Pomysł Na Własny Biznes - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 14:04   #121
puma73
Przyczajenie
 
Avatar puma73
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Witam
Założyłam specjalnie tu konto żeby dowiedzieć się właśnie coś o własnym biznesie. Chcę coś swojego otworzyć tylko no właśnie wiem niby co ale nie jestem pewna czy z tego by coś było. Mianowicie mieszkam w średniej wielkości miejscowości i myślałam nad wypiekiem ciast tak na różne okazje. Miałabym lokal tylko czy na takie coś dostanie się dotację . A w ogóle dobry pomysł jak myślicie?
puma73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:18   #122
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez ing_ Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam 20 lat i chciałabym założyć hurtownie kosmetyczną z narzeczonym. Studiuje kosmetologie ale planuję przejść na tryb zaoczny, zeby miec w tygodniu wiecej czasu na rozkrecenie biznesu. Mieszkam w duzym miescie, gdzie jest duzo szkol policealnym, uczelni wyzszych o profilu kosmetycznym czy dajacych uprawnienia kosmetologa. Jestem w miare obyta z tym tematem, wiem jakie kosmetyki czy urzadzenia sa stosowane w gabinetach, na uczelniach, jakie kosmetyki kupuja studentki. Nawiazalabym wspolprace z firmami kosmetycznymi lub sama zostala dystrybutorem jakijes marki.. Co o tym myslicie?
Po pierwsze zorientuj się ile i jakie są w Twojej okolicy hurtownie kosmetyczne, fryzjerskie, czy z akcesoriami do paznokci (to wszystko pokrewne).
Po drugie zorientuj się jakie umowy poponują różne firmy, jakie rabaty i czy na przykład nie wymagają wyłączności, albo zakupów minimalnych (a jeżeli, to na jakie kwoty), czy konieczna jest płatność z góry, jak jest ze zwrotami, czy będziesz promowana jako ich dystrybutor (jak) itp...
Rozejrzyj się jakie marki są promowane w szkołach, o których piszesz.

To podstawa. Gdy to wszysko będziesz już wiedziała- możesz podejmować decyzje.

Powodzenia!

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez puma73 Pokaż wiadomość
Witam
Założyłam specjalnie tu konto żeby dowiedzieć się właśnie coś o własnym biznesie. Chcę coś swojego otworzyć tylko no właśnie wiem niby co ale nie jestem pewna czy z tego by coś było. Mianowicie mieszkam w średniej wielkości miejscowości i myślałam nad wypiekiem ciast tak na różne okazje. Miałabym lokal tylko czy na takie coś dostanie się dotację . A w ogóle dobry pomysł jak myślicie?
Pomysł jest fajny idotację możesz dostać.
Musisz jednak na spokojnie przeliczyć ile możesz zaiwestoać, jakie będą koszty miesięczne (opłaty stasłe+ZUS) i wykonania takich ciast (ile będzie Cię kosztowało jedno ciasto- składniki+czas+np opłata za gaz w piecu) i ile na nim zyskasz.

Poza tym- czy są i jakie w okolicy cukiernie, co proponują, w jakich cenach i jakiejjakości. No i czy byłby zbyt na takie ciasta- popytaj znajomych, rodzinę itp.....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 10:21   #123
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

z mojego doswiadczenia wynika ze zbyt na produkty cukiernicze ( ciasta i torty) jest i to pokazny. Pracuje w branzy restauracyjnej, organizujemy mnostwo wesel i przyjec i jesli ktos proponuje wysoka jakosc za rozsadna cene sprzeda wszystko.

Ludzie szukaja pomyslow niebanalnych, slicznie udekorowanych, jezdza po swiecie i stamtad przywoza pomysly, jesli jestes otwarta i gotowa spelniac wymagania klientow to sobie poradzisz.
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 15:13   #124
niestereotypowa88
Raczkowanie
 
Avatar niestereotypowa88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 69
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

ja polecam tematykę internetową.
Można pracować w domu, dopóki nie "rozbuja" się firmy nie trzeba rezygnować ze stałego dochodu
niestereotypowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 18:20   #125
agawa9
Raczkowanie
 
Avatar agawa9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: moje cztery ściany ;)
Wiadomości: 72
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

poczytałam wątek, bo też myślę o czymś własnym. Na razie mgliście, ale jakikolwiek pomysł już mam. Teraz chyba czas na dokształcanie w tym konkretnym kierunku i 'macanie' rynku.
Ostrożna jestem i nieśmiała ale qrczę-życie ma się jedno. Ja do tego mam już niemal odchowane dziecię i wielką wiarę, że jak włożę mnóstwo pracy to efekty przy odrobince szczęścia też przyjdą
pozdrawiam kobietki i niech NAM się uda
__________________
There's always two sides of every story

Jeśli cały ten proces – transportu, ogłuszania, rzezi i krojenia mięsa na kawałki – jest czymś zupełnie dla nas naturalnym, to dlaczego rodzice z taką starannością chronią swoje dzieci przed przyglądaniem się temu?
Juliet Gellatley
agawa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 23:00   #126
Koko2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez Agnesiv Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, proponuje wznowienie watku.
Sama jestem teraz w domu z moim rocznym synkiem, jak wiele z was chciałabym otworzyć cos swojego. Do tej pory pracowałam w duzych firmach przemysłowych jako controllingowiec finansowo-produkcyjny lub księgowa.
Od zawsze jednak marzy mi sie kawiarenko-herbaciarnia, każdego dnia tygodnia leciałaby inna muzyka; np. poniedziałki francuska, wtorki - włoska; lub innego wykonawcy, chciałabym żeby klienci dawali swoje propozycje co do "Dni tematycznych" - ale mieszkam u rodziców na przedmiesciach 40-sto tysiecznego miasta, kupujemy z mężem działeczke - praktycznie za miastem, a nie ma jak swój lokal. Loka w centrum niestety cenowo m nnie przeraża.
Może wy macie jaki pomysł?
P.S. Myslimy równiez z mężem o zakupie komputera do diagnostyki samochodowej i wtedy on by zarejestrował dzłalnośc- jest na etacie wiec miałby niższy ZUS - mój tato jest elektro-mechanikiem samochodowym, więc jakąś naprawe wykazanych usterek tez możemy "zaproponowac".
P.S.2 o stylizacji paznokci moge zapomniec - mam zerowe zdolności manualne a bez tego trudno zrobić ładne paznokietki.

Pozdrawiam wszystkie kobietki
Witam serdecznie myślicie jeszcze z mężem na własnym biznesem? pozdrawiam
Koko2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 23:04   #127
Koko2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Witam serdecznie mam świetny pomysł na biznes który już realizuję z chęcią się podzielę ponieważ szukam ludzi którzy myślą tak jak ty. Jeżeli była byś zainteresowana odpisz. pozdrawiam
Koko2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 08:41   #128
kierokierowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

koko2012, ja myślę o rozpoczęciu czegoś własnego. na początek handel na allegro - z wólki kosowskiej sobie sprowadzę trochę najtańszej chińszczyzny. z tego co widzę pięknie schodzi na allegro, w niekoniecznie niskich cenach... przyjmie się, myślicie?
kierokierowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:03   #129
cykoria961
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez Koko2012 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie mam świetny pomysł na biznes który już realizuję z chęcią się podzielę ponieważ szukam ludzi którzy myślą tak jak ty. Jeżeli była byś zainteresowana odpisz. pozdrawiam
Mam 50 lat i właśnie straciłam pracę. Własny biznes to byłoby to, ale pomysłów i brak dlatego odpisuję
cykoria961 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 01:06   #130
Karo2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez cykoria961 Pokaż wiadomość
Mam 50 lat i właśnie straciłam pracę. Własny biznes to byłoby to, ale pomysłów i brak dlatego odpisuję
Witam z chęcią się wymienie pomysłem jestem ciekaw jaki to biznes też już jeden realizuję ale to nie znaczy że twój nie jest lepszy. chwila rozmowy nie zaszkodzi. pozdrawiam

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kierokierowniczka Pokaż wiadomość
koko2012, ja myślę o rozpoczęciu czegoś własnego. na początek handel na allegro - z wólki kosowskiej sobie sprowadzę trochę najtańszej chińszczyzny. z tego co widzę pięknie schodzi na allegro, w niekoniecznie niskich cenach... przyjmie się, myślicie?
Witam nigdy nie wiadomo, musiała byś zadzwonić i spytać kogoś co już to sprzedaję najlepiej w kilka miejsc żeby mieć porównanie. Jeżeli mógł bym podsunąć pewnie pomysł to z chęcią bym porozmawiał, mam świetny pomysł który już realizuję, niczego nie ryzykujesz a pracujesz dla siebie a rynek jest nie ograniczony, nie mam produktów więc nic nie sprzedaję a można zarobic świetne pieniądze. Szukam ludzi którzy chcą zmienić coś w swoim życiu i chcieli by zrobić coś wielkiego. pozdrawiam

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Po pierwsze zorientuj się ile i jakie są w Twojej okolicy hurtownie kosmetyczne, fryzjerskie, czy z akcesoriami do paznokci (to wszystko pokrewne).
Po drugie zorientuj się jakie umowy poponują różne firmy, jakie rabaty i czy na przykład nie wymagają wyłączności, albo zakupów minimalnych (a jeżeli, to na jakie kwoty), czy konieczna jest płatność z góry, jak jest ze zwrotami, czy będziesz promowana jako ich dystrybutor (jak) itp...
Rozejrzyj się jakie marki są promowane w szkołach, o których piszesz.

To podstawa. Gdy to wszysko będziesz już wiedziała- możesz podejmować decyzje.

Powodzenia!

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------


Pomysł jest fajny idotację możesz dostać.
Musisz jednak na spokojnie przeliczyć ile możesz zaiwestoać, jakie będą koszty miesięczne (opłaty stasłe+ZUS) i wykonania takich ciast (ile będzie Cię kosztowało jedno ciasto- składniki+czas+np opłata za gaz w piecu) i ile na nim zyskasz.

Poza tym- czy są i jakie w okolicy cukiernie, co proponują, w jakich cenach i jakiejjakości. No i czy byłby zbyt na takie ciasta- popytaj znajomych, rodzinę itp.....
Witam świetny pomysł domowe wypieki są najlepsze tylko z tymi dotacjami to też różnie musisz mieć biznes plan lokal już też musi być w tym planie a zanim dostaniesz dotację może minąć kilka miesięcy, a za lokal trzeba płacić to jest ten ból normalnych interesów. Słuchaj jeżeli chcesz mieć swój własny biznes to mogę ci podsunąć świetny pomysł i nie musisz się martwic o lokal, nic nie sprzedaję więc nie jestem domokrążcą. Jak jesteś ciekawa o czym pisze daj znać, nic nie kosztuję rozmowa a może ci się spodoba. pozdrawiam
Karo2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 08:33   #131
puma73
Przyczajenie
 
Avatar puma73
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez Koko2012 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie mam świetny pomysł na biznes który już realizuję z chęcią się podzielę ponieważ szukam ludzi którzy myślą tak jak ty. Jeżeli była byś zainteresowana odpisz. pozdrawiam
No to opowiedz co to za świetny pomysł ??
puma73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 14:40   #132
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Ja także się przyłączam do zapytania
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:41   #133
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

A kto pracuje w domu na internecie? Prowadzi sklep internetowy albo aukcje itp?
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl

Edytowane przez BieganieMagdy
Czas edycji: 2012-08-31 o 14:44 Powód: bląd
BieganieMagdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 00:06   #134
Karo2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez puma73 Pokaż wiadomość
No to opowiedz co to za świetny pomysł ??
Branża marketingu sieciowego, interesuję was taka forma biznesu? nic nie sprzedaje. pozdrawiam

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------

Cytat:
Napisane przez BieganieMagdy Pokaż wiadomość
Ja także się przyłączam do zapytania
Branża marketingu sieciowego, interesuję was taka forma biznesu? nic nie sprzedaje. pozdrawiam
Karo2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:22   #135
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 193
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cześć Dziewczyny, jako posiadająca własną działalność - mogę trochę popodpowiadać, więc jeśli chcecie pytajcie śmiało.
Zauważyłam, że żadna z Was nie podjęła tematu kosztów z jakimi wiąże się prowadzenie własnej działalności, a są ona niemałe..
Zaczynajcie od badania rynku oraz od biznesplanów, bo same chęci nie wystarczą.
Odnośnie dotacji z PUP, próbowałam dwukrotnie, nigdy nie starczyło pieniędzy, bo zawsze były to programy krótkotrwałe i dla kilku osób, nie liczyłabym raczej na to..
skarpetki_w_kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:32   #136
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez skarpetki_w_kropki Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, jako posiadająca własną działalność - mogę trochę popodpowiadać, więc jeśli chcecie pytajcie śmiało.
Zauważyłam, że żadna z Was nie podjęła tematu kosztów z jakimi wiąże się prowadzenie własnej działalności, a są ona niemałe..
Zaczynajcie od badania rynku oraz od biznesplanów, bo same chęci nie wystarczą.
Odnośnie dotacji z PUP, próbowałam dwukrotnie, nigdy nie starczyło pieniędzy, bo zawsze były to programy krótkotrwałe i dla kilku osób, nie liczyłabym raczej na to..
Ja własnie otwieram własną działalność za dotację z Urzędu Miasta. U nas jest tak, że z 30 osób 22 dostają dotację do 40tys. + wsparcie pomostowe przez pół roku 1100zł (na lokal,księgowość itp.). Trzeba mieć naprawdę dobry pomysł i dobrze napisać biznes plan (brać pod uwagę, że sprawdzają to urzędnicy, niekoniecznie znający terminologię).
Można próbować w innych instytucjach niż PUP. Tak jak mówię, Urzędy Miasta, Izby Przemysłowo-Handlowe (mój mąż chyba z tego miejsca dostał) itp. Jeśli dobrze pamiętam, to w niektórych miastach powinny się właśnie rozpocząć nabory na takie dotacje.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 01:03   #137
motylek8631
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 68
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez Borowka111 Pokaż wiadomość
Moja siostra ostatnio otwierala firmę sprzatającą wiec mogę doradzac jesli chodzi o taką branżę. Silna konkurencja jest tylko w dużych miastach. Obserwowalam dla niej konkurencję na przykladzie www.prof-us.com.pl i zauważyłam, że takie firmy wykonują też dodatkowe usługi np zajmują się ochroną. Moja siostra na razie zaczyna skromnie: zatrudnia 4 panie, udaje jej się zakupić coraz więcej sprzętu, powoli się rozwija.

Czy mozna wiedziec jak taka firme sprzatajaca zalozyc ? jak ona działa i jaki sprzet jest potrzebny ? I jesli zatrudnia sie osoby to na jakich zasadach ? Nie zawsze sie znajda mysle osoby do sprzatania, jednego dnia mozna isc do pracy a przez kolejne 3 nie ... czekam na porady

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 22:59 ----------

witajcie dziewczyny
ja od jakiegos czasu mysle nad otwrciem czegos swojego ale nie wiem od czego zaczac ,pomyslow jest wiele. Moim marzeniem jest posiadac salon kosmetyczny bo na tym sie znam i wiem ze moglabym prowadzic.
drugim pomyslem jest otwarcie kafejki na styl "bonbonierki" - pewnie niektore z was slyszaly o tej cukierni.
A trzeci to otwarcie sklepiku z bizuteria ale nie gotowa ,sama bym towrzyla,skladala elementy i miala luzne by ludzie sami mogli sobie powybierac i nawet nie ktore panie same w domu by sobie mogly cos doczepic do innej bizuteri swojej . Zajmuje sie hobbistycznie robieniem czegos takiego wiec moze bym sie wkrecila, i cohc na poczatku mial byc to zarobek na czarno jednak cos nie wychodzilo, moze za malo ludzi wiedzialo ze sie tym zjamuje, nie umialm sie rozleklamowac a na chlopaka nie moglam liczyc bo jego zdaniem to beznadziejny pomysl i choc on siedzi w branzy handlowej i bardziej sie na tym zna to niestety musze liczyc na siebie
Plus jest taki ze lokal mam swoj 25m2 ale za to miasteczko liczy ok 7 tys mieszkancow i tu pies pogrzebany. W miescie malo jest rozrywek czy barow ,prosperuje tylko jeden dobrze Kebab Bar ,gdzie przychodzi mlodzez i moze sobie dobrze zjesc, posiedziec przy piwku i pogadac, w innych pustki, no i restauracje gdzie od czasu do czasu zajrzy turysta.
Jesli chodzi o rynek to nie znam sie bo to nie moja rodzinna miejscowosc, ale mysle ze moze czasami przyszla by matka z dizeckiem na kawalek dobrego ciasta czy jakis deser i z druga kolezanka na kawke latte nie jakas w domu parzona z czajnika ... przeciez czasami jest przyjemnie posiedziec sobie i odprezyc sie.
Ja mieszkam w 50 tys miescie ale zostalo okrzykniete nawjekszym bezrobociem na opolszczyznie wiec nie wiem czy warto cos tam otwierac i sie zaporzyczac z UE. Do tego wynajem lokalu w przyzwoitym miesjcu to cena ponad 3 tyz zl ... I choc mamy cukiernie i fryzjerow i kosmetyczki i coraz to nowsze sklepy powstaja ,ludzie jednak przychodza, jakos to prosperuje wszystko ...

sama nie wiem ,tak bardzo bym czegos chciala. Mysle ze w taka cukiernie z desrami i kawa i ciastami bym sie wkrecila poza branza kosmetyczna. Pucharki lodowe z owocami, dla dzieci desery z zelkami gumisie ;D ,mam wiele pomyslo na kompozycje i tez lubie sie bawic w takie cos, do tego smakowe kawy o smaku sernika,mrozona,latte,exp resso,capuccino i inne. Jesli chodzi o ciasta na kazdy dzien tygodnia inne ciasto ,moja babcia przepyszne robi domowe ciasta moglabym ja wkrecic na poczatek, moze nawet bysmy zorbily domowe ciasto na zamowienie ? - co wy na to i z 5-6 rodzaji ciast by bylo

moze ktoraz z was siedzi w takiej branzy lub ma kogos znajomego ?
Jakie to koszta co z sanepidem ,tutaj za granica tego typu kafejki z kawa prowadza w centrch handlowych na sordku i wszystko jest otoczone barem ,zaplecza nie ma, jedynie miejsce na kosze na odpady ,niewilie miesca potrzeba,filizanki i kubki zawieszone nad glowa,pewnie kawy pod barem trzymaja a na blatach ekspresy i jeszcze podaja kanapki takie z chleba tostowego ,jest to popularne tutaj ,myslam zeby tez cos takiego wprawadzic i podawac jakies zestawy tzw sandwich i do tego np szklanka soku gratis ;D...

pomyslow jest wiele ale najgorzej ruszyc z miejsca ,zamiast rozmyslac ?
myslam jeszcze nad zorbieniem sondy i zeby poprosic znjomych by na pochodzili z ulotkami do podpisania ale nie wiem jak to zrobic ? taka sonde ,bo nawet w szkole mozna by bylo zostawic dla uczni

pomozcie kobitki

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

jeszcze chcialam zapytac ojakies kursy cukiernicze zeby te desery byly wyraziste oraz o kurs prowadzenie malego biznesu lub cos takiego ?
Wszystkie tutaj podajemy pomysly ale chyba nikt z nas nie pisal o kursach typu proawdzenie malego biznesu,przedsiebiorsta bo ja mam pomysly ale czasami jak tak pomysle przeraza mnie rozliczanie, czego ile potrzeba ,i sie zrazam obliczeniami, brak mi podstaw by zorganizowac sobie wszystko w glowie.

P.S przyznam sie jeszcze ze nie jestem dobra z matematyki ,tzn ciezko mi w pamieci cos policzyc jak ktos sie cos pyta matematycznego to ja sie blokuje,moj mozg nie dziala ... to jest moja wada, moze nieco smieszne jak sie czyta ale ja poprostu nie potrafie myslec matematycznie ,moze tez dlatego mi ciezko poukladac pewne sprawy w glowie, wiec potrzebuje pomocy jakiegos nauczyciele ktory mi pomoze w zalapaniu podstaw

czy ktos slyszal o takich kursach i czy sa one przydatne ja juz robilam niejenden kurs i z jednych bylam zadowlona a z drugich nie (kosmetyczne kursy). Napisalam przydatne czy pomagaja sie zorganizowac,naswietlic cel itp
motylek8631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 16:26   #138
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 193
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

No tutaj nie pomogę, bo nie porwałabym się przy dzisiejszej konkurencji na żadną cukiernię. Jeśli jednak w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest nisza, próbuj.
skarpetki_w_kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 12:54   #139
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 193
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez memlon Pokaż wiadomość
I mam pytanie czy ktoś z tu obecnych sprzedawał coś takiego?
Widziałam takie pyry w sprzedaży sezonowej
całkiem ciekawy pomysł, przy odpowiedniej lokalizacji (kino, park, wesołe miasteczko) może chwycić.
skarpetki_w_kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 10:20   #140
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Brzmi ciekawie, zwłaszcza pracowanie na własną markę i rozwijanie się.
Moim marzeniem zawsze było bycie niezależną.
Chciałam też zawsze otaczać się wartościowymi ludzmi, z którymi będę miala o czym rozmawiać, nie lubię tracić czasu na głupie gadki o niczym.
Wolę wolny czas przeznaczyć na szkolenie i na ogłądanie seriali, właściwie to nie ogladam TV.
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 14:03   #141
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 193
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez BieganieMagdy Pokaż wiadomość
Brzmi ciekawie, zwłaszcza pracowanie na własną markę i rozwijanie się.
Moim marzeniem zawsze było bycie niezależną.
Chciałam też zawsze otaczać się wartościowymi ludzmi, z którymi będę miala o czym rozmawiać, nie lubię tracić czasu na głupie gadki o niczym.
Wolę wolny czas przeznaczyć na szkolenie i na ogłądanie seriali, właściwie to nie ogladam TV.
Nie zawracałabym sobie głowy postem wyżej, bo to ewidentna ściema w stylu amwaya lub innego podobnie brzmiącego bycia akwizytorem - swoją drogą nie wiem w ogóle co ten post tutaj robi..
skarpetki_w_kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 21:33   #142
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

motylek8631, myslisz o cukierni i piszesz, że masz lokal, a czy ten lokal spełnia wymagania sanepidu?
Dla miejsc z gastronomia (nie ważne jaka) sa one dośc rygorystyczne. Najpierw sprawdź to, nim ainwestujesz i zajrzy do Ciebie kontrola.
Pewnie standardowo- zlew na mopa na wysokości do1/2 metra, osobne pomieszczenie gospodarcze i szatnia dla ewentualnego persolelu, pokój "socjalny" dla personelu (jezeli chcesz kogos zatrudniac), kibelke nie dalej niż 50metrów (o ile nie masz w lokalu), osobno umywalka dla klientów.....
Z tego co pamietam to do podawania napojów musi być osobny zlew, do tego wyparzarka do naczyń i coś jeszcze, teraz nie pamiętam, bo kilka lat temu sie o to dowiadywałam.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-10-14 o 21:37
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 10:33   #143
anzupapi
Raczkowanie
 
Avatar anzupapi
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Choszczno
Wiadomości: 361
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Witam szkoda że wątek obumarł bo to fajna rzecz pogadać o własnym bznesie najlepiej jeszcze jakby ktoś kto ma taki interes mógł odpowiedziec na nasze pytania niestety często nie ma takich odważnych a moim zdaniem jeżeli ktoś zakłąda taki interes w innym miejscu to dlaczego innym nie pomóc własnym doświadczeniem.
Dziwię się również że dziewczyny które pisały na tym forum dawno temu nie piszę czy ziściły swoje plany i zamiary na włąsny biznes:
szkoda...
Ja tez jestem bezrobotna głównie dlatego że niedawno się przeprowadziłąm i tutaj jest kiepsko z pracą a z powodu przeprowadzki musiałam zrezygnować z poprzedniej pracy.
Dlatego tez zastanawiałam się na włąsnym biznesem a raczej biznesikiem ale tutaj jest na prawdę ciężko
__________________
Czas leci a mój głównie na lenistwie
anzupapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:03   #144
basia200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Witam wszystkich. Mam pytanie jak reszta odnośnie własnego biznesu tylko, że ja mieszkam na wsi, gdzie w gminie jest 9200 mieszkańców. Jest tu kilka sklepów spożywczych, jeden z ciuchami i jeden ogrodniczy. Jak myślicie co mogło by tu wypalić, jaki pomysł? A do miasta jest ok.8 km.
basia200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 14:02   #145
anzupapi
Raczkowanie
 
Avatar anzupapi
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Choszczno
Wiadomości: 361
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

cześć jak pewnie zauważyłaś ten watek jakis czas temu obumarł
Masz całkiem niedaleko do miasta wiec pomyśl żeby cos tam zrobc a nie na wsi, może jakiś bar z fastfoodami albo pub taki na piwko wino posiedzieć spotkać się zjeść coś jest u mnie coś podobnego i fajna sprawa nie tańczy się tam tylko spotyka ze znajomymi taki typowy pub posiedzieć pogadać ze znajomymi wiem że i imprezy są tam jakieś organizowane np. firmy fundują dzień kobie itp. fajna sprawa tylko że kasa otrzebna ja sama bym coś takiego zrobiła nie dyskotekę tylko taki pub-klub ale niestety nie mam na to kasy a pewnie sporo potrzeba
__________________
Czas leci a mój głównie na lenistwie
anzupapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:05   #146
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez basia200 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam pytanie jak reszta odnośnie własnego biznesu tylko, że ja mieszkam na wsi, gdzie w gminie jest 9200 mieszkańców. Jest tu kilka sklepów spożywczych, jeden z ciuchami i jeden ogrodniczy. Jak myślicie co mogło by tu wypalić, jaki pomysł? A do miasta jest ok.8 km.
W takiej sytuacji idealny byłby biznes przez internet.
Zresztą w każdej sytuacji biznes przez internet jest super:
- po pierwsze mam dostęp do nieograniczonej liczby osób
- nie jesteś ograniczona godzinami, jak Twoi klienci robią zakupy alo czytają Twoją stronę Ty bawisz sie z dzieckiem.
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 21:56   #147
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 193
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Jak będziecie pisać to się wątek odkręci
Generalnie jak pisałam wcześniej, w dzisiejszych czasach prowadzenie działalności też wcale nie jest tanie, więc należy wziąć pod uwagę koszty jakie będzie się w związku z nią ponosić (sam ZUS koło 900 złotych).
Ja robię kilka rzeczy, ale jestem samodzielna mniej więcej od czterech lat. Zaczynałam na allegro z kosmetykami, potem była branża reklamowa. Aktualnie mam firmę która współpracuje ściśle z UPS, agencję marketingową (reklama, wdrażanie pomysłów moich klientów, strategie marketingowe) plus produkt który mam nadzieję jeszcze w tym roku uda mi się "wypuścić" na polski rynek..

Dobry pomysł to jedno, wykonanie to drugie, podstawa to trafnie ocenić własne możliwości, bo nie sztuką jest założyć działalność a potem ją zamknąć bo nie zarobi się na koszty. Niestety państwo polskie kiepsko wspomaga odwagę, co najwyżej możecie liczyć (te które działalności nie miały lub mają dość długo zamkniętą) na tzw.mały ZUS koło 400 złotych przez dwa lata.

Uff to się rozpisałam, mam nadzieję że chociaż z ładem i składem.
skarpetki_w_kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 10:20   #148
basia200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Fajnie to brzmi, siedzenie w domu i praca rzez internet. Tylko, że ja nie wiem nawet z czym to się je
basia200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 22:43   #149
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 193
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

Cytat:
Napisane przez basia200 Pokaż wiadomość
Fajnie to brzmi, siedzenie w domu i praca rzez internet. Tylko, że ja nie wiem nawet z czym to się je
Dlatego najpierw trzeba znaleźć "swoją branżę", coś w czym się dobrze czujesz, na czym się znasz..
skarpetki_w_kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 00:40   #150
motylek8631
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 68
Dot.: Pomysł Na Własny Biznes

witaj cie dzieczyny ,mi juz wszystkie moje pomysly przeszly ... nie mam pojecia co by tu wykombinowac na polske . Siedziec za granica słysze tylko od znjomych ze nioe ma do czego wracac ... zebym siedziala ,ale sami tez nie wyjada,jest im tam dobrze tak jak jest ( moze chodzi bardziej o jezyk i o to ze by nie mogli pracowac w zawodzie, moja jedna z lepszych kolezanek, co roku gada o wyjezdzie,ze woli do opiki do niemiec jechac nizeli byc tutaj masazystko bo tam ma lepsze pieniadze,no ale jednak pracuje w Pl)... no ale nie o tym tutaj mowa.

Do osoby kotra wymyslila swoje czipsy : mysle ze to by bylo fajne ,polaczyc cos takiego jeszcze za zapiekankami ,wlasnej roboty oraz kanapkami i napoje przy tym i faktycznie uderzyc w festyny,weslole miasteczka lub gdzies blisko szkoly alb zrobic podobnego busa do tego ktory jezdzi po osiedlach i rozwozi lody ) nawet tutaj w irlandi mamy tez taki samochodzik ktory jak jest cieplo jezdzi i sprzedaje lody, najwazniejsze by kobinowac

a co co d mnie to z kawiarnia mi przeszlo ,za maly mam lokal i faktycznie raczej by nie przeszedl sanepidu, chyba ze typowo na wynos ciasta,zrobic okienko , myslam nad piekarnia w tym lokalu taka dla slodkich wypiekow ( nie otwarta dla ludzi ) bylo by okienko jedynie jak ktos by chcial kupic kawalek a tak pod zamowienie na pensjonaty - lecz raczej za duzo trudu, a wogule to bym musiala i tak kogs zatrudnic do tych wypiekow, bo myslam nad soba plus babcia ktra sie zna na wypiekach ale niestety babcia juz wiekowa a ja sama nie da rady bo to nie moja branza.

Ale wpadl mi kolejny pomysl ,ze moze w tym moim lokalu zalozyc biuro firmy sprzatajacej, zatrudnic z 2 osoby i wynajmowac je np do sprzatania innym. Nie tylko wtedy w miasteczku ale tez i poza ( pensjonaty,hotele,dla starszych sosob zakupy itp) - tylko czy w pl to przejdzie ?? a hotele i pensjonaty pewnie maja swoich ludzi
naprawde nie mam pojecia co by przeszlo i by byl na tym jako tako zarobek ?
Ile placic takim ludziom, ile brac od tych wynajmujacych moich pracownikow ?
tu mam rpblem z kosztami i jak to wszystko ulozyc w glowie ?

Ktos pisal ze trzeba zaczac od biznes planu i kosztow ale jak stworzyc ten biznes plan ??
Ja niestety nie mam pojecia jak sie za to zabrac, od czego zaczac, co liczyc ...
A co powiecie na firma kosmetyczna tzw mobilna u klijentki w domu ?
slyszalam ze to teraz modne i populrne wsrod osob poczatkujacych.
motylek8631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-04 09:01:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.