Niemcy V - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-10, 20:29   #1681
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny od jakich rzeczy najlepiej zacząć po zmianie dotychczasowego mieszkania na nowe?
Co jest najważniejsze?
Co załatwić w pierwszej kolejności po podpisaniu umowy?

Póki co do głowy przyszły mi takie rzeczy:
- przemeldowanie się + zmiana adresu w dowodzie
- wybór dostawcy prądu, internetu, telefonu
- zmiana tablic rejestracyjnych w aucie + zgłoszenie innym instytucjom o zmianie adresu zameldowania (bank, AOK, praca, ubezpieczalnia, ???)
- opłata za abonament RTV
- ....

Najważniejsze to mieć już nowy adres, bo wykonanie pozostałych rzeczy z tym się wiąże.

A co z Kabelgebühren? Właściciel nam mówił, że są w cenie NK, ale trzeba to zgłosić w spółdzielni, że teraz będziemy je użytkować i oni muszą dostęp odblokować?!?
warto zrobic tez Nachsendeservice na poczcie czyli przekierowywanie listow na nowy adres

Duzo zdrowka dla chorowitkow!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 21:43   #1682
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

*majka*, dziękuję
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 07:55   #1683
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
dzisiaj dostalam info od lekarza, ze mam grype zrobili mi jakis test i wyszedl pozytywny jutro ide na pobranie krwi. A juz myslalam, ze ze mna wszystko ok, bo czuje sie o wiele lepiej, podczas gdy w weekend prawie umieralam :/
Wspolczuje, my tez w tym roku chorowalismy. Pod koniec lutego polecielismy na weekend odwiedzic rodzine w Madrycie i poczestowali nas tam paskudna grypa. Dwa tygodnie wyciete z zycia. Najpierw grypa pozniej powiklania, ktorych nie uniknelismy chociaz oboje bylismy caly czas w domu. W przyszlym roku planuje szczepienie, bo drugi raz nie chcialbym tego przerabiac.
Mozesz kupic specjalna maseczke, zeby ograniczyc ryzyko zarazenia. Za jakisz czas dostaniesz poczta list do wypelnienia, bo zbieraja informacje dotyczace grypy.
Duzo zdrowia.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 08:39   #1684
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

amber serio robią w Niemczech badania nad grypą? Wow.

A wiecie, że ja jak tu już półtora roku mieszkam, to jeszcze ani razu nie byłam u lekarza? Tzn byłam u dentysty i ginekologa, ale takiego najzwyklejszego Hausarzta mam na myśli. Jakoś mnie poważniejsze choróbska omijają na szczęście.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 09:00   #1685
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
amber serio robią w Niemczech badania nad grypą? Wow.

A wiecie, że ja jak tu już półtora roku mieszkam, to jeszcze ani razu nie byłam u lekarza? Tzn byłam u dentysty i ginekologa, ale takiego najzwyklejszego Hausarzta mam na myśli. Jakoś mnie poważniejsze choróbska omijają na szczęście.
Tak. Dostalismy formularz z koperta zwrotna. Byl druk przedstawiajacy ogolne informacje dotyczace grypy. Z naszej strony wymagali wpisania m.in.: daty wystapienia pierwszych objawow, opisania przebiegu choroby, czasu trwania, podania danych lekarza, terminow wizyt, czy ktos jeszcze zachorowal itd.
Rodzinie w Hiszpanii nawet nie przeprowadzili badania sprawdzajacego czy to grypa i dawkowali zwolnienie lekarskie po dwa dni. Dla porownania do nas zadzwonila lekarka po tescie na grype z pytaniem jak sie czujemy i informacja, ze przedluza automatycznie zwolnienie lekarskie o kolejny tydzien.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2016-03-11 o 09:02
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:56   #1686
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Amber dzięki za info byłam u lekarza i zdrowieje, nast tydzień mam zostać tez w domu, badania krwi robią przy grypie kontrolnie. A ze jestem w ciąży lepiej dmuchać na zimne i mam zostać w domu, aby zregenerować siły. Tak wiec jestem dobrej myśli. Meczy mnie jeszcze kaszel ale ogólnie czuje sie ok
Ja raczej mało chorowita jestem i rzadko mnie łapie; zeszłej zimy nie byłam w ogóle chora, ale w ciąży jednak człowiek jest słabszy :/
Strasznie nudzi mi sie juz w domu
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:11   #1687
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

A ja mam do was takie pytanie z innej beczki dziewczyny . Co waszym zdaniem znaczy "dobra wypłata" i ile to według was jest. Ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomymi ale my wszyscy mieszkamy w Monachium i interesują mnie wypowiedzi dziewczyn z innych części Niemiec ( z Monachium oczywiscie też mile widziane )
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 13:20   #1688
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
A ja mam do was takie pytanie z innej beczki dziewczyny . Co waszym zdaniem znaczy "dobra wypłata" i ile to według was jest. Ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomymi ale my wszyscy mieszkamy w Monachium i interesują mnie wypowiedzi dziewczyn z innych części Niemiec ( z Monachium oczywiscie też mile widziane )

Chyba nie oczekujesz ze ktoś będzie pisał tutaj swoje własne zarobki?
Suma nie ma znaczenia, dla jednego i 5000 netto będzie za mało a innemu starcza 1000 netto.
Jeśli potrafię sporo odłożyć a mimo tego dobrze żyć, to wypłata jest "dobrA" mimo, ze inni powiedzą mało... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jeśli interesuje cie konkretny zawód i bundesland jest mnóstwo tabel z zarobkami brutto. Mozesz je sprawdzić bez problemu
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:26   #1689
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Chyba nie oczekujesz ze ktoś będzie pisał tutaj swoje własne zarobki?
Suma nie ma znaczenia, dla jednego i 5000 netto będzie za mało a innemu starcza 1000 netto.
Jeśli potrafię sporo odłożyć a mimo tego dobrze żyć, to wypłata jest "dobrA" mimo, ze inni powiedzą mało... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jeśli interesuje cie konkretny zawód i bundesland jest mnóstwo tabel z zarobkami brutto. Mozesz je sprawdzić bez problemu

Nie, nie odczuje, że ktoś będzie pisał ile zarabia tylko chciałam poznać wasze zdanie i moim zdaniem zazwyczaj jest tak, że to ile zarabiamy wcale nie oznacza, że jest to wystarczające albo wręcz przeciwnie, mamy więcej. Wiec interesuje mnie wasze zdanie niż suche tabelki bo mój TŻ ostatnimi czasy rozmyśla czy nie lepiej byłoby dla nas przeprowadzić się do innego miasta.
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:26   #1690
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
A ja mam do was takie pytanie z innej beczki dziewczyny . Co waszym zdaniem znaczy "dobra wypłata" i ile to według was jest. Ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomymi ale my wszyscy mieszkamy w Monachium i interesują mnie wypowiedzi dziewczyn z innych części Niemiec ( z Monachium oczywiscie też mile widziane )
A jaka Wam wyszła definicja?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:27   #1691
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
A jaka Wam wyszła definicja?

Moim zdaniem jest to 2000€ na osobę znowu moi znajomi uważają, że 3000€ na parę wystarczy.
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 14:09   #1692
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Też tak myślę, że po 2 tysiace, jeżeli chodzi o, ,,dobrze,,
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:10   #1693
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Też tak myślę, że po 2 tysiace
A w jakim miescie mieszkasz ?
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:10   #1694
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
A w jakim miescie mieszkasz ?
Pod Frankfurtem, ok.10km.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:27   #1695
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

No to ja wyjde na mega oszczedna osobe , bo nawet jak maz pracowal i mieszkal czesc tygodnia w Monachium, to nie uwazalam, zeby byly nam konieczne 2000 na osobe. A zylismy dobrze, nie pamietam zebysmy sobie czy dzieciom czegos odmawiali, wyjazdy itd tez byly. Moze teraz koszty wzrosly, bo ja na dluzej bylam w Monachium ok 4 lata temu.
Na stale mieszkalismy i mieszkamy w malej miejscowosci, ale czesto jezdzilismy do meza do Monachium, a mamy dwoje dzieci, wiec koszty rodziny tez rosna.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:29   #1696
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No to ja wyjde na mega oszczedna osobe , bo nawet jak maz pracowal i mieszkal czesc tygodnia w Monachium, to nie uwazalam, zeby byly nam konieczne 2000 na osobe. A zylismy dobrze, nie pamietam zebysmy sobie czy dzieciom czegos odmawiali, wyjazdy itd tez byly. Moze teraz koszty wzrosly, bo ja na dluzej bylam w Monachium ok 4 lata temu.
Na stale mieszkalismy i mieszkamy w malej miejscowosci, ale czesto jezdzilismy do meza do Monachium, a mamy dwoje dzieci, wiec koszty rodziny tez rosna.
Koleżance chyba chodzilo o,, dobry, zarobek, a nie wystarczajacy, zeby przeżyć bo wiadomo, że minimalna jest niższa
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:34   #1697
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Koleżance chyba chodzilo o,, dobry, zarobek, a nie wystarczajacy, zeby przeżyć bo wiadomo, że minimalna jest niższa

Ja tez nie mowie o minimalnej i o takiej by przezyc. Napisalam, ze nie odmawialismy sobie niczegoa i tak wychodzilo nam na osobe mniej niz 2000 euro.
Powiem szczerze, bo to bylo 4 czy 5 lat temu, wiec dawno, ze mielismy przyblizona kwote na osobe. I nie dawalismy rady tego wydac
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:41   #1698
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Ja tez nie mowie o minimalnej i o takiej by przezyc. Napisalam, ze nie odmawialismy sobie niczegoa i tak wychodzilo nam na osobe mniej niz 2000 euro.
Powiem szczerze, bo to bylo 4 czy 5 lat temu, wiec dawno, ze mielismy przyblizona kwote na osobe. I nie dawalismy rady tego wydac
Same koszty mieszkania w Monachium sa bardzo duze, i z roku na rok rosna. Wiadomo, ze dla kazdego dobre znaczy co innego. Ja tez nie mowie, ze ja musze miec 2000 zeby przezyc a jak nie to musze sobie odmawiac. Dla mnie 2000 na osobe to jest taki naprawde dobre zarobek, ze nie musisz czekac na promocje w lidlu zeby zjesc cos troche lepszego, czy 5 razy sie zastanwiasz czy stac mnie na to zeby zjesc raz w tygodniu na miescie, ale wiadmo, kazdy jest inny i chcialam poznac wasze opinie. Bo znam i osoby co jedza w tygodniu za 5 € i zyja ( jeszcze )
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 14:51   #1699
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Same koszty mieszkania w Monachium sa bardzo duze, i z roku na rok rosna. Wiadomo, ze dla kazdego dobre znaczy co innego. Ja tez nie mowie, ze ja musze miec 2000 zeby przezyc a jak nie to musze sobie odmawiac. Dla mnie 2000 na osobe to jest taki naprawde dobre zarobek, ze nie musisz czekac na promocje w lidlu zeby zjesc cos troche lepszego, czy 5 razy sie zastanwiasz czy stac mnie na to zeby zjesc raz w tygodniu na miescie, ale wiadmo, kazdy jest inny i chcialam poznac wasze opinie. Bo znam i osoby co jedza w tygodniu za 5 € i zyja ( jeszcze )
Spytalas o opinie wiec napisalam jakie jest moje zdanie. Po prostu sklaniam sie ku opinii Twoich znajomych.

I naprawde nie mam zamiaru w kolo macieju tlumaczyc, ze nie zylam za 5 euro na tydzien, nie czyhalam na promocje w Lidlu i zylam swietnie nie odmawiajac sobie niczego, jezdzilismy, zwiedzalismy i jedlismy w restauracjach a nie tylko w Macu.
Przyjmij wiec moja opinie na klate i uwierz, ze sprawdzilam empirycznie: ja zylam DOBRZE za mniejsza kwote (chociaz te wieksza mialam do dyspozycji i moglam spokojnie ja wydac) i wcale nie oznacza to grzebania po smieciach, bo mam wrazenie, ze za chwile i do tego dojdziemy.

To tyle z mojej strony
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 14:59   #1700
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Spytalas o opinie wiec napisalam jakie jest moje zdanie. Po prostu sklaniam sie ku opinii Twoich znajomych.

I naprawde nie mam zamiaru w kolo macieju tlumaczyc, ze nie zylam za 5 euro na tydzien, nie czyhalam na promocje w Lidlu i zylam swietnie nie odmawiajac sobie niczego, jezdzilismy, zwiedzalismy i jedlismy w restauracjach a nie tylko w Macu.
Przyjmij wiec moja opinie na klate i uwierz, ze sprawdzilam empirycznie: ja zylam DOBRZE za mniejsza kwote (chociaz te wieksza mialam do dyspozycji i moglam spokojnie ja wydac) i wcale nie oznacza to grzebania po smieciach, bo mam wrazenie, ze za chwile i do tego dojdziemy.

To tyle z mojej strony
Kompletnie nie bilam do Ciebie. I przyjmuje Twoja opinie na klate, po to chcialam wywiazac ta dyskusje. I dobrze, ze mamy rozne zdania
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 16:32   #1701
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Dobrze zarabiać to dla mnie właśnie minimum 2tys € netto na osobe.
A 2,5 to juz bardzo dobrze.
1,5 k to ok.
Niżej w porządku
A słabo nie wiem, bo im więcej osób w rodzinie, tym latwiej żyć za ciut mniej na osobę, bo np za mieszkanie płaci się raz. Dla dwóch osób np 700€ a dla czterech 900-1000€.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 09:52   #1702
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest to 2000€ na osobę znowu moi znajomi uważają, że 3000€ na parę wystarczy.
Brutto czy netto?

Dla mnie wazne ile pieniedzy zostaje po oplaceniu wszystkich kosztow stalych.

Dla przykladu wczesniej mieszkalismy w malej miejscowosci i placilismy 10 euro za metr kwadratowy swietnie zlokalizowanego, nowoczesnego mieszkania. Jak na to miejsce byla to wysoka kwota.
W Hamburgu za taki standard i cetralna lokalizacje musielibysmy wydac kilka razy tyle na co najzwyczajniej w swiecie nas niestac.
Teraz pozostaje pytanie gdzie mielismy wyzszy standard zycia. Paradoksalnie biorac pod uwage samo kryterium mieszkaniowe odpowiedzialabym, ze w tym malym miasteczku, chociaz jednoczesnie zarobki byly tam nizsze.

Kiedys slyszalam rade dotyczaca wynajmu, zeby szukac mieszkania ktore kosztuje ok. 1/3 naszych dochodow netto.

Plus dochodzi kwestia osob, ktore nie musza wynajmowac ani splacac kredytu, bo maja wlasne cztery katy, wtedy ich budzet tez wyglada inaczej.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2016-03-12 o 10:00
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 12:48   #1703
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Gesundheitsamt się pospieszył. Juz dzisiaj miałam papiery w skrzynce odnośnie grypy. Dane sa zbierane do statystyk. Grypa należy nadal do jednych z chorób z duza umieralniscia i dlatego.

Dziewczyny jak podchodzicie do malowania paznokci w ciąży ? Co opinia to inne zdanie. W necie sprzeczne informacje , nie wiadomo w co wierzyć. Nie jestem maniaczka pazkokciowa ale czasami mam ochotę sobie paznokcie pomalować i sama nie wiem....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 13:02   #1704
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Spokojnie maluj.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 14:01   #1705
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Pewnie ze pomaluj....Ja uwazam ze wszystko jest dozwolone w rozsadnych ilosciach....
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 14:19   #1706
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

A czemu miałabyś nie malować ?
Nie rozumiem prosze o wyjaśnienie
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 14:30   #1707
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Gesundheitsamt się pospieszył. Juz dzisiaj miałam papiery w skrzynce odnośnie grypy. Dane sa zbierane do statystyk. Grypa należy nadal do jednych z chorób z duza umieralniscia i dlatego.

Dziewczyny jak podchodzicie do malowania paznokci w ciąży ? Co opinia to inne zdanie. W necie sprzeczne informacje , nie wiadomo w co wierzyć. Nie jestem maniaczka pazkokciowa ale czasami mam ochotę sobie paznokcie pomalować i sama nie wiem....
Sam lakier chyba nie szkodzi, chodzi tylko o wdychanie zmywacza i oparow. Ja czasem malowałam przy otwartym oknie lub na dworze

Włosy też farbowałam, farbą bez amoniaku. Makijaż też robiłam. Odstaeilam jedynie kremy do twarzy z kwasami (effeclair) i maseczkę z aspiryny
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2016-03-12 o 14:32
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 17:54   #1708
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
A czemu miałabyś nie malować ?
Nie rozumiem prosze o wyjaśnienie
Chpdzi o szkodliwe substancje w lakierze takie jak formaldehyd, tuolene czy jak sie to tam pisze itp. Jesli lakiet tych swinstw nie zawiera to mozna malowac do oporu.

Z farbowaniem wlosow chodzi o barwniki czerony i czarny, ktore maja zdolnosc przenikania do krwioobiegu. Dlatego nie zaleca sie farbowania chemicznymi farbani wlosow w trakcie ciazy, a jesli juz to wybierac takie, ktore tych barwnikow nie maja, albo robic pasemka, ktore nie maja stycznosci ze skora.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 22:13   #1709
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Gesundheitsamt się pospieszył. Juz dzisiaj miałam papiery w skrzynce odnośnie grypy. Dane sa zbierane do statystyk. Grypa należy nadal do jednych z chorób z duza umieralniscia i dlatego.

Dziewczyny jak podchodzicie do malowania paznokci w ciąży ? Co opinia to inne zdanie. W necie sprzeczne informacje , nie wiadomo w co wierzyć. Nie jestem maniaczka pazkokciowa ale czasami mam ochotę sobie paznokcie pomalować i sama nie wiem....
Tak jak napisała Monika, chodzi głównie o substancje szkodliwe jak amoniak czy formaldehyd (jest dużo w odżywkach do paznokci).
Jest dużo lakierów od alterra czy alverde, one są niby eko więc chyba nie mają tych szkodliwych głupot.
Ja w sumie do 5 miesiąca normalnie malowałam paznokcie i było ok. Później przez anemię zaczęły się łamać, więc wstyd takie coś malować ;P
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 14:19   #1710
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Efflorescence, proszę, nie rozbijaj wątku swoimi monotematycznymi wpisami. Zignorowanie prośby poskutkuje punktami.
W takim razie poproszę Wygląda na to, że jeden ma prawo przez 3 strony wałkować temat prawa jazdy, a drugi 2 razy poruszy temat najważniejszy chyba w obecnym czasie i jakieś śmieszne pretensje się pojawiają.

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak podchodzicie do malowania paznokci w ciąży ? Co opinia to inne zdanie. W necie sprzeczne informacje , nie wiadomo w co wierzyć. Nie jestem maniaczka pazkokciowa ale czasami mam ochotę sobie paznokcie pomalować i sama nie wiem....
Ja z kolei słyszałam u znajomych takie opinie, że malować paznokcie w ciąży można bez problemu, natomiast przygotowywać posiłki to tylko w rękawiczkach, bo podobno mikroskopijne fragmenty lakieru mogą odpryskiwać i dostać się do pożywienia, a to już miałoby negatywny wpływ.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.