Niemcy IV :) - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 08:00   #4591
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Żaden rumianek! U kota może tylko podrażnić. Woda letnia i tyle. Możesz spróbować zadzwonić do znajomego weta w Polsce, może coś doradzi. Jak nie to.tutaj do weta, niestety ceny różne, może być ok 50e za wizytę. Mniej niż 30 nie masz co liczyć.

Kot powinien mieć chip i paszport. Jak dawno je przywiozłaś? Możesz powiedzieć, że masz je stąd od kogoś.


Edit: pixi wyjaśniła dokładniej sprawę papierow.

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Poczytałam na forach i rumianek odpada. Woda lub sól fizjologiczna, ale delikatnie, żeby bardziej nie podrażnić. Świetlik jeszcze można spróbować.
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2015-03-24 o 07:45
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 08:09   #4592
nobodysperfect
Wtajemniczenie
 
Avatar nobodysperfect
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Panowie Niemcowie
Wiadomości: 2 833
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Tak weterynarz kosztuje tu duzo, a najczesciej jeszcze weterynarze tu naciagaja na badania mowiac ze sa konieczne do prawidlowej diagnozy itp- mowie to z doswiadczenia. U mnie zle zdiagnozowali zwerzaka przez to pies byl leczony nie na to co trzeba i wyladowalam i innego weterynarza któremu wszystko opowiedzialam, dałam kopie wynikow badan i wkoncu trafna diagnoze dał na podstawie wywiadu plus jednego dodatkowego badania, które u niego zrobilam.

Kotu bym przemywala oko rumiankiem zapewne jak u człowieka i poczekala do tygodnia- jesli bedzie ropiecć dalej poszlabym na wizyte. zazwyczaj koszt samej wizyty to 30-40 eu. - moze to starczy juz na diagnoze- wkoncu to tylko podraznione oko. co do papierow- zazwyczaj nic nie chca pytaja tylko ile ma lat zwierzak ,rasa, plec itp.
W piątek źle zdiagnozowali mojego psa, w poniedziałek trafił u innego lekarza na stół operacyjny, niestety było za pozno. Dzien wcześniej dałoby radę mu pomóc. Czytajcie w necie o wetach na niemieckich forach, przez pomyłkę weta nasz pies odszedł wczoraj. I ta pomylka sporo nas kosztowała.
nobodysperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 08:16   #4593
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Tylko nie lecz kota lekarstwami dla ludzi na wlasna reke!Owszem,siega sie po lekarstwa dla ludzi w leczeniu zwierzat,ale trzeba wiedziec,ktore mozna zastosowac,bo zwyczajnie zle dobrane moga kota zabic! Jesli to np.bedzie koci katar,to preparaty z kortyzonem tylko pogorsza sprawe

Rumianek to tez zly pomysl,bo wysusza sluzowke oka i przez to jest bardziej podraznione...

Jak to konkretnie wyglada?Typowa ropa?Sklejona powieka?Widac,ze kotu to przeszkadza?Drapie,trze lapka oko? Zrob zdjecie (jesli chodzi o oczy,to mam za soba leczenie kocich oczu,jezdzilam z moja kotka do okulisty i mam jakis doswiadzczenie w tym temacie )

Koszt wizyty,to ogolne badanie w granicach 15€ (pewnie zalezy gdzie kto mieszka) + ewentualne dalsze badania no i lekarstwa,jesli zostana przepisane-mysle,ze w tym wypadku 50€ to juz bedzie max

Wlasnie doczytalam,ze masz wiecej kotow Moze w zabawie oko z pazurka oberwalo?

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
W piątek źle zdiagnozowali mojego psa, w poniedziałek trafił u innego lekarza na stół operacyjny, niestety było za pozno. Dzien wcześniej dałoby radę mu pomóc. Czytajcie w necie o wetach na niemieckich forach, przez pomyłkę weta nasz pies odszedł wczoraj. I ta pomylka sporo nas kosztowała.

Przykro mi! Trzymaj sie
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2015-03-24 o 08:22
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 17:46   #4594
Aditu_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Münster
Wiadomości: 153
Dot.: Niemcy IV :)

Na razie jest lepiej, chyba przy zabawie dostał łapa... Dalej troche mruży oko, ale dzisiaj ropy było duzo mniej, a sklejonego całkiem nie miał w ogole... Poczekam do jutra, jak sie pogorszy to lece do weta, poki co przemywam mu kilka razy dziennie woda...
Dzieki za info, zeby rumianku nie używać, nie miałam pojęcia ze moze mu zaszkodzić...

Koty przywiozłam ze sobą dwa lata temu, sa niewychodzace( tylko balkon jak jestem w domu), jesteśmy tu razem bez przerwy cały czas, wiec przez granice raczej nie jeżdzę i nie przewoze ich
Tylko ze one maja polskie książeczki zdrowia, wiec tak bez innych papierów to nawet sie do weta wybrac bałam... Nie wiem czy on to sprawdza, ma prawo sprawdzić albo moze musi sprawdzić? A szczepić koty niewychodzace co roku to bez sensu przeciez...

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
W piątek źle zdiagnozowali mojego psa, w poniedziałek trafił u innego lekarza na stół operacyjny, niestety było za pozno. Dzien wcześniej dałoby radę mu pomóc. Czytajcie w necie o wetach na niemieckich forach, przez pomyłkę weta nasz pies odszedł wczoraj. I ta pomylka sporo nas kosztowała.

Bardzo współczuje;(
przed wyborem weta na pewno o nim poczytam!
Aditu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 17:49   #4595
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Chardon, test jest wielokrotnego wyboru jest ok 1000 pytan, ktore musisz ogarnac przed egzaminem. Na egzaminie masz 30 pytan z puli 1000. Co do zadowolenie to trudno powiedziec, bo to dopiero teoria, zobaczymy jak bedzie jak przyjdzie czas na praktyke. Teraz siedzi i uczy sie do egzaminu teoretycznego.
Koszt prawa jazdy to ok 2000€ zalezy ile godziny wykupisz z jazdy.
Aha, rowniez trzeba zrobic kurs z pierwszej pomocy, ktory jest dodatkowo platny ok 30-50€ ceny sa rozne, zalezy od szkoly. TZ aurat byl zwolniony z tego kursu, wiec nie wiem dokladnie jak to wyglada.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 21:04   #4596
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Niemcy IV :)

Hej dziewczyny. Przychodzę do was z prośbą. Czy, któraś z was mogłaby mi pomóc w zakupie butów? Sklep oferuje wysyłkę do de. Na polskim ceny są dwa razy wyższe. Nie mam nikogo niestety w de, żeby podać adres wysyłki. Zapłacę oczywiście za wysyłkę.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 22:07   #4597
Aditu_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Münster
Wiadomości: 153
Dot.: Niemcy IV :)

Tzn mieszkasz w pl i chcesz zamówić buty do de? Dobrze zrozumiałam?
Sprawdziłabym na twoim miejscu najpierw ceny wysyłki, bo sa dosyć drogie... Chyba ze mowa o bardzo drogich butach, to moze sie rzeczywiście opłaca...
Aditu_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 00:09   #4598
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny mam pytanie, jaka jest mozliwosć i czy jest taka mozliwosc by dowiedziec sie czyjs adres zamieszkania bez pytania go o to( znajac imie i nazwisko i mniej wiecej dzielnice w której mieszka)?

w Polsce, np w ksiazce telefonicznej jest spis osób i mozna znalexc czyjs numer
( znajac imie nazwisko i adres zamieszkania) czy analogicznie mozna tu znalezc czyjs adres?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 00:43   #4599
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, jaka jest mozliwosć i czy jest taka mozliwosc by dowiedziec sie czyjs adres zamieszkania bez pytania go o to( znajac imie i nazwisko i mniej wiecej dzielnice w której mieszka)?

w Polsce, np w ksiazce telefonicznej jest spis osób i mozna znalexc czyjs numer
( znajac imie nazwisko i adres zamieszkania) czy analogicznie mozna tu znalezc czyjs adres?
Zdaje się, że jeśli nie zastrzegasz sobie tego w rathaus to każdy może poznać Twój adres. Tak przynajmniej mówili mi po tym jak zamieszkałam w DE...
Jeśli chcesz to zrobić to normalnie można w biurze meldunkowym powiedzieć, ze.chcesz wniosek na zastrzezenie/blokade adresu. Na miejscu wypelniasz. Wtedy bez zezwolenia twojego lub sadu , nikomu nie moga podac. Jak ktos prywatny bedzie cie szukal dostaniesz pismo o tym i pytanie czy sie zgadzasz. Odpowiesz ze nie i po sprawie. Jesli jakis urzad bedzie chcial to tez beda pytac. Tylko.policja prokuratura i sad dostaną wtedy bez pytania.
Mi zależało mi na tym żeby mój ex dał sobie siana... Ale potem odpuściłam
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc

Edytowane przez Nadzieja87
Czas edycji: 2015-03-25 o 00:45
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 05:43   #4600
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Aditu_ Pokaż wiadomość
Tzn mieszkasz w pl i chcesz zamówić buty do de? Dobrze zrozumiałam?
Sprawdziłabym na twoim miejscu najpierw ceny wysyłki, bo sa dosyć drogie... Chyba ze mowa o bardzo drogich butach, to moze sie rzeczywiście opłaca...
Tak. Wysyłkę w de mam darmową. Dojdzie to koszt wysyłki z de do pl. Promocja jest tylko do dziś Buty raczej nie są bardzo drogie. Na pl str wychodzą niecałe 500zł, a de 250 zł.. Ile kosztuje wysylka z de ? Orientujecie się?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 08:49   #4601
katrinsja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Niemcy IV :)

Aditu
najbezpieczniejsza dla kota przy wszselkich zapaleniach oka jest sól fizjologiczna. Jak ropienie ustanie to zapewne został zadrapany, jesli nie, infekcje oka moga byc różne nawet bardzo poważne prowadzące do ślepoty kota...Wiem, bo moja kotka miała takie zapalenie oka i zdążylismy w ostatnim momencie do weterynarza, zeby ja wyleczeyc, ale do dzis ma zespół ropiejącego oka jako powikłanie, poprostu juz tak bedzie miec.


Dziewczyny
mam pytanie. Jestem kosmetyczką, a konkretnie prowadze salon kosmetyczny i pracuje w tym zawodzie. Na razie jestem z dziecmi w Polsce a mąż w Niemczech i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy do zawodu kosmetyczki i pracy w nim trzeba miec tam dyplom ukonczenia szkoły czy wystarcza kursy i praktyka, czyli wczesniejsze prowadzenie działalnośći???Wykształce nie mam wyższe ale w innym kierunku, a po porodzie życie potoczyło mi sie inaczej i zaczełam swoja przygode z prowadzeniem salonu kosmetycznego a z czasem prace w nim razem z moimi pracownikami.Może ktoś z Was orientuje sie w tym temacie?Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez katrinsja
Czas edycji: 2015-03-25 o 09:05
katrinsja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 11:57   #4602
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, jaka jest mozliwosć i czy jest taka mozliwosc by dowiedziec sie czyjs adres zamieszkania bez pytania go o to( znajac imie i nazwisko i mniej wiecej dzielnice w której mieszka)?

w Polsce, np w ksiazce telefonicznej jest spis osób i mozna znalexc czyjs numer
( znajac imie nazwisko i adres zamieszkania) czy analogicznie mozna tu znalezc czyjs adres?
no pewnie, jak nie masz zastrzezonego to i online bedzie podany i telefon i adres.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Tak. Wysyłkę w de mam darmową. Dojdzie to koszt wysyłki z de do pl. Promocja jest tylko do dziś Buty raczej nie są bardzo drogie. Na pl str wychodzą niecałe 500zł, a de 250 zł.. Ile kosztuje wysylka z de ? Orientujecie się?
jako paczka z ubezpiezceniem, to ok 20€. Oplacia sie nadal
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 12:02   #4603
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Niemcy IV :)

Już załatwiłam dziękuję Będzie free bo na święta jadą
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 14:48   #4604
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
no pewnie, jak nie masz zastrzezonego to i online bedzie podany i telefon i adres.
ale online gdzie szukać? bo ja nie mam pojęcia( zakładając) ze nie jest zastrzeżony
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 15:36   #4605
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

np. w telefonbuch
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 16:13   #4606
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

nie znajduje mi adresu na telefonbuch - mozna jeszcze gdzies znaleźć?
druga kwestia znalazlam tam siebie ku mojemu zaskoczeniu i z moim numerem komorki a nie domowym- skad oni to biorą?
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2015-03-25 o 16:18
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 17:21   #4607
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

twojego adresu moze nie ma, ale innych ludzi adresy znalesc mozna.
mnie wogole nie ma ani telefonu ani adresu
za to telefon i adres cioci mojego chlopa jest i nawet mapa.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-25 o 17:23
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 17:29   #4608
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

znaczy własnie moj adres i telefon znalazlam( komorkowy co mnie dziwi) skad maja go wiec? do tego skoro jestem zameldowana narzeczonym to czego jego nie pokazuje tez?
znajomego nie znalazlam, a adresu potrzebuje do niespodzianki ,a pytac nie bede bo popsuja ja... noi juz nie wiem jak moge znalezc go
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 18:45   #4609
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Jak w umowie nie zakreslilas, ze chcesz zeby numer nie byl offentlich to cie teraz mozna w telefonbuch znalesc.
A znajomy pewnie nie chcial zeby byl adres podany i dlatego go nie ma. Moze znasz kogos kto go zna i zna jego adres i sie tej osoby podpytac mozesz?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 22:45   #4610
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

nie pytali mnie nawet czy chce by był widoczny czy nie -jak robilam sobie abonament wiec nie wiem ze sie zakresla w Pl skolei w ksiazce tel, mozna znalezc tylko domowe numery, a nie komórkowe pod adresem.

a z adresem cos wykombinuje mam troche czasu
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 04:02   #4611
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny ratujcie, mam pytanie. Czy za leczenie zęba który mnie od paru dni pobolewał muszę zapłacić coś, jak idę pierwszy raz w De do dentysty? Znajoma mi kiedyś mówiła, że jak jestem w De ponad rok czasu to trzeba co roku chodzić na wizytę konstrolną bo inaczej Krankenkassa tego nie pokrywa? Czy tak jest? Od 3 dni pobolewał mnie ząb, który kiedyś miałam leczony w PL, wcześniej nie mogłam iść do dentysty bo miałam ciągle katar

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2015-03-26 o 04:03
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 09:46   #4612
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Jak bedziesz miala plombe zakladana na innych zebach niz jedynki to bedziesz musiala doplacic to czego KK nie placi( jesli oczywiscie idziesz panstwowo) i tu nie ma znaczenia czy chodzisz regularnie i masz bonusheft czy nie masz. jesli wybierzesz zwykla plombe bez utwardzania tym swiatelkiem to KK ja cala pokrywa.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 10:00   #4613
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak bedziesz miala plombe zakladana na innych zebach niz jedynki to bedziesz musiala doplacic to czego KK nie placi( jesli oczywiscie idziesz panstwowo) i tu nie ma znaczenia czy chodzisz regularnie i masz bonusheft czy nie masz. jesli wybierzesz zwykla plombe bez utwardzania tym swiatelkiem to KK ja cala pokrywa.
Hmm byłam u dentystki i za nic nie płaciłam, zakleiła mi zęby i przy okazji coś tam odkamieniła. Jak dzisiaj nie zapłaciłam to jest możliwość, że KK mi za to rachunek po jakimś czasie do domu wyśle? bo nic mi nie mówiła

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2015-03-26 o 10:01
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 11:11   #4614
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Zalezy co robilas( poza tym rachunek wystawia ci dentysta a nie KK). jak mowilam plomby amalgantowe i te zwykle biale sa za darmo, tak samo zwykle usuwanie kamienia. Profesjonalne czyszczenie i Kunststoff wypelnienie trzeba doplacic czesc ktorej KK nie placi( przednie zeby sa darmowe). Niektore KK zwracaja tez kase za profesjonalne czyszczenie. To zalezy w jakiej sie jest KK.
POza tym jak pojdziesz i cie dentysta obejrzy to sie mozesz spytac czy cos bedziesz musiala placic czy tez nie, wszystko zalezy co bedzie robione i w jakiej KK jestes. wejdz na stronke twojej KK i przeczytaj co ona ci oferuje jesli tego nie wiesz.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-26 o 11:13
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 11:24   #4615
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Zalezy co robilas( poza tym rachunek wystawia ci dentysta a nie KK). jak mowilam plomby amalgantowe i te zwykle biale sa za darmo, tak samo zwykle usuwanie kamienia. Profesjonalne czyszczenie i Kunststoff wypelnienie trzeba doplacic czesc ktorej KK nie placi( przednie zeby sa darmowe). Niektore KK zwracaja tez kase za profesjonalne czyszczenie. To zalezy w jakiej sie jest KK.
POza tym jak pojdziesz i cie dentysta obejrzy to sie mozesz spytac czy cos bedziesz musiala placic czy tez nie, wszystko zalezy co bedzie robione i w jakiej KK jestes. wejdz na stronke twojej KK i przeczytaj co ona ci oferuje jesli tego nie wiesz.

Dzięki Miałam zwykłe robione białe plomby.
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 13:35   #4616
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

mimi dzięki I jakby co to możesz regularnie dawać znać jak się Mężowi podoba i co sądzi.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:01   #4617
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak bedziesz miala plombe zakladana na innych zebach niz jedynki to bedziesz musiala doplacic to czego KK nie placi( jesli oczywiscie idziesz panstwowo) i tu nie ma znaczenia czy chodzisz regularnie i masz bonusheft czy nie masz. jesli wybierzesz zwykla plombe bez utwardzania tym swiatelkiem to KK ja cala pokrywa.
Mój dentysta mówił, żebym chodziła cco roku na kontrolę, wtedy jest więcej dopłat z KK. Niestety nie znam szczegółów.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 09:02   #4618
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: Niemcy IV :)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=808607

idąc za radą zapytam i tutaj, z góry dziękuję
__________________
Monika

Edytowane przez czarna_pantera_
Czas edycji: 2015-03-27 o 09:03 Powód: błędny link
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 10:59   #4619
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Ja się nie znam, ale wg mnie 9,5 brutto to bardzo mało A ile to na rękę to zalezy czy jesteś sama czy masz męża i dzieci, możesz dostać np I grupę podatkową jak jesteś sama wtedy to będzie bardzo mało, albo jak masz męża i dziecko/dzieci III grupę podatkową wtedy dostaniesz trochę więcej + np Kindergeld na dzieci

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Ale jestem zła, byłam wczoraj u dentystki, zaplombowała mi ukruszoną plombę i przy okazji powycinała mi skórę przy dwóch "8" żebym miała już je całkowicie odsłonięte, bo dopiero od niecałego roku wyszły mi na zewnątrz. Teraz przez to mam cholerny ból, od wczoraj popołudnia do dzisiaj, pół nocy nie przespałam, dostałam gorączki, tak mi ten ból promieniuje że przy połykaniu nawet śliny czy jedzieniu mam bóle
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 11:08   #4620
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: Niemcy IV :)

wiem, że mało
to tylko na początek, chodzi o to, żeby przeżyć te 3 m-ce zarabiając taką stawkę, mieszkanie zapewnione, chodzi tylko o wyżywienie, osoba dorosła no i chyba 3 grupa
ile by to wyszło na rękę?
nie znam się na tych niemieckich kalkulatorach
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.