Prosze was o porade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 15:39   #1
ula2756
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 110
Red face

Prosze was o porade


Witam, mam pytanie a wlaściwie prosze Was o porade. Moj problem polega na tym ze odkad sięgam pamięcią miałam dużo zaskórników, przebarwień na twarzy... bylam kilka razy u kosmetyczki na oczyszczaniu ale to bez sensu w moim przypadku - bo kilka dni i to samo co było wcześniej. Bylam u dermatologa ale nie moge powiedziec zeby wykazał sie profesjonalnimzem - zadnych badań, zadnego niczego! zapisała mi tylko maść za 180 zl i to wszystko - nic nie pomogła. Twarz myje codziennie tonikami, żelami i nic, nic, nic... ciągle to samo Dodam również ze cera mi sie przetłuszcza. Co polecacie? Ide teraz do pracy więc koszty nie mają znaczenie większego.

Moj plan jest taki zeby isc do porzadnego dermatologa (tylko gdzie?), gdzie wykonają mi badania, porządne leki czy coś... zacząc stosować się do zaleceń... a między czasie może isc na złuszczanie naskórka? (to sie chyba nazywa mikrodermabrazja czy jakos tak)...

Chce poprostu zrobic coś zeby miec cere jednolitą i czystą... Prosze Was o porade. Dziękuje
__________________
"Jednak nadchodzi moment,
kiedy trzeba iść do przodu.

Pomyśleć czasami o sobie.
Zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie..."
ula2756 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:56   #2
tg2d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Prosze was o porade

rownież czekam na odpowiedz
tg2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:20   #3
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Prosze was o porade

posiadasz rowniez tradzik czy tlyko zaskórniki
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:41   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Prosze was o porade

Cytat:
Napisane przez ula2756 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie a wlaściwie prosze Was o porade. Moj problem polega na tym ze odkad sięgam pamięcią miałam dużo zaskórników, przebarwień na twarzy...
I rozumiem, ze skoro mamy na Wizażu jakieś milion wątków dotyczących pielęgnacji skóry jaką masz trzeba było założyć nowy wątek ? Wystarczy przejrzeć dosłownie kilka wątków, no ręce opadają ...

Cytat:
Twarz myje codziennie tonikami, żelami i nic, nic, nic... ciągle to samo
Wymień.

Cytat:
Moj plan jest taki zeby isc do porzadnego dermatologa (tylko gdzie?),
Oczywiście wcale nie ma wątku dotyczącego polecanych dermatologów na samej górze głównej strony tego podforum ... Ale po co sie wysilać, żeby go przejrzeć, lepiej przysporzyć pracy moderatorowi.

Cytat:
zacząc stosować się do zaleceń... a między czasie może isc na złuszczanie naskórka? (to sie chyba nazywa mikrodermabrazja czy jakos tak)...
Na razie na nic nie iśc, tylko znaleźc lekarza we wspomnianym watku i wypisz nam rzeczy, których używasz do pielęgnacji.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 17:46   #5
ula2756
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 110
Dot.: Prosze was o porade

Używam:

Garnier żel 3w1 - i caly zestaw z garnier czysta skóra krem zel i tonik. Mialam jeszcze oksy i rozne ale wsumie garnier to juz ostatnio często. Benzacne rownież. Trądziku nie mam jedynie zaskórniki - twarz mi sie w lecie strasznie przetłuszcza. Co do Twojego zirytowania to przepraszam za niektóre pytania faktycznie mogłam poszukać po innych wątkach
__________________
"Jednak nadchodzi moment,
kiedy trzeba iść do przodu.

Pomyśleć czasami o sobie.
Zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie..."
ula2756 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:05   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Prosze was o porade

Cytat:
Napisane przez ula2756 Pokaż wiadomość
Używam:
Garnier żel 3w1 - i caly zestaw z garnier czysta skóra krem zel i tonik. Mialam jeszcze oksy i rozne ale wsumie garnier to juz ostatnio często. Benzacne rownież.
Kosmetyki, których używasz wysuszają skórę tłustą. Skóra tłusta dostaje informację, że jest wysuszana, więc produkuje jeszcze więcej sebum - stąd Twoje nadmierne przetłuszczanie.
Skórę tłustą należy nawilżać, żeby się unormowała i przestała sama produkować tyle tłuszczu.

Jeśli nie masz trądziku a chcesz się pozbyć zaskórników i przebarwień Twoja pielęgnacja powinna wyglądać następująco:

- żel do mycia Effaclar lub Avene Cleanance
- na noc: emulsja złuszczająca Lysanel lub Effaclar K; byłabym bardziej za Lysanelem
- co druga noc: krem Calendulacreme z cynkiem Babydream
- na dzień - nawilżający filtr 40 lub 50 (może być Iwostin)

Dodatkowo: tonik Melisa, maseczka Lirene z glinką i białą herbatą, maseczka Himalaya Herbals z miodli indyjskiej oraz błotna.
Twarz wycieraj tylko ręcznikami papierowymi.

Jeśli po zużyciu tubkli Lysanelu nadal będizesz miała przebarwienia możesz na jesień (październik) wybrać sie do gabinetu lekarskiego na peeling kwasowy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:32   #7
ula2756
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 110
Dot.: Prosze was o porade

Dziękuje Ci strasznie!!! zastosuje się do Twoich zaleceń. Wierze że to pomoże Dziekuje raz jeszcze

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

a mam pytanie jeszcze do Ciebie jakbyś mogła mi doradzić, ogólnie czy moglabym stosować w ciągu dnia bibułki matujące? np clean&clear ? czy to by jakos kolidowało? może tak zeby mi sie skóra nie świecila wciagu dnia - jak myslisz?
__________________
"Jednak nadchodzi moment,
kiedy trzeba iść do przodu.

Pomyśleć czasami o sobie.
Zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie..."
ula2756 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 18:35   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Prosze was o porade

Cytat:
Napisane przez ula2756 Pokaż wiadomość
a mam pytanie jeszcze do Ciebie jakbyś mogła mi doradzić, ogólnie czy moglabym stosować w ciągu dnia bibułki matujące? np clean&clear ? czy to by jakos kolidowało? może tak zeby mi sie skóra nie świecila wciagu dnia - jak myslisz?
Spróbuj odciskać lekko nadmiar sebum chusteczką higieniczną, którą przykładasz na sekundę i zdejmujesz starając się nie pocierać twarzy, bo naruszysz warstwę filtra.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:44   #9
ula2756
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 110
Dot.: Prosze was o porade

Dziękuje
__________________
"Jednak nadchodzi moment,
kiedy trzeba iść do przodu.

Pomyśleć czasami o sobie.
Zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie..."
ula2756 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 13:21   #10
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Prosze was o porade

Również polecam linie Effaclar, zarówno zel jak i krem oczywiscie do cery tradzikowej. ostatnio wyszedl nowy kosemtyk z L'oreal Pure Zone zel+maska i osobno peeling, skusilam sie i calkiem fajny odblokowuje pory, zaskorniki sa , ale mniej widoczne i wygladzona cera. polecam takze maseczke z zielonej glinki.
pozdrawiam.
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.