Kilka pytań odnośnie szukania praktyk. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-10, 18:10   #1
happy19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 51
Wink

Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.


Witajcie! Mam mieć miesięczne praktyki w wakacje i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czytałam na innych wątkach że powinno się złożyć CV. Ale moje w sumie będzie świecić pustkami bo niby chodziłam na zbiory wiśni ale tego przecież nie wpiszę mam napisać tylko zainteresowania + jaką szkołę średnią ukończyłam? bo szkoła podstawowa i gimnazjum chyba są zbędne? O kierunku, na którym jestem nie pisać prawda? Będę mogła to zrobić dopiero jak go skończę, tak?

2. W regulaminie uczelni nie mam nic o CV jest natomiast o podaniu - "Zgodnie z wytycznymi student składa podanie o przyjęcie na praktyki zawodowe do wybranego zakładu pracy (o profilu działalności związanym z kierunkiem studiów)." i co teraz? może najpierw CV a później jak zostanę przyjęta dodatkowo to podanie?

3. Co zrobić jeśli jestem osobą kompletnie bez siły przebicia, cichą i trochę zahukaną, a przez to czasem w stresie nieogarniętą? Staram się teraz to zmienić ale wiadomo na wszystko potrzeba czasu... Jak wypaść w miarę dobrze na rozmowie? Jak nie ustawić się od razu na gorszej pozycji od szefa, innych osób? Może macie jakieś rady z własnego doświadczenia?

4. Studiuję ekonomię, w jakich miejscach warto ubiegać się o praktyki, żeby nie być właśnie popychadłem? Wiadomo że nic poważnego robić nie będę ale byciem chłopcem na posyłki, latanie po kawę i bułeczki jest raczej stratą czasu. Jak coś robić to już lepiej czegoś (czegokolwiek) się nauczyć przez ten miesiąc.

Edytowane przez happy19
Czas edycji: 2014-02-10 o 18:12
happy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:35   #2
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez happy19 Pokaż wiadomość
Witajcie! Mam mieć miesięczne praktyki w wakacje i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czytałam na innych wątkach że powinno się złożyć CV. Ale moje w sumie będzie świecić pustkami bo niby chodziłam na zbiory wiśni ale tego przecież nie wpiszę mam napisać tylko zainteresowania + jaką szkołę średnią ukończyłam? bo szkoła podstawowa i gimnazjum chyba są zbędne? O kierunku, na którym jestem nie pisać prawda? Będę mogła to zrobić dopiero jak go skończę, tak?

2. W regulaminie uczelni nie mam nic o CV jest natomiast o podaniu - "Zgodnie z wytycznymi student składa podanie o przyjęcie na praktyki zawodowe do wybranego zakładu pracy (o profilu działalności związanym z kierunkiem studiów)." i co teraz? może najpierw CV a później jak zostanę przyjęta dodatkowo to podanie?

3. Co zrobić jeśli jestem osobą kompletnie bez siły przebicia, cichą i trochę zahukaną, a przez to czasem w stresie nieogarniętą? Staram się teraz to zmienić ale wiadomo na wszystko potrzeba czasu... Jak wypaść w miarę dobrze na rozmowie? Jak nie ustawić się od razu na gorszej pozycji od szefa, innych osób? Może macie jakieś rady z własnego doświadczenia?

4. Studiuję ekonomię, w jakich miejscach warto ubiegać się o praktyki, żeby nie być właśnie popychadłem? Wiadomo że nic poważnego robić nie będę ale byciem chłopcem na posyłki, latanie po kawę i bułeczki jest raczej stratą czasu. Jak coś robić to już lepiej czegoś (czegokolwiek) się nauczyć przez ten miesiąc.
Rozumiem, że jeżeli to są obowiązkowe praktyki to już będziesz po 2gim roku? A co chciałabyś robić po studiach? w tym kierunku warto szukać...
oczywiście studia się wpisuje, masz jakąś obraną specjalizację?
Podstawówkę i gimnazjum oczywiście pomijamy, LO wedle uznania.

Skoro nie masz doświadczenia rozbuduj sekcję wykształcenia, wpisz koła naukowe (+ wyszczególnij co robiłaś, w jakich projektach/ badaniach brałaś udział) - tak samo opisz organizacje studenckie, wolontariaty. Być może masz jakieś sukcesy w konkursach, którymi się warto pochwalić.
Tak samo kompleksowo potraktuj sekcję "umiejętności" - znajomość języka, prawo jazdy, znajomość obsługi programów komputerowych, odbyte szkolenia, udział w konferencjach - to rzeczy na które zwraca się uwagę oglądając studenckie CV. Warto podkreślić też zainteresowania naukowe.
CV oczywiście w procesie poszukiwania praktyk jest pierwsze, często pisze sie tez LM, a jak już firma zgodzi się Cię przyjąć to wtedy załatwiasz "papierologię" z uczelnią - ubezpiecznia, dzienniczki i inne.
Podczas szukania praktyk warto też rozważyc "firmowe" programy stażowe oraz konkursy typu "grasz o staż" - ale takim firmom musisz pokazać coś więcej niż "jestem studentką n-tego sem. wow wow bierzcie mnie"
Powodzenia
__________________



aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:39   #3
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez happy19 Pokaż wiadomość
Witajcie! Mam mieć miesięczne praktyki w wakacje i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czytałam na innych wątkach że powinno się złożyć CV. Ale moje w sumie będzie świecić pustkami bo niby chodziłam na zbiory wiśni ale tego przecież nie wpiszę mam napisać tylko zainteresowania + jaką szkołę średnią ukończyłam? bo szkoła podstawowa i gimnazjum chyba są zbędne? O kierunku, na którym jestem nie pisać prawda? Będę mogła to zrobić dopiero jak go skończę, tak?

2. W regulaminie uczelni nie mam nic o CV jest natomiast o podaniu - "Zgodnie z wytycznymi student składa podanie o przyjęcie na praktyki zawodowe do wybranego zakładu pracy (o profilu działalności związanym z kierunkiem studiów)." i co teraz? może najpierw CV a później jak zostanę przyjęta dodatkowo to podanie?

3. Co zrobić jeśli jestem osobą kompletnie bez siły przebicia, cichą i trochę zahukaną, a przez to czasem w stresie nieogarniętą? Staram się teraz to zmienić ale wiadomo na wszystko potrzeba czasu... Jak wypaść w miarę dobrze na rozmowie? Jak nie ustawić się od razu na gorszej pozycji od szefa, innych osób? Może macie jakieś rady z własnego doświadczenia?

4. Studiuję ekonomię, w jakich miejscach warto ubiegać się o praktyki, żeby nie być właśnie popychadłem? Wiadomo że nic poważnego robić nie będę ale byciem chłopcem na posyłki, latanie po kawę i bułeczki jest raczej stratą czasu. Jak coś robić to już lepiej czegoś (czegokolwiek) się nauczyć przez ten miesiąc.
1. średnia i to co robisz teraz - podajesz kiedy rozpoczęłaś np. 01.10.2012 - do dziś
2. składasz cv i podanie i piszesz tam czego bys się chciała nauczy
3. uśmiech, parę słów o sobie czym się interesujesz zawodowo
4. ekonomia to szerokie pojęcie jaka masz specjalizację?
to do czego Cię dopuszcza zależy od ludzi na jakich trafisz i Twojego zaangażowania. Jak do nas przychodzi osoba chętna o ogarnięta to pokazujemy jej więcej, jak nie to się nudzi
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:05   #4
happy19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 51
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez aga3304 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jeżeli to są obowiązkowe praktyki to już będziesz po 2gim roku? A co chciałabyś robić po studiach? w tym kierunku warto szukać...
oczywiście studia się wpisuje, masz jakąś obraną specjalizację?
Podstawówkę i gimnazjum oczywiście pomijamy, LO wedle uznania.

Skoro nie masz doświadczenia rozbuduj sekcję wykształcenia, wpisz koła naukowe (+ wyszczególnij co robiłaś, w jakich projektach/ badaniach brałaś udział) - tak samo opisz organizacje studenckie, wolontariaty. Być może masz jakieś sukcesy w konkursach, którymi się warto pochwalić.
Tak samo kompleksowo potraktuj sekcję "umiejętności" - znajomość języka, prawo jazdy, znajomość obsługi programów komputerowych, odbyte szkolenia, udział w konferencjach - to rzeczy na które zwraca się uwagę oglądając studenckie CV. Warto podkreślić też zainteresowania naukowe.
CV oczywiście w procesie poszukiwania praktyk jest pierwsze, często pisze sie tez LM, a jak już firma zgodzi się Cię przyjąć to wtedy załatwiasz "papierologię" z uczelnią - ubezpiecznia, dzienniczki i inne.
Podczas szukania praktyk warto też rozważyc "firmowe" programy stażowe oraz konkursy typu "grasz o staż" - ale takim firmom musisz pokazać coś więcej niż "jestem studentką n-tego sem. wow wow bierzcie mnie"
Powodzenia
Nie dziękuję
Tak, będę po drugim roku studiów. Tylko ja właśnie teraz biorę się (formalnie, bo wiadomo zbiory owoców były, ale nikogo nie interesują ) do zdobywania jakiegokolwiek doświadczenia więc nie mogę wpisać żadnych wolontariatów itp. a na spotkania koła naukowego uczęszczam ale nieformalnie (nie ma mnie na żadnej liście ani nic takiego, jestem jakby yy "wolnym słuchaczem", mogę to wpisać? )

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
1. średnia i to co robisz teraz - podajesz kiedy rozpoczęłaś np. 01.10.2012 - do dziś
2. składasz cv i podanie i piszesz tam czego bys się chciała nauczy
3. uśmiech, parę słów o sobie czym się interesujesz zawodowo
4. ekonomia to szerokie pojęcie jaka masz specjalizację?
to do czego Cię dopuszcza zależy od ludzi na jakich trafisz i Twojego zaangażowania. Jak do nas przychodzi osoba chętna o ogarnięta to pokazujemy jej więcej, jak nie to się nudzi
Czy jak nie wpiszę średniej też będzie dobrze? Bo nie jest zbyt wysoka.
Moja specjalizacja to Strategie rozwoju społeczno-ekonomicznego. Może ktoś miał praktyki w Krakowie i był w firmie, którą może polecić?

Ja ogólnie jestem chętna zdobywać doświadczenie, a nie tylko odbębnić żeby dostać papier potrzebny mi na studia, tylko właśnie muszę jakoś poradzić sobie ze stresem przed nową sytuacją dla mnie...

W sumie mam 20 lat i co dokładnie chciałabym robić nie wiem, na razie jestem na etapie eliminacji, tzn wiem czego nie chcę moja strategia to próbować sił w różnych miejscach, wysnuć wnioski co bardziej mi odpowiada a co mniej i na tej podstawie zdecydować w jakim kierunku chcę podążać.

Edytowane przez happy19
Czas edycji: 2014-02-10 o 19:10
happy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:16   #5
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez happy19 Pokaż wiadomość
Nie dziękuję
Tak, będę po drugim roku studiów. Tylko ja właśnie teraz biorę się (formalnie, bo wiadomo zbiory owoców były, ale nikogo nie interesują ) do zdobywania jakiegokolwiek doświadczenia więc nie mogę wpisać żadnych wolontariatów itp. a na spotkania koła naukowego uczęszczam ale nieformalnie (nie ma mnie na żadnej liście ani nic takiego, jestem jakby yy "wolnym słuchaczem", mogę to wpisać? )
No nikt nie będzie sprawdzał zaświadczeń o byciu członkiem koła naukowego Zebyś tylko umiała się wypowiedzieć trochę o jego działalności to pewnie jakoś przejdzie.
Ja nigdy nie wpisywałam średniej i nie znam nikogo, kto by wpisywał.
__________________



aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 20:27   #6
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez happy19 Pokaż wiadomość
Nie dziękuję
Tak, będę po drugim roku studiów. Tylko ja właśnie teraz biorę się (formalnie, bo wiadomo zbiory owoców były, ale nikogo nie interesują ) do zdobywania jakiegokolwiek doświadczenia więc nie mogę wpisać żadnych wolontariatów itp. a na spotkania koła naukowego uczęszczam ale nieformalnie (nie ma mnie na żadnej liście ani nic takiego, jestem jakby yy "wolnym słuchaczem", mogę to wpisać? )



Czy jak nie wpiszę średniej też będzie dobrze? Bo nie jest zbyt wysoka.
Moja specjalizacja to Strategie rozwoju społeczno-ekonomicznego. Może ktoś miał praktyki w Krakowie i był w firmie, którą może polecić?

Ja ogólnie jestem chętna zdobywać doświadczenie, a nie tylko odbębnić żeby dostać papier potrzebny mi na studia, tylko właśnie muszę jakoś poradzić sobie ze stresem przed nową sytuacją dla mnie...

W sumie mam 20 lat i co dokładnie chciałabym robić nie wiem, na razie jestem na etapie eliminacji, tzn wiem czego nie chcę moja strategia to próbować sił w różnych miejscach, wysnuć wnioski co bardziej mi odpowiada a co mniej i na tej podstawie zdecydować w jakim kierunku chcę podążać.
nie musisz wpisywać średniej jak nie chcesz, wiadomo, że jak jesteś na studiach to jakaś musiałaś skończyć
nie jestem z Krakowa, firm nie doradzę, ale może Urząd Miasta czy cos takiego, pewnie maja tam jakiś dział związany z Twoim kierunkiem.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 07:54   #7
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez happy19 Pokaż wiadomość
Czy jak nie wpiszę średniej też będzie dobrze? Bo nie jest zbyt wysoka.
z ta srednia uzytykownikowi anjuta to chodzilo o szkole srednia a nie oceny
__________________

studia


Edytowane przez natalka2
Czas edycji: 2014-02-11 o 07:59
natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 09:07   #8
happy19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 51
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Ahh no racja, źle to odczytałam
happy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 15:55   #9
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
z ta srednia uzytykownikowi anjuta to chodzilo o szkole srednia a nie oceny
no jasne, ze o szkołę, autorka napisała, że nie była jakaś super i niekonieczne chce podawać, przynajmniej tak to zrozumiałam.
Nie spotkałam się, aby w cv podawać oceny ze szkoły
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 21:26   #10
happy19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 51
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Jak coś to możecie pisać jeszcze jakieś rady, będę wdzięczna
happy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 09:15   #11
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Popytaj znajomych ze studiów. Ekonomia jest takim kierunkiem, gdzie dość wczesnie zaczyna się zdobywanie doswiadczenia zawodowego, więc pewnie znaczna część Twoich kolegów już mogłaby polecić/odradzić jakieś miejsce.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 11:14   #12
mroweczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 436
Dot.: Kilka pytań odnośnie szukania praktyk.

Cytat:
Napisane przez happy19 Pokaż wiadomość
4. Studiuję ekonomię, w jakich miejscach warto ubiegać się o praktyki, żeby nie być właśnie popychadłem? Wiadomo że nic poważnego robić nie będę ale byciem chłopcem na posyłki, latanie po kawę i bułeczki jest raczej stratą czasu. Jak coś robić to już lepiej czegoś (czegokolwiek) się nauczyć przez ten miesiąc.
Jeśli chodzi o praktyki z zakresu ekonomii ale nie tylko. To sugeruję praktyki w Polskiej Akademii Nauk. Mój mąż był w zeszłym roku i bardzo sobie je chwalił.
__________________
14.08.2010 żonka..
mroweczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 12:14:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.