Dylemat: wizyta u dermatologa czy nie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 20:25   #1
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Question

Dylemat: wizyta u dermatologa czy nie ?


Hej.

Od kilku miesięcy zastanawiam się nad pójściem do dermatologa z problemem, jakim jest moja problematyczna cera- najprawdopodobniej cera mieszana - wrażliwa z różnymi niespodziankami, czyli pryszczami. Zwykle pojawiają się one na brodzie, nie ma dnia, żeby coś na niej nie było, zwykle trudno gojące się podskórne gule. Zdarzają się też krostki na policzkach, po których zostają czerwone plamy.
Generalnie moja twarz rzadko kiedy wygląda dobrze. Nawet, gdy nie nękają mnie tak bardzo krosty, to nie ma ona jednolitego kolorytu, jest zaczerwieniona lub podrażniona, bywa przetłuszczona mimo starannej pielęgnacji delikatnymi środkami do cery wrażliwej. Podobnie sytuacja ma się na plecach, co strasznie mnie drażni. Kaszka i ropne krosty na plecach własnie sprawiają mi problem, gdy chce założyć kostium czy sukienkę bez ramiączek.
Tak, wiem, że powinnam w tym przypadku pójść do lekarza, bo nikt tu mi nie powie, jak mam się tego pozbyć mimo moich dwudziestu paru lat na karku. Mam wątpliwości, bo obawiam się, że dermatolodzy, którzy w moim mieście są ponoć bardzo nieskuteczni, niewiele mi pomogą, a będą tylko wpychać maści, kremy itp, które będę testować przez lata. Wokół mam wiele niestety na to przykładów. Już nie tyle zależy mi na twarzy, bo jednak są podkłady i kremy tonujące. Gorzej z plecami , bo przez całe lato stanowi to dla mnie duży kompleks. Ponadto marzy mi się suknia ślubna z dekoltem na plecach właśnie...
Znajoma doradziła mi, żebym poszła, podobnie jak ona, na zabiegi do kosmetyczki, bo jej własnie to pomogło, a nie leki przepisywane u lekarzy dermatologów. Jest to jednak dość kosztowne, przy regularnych wizytach robi sie pokaźna sumka.
Już sama nie wiem co robić.
Miał ktoś podobnie? Jakie doświadczenia miałyście/liście z trądzikiem i dermatologami?
Dziękuję za rady i podzielenie się doświadczeniem.
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 11:16   #2
xyz1995_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Dylemat: wizyta u dermatologa czy nie ?

Radziłabym Ci pójść do dermatologa. Mam 20 lat i z trądzikiem męczę się od jakiegoś czasu. Ostatnio poszłam do dermatologa i przepisała mi acnatac (do smarowania na noc), maść robioną na bazie ichtiolu (do smarowania na większe syfki), cynek + SR, tabletki z bratkiem i kazała myć twarz cetaphilem, a w razie podrażnień kupić emulsje cetaphil. I dwa razy w tygodniu robić peeling (Lubex). Stosuję to od 1,5 tygodnia i już stan skóry się poprawił. Acnatac złuszcza naskórek i nie za fajnie wygląda czasami to pod makijażem, ale trzeba to wytrzymać. Za 3 miesiące mam iść do kontroli.

Radzę Ci także pójść do dermatologa

aaa i najważniejsze ! należy ograniczyć cukier
xyz1995_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-25 12:16:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.