Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 08:02   #1321
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
viki1988, Darling, czy Ty farbowałaś kiedyś profeskami na poziomie 5? Poszukuję wiarygodnych opinii jak toto może wyjść, bo w czasach kiedy byłam brunetką farbowałam głównie sklepową Joanną, a teraz poszukuję czegoś co da mi ciemnybrąz - nie jasny, nie średni, ani nie czarny, ale WYDAJE MIE SIĘ, że na moich poblondowych włosach (na których teraz mam 6, która wyszła była jak jasny brąz i jest w stadium spierania się i odrostów) piąteczka byłaby w sam raz. Co sądzisz?
P.S Nie masz czasem jakichś fotek (o ile dobrze mi się roi, że robiłaś piątką)?
My dear , "czystą" 5 nie robiłam, jedynie mieszanką 5+6, ale powiem Ci szczerze że jeśli farbujesz na rozjaśniane włosy to lepiej pofarbować kilka razy wybranym poziomem (i zrobić prepigmentację) żeby dobrze nasyciły się pigmentami, bo może się okazać że po kilku farbowaniach zrobią się na prawdę ciemne (mi się raz tak zdarzyło), a w razie czego foty poziomu 6+5 są TU
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:56   #1322
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
My dear , "czystą" 5 nie robiłam, jedynie mieszanką 5+6, ale powiem Ci szczerze że jeśli farbujesz na rozjaśniane włosy to lepiej pofarbować kilka razy wybranym poziomem (i zrobić prepigmentację) żeby dobrze nasyciły się pigmentami, bo może się okazać że po kilku farbowaniach zrobią się na prawdę ciemne (mi się raz tak zdarzyło), a w razie czego foty poziomu 6+5 są TU
Dziękować Ja zrobiłam prepigmentację, dzięki czemu kolor mam równy, raczej bez plam, łatek i innych takich Spiera się w tempie normalnym, po prostu sam w sobie jest dla mnie za jasny, a z kolei poziom 4 podejrzewam o to, że może być "ukrytą opcją czarną" A chociaż chcę sporo ciemniejszy od tego, który mam obecnie, to nie czarny. To chyba spróbuję z tą piątką.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 11:01   #1323
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Dziękować Ja zrobiłam prepigmentację, dzięki czemu kolor mam równy, raczej bez plam, łatek i innych takich Spiera się w tempie normalnym, po prostu sam w sobie jest dla mnie za jasny, a z kolei poziom 4 podejrzewam o to, że może być "ukrytą opcją czarną" A chociaż chcę sporo ciemniejszy od tego, który mam obecnie, to nie czarny. To chyba spróbuję z tą piątką.
No też mi się wydaje że 4 to już będzie na prawdę taki prawie-czarny xD skoro jesteś pewna że już kolor wyszedł normalnie to faktycznie próbuj tą 5 i wklej foty później
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:27   #1324
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny - do tej pory uzywalam farb superrozjasniajacych (wczesniej drogeryjne z Garniera głownie, potem Artego 900 i Kolestony 12stki) - robilam je z wodą 9% przy wlosach ciemny blond taki 5-6 poziom. Wychodzily tak jak chcialam - czyli dosyć jasno, ale nie jakos superjasno.

Teraz bym chciala sprobowac zrobic cos na poziomie 10 (dokladniej 10.38, bo podoba mi sie to .38, a zadnej 12.38 nie ma).

Czy jesli zrobie te 10.38 z wodą 9% to jest szansa, ze wyjdzie na podobnym poziomie jasnosci, co Dwunastki? Czy moze zmienic proporcje farby i oxy? Czy zmienic oxy na 12% (czego bym nie chciala jednak)? Czy zmieszać z jakas 12.0? Czy jak?
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:59   #1325
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej Zdjecia po 8,13 Alwa nie załaczylam bo za cholere nie bylo nic widac..po prostu zmeczyłam włosy tylko kolejna wodą i farbowaniem..po co?

Mam pytanie czy spotkałyście się z kolorem brązowym, czekoladowym, który nie wpadałby w kasztan, burgund czy jakaś czerwień a był po prostu brąz wpadający w stare ciemne złoto...(rdze) ładna czekolada.... Z 5 po przecinku to wiem ze czerwienie wychodza...A jak jest 6 po przecinku to co to oznacza?

COS TAKIEGO MOZE...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rihanna.jpg (28,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (63,5 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2012-05-22 o 13:09
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:10   #1326
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Hej Zdjecia po 8,13 Alwa nie załaczylam bo za cholere nie bylo nic widac..po prostu zmeczyłam włosy tylko kolejna wodą i farbowaniem..po co?

Mam pytanie czy spotkałyście się z kolorem brązowym, czekoladowym, który nie wpadałby w kasztan, burgund czy jakaś czerwień a był po prostu brąz wpadający w stare ciemne złoto...(rdze) ładna czekolada.... Z 5 po przecinku to wiem ze czerwienie wychodza...A jak jest 6 po przecinku to co to oznacza?

COS TAKIEGO MOZE...
6.3 jest bardzo ładny ze złotymi refleksami
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:17   #1327
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
6.3 jest bardzo ładny ze złotymi refleksami
A z jakiej farby Kathy?
PS Czyli patrzec tylko z 3 po przecinku zeby bylo?
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 13:55   #1328
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Moni@, jeśli nic Ci nie wyszło to prawdopodobnie poziom 8 jest za jasny na Twoje włosy...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:09   #1329
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
A z jakiej farby Kathy?
PS Czyli patrzec tylko z 3 po przecinku zeby bylo?
Vitalitys, ale zreknij też na inne palety, viki1988 ma racje.
Moja kuzynka farbuje na piekny brąz ze złotymi refleksami, bedę się z nią widziała wiec podpytam o farbę
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:48   #1330
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Vitalitys, ale zreknij też na inne palety, viki1988 ma racje.
Moja kuzynka farbuje na piekny brąz ze złotymi refleksami, bedę się z nią widziała wiec podpytam o farbę
ok, dziekuje bede czekała...byle nie za długo bo mam juz zoltko na glowie...
A co do Vitalitys to odpada ten gat farby bo piekła mnie glowa po niej tzn w trakcie trzymania farby na glowie...
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 17:50   #1331
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Moni@ niestety farba dostepna tylko w Szwecji;(
Szukaj 7.3 albo 6.3

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 22:39   #1332
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Widziałam zdjęcia Moni po farbowaniu na tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=457

Moni@
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa Babo Kochana, ale Ci włosiska urosły! Kolor kozak
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 06:20   #1333
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Widziałam zdjęcia Moni po farbowaniu na tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=457

Moni@
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa Babo Kochana, ale Ci włosiska urosły! Kolor kozak
Melina ja mam duza ochote na zloty braz ale mi kazdy odradza.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 08:55   #1334
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Widziałam zdjęcia Moni po farbowaniu na tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=457

Moni@
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa Babo Kochana, ale Ci włosiska urosły! Kolor kozak
ale cudny kolorek

Moni@ rewelacja, no normalnie każdy kolor wychodzi Ci pieknie, powtarzam się
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 18:08   #1335
roxx
Raczkowanie
 
Avatar roxx
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 312
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny a jaka profesjonalna farbe polecacie w kolorze miodowego blondu ? Obecnie na glowie mam rudy juz wyplukany kolor i chce przejsc w cos jasniejszego wlasnie w odcieniu miodu Macie jakies pomysly ?
roxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:38   #1336
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Bo ja wiem czy tak odwaznie raczej dość spontanicznie to zrobiłam tu są fotki https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=453

A generalnie rzecz biorąc to dobrze co prawda ostatnie było farbą sklepową i niestety kudły najbardziej to odczuły ale wcześniej nie miałam z nimi żadnych problemów, z tym że farbowałam głównie Color Touch'em (czyli bez amoniaku) na oksy 3% i w dodatku całość mniej więcej co 2 mies. a jedynie odrost co miesiąc

Szczerze powiem, zdarza mi się, ale raczej rzadko głównie dlatego że nie zauważyłam żeby działały jakoś znacznie lepiej niż sklepowe, a czasem działają nawet gorzej (wyjątkowym niewypałem u mnie okazała się cała seria L'oreal Proffesional), obecnie namiętnie używam odżywki bananowej z The Body Shop, również lubię odżywkę-maskę Tołpy, a poza tym używam szamponów bez silikonów i SLS/SLES (obecnie używam garniera z ALS, wcześniej używałam szamponów z Yves Rocher)
POlecam też olej kokosowy ja bardzo lubię Vatikę ale wiem ze nie które dziewczyny wolą jego czystą postać


Hmm skoro masz odrost ciemniejszy to będzie trzeba na niego wyższy oksydant użyć, inaczej odrost wyjdzie Ci ciemniejszy niż reszta włosów...
Jak dla mnie kolor odważny. Bo ja to taki typ chowający sie w tłumie.
Włoski masz bardzo zdrowe z tego co widzę na zdjęciach A olej kokosowy też mam . Jest świetny. I pachnie bosko.

Może będziesz w stanie mi doradzić jeszcze raz
Farbowałam sie zaledwie 10 dni temu. 7np i 7a z 3%. Przyciemniło owszem troszkę ale prześwit złota i tak zostałł. Ale to już najmniejszy problem. Najbardziej zdenerwował mnie fakt ,że kolor już się wypłukał. Mam z powrotem ten kolor co na zdjęciach. Wszystko sie wymyło. How is it possible?? Zaznaczam ,że głowy nie myję codziennie.
Mam użyć tym razem poziomu 6 z 6% wodą czy jest jakiś inny sposób żeby zrówanać choć troche moj naturalny z farbą, która wejdzie we włos i sie będzie trzymać. Dlaczego ona tak szybko siw wymyła?
A moze jest cos mniej inwazyjnego od dekoloryzacji co pozwala na sciągnięcie pigmentu niechcianego?
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 14:51   #1337
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez roxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaka profesjonalna farbe polecacie w kolorze miodowego blondu ? Obecnie na glowie mam rudy juz wyplukany kolor i chce przejsc w cos jasniejszego wlasnie w odcieniu miodu Macie jakies pomysly ?
Jak chcesz jaśniejszy kolor to i tak musisz rozjaśnić albo zdekoloryzować najpierw
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie kolor odważny. Bo ja to taki typ chowający sie w tłumie.
Oj tam ponoć mi pasuje i dobrze się w nim czuje, wiec jakoś nie odbieram tego jako "odwagi"
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Włoski masz bardzo zdrowe z tego co widzę na zdjęciach
Dzięki no niestety ta sklepówka mi je trochę zniszczyła chociaż na zdjęciu nie widać tego
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
A olej kokosowy też mam . Jest świetny. I pachnie bosko.
Tez uwielbiam jego zapach własnie wczoraj dostałam zapasik Vatiki (300 ml)
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Może będziesz w stanie mi doradzić jeszcze raz
Farbowałam sie zaledwie 10 dni temu. 7np i 7a z 3%. Przyciemniło owszem troszkę ale prześwit złota i tak zostałł. Ale to już najmniejszy problem. Najbardziej zdenerwował mnie fakt ,że kolor już się wypłukał. Mam z powrotem ten kolor co na zdjęciach. Wszystko sie wymyło. How is it possible?? Zaznaczam ,że głowy nie myję codziennie.
Mam użyć tym razem poziomu 6 z 6% wodą czy jest jakiś inny sposób żeby zrówanać choć troche moj naturalny z farbą, która wejdzie we włos i sie będzie trzymać. Dlaczego ona tak szybko siw wymyła?
A moze jest cos mniej inwazyjnego od dekoloryzacji co pozwala na sciągnięcie pigmentu niechcianego?
Ja bym 6 nie robiła, bo jeszcze Ci za ciemno wyjdzie... I szczerze mówiąc, ja bym radziła zmianę firmy farby, Goldwelle maja to do siebie że bardzo szybko się wypłukują, nawet mój fryzjer kiedyś mi powiedział ze rezygnuje z tej farby bo przez nią klientki traci. Z jednej strony trochę szkoda bo mają bardzo fajną i zróżnicowaną gamę odcieni, z drugiej co z tego jak i tak tego koloru się za długo nie ponosi... A Ty masz rozjaśniane włosy? (nie wiem czy już pisałaś coś na ten temat ) Bo jeśli tak to pewnie dlatego aż tak szybko się spłukało...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 19:52   #1338
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja bym 6 nie robiła, bo jeszcze Ci za ciemno wyjdzie... I szczerze mówiąc, ja bym radziła zmianę firmy farby, Goldwelle maja to do siebie że bardzo szybko się wypłukują, nawet mój fryzjer kiedyś mi powiedział ze rezygnuje z tej farby bo przez nią klientki traci. Z jednej strony trochę szkoda bo mają bardzo fajną i zróżnicowaną gamę odcieni, z drugiej co z tego jak i tak tego koloru się za długo nie ponosi... A Ty masz rozjaśniane włosy? (nie wiem czy już pisałaś coś na ten temat ) Bo jeśli tak to pewnie dlatego aż tak szybko się spłukało...
Teraz robilam 7 i wcale ciemno nie wysszło. Nawet tak jak na próbniku kolorow. Goldwell ma na prawde fajne kolory lepsze niz koleston- mówie tu o zimnych odcieniach. Ale żeby po 4 myciach sie wymył? Strata pieniędzy. A jeszcze kupiłam wode litrowa do tych farb...
Czy miałam rozjaśniane ? hmm rozjasniaczem nie dzialałam, ale dwa razy potraktowalam wlosy welloxonem 9 % więc chyba mi sie ten blond na 8 poziomie wzarł.
Dodaje zdjęcia. Pierwsze przed koleston 8.1
drugie to ten goldwell
a teraz mam to co na pierwszym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09221.jpg (130,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09380.jpg (101,7 KB, 53 załadowań)
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 20:10   #1339
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny pomóżcie.
Kupiłam farbę bez amoniaku Alfaparf Color Wear a nie mam utleniacza. Musi być tej samej firmy czy mogę użyć innej. Mam akurat 3% Z Lechera, nada się?
Pozdrawiam
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 20:38   #1340
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Widziałam zdjęcia Moni po farbowaniu na tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=457

Moni@
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa Babo Kochana, ale Ci włosiska urosły! Kolor kozak
Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
ale cudny kolorek

Moni@ rewelacja, no normalnie każdy kolor wychodzi Ci pieknie, powtarzam się
Dziewczyny dziękuje Wam bardzo za miły komentarz aż się zawstydziłam...Powiem tylko tyle ze zdecydowałam sie na drogeryjna bo te fryzjerskie siwych mi nie chwytają wcale a ja nie umiem sobie porcjować farb dodawać naturalne odcienie itd...a miałam takiego "doła już i pół metra mułu" ze musiałam czymś zafarbować te kudły....
Łaziłam z jednej drogerii do drugiej wymyślając co by kupić i się zdecydowałam...czuje sie dobrze w tym kolorq naprawdę....chyba jednak w ciemniejszych czuje sie oryginalniej....:rolleyes :
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 14:46   #1341
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie.
Kupiłam farbę bez amoniaku Alfaparf Color Wear a nie mam utleniacza. Musi być tej samej firmy czy mogę użyć innej. Mam akurat 3% Z Lechera, nada się?
Pozdrawiam
radziła bym oryginalną wodę, z 3 Lechera też wyjdzie ale włosy będą w gorszym stanie

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuje Wam bardzo za miły komentarz aż się zawstydziłam...Powiem tylko tyle ze zdecydowałam sie na drogeryjna bo te fryzjerskie siwych mi nie chwytają wcale a ja nie umiem sobie porcjować farb dodawać naturalne odcienie itd...a miałam takiego "doła już i pół metra mułu" ze musiałam czymś zafarbować te kudły....
Łaziłam z jednej drogerii do drugiej wymyślając co by kupić i się zdecydowałam...czuje sie dobrze w tym kolorq naprawdę....chyba jednak w ciemniejszych czuje sie oryginalniej....:rolleyes :
używaj farby które mieszamy 1:1 ja teraz taką farbowałam i wszystkie siwe są ładnie pokryte.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Jak chcesz jaśniejszy kolor to i tak musisz rozjaśnić albo zdekoloryzować najpierw
Oj tam ponoć mi pasuje i dobrze się w nim czuje, wiec jakoś nie odbieram tego jako "odwagi"
Dzięki no niestety ta sklepówka mi je trochę zniszczyła chociaż na zdjęciu nie widać tego
Tez uwielbiam jego zapach własnie wczoraj dostałam zapasik Vatiki (300 ml)

Ja bym 6 nie robiła, bo jeszcze Ci za ciemno wyjdzie... I szczerze mówiąc, ja bym radziła zmianę firmy farby, Goldwelle maja to do siebie że bardzo szybko się wypłukują, nawet mój fryzjer kiedyś mi powiedział ze rezygnuje z tej farby bo przez nią klientki traci. Z jednej strony trochę szkoda bo mają bardzo fajną i zróżnicowaną gamę odcieni, z drugiej co z tego jak i tak tego koloru się za długo nie ponosi... A Ty masz rozjaśniane włosy? (nie wiem czy już pisałaś coś na ten temat ) Bo jeśli tak to pewnie dlatego aż tak szybko się spłukało...
no i jeszcze kolor wychodzi ciemniej

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Teraz robilam 7 i wcale ciemno nie wysszło. Nawet tak jak na próbniku kolorow. Goldwell ma na prawde fajne kolory lepsze niz koleston- mówie tu o zimnych odcieniach. Ale żeby po 4 myciach sie wymył? Strata pieniędzy. A jeszcze kupiłam wode litrowa do tych farb...
Czy miałam rozjaśniane ? hmm rozjasniaczem nie dzialałam, ale dwa razy potraktowalam wlosy welloxonem 9 % więc chyba mi sie ten blond na 8 poziomie wzarł.
Dodaje zdjęcia. Pierwsze przed koleston 8.1
drugie to ten goldwell
a teraz mam to co na pierwszym
myślę że zacznij od tego zrobisz prepigmentacje, potem dopiero wybierz odpowiedni kolor, wszystko będzie się wypłukiwało ponieważ masz porowate włosy.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 00:16   #1342
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość



myślę że zacznij od tego zrobisz prepigmentacje, potem dopiero wybierz odpowiedni kolor, wszystko będzie się wypłukiwało ponieważ masz porowate włosy.
można samemu w domu? Czy ten zabieg już zlecić profesjonaliście? zaraz co nieco poczytam na ten temat.
A porowate włosy to znaczy ,że są suche i mają otwarte łuski tak? Staram się walczyć z tym siankiem , ale mało skutecznie
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 07:49   #1343
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
można samemu w domu? Czy ten zabieg już zlecić profesjonaliście? zaraz co nieco poczytam na ten temat.
A porowate włosy to znaczy ,że są suche i mają otwarte łuski tak? Staram się walczyć z tym siankiem , ale mało skutecznie
Mozna tak to nazwac.

Porowate czyli jak sitko...
Zerknij na moj blog tam pisze na temat prepigmentacji i stopniu porowatosci, prepigmentacja jest prosta, jak masz watpliwisci pytaj


Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:37   #1344
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziękuje za poprzednią odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, do farby Vitalitys można użyć innej wody, jeżeli tak to jakiej?
pozdrawiam
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:52   #1345
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Dziękuje za poprzednią odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, do farby Vitalitys można użyć innej wody, jeżeli tak to jakiej?
pozdrawiam
kiedyś użyłam z Joanną i było ok.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 07:53   #1346
alexandricious
Przyczajenie
 
Avatar alexandricious
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej dziewczyny. Chciałabym poprosić Was o wskazówki.
Jestem teraz po nieudanym farbowaniu drogeryjnym złotym blondem, moich włosów wielokrotnie rozjaśnianych przez kilka lat.
Mam teraz na moich przetrawionych włosach nierównomierny ciemny szary, tragedia.
Po przeczytaniu kilku stron waszych rozmów zamówiłam już Wella Color Touch 8/03 jasny blond naturalny złoty.

Teraz mam parę pytań:

-Podejrzewam że refleks złocisty zawarty w farbie położony na moje ciemnoszare włosy da w efekcie zgniłą zieleń, więc jak powinnam przygotować włosy? Czy zrobić prepigmentację o której ktoś już pisał? Jeśli tak, to jakim pigmentem?

-Czy do czasu aż farba color touch do mnie dojdzie, starać się przetłuścić maksymalnie włosy czy spierać nieudany kolor jakimś szamponem? jeśli tak to jakim? jest w ogóle szansa na spranie tej szarości?

-Ilu % oksydantu użyć do farbowania?

Będę dzis chyba cały dzień koczować przy kompie w oczekiwaniu na wasze cenne rady!! z góry dziękuję!
alexandricious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:38   #1347
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

1) może wklej zdjęcie włosów? tzn. koloru?na takim szarawym nie powinno wyjść zielone, za to na niebieskawym tak
prepigmentacja polega na nałożeniu samej emulsji farby (bez oksydantu) przed farbowaniem (najczęściej używa się koloru naturalnego do tego, bez żadnych refleksów) a następnie na tak przygotowane włosy nakładamy "właściwą" farbę
2) przetłuszczanie włosów nic nie da, ja ogólnie bym radziła poczekać ze 2 tyg. przed następnym farbowaniem, bo na rozjaśnianych włosach na 100% w dużym stopniu kolor się spłucze i dopiero wtedy farbować
3) Color Touch używa się max z oksy 3%
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:38   #1348
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez alexandricious Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Chciałabym poprosić Was o wskazówki.
Jestem teraz po nieudanym farbowaniu drogeryjnym złotym blondem, moich włosów wielokrotnie rozjaśnianych przez kilka lat.
Mam teraz na moich przetrawionych włosach nierównomierny ciemny szary, tragedia.
Po przeczytaniu kilku stron waszych rozmów zamówiłam już Wella Color Touch 8/03 jasny blond naturalny złoty.

Teraz mam parę pytań:

-Podejrzewam że refleks złocisty zawarty w farbie położony na moje ciemnoszare włosy da w efekcie zgniłą zieleń, więc jak powinnam przygotować włosy? Czy zrobić prepigmentację o której ktoś już pisał? Jeśli tak, to jakim pigmentem?

-Czy do czasu aż farba color touch do mnie dojdzie, starać się przetłuścić maksymalnie włosy czy spierać nieudany kolor jakimś szamponem? jeśli tak to jakim? jest w ogóle szansa na spranie tej szarości?

-Ilu % oksydantu użyć do farbowania?

Będę dzis chyba cały dzień koczować przy kompie w oczekiwaniu na wasze cenne rady!! z góry dziękuję!
Przede wszystkim jeśli złoty już raz wyszedł Ci nieładnie, nie rozumiem po co wybrałaś go znowu. Przetrawione rozjaśnianiem włosy najlepiej farbować odcieniami z gamy naturalnych, po uprzednim wykonaniu pigmentacji. Jeśli koniecznie chcesz kłaść ten złoty, to zrób wcześniej pigmentację naturą, czyli 8.0 Do samego farbowania moim zdaniem najlepiej użyć 4 albo 6%, jeśli masz przetrawione włosy 3% może je za bardzo przyciemnić i będzie szybko blakł. Tak czy inaczej przygotuj się, że będzie kolor może być raczej z tych mniej pięknych i potrzeba troszkę czasu, cierpliwości i kolejnych farbowań żeby był lepszy, aczklwiek pigemntacja daje dużo - mówię z doświadczenia własnego i długiej listy koleżanek
Jeśli chodzi o Twoje ostatnie pytanie, nie farbuj na przetłuszczone włosy, bo zwiększa to prawdopodobieństwo, że kolor wyjdzie nierówno. Do tego czasu myślę, że możesz myć normalnie, kolor pewnie i tak szybko ucieknie. A jeśli pierwszy raz będziesz robić pigmentację to polecam do pomocy kogoś, kto ma jakieś doświadczenie w farbowaniu, bo po nałożeniu farby z wodą diablenie trudno jest szybko i dokładnie pokryć włosy mieszanką właściwą tak żeby nie szarpać i nie ciągnąć. Good luck

Wiki Ar ju siur, że Color Touch maksymalnie z 3%? Mnie się wydaje, że kupowałam ich oryginalny utleniacz 4 albo 4,5 % do jakiejś ósemki....

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2012-05-31 o 12:42
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:56   #1349
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Przede wszystkim jeśli złoty już raz wyszedł Ci nieładnie, nie rozumiem po co wybrałaś go znowu. Przetrawione rozjaśnianiem włosy najlepiej farbować odcieniami z gamy naturalnych, po uprzednim wykonaniu pigmentacji. Jeśli koniecznie chcesz kłaść ten złoty, to zrób wcześniej pigmentację naturą, czyli 8.0 Do samego farbowania moim zdaniem najlepiej użyć 4 albo 6%, jeśli masz przetrawione włosy 3% może je za bardzo przyciemnić i będzie szybko blakł. Tak czy inaczej przygotuj się, że będzie kolor może być raczej z tych mniej pięknych i potrzeba troszkę czasu, cierpliwości i kolejnych farbowań żeby był lepszy, aczklwiek pigemntacja daje dużo - mówię z doświadczenia własnego i długiej listy koleżanek
Jeśli chodzi o Twoje ostatnie pytanie, nie farbuj na przetłuszczone włosy, bo zwiększa to prawdopodobieństwo, że kolor wyjdzie nierówno. Do tego czasu myślę, że możesz myć normalnie, kolor pewnie i tak szybko ucieknie. A jeśli pierwszy raz będziesz robić pigmentację to polecam do pomocy kogoś, kto ma jakieś doświadczenie w farbowaniu, bo po nałożeniu farby z wodą diablenie trudno jest szybko i dokładnie pokryć włosy mieszanką właściwą tak żeby nie szarpać i nie ciągnąć. Good luck

Wiki Ar ju siur, że Color Touch maksymalnie z 3%? Mnie się wydaje, że kupowałam ich oryginalny utleniacz 4 albo 4,5 % do jakiejś ósemki....
A faktycznie moja droga, lekką skuchę zrobiłam max. do CT jest 4% przepraszam, sama stosowałam tylko 3% coś mi się ubzdurało że to max ale tak czy siak na pewno nie wolno nic powyżej stosować czyli 6% na pewno odpada
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:24   #1350
alexandricious
Przyczajenie
 
Avatar alexandricious
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dołączam zdjęcia, podejrzewam że żadnej z Was się coś podobnego nigdy nie przydarzyło...
przeczytałam dziś wasze kilkaset postów więc bogatsza w tę wiedzę nie narobię już więcej takiej masakry, ale teraz najważniejsze to wybrnąć jakoś z tego co zrobiłam.
Ja jestem przerażona tym jak moje włosy zareagowały, nie przypuszczałam że mogą się tak zachować.

Zamówiłam już 8/0 i 8/03, z tym że tego złotego jednak prawdopodobnie nie wykorzystam od razu po tym co napisałyście.
Jestem zdecydowana na prepigmentację, zastanawiam się czy lepszego efektu nie uzyskam robiąc tego czerwonym pigmentem???? By zniwelować ten ciemnoszary kolor widoczny na zdjeciach?


Co do interwencji dobrego fryzjera - niestety odpada, ponieważ jedyne co mogła mi zaproponować to zakrycie wszystkiego ciemnoczekoladowym brązem, powiedziała że innych działań się na tych włosach nie podejmie.
A ja chcę za wszelką ceną dążyć do miodowo karmelowego blondu bądź jasnego brązu.

W rzeczywistości kolor jest jeszcze brzydszy, ciemniejszy, mocniej szary niż wyszło to na zdjęciach.

Edytowane przez alexandricious
Czas edycji: 2012-06-06 o 16:28 Powód: dodanie nowych zdjęć
alexandricious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.