Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 16:31   #2161
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Dla mnie Isotrexin był totalnie za silny... W zasadzie to sam alkohol. Jedyne na co pomagał to punktowe wypryski. Świetnie je zasuszał i szybko leczył. Lecz gdy tylko posmarowałam nim nieco większy obszar, np kilka wyprysków koło siebie, skóra naokoło reagowała niesamowitym wysuszeniem, zaczerwienieniem, a na nosie i brodzie nadmiernie się przetłuszczała powodując zaskórniki. Cóż, co skóra to inna reakcja
a dla mnie jest ok, mimo, że silny - myślałam, że będzie gorzej... buzia jest w lepszym stanie, ale zaskórniki dalej są- szczególnie na nosie....myślę czy iść do kosmetyczki, ale to chyba strata czasu i przede wszystkim kasy

Cytat:
Napisane przez Anianiani Pokaż wiadomość
Jakiś miesiąc temu zaczęłam walkę z zaskórnikami - i wygrywam tę batalię!
Miałam ich naprawdę sporo - mnóstwo czarnych i białych kropek na nosie, brodzie, czole...
W tej chwili jest ich o niebo mniej, prawie w ogóle Jeszcze trochę i chyba ostatecznie zażegnam problem
Mój sposób: codziennie dokładny demakijaż, potem żel oczyszczający, tonik antybakteryjny i krem. A trzy, cztery raz w tygodniu peeling i maseczka z zielonej glinki. Efekty świetne
hm ja podobnie robię od kilku lat i nie pomaga ;/
jaka glinka, żel, tonik i krem ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:05   #2162
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

przeczytałam cały watek i mam ten sam problem z grudkami!trądzik mam już prawie 1, 5 roku i osttanio przechodze kryzys, nie przeszkadzał mi, jakoś z nim walczyłam, a teraz doprowadza mnie do szału!
Stosowałam kilka maści brałam tabletki, ale nic mi nie pomaga. W końcu zaczęłam używać retinole zewnętrzne Retin A. Nastapiła bardzo duża poprawa po tych wszytskich maściach, a w szczególności po Retinie. Miałam takie ropne cysty na policzkach, teraz zostały mi grudki i przebarwienia. Niestety od jakiegoś tygodnia mam straszliwy wysyp po obu stronach przy uszach i nie mam pojęcia od czego?! Chyba to spowodowało, że zaczęłam szukać czegoś nowego. Odkryłam kwasy, ale wiosna czy lato nie sa odpowiednimi porami roku na stosowanie tego typu zabiegów/kremów/toników.
Na razie cały czas stosuję dodaatkowo maść ichtiolową, dziś po raz pierwszy skorzystałam z zabiegu z cebulą - który tez wyczytałam na wizażu. Najbardziej chyba chciałabym się pozbyć tych czerwonych plam i blizn, które mi zostały...
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 08:08   #2163
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Ja też się z tym zmagam i powiem wam, czego używałam/używam
-effaclar K
-triacneal
-epiduo
-isotrexin
-acnemycin plus
-toniki z kwasami BHA
-skinoren
-brevoxyl
-benzacne
-tabl. antykoncepcyjne Yasmin

Najbardziej mi pomógł acnemycin plus i isotrexin. Skinoren również ładnie wyrównywał skórę. Obecnie stosuję acnemycin plus, mam w zapasie isotrexin i differin, którego jeszcze nie używałam. Reszta leków nie sprawdzała się na dłuższą metę, a najbardziej byłam niezadowolona z triacnealu, który nie zrobił kompletnie nic. Niestety w grudkach liczy się cierpliwość i systematyczność, a także dobieranie kosmetyków niezapychających cery. Bo jeśli coś nas zapcha, to całe leczenie lekami i antybiotykami można o d... rozbić. Bo to błedne koło. Mnie póki co chyba nic na razie nie zapycha i dlatego pewnie widzę efekty. Także polecam acnemycin plus, jest to plyn, którym się smaruje chorobowo zmienioną skórę.

Jeśli macie jakieś inne sposoby, chętnie posłucham, żeby się tego świństwa pozbyć !!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 11:07   #2164
Koola
Przyczajenie
 
Avatar Koola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

a ja nadal na etapie testowania roznych rzeczy, wiec podsumowujac:
- Rosex (miesiac regularnego stosowania, zadnej poprawy)
- Differin (3 tygodnie stosowania, zadnej poprawy)
Dodam, ze nie mam ropnych zmian tylko wlasnie te grudki na linii brody, pod broda po lewej i ptrawej stronie i niewiele na policzkach.
Ostatnio dostalam od lekarza krem z 3 % erytromycyna i 5% nadtlenkiem benzoilu, posmarowane 2 razy na noc, wysusza skore, ale skore tez jest gladsza, doloze do tego jeszcze co druga noc klindamycyne (Zindaclin), i mam nadzieje bedzie poprawa. Oczywiscie dam znac za jakis czas.
Trzymajcie sie dziewczyny, razem nim sie nie damy
Koola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 13:20   #2165
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Koola, jak moje cuda nie zadziałają, to przerzucę się na Twoje ;-)
Po acnemycin plus mam wrazenie, jakby te grudki się rozmiękczały i powoli znikały.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:55   #2166
Likorsancja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

i jak dziewczyny?? któras znalazla na to sposob??
ja sie z tym męcze takze pare lat...
nie bralam zadnych antybiotykow nigdy
teraz biore antykoncepcyjne Yasmin dopiero koncze 1 opakowanie, także efektow zadnych jeszcze nie ma..
do tego stosuje duzo nawilzającego kremu...
bo wszelkie inne wysuszajace i zluszczajace, typu brewoxyl, benzacne, skinoren, epiduo, tylko pogarszały
mam serio juz doscc..
chce się cieszyc normalna cerą bez makijazuu.... a nie mogę!!
proszę co pomaga na zaskórniki ??? na policzkach brodzie i czole?
Likorsancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 16:43   #2167
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

nie chce zaeszać, ale chyba reguularne stosowanie i przestrzeganie zaleć zaczeło działać, od dłuższego czasu nic mi się prawie nie pojawiło, zostay może mi ze dwie-trzy grudki, ale wszytsko pięknie sie usuwa i znika
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 22:00   #2168
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Czym w końcu je zwalczyłaś?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 16:11   #2169
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Retin A stosuje na przemian z jakimś kreme, a na noc maść mocznikową - robioną w aptece. Od jakiegos miesiąca nie używałam już retinu, bo się opalam dość sporo (na twarz oczywiście bloker 50 spf), więc na szczescie nic się nie pojawia.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 17:32   #2170
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Wow, extra, obym kiedyś mogła powiedzieć to samo
U mnie całkiem dobrze, stosuje acnemycin plus cały czas, co noc, a także serum lemon z BU. Poki co nic mnie raczej nie zapycha, jest dobrze. Ale w makijażu nadal chodzę, choć to nie ze względu na te grudki, ale ogólnie.
A co do Yasmin, biorę je od 3 lat chyba i nie spodziewam się efektów tych tabletek, bo biorę je ze wzgledów antykoncepcyjnych.

Edytowane przez pumas
Czas edycji: 2011-06-13 o 17:33
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 23:28   #2171
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Tez się maluję chociaż makijaz miałam kategorycznie zabroniony przez dermatologa :diabel: na szczęscie maluje się co raz 'słabiej'. Nie będę jeszcze chwalić dnia przed zachodem słońca, ale gdyby na prawdę już byłby koniec to chyba w to nie uwierze. Zaczynają mi tez jjuż schodzić czerwone przebarwienia, niestety dołki - blizny wszystkie zostają..
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 11:23   #2172
jagoda1309
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

A ja stosuje mydło ziołowe boniderm do mycia twarzy, ktore jest bardzo lagodne i nie wysusza skory. Na noc uzywam na przemian olejku jojoby i kremu avene cicilfate, a na dzien kremu nawilzajacego nuxe. Oprocz tego przecieram twarz rumiankiem z nagietkiem. Odkad zaczelam stosowac te kosmetyki stan mojej cery znacznie sie poprawil.
jagoda1309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 15:24   #2173
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

ja mam zaskorniki od pol roku, pojawily sie nie wiadomo dlaczego i juz tak ze mna zostaly...generalnie jest tragedia, myje twarz mydelkiem z nanosrebrem, i nic juz wiecej nie nakladam, zero kremow, zero mazidel i podkladow...ale i tak nie pomaga, tylko zmarszczki sie pojawily mimiczne, a mam dopiero 23 lata;/ jak naloze jakis krem, puder to robia sie miliony malych bialych kropeczek;/ takze przylaczam sie, moze odkryje tu jakis sposob jak sie tego pozbyc...jeszcze pol roku temu nie mialam w ogole takich problemow;/
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 18:54   #2174
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki??

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Moja siostra też spróbowała petroleum i pichtii i bardzo sobie chwali- to nie jest na pryszcze tylko na wągry! I najpierw oczyśćcie skórę mechanicznie- tzn powyciskajcie zaskórniki, umyjcie buzię i dopiero posmarujcie tym a efekt murowany! Jak pory są brudne i zapchane to nie zadziała.
Jak się oczyści mechanicznie, to oczywiste, że będzie widać efekt i brak zaskórników, skoro się je usunie wyciskając
Cytat:
Napisane przez Anianiani Pokaż wiadomość
Jakiś miesiąc temu zaczęłam walkę z zaskórnikami - i wygrywam tę batalię!
Miałam ich naprawdę sporo - mnóstwo czarnych i białych kropek na nosie, brodzie, czole...
W tej chwili jest ich o niebo mniej, prawie w ogóle Jeszcze trochę i chyba ostatecznie zażegnam problem
Mój sposób: codziennie dokładny demakijaż, potem żel oczyszczający, tonik antybakteryjny i krem. A trzy, cztery raz w tygodniu peeling i maseczka z zielonej glinki. Efekty świetne
Nie działa
Cytat:
Napisane przez katasiakasia Pokaż wiadomość
kiedy ja po raz pierwszy zastosowałam tą miksturkę to na moim płatku nie było ani śladu 'brudu' był biały, no może lekko żółtawy... czy to oznacza że coś źle zmieszałam ?
Niekoniecznie, może wcześniej użyłaś toniku i miałaś dzięki temu oczyszczoną skórę?

Ja chyba z ciekawości spróbuję tych mikstur z olejku i nafty/petroleum, tylko muszę nabyć składniki.
Moje zaskórniki doprowadzają mnie do szału!
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:21   #2175
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

hej ja też mam pełno pryszczy ? zaskórników? sama nie wiem co to jest poradzicie coś ?
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:05   #2176
bzycunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 47
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja też niestety mam problem pryszczami i zaskórnikami i nie umiem tego zwalczyć mimo, że używam produktów dermatologicznych, żadnych kremów zapachowych i najlepsze, najdroższe produkty :/ I nic. Dodam, że mam cerę suchą, a przed okresem zawsze mam problemy z cerą, a nie jestem nastolatką i nie wiem czy kiedykolwiek to się skończy. Mam 25 lat.
bzycunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:33   #2177
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez bzycunka Pokaż wiadomość
Ja też niestety mam problem pryszczami i zaskórnikami i nie umiem tego zwalczyć mimo, że używam produktów dermatologicznych, żadnych kremów zapachowych i najlepsze, najdroższe produkty :/ I nic. Dodam, że mam cerę suchą, a przed okresem zawsze mam problemy z cerą, a nie jestem nastolatką i nie wiem czy kiedykolwiek to się skończy. Mam 25 lat.
Być może problem leży wewnątrz, może sprawy hormonalne maja tutaj znaczenie. Radzę się przebadać! a jakich preparatów konkretnie używasz?

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
ja mam zaskorniki od pol roku, pojawily sie nie wiadomo dlaczego i juz tak ze mna zostaly...generalnie jest tragedia, myje twarz mydelkiem z nanosrebrem, i nic juz wiecej nie nakladam, zero kremow, zero mazidel i podkladow...ale i tak nie pomaga, tylko zmarszczki sie pojawily mimiczne, a mam dopiero 23 lata;/ jak naloze jakis krem, puder to robia sie miliony malych bialych kropeczek;/ takze przylaczam sie, moze odkryje tu jakis sposob jak sie tego pozbyc...jeszcze pol roku temu nie mialam w ogole takich problemow;/
Zmarszczki pojawiły się pewnie z przesuszenia, skoro nie stosujesz żadnych kremów a myjesz twarz mydlem antybakteryjnym(bo tak dziala srebro) to zwyczajnie wysuszasz buzke! spróbuj poszukac troche po forum, dziewczyny polecają wiele nawilzaczy nie zapychających pory! moze sprawdzi sie humektan? ja polecam tez krem z clareny sebum control ładnie nawilza i dziala przeciwzapalnie i kojąco na skórę.
pozdrawiam

Edytowane przez Hanka20
Czas edycji: 2011-07-19 o 21:34
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 10:11   #2178
bzycunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 47
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Być może to są sprawy hormonalne, ale nie wiem jakie badania wykonać w tym kierunku i do kogo się udać. Używam kremów emolium, podkład Avene, mleczko do demakijażu bioderma, vichy i stan mojej skóry nie zmienił się od roku
bzycunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:00   #2179
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

moze sprobuje tego humektanu, choc szczerze to boje sie teraz nakladac cokolwiek, zreszta co jakis zaskornik zniknie to pojawia sie nastepny, a te grudki sa po prostu caly czas, wiec sadze, ze przyczyna jest raczej "wewnetrzna"...nieste ty w najblizszym czasie nie mam mozliwosci udania sie do dermatologa.. jak myslicie czy oczyszczac sie mechanicznie i potem dezynfekowac czy czekac az same popekaja? nie moge patrzec na te biale gulki i az rece swierzbia...

peeling chyba odpada,prawda? bo rozniesie infekcje na inne miejsca?
__________________


Edytowane przez su$ka
Czas edycji: 2011-07-20 o 11:02
su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 21:54   #2180
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez bzycunka Pokaż wiadomość
Być może to są sprawy hormonalne, ale nie wiem jakie badania wykonać w tym kierunku i do kogo się udać. Używam kremów emolium, podkład Avene, mleczko do demakijażu bioderma, vichy i stan mojej skóry nie zmienił się od roku
Musisz udać się do dermatologa, bądz endokrynologa, który zleci Ci badanie krwi na poziom hormonów. Jednoczesnie zaleci odpowiednia kuracje. Kosmetyki dobre, lecz niekoniecznie jesli chodzi o zapychanie, krem emolium bardzo ładnie nawilża i natłuszcza, lecz działa tez okluzyjnie przez co może Cie zapychac. Radziłabym zmienic mleczko na płyn micelarny!

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
moze sprobuje tego humektanu, choc szczerze to boje sie teraz nakladac cokolwiek, zreszta co jakis zaskornik zniknie to pojawia sie nastepny, a te grudki sa po prostu caly czas, wiec sadze, ze przyczyna jest raczej "wewnetrzna"...nieste ty w najblizszym czasie nie mam mozliwosci udania sie do dermatologa.. jak myslicie czy oczyszczac sie mechanicznie i potem dezynfekowac czy czekac az same popekaja? nie moge patrzec na te biale gulki i az rece swierzbia...

peeling chyba odpada,prawda? bo rozniesie infekcje na inne miejsca?
Możesz co jakiś czas sobie oczyścic skórę, lecz nie za często i oczywiscie dezynfekcja porządna jak najbardziej konieczna! poza tym stosuj 2 razy w tygodniu maseczki oczyszczające(np. ziaja z glinka jest super łagodna a zarazem skuteczna). Peeling też możesz stosowac, lecz w przypadku zmian zapalnych(ropne krostki, grudki) jedynie enzymatyczny. Natomiast jesli chodzi o nawilzanie, to radzilabym mimo wszystko przynajmniej raz na dzien nalozyc cos na twarz, bo mozesz doprowadzic do odwodnienia skóry i szybszego się jej starzenia.
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:42   #2181
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Hej! Dołączam do walczących z zaskórnikami

Mam takie pytanie: Czy brevoxyl pomógł Wam coś na zaskórniki?
Bo ja stosuje kilka razy w tygodniu peelingi, raz w tygodniu "parówke", stram sie używac kremów i innych kosmetyków do twarzy bez zapychaczy i nic mi to nie pomga!
Co mogę jeszcze zrobic żeby pozbyc sie tego dziadostwa?
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 17:08   #2182
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej! Dołączam do walczących z zaskórnikami

Mam takie pytanie: Czy brevoxyl pomógł Wam coś na zaskórniki?
Bo ja stosuje kilka razy w tygodniu peelingi, raz w tygodniu "parówke", stram sie używac kremów i innych kosmetyków do twarzy bez zapychaczy i nic mi to nie pomga!
Co mogę jeszcze zrobic żeby pozbyc sie tego dziadostwa?
Nie stosuj parówek. To tylko rozszerza pory.
Mi Brevoxyl pomógł właśnie na zaskórniki
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 19:37   #2183
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Nie stosuj parówek. To tylko rozszerza pory.
Dziękuje że mnie uświadomiłaś..bo mi się już wszystko pomieszało w główce, ja myślałam że właśnie zwęża
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 07:48   #2184
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Dziękuje że mnie uświadomiłaś..bo mi się już wszystko pomieszało w główce, ja myślałam że właśnie zwęża
Mi osobiście Brevoxyl nie pomagał. Miałam do niego kilka podejść i niestety, zawsze przesuszał i dodatkowo zapychał pory na nosie tworząc wągry. Możesz spróbować, nie jest kosztowny, a nóż Ci pomoże. Choć ja proponowałabym raczej regularne złuszczanie i nawilżanie. Moje zaskórniki zmniejszyły się o 3/4 od kiedy do mycia buzi używam ściereczki muślinowej, a raz w tygodniu gąbki peelingującej z Body Shopu. Do tego delikatny oczyszczacz, dokładny demakijaż przed myciem buzi i nawilżacz bez zapychających mnie składników. Osobiście polecam żel aloesowy Flos Leku, jest to jedyny produkt który NIC, a NIC nie nasila zmian w moim przypadku. Krem Eva Natura z melisą jest również bardzo sympatyczny, osławiony Humektan mi nie służył, ale liczba jego zwolenników jest bardzo duża. No i krem w tubce Babydream. Jeśli nie zapycha Cię Capric Trygliceryde również nie powinien nasilać zmian zaskórnikowych.

Pozdrawiam
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 08:25   #2185
madmaxia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 20
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Bo po parówce trzeba je czymś zamknąć :P Albo zimną wodą, albo jakąś maseczką, najlepiej z glinki. Wydaje mi się , że najlepszy efekt da kolejność: parówka, peeling, maseczka. Pozdrawiam!
madmaxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:37   #2186
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

jak na kogoś nie działam Brevoxyl warto spróbować z Akneroxiem.

Chiquita
tą ściereczkę muślinową kupiłaś w TBS ?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 19:29   #2187
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Chiquita
tą ściereczkę muślinową kupiłaś w TBS ?
Tak, ściereczek różnego rodzaju Ci w Body Shopie dostatek. Osobiście najbardziej pasuje mi klasyczny Facial Muslin Cloth. Opakowanie trzech sztuk to koszt 26 złotych. Wcześniej namiętnie stosowałam tą z zestawu Liz Earle, ale po skończeniu oczyszczacza nie mogłam znaleźć niczego co by z nią tak dobrze współgrało. Do TBSowej zdecydowanie łatwiej jest dobrać odpowiednią formułę żelu. Pozdrawiam
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 21:03   #2188
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ech no ja myslalam, że mam je tylko na nosie i brodzie i okolicach nosa, a ostatnio jak się dobrze przyjrzałam to i pełno małych na czole
Mam wrażliwą skórę , z tendencją do przesuszania, choc lekko tłustą w strefie T, więc agresywne metody odpadają Na dodatek na brodzie mam pełno białych podskórnych zaskórników,czy jak tam to się zwie
Spróbuję tę mieszankę olejek plus nafta, a na jesieni zacznę kurację Triacnealem,żeby to do konca wyleczyc...
mam zamiar też wypróbować płatki owisane, nie znalazłam o tym wzmianki w tym wątku, a czytałam wiele pozytywnych recenzji... ktoś probówał?
zobaczymy
Pozdrawiam i powodzenia w walce z czarnymi nieprzyjaciółmi !
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2011-08-08 o 21:05
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 07:41   #2189
201701091458
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Hej... Ja też mam straszny problem ;( Mam 19 lat i od około 3 męczę się z tymi zaskórnikami. Najpierw były na czole, teraz są już na policzkach, cała twarz prawie... :/ Na dodatek one jakoś dojrzewają i stają się takie czerwone i bolące. Całe policzki mam w strasznych bliznach przez to gówno! Nie wiem co mam robić, wiem że nie powinnam używać fluidu bo to pogarsza sprawę ale jak ja mam żyć...? Mam strasznie jasną cerę i zmasakrowane policzki czerwonymi bliznami i dziurami więc to wygląda naprawdę strasznie... Nie wiem co mam robić :/ U dermatologa jeszcze nie byłam. Stosowałam już kwas glikolowy, żadne maści-brevoxyl, benzacne itp. nie pomagają. Jestem już wykończona. Powiedzcie mi czy MIKRODEMBRAZJA pomogłaby na blizny?... I czy można ją wykonywać gdy ma się zaskórniki?... Jestem zrozpaczona tym wszystkim. Cały czas wciskają nam tą pieprz**ą chemię dosłownie wszędzie i jak tu normalnie żyć... Już nie wiem co robić, czego stosować. Chciałabym być chociaż bez tych czerwonych blizn, mówię Wam dziewczyny, całe policzki mam takie... ;( Pomóżcie...
201701091458 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 07:43   #2190
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez tosiajola Pokaż wiadomość
Ech no ja myslalam, że mam je tylko na nosie i brodzie i okolicach nosa, a ostatnio jak się dobrze przyjrzałam to i pełno małych na czole
Mam wrażliwą skórę , z tendencją do przesuszania, choc lekko tłustą w strefie T, więc agresywne metody odpadają Na dodatek na brodzie mam pełno białych podskórnych zaskórników,czy jak tam to się zwie
Spróbuję tę mieszankę olejek plus nafta, a na jesieni zacznę kurację Triacnealem,żeby to do konca wyleczyc...
mam zamiar też wypróbować płatki owisane, nie znalazłam o tym wzmianki w tym wątku, a czytałam wiele pozytywnych recenzji... ktoś probówał?
zobaczymy
Pozdrawiam i powodzenia w walce z czarnymi nieprzyjaciółmi !
Tak, ja myłam buzię płatkami owsianymi. Stosowałam też jako maseczki przez pewien okres czasu. Muszę powiedzieć, że jest to bardzo przyjemny sposób pieszczenia buzi. Miło się je takie ciepłe rozsmarowywuje, twarz jest potem bardzo miękka i delikatna. Ale na dłuższą metę sposób ten nie oczyszcza wystarczająco. Zaskórniki jak były tak są, wągrów powoli robi się coraz więcej ze względu na mierne właściwości oczyszczające. Jako maseczka odżywcza np po peelingu płatki sprawdzają się świetnie, bardzo łagodzą skórę i nieco "ostudzają" zaczerwienienia. Lecz remedium na zaskórniki/wypryski napewno to nie jest. Przynajmniej u mnie. Ponad to jest to sposób niepraktyczny. Zmywanie ich i wyławianie z umywalki by nie zatkały rur, nie należą do najprzyjemniejszych zajęć. Pozdrawiam!
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.