Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy? - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 06:16   #871
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Mietek mi wlasnie najbardziej chodzi po glowie. A jakie porzadne firmy je robia? Bo od pathi juz to ergo mam a to sie niczym nie bedzie roznic poza pasami a ja chce cos nowego
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 08:31   #872
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Dziewczyny a jak jest tak goraco, nosicie? Bo jak sobie pomye ze w taki upal mam sie jeszcze chusta owijac to...choc jak sie juz zawine i pochodze to niejest zle ale unikam dluzszych wypraw plus dziecko tylko w pieluszce albo pieluszka i koszulka na ramiaczka
A wy macie jakies patenty?
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 08:55   #873
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Nam ajkos to wspolne pocenie nie przeszkadza jak na razie. Bardziej sie mecze idac na sloncu i niz z wtulonym dzieckiem jakos moje ergo jest dosyc grube i chcialabym chyba wlasnie jakies ciensze cos sobie zamowic.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 09:06   #874
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak jest tak goraco, nosicie? Bo jak sobie pomye ze w taki upal mam sie jeszcze chusta owijac to...choc jak sie juz zawine i pochodze to niejest zle ale unikam dluzszych wypraw plus dziecko tylko w pieluszce albo pieluszka i koszulka na ramiaczka
A wy macie jakies patenty?
My mamy Tulę, jest super. Jedyny minus, że kapturek jest odpinany - w Manduce jest podobno taki na suwak wysuwany - nie da się go zgubić

A co do pocenia się, to my niestety się pocimy równo. Nie wiem czy da się to wyeliminować... Ciało przy ciele zawsze będzie się pocić moim zdaniem
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:59   #875
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak jest tak goraco, nosicie? Bo jak sobie pomye ze w taki upal mam sie jeszcze chusta owijac to...choc jak sie juz zawine i pochodze to niejest zle ale unikam dluzszych wypraw plus dziecko tylko w pieluszce albo pieluszka i koszulka na ramiaczka
A wy macie jakies patenty?
Tak. Nie przejmuję się.
A na serio- noszę przewiwne cienkie chusty. Obecnie na zmianę jedna ma 40% lnu, druga 40% konopii+ bawełna, ale dzis wieczorkiem miałam 100% bawełnianą i tez było OK.
Moim zdaniem jest kwestia wiązania- w plecaczku mniej się pocę straszliwie (tylko bardzo), bo mam "przewiew" miedzy nami.
No i spaceruje po cieniu.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 02:28   #876
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Ja raczej unikalam noszenia w upały, bo sama z siebie wystarczająco się zgrzewam, więc jak do tego dolozylam corke i nosidlo, to po prostu się rozplywalam. Raz aż dostałam potowek Zimą takie grzanie się ciała do ciała jest bardzo pożądane, ale latem nie bardzo.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania

Edytowane przez traicionera
Czas edycji: 2013-06-23 o 02:35
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:38   #877
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

A ja teraz na wakacjach bez wózka, z Tulą i Nati bawełnianą - i wolę w największy upał Nati jednak, bo mi w ramiona chłodniej - szelki tuli jednak grubsze są a dziecku chyba tak samo ciepło w obu rzeczach.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 14:25   #878
katalinka17
Zadomowienie
 
Avatar katalinka17
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Dziewczyny mam pytanie.
Widzę, że część z was użytkuje na codzień nosidła ergo, więc może pomożecie. Zakupiłam tydzień temu nowiutkie nosidło- Manduca. Mój syn ma obecnie 16 miesięcy, jest dość lekki, bo waży 10kg, ma 80cm wzrostu. Zrobiłam sobie dwa wyjścia z synkiem na plecach, oba powiedzmy po 30minut. Wcześniej dociągnęłam w kilku miejscach nosidło, w ramionach jestem szczupła więc mocno szelki poprawiłam na swoją miarę.
Już w czasie spaceru odczuwałam ból karku, po drugim spacerze doszedł także ból pleców- górnej, środkowej części. Cały czas mam wrażenie, że syn jest troszkę na górze odchylony, czuję jak go troszkę odchyla przy nagłym zwrocie.
Wychodzi na to, że źle to nosidło dociągnęłam, ale juz nie mam pomysłu wktórym miejscu to zrobić, tak żeby nie czuć później bólu.

A może boli mnie, bo nie jestem kompletnie przyzwyczajona do noszenia ciężarów na plecach?
__________________



SYN
katalinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 16:59   #879
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

A nosiłaś wcześniej jakkolwiek? np z przodu? powiem tak 10kg to sporo, moja córka ma 8,5, 9kg w ubraniu i nieraz mnie boli kręgosłup po dłuższym spacerze.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 20:02   #880
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Szaju właśnie siedzę i dumam czy nabyć Tulę, a tu wyskakuje, że Ty taką posiadasz
Jak się nosi Dorotkę? Zadowolona jesteś? Masz jakie zdjęcia? Zastanawiam się czy kupić, bo zaczęłam B do przedszkola odprowadzać i nie zawsze mi się chce wózek taszczyć, a chusta to jest i owszem, ale chce mi się coś innego
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 20:23   #881
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

O, kogo ja widzę
Nosi się super. Na priv poślę fotkę - telefonem zaraz po otrzymaniu Tuli, tam jeszcze nie podociągana, ale naprawdę polecam, super rzecz.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 20:34   #882
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41494496]O, kogo ja widzę
Nosi się super. Na priv poślę fotkę - telefonem zaraz po otrzymaniu Tuli, tam jeszcze nie podociągana, ale naprawdę polecam, super rzecz.[/QUOTE]


Już łodpisałam ciotka
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 20:39   #883
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez katalinka17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie.
Widzę, że część z was użytkuje na codzień nosidła ergo, więc może pomożecie. Zakupiłam tydzień temu nowiutkie nosidło- Manduca. Mój syn ma obecnie 16 miesięcy, jest dość lekki, bo waży 10kg, ma 80cm wzrostu. Zrobiłam sobie dwa wyjścia z synkiem na plecach, oba powiedzmy po 30minut. Wcześniej dociągnęłam w kilku miejscach nosidło, w ramionach jestem szczupła więc mocno szelki poprawiłam na swoją miarę.
Już w czasie spaceru odczuwałam ból karku, po drugim spacerze doszedł także ból pleców- górnej, środkowej części. Cały czas mam wrażenie, że syn jest troszkę na górze odchylony, czuję jak go troszkę odchyla przy nagłym zwrocie.
Wychodzi na to, że źle to nosidło dociągnęłam, ale juz nie mam pomysłu wktórym miejscu to zrobić, tak żeby nie czuć później bólu.

A może boli mnie, bo nie jestem kompletnie przyzwyczajona do noszenia ciężarów na plecach?
Moja Martynka jest podobnych rozmiarów (odrobinę większa) i nie boli mnie kark, ani nic innego. Grunt, to dobrze dociągnąć pas biodrowy, mam ten na maksa ściągnięte te paski na szelkach (te króciutkie) i dociągam wszystko tak, żeby do mnie przylegała. Po pochyleniu się tułowie równolegle do podłoża praktycznie się ode mnie nie odsuwa. Mówię tu o noszeniu na brzuchu. Na plecach stosuję takie samo dociągnięcie. Ważne jest tez, żeby dobrze dociągnąć pasek łączący szelki. Próbuj i daj znac, jak idzie
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:56   #884
katalinka17
Zadomowienie
 
Avatar katalinka17
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 772
Dot.: Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Moja Martynka jest podobnych rozmiarów (odrobinę większa) i nie boli mnie kark, ani nic innego. Grunt, to dobrze dociągnąć pas biodrowy, mam ten na maksa ściągnięte te paski na szelkach (te króciutkie) i dociągam wszystko tak, żeby do mnie przylegała. Po pochyleniu się tułowie równolegle do podłoża praktycznie się ode mnie nie odsuwa. Mówię tu o noszeniu na brzuchu. Na plecach stosuję takie samo dociągnięcie. Ważne jest tez, żeby dobrze dociągnąć pasek łączący szelki. Próbuj i daj znac, jak idzie
Spróbuję naciągnąć ten pasek łączący szelki, bo niewiele z nim kombinowałam.
Może jutro wyjdę znów na krótki spacer.
Chyba takiemu 16miesięczniakowi już nie będzie się podobało noszenie tyłem do świata (u mamy na brzuchu)??


Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A nosiłaś wcześniej jakkolwiek? np z przodu? powiem tak 10kg to sporo, moja córka ma 8,5, 9kg w ubraniu i nieraz mnie boli kręgosłup po dłuższym spacerze.
Jak mały miał 3 miesiące kupiłam chustę Natibaby, ale bardzo rzadko jej używałamłównie na wakacyjne wyjazdy.Oczywiście wiązanie z dzieckiem na brzuchu. Nie zaprzyjaźniłam się z nią, bo nie miałam cierpliwości do motania i tak naprawdę olałam sprawę. Teraz żałuję, że nie zgłosiłam się do Klubu Kangura, żeby mnie kobitki nauczyły co i jak.
__________________



SYN
katalinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:24   #885
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez katalinka17 Pokaż wiadomość
Spróbuję naciągnąć ten pasek łączący szelki, bo niewiele z nim kombinowałam.
Może jutro wyjdę znów na krótki spacer.
Chyba takiemu 16miesięczniakowi już nie będzie się podobało noszenie tyłem do świata (u mamy na brzuchu)??
Rozumiem Wg mnie warto spróbować- dzieci potrafią zaskakiwać! Wydaje mi się, że na plecach jest nieco trudniej wyregulować
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 08:15   #886
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Odp: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez katalinka17 Pokaż wiadomość
Spróbuję naciągnąć ten pasek łączący szelki, bo niewiele z nim kombinowałam.
Może jutro wyjdę znów na krótki spacer.
Chyba takiemu 16miesięczniakowi już nie będzie się podobało noszenie tyłem do świata (u mamy na brzuchu)??




Jak mały miał 3 miesiące kupiłam chustę Natibaby, ale bardzo rzadko jej używałamłównie na wakacyjne wyjazdy.Oczywiście wiązanie z dzieckiem na brzuchu. Nie zaprzyjaźniłam się z nią, bo nie miałam cierpliwości do motania i tak naprawdę olałam sprawę. Teraz żałuję, że nie zgłosiłam się do Klubu Kangura, żeby mnie kobitki nauczyły co i jak.
Popróbuj jeszcze podociągać, powinna być jakaś poprawa. Radzę też wyznaczać sobie krótkie trasy i stopniowo je wydłużać, żebyś przyzwyczaiła się do noszenia takiego ciężaru na plecach.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:46   #887
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Czesc Mamusie!!! Bardzo sie ciesze, ze trafilam na ten watek. Staralam sie go przeczytac w miare dokladnie, ale postow jest duuuuzo i moze cos mi umknelo.
Mam prawie 3-miesiecznego synka Adasia, wazy 6 kg. Podczas kontroli bioderek, chirurg stwierdzil, ze za ok miesiac bede mogla zaczac nosic Mlodego w nosidelku. Wypisalam sobie takie: Marsupi, Tula, Bondolino i Manduka. Co kupic??
Pewnie macie juz dosc pytan tego typu, ale jestem zielona w tym temacie. Przy pierwszym dziecku nie mialam nosidla, a teraz bardzo bym chciala. Pomozecie?
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:59   #888
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Katalinka mam Manduce, corke nosilam prawie do dwoch lat, ważyła wtedy 13-14 kg. było mi trochę ciężko, ale dlatego, że nosiłam ją tylko z przodu, to taki przypadek, że nie lubi siedzieć na plecach. Gdy ważyła 10 kg, to noszenie nie sprawiało mi problemu (o ile oczywiście oprócz tego nie targalam ciężkich siat z zakupami). ale dużo daje odpowiednią regulacja, gdy za pierwszym razem nie przylozylam się do tego, do nie było mi za wygodnie.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:59   #889
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Klara, ja jeszcze jedno napiszę - nie moja opinia, ale na chusty.info forum czytałam - manduca dość szorstka jest, pod tym względem Tula ponoć lepsza. I faktycznie ona gadka, nie drażni mnie jej dotyk - a ja na tym punkcie wyczulona jestem
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 20:10   #890
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

SZAJAJABA bardzo dziekuje za opinie. Zaraz zasiadam na Allegro i bede czytac. Chce wybrac do piatku, bo Adas ma chrzest 7 lipca, a siostra chce mu to sprezentowac

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

No i wejde tez na chusty.info
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:15   #891
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez klara78 Pokaż wiadomość
Czesc Mamusie!!! Bardzo sie ciesze, ze trafilam na ten watek. Staralam sie go przeczytac w miare dokladnie, ale postow jest duuuuzo i moze cos mi umknelo.
Mam prawie 3-miesiecznego synka Adasia, wazy 6 kg. Podczas kontroli bioderek, chirurg stwierdzil, ze za ok miesiac bede mogla zaczac nosic Mlodego w nosidelku. Wypisalam sobie takie: Marsupi, Tula, Bondolino i Manduka. Co kupic??
Pewnie macie juz dosc pytan tego typu, ale jestem zielona w tym temacie. Przy pierwszym dziecku nie mialam nosidla, a teraz bardzo bym chciala. Pomozecie?
Dla małego dziecka kupiłabym Marsupi. Zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu. Opinia osoby, która ma i Marsupi i Manduce jest taka, że Marsupi lepsze. No i znam osoby, które mają Manduce, ale kupiłby Marsupi, gdyby miały wybierać ponownie Oczywiście to tylko opinie Ja mam Tulę (ale moja Mała ma ponad 10 kg) od niedawna i jestem bardzo zadowolona - dla mnie była wygodniejsza niż Manduca i wydawała mi się bardziej przyjemna dla dziecka - to o czym pisze szajajaba W Bondolino nie podobały mi się dziwne rzepy, było dla mnie niewygodne to nosidło.
Gdybym miała 3-miesięczne dziecko kupiłabym Marsupi.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:45   #892
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

No wlasnie tak sobe czytam teraz na forum, ze Tula super ale jak Mlody bedzie wiekszy. Bo niby producent psze, ze od 3,5 kg, ale lepiej nie nosic... I tez doczytalam o Marsupi. Dziekuje bardzo
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 21:01   #893
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

A ktore mei taie polecicie tak konkretnie, po firmie i materiale?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 21:08   #894
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

To znowu ja
Gdzie najlepiej kupic Marsupi? Na Allegro nie ma...
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 21:22   #895
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Klara, od 3,5 kg TYLKO z wkładką niemowlęcą, bez - od 7kg teoretycznie. W praktyce dziecko powinno siedzieć, moja z półleżenia do siadu sama i duuża jest jak an 5,5 miesięczniaka.

Mietki - Ilonko, najlepiej zamawiać np u pathi, Pani_Olo z chustoforum właśnie, u Nubika stamtąd. Bo to powinno na wymiar być.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 11:05   #896
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Witam Was Mamusie ponownie i jeszcze raz dziekuje wszystkim za rady. Znalazlam Marsupi w kilku sklepach internetowych. Ale nurtuja mnie jeszcze dwie kwestie dotyczace Tuli...
Pierwsza: czy ta wkladka dla Malenstwa od 3,5 kg jest cos warta? Tzn czy dziecko zdrowo w niej funkcjonuje? Bo zdaje sobie sprawe, ze sama Tuli jest dla wiekszych dzieciaczkow. Czy jak kupie z wkladka to bedzie tak samo dobrze jak w Marsupi? Czy jednak narazie M a potem T?
Druga: czy Tuli tez ma rozne rozmiary dostosowane do wymiarow rodzica? Nigdzie o tym nie jest napisane, wiec chyba rozmiar jeden, ale wole sie upewnic
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 12:35   #897
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Tuli rozmiarów nie ma, ale pasuje na róznych rodziców, paski są długie (i genialnie da się je zwinąć, więc nie przeszkadzają!). Wkładka nie wiem, ALE spotkałam się też z opinią, że jednak lepiej poczekać z Tuli i brać bez wkładki, bo w noszeniu chodzi m.in. o to, by dziecko czuło rodzica - a z wkładką nie czuje, bo ona oddziela dziecko od rodzica.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:42   #898
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

na forum chusty czytałam, że marsupi ma krótki żywo, jest dla małych dzieci, stąd pytanie do użytkowniczek, jest to nosidło niby do 15 kg, ale kiedymniej więcej(waga,wiek) przestaje ono się już sprawdzać? bo rozumiem, że to chodzi o samą 'wielkość' marsupi, że jest jakieś wąskie? iwiększeym dzieciaczkom już niewygodnie

Moja córa ma niecałe 5m-cy, ale waga to 5200 i nie wiem co kupić. Może najlepszą alternatywą między Tuli, do której moja nie dorosła a marsupi, z której podobno szybko wyrośnie jest mei tai? Chętnie poczytam opinię nt. mojej zagwozdki
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:50   #899
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
na forum chusty czytałam, że marsupi ma krótki żywo, jest dla małych dzieci, stąd pytanie do użytkowniczek, jest to nosidło niby do 15 kg, ale kiedymniej więcej(waga,wiek) przestaje ono się już sprawdzać? bo rozumiem, że to chodzi o samą 'wielkość' marsupi, że jest jakieś wąskie? iwiększeym dzieciaczkom już niewygodnie

Moja córa ma niecałe 5m-cy, ale waga to 5200 i nie wiem co kupić. Może najlepszą alternatywą między Tuli, do której moja nie dorosła a marsupi, z której podobno szybko wyrośnie jest mei tai? Chętnie poczytam opinię nt. mojej zagwozdki
Mei tai jest dla siedzących dzieci, więc jeszcze musisz poczekać. Co do nosideł to nie wiem, bo nie widziałam ich na żywo.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:23   #900
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Chusty i nosidełka, czyli w czym nosicie maluchy?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Mei tai jest dla siedzących dzieci, więc jeszcze musisz poczekać. Co do nosideł to nie wiem, bo nie widziałam ich na żywo.
czyli odpada No nic, zagłębiam się w temat na chustach.
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-07 12:27:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.