Lakiery hybrydowe cz. 2 - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 14:17   #5041
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

dziewczyny nie popadajmy w paranoje. Tak jak już ktoś wyżej pisał - obecnie wszystko praktycznie jest w jakimś stopniu szkodliwe. A twierdzenie że stosowanie sprawdzonych (często dużo droższych) produktów jest na pewno bezpieczniejsze rozmija się z prawdą. Prosty przykład - jestem alergikiem, swego czasu postanowiłam zadbać o skórę kupując renomowane kosmetyki z dosyć drogiej firmy, do tego w aptece. Spełniły wszystkie "kryteria" - przebadane, sprawdzone źródło itd. Efekt? Moja twarz wyglądała jak poparzona. Uczuliły mnie przebadane, apteczne i renomowane kosmetyki (kupiłam i kremy i fluid). Obecnie używam taniego biedronkowego fluidu i służy mi lepiej niż drogie kosmetyki Tak więc nie ma reguły.
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 14:25   #5042
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

@enn_ czy ty trochę nie przesadzasz? gdyśmy musieli unikać wszystkich szkodliwych substancji to musielibyśmy wieść życie amiszy gdzieś na dalekiej Syberii z dala od cywilizacji.

Fakt, że jakiś kosmetyk jest drogi, markowy i nie produkowany w chinach jeszcze nie świadczy o tym, że nie jest szkodliwy. Przejdź się do supher-pharm i poczytaj składy markowych aptecznych kosmetyków i porównaj je ze składami kosmetyków tańszych marek nie selektywnych. Wierz mi lub nie, ale często dermokosmetyki (Bioderma, LRP, Vichy, Eucerin itp.) mają bardziej chemiczny i szkodliwy skład niż np. nasza popularna polska ziaja czy bielenda. Naprawdę, to że jakiś kosmetyk jest drogi nie znaczy, że jest przebadany pod każdym względem i że jest bezpieczny.
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 15:50   #5043
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie każe czytać wszystkich postów.
Nikt Ci nie mówi, co masz robić, a co nie. To Twoja sprawa i to Ty będziesz odczuwać konsekwencje (pozytywne lub negatywne) swoich działań.

Osobiście uważam, że w każdym aspekcie życia należy zachować równowagę. Natomiast celowe trwanie w ignorancji, bo 'jeżeli miałabym się przejmować', uważam zwyczajnie za głupie. Hybrydy i proces ich wykonywania są relatywnie nowym eksperymentem i siłą rzeczy nie wszystkie ich aspekty są sprawdzone i przebadane. Dlatego jeśli pojawiają się wątpliwości co do bezpieczeństwa ich stosowania albo efektów ubocznych, to nie widzę powodu bagatelizowania problemu i hejtowania autorów postów. Tobie może jest wszystko jedno, co się stanie z Twoim zdrowiem/skórą za 10/20/30 lat, ale nie wszyscy mają takie olewcze podejście.
Nic nie napisałam, by ktoś mnie do tego zmuszał, ale Wy po prostu trochę przesadzacie pisząc jak bardzo może to wszystko szkodzić. Wszystko w jakimś stopniu zagraża naszemu zdrowiu, wiadomo, że nie każdego wszystko musi uczulić, szkodzić w taki lub inny sposób. To wcale nie jest olewcze podejście, tylko realistyczne. Po co od razu mowić, jak to i to może szkodzić, jak niszczyć Nam życie bla bla bla, trochę popadacie w paranoję
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 16:31   #5044
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Tak jak wszyscy piszą każdy ma inne podejście i przede wszystkim inny organizm, który się zmienia. Do tej pory nic mnie nie uczulało, z hybrydami mam doczynienia od prawie 2 lat robie je sobie z przerwami a np wczoraj musiałam ściągnąć manicure (zrobiłam go w piątek koło południa) gdyż zaczał boleć mnie paznokieć na kciuku, myślałam że przejdzie ale po 2h zaczął boleć kolejny paznokieć więc wolałam ściągnąć od razu niż czekać na rozwój sytuacji Dodam, że użyłam tych samych produktów co zwykle, popularnych i kupionych w Polsce. Także nie ma reguły
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 18:10   #5045
MarlenaC
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaC
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 123
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Dla mnie porównywanie PICIA jakiegoś niewiadomego pochodzenia "alkoholu" z używaniem hybryd jest również Śmieszne. Proszę cię! Od tego Pierwszego Możesz umrzeć, popalić wnętrzności, Zniszczyć Narządy a uczulenie na Hybryde to co przepraszam może się stać? Paznokieć ci odpadnie? Są w zyciu naprawdę gorsze Rzeczy jedna z nich nawet wymienilas, nawet dwie bo szczepionki które tak zbylas są często tak jechane na forach przez występujące nopy że byś się przezegnala gdybyś poczytala. Mam półtora roczne dziecko więc temat szczepionek całkiem niedawno przerabialam.
Nie wiem po co te wyolbrzynianie jakby problem z Uczuleniem był jakimś globalnym
To przecież forum dla miłośników hybryd a nie odwrotnie. Ponadto myślenie że jak za coś więcej Zapłacisz to Masz PEWNOŚĆ że to jest super extra i w ogole jest Nierozsadne:-P

Edytowane przez MarlenaC
Czas edycji: 2015-08-30 o 18:12
MarlenaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 19:12   #5046
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Marlena nie wchodź tu na temat szczepień bo cię zlinczują temat ogarnia bardzo niewielka część społeczeństwa lepiej się nie wychylać :p
kindza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 20:18   #5047
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Ja juz nie wiem czy to ja pisze niejasno czy co?

Nie twierdze, ze nalezy uzywac samego super markowego Gelisha/OPI/Shellaca bo nic innego nie jest bezpieczne. Podobnie jak nie twierdze, ze nalezy uzywac tylko drogich kosmetykow do makijazu i pielegnacji.
Uwazam natomiast, ze stawianie znaku rownosci miedzy pochodzacymi nie wiadomo skad i zawierajacymi nie wiadomo co produktami z Chin za grosze, a markowymi produktami (czy to Gelish czy Semilac czy niedrogie CZ) jest niewlasciwe.

To naprawde nie jest bitwa marek, po prostu to jest "produkt przechodzacy kontrole" vs "produkt w ogole niekontrolowany".
Uzywam w zaleznosci od humoru kremow i Bielendy i Clarinsa, ale nie nalozylabym na twarz czegos z Aliexpress tylko dlatego, ze jest jeszcze tansze, a wydaje sie bardzo podobne, do tego co juz mam na polce.

To wszystko jest na tyle dobrze przebadane, ze pewne rzeczy sa faktem, a nie zgadywanka.
Paznokcie zelowe i akrylowe robione sa od lat, stad chociazby oswiadczenie FDA z lat 70 dotyczace szkodliwosci MMA.
Ja rozumiem, ze niektorzy sa wyjatkowo wrazliwi na slowo "bezpieczenstwo", ale nikt nie odbiera nikomu radosci z zycia, nikt nie twierdzi, ze robienie paznokci w ten sposob jest niebezpieczne, po prostu pewne rzeczy moga byc ryzykowne i tyle. Nie chodzi o to, zeby zyc w strachu i paranoi, ale skoro wiadomo jak uniknac komplikacji w prosty sposob, to ja naprawde nie rozumiem czemu ludzie nie chca tego przyjac.

Podajac przyklad metanolu nie porownywalam skutkow uzywania lakierow do skutkow picia alkoholu z niepewnego zrodla - wiadomo, ze wypicie metanolu bedzie duzo powazniejsze w skutkach niz uzycie lakieru z Chin.
Moj przyklad mial na celu pokazanie, ze to, ze cos jest "podobne", ba, wrecz wydaje sie takie samo, nie oznacza bynajmniej, ze jest bezpieczne.

Czy kupujac produkt markowy masz gwarancje, ze jest super hiper bezpieczny? Nie. Czy kupujac produkt z Chin masz pewnosc, ze bedzie szkodliwy? Nie. Ale trzymanie sie sprawdzonych marek zmniejsza prawdopodobienstwo trafienia na szkodliwy produkt i tyle.

Naprawde, nie twierdze, ze ktos tu zaraz umrze od uzywania chinskiego lakieru do paznokci, ale po prostu nie rozumiem dlaczego informacje o bezpieczenstwie stosowania hybryd spotykaja sie z tak agresywna reakcja.
Skoro mozna robic cos z glowa, bezpiecznie, ograniczajac potencjalne nieprzyjemne skutki i skoro naprawde nie wiaze sie to z jakimkolwiek specjalnym ograniczeniem, to czemu jest to dla niektorych TAK wielki problem?

Evelinek_r, dzieki za chyba jedynego wywazonego posta tutaj.
O to chodzi, o zachowanie umiaru. Czemu z tak strasznie negatywna reakcja spotyka sie zwyczajne zachecanie do podejmowania swiadomych decyzji i stosowania sie do elementarnych zasad bezpieczenstwa uzywania danych produktow?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-30 o 20:23
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 21:15   #5048
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Bo tymi swoimi dlugimi wywodami przesadzasz, mysle ze chyba kazdy z nas wie ze rzeczy tanie i chinskie moga byc gorszej jakosci tak samo jak moga miec gorsze skladniki - takze jezelj ktps bedzie chcial to bedzie ich uzywal. Ja np. Wiem jak szkodliwa jest pepsi, jak to rury udraznia. A pije ją od podstawowki (mam aktualnie 21 lat) i nie mam zamiaru przestac. Z cze gos trzeba sie w zyciu cieszyc a nie ciagle wszystkiego odmawiac. A co do poularnych firm to semilack wcale nie jest ultra tani tak samo jak reszta firm ktore wymienilas, niekazdego na nie stac i jesli ma wybierac 3 kolory semilaka a 6 kolorow firmy xxx to chyba logiczne jest co wybierze ? Nie ma co dramatyzowac a jezeli tak bardzo chcesz opisac wiedze jaka zglebilas niedawno ( bo z tego co dobrze kojarze - lecz pewna nie jestem) To dopiero co pytalas o ronice miedzy hybrydami a lakierozelami itd. Juz dobrze nie pamietam. To zaloz sobie osobny watek i osoby ktore beda zainterrsowane napewno z checia z Toba porozmawiaja

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 21:50   #5049
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2



Masz racje, od jutra bede pisac maksimum kilka zdan. Postaram sie rowniez udawac, ze nie wiem czym sa akapity oraz interpunkcja, takie wypowiedzi wydaja sie byc duzo lepiej przyswajane przez ogol.

Nie rozumiem przytyku dotyczacego tego, kiedy zdobylam wiedze. Czyzby byl jakis okres kwarantanny o ktorym nie wiem? Trzeba odczekac minimum kilka miesiecy odkad sie czegos dowie, zeby moc sie wypowiedziec? Prosze, oswiec mnie.
Coz, ja uwazam, ze to nie ma znaczenia czy dowiedzialam sie tego, co pisze wczoraj czy kilka lat temu - wiedza jest wiedza, spedzilam duzo czasu na dowiadywaniu sie tego wszystkiego i nie rozumiem czemu mialabym tego nie pisac.

Cytat:
Z cze gos trzeba sie w zyciu cieszyc a nie ciagle wszystkiego odmawiac.
Przeinaczasz to, co pisze. Nie sugeruje nikomu, zeby przestal robic sobie hybrydy i nie wiem czego sobie odmawial, jedyne o czym pisze to, ze uwazam uzywanie najtanszych chinskich lakierow za ryzykowne. Chyba zyjemy w innym swiecie, bo, moim zdaniem, odmowienie sobie uzywania czegos z niepewnego zrodla, kiedy pozostaje masa rzeczy do wyboru, to zadne wielkie wyrzeczenie.

Cytat:
A co do poularnych firm to semilack wcale nie jest ultra tani tak samo jak reszta firm ktore wymienilas, niekazdego na nie stac i jesli ma wybierac 3 kolory semilaka a 6 kolorow firmy xxx to chyba logiczne jest co wybierze ?
Nie, nie jest logiczne. Ja rozumiem, ze w Twojej glowie sie to nie miesci, ale, wbrew temu, co Ci sie wydaje, sa ludzie ktorzy zdecyduja sie wybrac produkt sprawdzonej marki zamiast kupic wiecej tanszych, niewiadomego pochodzenia. Albo tacy, ktorzy pozostana przy zwyklych lakierach jesli nie stac na kilka kolorow do paznokci znanej marki.
Lakiery CZ sa swoja droga, z tego, co sie orientuje, jednymi z najtanszych na rynku.
Naprawde, jest wybor. To, ze ktos decyduje sie na cos innego niz Ty nie oznacza, ze jest przewrazliwiony i nie chce sie cieszyc z zycia.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 21:59   #5050
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Uwazam natomiast, ze stawianie znaku rownosci miedzy pochodzacymi nie wiadomo skad i zawierajacymi nie wiadomo co produktami z Chin za grosze, a markowymi produktami (czy to Gelish czy Semilac czy niedrogie CZ) jest niewlasciwe.
zasadniczo mogłabym się z zgodzić tyle że skąd znasz skład semilaca i reszty ? bo na butelkach nic nie ma ? no i masz dostęp do jakiegokolwiek badania że te produkty są bezpieczne ? chętnie się zapoznam
kindza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-30, 22:09   #5051
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Nie znam, dlatego przeciez napisalam, ze nie masz nigdy gwarancji ze dany produkt jest bezpieczny (chociaz jestem pewna, ze jakosc produktow marek typu Gelish lub OPI jest weryfikowana). Sadze, chociaz nie mam pewnosci, ze rowniez Semilac czy CZ prowadza jednak jakas kontrole jakosci i sprawdzaja co sprzedaja przed rozpoczeciem dystrubucji. W przypadku rzeczy z Aliexpress masz prawie, ze gwarancje, ze produkt nie zostal pod zadnym wzgledem skontrolowany.
Niektorym jest to obojetne, innym, w tym mnie, nie.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 22:18   #5052
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

no i tak oprócz naszej pogadanki w temacie lakierów to zwróciłabym uwagę że jednak w chinach też żyje masa kobiet która używa swoich krajowych kosmetyków więc może nie ma co wszystkiego skreślać a po prostu testować na sobie jeśli się ma odwagę :P ja akurat coli nie piję produktów GMO nie używam nie zapodaje sobie i rodzinie metali ciężkich ani ustnie ani dożylnie więc hybrydy przetestuję :P a co mi tam jak mnie szlag trafi to wam doniosę że to chińskie hybrydy winne były :P

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Nie znam, dlatego przeciez napisalam, ze nie masz nigdy gwarancji ze dany produkt jest bezpieczny (chociaz jestem pewna, ze jakosc produktow marek typu Gelish lub OPI jest weryfikowana). .
weryfikowana pod jakim kątem ? przez kogo ? podejrzewam że weryfikują jedynie pod kątem czy wolno sprzedawać czy nie a nie czy jest to szkodliwe skoro dopalacze były legalnie sprzedawane to nie łudziłabym się że jakieś tam lakiery są badane pod kątem szkodliwości
to trochę jak z benzoesanem sodu jest potencjalnie nieszkodliwy i ładowany do napoi bo bezpieczny ale tylko ten kto poczytał lub trochę chemii liznął wie że w połączeniu w wit C tworzy się benzen który jest silnie rakotwórczy ale czy kogoś to obchodzi że do większości napoi jest dodawana wit C ? czy to powoduje że te produkty są wycofywane z rynku ? nie po prostu nie masz wiedzy to nie wiesz co pijesz i tyle a znaczki typu "rekomendacja instytutu matki i dziecka" i tego typu oznaczenia nie wiem czy wiesz ale są kupowane nie przyznaje ich nikt po zbadaniu produktu tylko tym markom które go sobie kupiły więc hmm trochę to taki chwyt marketingowy..
kindza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 00:54   #5053
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Kurcze post mi sie usunal. Musze od nowa pisac wiec tym razem bedzie krotko.

---------- Dopisano o 01:43 ---------- Poprzedni post napisano o 01:32 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość


Masz racje, od jutra bede pisac maksimum kilka zdan. Postaram sie rowniez udawac, ze nie wiem czym sa akapity oraz interpunkcja, takie wypowiedzi wydaja sie byc duzo lepiej przyswajane przez ogol.

Nie rozumiem przytyku dotyczacego tego, kiedy zdobylam wiedze. Czyzby byl jakis okres kwarantanny o ktorym nie wiem? Trzeba odczekac minimum kilka miesiecy odkad sie czegos dowie, zeby moc sie wypowiedziec? Prosze, oswiec mnie.
Coz, ja uwazam, ze to nie ma znaczenia czy dowiedzialam sie tego, co pisze wczoraj czy kilka lat temu - wiedza jest wiedza, spedzilam duzo czasu na dowiadywaniu sie tego wszystkiego i nie rozumiem czemu mialabym tego nie pisac.


Przeinaczasz to, co pisze. Nie sugeruje nikomu, zeby przestal robic sobie hybrydy i nie wiem czego sobie odmawial, jedyne o czym pisze to, ze uwazam uzywanie najtanszych chinskich lakierow za ryzykowne. Chyba zyjemy w innym swiecie, bo, moim zdaniem, odmowienie sobie uzywania czegos z niepewnego zrodla, kiedy pozostaje masa rzeczy do wyboru, to zadne wielkie wyrzeczenie.


Nie, nie jest logiczne. Ja rozumiem, ze w Twojej glowie sie to nie miesci, ale, wbrew temu, co Ci sie wydaje, sa ludzie ktorzy zdecyduja sie wybrac produkt sprawdzonej marki zamiast kupic wiecej tanszych, niewiadomego pochodzenia. Albo tacy, ktorzy pozostana przy zwyklych lakierach jesli nie stac na kilka kolorow do paznokci znanej marki.
Lakiery CZ sa swoja droga, z tego, co sie orientuje, jednymi z najtanszych na rynku.
Naprawde, jest wybor. To, ze ktos decyduje sie na cos innego niz Ty nie oznacza, ze jest przewrazliwiony i nie chce sie cieszyc z zycia.
Po pierwsze to moze nie doszukuj sie problemow tam gdzie ich nie ma posze na telefonie (nie wiem czy wirsz ale tam pisanie nis jest tak szybkis i wygodne wiec mam duuzo literowek - przyzwyczaj sie psze Pani.)
Po drugie : czy ja pisalam o sobie NIE ! Ale widze ze u niektorych jest problem z czytaniem ze zrozumieniem. Sama uzywam tulko neonail oraz czasami semilaka wiec moze zastanow sie nastepnym razem co piszesz. To Ty zaczelas pisac jakiejs tam dziewczynie pare stron wczesniej litanie jakie to atraszne sa lakiery na alieexpres bo napisala ze tam zamowila. Naprawde zacznij czytac uwazie bo ja ani razu nie pisalam o sobie a mimo tego obrazasz mnie piszac ze " w mojej glowie.. " i tak jak pisalam jak tak zalezy Ci na chwaleniu sie swoja wiedza to poprostu zaloz sobie watek na temat szkodliwosci tych lub innych hybryd - i pisze to bez zadnych zlosliwosci bo chyba ty to tak widzisz. Nie wiem chyba myslisz ze kazdy Cie atakuje bo ma innd zdanie :O. Troche wychilluj, melissy sobie zaparz czy cos .


Wysłane z mojego GT-I8190

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 01:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
no i tak oprócz naszej pogadanki w temacie lakierów to zwróciłabym uwagę że jednak w chinach też żyje masa kobiet która używa swoich krajowych kosmetyków więc może nie ma co wszystkiego skreślać a po prostu testować na sobie jeśli się ma odwagę ja akurat coli nie piję produktów GMO nie używam nie zapodaje sobie i rodzinie metali ciężkich ani ustnie ani dożylnie więc hybrydy przetestuję a co mi tam jak mnie szlag trafi to wam doniosę że to chińskie hybrydy winne były

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------



weryfikowana pod jakim kątem ? przez kogo ? podejrzewam że weryfikują jedynie pod kątem czy wolno sprzedawać czy nie a nie czy jest to szkodliwe skoro dopalacze były legalnie sprzedawane to nie łudziłabym się że jakieś tam lakiery są badane pod kątem szkodliwości
to trochę jak z benzoesanem sodu jest potencjalnie nieszkodliwy i ładowany do napoi bo bezpieczny ale tylko ten kto poczytał lub trochę chemii liznął wie że w połączeniu w wit C tworzy się benzen który jest silnie rakotwórczy ale czy kogoś to obchodzi że do większości napoi jest dodawana wit C ? czy to powoduje że te produkty są wycofywane z rynku ? nie po prostu nie masz wiedzy to nie wiesz co pijesz i tyle a znaczki typu "rekomendacja instytutu matki i dziecka" i tego typu oznaczenia nie wiem czy wiesz ale są kupowane nie przyznaje ich nikt po zbadaniu produktu tylko tym markom które go sobie kupiły więc hmm trochę to taki chwyt marketingowy..
Kindza i w takich mommentach bardzo zaluje ze nie ma tu przycisku " lubie to ! " . Ja niestety wiem o szkodliwosci coca coli - no ale niestety to jest rzecz ktorej nie potrafie sobie odmowic. Ale nie mam zadnych uzaleznien (no, moze od czekolady ).

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana


Edytowane przez CherrryCat
Czas edycji: 2015-08-31 o 00:56 Powód: I
CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 08:06   #5054
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Dziewczyny, piszecie takie farmazony ze odechciewa sie wchodzic na ten watek. Zalozcie sobie oddzielny temat o uczuleniach, skladach itd bo tu robicie smietnik.
Teraz zaczynacie juz jezdzic po sobie. Mam nadzieje, ze czuszka szybko was zdyscyplinuje.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:14   #5055
martuskawr
Raczkowanie
 
Avatar martuskawr
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 380
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Mi rownież się to nie podoba chociaż bywam tutaj rzadko ale nie chce mi się czytać wypracowań na pół strony bo szukam tutaj innych informacji ...

A tak spokojniej ,czytałam o tych bazach z neonail i czy ta hard base dobrze się spisuje? przedłużam na hardzie a ta base extra jest za duża pojemnościowo,chyba ze ktoś ma i chce się pozbyć troszkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
martuskawr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:36   #5056
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszecie takie farmazony ze odechciewa sie wchodzic na ten watek. Zalozcie sobie oddzielny temat o uczuleniach, skladach itd bo tu robicie smietnik.
Teraz zaczynacie juz jezdzic po sobie. Mam nadzieje, ze czuszka szybko was zdyscyplinuje.
Niby prawda, zawsze można założyć osobny wątek, ale czy to takie dziwne, że ktoś ma wątpliwości/pytania odnośnie bezpieczeństwa stosowania hybryd? I że pyta o to w wątku pt. 'lakiery hybrydowe' (nomen omen)?

Fakt, że poziom dyskusji spadł i zamienił się we wzajemny hejt, ale część osób chyba chce stworzyć kółko wzajemnej adoracji i w tym przypadku należałoby dodać dopisek -plotkowe, albo właśnie, założyć nowy wątek

Zanim dyskusja została zeskalowana nie zauważyłam nic karygodnego w postach enn. Z tego co, zrozumiałam, dziewczyna zwyczajnie miała wątpliwości i chciała otrzymać merytoryczne odpowiedzi osób, które w temacie siedzą dłużej i, przynajmniej teoretycznie, powinny mieć szerszą wiedzę.

Ale wiecie, może ja nie umiem czytać ze zrozumieniem, tudzież literek nie widzę bez okularów i nie mam prawa się wypowiadać, bo też jestem 'nowa'

Osobiście zrobiło mi się zwyczajnie przykro, bo raptem kilka postów przed enn pisałam o mojej rozmowie z dermatologiem i cały hejt kierowany w jej (enn) stronę, mógł równie dobrze być skierowany we mnie.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:45   #5057
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszecie takie farmazony ze odechciewa sie wchodzic na ten watek. Zalozcie sobie oddzielny temat o uczuleniach, skladach itd bo tu robicie smietnik.
Teraz zaczynacie juz jezdzic po sobie. Mam nadzieje, ze czuszka szybko was zdyscyplinuje.
ja też przez to nie śledzę ostatnio wątku regularnie, bo nie chce mi się czytać tych epopei

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:46   #5058
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez martuskawr Pokaż wiadomość
Mi rownież się to nie podoba chociaż bywam tutaj rzadko ale nie chce mi się czytać wypracowań na pół strony bo szukam tutaj innych informacji ...

A tak spokojniej ,czytałam o tych bazach z neonail i czy ta hard base dobrze się spisuje? przedłużam na hardzie a ta base extra jest za duża pojemnościowo,chyba ze ktoś ma i chce się pozbyć troszkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mnie już też odechciewa się czytania postów na pół strony także enn_ - koniec tematu, chcesz coś więcej napisać to tak jak dziewczyny wspominały, załóż osobny wątek.


base extra z neonail jest świetna, w życiu nie zamienie jej z powrotem na harda ( chyba że niemiłosiernie zdrożeje ), data ważności to chyba dwa lata więc masz jeden wydatek na spory okres czasu
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:49   #5059
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
No niestety,zanim wsadzi się do lampy trzeba sprawdzić czy nie ma takich niespodzianek.Mi tez się zrobiło kilka takich ,ale wystarczyło gdy tylko dotknęłam rożkiem gąbki.Zniknęły i wtedy siup do lampy

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------


Jak dociskasz za mocno to lakier nie zostaje na paznokciu tylko tak jakby zabierasz go z powrotem
Tak ,na dłoniach tez robiłam na bazie
Gąbki tnę od rożka, po prostu mam 3 zamiast 1 ��



Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Gąbkę maluję w paski (zdjęcie z Istagramu)

Tych używam


Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Dziewczyny powiedzcie co z tym zrobić.

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------



Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Nie mogę mieć całkiem krótkich paznokci bo na opuszkach mam takie coś

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��
Dopiero odpisuje, bo nie było mnie przez weekend

Czyli uważasz, że mogło mi to nie wyjść, bo za mocno naciskalam tą gabke? Wbm takim razie ja w ogóle trzeba dociskając, czy wystarczy tylko przylozyc?

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
ta grupa się po prostu tak nazywa jak napisałam ikonę ma hmm chyba saturna czy jakąś tam planetę z pierścieniem ale może link wystarczy jak wstawie https://www.facebook.com/groups/1453888751518362/

a co do substancji szkodliwych to skoro w szminkach ładują nam ołów i zjadamy go w szczepionkach podają nam aluminium i rtęć bezpośrednio do krwiobiegu do większości produktów spożywczych dodawane są szkodliwe substancje od konserwantów przez barwniki po inne dziadostwa - to czy aż tak bardzo się boję chemii nałożonej na martwy wytwór naskórka jakim jest paznokieć i to jako drugą warstwę bo pierwszą jest krajowa baza ? hmm nie jakoś się nie boję ;P ale innym nie zabraniam się bać i nie zachęcam do kupowania od tak wspomniałam że zamówiłam ty zapytałaś co więc odpisałam
Dziękuję za linka

I oczywiście rozumiem, nie zamierzałem Cię pouczać, ze to szkodliwe czy coś, tylko po prostu zapytałam z ciekawości i bardzo dziękuję, za jasną odpowiedz każda z nas,decyduje o sobie i nikt tu nikogo do niczego nie zmusza


I tak w ogóle to chciałam Was wszystkie przeprosić, bo widzę, że to moje pytanie o szkodliwość, spowodowało to zamieszanie i lawinę jakichś nieporozumień czy obrażania ;/ tak, to ode mnie się zaczelo i aż mi głupio, ze przez tyle czasu, byłam powodem do takiej sytuacji ;/ bardzo bym prosiła, żeby to się jakoś już uspokoiło, bo czuje się winna. Jak pisałam, każda z nas odpowiada za siebie i ma wolną wolę, więc niech robi co chce.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-01 o 10:31 Powód: cytowanie zdjęć
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 09:50   #5060
seXualna89
Raczkowanie
 
Avatar seXualna89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 413
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Chciałaby nowy wziąć kolor z neonail ale boje się, że kolejny będzie mi bomblować :/ ktoś już ma lakiery z tej nowej formuły aby wypowiedzieć się czy jemu też bomblują? Po tych długich postach, mam wrażenie, że moje posty gdzieś znikają..... I jeszcze jedno lepszy będzie stylograf czy rapidograf?
seXualna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 09:57   #5061
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez seXualna89 Pokaż wiadomość
Chciałaby nowy wziąć kolor z neonail ale boje się, że kolejny będzie mi bomblować :/ ktoś już ma lakiery z tej nowej formuły aby wypowiedzieć się czy jemu też bomblują? Po tych długich postach, mam wrażenie, że moje posty gdzieś znikają..... I jeszcze jedno lepszy będzie stylograf czy rapidograf?
ja póki co mam szlaban na lakiery, ale myśle że gdzieś pod koniec miesiąca przetestuje te nowe, chyba że wcześniej mi sie uda bo od kilku dni mam znajome uczucie - mrowienie w rękach i niespokojne bicie serca oznajmiające mi że mam niedosyt w kupowaniu lakierów (nie kupiłam żadnego koloru od kilku tygodni). Dziwne że pisząc to kombinuje czy by dzisiaj do M1 nie podskoczyć Jak przetestuje nową formułe to na pewno napisze co o tych lakierach myśle na drugie pytanie nie odpowiem, bo nie mam ani jednego ani drugiego. Znajoma używa rapidografu, kupowała taki porządny zestaw do kreślenia map (geodetka) i jest w niego mega zadowolona
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 10:14   #5062
nieznajoma19
Zakorzenienie
 
Avatar nieznajoma19
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 4 462
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez seXualna89 Pokaż wiadomość
Chciałaby nowy wziąć kolor z neonail ale boje się, że kolejny będzie mi bomblować :/ ktoś już ma lakiery z tej nowej formuły aby wypowiedzieć się czy jemu też bomblują? Po tych długich postach, mam wrażenie, że moje posty gdzieś znikają..... I jeszcze jedno lepszy będzie stylograf czy rapidograf?
Moim zdaniem na początek lepiej rapidograf, jest tańszy i łatwiejszy w obsłudze. Ja kupowałam rystor za ok. 15-20 zł, używam od kilku miesięcy i nic się z nim nie dzieje
__________________
Razem od 14.09.2007 coś tam tworzę Blog kosmetyczno-pazurkowy
- Efekt holo Indigo
- Indigo Efekt Syrenki
- Zoeva Bamboo



wymianka
nieznajoma19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 10:36   #5063
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez seXualna89 Pokaż wiadomość
Chciałaby nowy wziąć kolor z neonail ale boje się, że kolejny będzie mi bomblować :/ ktoś już ma lakiery z tej nowej formuły aby wypowiedzieć się czy jemu też bomblują? Po tych długich postach, mam wrażenie, że moje posty gdzieś znikają..... I jeszcze jedno lepszy będzie stylograf czy rapidograf?
A masz moze zdjecia jakies jak to wyszlo ? . Bo az ciekawa jestem kurxze, moze jakies trefne Ci sie trafily ?

Wysłane z mojego GT-I8190

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez nieznajoma19 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na początek lepiej rapidograf, jest tańszy i łatwiejszy w obsłudze. Ja kupowałam rystor za ok. 15-20 zł, używam od kilku miesięcy i nic się z nim nie dzieje
A czy moglabym zapytac :ciezko Ci sie takim rapidografem rysuje ?

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 10:39   #5064
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

A ja ostanio kupiłam cienkopis kreślarski Rystor 0.2

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Dopiero odpisuje, bo nie było mnie przez weekend

Czyli uważasz, że mogło mi to nie wyjść, bo za mocno naciskalam tą gabke? Wbm takim razie ja w ogóle trzeba dociskając, czy wystarczy tylko przylozyc?



Dziękuję za linka

I oczywiście rozumiem, nie zamierzałem Cię pouczać, ze to szkodliwe czy coś, tylko po prostu zapytałam z ciekawości i bardzo dziękuję, za jasną odpowiedz każda z nas,decyduje o sobie i nikt tu nikogo do niczego nie zmusza


I tak w ogóle to chciałam Was wszystkie przeprosić, bo widzę, że to moje pytanie o szkodliwość, spowodowało to zamieszanie i lawinę jakichś nieporozumień czy obrażania ;/ tak, to ode mnie się zaczelo i aż mi głupio, ze przez tyle czasu, byłam powodem do takiej sytuacji ;/ bardzo bym prosiła, żeby to się jakoś już uspokoiło, bo czuje się winna. Jak pisałam, każda z nas odpowiada za siebie i ma wolną wolę, więc niech robi co chce.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Lekko dotykać

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Dziewczyny ogromna prośba bo szukałam i nie mogę znaleźć 😐
Chodzi mi o link do postu w którym któraś z Was robi odnowę hybrydy bez całkowitego zdejmowania .
Pomóżcie. ...plisssss

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 10:46   #5065
nieznajoma19
Zakorzenienie
 
Avatar nieznajoma19
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 4 462
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
[/COLOR]
A czy moglabym zapytac :ciezko Ci sie takim rapidografem rysuje ?

Wysłane z mojego GT-I8190
Rysuje się jak zwykłym cienkopisem nic trudnego
__________________
Razem od 14.09.2007 coś tam tworzę Blog kosmetyczno-pazurkowy
- Efekt holo Indigo
- Indigo Efekt Syrenki
- Zoeva Bamboo



wymianka
nieznajoma19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 11:02   #5066
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=762081&page=84 - odnowa
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 11:04   #5067
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
A ja ostanio kupiłam cienkopis kreślarski Rystor 0.2

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------


Lekko dotykać

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Dziewczyny ogromna prośba bo szukałam i nie mogę znaleźć 😐
Chodzi mi o link do postu w którym któraś z Was robi odnowę hybrydy bez całkowitego zdejmowania .
Pomóżcie. ...plisssss

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
I co ? Sprawdza sie ? Ja mam larker permamdntny firmy stadler i strasznkr mi sie rozmazuje jak cos narysuje .

Co do odnowy to masz linka ma pierwszej stronie rego tematu . Jestem na tel wiec nie wiem jak Ci podac ten link ale latwo znalezc
Edit. Emka juz podala
Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana


Edytowane przez CherrryCat
Czas edycji: 2015-08-31 o 11:05
CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 11:09   #5068
seXualna89
Raczkowanie
 
Avatar seXualna89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 413
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Ok, dzieki dziewczyny. Co do zdjęcia to juz wstawiałam je kilkanaście postów wcześniej. Starałam sie te bomble jak najbardziej zminimalizować lecz strasznie to przeszkadza podczas nakladania :/ no to na razie rapitograf kupie, taka minimalna cena jaka musi być aby byl dobry?
seXualna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 11:53   #5069
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez seXualna89 Pokaż wiadomość
Chciałaby nowy wziąć kolor z neonail ale boje się, że kolejny będzie mi bomblować :/ ktoś już ma lakiery z tej nowej formuły aby wypowiedzieć się czy jemu też bomblują? f?
ja mam lakier neonail z nowej formuły, póki co jeden kolor, który zamówiłam na próbe i nie bąblował przy nakładaniu, ładne krycie po 2 warstwach, kolorek Plumeria Scent.
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-31, 12:15   #5070
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Hmm... wszystko zaczelo sie od tego, ze napisalam zwiezlego posta, co uwazam na temat kupowania chinskich hybryd. Moja wypowiedz spotkala sie z bardzo negatywna reakcja, w zwiazku z czym postanowilam uargumentowac swoja opinie. Nie zawsze da sie to zrobic w 2 zdaniach.
To samo wydarzylo sie zreszta z kolejnym moim postem.

Coz, w tym momencie doskonale rozumiem, ze to nie jest w zadnym wypadku miejsce na merytoryczna dyskusje. Sadzilam jednak, ze w watku o tytule "lakiery hybrydowe" mozna poruszac rozne tematy z owymi hybrydami zwiazane i nie przyszlo mi do glowy, ze nie mozna o niczym napisac paru zdan wiecej, bez zostania oskarzona o bezpodstawne chwalenie sie swoja wiedza (?!), pisanie "epopei", "wywodow" i "litani" oraz psucie watku.
Nie obawiajcie sie, wiecej nie popelnie tego bledu.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-01 11:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.