Zawód księgowa/księgowy - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-07, 20:12   #1621
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam wszystkich!
Chciałabym poznać Waszą opinię na następującą sytuację:
Od 4 lat pracuję w innej branży (administracja) i chce się przekwalifikować. W czerwcu skończyłam kurs księgowości i zdałam egzamin na księgowego. Szukam pracy w nowym zawodzie jako pomoc księgowej i tu niestety powstał problem - nie mam doświadczenia. Nie mam możliwości rzucić mojej obecnej pracy i pójść na praktyki czy staż, bo zwyczajnie nie będę miała z czego żyć.
Jak myślicie czy mam jakieś szanse na znalezienie pracy czy to porywanie się z motyką na słońce?
Byłam już na kilku rozmowach i niestety nie udało się... Zastanawiam się czy może podałam za wysokie oczekiwania finansowe. Na ile powinnam liczyć na początek?
Czy wysyłanie CV do biur rachunkowych, tak bez ogłoszeń ma sens?

Przyznam, że zaczynam się dołować i tracić wiarę w sukces...

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 20:17   #1622
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Kaelea mysle ze sens jest, ok pol roku temu kolezanka z pracy tez administracji bez doswiadczenia dostala sie do biura rachunkowego jednak nie wiem o jakich wynagrodzeniach mowa.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 12:16   #1623
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Chciałabym poznać Waszą opinię na następującą sytuację:
Od 4 lat pracuję w innej branży (administracja) i chce się przekwalifikować. W czerwcu skończyłam kurs księgowości i zdałam egzamin na księgowego. Szukam pracy w nowym zawodzie jako pomoc księgowej i tu niestety powstał problem - nie mam doświadczenia. Nie mam możliwości rzucić mojej obecnej pracy i pójść na praktyki czy staż, bo zwyczajnie nie będę miała z czego żyć.
Jak myślicie czy mam jakieś szanse na znalezienie pracy czy to porywanie się z motyką na słońce?
Byłam już na kilku rozmowach i niestety nie udało się... Zastanawiam się czy może podałam za wysokie oczekiwania finansowe. Na ile powinnam liczyć na początek?
Czy wysyłanie CV do biur rachunkowych, tak bez ogłoszeń ma sens?

Przyznam, że zaczynam się dołować i tracić wiarę w sukces...

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
A może zaczniesz od korporacji? One biorą do księgowości na juniora bez doświadczenia i często też bez wiedzy, a Ty tę masz. Warunek to znajomość angielskiego.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 21:03   #1624
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dzięki za odpowiedzi!

Do korporacji też wysyłam CV i jak na razie byłam na kilku rozmowach. Chyba właśnie ten angielski u mnie kuleje...
Próbuję dalej i pocieszam się, że mam komfort posiadania obecnie pracy (nielubianej ale zawsze jest grosz)

Dziś byłam na kolejnej rozmowie i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jedyne co mnie martwi to czas dojazdu - prawie 2 godziny w jedną stronę. Będę miała poważny dylemat jak jednak będą mnie chcieli tam zatrudnić.
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 17:12   #1625
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi!

Do korporacji też wysyłam CV i jak na razie byłam na kilku rozmowach. Chyba właśnie ten angielski u mnie kuleje...
Próbuję dalej i pocieszam się, że mam komfort posiadania obecnie pracy (nielubianej ale zawsze jest grosz)

Dziś byłam na kolejnej rozmowie i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jedyne co mnie martwi to czas dojazdu - prawie 2 godziny w jedną stronę. Będę miała poważny dylemat jak jednak będą mnie chcieli tam zatrudnić.
Nie możesz się przeprowadzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 21:10   #1626
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Przeprowadzka to w moim przypadku nierealna opcja (sprawy osobiste).

Siedzę jak na szpilkach bo z jednej strony bardzo chce dostać tę pracę a z drugiej 4 godziny dojazdu dziennie plus 8 godzin pracy powoduje, że w domu będę tylko spać.
Jak myślicie szukać dalej czegoś bliżej czy łapać pierwsze co się trafi pomimo niedogodności?
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 21:47   #1627
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Przeprowadzka to w moim przypadku nierealna opcja (sprawy osobiste).

Siedzę jak na szpilkach bo z jednej strony bardzo chce dostać tę pracę a z drugiej 4 godziny dojazdu dziennie plus 8 godzin pracy powoduje, że w domu będę tylko spać.
Jak myślicie szukać dalej czegoś bliżej czy łapać pierwsze co się trafi pomimo niedogodności?
Ja mam do pracy 10 minut pieszo. Nie wyobrażam sobie dojeżdżać tyle czasu. Życie mamy tylko jedno. Sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz czas poświęcić na dojazd ? To aż 4 godziny. Gdyby to były 2 to pewnie nikt by się nie zastanawiał. Wiele ludzi tak dojeżdża, ale to są aż 4 h. Jesteś w stanie poświęcić swoje prywatne życie na dojazd do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 09:23   #1628
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Przeprowadzka to w moim przypadku nierealna opcja (sprawy osobiste).

Siedzę jak na szpilkach bo z jednej strony bardzo chce dostać tę pracę a z drugiej 4 godziny dojazdu dziennie plus 8 godzin pracy powoduje, że w domu będę tylko spać.
Jak myślicie szukać dalej czegoś bliżej czy łapać pierwsze co się trafi pomimo niedogodności?
Ja w tej chwili dojeżdżam 2 godziny, na szczęście tylko na czas umowy na okres próbny, jak się sprawdzę mają mnie przenieść do bliższego oddziału.
Obiecałam sobie, że nigdy więcej. Wstaję o 5, wychodzę z domu o 6, wracam o 18. Mam dla siebie 3 godziny bo o 21 już muszę być w łóżku żeby się wyspać.
Wszystko zależy od Ciebie. Odpowiedz sobie na pytanie: żyjesz po to żeby pracować czy pracujesz po to żeby żyć.
Ja znam osoby, które mają tak wiele dodatkowych zajęć po pracy, że do domu wracają tylko spać i są bardzo zadowolone ze swojego trybu życia. Inni pracują po 12 godzin i też są szczęśliwi. Ja z kolei nie wyobrażam sobie tego, nie dałabym rady na dłuższą metę.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 17:41   #1629
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
To prawda. Ofert jest sporo. Polecam pracuj.pl. Tam chyba najwięcej ludzi dzwoni. Nie ma sensu być w jednym miejscu jak mamy świadomość, że może być lepiej.
Pamiętam jak szukałam pracy i niektórzy reagowali na moje wymagania finansowe jakbym zwariowała, a te większe firmy normalnie, a nawet jak się potem okazało nie wymagałam dużo. Nie zarabiam źle, więc trzeba się cenić, a praca się znajdzie prędzej czy później. pamiętam, że na studiach pracowałam w biurze rachunkowym pięcioosobowym. Dali mi 1200 netto, a pracy było tyle, że po 12 h można było siedzieć i tak by się nie skończyło. Szybko uciekłam
Ale to było prawie 9 lat temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, a jak długo szukałaś pracy? Ja mieszkam w średniej wielkości mieście, na razie byłam na 3 rozmowach i chyba za wysokie oczekiwania finansowe podaje. Teraz mija tydzień jak jestem bez pracy i chciałabym najpóźniej w październiku zacząć pracować.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 17:51   #1630
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

1.5 miesiąca. Szukałam pracy tylko w Warszawie. Byłam tydzień bezrobotna
W poprzedniej pracy złożyłam wypowiedzenie i zaczęłam szukać pracy. Po 4 latach pracy w jednym miejscu powiedziałam dość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham książki

Edytowane przez Esia_90
Czas edycji: 2017-09-10 o 17:54
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 17:56   #1631
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

To super, że długo nie byłaś bezrobotna.Więc zwolniłaś się jak jeszcze nie miałaś zapewnionej następnej pracy?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 18:20   #1632
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja szukałam pracy 1 miesiąc, mając za sobą tylko parę miesięcy doświadczenia. Trzeba brać jednak pod uwagę, że nie mając w ogóle doświadczenia jest jednak trochę trudniej , ale wszystko jest do zrobienia.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 18:55   #1633
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

mam kilkuletnie doświadczenie w księgowości, chyba niepotrzebnie panikuje . Na początku cieszyłam się że odpocznę, ale teraz po tygodniu z chęcią już bym poszła do pracy
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 18:59   #1634
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
To super, że długo nie byłaś bezrobotna.Więc zwolniłaś się jak jeszcze nie miałaś zapewnionej następnej pracy?
Tak to było szaleństwo, ale tak wyszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 20:49   #1635
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Ja w tej chwili dojeżdżam 2 godziny, na szczęście tylko na czas umowy na okres próbny, jak się sprawdzę mają mnie przenieść do bliższego oddziału.
Obiecałam sobie, że nigdy więcej. Wstaję o 5, wychodzę z domu o 6, wracam o 18. Mam dla siebie 3 godziny bo o 21 już muszę być w łóżku żeby się wyspać.
Wszystko zależy od Ciebie. Odpowiedz sobie na pytanie: żyjesz po to żeby pracować czy pracujesz po to żeby żyć.
Ja znam osoby, które mają tak wiele dodatkowych zajęć po pracy, że do domu wracają tylko spać i są bardzo zadowolone ze swojego trybu życia. Inni pracują po 12 godzin i też są szczęśliwi. Ja z kolei nie wyobrażam sobie tego, nie dałabym rady na dłuższą metę.
Faktycznie 12 godzin poza domem to dla mnie masakra. Chyba wszystko zależy od osoby, ja jako domatorka mogę się strasznie męczyć spędzając codziennie tyle czasu w podróży.
Jutro mam wolne i pojadę tam zobaczyć ile mi to zajmie. Zdecyduje bardzo świadomie

W najgorszym wypadku będę szukać nadal ale gdzieś bliżej - nauka na przyszłość - przed wysłaniem CV sprawdzać jaki jest dojazd do firmy

Mam nadzieję, że i mi się uda szybko coś fajnego znaleźć - trzymajcie kciuki.
Dzięki za wsparcie i rady. Dam znać jak mi idą dalsze rozmowy i poszukiwania
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 12:01   #1636
Sofia900
Raczkowanie
 
Avatar Sofia900
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 48
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja tez nie mam nerwów jeśli chodzi o tak długie dojazdy. A co do pracy w księgowości, to wydaje mi się, ze to jest akurat branża gdzie stale się kogoś szuka. Pod tym adresem pomorskie-praca.pl/zawody-z-gwarancja-zatrudnienia macie więcej o przyszłościowych zawodach….
Sofia900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 13:40   #1637
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Jak w Warszawie stoją zarobki w księgowości ?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 10:31   #1638
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Zależy od firmy oraz od twojego doświadczenia. Wiedłki są dość rozległe.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 16:37   #1639
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Szukałam tematu, ale nic nie znalazłam, a ponieważ zawód dość pokrewny - czy są tu jakieś kadrowe?
Mam parę pytań a konkretnie - jak zaczynałyście? Czy samo szkolenie ze Stowarzyszenia Księgowych wystarczy? Czy któraś z was się przebranżowiła z innego, pokrewnego zawodu? Czy łatwo jest się odnaleźć na rynku pracy? Czy jest to doceniany zawód (zarobki, pozycja w organizacji, perspektywy)? Czy warto zrobić studia podyplomowe w tym kierunku?
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 05:53   #1640
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Szukałam tematu, ale nic nie znalazłam, a ponieważ zawód dość pokrewny - czy są tu jakieś kadrowe?
Mam parę pytań a konkretnie - jak zaczynałyście? Czy samo szkolenie ze Stowarzyszenia Księgowych wystarczy? Czy któraś z was się przebranżowiła z innego, pokrewnego zawodu? Czy łatwo jest się odnaleźć na rynku pracy? Czy jest to doceniany zawód (zarobki, pozycja w organizacji, perspektywy)? Czy warto zrobić studia podyplomowe w tym kierunku?
Ja zajmuje się płacami. Jestem po fir. Mam wszystkie kursy z kadr/płac zrobione w Stowarzyszeniu. Ja polecam. Najłatwiej zacząć aplikując na stanowisko asystenckie i zapisać się na kurs. Bardzo szybko można awansować lub po jakiś doświadczeniu zmienić pracę. Ja miałam bardzo mało doświadczenie jak ostatnio zmieniałam prace. Te kursy były jednym z czynników czemu wybrali mnie.
Zarobki w Warszawie są całkiem niezłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 18:38   #1641
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Esia_90 Pokaż wiadomość
Ja zajmuje się płacami. Jestem po fir. Mam wszystkie kursy z kadr/płac zrobione w Stowarzyszeniu. Ja polecam. Najłatwiej zacząć aplikując na stanowisko asystenckie i zapisać się na kurs. Bardzo szybko można awansować lub po jakiś doświadczeniu zmienić pracę. Ja miałam bardzo mało doświadczenie jak ostatnio zmieniałam prace. Te kursy były jednym z czynników czemu wybrali mnie.
Zarobki w Warszawie są całkiem niezłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zastanawiałam się nad tym kursem, ale chyba dopiero latem się zapiszę bo nie ogarnę naraz i studiów i kursu - finansowo i czasowo.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 14:27   #1642
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Szukałam tematu, ale nic nie znalazłam, a ponieważ zawód dość pokrewny - czy są tu jakieś kadrowe?
Mam parę pytań a konkretnie - jak zaczynałyście? Czy samo szkolenie ze Stowarzyszenia Księgowych wystarczy? Czy któraś z was się przebranżowiła z innego, pokrewnego zawodu? Czy łatwo jest się odnaleźć na rynku pracy? Czy jest to doceniany zawód (zarobki, pozycja w organizacji, perspektywy)? Czy warto zrobić studia podyplomowe w tym kierunku?
Ja pracuje w kadrach i płacach. Zaczynałam od kursu i 3-miesięcznego stażu. Potem od razu samodzielne stanowisko. Jak już się ma trochę doświadczenia, to pracę łatwo znaleźć, ale ja pracuję w Lublinie i tutaj zarobki marne .
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 07:35   #1643
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wbrew opinii o księgowych, to ludzie o bardzo otwartych umysłach i szerokich horyzontach, muszą znać się na wielu sprawach. Tym bardziej, że obecnie księgowość to nie tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych a inne usługi xxx w których zakres wchodzi wiele rzeczy, a o kwestiach prawnych już nie wspominając.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-18 o 08:17 Powód: reklama link
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 12:42   #1644
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć, szukam kursu program Płatnik i/lub Symfonia, najlepiej internetowy z certyfikatem. Możecie coś polecić?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:31   #1645
jagienko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć,
skończyłam I stopień z księgowości w skwp w Lublinie. Obecnie pracuję w administracji i nie jestem zadowolona, od dobrych kilku lat robię non stop to samo, nie mam żadnych perspektyw rozwoju i mam już serdecznie dość. Kasa też nie taka, żeby jej żałować... Dlatego postanowiłam iść w stronę księgowości, choć to dla mnie nowość, do tej pory miałam jedynie do czynienia z opisywaniem i dekretowaniem faktur W obecnej pracy mam do czynienia z pilnowaniem wydatków, cyferkami, tabelkami itd, jestem raczej skrupulatna i dokładna. Ale to tyle Teraz idę na II stopień i za jakiś czas chcę zacząć szukać pracy. Czy ktoś ma jakieś pojęcie o rynku pracy dla początkujących księgowych w Lublinie? Jak i gdzie szukać? Od razu dodam, że o ile i tak moje zarobki nie są wysokie i nie mam jakichś wielkich wymagań co do wypłaty, o tyle żaden staż czy praktyki w grę nie wchodzą.
jagienko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 19:07   #1646
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Czy robienie policealnej z rachunkowości + studiów na ZZL ma sens? Może nie stricte jako księgowa, ale do pracy w kadrach?
Czy na ludzi po policealnej patrzą jak na głupka?

Zastanawiam się, czy nie zmienić drogi...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 20:26   #1647
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Po skończeniu kursu księgowości, bez doświadczenia z poprzedniej pracy i ze studiami oddalonymi lata świetlne od księgowości udało mi się znaleźć pracę w burze rachunkowym.
Pracuję tam dopiero drugi miesiąc, nadal wszystko jest dla mnie dość przytłaczające - jeszcze tyle nauki przed mną, ale się nie poddaję!
Uważam, że warto próbować bo nie ma sensu tkwić w pracy, która nie rozwija. Do odważnych świat należy!
Na początku szukania pracy miałam wielkie wątpliwości czy ktoś mnie będzie chciał zatrudnić skoro jestem tylko po kursie, ale udało się!
Życzę i Wam powodzenia!
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 21:09   #1648
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Po skończeniu kursu księgowości, bez doświadczenia z poprzedniej pracy i ze studiami oddalonymi lata świetlne od księgowości udało mi się znaleźć pracę w burze rachunkowym.
Pracuję tam dopiero drugi miesiąc, nadal wszystko jest dla mnie dość przytłaczające - jeszcze tyle nauki przed mną, ale się nie poddaję!
Uważam, że warto próbować bo nie ma sensu tkwić w pracy, która nie rozwija. Do odważnych świat należy!
Na początku szukania pracy miałam wielkie wątpliwości czy ktoś mnie będzie chciał zatrudnić skoro jestem tylko po kursie, ale udało się!
Życzę i Wam powodzenia!
Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź Bardzo się cieszę, że znalazłaś pracę i trzymam kciuki za dalszy rozwój
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 21:50   #1649
jagienko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Kaeleo, super, takie przykłady pozytywnie mnie nastrajają i dzięki temu mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę w nowym zawodzie 😀 Mam niestety poczucie zmarmowania. ostatnich 2-3 lat, kiedy to czekałam na nie wiadomo co, że może coś się samo zmieni... Ale pewnie lepiej wziąć się w garść późno niż wcale😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jagienko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 12:19   #1650
ksiegowy_z_ksiezyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Drogie Księgowe, Drodzy Księgowi - jak sobie radzicie w pracy? Coś się zmieniło od ostatniej mojej wizyty tutaj? Robiliście już JPK?

Bo u mnie się zmieniło, na gorsze Krótko mówiąc, na pokładzie jest pożar.

Edytowane przez ksiegowy_z_ksiezyca
Czas edycji: 2018-02-11 o 12:20
ksiegowy_z_ksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.