Acnatac- podrażnienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 09:28   #1
edidaniel3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 21

Acnatac- podrażnienia


Hej
Mam mały problem a mianowicie od 3 dni używam żelu acnatac na trądzik. Dostalam receptę od p.dermatolog, z zaleceniem aby smarować buzie zelem raz dziennie na noc, tak cieniutko. No i tak tez Robiłam tylko ze niestety żel bardzo podraznil i wyruszył mi skore.
Rano po przebudzeniu jakby delikatnie schodziła mi skora, mam czerwone plamy na twarzy i na dodatek buźka lekko piecze...
Smaruje buzie cretaphilem ale i tak jest nie ciekawie. Może tak powinno być? Nie wiem...
Używa któras tego żelu? Jak wrażenia? Są efekty? No i jak poradzić sobie z tym wysuszeniem?! Pomocyyyyy
edidaniel3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:59   #2
paulis16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 375
Dot.: Acnatac- podrażnienia

Mi też przez pierwsze dni stosowania Acnatacu łuszczyła się skóra wokół ust i troszkę na policzkach, ale generalnie byłam zdziwiona, że moja skóra tak dobrze toleruje ten żel, bo dermatolog przygotowywała mnie na mega łuszczenie a u mnie przebiegło to dość łagodnie. Ja, podobnie jak Ty, stosowałam Acnatac na noc, ale na to nakładałam jeszcze krem Bioderma Sebium Hydra https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-cream.html - to krem przeznaczony do skóry podrażnionej i wysuszonej na skutej kuracji dermatologicznych, rewelacyjnie nawilża, a przy tym nie zapycha i nie osłabia działania Acnatacu. Jest niestety dość drogi i przy tym mało wydajny, ale bardzo mi podpasował i moja skóra go polubiła, a rzadko zdarza się, żeby tak fajnie tolerowała jakiś krem. Tak więc polecam Tak z ciekawości zapytam, dermatolog oprócz Acnatacu przepisała Ci coś nawilżającego? Czy wspomniany przez Ciebie Cetaphil zaczęłaś stosować sama na własną rękę?

A, jeszcze co jakiś czas, średnio 1-2 w tygodniu robiłam sobie maseczkę nawilżającą z La Roche Posay dokładnie tę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wilzajaca.html i myślę, że ona też dużo zdziałała, bo przy stosowaniu samego kremu co kilka dni miałam takie nieestetyczne odstające skórki na twarzy, nawet po nałożeniu makijażu było je widać :/ A po zastosowaniu maseczki miałam twarz mega nawilżoną i co ważne, to nawilżenie utrzymywało mi się kilka dni i kilka dni miałam spokój ze skórkami Także polecam, jest bardzo wydajna. Kupuje się po 2 saszetki a jedna taka saszetka starcza na 3-4 razy, jest też często w promocji w Super Pharm
paulis16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:59   #3
edidaniel3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 21
Dot.: Acnatac- podrażnienia

Cetaphil kupilam jakiś czas temu bo miałam wysuszona skore po benzacne który uzylam raz i podziekowalam, natomiast dermatolog nic nawilzajacego mi nie poleciła ... Nie wiedziałam ze ten antybiotyk jest aż tak mocny :\
Cethapil niezle nawilza, ale najbardziej martwia mnie te czerwone/pomarańczowe plamy które pojawiły się gdzieniegdzie na buzi Miałas cos takiego?
Na pewno będę musiała sobie zakupić ta maseczke z la rosche posay... Dobrze wpominam kremik z tej firmy wiec ciesze się ze mi ja polecilas Mam nadzieje ze to jakoś ustąpi a jeśli nie lece do dermatologa ... Tylko szkoda gdybym odstawila ten acnatac bo drogie to cudenko jest i nie chce żeby lezało nieużywane :\ Jak myślisz? Odstawić na jakiś CAS acnatac czy to jednak minie ?
Dziękuje bardzo za odpowiedz
A jutro lece po maseczke ^^

Edytowane przez edidaniel3
Czas edycji: 2015-02-08 o 15:01
edidaniel3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:23   #4
edidaniel3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 21
Dot.: Acnatac- podrażnienia

Cytat:
Napisane przez paulis16 Pokaż wiadomość
Mi też przez pierwsze dni stosowania Acnatacu łuszczyła się skóra wokół ust i troszkę na policzkach, ale generalnie byłam zdziwiona, że moja skóra tak dobrze toleruje ten żel, bo dermatolog przygotowywała mnie na mega łuszczenie a u mnie przebiegło to dość łagodnie. Ja, podobnie jak Ty, stosowałam Acnatac na noc, ale na to nakładałam jeszcze krem Bioderma Sebium Hydra https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-cream.html - to krem przeznaczony do skóry podrażnionej i wysuszonej na skutej kuracji dermatologicznych, rewelacyjnie nawilża, a przy tym nie zapycha i nie osłabia działania Acnatacu. Jest niestety dość drogi i przy tym mało wydajny, ale bardzo mi podpasował i moja skóra go polubiła, a rzadko zdarza się, żeby tak fajnie tolerowała jakiś krem. Tak więc polecam Tak z ciekawości zapytam, dermatolog oprócz Acnatacu przepisała Ci coś nawilżającego? Czy wspomniany przez Ciebie Cetaphil zaczęłaś stosować sama na własną rękę?

A, jeszcze co jakiś czas, średnio 1-2 w tygodniu robiłam sobie maseczkę nawilżającą z La Roche Posay dokładnie tę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wilzajaca.html i myślę, że ona też dużo zdziałała, bo przy stosowaniu samego kremu co kilka dni miałam takie nieestetyczne odstające skórki na twarzy, nawet po nałożeniu makijażu było je widać :/ A po zastosowaniu maseczki miałam twarz mega nawilżoną i co ważne, to nawilżenie utrzymywało mi się kilka dni i kilka dni miałam spokój ze skórkami Także polecam, jest bardzo wydajna. Kupuje się po 2 saszetki a jedna taka saszetka starcza na 3-4 razy, jest też często w promocji w Super Pharm
-------------------
Cetaphil kupilam jakiś czas temu bo miałam wysuszona skore po benzacne który uzylam raz i podziekowalam, natomiast dermatolog nic nawilzajacego mi nie poleciła ... Nie wiedziałam ze ten antybiotyk jest aż tak mocny :\
Cethapil niezle nawilza, ale najbardziej martwia mnie te czerwone/pomarańczowe plamy które pojawiły się gdzieniegdzie na buzi Miałas cos takiego?
Na pewno będę musiała sobie zakupić ta maseczke z la rosche posay... Dobrze wpominam kremik z tej firmy wiec ciesze się ze mi ja polecilas Mam nadzieje ze to jakoś ustąpi a jeśli nie lece do dermatologa ... Tylko szkoda gdybym odstawila ten acnatac bo drogie to cudenko jest i nie chce żeby lezało nieużywane :\ Jak myślisz? Odstawić na jakiś CAS acnatac czy to jednak minie ?
Dziękuje bardzo za odpowiedz
A jutro lece po maseczke ^^
edidaniel3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 17:51   #5
Kaarolekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 35
Dot.: Acnatac- podrażnienia

Również używam Acnatacu, lada dzień minie 2 tydzień.
Do nawilżania również stosuje Cetaphil do cery trądzikowej.

Skóra jest mocno zaczerwieniona szczególnie po nałożeniu kremu.
Najgorsze jest to, że złuszczona skóra po paru godzinach przedostaje się przez krem i staje się widoczna, co oczywiście jest mało estetyczne..
Gdyby nie fakt, że teraz jest sesja i większość czasu siedzę w domu, to pewnie odstawiłbym ten lek, a tak zdecydowałem do końca lutego dokończyć tubkę i sprawdzić efekty.

Ten lek tak chyba już ma niestety...
Kaarolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 18:18   #6
Nelly1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Acnatac- podrażnienia

Witam. Używam Acnatac od miesiąca i strasznie świeci mi się po nim buzia. Zastanawiam się czy nie przerwać stosowania. Choć na pryszcze działa, ale świecenie się jak psu jaj** też mi przeszkadza.
Nelly1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 13:57   #7
paulis16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 375
Dot.: Acnatac- podrażnienia

Cytat:
Napisane przez edidaniel3 Pokaż wiadomość
-------------------
Cetaphil kupilam jakiś czas temu bo miałam wysuszona skore po benzacne który uzylam raz i podziekowalam, natomiast dermatolog nic nawilzajacego mi nie poleciła ... Nie wiedziałam ze ten antybiotyk jest aż tak mocny :\
Cethapil niezle nawilza, ale najbardziej martwia mnie te czerwone/pomarańczowe plamy które pojawiły się gdzieniegdzie na buzi Miałas cos takiego?
Na pewno będę musiała sobie zakupić ta maseczke z la rosche posay... Dobrze wpominam kremik z tej firmy wiec ciesze się ze mi ja polecilas Mam nadzieje ze to jakoś ustąpi a jeśli nie lece do dermatologa ... Tylko szkoda gdybym odstawila ten acnatac bo drogie to cudenko jest i nie chce żeby lezało nieużywane :\ Jak myślisz? Odstawić na jakiś CAS acnatac czy to jednak minie ?
Dziękuje bardzo za odpowiedz
A jutro lece po maseczke ^^
To trochę nierozsądne ze strony Twojej dermatolog, że nie poleciła Ci żadnego kremu nawilżająco-kojącego... Ja nie miałam czerwonych plam, tylko strasznie wysuszone usta i skórę wokół ust. Ale krem z Biodermy dosyć dobrze nawilżał i nie musiałam z tego powodu przerywać kuracji. A jak już odkryłam maseczkę z La Roche to już w ogóle zaczęłam panować do końca nad tym łuszczeniem. Jak tylko skórki były bardzo widoczne, nakładałam maseczkę i skóra była mega nawilżona i miałam spokój ze skórkami na kilka dni.

Jeśli wychodzą Ci czerwone plamy to ja bym odstawiła na 3-4 dni acnatac i przez ten czas ostro nawilżała skórę jakimś nawilżająco-kojącym kremem, niczym wysuszającym np z kwasami, bo to dodatkowo by jeszcze bardziej wysuszyło skórę. Po powrocie do Acnatacu skóra powinna już lepiej znosić ten lek. Moja dermatolog sama powiedziała mi, że jak wystąpią duże podrażnienia, to żeby zrobić przerwę małą, bo nie ma się co na siłę męczyć.
paulis16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 12:06   #8
Kaarolekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 35
Dot.: Acnatac- podrażnienia

3 tygodnie stosowania, skóra przez cały czas się łuszczyła masakrycznie, po nałożeniu Acnatacu ustawało, a po kremie nawilżającym cała twarz czerwona i piekąca. Bez nawilżenia chyba bym zwątpił... W poniedziałek powrót na uczelnie więc trzeba ogarnąć twarz...

Teraz została mi tylko herbata z bratka 2x dziennie, na dzień i na noc Cetaphil do cery trądzikowej + po 2 godzinach punktowo Klindacin T.

Podsumowując: nie dałem rady. :/
Kaarolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 13:06:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.