumowujac. Dla niemowlaka polecam delikatny plyn do mycia, z wygody polecam te ogolne do wszystkiego z pompka. Krem z cynkiem do pupy, ale i make ziemniaczana. Oliwke w przypadku trudno dostepnych miejsc skore lubia sie latem odparzyc i gdzie zbiera sie kurz, a takze mozna taka oliwke uzyc do kapieli . Jesli ktos nie lubi dodawac olwiki, ktora sie niemiesza z woda, to polecam Ölbad, ktory ma emulgator i nie plywaja nam tluste oczka po wodzie i wanna nie jest tak obtluszczona jak po zwyklej olwice. Na chlodna pogode Wind und Wetter Balsam i latem krem z filtrem mineralnym i oczywiscie mimo tego nie wystawiac malucha na slonce, niech lezy w cieniu, a nie ma pelnym sloncu, bo jak jest wysmarowany filtrem to mozna. Nic bardziej mylnego. Jak sie okaze ze maluch ma sucha skore i kapanie go w wodzie z oliwka to za malo, to mozna dokupic jakis balsam czy tlusciejszy kremik. Wind und Wetter Balsam tez sie w takiej robi dobrze sprawdzaja, ale moga byc nie wydajne.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-11-19 o 08:49
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:33   #3371
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Niemcy IV :)

Słuchajcie dziewczyny. Wysłałam Bewerbung do startupa. Oczywiście bardzo oficjalnie ("Sehr geehrte Damen und Herren"). Dostałam odpowiedź jako "Liebe Osterhase" a w mailu raz na ty raz na pani. To wszystko młodzi ludzie, pewnie nawet młodsi ode mnie (ich biografie są na stronie), i chwalą się swobodną atmosferą w pracy. Chcę mu jeszcze odpisać. Mogę mówić na ty czy nie bardzo? Napisać mu na początku tego maila, że może mnie duzen?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 18:10   #3372
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ja mojego też muszę wysłać do Jugwndamty. Ile przed porodem trzeba to załatwić?

Mi nie zależy na obywatelstwie, bo zostaniemy tu jeszcze tylko 3-4 lata, natomiast nie mam pojęcia jak mam załatwić potem to wszystko.
Dziękuję Ekaterina ))
mozecie juz teraz zadzwonic..zrobia Wam termin i musicie isc razem, bo oboje podpisujecie wspolnie papiery on podpisuje Vaterschaftsannerkennung i mozecie jeszcze podpisac Sorgerechtberechtigung ...bo jesli nie jestescie malzenstwem to automatycznie tylko Ty masz Sorgerecht a Twoj partner nie..wiec to tez tam mozecie podpisac ze sie zgadzasz...dostaniecie kopie dla siebie i do szpitala..tam to oddacie i dziecko bedzie automatycznie zameldowane gdzie mama i bedzie miec wtedy nazwisko taty..potem wystarczy tylko akt urodzenia odebrac


ja malo kosmetykow uzywalam...

bardzo polecam ten kremik https://www.allyouneed.com/cat/?arti...FXDItAodT3EAXQ

super po kapieli ale tez jak sie na dworek wychodzi zwlaszcza zima..im mniej kosmetykow tym ladniejsza cera..przy corce przesadzilam i ma wysuszona skore...synek mial naprawde minimum i piekna cera, w ogole bez sklonnosci do przesuszania...ja tez zadko kapalam na poczatku...bo cora byla bardzo wysuszona i czesto ja wlasnie tym wyzej kremikiem kremowalam...a tylko dupcie i buziaczka przemywalam...synkowi do kapieli tylko kilka kropel oliwy z oliwki dawalam i mni jakiegos plynu..wlasnie weleda jest super..droga, ale jak sie malo uzywa to na dlugo starczy szamponu zaczelam uzywac bardzo pozno bo moje lysolki dlugo byly
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 18:43   #3373
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

ogorek, wlasnie ten krem, zwykly na parafinie, ale i z cynkiem, wiec jest i do suchej skory i na podrazniona pupe. Wielu doroslych chwali go do twarzy. Ja tez kiedys malutnie 30ml w Rossmannie kupilam, ale dla mnie to jednak za tlusty byl. Szkoda ze go nie odkrylam jak mialam nalucha w domu. Pewnie by sie sprawdzil.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 19:09   #3374
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

ja go jako probke dostalam od poloznej i okazal sie rewelacyjny..nawet teraz jak zima jest mocno zimno to kremuje tym moje dzieci dla mnie osobiscie tez za tlusty ...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 19:24   #3375
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Ogórek dziekuje za informację

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Nie wiem ile, ale ja w marcu mam iść się zameldować do szpitala podpisać umowę i juz wtedy chce mieć wszystko załatwione żeby się później nie szarpać
Dlatego też zamierzam jakoś pod koniec lutego chłopa do urzędu zaciągnąć, co by w marcu z gotowymi papierami iść do szpitala

A masz już położną??
Nie mam jeszcze, to dopiero początek 11tygodnia. Niebawem będę wybierać ))
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:53   #3376
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Pozdrowienia z Polski połowa urlopu już za mną
dostałam paczkę z kosmetykami naturalnymi, które mi siostra zamówiła i uwielbiam je nie dość, że polskie firmy to i ceny przystępne a i wypróbowane do tej pory kosmetyki są świetne dlatego lubię urlopy w PL

Niech Wam maleństwa w brzuchach zdrowo rosną
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:56   #3377
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Marei gratki, coraz więcej brzuchatek tutaj
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 21:46   #3378
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Pozdrowienia z Polski połowa urlopu już za mną
dostałam paczkę z kosmetykami naturalnymi, które mi siostra zamówiła i uwielbiam je nie dość, że polskie firmy to i ceny przystępne a i wypróbowane do tej pory kosmetyki są świetne dlatego lubię urlopy w PL

Niech Wam maleństwa w brzuchach zdrowo rosną
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Marei gratki, coraz więcej brzuchatek tutaj
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 08:51   #3379
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Niemcy IV :)

Witam,
czy ktoś z Was może wie ile czasu " oficjalnie" może iść przelew z niemieckiego konta, na polskie walutowe w banku zachodnim?
Przelew wysłany do mnie "ponoć" w piątek do dziś nie dotarł :/

Nigdy więcej polskiego pracodawcy za granicą

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Czy ktoś pomoże mi zrobić przelew?Musze zapłacić rachunek za prąd, a mam konto walutowe w bzwbk. Gdzie mam wpisac te wszytskie BIC'i i IBAN'y żeby pieniążki doszły?
Zawsze płaciłam na poczcie rachunki ale tam opłata wynosi 10 e ;/
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 08:56   #3380
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Natasia, u nas z DB do WBK idzie maksymalnie 3 dni robocze, na odwrót też
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:01   #3381
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Natasia, u nas z DB do WBK idzie maksymalnie 3 dni robocze, na odwrót też
Super... czyli pracodawca po prostu tych pieniędzy nie wysłał... Do Polski będziemy wracać na piechotę...

A podpowie mi ktoś w jaki sposób zapłacić rachunek za prąd z konta walutowego? Chodzi o te BIC'i i IBAN'y ?
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:21   #3382
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Natasia nie panikuj jeszcze bo 3 dni robocze dopiero co minęły, przez weekend takie przelewy raczej nie idą. Weź głęboki oddech i poczekaj
Z przelewem nie pomogę niestety bo mam konto w niemieckim banku :/
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:27   #3383
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Natasia o IBAn to tzta musialabym zapytac bo on ma konto w bzwbk i czasem robi przelewy ale jesli pracodawca wyslal Ci kase w piatek, a dzis jest czwartek, to wczoraj powonnas dostac kase najpozniej.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:33   #3384
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Niemcy IV :)

To nie mój pracodawca a Tż'a

Czy ktoś z Was orientuje się czy można założyć sprawę w sądzie niemieckim,pracodawcy który nie wypłacił zaległego wynagrodzenia (od serpnia!! ) NIE mając meldunku na terenie Niemiec ?


Ogólnie jesteśmy w bardzo podbramkowej sytuacji nie wiemy co robić.
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:40   #3385
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Natasia00 Pokaż wiadomość

Czy ktoś pomoże mi zrobić przelew?Musze zapłacić rachunek za prąd, a mam konto walutowe w bzwbk. Gdzie mam wpisac te wszytskie BIC'i i IBAN'y żeby pieniążki doszły?
Zawsze płaciłam na poczcie rachunki ale tam opłata wynosi 10 e ;/
Musisz zrobic przelew SEPA
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:46   #3386
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Musisz zrobic przelew SEPA


Ok, już znalazłam w jaki sposób to zrobić Musze poczekać aż Tż wróci z pracy bo zabrał dzis moj telefon z Polska karta sim i nie mam jak wpisać kodu by potwierdzić przelew

Czyli Majka, mam rozumieć że koszty tego przelewu płace i JA i Stadtwerke ?
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION




Edytowane przez Natasia00
Czas edycji: 2014-11-20 o 09:55
Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:50   #3387
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

masz w zakladach online banku przelew sepa (przelew zagraniczny )? nie wiem niestety jak to wyglada w Twoim banku...

moze zadzwon na info linie i zapytaj po prostu? albo

to Twoj bank?

https: //static3. bzwbk. pl/asset/j/a/k/jak-zrealizowac-przelew-sepa-w-bzwbk24_26608.pdf

skopiuj i usun wszystkie spacje

edit2:
nie odswiezylam w pore
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2014-11-20 o 09:56
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:50   #3388
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że byłam dzisiaj u dentysty - nowego, bo ze starego byłam niezadowolona. Więc przez cały czas rozmawialiśmy po niemiecku - mówię bardzo dobrze, pracowałam wiele lat jako tłumaczka. I pod koniec pytając o coś pomyliłam rodzajnik: zamiast der Zahn powiedziałam das Zahn. I on się od razu po tym pyta czy chcę, żebyśmy rozmawiali po angielsku i czy w ogóle go rozumiem i zaczyna do mnie mówić jak do dziecka.

Ja pierdzielę Jak ja kocham niemieckich lekarzy.

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
po angielsku coraz mniej chca gadac, a jak chce tu kiedys rodzic to ciekawe w jakim jezyku
ja najważniejsze słowo znam HILFE!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
byłam dzis w DM, nawiedziłam dział dziecięcy i powiem wam ze czułam sie tam jak dziecko we mgle tyle płynów kremów, szamponów chusteczek...i co wybrać ?! Może podpowiecie mi które firmy dziecięce tu są najlepsze?? Koleżanka używała hippa, ale ja do końca nie wiem czy to dobry pomysł...wole jeszcze skonsultować Zwłaszcza ze mam jeszcze 23-24 tygodnie na myslenie
Hipp bardzo dobra firma. mam dużo rzeczy z Hippa mleko, mydło do mycia, krem na niepogodę.
płyn do mycia to jeszcze J&J a chusteczki dla mnie najlepsze z Pampersa ale te białe.

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Jak to jest z rodzeniem tutaj dziecka. Z tz jesteśmy tu 3 lata i ponoć to za mało, by dziecko miało niemieckie obywatelstwo. Czy w związku z tym mamy je meldować w ambasadzie, by dostało pesel? Ktoś wie, jak to wygląda?
a nie trzeba zdawać testu z niemieckiego?
Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
masz w zakladach online banku przelew sepa (przelew zagraniczny )? nie wiem niestety jak to wyglada w Twoim banku...

moze zadzwon na info linie i zapytaj po prostu? albo

to Twoj bank?

https: //static3. bzwbk. pl/asset/j/a/k/jak-zrealizowac-przelew-sepa-w-bzwbk24_26608.pdf

skopiuj i usun wszystkie spacje

edit2:
nie odswiezylam w pore
a SEPA to nie jest to że sami sobie z twojego konta zabierają co miesiąc?
i jak wysyłam SEPE np. żeby za prąd sobie brali to w banku tez muszę to zgłosić? czy wystarczy że im to podpisze i reszta to ich sprawa?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 16:31   #3389
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny, a ja sie musze pochwalic, bo mnie rozpiera.
Pare dni temu odezwalo sie do mnie DKMS. Dostalam list i opis co ode mnie chca i ze jeszcze na dniach dostane maila.
Naleze do kregu osob z "für die Transplantation wichtigen Gewebemerkmalen" , co oznacza ze mam wieksza szanse byc dawca, a ze naleze do tej grupy to sie ze mna kontaktuja.
Za dwa dni byl mail z tym samym co w liscie. Odpowiedzialam na dodatkowe pytanie i potwierdzilam ze jestem gotowa oddac krem na dodatkowe badania i okreslenie grupy krwi( ja ja znam, ale oni nie). Dzis przyjechalam z pracy i czekala na mnie paczka od DKMS z calym setem do pobrania krwi. Zadzwonilam do lekarki i mnie poinformowano, ze jak jestem zarejestrowana jako dawca, to nie potrzebuje robic terminu, tylko przychodze kiedy mi pasuje i odrazu biora sie do roboty.
Czuje sie taka besonders. Duma mnie rozpiera Moze gdzies ktos czeka na dawce szpiku i szukaja dla niego genetycznego blizniaka i moze dzieki tym dodatkowych badaniom, okaze sie ze jestem pasujaca osoba? 1,5 m-ca temu minely 2 lata jak jestem w DKMS zarejestrowana i chetnie podzielilabym sie tym co mam...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 16:52   #3390
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja sie musze pochwalic, bo mnie rozpiera.
Pare dni temu odezwalo sie do mnie DKMS. Dostalam list i opis co ode mnie chca i ze jeszcze na dniach dostane maila.
Naleze do kregu osob z "für die Transplantation wichtigen Gewebemerkmalen" , co oznacza ze mam wieksza szanse byc dawca, a ze naleze do tej grupy to sie ze mna kontaktuja.
Za dwa dni byl mail z tym samym co w liscie. Odpowiedzialam na dodatkowe pytanie i potwierdzilam ze jestem gotowa oddac krem na dodatkowe badania i okreslenie grupy krwi( ja ja znam, ale oni nie). Dzis przyjechalam z pracy i czekala na mnie paczka od DKMS z calym setem do pobrania krwi. Zadzwonilam do lekarki i mnie poinformowano, ze jak jestem zarejestrowana jako dawca, to nie potrzebuje robic terminu, tylko przychodze kiedy mi pasuje i odrazu biora sie do roboty.
Czuje sie taka besonders. Duma mnie rozpiera Moze gdzies ktos czeka na dawce szpiku i szukaja dla niego genetycznego blizniaka i moze dzieki tym dodatkowych badaniom, okaze sie ze jestem pasujaca osoba? 1,5 m-ca temu minely 2 lata jak jestem w DKMS zarejestrowana i chetnie podzielilabym sie tym co mam...
Wow! Bardzo Ci zazdroszczę! Ja mam rzadką grupę krwi (0 Rh-) i też chętnie podzieliłabym się tym co mam. Niestety mam słabe żyły i przy pierwszym oddawaniu krwi usłyszałam, że mam więcej nie przychodzić :/
Coś pięknego móc uratować komuś życie. . Myślisz, że poinformują Cię jeśli krew się komuś przyda?
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.