mama sprawdza czy mam okres! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-04, 12:08   #1
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709

mama sprawdza czy mam okres!


Wczoraj mama zapytała się czy miałam już okres, odpowiedziałam, że nie i że będę mieć w przyszłym tygodniu (zawsze miałam przed nią co ok 24 dni, ale nie mam jeszcze regularnie i ostatnio mam co 28). Powiedziałam że miałam ostatnio 12 pazdziernika, a ona, że miałam wczesniej.. chyba to ja wiem lepiej kiedy miałam co nie? Współżyje z chłopakiem, zabezpieczamy się. Ona o tym nie wie. Teraz gada mi jakieś głupoty, że mam jeszcze czas, żebym nie była głupia itd. (i chyba mysli ze jestem w ciąży haha) nie moge z nią wytrzymać ;/
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:13   #2
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

1) a ile masz lat?

2) jeśli już jesteś powiedzmy, dorosła, albo w wieku pozwalającym na współżycie to powiedz Mamie, że się zabezpieczasz... A okres masz nieregularny i zapewne "jakby cos miało być" to jej powiesz...Że nie potrzebujesz pytań...


Sama mam 25 lat i jakieś pół roku temu ciągle mnie mdliło, a do miesiączki było daleko. I moja Mama, mimo że ma dorosłą, samodzielną córkę, mieszkającą osobno dopytywała się czy nie jestem w ciąży. Powiedziałam, ze nie.... I ze będę miała okres za tydzień.... I dzień przed uplywem tygodnia prosiła żebym jej powiedziała czy dostałam czy nie. No takie są Mamy...

3) no ale jeśli jesteś dorosła a Twoja Mama przesadza to trzeba z Nią pogadać
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:18   #3
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Wczoraj mama zapytała się czy miałam już okres, odpowiedziałam, że nie i że będę mieć w przyszłym tygodniu (zawsze miałam przed nią co ok 24 dni, ale nie mam jeszcze regularnie i ostatnio mam co 28). Powiedziałam że miałam ostatnio 12 pazdziernika, a ona, że miałam wczesniej.. chyba to ja wiem lepiej kiedy miałam co nie? Współżyje z chłopakiem, zabezpieczamy się. Ona o tym nie wie. Teraz gada mi jakieś głupoty, że mam jeszcze czas, żebym nie była głupia itd. (i chyba mysli ze jestem w ciąży haha) nie moge z nią wytrzymać ;/
W ogóle nie rozumiem po co mówisz matce, kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i kiedy będziesz mieć kolejną . To nie jej sprawa.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:19   #4
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Twoja mama na pewno się martwi, w końcu masz 18 lat. Pogadaj z nią jak osoba dorosła i wytłumacz, że zabezpieczacie się z chłopakiem
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:20   #5
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
1) a ile masz lat?

2) jeśli już jesteś powiedzmy, dorosła, albo w wieku pozwalającym na współżycie to powiedz Mamie, że się zabezpieczasz... A okres masz nieregularny i zapewne "jakby cos miało być" to jej powiesz...Że nie potrzebujesz pytań...


Sama mam 25 lat i jakieś pół roku temu ciągle mnie mdliło, a do miesiączki było daleko. I moja Mama, mimo że ma dorosłą, samodzielną córkę, mieszkającą osobno dopytywała się czy nie jestem w ciąży. Powiedziałam, ze nie.... I ze będę miała okres za tydzień.... I dzień przed uplywem tygodnia prosiła żebym jej powiedziała czy dostałam czy nie. No takie są Mamy...

3) no ale jeśli jesteś dorosła a Twoja Mama przesadza to trzeba z Nią pogadać
mam 18 lat. Teraz co dzień będzie mi gadała dopoki nie dostanie miesiączki.. a miesiączke mam mieć najpóźniej w środę.
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:22   #6
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
mam 18 lat. Teraz co dzień będzie mi gadała dopoki nie dostanie miesiączki.. a miesiączke mam mieć najpóźniej w środę.
Pozwalasz sobie wchodzić na głowę, więc się nie dziw, że matka się tak zachowuje.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:24   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Pozwalasz sobie wchodzić na głowę, więc się nie dziw, że matka się tak zachowuje.
- a co powinna rzucić tekstem: :" jestem już dorosła"?
I tak, dla mnie wypytywanie córki tak często i dokładnie o termin miesiączki jest przegięciem, ale pewnie martwi się, gdyby coś poszło nie tak i zaciążyła, przecież i tak na tę matkę spadłby główny problem.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 12:25   #8
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Pozwalasz sobie wchodzić na głowę, więc się nie dziw, że matka się tak zachowuje.
ale nadal się uczę i to ona mnie utrzymuję..
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:26   #9
Tygri
Raczkowanie
 
Avatar Tygri
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 250
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Przecież ona wcale nie musiała mówić mamie, że "mamo dziś 12 października, dostałam okres". Przecież jak matka jest wścibska to doskonale rzuci jej się w oko podpaska, która leży w śmietniku, tampon czy nawet przecież autorka przy zakupach mogła poprosić swoją mamę o ich zakup bo na dniach będzie mieć.

Raz też miałam taką sytuację ze swoją. Doskonale pamiętała kiedy mam okres mimo, że w ogóle jej tego nie mówiłam i oczywiście dopytywała czy mam czy nie bo powinnam niby mieć przed nią, a jej już się skończył. Chore...;/
Tygri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:28   #10
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Tygri Pokaż wiadomość
Przecież ona wcale nie musiała mówić mamie, że "mamo dziś 12 października, dostałam okres". Przecież jak matka jest wścibska to doskonale rzuci jej się w oko podpaska, która leży w śmietniku, tampon czy nawet przecież autorka przy zakupach mogła poprosić swoją mamę o ich zakup bo na dniach będzie mieć.

Raz też miałam taką sytuację ze swoją. Doskonale pamiętała kiedy mam okres mimo, że w ogóle jej tego nie mówiłam i oczywiście dopytywała czy mam czy nie bo powinnam niby mieć przed nią, a jej już się skończył. Chore...;/
i co jej wtedy odpowiedziałaś?
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:28   #11
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Pozwalasz sobie wchodzić na głowę, więc się nie dziw, że matka się tak zachowuje.
Heh...no tak lepiej powiedzieć "jestem już dorosła, nie będziesz mi mówiła co mam robić" - to jest dopiero dziecinne i nieodpowiedzialne

Ja mam 24 lata i zawsze rozmawiałam z mamą o takich sprawach normalnie, mówię żeby się nie martwiła, bo się z chłopakiem zabezpieczamy i koniec kropka
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 12:37   #12
madeleine20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 120
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Ja mam prawie 25 lat i raz miałam niedawno taką sytuację. Mama sie mnie nagle zapytała czy juz miałam okres w tym miesiącu;P ona zawsze widzi kiedy mam po moim samopoczuciu, a że w danym miesiacu zniosłam lepiej wszystko to jej to umknęło. No i sie wystraszyła;P
ALe na szczescie to była jednorazowa akcja;] Jakoś nigdy mnie nie kontrolowała, wiec nawet sobie nie wyobrażam żeby miała to robic;]
madeleine20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:50   #13
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
Heh...no tak lepiej powiedzieć "jestem już dorosła, nie będziesz mi mówiła co mam robić" - to jest dopiero dziecinne i nieodpowiedzialne

Ja mam 24 lata i zawsze rozmawiałam z mamą o takich sprawach normalnie, mówię żeby się nie martwiła, bo się z chłopakiem zabezpieczamy i koniec kropka
W którym miejscu poradziłam autorce, żeby odpowiedziała "jestem już dorosła i nie będziesz mi mówiła, co mam robić"?
Można powiedzieć: "mamo, to dość intymna sprawa i nie widzę powodu, by o tym rozmawiać. Niepotrzebnie martwisz się, że zrobię coś głupiego. Wszystko jest w porządku".
Jeżeli Autorka potrafi rozmawiać z rodzicami o seksie, może powiedzieć, że rozpoczęła współżycie, ale razem z chłopakiem się zabezpieczają.
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:52   #14
improbable
Raczkowanie
 
Avatar improbable
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 299
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
i tak na tę matkę spadłby główny problem.
główny?

Porozmawiajcie poważnie o zaufaniu.
improbable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:54   #15
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez improbable Pokaż wiadomość
główny?

Porozmawiajcie poważnie o zaufaniu.
- patrząc realnie główny; moja koleżanka z pracy taki "problem" właśnie przerabia: chłopak lat 17, dziewczyna 18. Uwierz, stawia to do pionu w życiu równo.
Dalej jednak uważam,że węszenie za okresem córki jest .... dziwne.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2012-11-04 o 12:55
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:56   #16
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
W którym miejscu poradziłam autorce, żeby odpowiedziała "jestem już dorosła i nie będziesz mi mówiła, co mam robić"?
Można powiedzieć: "mamo, to dość intymna sprawa i nie widzę powodu, by o tym rozmawiać. Niepotrzebnie martwisz się, że zrobię coś głupiego. Wszystko jest w porządku".
Jeżeli Autorka potrafi rozmawiać z rodzicami o seksie, może powiedzieć, że rozpoczęła współżycie, ale razem z chłopakiem się zabezpieczają.
Ale przy okazji napisałaś, że to nie jej mamy sprawa czy ma miesiączkę czy nie ma...a tak naprawdę gdyby zaszła w ciążę to kto by wychowywał dziecko? jej mama Uważam, że o takich sprawach powinno się rozmawiać

Co więcej nawet nie o ciążę chodzi, bo jak wiemy różne mogą być powody opóźnienia się miesiączki

Edytowane przez bejbi19
Czas edycji: 2012-11-04 o 12:58
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:07   #17
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
Ale przy okazji napisałaś, że to nie jej mamy sprawa czy ma miesiączkę czy nie ma...a tak naprawdę gdyby zaszła w ciążę to kto by wychowywał dziecko? jej mama Uważam, że o takich sprawach powinno się rozmawiać
Nie, nie. Napisałam, że Autorka nie musi podawać matce dokładnej daty, na którą przypada pierwszy dzień jej kolejnej miesiączki.

Gdyby zaszła w ciążę, urodziłaby dziecko mając 19 lat, więc razem z chłopakiem mogliby je wychowywać. Dlaczego więc z taką pewnością stwierdzasz, że to na mamę Autorki spadłby ten obowiązek?
Nie przeczę, że wysoce prawdopodobne jest to, że dziadkowie zajmowaliby się wnukiem, ale zależałoby to tylko od ich dobrej woli.
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:16   #18
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Nie, nie. Napisałam, że Autorka nie musi podawać matce dokładnej daty, na którą przypada pierwszy dzień jej kolejnej miesiączki.

Gdyby zaszła w ciążę, urodziłaby dziecko mając 19 lat, więc razem z chłopakiem mogliby je wychowywać. Dlaczego więc z taką pewnością stwierdzasz, że to na mamę Autorki spadłby ten obowiązek?
Nie przeczę, że wysoce prawdopodobne jest to, że dziadkowie zajmowaliby się wnukiem, ale zależałoby to tylko od ich dobrej woli.
Z prostej przyczyny - w tym wieku zazwyczaj nie ma się tak ustatkowanego życia żeby utrzymywać się samemu, opłacać mieszkanie, rachunki, codzienne wydatki, pracować, a w tym samym czasie przebywać z dzieckiem
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:20   #19
doska1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

moja teściowa też sprawdza, tylko nasze śmieci i czy nie ma tam przypadkiem zużytych prezerwatyw.. bo ona tak bardzo by chciała mieć wnuka...
doska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 13:23   #20
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
Z prostej przyczyny - w tym wieku zazwyczaj nie ma się tak ustatkowanego życia żeby utrzymywać się samemu, opłacać mieszkanie, rachunki, codzienne wydatki, pracować, a w tym samym czasie przebywać z dzieckiem
Zazwyczaj. To nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy w tym wieku zakładają rodziny i żyją na własny rachunek .
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:29   #21
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Zazwyczaj. To nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy w tym wieku zakładają rodziny i żyją na własny rachunek .
Nie znam żadnej młodej pary, która miałaby w wieku 18-stu lat dziecko i przy okazji własne mieszkanie, przyszłościową pracę i nie wiązałaby ledwo koniec z końcem.
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:20   #22
Sylussiaa
Przyczajenie
 
Avatar Sylussiaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa..
Skoro jesteś na tyle dorosła ,żeby współżyć z chłopakiem to przede wszystkim powinnaś umieć pogadać z mamą o takich sprawach ; ) Naprawdę to pomaga : ) I nie chodzi tutaj o mówienie ,że jesteś dorosła i ma się nie wtrącać tylko o proste uświadomienie jej , że się zabezpieczacie z chłopakiem i nie ma się o co marwtić a w razie gdyby sięcoś działo na pewno jej powiesz .Wiadomo ,że każda mama będzie sie martwiła niezależnie od tego czy bys miała lat 18 czy 35 : ) Ale jednak takie pytania z jej strony mogą być conajmniej wkurzające ..
Sylussiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:23   #23
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
Nie znam żadnej młodej pary, która miałaby w wieku 18-stu lat dziecko i przy okazji własne mieszkanie, przyszłościową pracę i nie wiązałaby ledwo koniec z końcem.
Nic nie wiemy o chłopaku Autorki. Może jest starszy, pracuje i mieszka "na swoim", więc w razie wpadki, poradziliby sobie. Zresztą po co ta dyskusja? Temat jest zupełnie o czymś innym.
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:29   #24
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Sylussiaa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa..
Skoro jesteś na tyle dorosła ,żeby współżyć z chłopakiem to przede wszystkim powinnaś umieć pogadać z mamą o takich sprawach ; ) Naprawdę to pomaga : ) I nie chodzi tutaj o mówienie ,że jesteś dorosła i ma się nie wtrącać tylko o proste uświadomienie jej , że się zabezpieczacie z chłopakiem i nie ma się o co marwtić a w razie gdyby sięcoś działo na pewno jej powiesz .Wiadomo ,że każda mama będzie sie martwiła niezależnie od tego czy bys miała lat 18 czy 35 : ) Ale jednak takie pytania z jej strony mogą być conajmniej wkurzające ..
wkurzające i to bardzo, niby nic takiego, a denerwuje!
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:30   #25
Flidais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 38
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Ja też miałam podobną sytuację. Zaznaczałam datę okresu w kalendarzu. Jakoś dwa miesiące nie zaznaczyłam, bo zaczęłam to robić gdzie indziej... Potem miałam od matki przesłuchanie, że mam iść do ginekologa, bo nie mam od dwóch miesięcy okresu, i na pewno jestem w ciąży.
Odczepiła się ode mnie dopiero, jak zastosowałam bardzo radykalną metodę...
Flidais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:32   #26
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Sylussiaa Pokaż wiadomość
nie chodzi tutaj o mówienie ,że jesteś dorosła i ma się nie wtrącać tylko o proste uświadomienie jej , że się zabezpieczacie z chłopakiem i nie ma się o co marwtić a w razie gdyby sięcoś działo na pewno jej powiesz .


Delikatnie, ale stanowczo. Niech wie, że takie pytania są wkurzające i w ten sposób odpycha od siebie córkę.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:07   #27
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez Flidais Pokaż wiadomość
Ja też miałam podobną sytuację. Zaznaczałam datę okresu w kalendarzu. Jakoś dwa miesiące nie zaznaczyłam, bo zaczęłam to robić gdzie indziej... Potem miałam od matki przesłuchanie, że mam iść do ginekologa, bo nie mam od dwóch miesięcy okresu, i na pewno jestem w ciąży.
Odczepiła się ode mnie dopiero, jak zastosowałam bardzo radykalną metodę...
a ile masz lat? jeśli jeszcze raz zapyta zrobię tak samo
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:29   #28
Flidais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 38
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
a ile masz lat? jeśli jeszcze raz zapyta zrobię tak samo
Ja też miałam wtedy 18. Uważam, że to, kiedy masz okres to jest Twoja prywatna sprawa... Poza tym, można o to zapytać jakoś inaczej, a nie w formie naskakiwania "na pewno jesteś w ciąży".
Flidais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:48   #29
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

No faktycznie, rodzice to powinni tylko w pewnym momencie utrzymywać a gęby trzymać zamknięte na kłodkę, bo nawet proste pytanie jest napaścią na dziecię
Ja nie wiem co jest takiego okropnego w rozmowie o okresie, ja tam nie mam zahamowań. Jak to jest, że takie niby nowoczesne społeczeństwo a z tego co obserwuję na wizażu, to rozmowa jest czymś co przychodzi najtrudniej. A już szczególnie z najbliższymi.
Może mama chciała podpaski kupić czy coś?
Nie ma o co drzeć szat, moim zdaniem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:51   #30
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: mama sprawdza czy mam okres!

Zapytaj mamę po co jej taka informacja.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.