Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-12, 14:09   #1
coludatlas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 38

Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?


Witam,

Lubie przegladac strone z demotywatorami, ale zauwazylam ze niektore z nich sa bardzo nietolerancyjne w stosunku np do gejow! Nie rozumiem dlaczego admini udostepniaja takie rzeczy, ale pewnie dlatego, ze one odzwierciedlaja ich wlasne poglady. Patrzac na ta strone wydaje sie ze Polska jest bardzo nietolerancyjnym krajem.
Nie wiem czy tylko ja to widze? Po co w ogole propagowac takie tresci?

Zazwyczaj staralam sie ignorowac tego typu demotywatory, ale po dzisiejszym, zatytuowanym Tolerancja i jej droga do zguby, stwierdzilam, ze dam sobie spokoj z ta strona.
coludatlas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 14:27   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dlaczego niektore demotywatory sa tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Dlatego, że ta strona to taki śmietniczek, każdy może wrzucać jakieś bzdury.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 14:30   #3
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dlaczego niektore demotywatory sa tak rasistowskie i nietolerancyjne?

dawno przestałam już ich przeglądać bo rzygać mi się chce od niektórych zamieszczanych tam treści.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 14:30   #4
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Dlaczego niektore demotywatory sa tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dlatego, że ta strona to taki śmietniczek, każdy może wrzucać jakieś bzdury.
To raz. A dwa, że na tej stronie (jak na większości stron tego typu) pojawiają się żarty, które ośmieszają również inne grupy społeczne. I tak jest pewnie w całym Internecie, nie tylko na polskich stronach.

Sama tam rzadko wchodzę, bo poziom strony drastycznie spada.
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 15:25   #5
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Dlaczego niektore demotywatory sa tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
dawno przestałam już ich przeglądać bo rzygać mi się chce od niektórych zamieszczanych tam treści.
Ja też.
Miałam wrażenie, że średnia wieku użytkowników nie przekracza 15 lat. Poza treściami rasistowskimi i homofobicznymi było tam dużo demotów i komentarzy, które obrażały kobiety. Denerwowała mnie też ciągłą agitacja wyborcza wyznawców JKM.
To od dawna nie jest strona na poziomie, szkoda nerwów. Niedługo będą znajdować się tam banery reklamujące Frondę.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 15:41   #6
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Po prostu przycisk "mocne" i "słabe" odzwierciedla poglądy bądź poczucie humoru Polaków? Większość po prostu lubi się pośmiać.

Mnie osobiście ten rozłożył na łopatki (i nie dlatego, że jestem rasistą!):
http://demotywatory.pl/4229055/Afryka
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 15:42   #7
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

nie przejmuj się, gimbaza intelektualna.
nieczęsto wchodzę na strony typu kwejk, bo zaraz się denerwuję poziomem żartów (-hej, twoja mama jest lesbijką! -no co ty? niby która........ ). ubaw stulecia.
wchodź raczej na inne strony, na tumblery, soupy, 9gag też z reguły jest ok
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 15:55   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość

Mnie osobiście ten rozłożył na łopatki (i nie dlatego, że jestem rasistą!):
http://demotywatory.pl/4229055/Afryka

tak to zabawne, że boki zrywać.

dno dna.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 16:07   #9
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Dają to co ludzie chcą oglądać i oni mają frajdę a autorzy zyski z reklam których tam nie mało
Czytać czytam pewnie bo nie ma nic innego lepszego ale nie zgadzam się z wieloma demotami, które są po prostu żałosne a nie demotywujace czy śmieszne.

I te wieczne kłótnie o polityce, gejach i facetach w rurkach.


A szkoda bo kiedyś strona była w miarę fajna, dawała do myślenia swoimi (de)motywatorami i była o wiele poziomów wyżej jak teraz.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 17:05   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Nie wiedzialam nawet, ze demotywatory jeszcze sa i ktos na nie wchodzi wow

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 17:19   #11
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

.

Edytowane przez greenlemon
Czas edycji: 2014-11-23 o 02:15
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 17:23   #12
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Cytat:
Napisane przez greenlemon Pokaż wiadomość
Ja zrezygnowałam z przegladania tej strony. Często obrażała kobiety - że głupie, że egoistki, materialistki, grube ("zap.. na aerobic!"), ze ich miejsce w kuchni, że głupsze, że feministki i samo zło itd.
Również z tego samego powodu zrezygnowałam. Czasami nie potrzebowałam kawy na pobudkę, bo tak mi niektóre demoty podnosiły ciśnienie. A jak przestałam wchodzić na tą stronę to ranek od razu zrobił się jakiś przyjemniejszy.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 17:34   #13
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

he, nie jestem sama
ja na demoty nie wchodzę od paru lat, ale wchodzę na mistrzowie - i tam taka sama gimbaza jest

też dokładnie te pojazdy po kobietach mnie doprowadzały do szczękościsku, tak jak kiedyś mogłam się z tego pośmiać, bo było tego nie za dużo i śmieszne - to ok, ale teraz, kiedy jest tego dosłownie do zarzy... to straciłam cieprliwość


jest to wynik tego, że określona grupa tam dominuje - i to nie są osoby starsze czy dojrzalsze, tylko nastolatki, które jeszcze przechodzą okres niechęci do płci przeciwnej
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 19:25   #14
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

ja już dość dawno przerzuciłam się na zagraniczne strony tego typu (choćby 9gag czy cheezburger) - większość obrazków mnie śmieszy i jest bardziej neutralna światopoglądowo.
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 19:28   #15
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Żart ma bawić a czy jest o murzynie, białym czy żółtym czy żydzie to już nieistotne, przynajmniej dla mnie. Oczywiście, nie każdego musi to śmieszyć.
Oburzacie się na żarty o gejach i bojkotujecie demotywatory ale korupcja, złodziejstwo i kłamstwa w polityce i mediach to już spoko, dalej oglądamy tvn
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 20:29   #16
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Niektóre demotywatory są rasistowskie i nietolerancyjne, ponieważ tworzą je dokładnie tacy sami ludzie - nietolerancyjni rasiści. Tudzież dzieci z gimnazjum, bo sądzę, że tego demota o murzynie stworzył ktoś właśnie w takim przedziale wiekowym.

Ale po co w ogóle taki temat? matko boska. Co ten temat wnosi? Po co to pytanie?

Chyba nikt Ci zapałek pod powieki nie wkłada i nie torturuje zmuszając do oglądania demotywatorów. Nie oglądaj i już, jak Cię urażają.
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 20:48   #17
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Cytat:
Napisane przez kukurukku Pokaż wiadomość
Żart ma bawić a czy jest o murzynie, białym czy żółtym czy żydzie to już nieistotne, przynajmniej dla mnie. Oczywiście, nie każdego musi to śmieszyć.
Oburzacie się na żarty o gejach i bojkotujecie demotywatory ale korupcja, złodziejstwo i kłamstwa w polityce i mediach to już spoko, dalej oglądamy tvn


wut? co ma jedno do drugiego? ty siebie czytasz w ogóle?
może dla ciebie nie ma znaczenia o czym jest żart, niektórych nie bawi humor rynsztokowy.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 21:15   #18
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dlatego, że ta strona to taki śmietniczek, każdy może wrzucać jakieś bzdury.


Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Ja też.
Miałam wrażenie, że średnia wieku użytkowników nie przekracza 15 lat. Poza treściami rasistowskimi i homofobicznymi było tam dużo demotów i komentarzy, które obrażały kobiety. Denerwowała mnie też ciągłą agitacja wyborcza wyznawców JKM.
To od dawna nie jest strona na poziomie, szkoda nerwów. Niedługo będą znajdować się tam banery reklamujące Frondę.
Tak bo użytkownicy to gimbaza, głównie płci męskiej. O życiu nie wiedzą nic, polityka to dla nich kosmos, wystarczył wabik w postaci legalnej trawy i tłumy już będą bić pokłony .
Fronda już też tam ostro działa na poziome swoim i demotów czyli poniżej poziomu gruntu.


Cytat:
Napisane przez kukurukku Pokaż wiadomość
Żart ma bawić a czy jest o murzynie, białym czy żółtym czy żydzie to już nieistotne, przynajmniej dla mnie. Oczywiście, nie każdego musi to śmieszyć.
Oburzacie się na żarty o gejach i bojkotujecie demotywatory ale korupcja, złodziejstwo i kłamstwa w polityce i mediach to już spoko, dalej oglądamy tvn
to że dla nas demoty to dno, nie oznacza że musimy wierzyć w to co serwuje tvn, tak przy okazji co jest dla ciebie źródłęm wiarygodnym trwam, radio z paszczą, czy w sieci a może inne prawicowe bagienko?

Gdybyś przeczytał to temat jest o demotywatorach nie o korupcji, to jakbyś się wtryniał w wątek o włosach że ważne są jeszcze perfumy, lub w ten o dzieciach z samochodami.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 00:10   #19
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

A ja akurat zauważyłam, że wśród najlepszych (najbardziej zabawnych) dowcipów, które znam, królują właśnie te rasistowskie (np. "Co to jest, okrągłe i nienawidzi Żydów?*")... Aczkolwiek wynika to zapewne bardziej z mojego zamiłowania do sarkastycznego, ironicznego i czarnego humoru aniżeli z jakichkolwiek uprzedzeń, bo często aż mi wstyd, że takie chamskie dowcipy mnie śmieszą, no ale cóż

Jeśli już bym się miała czepiać demotów, to o to, że większość jest wyjątkowo infantylna albo w ogóle nie wpisuje się w konwencję demotywatora (czyli obrazek + ironiczny i lakoniczny podpis, a nie obrazek + długaśny i/lub banalny, nic nie wnoszący podpis, ewentualnie dowcip oparty na podpisie lub banalna fraza + nic nie wnoszący obrazek).

Nie zaglądam od ładnych kilku lat, dziwi mnie, że dopiero teraz się bulwersujesz (*"Cały świat.")
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 07:11   #20
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

Tak, bawia mnie dowcipy rasistowskie, co nie znaczy ze jestem anty. Poza trwam sa jeszcze inne media, ogolnie kazda skrajnosc to zlo. No i fakt, temat o demotywatorach, nie mozna wyjsc poza jego ramy bo tragedia
Skoro tak, to fakt jest taki, ze chyba na demotywatorach NIGDY nie bylo demotywatora tylko smieszno/smutne obrazki. Prawdziwego demota widzialam na jakiejs innej stronie, jak bede przy komputerze to znajde link i wkleje.
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 07:58   #21
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Dlaczego niektóre demotywatory są tak rasistowskie i nietolerancyjne?

kukurukku, po prostu Twoje wtrącenie o TVN jest całkowicie z tyłka wzięte. To, że komuś przeszkadzają szowinistyczne albo rasistowskie demotywatory to nie znaczy, że powinien wojować z całym światem, nikt również nie napisał słowa o tym czy ogląda TVN, i czy go interesuje temat korupcji czy nie. Bez urazy, ale robisz trochę jak ci ludzie, którzy pod internetowym artykułem o zbawiennym działaniu kozłka lekarskiego piszą o Tusku, bez względu na to czy w ogóle można te tematy jakoś połączyć, czy nie.

Co do demotywatorów - nie wchodzę, czasem oglądam kilka na JM. I żeby to chociaż żarty były, to można by się było pośmiać, ja mam ciężki dowcip i potrafię odróżnić mało smaczny/taktowny żart od prawdziwego rasizmu albo homofobii. Tymczasem nie wydaje mi się, żeby tam były żarty Te, co widzę, to są raczej prawdziwe opinie (zwykle wczesnych nastolatków) o pewnych sprawach. I tak: szowinizm, rasizm, homofobia i korwinizm faktycznie świetnie się mają. Mam tylko nadzieję, że zmądrzeją choć trochę, jeśli faktycznie mają takie poglądy.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-13 08:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.