przyrośnięty język - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 10:37   #1
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Arrow

przyrośnięty język


Hej!!!
Ostatnio chciałam przebić sobie język. Już siedziałam sobie wygodnie w fotelu gotowa na zabieg kiedy kosmetyczka powiedziała mi, że przekłucie jest niemożliwe !!!!
POWÓD : przyrośnięty język.
Byłam zaskoczona. Od tego czasu czytałam, że krótkie wędzidełko pod językiem jest często wadą wymowy u dzieci i, że u maluchów jest ono przycinane.
Szczerze mówiąc ja też miałam problemy z wymową niektórych głosek.
Mam ogromną prośbę jeżeli ktoś wie czy zabieg przycinania wędzidełka jest możliwy u 18-latki i ile to kosztuje to proszę o pomoc.
POMÓŻCIE
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 15:46   #2
jozoba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: przyrośnięty język

Zabieg podcinania wędzidełka wykonuje się przede wszystkim u małych dzieci, w przyszłości ma je to uchronić przed problemami z mówieniem. Niektóre głoski w języku polskim wymagają uniesienia języka do podniebienia np.: r, l, sz, cz, a krótkie wędzidełko ogranicza jego ruchomość. Twoja mowa jest już ukształtowana, podcięcie wędzidełka może spowodować problemy z artykulacją. Moim zdanie powinnaś udać się do logopedy, który fachowo oceni co będzie dla Ciebie najlepsze. Twój wiek nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, chodzi tylko o konsekwencje tego.
jozoba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 16:19   #3
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Dot.: przyrośnięty język

Dziwnie,że nikt wcześniej tego u Ciebie nie zauważył.Powinnaś udać się do logopedy,który oceni Twoje wędzidełko i ewentualnie skieruje na frenotomię czyli zabieg podcięcia wędzidełka podjęzykowego.Takie zabiegi wykonują chirurdzy stomatolodzy.ps.(chociaz w niektórych przypadkach pomóc może -zamiast podcięcia- sam masaż logopedyczny).Pozdrawiam
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:01   #4
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: przyrośnięty język

Też byłam zaskoczona tą informacją. Mój stomatolog nie zauważył tego przez dwa lata
dzieki za pomoc
pozdrawiam
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 23:36   #5
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: przyrośnięty język

Ja mialam za bardzo przyrosniety jezyk, ale rodzice zauwazyli to jak mialam niespelna rok, wiec szybko pozbylam sie problemu. Slyszalam jednak ze gdy zabiegu dokonuje sie w pozniejszym wieku moga pojawic sie inne problemy z wymowa. Powinnas skonsultowac sie z lekarzem i tak jak napisala jozoba rowniez z logopeda.
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 19:26   #6
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: przyrośnięty język

z ta sprawą uderz do periodontologa.. on takimi sprawami sie zajmuje..

i zrezygnuj z pomysłu kolczykowania.. 40% przypadków kończy się zmianami rozrostowymi ( nowotworowymi) podniebienia, ropniami jezyka i zanikami dziąseł....
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.