Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 19:05   #1
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461

Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?


Czy ktoś pracuje bądź pracował w jednej z pijalń(?) czekolady marki Wedel? Myślę nad wysłaniem cv ale jeśli ma to być coś w rodzaju mcdonalds etc, cyzli wyzysk za marne grosze to podziękuję.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2012-04-03 o 19:06
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:03   #2
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Nie pracowałam, ale piszę bo ciekawi mnie to i też bym się chciała dowiedzieć jak to wygląda. U mnie tego nie ma nigdzie w pobliżu ale uwielbiam czekoladę i ciekawa to by była praca
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 20:48   #3
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Ja pracowałam tak z 3 lata temu przez 2miesiące Tak krótko z powodu męczącej i upierdliwej kierowniczki, no i dostałam lepiej płatną pracę. Pewnie wszystkie informacje będą już nieaktualne, ale: pracowałam w deserowni, czyli przygotowywałam desery, czekolady itp, wszystko było bardzo dokładnie napisane i bardzo skrupulatnie przestrzegane. Potrafiłam dostać 20min ochrzan, bo położyłam wafelek nie po tej stronie sernika co trzeba albo kulki z melona były niedokładnie kuliste i takie tam atrakcje Mnóstwo papierologii i sprzątania, ale to chyba normalne w gastronomii. Co do zarobków: ja miałam 7 albo 8zł/h, kelnerzy koło 5zł/h plus napiwki.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 10:57   #4
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Ja pracowałam tak z 3 lata temu przez 2miesiące Tak krótko z powodu męczącej i upierdliwej kierowniczki, no i dostałam lepiej płatną pracę. Pewnie wszystkie informacje będą już nieaktualne, ale: pracowałam w deserowni, czyli przygotowywałam desery, czekolady itp, wszystko było bardzo dokładnie napisane i bardzo skrupulatnie przestrzegane. Potrafiłam dostać 20min ochrzan, bo położyłam wafelek nie po tej stronie sernika co trzeba albo kulki z melona były niedokładnie kuliste i takie tam atrakcje Mnóstwo papierologii i sprzątania, ale to chyba normalne w gastronomii. Co do zarobków: ja miałam 7 albo 8zł/h, kelnerzy koło 5zł/h plus napiwki.
Oj nie lubie takich upierdliwych ludzi. Oczywiście rozumiem, że mają swoje standardy ale jak ktoś jest nowy nie powinni tak reagować. Powiem ci, że 8 zł na rękę by mnie zadowoliło, ponieważ już dawno nie miałam stawki wyższej niż 6 zł z groszami
Oczywiście zastanawiałam się czy kelnerka w takim miejscu nie zarobi więcej ale widzę, że lepiej przygotowywać desery (tym bardziej, że nie lubię kontaktu z klientem). Zapewne nie ma tam takiego ruchu jak w macu, więc myślisz że sama praca jest spokojniejsza?
Co masz na myśli pisząc o papierologii?

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Nie pracowałam, ale piszę bo ciekawi mnie to i też bym się chciała dowiedzieć jak to wygląda. U mnie tego nie ma nigdzie w pobliżu ale uwielbiam czekoladę i ciekawa to by była praca
Powiem ci, że lubienie czekolady nic nie ma do pracy. Ja kocham czisy z maca a pracy tam i tak nienawidzę. Nawet tej nocy śnił mi się mój upierdliwy menadżer z maca...a to przecież było ze 3 lata temu jak tam pracowałam. Grunt to dobra ekipa. Po macu w sumie miałam jeszcze kilka bardzo ciężki prac, chyba nawet cięższych a wspominam je z sentymentem bo miałam cudowną wyrozumiałą ekipę ^^
Liczę na taką w nowej pracy. I kusi mnie ta pijalnia bo blisko i jakoś już po macu i hotelu jestem przyzwyczajona, że są wysokie standardy.



A jak z ilością godzin w ciągu dnia, tygodnia?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:29   #5
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Pracowałam i ogólnie rzecz ujmując - bywało różnie. Była to moja pierwsza praca, studiowałam i super mogłam połączyć pracę ze studiami. Piszę o Pijalni w Warszawie:
- stawka na początku - 5zł brutto plus napiwki całe dla ciebie (po dojściu do wprawy wyciągałam około80-90 w tygodniu/6h do 100+/6h pracy w weekendy) - za wyjątkiem 2%, te szły na deserownię,
- elastyczny grafik,
- umowa zlecenie,
- najpierw, zanim dostaniesz kartę, szkolenia, uczenie się deserów itp - standard,
- dużo pracy, ale atmosfera była spoko (potem zaczęło się psuć i cóż, pojawiła się oferta pracy biurowej i się odeszło).
Szefowa owszem, była ciężka, ale ze wsparciem w zespole było dużo śmiechu i zabawy. Jako pracę dla studentki - polecam. Godziny ustalacie między sobą (ale ponoć to zależy od konkretnej pijalni), wpisując swoje dyspozycje - potem się układa grafik. Były osoby, które pracowały 5 dni w tygodniu, były takie, co tylko w weekendy.
Ogólnie - bierz pracę kelnerki, nie deserantki - tam jest ciężko i mniej pieniążków wychodzi w rozliczeniu.
Pracowałam tam ponad pół roku.

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2012-04-04 o 12:33
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:35   #6
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Nie wiem czy dałabym rady na kelnerce.. zawsze się obawiam, że zapomnę kto co ode mnie zamawiał, jaki stolik jeszcze nie obsłużony itp. Poza tym nie lubię pracy z klientem.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 20:19   #7
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc o papierologii?

mam na myśli mnóstwo dokumentów typu temperatury w lodówkach, zamrażarkach (sprawdzane 3razy dziennie), oblepianie wszystkiego co się da datami ważności, liczenie ile czego poszło również 3razy dziennie... wiem, że zajmowało to mnóstwo czasu i było bezsensowne, ale może teraz system znormalniał.
Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
A jak z ilością godzin w ciągu dnia, tygodnia?
grafik, jak w większość gastronomii, był bardzo elastyczny.
Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dałabym rady na kelnerce.. zawsze się obawiam, że zapomnę kto co ode mnie zamawiał, jaki stolik jeszcze nie obsłużony itp. Poza tym nie lubię pracy z klientem.
powiem tak, ja myslałam że nie znoszę pracy z klientami (w sumie dalej tak myślę) a przez 3lata byłam barmanko-kelnerką więc można się przyzwyczaić.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 18:00   #8
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Wysyłałam CV do pijalni w moim mieście, ale niestety odzewu brak. Za to znajoma pracowała i bardzo sobie chwaliła, z tego co pamiętam to miała 7zł/h
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:50   #9
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Ja pracowałam tak z 3 lata temu przez 2miesiące Tak krótko z powodu męczącej i upierdliwej kierowniczki, no i dostałam lepiej płatną pracę. Pewnie wszystkie informacje będą już nieaktualne, ale: pracowałam w deserowni, czyli przygotowywałam desery, czekolady itp, wszystko było bardzo dokładnie napisane i bardzo skrupulatnie przestrzegane. Potrafiłam dostać 20min ochrzan, bo położyłam wafelek nie po tej stronie sernika co trzeba albo kulki z melona były niedokładnie kuliste i takie tam atrakcje Mnóstwo papierologii i sprzątania, ale to chyba normalne w gastronomii. Co do zarobków: ja miałam 7 albo 8zł/h, kelnerzy koło 5zł/h plus napiwki.
miałam identyczna sytuację z tym, że ja po miesiącu się ulotniłam
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:36   #10
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
miałam identyczna sytuację z tym, że ja po miesiącu się ulotniłam
hyhy to jest 50% szans, że pracowałyśmy w tym samym miejscu
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:13   #11
usb_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: dojczland
Wiadomości: 4
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

pracowałam w pijalni czekolady Wedel 5 lat temu przez...3 godziny! TO była chyba jedna z bardziej żenujących przygód z kategorii Poszukiwania Pracy. Miałam być kelnerką za zabijającą stawkę 3zł/h (!!),a po miesiącu - za 4zł/h. No ale miały być napiwki, więc uznałam, że ok. Niestety, na miejscu okazało się, że etat kelnerski jest bezpośrednio połączony z ... myciem garów (za które oczywiście ni ebyło napiwków, ani o czym mi wcześniej nie powiedziano). Po 3h zrezygnowałam.

Generalnie to sądzę jednak ze to była jednostkowa patologia. Ale chciałam się wygadać
usb_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 18:05   #12
amciek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Witam, posiada ktoś świeże informacje na temat pracy w pijalni wedla? A dokładniej chodzi mi o prace jako deserant? (zarobki i jak to wygląda) Proszę o odp pozdrawiam!
amciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:27   #13
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Cześć Dziewczyny,
mam znajomą, która pracowała na stanowisku kelnerki i bardzo sobie chwaliła tę pracę. Ja dzisiaj mam rozmowę, trzymajcie kciuki!
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 12:39   #14
aniuska93
Rozeznanie
 
Avatar aniuska93
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 599
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Podnosze.
Jutro mam rozmowe kwalifikacyjna i nie wiem czego mam sie spodziewac, jakies rady? Jaka aktualnie jest stawka dla kelnerki?
aniuska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 13:39   #15
kasiauke
Przyczajenie
 
Avatar kasiauke
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiadomości: 1
GG do kasiauke
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Up up up.
Niedługo miałabym odbyć tam dzień próbny. Jak się nastawić, jaka jest stawka dla kelnerki?
kasiauke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 16:16   #16
ch1ca1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

nie polecam. kelnerka 5zł/h, po miesiącu 5,5zł/h. wykorzystywanie pracownika to jedyne co przychodzi na myśl, jesteś kelnerką, a musisz robić wszystko, sprzątanie, mycie garów, praca na barze, sprzedawanie na sklepie, wszystko na raz, chcą, żebyś robiła wszystko i stosowała się do ich "wielce wysokich" standardów, a w zamian nie usłyszysz nawet słowa "dziękuję", tylko ciągłe narzekanie kierowniczki, która nie wiadomo z jakich powodów znalazła się na tym stanowisku, gdyż wiedzą i umiejętnościami nie grzeszy
ch1ca1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 19:25   #17
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

O Jezu, 3 zł na godzinę?! Co za wyzysk.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 21:25   #18
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

poważnie 3 zł an godzinę? to kpina
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-09, 10:55   #19
antoskamar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Nic sie tam nie zmienilo, chyba ze na gorsze. Mobbing doslownie na kazdym kroku, dyskryminacja ze wzgledu na wiek, oczernianie i obrazanie ludzi... ta firma powinna przegrac te wszystkie sprawy w sadzie i zostac zamknieta
antoskamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-10, 13:36   #20
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 205
Dot.: Pijalnia czekolady Wedel - czy ktoś pracuje?

Cytat:
Napisane przez antoskamar Pokaż wiadomość
Nic sie tam nie zmienilo, chyba ze na gorsze. Mobbing doslownie na kazdym kroku, dyskryminacja ze wzgledu na wiek, oczernianie i obrazanie ludzi... ta firma powinna przegrac te wszystkie sprawy w sadzie i zostac zamknieta
Nie wiem jak warunki pracy, ale czekolady mają mega przeciętne :P
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-10 14:36:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.