OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 14:10   #1411
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Łuszczenie to normalna rzecz, stary naskórek musi zejść, by ten nowy już mógł w pełni "działać".



Kochana z syfami to jest normalne, zawsze na początku wysyfia, a po jakimś czasie skóra się w pełni oczyszcza i jest oki. Także ciesz się, że masz już pierwsze efekty działania OCM!



Ha ha dobre określenie na te góle ;-)
Fajnie, że OCM Ci tak podpasował i że masz już namacalne pierwsze efekty.
normalna rzecz niestety łuszczenie, chociaż przy mojej cerze mieszanej w kierunku tłustej nie powinno to być aż tak widoczne ..

syfy i tak by były, takich urok, ale moim zdaniem OCM naprawdę działa ! po raz pierwszy od lat nie mam Tylu zaskórników ! yee

a bulbozaury też mi się spodobały
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 14:17   #1412
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szafirowa Pokaż wiadomość
normalna rzecz niestety łuszczenie, chociaż przy mojej cerze mieszanej w kierunku tłustej nie powinno to być aż tak widoczne ..

syfy i tak by były, takich urok, ale moim zdaniem OCM naprawdę działa ! po raz pierwszy od lat nie mam Tylu zaskórników ! yee

a bulbozaury też mi się spodobały
Ja mam mieszaną ze strefą T i też mi sie skóra łuszczyła na początku stosowania OCM, teraz jest już dobrze, i ani razu nie idziałam takich skóre.

Ja robię parówki od dwóch dni i już zaskórniki w 100% mi zniknęły ;-) twarz mam jak pupcia niemowlaka i co najważeniesze samymi naturalnymi metodami, bez grama chemii
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:00   #1413
malkontentka91
Przyczajenie
 
Avatar malkontentka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 8
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
A jak długo stosujesz OMC? Jakie masz efekty?

pisałam już o tym
malkontentka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:28   #1414
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja do tej pory męczę się gigantycznym ręcznikiem, ale czytałam, że dużo z Was używa biedronkowych ręczników z mikrofibry, jeśli się nie myle? Byłam ostatnio w biedronie i tam widziałam takie pakowane po trzy, czy to o te chodzi?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:37   #1415
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja dalej nie rozumiem o co chodzi z tymi zaskornikami
ja mam pelno i zamknietych i otwartych i mimo ze OCM swietnie dziala, nie usuwa ich. Dalej mam czarne punkciki na calym nosie
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka

Edytowane przez meggara
Czas edycji: 2012-01-06 o 18:39
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:43   #1416
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiła wczoraj maceczke na włosy z żółtka jajka i oleju z orzechów wł. i jeszce więcej włosów mi wypadło..... masakra.... nie mogłam tego spłukać....ale jakoś poszło.... Budzę sie dzisiaj ranoz tłustymi? naoliwionymi włosami? i tak sie dziwnie czuje... Mam nadzieje, ze dzisij przy myciu głowy się tego pozbędę....

Mam jeszcze takie pytanko;] OMC można używać jak jest gorąco np. w lato? jak jest tak ok 26-30 stopni?

Edytowane przez cherrypassion21
Czas edycji: 2012-01-07 o 10:44
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:29   #1417
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Ja do tej pory męczę się gigantycznym ręcznikiem, ale czytałam, że dużo z Was używa biedronkowych ręczników z mikrofibry, jeśli się nie myle? Byłam ostatnio w biedronie i tam widziałam takie pakowane po trzy, czy to o te chodzi?
Ja mam pakowane po 1 sztuce. I u mnie są 2 rodzaje w jednym pudle: niebieska - do OCM i taka żółta, o innej fakturze.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 13:47   #1418
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Ja mam pakowane po 1 sztuce. I u mnie są 2 rodzaje w jednym pudle: niebieska - do OCM i taka żółta, o innej fakturze.
Dziękuję za odpowiedz to dziwne, że u mnie pakowane po trzy
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 11:42   #1419
MrLuizee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moja kuzynka zainteresowała się OCM, ale ma tylko 14 lat, czy one też może ją stosować, ma trochę wyprysków jak każda nastoletnia dziewczyna
MrLuizee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 14:04   #1420
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MrLuizee Pokaż wiadomość
Moja kuzynka zainteresowała się OCM, ale ma tylko 14 lat, czy one też może ją stosować, ma trochę wyprysków jak każda nastoletnia dziewczyna
14 lat to jeszcze okres dojrzewania, skóra do końca się nie unormowała... wolałabym, zeby ktoś innym się jeszcze wypowiedziała, ale ja osobiście kuzynce dałabym np.olejek z Biochemii Urody do mycia twarzy, a OCM niech robi jak już będzie ciut starsza.

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz to dziwne, że u mnie pakowane po trzy
Tutaj jedna z Blogerek porównała żółtą i niebieską szmatkę: http://turningthelightsout.blogspot....ikrofibra.html, są one w papierowych opakowaniach, i mają okienko, tak, że szmatkę możesz nawet "sprawdzić" palcami.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 14:05   #1421
malkontentka91
Przyczajenie
 
Avatar malkontentka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 8
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Myślę, że nawilżenie i rezygnacja z detergentów jeszcze nikomu nie zaszkodziły
malkontentka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 14:37   #1422
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
14 lat to jeszcze okres dojrzewania, skóra do końca się nie unormowała... wolałabym, zeby ktoś innym się jeszcze wypowiedziała, ale ja osobiście kuzynce dałabym np.olejek z Biochemii Urody do mycia twarzy, a OCM niech robi jak już będzie ciut starsza.
Ja też bym poleciła narazie coś prostszego. Może jakiś delikatny żel to mycia twarzy o naturlanym składzie?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:07   #1423
MrLuizee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
14 lat to jeszcze okres dojrzewania, skóra do końca się nie unormowała... wolałabym, zeby ktoś innym się jeszcze wypowiedziała, ale ja osobiście kuzynce dałabym np.olejek z Biochemii Urody do mycia twarzy, a OCM niech robi jak już będzie ciut starsza.
A gdzie takowy olejek można kupić? W aptece, drogeriach?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ja też bym poleciła narazie coś prostszego. Może jakiś delikatny żel to mycia twarzy o naturlanym składzie?
Dziękuje za szybkie odpowiedzi, alkaxy i siwa anka na pewno jej przekażę : )
MrLuizee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:20   #1424
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Zrobiła wczoraj maceczke na włosy z żółtka jajka i oleju z orzechów wł. i jeszce więcej włosów mi wypadło..... masakra.... nie mogłam tego spłukać....ale jakoś poszło.... Budzę sie dzisiaj ranoz tłustymi? naoliwionymi włosami? i tak sie dziwnie czuje... Mam nadzieje, ze dzisij przy myciu głowy się tego pozbędę....

Mam jeszcze takie pytanko;] OMC można używać jak jest gorąco np. w lato? jak jest tak ok 26-30 stopni?
Prosze o odpowiedź
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:35   #1425
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Zrobiła wczoraj maceczke na włosy z żółtka jajka i oleju z orzechów wł. i jeszce więcej włosów mi wypadło..... masakra.... nie mogłam tego spłukać....ale jakoś poszło.... Budzę sie dzisiaj ranoz tłustymi? naoliwionymi włosami? i tak sie dziwnie czuje... Mam nadzieje, ze dzisij przy myciu głowy się tego pozbędę....
Jeśli nałożyłaś dużo oleju, należało później zmyć mieszankę szamponem bądź odżywką. Być może dlatego, że tylko spłukałaś, miałaś tłuste włosy.
Czesałaś włosy z tą mieszanką? Nie powinno się czesać naoliwionych włosów, a żółtko dodatkowo je skleja. Ale to nie ten wątek
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:44   #1426
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Jeśli nałożyłaś dużo oleju, należało później zmyć mieszankę szamponem bądź odżywką. Być może dlatego, że tylko spłukałaś, miałaś tłuste włosy.
Czesałaś włosy z tą mieszanką? Nie powinno się czesać naoliwionych włosów, a żółtko dodatkowo je skleja. Ale to nie ten wątek
Zmyłam dokładnie mieszanke wodą póxniej umyłam włosy, dałam odrzywke i po spłukaniu odrzywki rozczesałam.
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:54   #1427
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Zmyłam dokładnie mieszanke wodą póxniej umyłam włosy, dałam odrzywke i po spłukaniu odrzywki rozczesałam.
Hmm, nie używałam żółtka, ale wyobrażam sobie że dość mocno skleja włosy. Przy myciu trzeba bardzo uważać, żeby nie szarpać włosów.
Napiszę Ci jak ja myje włosy po olejowaniu, wypada ich niewiele.
Płuczę włosy wodą, następnie nakładam odżywkę, trzymam jakiś czas, a potem myję balsamem Potters - masuję delikatnie skalp i przesuwam się na włosy ugniatając je - w ten sposób je myję, to samo robię, jeśli myję szamponem.
Dziewczyny nakładają również szampon na suche włosy, wmasowują go delikatnie, potem moczą i myją.
Może to Ci pomoże.
Aha, spróbuj najpierw rozczesać włosy z odżywką do spłukiwania.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:58   #1428
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MrLuizee Pokaż wiadomość
Moja kuzynka zainteresowała się OCM, ale ma tylko 14 lat, czy one też może ją stosować, ma trochę wyprysków jak każda nastoletnia dziewczyna
Ja bym nie ryzykowałą rozgrzewania twarzy i przenoszenia szmatką syfków, które pewnie ma na twarzy, ale myślę, że olejek myjący czy przecieranie twarzy olejem na waciku będzie dobre.
Ja miałam problemy z cerą jak byłam w podstawówce/wczesym gimnazjum, próbowałam wszystki under twenty, loreali i innych shitów i pomogło mi jak zaczęłam NATLUSZCZAĆ skórę olejkiem i mleczkiem dr.Haushka a myłam delikatnym żelem. Byle nie przesuszała skóry tymi wszystkimi niesamowitymi żelami dla nastolatek
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:05   #1429
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

troche was podczytywałam i dziś pierwsze mycie olejem mam za sobą
użyłąm jako oleju bazowego maceratu z kasztanowca plus 30% olejku rycynowego i troche mnie przesuszyło wyszło więc pewnie troche mniej rycyny potrzeba.
Martwi mnie tylko że mimo wszystko to trochę za czasochłonny proces jest i wieczorem to ok, ale rano jak się śpiesze to kurcze nie wiem
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 20:27   #1430
oryginalna11
Raczkowanie
 
Avatar oryginalna11
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Coleraine, Irlandia Północna
Wiadomości: 177
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja zaczęłam dwa dni temu wysypało mnie Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej Pozdrawiam
__________________
oryginalna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:05   #1431
MrLuizee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Spytałam się pewniej osoby, która przedstawiała OCM na youtube na swoich filmikach i wydaje mi się, że dość dużo o tym wie . Napisała mi, że wiek w OCM nie ma znaczenia. To teraz się już pogubiłam
MrLuizee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:05   #1432
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej! u mnie metoda OCM bardzo sie sprawdza i juz raczej nie wrócę do normalnego mycia buzi. Nie umiem sie jednak pozbyc podskórnych gul i będe musiala zaczac stosowac Triacneal żeby to świństwo wyciagnąć. Jutro mija miesiąc jak stosuje OCM
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:15   #1433
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
hej! u mnie metoda OCM bardzo sie sprawdza i juz raczej nie wrócę do normalnego mycia buzi. Nie umiem sie jednak pozbyc podskórnych gul i będe musiala zaczac stosowac Triacneal żeby to świństwo wyciagnąć. Jutro mija miesiąc jak stosuje OCM
A może te gule są powodowane masowaniem twarzy podczas mycia olejem?
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:26   #1434
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MrLuizee Pokaż wiadomość
Moja kuzynka zainteresowała się OCM, ale ma tylko 14 lat, czy one też może ją stosować, ma trochę wyprysków jak każda nastoletnia dziewczyna

Nie widzę absolutnie żadnych przeciwskazań. Od kiedy wiek, a nie stan skóry się liczy? Osobiście zaczęłam mieć ogromne problemy z trądzikiem w wieku 11 lat. I to nie były "zwykłe krostki nastolatki" tylko ostre zakażenia bakteryjne połączone z nieprawidłową gospodarką hormonalną. Gdybym znała wtedy OCM jestem przekonana, że oczywiście problemu bym się nie pozbyła, ale może udawałoby mi się trzymać cerę w ryzach jako tako. Gdy miałam 14 lat już byłam w zaawansowanym stadium ŁZS i po zakażeniu gronkowcem i paciorkowcem. Kto wie jak wyglądałaby teraz moja cera, gdybym nigdy nie przesuszała jej SLSami i eksperymentowała z niemal wszystkimi dostępnymi w drogeriach/aptekach kosmetykami do cery trądzikowej/tłustej.

Oleje stosuje się nawet w pielęgnacji niemowląt, więc uważam, że taka delikatna pielęgnacja to najlepsze co tak młoda osoba z problemami skórnymi może zrobić. Jedyne czego bym się trzymała, to minimalizm. Im mniej różnych specyfików w mieszance tym lepiej. Olej rycynowy plus olej bazowy powinien wystarczyć. Można ewentualnie dodać kilka kropli olejku cytrynowego, herbacianego albo eukaliptusowego (tylko wtedy z daleka od oczu) i używać maksymalnie delikatnej ściereczki.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 13:01   #1435
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A mnie wydaje się, że większym przeciwskazaniem jest nie sam fakt, że nakladamy na twarz olej, ale to, że rozcieramy wszystko sciereczką po twarzy.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:37   #1436
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
hej! u mnie metoda OCM bardzo sie sprawdza i juz raczej nie wrócę do normalnego mycia buzi. Nie umiem sie jednak pozbyc podskórnych gul i będe musiala zaczac stosowac Triacneal żeby to świństwo wyciagnąć. Jutro mija miesiąc jak stosuje OCM
Ja tez sie zastanawiam nad tym triacnealem, ale jak czytam recenzje na kwc to zaczynam watpic, wogole zaczynam watpic w kwasy, na poczatku jest fajnie, a potem skora sie przyzwyczaja i nie ma efektow, a co najgorsze jest uwrazliwiona, sama juz nie wiem...

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Ja mam mieszaną ze strefą T i też mi sie skóra łuszczyła na początku stosowania OCM, teraz jest już dobrze, i ani razu nie idziałam takich skóre.

Ja robię parówki od dwóch dni i już zaskórniki w 100% mi zniknęły ;-) twarz mam jak pupcia niemowlaka i co najważeniesze samymi naturalnymi metodami, bez grama chemii
Zazdraszczam

Mi jednak sluzy lepiej wieksza czesc oleju rycynowego, tj okolo 40-45%, musze po prostu bardziej nawilazac cere, zwlaszcza rano przed malowaniem, chociaz nie budze sie z megawysuszem.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:47   #1437
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

u mnie mija gdzieś z 2 tydzień używania i teraz pojawiają się różne wypryski, ale liczę na unormowanie szybkie sytuacji bo mi się to nie podoba ;p
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:26   #1438
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a ja dalam maximum oleju ze slodkich migdalow, minimum rycynowego i nie mam juz problemu z przesuszeniem
dodatkowo łykam olej z nasion ogórecznika i juz widze efekty po tygodniu stosowania. Nawilzenie idzie w gore
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:20   #1439
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
A mnie wydaje się, że większym przeciwskazaniem jest nie sam fakt, że nakladamy na twarz olej, ale to, że rozcieramy wszystko sciereczką po twarzy.
też mi się tak wydaje; przy takich paskudnych, ropnych syfach zamiast maziania olejem i ściereczką wybrałabym jakiś delikatny żel do mycia twarzy o jak najprostszym składzie
Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja tez sie zastanawiam nad tym triacnealem, ale jak czytam recenzje na kwc to zaczynam watpic, wogole zaczynam watpic w kwasy, na poczatku jest fajnie, a potem skora sie przyzwyczaja i nie ma efektow, a co najgorsze jest uwrazliwiona, sama juz nie wiem...
triacneal poza kwasem zawiera też retinoidy, do których skóra się nie przyzwyczaja i im dłużej się stosuje, tym są lepsze efekty
oj tak, wrażliwość skóry jest okropna, szczególnie przy wycieraniu twarzy ręcznikiem - nigdy wcześniej mnie twarz nie bolała! ale da się to spokojnie przeżyć
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:50   #1440
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuje OCM juz ponad miesiac, pory sie oczysciły, na poczatku myslalam ze wyskakujące podskorne bolące gule to efekt oczyszczania ale one nie ustepują! skore mam nawilzona nie czuje wysuszenia ale te gule sa najgorsze, nie wiem dlaczego ale wystepują tylko na brodzie, o co kaman piszecie o Triacnelu, do jakiej skory jest on przeznaczony i czy nie przeszkadza stosowanie ocm i tego kremu po nim? stosowalabym go tylko na brode, czy mozna w czasie jego stosowania nakladac krem?
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875

Edytowane przez nataliaaa88
Czas edycji: 2012-01-09 o 17:52
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.