Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-12, 09:58   #1
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982

Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?


Mam dużo złotych świecidełek, głównie prezenty po chrztach komuniach bierzmowaniach. Wszystkie różnej próby, ogólnie bransoletka, 2 pierścionki, para kolczyków, trzy naszyjniki. Nie noszę, nie podoba mi się, ale chętnie bym kupiła sobie coś "swojego" i w tym chodziła. Tylko teraz pytanie jak zagospodarować to złoto? Nie wiem nic o przetapianiu, sprzedawać szkoda, bo ceny raczej marne. Zastanawiam się jak mogłabym przerobić to wszystko na jedną, ładną rzecz, nie tracąc zbyt dużo.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:04   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Mam dużo złotych świecidełek, głównie prezenty po chrztach komuniach bierzmowaniach. Wszystkie różnej próby, ogólnie bransoletka, 2 pierścionki, para kolczyków, trzy naszyjniki. Nie noszę, nie podoba mi się, ale chętnie bym kupiła sobie coś "swojego" i w tym chodziła. Tylko teraz pytanie jak zagospodarować to złoto? Nie wiem nic o przetapianiu, sprzedawać szkoda, bo ceny raczej marne. Zastanawiam się jak mogłabym przerobić to wszystko na jedną, ładną rzecz, nie tracąc zbyt dużo.

Zanieść do jubilera i z nim pogadać, co by mógł ładnego z tego zrobić i ile by to kosztowało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:08   #3
LaDameScandale
Przyczajenie
 
Avatar LaDameScandale
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 18
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Mam dużo złotych świecidełek, głównie prezenty po chrztach komuniach bierzmowaniach. Wszystkie różnej próby, ogólnie bransoletka, 2 pierścionki, para kolczyków, trzy naszyjniki. Nie noszę, nie podoba mi się, ale chętnie bym kupiła sobie coś "swojego" i w tym chodziła. Tylko teraz pytanie jak zagospodarować to złoto? Nie wiem nic o przetapianiu, sprzedawać szkoda, bo ceny raczej marne. Zastanawiam się jak mogłabym przerobić to wszystko na jedną, ładną rzecz, nie tracąc zbyt dużo.
U mnie w domu jak kupujemy złotą biżuterię i coś nam się już znudzi,to nigdy nie sprzedajemy,tylko przerabiamy na coś innego. Teraz jeden gruby łańcuszek przetopiłyśmy z mamą na biżuterie dla mnie i dla niej i jeszcze sporo zostało. Mama zrobiła sobie łańcuszek celebrytkę z kółeczkiem które ma dziurkę w środku i kolczyki do tego,a ja mam łańcuszek typu celebrytka z symbolem Polski Walczącej. Można robić cuda ze złota.
LaDameScandale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 11:06   #4
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Można przetopić, ale to sporo kosztuje. Lepiej sprzedać i wtedy coś kupić
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 11:22   #5
LaDameScandale
Przyczajenie
 
Avatar LaDameScandale
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 18
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Można przetopić, ale to sporo kosztuje. Lepiej sprzedać i wtedy coś kupić
Sporo? Mój łańcuszek kosztował 120zł. To chyba nie jest aż tak dużo za wymarzoną biżuterię.
LaDameScandale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:03   #6
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Można przetopić, ale to sporo kosztuje. Lepiej sprzedać i wtedy coś kupić

a skąd!!!

najlepiej wziąć i pozbierać swoje złoto, zanieść do prywatnego złotnika i poprosić o zrobienie. Surowiec (złoto) jest obecnie dość drogie (ok 220 zł za gram złota kiedy coś nowego kupujesz) - dajesz swój surowiec i płacisz ''tylko'' za robociznę. ZAWSZE opłaci się bardziej.

Mój przykład- zbliżały się moje 23 urodziny, doszłam do wniosku razem z moją mamą że złoty pierścionek będzie pamiątką na lata- wzięłam z domu stary cienki łańcuszek plus jeden złoty kolczyk koło (drugi mamie się zgubił)- razem wyszło ok 3-4 gramów- nic wielkiego, u jubilera wybrałam pierścionek mieszczący się w tej wadze (plus minus 10% ) a ja zapłaciłam (po znajomości, bo pracowałam w tym sklepie :P ) niecałe 200 zł za robociznę. I mam pierścionek 14k warty ok 600 zł za który zapłaciłam 200 i pozbyłam się lichego łańcuszka i bezużytecznego kolczyka.

Tak że poszukaj po prywatnych złotnikach, popytaj. Moim zdaniem najlepsza opcja.

Sprzedaż nigdy się nie opłaci!! dajmy na to- za nowy łańcuszek próby 14k zapłacisz w sklepie ok 220 zł za gram - a jak następnego dnia będziesz chciała go sprzedać- zapłacą ci max 80 zł za gram.

Serio, idź popytaj, rozejrzyj się
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 12:03   #7
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Moja babcia za zrobienie kolczyków ze starego złota zapłaciła 600 zł. Wg mnie to drogo zwłaszcza, że jubiler w małym mieście.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-13, 15:08   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Moja babcia za zrobienie kolczyków ze starego złota zapłaciła 600 zł. Wg mnie to drogo zwłaszcza, że jubiler w małym mieście.
Ja chciałam przerobić pierścionek po babci na bardziej nowoczesny. Jubiler zaśpiewał mi taka cenę, że kupiłabym sobie nowy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 15:14   #9
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

W zeszłym roku zrobiłam projekt kolczyków, bardzo prostych z resztą. Materiały miałam kupić i dostarczyć. Cena robocizny 1600 zł
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 15:27   #10
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Zrobienie pierścionka ze starej obrączki babci kosztowało trochę ponad 100 zł (robocizna) plus cyrkonie. Niewielkie miasto
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 16:21   #11
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

My przetopiliśmy stare złoto które mąż dostał w spadku i z tego zrobiliśmy 2 duże i grube obrączki ślubne. Zapłaciliśmy 600 zł z tego co pamiętam. Gdybyśmy chcieli takie kupić, musielibyśmy dać dużo więcej.

Może po prostu na kijowych jubilerów trafiliście?
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-14, 08:13   #12
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Mi 250powiedzial za super pierscionek.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 12:33   #13
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Przetopić, ale przeczekać ten trudny okres, bo złoto jest obecnie tanie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 09:06   #14
nola1985
Raczkowanie
 
Avatar nola1985
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Łapanów
Wiadomości: 155
Angry Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Zdecydowanie teraz nie opłaca się sprzedawać złota, bo dawno tak niskiej jego ceny nie było. Jeszcze rok temu gram był w skupie po około 110zł (próba 585), a teraz dają 85zł. Spora różnica...
nola1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 17:43   #15
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Co zrobić ze złotem, żeby się opłaciło?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
W zeszłym roku zrobiłam projekt kolczyków, bardzo prostych z resztą. Materiały miałam kupić i dostarczyć. Cena robocizny 1600 zł
zdajesz sobie sprawę w jaki sposób robi się biżuterię? z reguły są one na zasadzie formy- podstawowa forma już jest, dodaje się kamienie, oprawia się to, cała masa dłubania, szlifowania.

A ty narysowałaś według ciebie PROSTY projekt :P który zapewne opierałby się w całości na ręcznej robocie od podstawy do końca. Chyba nie myślisz że policzyliby ci za to stówkę?:P za taką misterną robotę?


Ja wybierałam pierścionek z dostępnych form. Są na rynku takie pierścionki ale na własnym projekcie mi aż tak nie zależało- jeszcze dodatkowo z zastrzeżeniem że im więcej kamieni chcę w nim mieć- tym więcej zapłacę.
Moim zdaniem uczciwe.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Moja babcia za zrobienie kolczyków ze starego złota zapłaciła 600 zł. Wg mnie to drogo zwłaszcza, że jubiler w małym mieście.
kolczyki są x2. Dwie sztuki.

pierścionek/obrączka jak widać po odpowiedziach- max do 300 zł. Jeden :P

więc to nie musi być dużo (jeszcze zależy jakie kolczyki)
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer

Edytowane przez HealthOne
Czas edycji: 2016-02-16 o 17:38
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-16 18:43:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.