Czy trądzik w ogóle można wyleczyć? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-07, 15:59   #61
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Wspolczuje.... nie wiem po co lekarze daja komus takie leki skoro ogolnie wiadomo ze to nie pomaga.... moja dermatolog(mimo ze z przychodni...)odrazu odradzila mi tabletki antykoncepcyjne w celu leczania tradziku. Moim zdanie najlepsze sa antybiotyki doustne lub miejscowe a jesli ktos ma mniej natezona postac tej choroby to bardzo polecam benzacne(dla mnie byl swietny),on co prawda wysusza naskorek,no ale jak wiadomo do skory tradzikowej trzeba uzywac preparatow antytradzikowych ale najlepiej nawilzajacych.A pozatym to rumianek jest bardzo dobry do przemywania skory i lipa, ktora zmiekcza naskorek.Podobno dobry jest tez Skinoren ale mi nie pomogl ani troche...
Czy ktos probowal takiej masci czy kremu Silcon Skin???? Bo nie wiem czy jest dobry a dolaczylabym go sobie do Zinerytu...
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 09:28   #62
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Silicol Skin to rodzaj maseczki oczyszczajacej, naklada sie ja 2 razy dziennie. Trudno ocenic mi jej dzialanie, poniewaz rownolegle uzywalam innych lekarstw do smarowania twarzy. Ogolnie jednak kombinacja ta dobrze mi sluzyla.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 10:46   #63
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

A, tak sie zastanawiam, bo ja uzywam do mycia twarzy pianke Pure Zone,tonik Benzacne i krem Ziaja - Tin Tin, zastanawiam sie czy moze polecilybyscie cos lepszego, tzn. moim zdaniem ta pianka jest swietna, to najlepszy kosmetyk do mycia skory jaki mialam(a bylo ich bardzo wiele) ale moze jest cos lepszego??Bo wiem, ze niektorzy myja twarz mydlem, mi to akurat niezbyt pasuje jako ze skladniki zawarte w mydle podrazniaja skore, jednoczesnie wysuszajac naskorek i nie dajac mu zadnych substancji nawilzajacych, ochronnych, itd.... Mydlo rowniez oczyszcza jedynie wierzch skory, a do mnie przemawiaja jedynie srodki gleboko oczyszczajace.
Jakie jest wasze zdanie??
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 10:54   #64
gulinetka
Raczkowanie
 
Avatar gulinetka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 34
Talking Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

O rany jak to to wszystko przeczytalam to mi lepiej ze ja nie jestem osamotniona z podobnymi problemamipocieszajace. Bo raczej na ulicach widuje dziewczyny z buzkami jak z"wody" prosto z okladki dochodzilam do wniosku ze jestem jakis gatunek odosobniny hahah
__________________
"Kobieta bez piegow jest jak niebo bez gwiazd"
gulinetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 13:02   #65
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

ja używałam silicon skin i mnie strasznie podrażnał ale mojemu bratu sporo pomógł..więc nie iwem jak go ocenić..a dziś kupiłam tonik benzakne...jest bez alkocholu i właśnie przeciwtrądzikowy...zobac zymy czy pomoże...już raz ise posmarowłąm i buźka jakaś przyjemna się zrobiła...a mogę polecić żel accos..to jest punktowy żel na wypryski ok 20 zł kosztuje i w aptece można dostać ale mi bardzo pomaga
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 19:52   #66
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Jovifan
A, tak sie zastanawiam, bo ja uzywam do mycia twarzy pianke Pure Zone,tonik Benzacne i krem Ziaja - Tin Tin, zastanawiam sie czy moze polecilybyscie cos lepszego. Jakie jest wasze zdanie??
Ja polecam ci bardzo do mycia twarzy (zwłaszcza, jeśli masz suchą i wrażliwą skórę) żel Physiogel lub Cetaphil. Oba można kupić w aptece. Nie są to rzeczy tanie, zwł. Cetaphil, ale bardzo dobrze oczyszczają skórę, a co dla mnie najważniejsze - nie podrażniają jej!
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:53   #67
Pieszczoszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 180
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ktoras z was wspomniala o przemywaniu twarzy szalwia... czy to pomaga i do jakiej cery jest wskazane?? Czy do wrazliwej bedzie dobra, mam na mysli-czy nie podrazni?? Jak sie ja stosuje?
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!
Pieszczoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 12:18   #68
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Question Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Physiogel mialam kiedys ale szczeze mowiac nie zrobil na mnie pozytywnego wrazenia... twarz byla po nim taka dziwnie klejaca. Wlasnie, a co ile robic peeling??Lepiej wybrac taki, ktory robi sie co tydzien(badz dwa razy w tygodniu) czy taki lagodny do stosowania codzien?? I czy moze lepszy bylby enzymatyczny?? Stosowalam go i troszke skora sie po nim luszczyla, uzywalam tez ostatnio peelingu Nivea Visage Young,nie byl najgorszy.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:56   #69
^ T3s!4 ^
Przyczajenie
 
Avatar ^ T3s!4 ^
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9
GG do ^ T3s!4 ^
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

co do przemywania twarzy szałwią to nie zalezy od cery ... jest przeznaczona do kazdej cery suchej, tłustej, mieszanej. A jak przemywac najlepiej rano i wieczorem nalać trochę na wacik i przetrzeć dwa razy skóre
__________________
^ T3s!4 ^
^ T3s!4 ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 17:32   #70
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Jovifan
Physiogel mialam kiedys ale szczeze mowiac nie zrobil na mnie pozytywnego wrazenia... twarz byla po nim taka dziwnie klejaca. Wlasnie, a co ile robic peeling??Lepiej wybrac taki, ktory robi sie co tydzien(badz dwa razy w tygodniu) czy taki lagodny do stosowania codzien?? I czy moze lepszy bylby enzymatyczny?? Stosowalam go i troszke skora sie po nim luszczyla, uzywalam tez ostatnio peelingu Nivea Visage Young,nie byl najgorszy.
No rzeczywiście Physiogel i Cetaphil nie są raczej przeznaczone do twojej cery (dopiero teraz zobaczyłam w profilu, że masz tłustą, bez skłonności do podrażnień i alergii). Widzę, że nia masz żadnych problemów ze skórą, więc chyba możesz używać wszystko Mi na przykład wszelkie drogeryjne cuda "zepsuły" twarz i dopiero Physiogel ją uratował. Będę mu wdzięczna do końca życia i raczej już nie sięgnę po inne żele niż apteczne...

Co do peelingu to moim zdaniem lepiej robić co tydzień (codziennie to za często, przeciez płaszcz ochronny skóry chyba nie zdąży się nawet zregenerować ). Jak masz jakieś zmiany zapalne to zdecydowanie enzymatyczny!! Peeling mechaniczny tylko rozniesie bakterie, a tym samym przyczyni się do pogorszenia stanu twarzy...Ja też używałam ten Nivea Visage Young i był dobry, dopóki nie zaczęłam go stosować na podrażnioną i zaatakowaną trądzikiem skórę. Ale mojej siostrze, która nie ma takich problemów, nadal służy
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 20:18   #71
klaudiii82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 22
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Hajjj jestem tu nowa i tak sobie czytam wszystko po koleii,i zaczyna mi sie tu podobać
Mam pytanie,a mianowicie :co to są dokładnie te retinoidy ??? może jakiś krem??
Mi już chyba nic nie pomoże buzie ma całą w syfkach (w sumie syfki czy krosty to mało powiedziane.To są wrzody).A tak wogóle to chyba w tym jest też moja wina-jak mi sie pojawi jakiś kosmita to go wyciskam,potem wyglądam jak wyglądam .
hmmmmmmm niekiedy moja buzia wygląda okej,ale czasmi w sumie teraz cały czas okropnie.To czy one wyskakują to chyba też zależy od tego co sie je na codzień...... chyba odłoże słodycze na bok .
Pozdrawiam papa
klaudiii82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-10, 23:47   #72
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Owszem,dieta jest podobno dosc istotna,najlepiej odstawic czekolade, ostre potrawy i rzeczy tluste, no i unikac zbyt duzej ilosci wit.E.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:55   #73
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

A właśnie niektórzy lekarze uważają, że podczas leczenia trądziku przyjmowanie witaminy E jest niezbędne!
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 13:35   #74
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez klaudiii82
Hajjj jestem tu nowa i tak sobie czytam wszystko po koleii,i zaczyna mi sie tu podobać
Mam pytanie,a mianowicie :co to są dokładnie te retinoidy ??? może jakiś krem??
Mi już chyba nic nie pomoże buzie ma całą w syfkach (w sumie syfki czy krosty to mało powiedziane.To są wrzody).A tak wogóle to chyba w tym jest też moja wina-jak mi sie pojawi jakiś kosmita to go wyciskam,potem wyglądam jak wyglądam .
hmmmmmmm niekiedy moja buzia wygląda okej,ale czasmi w sumie teraz cały czas okropnie.To czy one wyskakują to chyba też zależy od tego co sie je na codzień...... chyba odłoże słodycze na bok .
Pozdrawiam papa
Dokładnie na początku tego wątku podałam link dot. retinoidów.

http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz2.php
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 09:21   #75
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Witamina E czyli tokoferol to witamina tlusta. Wiadomo ze zdania sa zawsze podzielone, aczkolwiek ja nigdy nie spotkalam sie z opina ze wity.E jest pomocna przy leczeniu tradziku.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 11:24   #76
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Hmm, mówiąc, że wit. E to witamina tłusta masz na myśli to, że rozpuszcza się w tłuszczach? czy coś innego, bo chyba nie do końca rozumiem? Z drugiej strony dziwne, że nie spotkałaś się z taką opinią, bo ja słyszałam to od kilku lekarzy. Nie to, żebym się mądrzyła, ale ta właśnie witaminka ogólnie korzystnie wpływa na skórę - zapobiega m.in. tworzeniu się wolnych rodników, które jak wiadomo przyspieszają starzenie się skóry...więc chyba nie należy jej unikać, zwł. że jej niedobór może prowadzić do poważniejszych zaburzeń, m.in. zaburzeń płodności. Wydaje mi się, że jej rola nie jest jeszcze do końca doceniana, a szkoda...Pozdrawiam
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 15:52   #77
~Bajka~
Przyczajenie
 
Avatar ~Bajka~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: RaDoM
Wiadomości: 5
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja uważam że nigdy nikt nie zdoła wyleczyc trądziku jeśli nie uwierzy w to, że cała ta kuracja ma sie powieść jeżeli przystępujesz do leczenia z myślą że to nic nie da to będzie znaczyło że robisz coś bez sensu ja w moje leczenie wierze i im dłużej trzeba czekac na efekty i wyrzekac się np. słodyczy i przypraw tym bardziej wierze w to, co robie... Więcej wiary dziewczyny a napewno Wam się uda pozdrawiam i życzę sobie i Wam udanej kuracji!! Buziaki
__________________
LajF iS BRutAL aNd FuL oF ZaSaDzKaS... aNd sOmtAjMS kOpAs W DoOpAs
~Bajka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 18:13   #78
smerfeta3
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta3
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Przytulny pokoik
Wiadomości: 4 442
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Trądzik jest takim schorzeniem że trzebago leczyć bardzo długo i żadko do sie go całkowicie wyleczyć więc niech nikt nie liczy na maście cud które po tygodniu stosowania wyleczą wszystkie krostki.Przy trądziku zwłaszcza jeśli ma sie ropne krosty ważne jest w miarę unikanie opalania no i przedewszystkim powtórze to jeszcze raz odpowiednia dieta no i kategorycznie zabrania się wyciskania!!!Rączki z daleka od twarzy!!
smerfeta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 00:07   #79
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja osobiscie wole miec na twarzy plamy niz wielkie czerwone krosty z bialymi glowkami(ale na szczescie to mnie nie dotyczy,moj tradzik jest lagodniejszy).

Na nasza skore lepsa jest wit.A. Oczywiscie, nie mozna dopuscic do niedoboru witaminy E, ale jesli ma sie skore tlusta to nie powinno sie jej naduzywac i brac w postaci tabletek - takie wit. sa slabiej przyswajalne.
To wit. A odpowiedzialna jest za zlepianie sie komorek i odbudowe skory.
A to ze wit. E rozpuszcza sie w tluszczach nie ma nic do rzeczy, tak samo rozpuszczaja sie w nich wit. A,D,K.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 19:34   #80
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez JoannaZ
Cześć,
a jednak można wyleczyć! Podstawowy problem to trafna diagnoza. Trzeba trafić do najlepszego lekarza w Twoim mieście lub województwie i mieć nadzieję, że trafnie zdiagnozuje Twoją dolegliwość. To wcale nie musi być trądzik. U mnie stwierdzono łojotokowe zapalenie skóry, które można było wyleczyć tylko bardzo silnym antybiotykiem, który brałam 4 i pół miesiąca! Może to być coś innego (np. zmiany hormonalne, gronkowiec, zmiany wirusowe lub alergia pokarmowa), czego nie wyleczysz specyfikami, które wymieniłaś. Cała nadzieja w lekarzu, który zechce się zastanowić nad tym, że masz coraz więcej krostek i dlaczego one nie znikają, pobrać wymaz, zbadać poziom hormonów, zrobić antybiogram.
Wszelkie choroby skóry leczy się długo i "wrednie". Musisz mieć cierpliwość. Ja na swoją pozbawioną krost twarz czekałam do 38-u lat!!! Teraz czekam na jesień, aby moja ukochana pani doktor zrobiła mi złuszczanie kwasami, celem zlikwidowania blizn i przebarwień. A w przyszły roku... będę śliczna!!!
Głowa do góry. Powodzenia!
Własnie sie obawiam, że trądzik który mnie również gnębi to może być sprawa złego jedzenia. Ogólnie rzecz biorąc nie jem za dobrze, jednostajnie, monotonnie, non stop serki waniliowe z chlebem ( razowym) Nie zawsze jem obiad, coś ciepłego, do tego słodycze ;( Nie mogę się powstrzymac=- nie jem ich garściami, ale 2 dni przerwy i znów coś słodkiego....
powinnam spróbować zmienić jadłospis, ale nie mam siły i pomysłu
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:55   #81
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja jestem od 2 lat wegetarianka, moja dieta opiera sie na soi i rybach, no i oczywiscie duzo warzyw, owocow, dodatkowe witaminy - C i Zn. Tluszcze zwierzece szkodza. Jezeli ktos lubi mieso to radze jesc jedynie chude. I cynk!!! Nie dopuscie do niedoboru tego pierwiastka!! Jest on niezbedny przy leczeniu tradziku!!
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:41   #82
JoannaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cześć.
Używałam wielu z tych specyfików ale (!!!!!!) jedynie za zgodą i radą (!!!) lekarza prowadzącego!!!!!!!!!!! Dziewczyny! To nie są wyciągi roślinne, zioła czy lekkie preparaty. Nie wolno ich używać - ot tak sobie - bo komuś pomógł! To są często parafarmaceutyki zawierające substancje lecznicze z silną dawką. Może je przepisać tylko lekarz!
Co do witaminy E, to jest rzeczywiście silny antyutleniacz - czyli "reduktor" wolnych rodników. A, tak jak wspomniałaś, wolne rodniki przyspieszaja starzenie się skóry, ponieważ zostaje zakłócony cykl pracy w komórce. Nie ma to jednak dużego znaczenia jeśli chodzi o leczenie trądziku. Ma ona jedynie wpływ na szybszą regenerację zniszczonej przez bakterie tkanki.

Co do wolnych rodników, to oddzielny temat, o którym kiedyś opowiem dokładniej.

Chcę dodać, iż nie jestem nowicjuszką w branży kosmetycznej. Pracuję w niej już ponad 10 lat - ale nie jestem lekarzem, ani kosmetologiem (niestety). Mam jednak rozległą wiedzę z tej dziedziny i pozwolicie, że czasem zabiorę głos. Proszę jednak nie traktować moich wypowiedzi jako mądrzenia się, jedynie jako przedstawienie odrobinę zgłębionej wiedzy w tak ciekawym i fascynującym temacie jaką jest kosmetologia.
Pozdrowionka, Joanna
JoannaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:59   #83
JoannaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

W moim przypadku nie trzeba było robić dodatkowych badań, gdyż na pierwszą wizytę udałam się w sierpniu, po cudownym urlopie w słonecznych krajach, i z nowym przychówkiem w postaci drobnych krosteczek na dekoldzie. Pani doktor od razu stwierdziła owe łojotokowe zapalenie skóry, gdyż moje objawy były typowe. Natomiast moje koleżanki, które miały inne problemy skórne, przechodziły owe badania, gdy były konieczne. Pani doktor do każdego podchodzi bardzo indywidualnie, choć byłam zaskoczona tempem rozmowy (było duże). Same wizyty nie są bardzo drogie, natomiast preparaty i zabiegi kosmetyczne wyniosły mnie ponad 4.000 zł!!!
Pozdrowionka...
JoannaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 12:57   #84
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

a ja sie spotkalam z opinia ze niezbedna przy leczeniu jest witamina F ??? Uxzywal ktos Solcoseryl lub Extrall??
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:26   #85
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Tak, witamina F także pomaga w terapii trądziku, bo leczy go przyczynowo, a nie tylko objawowo. Żeby nie być gołosłowną pozwolę sobie na cytat: "Witamina F wpływa korzystnie na skład chemiczny wydzielanego łoju, rozmiękcza i usuwa kamienne oraz utajone (głębokie) wągry, udrażnia ujścia gruczołów łojowych, zapobiega krostom ropnym i bliznowaceniu zmian trądzikowych, przyśpiesza regenerację skóry i błon śluzowych". Widać z niego jasno, że odpowiednia ilość tejże witaminy (oczywiście w połączeniu ze wszystkimi innymi) pomaga walczyć z trądzikiem.
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:31   #86
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

dziekuje, zaraz lece do apteki
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 18:58   #87
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

mialam zamiar wybrac sie do kosmetyczki na zluszczenie i wygladzenie cery.ale po przeczytaniu niektorych wypowiedzi teraz nie jestem pewna co mam robic??
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:36   #88
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Talking Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

ja miałam tradzik grudkowo-krostkowy głównie na czole , nie była to jakaś silan postać tradziku ale mi to strasznie przeszkadzało
teraz krosty juz prawie znikneły, oto co zrobiłam:
zaczęłam myć codziennie włosy(nie przetłuszczają mi się wiec codzienne mycie to udręka dla mnie ale w końcu chciałam si epozbyc krost)
tawrz myłam mydłem dove
codziennie pelling st.ives morelowy
i kilka razy dziennie przecierałam twarz spirytusem kamforowym(gdy zabrakło mi w domu zwykłego spirytu, stwierdziłam ze kamforowy mi chyba nie zaszkodzi i sprobowałam, spiryt kamforowy daje lepsze efekty w walce z krostami niz zwykły)
a potem na moja przesuszona tymi zabiegami twarz nakładałam kremik matujacy
+ ok 2 litry wody dziennie
+2 tabletki oleju z wątroby rekina(wyczytałam gdzies ze tran łagdzi objawy trądziku)
stosowałam to przez ok. tydzień i prawie pozbyłam sie krost jeszcze tylko kilka dni i moja buźka znów bedzie gładziutka
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 11:47   #89
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Paulinka675 jeśli powiedzie ci się ta "kuracja" na dłużej to ok, ale mam pewne zastrzeżenia... Po pierwsze codzienny peeling dla męczonej spirytusem twarzy (i w ogóle dla każdej twarzy) to chyba lekka przesada. Poza tym nie ma takiej potrzeby, żeby codziennie złuszczać naskórek na siłę, bo to zadanie - jeśli już - powinno być pozostawione lekom (przez krótki czas może być wszystko w porządku, ale później trądzik może ci się roznieść na całą buźkę - przynajmniej u mnie zawsze tak jest, jeszcze zależy czy masz zmiany zapalne?) Po drugie piszesz, że na wysuszoną twarz nakładasz krem matujący, co już jak dla mnie w ogóle nie ma sensu, bo przecież takie kremy jeszcze bardziej wysuszają... Nie chcę tu się za bardzo wymądrzać, ale wiem już co nieco o trądziku i sposobach walki z nim (własne doświadczenia robią swoje ) i dlatego piszę. Pozdrawiam
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:01   #90
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Też wydaje mi się, że za bardzo znęcasz się nad swoją buźką, i może nie od razu, ale z pewnością niedługo zobaczysz tego efekty... (i chyba nie będą to zadowalające Cię efekty)
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 13:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.