Pomocy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 21:51   #1
nataliaplywaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1

Pomocy !


Pomocy !
Od 10 roku życia trenowałam wyczynowo pływanie wytrzymałościowe. Dwa razy dziennie po dwie godziny, ogólnie dziennie przepływałam około 10-15km (zależy od sezonu) i utrzymywałam się zawsze z czołówce Polski.
Ostatnio miałam wypadek i przez około trzy miesiące nie mogłam ćwiczyć. Przez ten czas PRZYTYŁAM 20 kg !!!
Nie wierzyłam że przy wzroście 166 można ważyć 70 kg ! Dotychczas utrzymywałam wagę około 50-55kg !
Dodam, że te trzy miesiące nie-trenowania to nie było "beztroskie obżeranie sie czekoladą" tylko coś w rodzaju.. bulimii ? nie jestem pewna ale na zmianę odchudzałam się, nic nie jadłam a potem przez tydzień nadrabiałam za trzy osoby : (

Jak wrócić do normalności ???
Pomocy.

Teraz już mogę ćwiczyć, zaczęłam biegać i chodzić na basen ale jest BARDZO CIĘŻKO (dosłownie i w przenośni)
nataliaplywaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 06:47   #2
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: Pomocy !

Cytat:
Napisane przez nataliaplywaczka Pokaż wiadomość
Pomocy !
Od 10 roku życia trenowałam wyczynowo pływanie wytrzymałościowe. Dwa razy dziennie po dwie godziny, ogólnie dziennie przepływałam około 10-15km (zależy od sezonu) i utrzymywałam się zawsze z czołówce Polski.
Ostatnio miałam wypadek i przez około trzy miesiące nie mogłam ćwiczyć. Przez ten czas PRZYTYŁAM 20 kg !!!
Nie wierzyłam że przy wzroście 166 można ważyć 70 kg ! Dotychczas utrzymywałam wagę około 50-55kg !
Dodam, że te trzy miesiące nie-trenowania to nie było "beztroskie obżeranie sie czekoladą" tylko coś w rodzaju.. bulimii ? nie jestem pewna ale na zmianę odchudzałam się, nic nie jadłam a potem przez tydzień nadrabiałam za trzy osoby : (

Jak wrócić do normalności ???
Pomocy.

Teraz już mogę ćwiczyć, zaczęłam biegać i chodzić na basen ale jest BARDZO CIĘŻKO (dosłownie i w przenośni)
myślę, że wiem co się stało... organizm przywyczajony do wysiłku starał się wykorzystać z pokarmu jak najwięcej, a pewnie sporo kalorycznie jadłaś, żeby mieć siły na treningi... niestety, takie są kosekwencje przerwania treningów... (Ryszard Kalisz kiedyś się wypowiadał, że był szczupły i grał w piłkę, a jak przestał... to teraz wszyscy wiemy jak wygląda...)

myślę,że jak wrócisz do treningów i ograniczysz trochę niezdrowe tłuszcze i słodycze, powinno powoli wracać do normy...
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:24   #3
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Pomocy !

Ja miałam dość podobną sytuację, tj. byłam długo aktywna: codzienny poranny jogging, po południu siłownia... no i niestety zimą złamałam nogę i przytyłam, podobnie jak Ty, 20kg w 3 miechy. Od kilku lat zwracam uwagę na to, co jem, ale dotychczas po prostu nie jadłam słodyczy, unikałam smażonych potraw, fast foodów... po urazie musiałam narzucić sobie prawdziwy reżim, bo mój metabolizm po takiej zmianie zaczął wariować.
Teraz powolutku to zrzucam. Wg mnie najlepsza jest metoda małych kroków, najpierw możesz poprawić swoją dietę dodając do niej więcej białka, ograniczając słodycze, białe pieczywo i tym podobne . Mnie bardzo pomaga ograniczenie węglowodanów; jem ich trochę rano, najczęściej do 2. śniadania - razowe pieczywo albo owoce. Do tego zdrowe tłuszcze, możesz przebierać w różnych rodzajach: oliwie z oliwek, awokado, oleju lnianym, z orzechów, oliwkach, tłustych rybach.... Spróbuj też jeść czystobiałkowe kolacje - wówczas waga powinna ruszyć.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 15:45   #4
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Pomocy !

znam ten problem, przez 5 lat trenowałam biegi średniodystansowe i przez ten czas nie zwracałam uwagi na to co jadłam. Gdy przestałam trenować nie zmieniłam nic w swojej diecie i zaowocowało tym-> 10 kg więcej na wadze. Było by jeszcze więcej lecz w porę się zorientowałam, że tyje. Zmieniłam dietę- opiera się na białku i zdrowych tłuszczach (polecam olej lniany, orzechy, ryby itd.) mało węglowodanów (głównie z węglowodanów jem warzywa i owoce,) Teraz ważę tyle i ważyłam jak trenowałam i nie tyje
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 17:29   #5
optymista7
Raczkowanie
 
Avatar optymista7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 182
Dot.: Pomocy !

Niektórym (np. mi) pomaga rywalizacja

Zapraszam więc do pozostałych 26 osób, które razem się odchudzają

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514361
__________________
06 lutego - 126,8 kg
20 lutego - 121,5 kg
09 marca - 120,2 kg (6,6 kg po miesiącu)
23 marca - 114,9 kg
06 kwietnia - 114,3 kg (12,5 kg po 2 miesiącach)
20 kwietnia - 108,0 kg
09 maja - 108,3 kg (18,5 kg po 3 miesiącach)
optymista7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.