Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-15, 15:20   #961
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Spodobał mi się pomysł używania pieluch wielorazowych, tylko mam w związku z tym kilka pytań, będę bardzo wdzięczna za waszą pomoc

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że noworodkowi do otulacza zamiast specjalnie składanej pieluchy mogę wkładać np. złożony w prostokąt na 3 ręczniczek z Ikei, jako taki rodzaj wkładu? I już nic więcej wtedy dla noworodka nie trzeba, tylko kilka otulaczy + ręczniczki z Ikei czy inne małe kwadratowe pieluszki (czytałam np. o pociętych dużych tetrowych)? Czy to jednak nie jest aż tak proste, jak brzmiało?

Dla już troszkę podrośniętego niemowlaczka myślałam o kieszonkach, finansowo i czasowo zdecydowanie wydają mi się najbardziej godne uwagi. Dla noworodka też bym je w sumie wolała, tylko wszyscy pisali, że all-in-one dla takiego malucha na pewno nie będą jeszcze odpowiednie, a zaopatrzenie się w kieszonki w odpowiedniej ilości w różnych rozmiarach niestety przekracza moje możliwości finansowe
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 17:52   #962
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Spodobał mi się pomysł używania pieluch wielorazowych, tylko mam w związku z tym kilka pytań, będę bardzo wdzięczna za waszą pomoc

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że noworodkowi do otulacza zamiast specjalnie składanej pieluchy mogę wkładać np. złożony w prostokąt na 3 ręczniczek z Ikei, jako taki rodzaj wkładu? I już nic więcej wtedy dla noworodka nie trzeba, tylko kilka otulaczy + ręczniczki z Ikei czy inne małe kwadratowe pieluszki (czytałam np. o pociętych dużych tetrowych)? Czy to jednak nie jest aż tak proste, jak brzmiało?

Dla już troszkę podrośniętego niemowlaczka myślałam o kieszonkach, finansowo i czasowo zdecydowanie wydają mi się najbardziej godne uwagi. Dla noworodka też bym je w sumie wolała, tylko wszyscy pisali, że all-in-one dla takiego malucha na pewno nie będą jeszcze odpowiednie, a zaopatrzenie się w kieszonki w odpowiedniej ilości w różnych rozmiarach niestety przekracza moje możliwości finansowe
Może być ręczniczek jak najbardziej,ale co do tetrowych to nie trzeba ich ciąć, ja dawałam całe.Albo kupić te trochę mniejsze.
Dla starszego polecam bambus i mikrofibrę.
No i dobrze jest też poza otulaczem i wkładem zastosować cos takiegohttp://allegro.pl/wkladki-wielorazow...212245566.html
A co do otulaczy polecam kupić te z regulowanym rozmiarem.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 22:12   #963
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzięki

A czy te ręczniczki albo tetry trzeba koniecznie jakoś specjalnie składać? Bo widziałam takie schematy i z góry wiem, że ja się do tego nie nadaję A jeśli jednak nie trzeba składać, to czemu część osób składa?

Te wkładki widziałam, tylko się zastanawiałam czy lepsze polarkowe, czy jednorazowe? Czy to zależy od wieku / konsystencji kupy?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:53   #964
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dzięki

A czy te ręczniczki albo tetry trzeba koniecznie jakoś specjalnie składać? Bo widziałam takie schematy i z góry wiem, że ja się do tego nie nadaję A jeśli jednak nie trzeba składać, to czemu część osób składa?

Te wkładki widziałam, tylko się zastanawiałam czy lepsze polarkowe, czy jednorazowe? Czy to zależy od wieku / konsystencji kupy?
Na początku wystarczą polarkowe, a jednorazowe jak są już konkretniejsze kupy.Co do składania ja składam w taki prostokąt po prostu, tradycyjnie
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 11:51   #965
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzięki, tak też będę na początku robić
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 21:56   #966
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dla już troszkę podrośniętego niemowlaczka myślałam o kieszonkach, finansowo i czasowo zdecydowanie wydają mi się najbardziej godne uwagi. Dla noworodka też bym je w sumie wolała, tylko wszyscy pisali, że all-in-one dla takiego malucha na pewno nie będą jeszcze odpowiednie, a zaopatrzenie się w kieszonki w odpowiedniej ilości w różnych rozmiarach niestety przekracza moje możliwości finansowe
tu Ci się pomieszały kieszonki z all-in-one chyba
kieszonki to te, do których wkłada się jakiś wkład chłonny do środka, a all-in-one to pielucha, w której wszystko już masz, i warstwę chłonną i nieprzemakalną i nic nie musisz już dodawać
Dla maluszka faktycznie pieluchy one size, czyli takie, które rosną razem z dzieckiem, mogą być na początku za duże, ja zaczęłam je pierwszemu dziecku zakładać, jak osiągnęło wagę ok. 8 kg chyba. Teraz na noworodku widzę, że te malutkie pieluchy w rozmiarze S świetnie się sprawdzają i układają - dla mnie w tej chwili bardzo wygodne są formowanki, na to otulacz w małym rozmiarze.
Ale przy pierwszym miałam stos tetry i ze trzy otulacze i też dawało radę
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 05:04   #967
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Opinie o pieluszkach wielorazowych

Prunelle, to kiedy zaczzelas uzywac aio dla dziecka? Bo moj ma juz ponad 7 miesiecy i ok 7.3 kg wazy a chcialam wlasnie jakies aio kupic. Czyli bylyby nadal na duze? Dodam, ze syn ma bardzo mala pupe i brzuszek - nadal nosi noworodkowe spodenki, ma je nad kolanka, ale w pupie pasuja.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 08:45   #968
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

wiesz co, ja przy pierwszym dosyć późno aio odkryłam w ogóle, zaczęłam od rozmiaru L, ale itti bitti wydają mi się dosyć wąskie, więc może będą pasować na Twojego synka? rozmiar M chyba byłby dobry
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:10   #969
TerryZima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 23
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Polecam filmiki na youtube użytkownika SrebrnaAkacja ma świetnie wyjaśnione o co chodzi w pieluszkach wielorazowych.
TerryZima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 13:17   #970
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Zaczełam tu pisac dwa lata temu, beda jeszcze w ciazy.

Własnie miesiac temu skonczylismy sie pieluchowac, majac 22 miesiecy. Gdybym miała drugie dziecko tez byloby wielo. Jest to mega oszczednosc czasu i pieniedzy i kolejny plus dziecko ma zdrowo pupe.
U nas najlepiej sprawdziły sie Flipy plus tetra badz wklad. FLipy odkad mlody skonczyl m-c do teraz.
Czasmai tetre prasowalam, czasami do magdal. Zawsze mlody mial zmieniana pieluche ciepla. Wiedzialam ile sika, kiedy jest przeziebiony kiedy kupa nie taka.

A teraz jestem w 7 niebie Pielucha tylko na noc
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 09:34   #971
gregona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja też sobie chwalę wielo, otulacz i wkład sprawdzał mi się przy starszym dziecku dla malucha jednak kieszonki
gregona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 21:54   #972
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Zaczełam tu pisac dwa lata temu, beda jeszcze w ciazy.

Własnie miesiac temu skonczylismy sie pieluchowac, majac 22 miesiecy. Gdybym miała drugie dziecko tez byloby wielo. Jest to mega oszczednosc czasu i pieniedzy i kolejny plus dziecko ma zdrowo pupe.
U nas najlepiej sprawdziły sie Flipy plus tetra badz wklad. FLipy odkad mlody skonczyl m-c do teraz.
Czasmai tetre prasowalam, czasami do magdal. Zawsze mlody mial zmieniana pieluche ciepla. Wiedzialam ile sika, kiedy jest przeziebiony kiedy kupa nie taka.

A teraz jestem w 7 niebie Pielucha tylko na noc
Lemoorka, gratulacje odpieluchowania!
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:39   #973
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

no lemoorka gratulacje, bo u mojego synka to odpieluchowanie trwa i trwa - więc wielo niekoniecznie w tym pomagają ale teraz przy drugim i tak ich używam, chociaż czasem przyznam lecimy na jednorazówkach, bo brak mi energii do prania
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:40   #974
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziewczyny!
Przebrnęłam chyba przez cały wątek. Jednak mam dodatkowe pytanie. Jestem w temacie kompletnie zielona. Chcę jednak spróbować z pieluszkami wielorazowymi. Po lekturze zdecydowałam, że pieluszki wielorazowe wprowadzę gdzieś od 3 miesiąca, jak już się trochę ogarniemy z naszym pierwszym dzieckiem. Dlatego też chcę kupić zestaw kieszonek + wkłady (część bambusowych i część z mikrofibry).
I teraz pytania:
1) Jak to jest z tymi kupkami. czytałam o tych bibułkach jednorazowych i wydaje mi się to ekstra sprawą. Ale przecież na początku te kupki będą takie płynne bardziej - czy one dadzą radę chociaż większość zebrać. I czy taka bibułka jest do wymiany przy każdym przewijaniu? Nawet jak kupki nie będzie?
2) Chciałabym prać pieluszki razem z ciuszkami dziecięcymi, a może i nawet naszymi (moja pralka ma duży wsad - 6L i jednak oszczędniej jak będzie mi prała z pełnym wsadem a nie kilka mniejszych prań). I teraz tak: do takiego prania potrzebuję proszek (najpierw taki dla dzieci, później już normalny), jakiś środek dezynfekujący. I z tego co wiem, to nie można do pieluszek dodawać żadnego płynu do płukania zmiękczającego. Co zamiast niego, żeby te wszystkie rzeczy były jednak zmiękczone. Znalazłam takie coś http://pupus.pl/product-pol-232-P-yn...cytrynowa.html. Czy takie coś mogę używać w zamian za zwyczajny płyn do płukania typu Lenor? Czy może lepiej coś innego?

To na razie tyle z pytań. Jak coś mi się przypomni to będę jeszcze pytać.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:05   #975
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Przebrnęłam chyba przez cały wątek. Jednak mam dodatkowe pytanie. Jestem w temacie kompletnie zielona. Chcę jednak spróbować z pieluszkami wielorazowymi. Po lekturze zdecydowałam, że pieluszki wielorazowe wprowadzę gdzieś od 3 miesiąca, jak już się trochę ogarniemy z naszym pierwszym dzieckiem. Dlatego też chcę kupić zestaw kieszonek + wkłady (część bambusowych i część z mikrofibry).
I teraz pytania:
1) Jak to jest z tymi kupkami. czytałam o tych bibułkach jednorazowych i wydaje mi się to ekstra sprawą. Ale przecież na początku te kupki będą takie płynne bardziej - czy one dadzą radę chociaż większość zebrać. I czy taka bibułka jest do wymiany przy każdym przewijaniu? Nawet jak kupki nie będzie?
2) Chciałabym prać pieluszki razem z ciuszkami dziecięcymi, a może i nawet naszymi (moja pralka ma duży wsad - 6L i jednak oszczędniej jak będzie mi prała z pełnym wsadem a nie kilka mniejszych prań). I teraz tak: do takiego prania potrzebuję proszek (najpierw taki dla dzieci, później już normalny), jakiś środek dezynfekujący. I z tego co wiem, to nie można do pieluszek dodawać żadnego płynu do płukania zmiękczającego. Co zamiast niego, żeby te wszystkie rzeczy były jednak zmiękczone. Znalazłam takie coś http://pupus.pl/product-pol-232-P-yn...cytrynowa.html. Czy takie coś mogę używać w zamian za zwyczajny płyn do płukania typu Lenor? Czy może lepiej coś innego?

To na razie tyle z pytań. Jak coś mi się przypomni to będę jeszcze pytać.

1.Jak kupki są całkiem płynne to bibułka za wiele nie zbiera.Jak takie średnie to jest ok.Bibułkę trzeba zmienić przy każdym przewijaniu, nawet jak tylko siku.
2.Ja nie używałam żadnych środków do płukania, po prostu daję intensywne płukanie.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 09:10   #976
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Witajcie,

Ja także dopiero planuję pieluchowanie, a ponieważ chciałabym używać wielorazówek szukam intensywnie informacji i na kilka pytań nie znalazłam jeszcze odpowiedzi - może coś podpowiecie?

Jak to jest z zatłuszczeniem pieluszek wielorazowych? Faktycznie nie można używać żadnych kremów czy oliwek w okolicy pieluszkowej żeby nie zaczęły przepuszczać? Albo trzeba obkładać papierkami? Co jeśli założę zalanolinowany wełniany otulacz, należy go odgrodzić papierkiem od wkładu żeby wkład nie złapał tłuszczu?

Jak z rozmiarem takich pieluszek, szczególnie jeśli kupię one-size i będę robić zakładki? Czy dziecko nie "wisi" wtedy w powietrzu przez grube obłożenie pupy? Lepiej podłożyć mu płaską poduszkę czy poskładane pieluszki i wyrównać poziom jeśli pielucha jest grubo owinięta?

Ostatnie może trochę niesmaczne, ale cóż, taki temat Jak to jest z wielokrotnym użyciem otulacza? To będzie moje pierwsze dziecko, cudzego przewijać nie miałam okazji, no i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można otulacz "uratować", a kupować tyle otulaczy co wkładów wyjdzie strasznie drogo. Wszelkie filmiki instruktażowe są bardzo pobieżne i przeważnie z użyciem pieluchy jednorazowej - wygląda że jest ona używana do wstępnego obtarcia dziecka. Czy z wielorazowymi technika przewijania jest jakaś inna? Czy może po prostu po nabraniu praktyki można poradzić sobie oddzieleniem wkładu od otulacza i jakimś sprytnym ogarnięciem wszystkiego tak żeby i otulacz można było użyć ponownie i nie ubabarać przewijaka i wszystkiego wokół zawartością pieluchy?
Inw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 12:27   #977
monludki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Między Kościanem a GRodziskiem
Wiadomości: 72
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

mnie jakoś średnio te pieluszki przekonują.. kojarzą mi się ze zwykłą tetrą i tyle.
__________________
blog Mamusiowy :

http://zawodkobieta.blogspot.com/

Konkursy, O pracy dla Mam , O życiu , i o tym co w trawie piszczy

każda z nas jest Zawodową Kobietą
monludki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 13:43   #978
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez monludki Pokaż wiadomość
mnie jakoś średnio te pieluszki przekonują.. kojarzą mi się ze zwykłą tetrą i tyle.
BArdzo źle się tobie kojarzą i powielasz mity nie mające pokrycia w rzeczywistości.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:30   #979
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

dzisiejsze pieluchy wielorazowe wcale nie muszą mieć nic wspólnego z tetrą moja córa skończyła 13 mcy, też chciałam używać wielo od 3 mca ale niecierpliwiłam się i zaczęłam ok 2 tygodnia życia mojej córeczki na początku najlepiej używało nam się otulacza i wkładów bądź tetry, do tego polarowe wkładki na lźne kupki, a z biegiem czasu coraz lepiej nam było w kieszonkach, naszymi ulubionymi są NappiMe i Milovia, Kokosi i Zufizo też są ok a z wełny uwielbiamy Ecodidi super sprawą na początek są jednak malutkie otulacze, bambino mio <5kg albo Kokosi NB lub S wiadomo że starczą na krócej ale dla mnie lepiej się użytkowało mniejszych ponieważ moja córa była nieduża ważyła niecale 3 kg można je potem odsprzedać lub zostawić dla kolejnego dziecka otulaczy OS zaczęło mi się dobrze używać jak mała miała chyba z 3 czy 4 mce
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 01:33   #980
gabobo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Te papierki zmieniasz razem z pieluchą ale wyrzucasz je razem z pieluchą do prania. Tzn. nie testowałam wielu firm tylko jednej i te moje nadawały się do prania około 5 razy. Takie od kupy też prałam, wszystko się spierało. Wyrzucałam jak kupa była wielka i nie dało się wkładki odratować lub papierek się "sypał".

My mamy 3 otulacze Flip. Starczają spokojnie ale trzeba prać ręcznie jak się zabrudzi, czyli płyn do prania ręcznego trzeba mieć. Żeby szybciej wyschło delikatnie wykręcić w ręcznik. 4 otulacze to więcej spokoju psychicznego. Do tego zwykła tetra kupiona u producenta, oraz kilka muślinowych Kikko - fajne cienkie a chłonne więc można pomyśleć nad muślinowymi w ogóle, dla chociażby efektu mniejszej pupy

Ja się sugerowałam szybkością schnięcia. Zależało mi na szybkim schnięciu. No i też cena.

Proszek używałam Dzidziuś plus 1 łyżka proszku odkażającego lub 1 łyżka sody oczyszczonej. Nie widzę różnicy. Ja nie prałam z ubrankami, bo młody dużo pieluch zużywał więc włączałam pieluchy co 2 dzień czasami co 3. Nie używam też płynów zmiękczających, bo im mniej detergentów tym lepiej i strasznie mocno pachną, co nie za dobrze dla malutkiego dziecka, po co ma ten zapach podrażniać błony śluzowe. Już nie wspomnę o delikatnej skórze dziecka.
gabobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 04:54   #981
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Plynu zmiekczajacego nie wolno uzywac przy wielo, bo potem sa mniej chlonne, a jak pielucha z polarkiem albo welurkiem (sucho od pupy) zostanie wyprana z plynem do plukania to zrobi sie kaluza, bo nic nie przeleci przez zatluszcony polar i wszystko wyleje sie nogawka. Jesli pielucha jest sztywna po praniu polecam potarmosic, przeciagnac o blat, rozciagnac troche, generalnie pobawic sie z nia, zajmuje to kilka sekund a pielucha jest miekka

Co do zatluszczania. Oliwki bym nie radzila uzywac, ale posmarowanie kremem (rozsadnie, nie gruba biala warstwa) od czasu do czasu pieluszce nie zaszkodzi
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Jesli chodzi o otulacz to jesli nie ma stycznosci z kupa to po prostu wyciagasz pieluche a otulacz jest czysty. Najlatwiej to osiagnac majac formowanki, ale wychodza drozej, poza tym nie wyobrazam sobie miec noworodka, czy nawet dwu-trzy miesieczniaka tylko na formowankach i wyplukiwac za kazdym razem plynna kupe z wszystkich zalaman gumki. Na wyjscia ok, ale robienie tego co godzine a czasem i czesciej srednio. Przy tetrze/prefoldach/jakichkolwiek wkladach i plynnych/polplynnych kupach otulacz jest dowymiany raczej za kazdyn razem. Przy starszaku i juz stalej kupce to nie problem. Przy 3 miesieczniaku mialam 8 otulaczy i pralam co 2-3 dni w zaleznosci od pogody i czasu schniecia. Polecam kupic czesc otulaczy polarowych. Przy maluchu daja rade spokojnie, o wiele tansze od pula i bardziej oddychajace

Edytowane przez pijana_wiatrem
Czas edycji: 2013-10-02 o 05:23
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 13:49   #982
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Witajcie,

Ja także dopiero planuję pieluchowanie, a ponieważ chciałabym używać wielorazówek szukam intensywnie informacji i na kilka pytań nie znalazłam jeszcze odpowiedzi - może coś podpowiecie?

Jak to jest z zatłuszczeniem pieluszek wielorazowych? Faktycznie nie można używać żadnych kremów czy oliwek w okolicy pieluszkowej żeby nie zaczęły przepuszczać? Albo trzeba obkładać papierkami? Co jeśli założę zalanolinowany wełniany otulacz, należy go odgrodzić papierkiem od wkładu żeby wkład nie złapał tłuszczu?

Jak z rozmiarem takich pieluszek, szczególnie jeśli kupię one-size i będę robić zakładki? Czy dziecko nie "wisi" wtedy w powietrzu przez grube obłożenie pupy? Lepiej podłożyć mu płaską poduszkę czy poskładane pieluszki i wyrównać poziom jeśli pielucha jest grubo owinięta?

Ostatnie może trochę niesmaczne, ale cóż, taki temat Jak to jest z wielokrotnym użyciem otulacza? To będzie moje pierwsze dziecko, cudzego przewijać nie miałam okazji, no i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można otulacz "uratować", a kupować tyle otulaczy co wkładów wyjdzie strasznie drogo. Wszelkie filmiki instruktażowe są bardzo pobieżne i przeważnie z użyciem pieluchy jednorazowej - wygląda że jest ona używana do wstępnego obtarcia dziecka. Czy z wielorazowymi technika przewijania jest jakaś inna? Czy może po prostu po nabraniu praktyki można poradzić sobie oddzieleniem wkładu od otulacza i jakimś sprytnym ogarnięciem wszystkiego tak żeby i otulacz można było użyć ponownie i nie ubabarać przewijaka i wszystkiego wokół zawartością pieluchy?
Przy pieluszkach wielo, nie trzeba uzywac dodatkowo kremów do pupki, bo nie zdarzają się (albo niezwykle rzadko) odparzenia. Jeżeli jednak zachodzi potrzeba, albo posmarujesz całego dzieciaczka oliwką i nie chcesz zatłuścić pieluch- stosuj papierki jednorazowe (zwane rózniez bibułkami).

Na to pytanie moja odpowiedź jest- najlepiej wypróbuj. U nas one size sprawdzały się bardzo dobrze. Jedyna ich wadą na samiutkim początku może być sporawy otwór na nózki, który przy szczupłych noworodkach (nie każdy będzie szczupły ), może powodowac przecieki przy nózkach

Na poczatku przy rzadkich kupkach, po kupce zmieniałam zawsze otulacz, bo był przybrudzony i tyle. Później, gdy kupki staną się bardziej stałe problem zniknie. Po siuskach nie ma takiego problemu, chyba, że póxniej, gdy prawie dwilatek siknie solidnie- wówczas warto zmienic otulacz nawet po jednym siusku...
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 00:20   #983
isismaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Kochane, nareszcie znalazłam forum poświęcone pieluszkom wielorazowym Póki co znajomi (używający jednorazówek) starają się mnie zniechęcić, ale ja jestem uparta Kupiłam na próbę po 3 pieluszki SIO firmy Close Patent z wkładkami bambusowymi i minkee plus jeden specjalny wkład na noc. Producent twierdzi, że są to pieluchy na cały okres pieluchowania (od ok. 4kg). Jeszcze nie wiem jaka duża urodzi się moja córcia i zastanawiam się kiedy faktycznie będą na nią pasować.
Stąd pytania:
1) czy któraś z was ma doświadczenie z tymi pieluchami?jeśli tak, to od jakiej wagi można zacząć pieluchowanie?
2) czy można po odpięciu wszystkich wkładek oryginalnych od otulacza i użyciu innych (np. małych pieluch muślinowych) zmniejszyć rozmiar pieluszki na odpowiedni dla noworodka?
isismaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 06:11   #984
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez isismaj Pokaż wiadomość
Kochane, nareszcie znalazłam forum poświęcone pieluszkom wielorazowym Póki co znajomi (używający jednorazówek) starają się mnie zniechęcić, ale ja jestem uparta Kupiłam na próbę po 3 pieluszki SIO firmy Close Patent z wkładkami bambusowymi i minkee plus jeden specjalny wkład na noc. Producent twierdzi, że są to pieluchy na cały okres pieluchowania (od ok. 4kg). Jeszcze nie wiem jaka duża urodzi się moja córcia i zastanawiam się kiedy faktycznie będą na nią pasować.
Stąd pytania:
1) czy któraś z was ma doświadczenie z tymi pieluchami?jeśli tak, to od jakiej wagi można zacząć pieluchowanie?
2) czy można po odpięciu wszystkich wkładek oryginalnych od otulacza i użyciu innych (np. małych pieluch muślinowych) zmniejszyć rozmiar pieluszki na odpowiedni dla noworodka?
Pieluchy CP sa dobre, jednak wbrew temu co obiecuje producent na pewno nie są ok od 4 kg. Niestety nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rozmiar i moim zdaniem te pieluchy, przy odpowiednim przepinaniu wkładek są dobre w zakresie wagi dziecka od 5.5 kg do 12 kg. Za to po dokupieniu dodatkowego wkładu bambusowego mogą służyć jako pielucha nocna.

Dla noworodka polecam noworodkowy otulacz i stosik tetry.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 15:36   #985
isismaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziękuje Dacn za odpowiedz.
Czy wiecie dziewczyny gdzie można upolować w ładnym stanie używany otulacz dla noworodka za wyjątkiem allegro?
Czy któraś z was testowała proszek Jelp lub Dzidziuś do prania pieluch?
isismaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 15:10   #986
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez isismaj Pokaż wiadomość
Dziękuje Dacn za odpowiedz.
Czy wiecie dziewczyny gdzie można upolować w ładnym stanie używany otulacz dla noworodka za wyjątkiem allegro?
Czy któraś z was testowała proszek Jelp lub Dzidziuś do prania pieluch?
Otulacze kup nowe. Polecam FLipy. Używałam ich od 2 tyg życia malucha do prawie konca czyli jak skoncyłąm pieluchowac czyli 22 miesiace.
Jak kupisz wiecej, a bedziesz tego z min 6 do 10 sztuk potrebowac to sprzedawca zejdzie z ceny.
Ja CP nie cierpiałam, dla mnie hit to flipy i pielucha. A jak chciałam,zeby doopka odpoczeła stosowałam otulacze bawełniane np kikko. a jak było ciepło to majtki i pielucha, badz same majtki. Dziekco ok 1-1,5 zaczyna mega lac,ze otulac idzie wraz z pielucha.

Ja stousje dzidziusia do prania do tej pory. Ale dla malucha polecam Ci płatki mydlane z tej firmy.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 18:38   #987
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziękuję bardzo za podpowiedzi

Pytanie jeszcze mam co do prania - moja pralka ciężko znosiła proszki i od lat już używam jedynie płynów, czy pieluszki wielo prane w płynie nie będą tracić swoich właściwości? Czytałam że nie powinno się używać płynów do płukania, ale mi chodzi o płyny do prania (jakiś woolite czy perwol do delikatnych tkanin w mniejszej dawce).
Inw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 18:48   #988
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za podpowiedzi

Pytanie jeszcze mam co do prania - moja pralka ciężko znosiła proszki i od lat już używam jedynie płynów, czy pieluszki wielo prane w płynie nie będą tracić swoich właściwości? Czytałam że nie powinno się używać płynów do płukania, ale mi chodzi o płyny do prania (jakiś woolite czy perwol do delikatnych tkanin w mniejszej dawce).
Ja widziałam różnicę na niekorzyść płynów, nawet te dobre nie radziły sobie tak jak odpowiadający im proszek.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 04:29   #989
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A ja powiem, ze dla malucha nie flipy, a otulacze rozmiarowe. Flipy sa naprawde duze, ja mojemu dwulatkowi nie daje calego rozpietego, jak byl maly flip kupilam, ale zaczelam zakladac gdzies od 6-7 kg, czesniej by sie w nim utopil a wszystko by i tak przy nodze wyplynelo.

Nie wiem czy tu mozna polecac inne forum, ale zajrzyj na chusty.info tak jest dosc duzy bazarek pieluszkowy, warto tez zajrzec na handmade. Ja dla maluszka polecam polarowe otulacze. Noworodek tego nie przeleje w porownaniu do pulu polar jest tani jak barszcz. Ja uwielbiam (do teraz mam kilka w duzym rozmiarze) polarowe kokosi. Mozesz napisac do niej przez sklep internetowy, ona chetnie szyje na zamowienie a jej otulacze sa sliczne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:03   #990
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

hmm na mojego w tej chwili półrocznego synka czasem przy dużej formowance na noc flip już cały rozpięty idzie - więc to zależy od dziecka

Ale rzeczywiście na początek dla noworodka najlepsze są otulacze rozmiarowe. Polarowe kokosi są faktycznie bardzo dobre, milutkie i zgrabne, tylko (oczywiście jak zawsze) trzeba pieluchy często zmieniać, żeby otulacz nie przeciekł.
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.