Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 17:34   #2521
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

silvianka, mnie zapychała maseczka Ziaji (ta ziola - domowa mikrodermabrazja) robiłam z nią kilka testów i wyszło mi, że to ona jest głównym winowajcom i zapycha pory. Może u Ciebie jest podobnie
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 23:08   #2522
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
silvianka, mnie zapychała maseczka Ziaji (ta ziola - domowa mikrodermabrazja) robiłam z nią kilka testów i wyszło mi, że to ona jest głównym winowajcom i zapycha pory. Może u Ciebie jest podobnie
Ta maska też ma w sumie parafinę
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 07:12   #2523
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Ta maska też ma w sumie parafinę
Nie widzę parafiny w składzie. Jest pod inną nazwą? Chcę wiedzieć na przyszłość bo maseczka Ziaji jest ogromna a więcej szkodzi niż pomaga
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 08:54   #2524
madziak88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 40
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

czesc tez zamierzam w końcu rozprawić się z zaskórnikami i zastanawiam się nad dwoma kremami triacneal i effaclar duo. Który bardziej polecacie?

I byłabym wdzięczna jakbyście poleciły też jakiś niezapychający krem na dzień, bo mam straszna skłonność do zapychania i boję się, że efekty złuszczania mogę popsuć nieodpowiednim kremem nawilżającym
madziak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:50   #2525
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Nie widzę parafiny w składzie. Jest pod inną nazwą? Chcę wiedzieć na przyszłość bo maseczka Ziaji jest ogromna a więcej szkodzi niż pomaga
C13-14 isoparaffin - izoparafina.
Dodatkowo mogą też zapychać Cię silikony,bo też się tam mieszczą.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 12:38   #2526
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
C13-14 isoparaffin - izoparafina.
Dodatkowo mogą też zapychać Cię silikony,bo też się tam mieszczą.
Dziękuję za odpowiedź muszę poszerzyć wiedzę z zakresu składników
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 19:50   #2527
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?


Jakiś czas temu, zgodnie z waszymi zachętami, próbowałam toniku z nafty+ olejku pichtowego (ja z kolei uwielbiam ten zapach ). Niestety efektów zero
Nie mam pojęcia co robić, mam całą twarz w zaskórnikach i wągrach. Gdy poszłam do dermatolog to powiedziała, że przecież pryszczy nie mam i mogę sobie ewentualnie kupić krem X (Brevoxyl to chyba był?). Tłumaczyłam jej, że mam go w domu i gdy zastosuje go 2 dni pod rząd to mi skóra się dosłownie pali ale stwierdziła, że tak ma być i po jakimś czasie mi to pomoże. No ale co, mam przez tydzień, dwa, Bóg wie ile siedzieć w domu, z czerwoną, bolącą twarzą, z odchodzącymi płatami skóry? Dałam sobie więc wtedy spokój. A pory coraz większe

Może wy, doświadczone, mogłybyście mi coś polecić? Dodam, że mam skórę suchą (może prócz policzków)
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2013-01-03 o 19:51
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 20:15   #2528
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość

Jakiś czas temu, zgodnie z waszymi zachętami, próbowałam toniku z nafty+ olejku pichtowego (ja z kolei uwielbiam ten zapach ). Niestety efektów zero
Nie mam pojęcia co robić, mam całą twarz w zaskórnikach i wągrach. Gdy poszłam do dermatolog to powiedziała, że przecież pryszczy nie mam i mogę sobie ewentualnie kupić krem X (Brevoxyl to chyba był?). Tłumaczyłam jej, że mam go w domu i gdy zastosuje go 2 dni pod rząd to mi skóra się dosłownie pali ale stwierdziła, że tak ma być i po jakimś czasie mi to pomoże. No ale co, mam przez tydzień, dwa, Bóg wie ile siedzieć w domu, z czerwoną, bolącą twarzą, z odchodzącymi płatami skóry? Dałam sobie więc wtedy spokój. A pory coraz większe

Może wy, doświadczone, mogłybyście mi coś polecić? Dodam, że mam skórę suchą (może prócz policzków)
pójdź do innego dermatologa. Takich jak tamten to tylko
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 09:57   #2529
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
pójdź do innego dermatologa. Takich jak tamten to tylko
Drugi w mieście, daje mojej koleżance uparcie antybiotyki, pomagają jej na miesiąc, potem ją wysypuje i zabawa od nowa, już kilka lat... + co najmniej 3 miesiące (do pół roku) czekania...
Mój tata chodzi do niezłego, może tam uda mi się wcisnąć...
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 17:48   #2530
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość

Jakiś czas temu, zgodnie z waszymi zachętami, próbowałam toniku z nafty+ olejku pichtowego (ja z kolei uwielbiam ten zapach ). Niestety efektów zero
Nie mam pojęcia co robić, mam całą twarz w zaskórnikach i wągrach. Gdy poszłam do dermatolog to powiedziała, że przecież pryszczy nie mam i mogę sobie ewentualnie kupić krem X (Brevoxyl to chyba był?). Tłumaczyłam jej, że mam go w domu i gdy zastosuje go 2 dni pod rząd to mi skóra się dosłownie pali ale stwierdziła, że tak ma być i po jakimś czasie mi to pomoże. No ale co, mam przez tydzień, dwa, Bóg wie ile siedzieć w domu, z czerwoną, bolącą twarzą, z odchodzącymi płatami skóry? Dałam sobie więc wtedy spokój. A pory coraz większe

Może wy, doświadczone, mogłybyście mi coś polecić? Dodam, że mam skórę suchą (może prócz policzków)

Na zaskórniki i wągry tylko regularne, łagodne, delikatne złuszczanie plus nawilżanie niekomedogennymi produktami i dobry oczyszczacz. Looknij kilka postów w górę.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 17:54   #2531
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja używam Differin od 5msc i dopiero niedawno zauważyłam poprawę twarzy w postaci zmniejszonej liczby zaskórników zamkniętych.
Więc może jest dla nas szansa jakaś
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 14:49   #2532
nymylove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Pamiętaj że po mydle siarkowym trzeba użyć toniku o neutralnym ph aby zlikwidować odczynnik zasadowy które mydło zostawia, bo bakterie się w nim szybciej rozmnażają
Po mydle siarkowym odczyn zasadowy? Jesteś pewna?
nymylove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 22:03   #2533
Margerita Orange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

nadal mam, ale poprawa jest ogromna. nie wiem co najbardziej pomoglo, ale w skrócie opisze co zrobilam. jakies 3 lata temu zaczelam chodzic do kosmetyczki na oczyszczanie manualne i mikrodermabrazje,a ze dosyc szybko mi sie zanieczyszczala (nos i miedzy brwiami-czarne pypcie,broda-pypcie +podskorne) polecila mi wybrac sie wreszcie do dobrego dermatologa. tak tez zrobilam. lekarkka przepisala mi differin i mleczko robione w aptece(woda wapienna+olej lniany). na poczatku pryszczole wychodzily na brodzie,ale pozniej sie uspokoilo i oczyscilo wszystkie zaskorniki!!! minus differinu: podrazniona skora-nos,od nozdrzy do kacikow ust i broda-zaczerwienione dlatego odstawilam po ok.3 miesiacach; minus mleczka:wysuszal...ale ogolnie ocena pozytywna,bo zaczerwienienie znieknelo
po pewnym czasie, a zaskornikow juz tak jak kiedys nie mam oczywiscie regularnie staram sie chodzic na peeling kawitacyjny,ktory polubilam bardziej niz mikrodermabrazje. staram sie uczeszczac do jednego salonu,wyprobowanej kosmetyczki,bo jak narazie kazde proby sprobowania innej konczyly sie niezadowoleniem (mikrodermabrazja-kaszka,oczyszczanie-niedokladne). wazne jest dokladne oczyszczanie twarzy,uzywanie odpowiednich kremow (odzywcze-dobre rowniez na bolace wulkany,nawilzajace,nieza pychajace i nieuczulajace w moim wypadku-idealu nie znalazlam i od jakiegos czasu sama probuje je robic zadnych zmniejszajacych wydzielanie sebum-mi robia bardziej tlusta cere i pryszcze),maseczki z glinki zielonej...co jeszcze hmmm uzupelnienie o kremach odzywczych ...kiedys kosmetyczka mi powiedziala,ze moja skora na brodzie jest przesuszona od tych wszystkich specyfokow antypryszczowych ktore uzywalam, mroz na dworze,skora przeziebiona i pryszczol murowany, ze potrzeba mi odzywiac skore. tak tez zaczelam i udalo sie. w sumie juz nie mam wulkanow a czasem jak czuje cos przed wiadomo jakimi dniami, to biore witaminke PP i cofa sie wlasnie, moja witaminka tez super dziala koledze kiedys przepisal dermatolog +antybiotyki i zwalczyl tradzik, wiec jej sprobowalam i tak do dzis biore co jakis czas (po4 tabletki przez okolo tydzien i przerwa roznej dlugosci)...i to by bylo tyle moich wywodow. mam nadzieje,ze komus pomoglam aha olejek pichtowy+nafte, o ktorej kiedys byla mowa na forum tez stosowalam, ale raczej nie dla mnie. fakt dobrze oczyszcza,ale mnie akurat podraznia. pozdrawiam
Margerita Orange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:17   #2534
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

ogolnie powiem tylko, ze mi tez witamina PP kiedys lekarz dermatolog przypisywal

chyba musze do niej wrocic bo lezy zapomniana w szafce
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:23   #2535
Lady Vila
Przyczajenie
 
Avatar Lady Vila
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Re: Czym wyleczyć zaskórniki??

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Nie będę orginalna
Nie znam niczego skuteczniejszego ( lub raczej nic lepiej mi nie służy, mimo wypróbowania...kilku hangarów specyfików ) na zaskórniki i grudki niż Brevoxyl.
Kiedyś też zachwalałam ten specyfik, tak samo jak Benzacne, ale to jest doraźna pomoc. Palił mordkę aż się kopciło, owszem podczas stosowania była ładna choć wysuszona, ale po odstawieniu problem wracał, dlatego teraz zmieniałam strategię.

Za radą pani dermatolog przestawiłam się na delikatną pielęgnację, nie używam żadnych agresywnych kosmetyków, przesuszających ani alkoholowych i moja skóra nie szaleje. Jest nawilżona, wszystko szybciej się goi i czuje, że tego właśnie było jej trzeba.
Lady Vila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:30   #2536
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Re: Czym wyleczyć zaskórniki??

Cytat:
Napisane przez Lady Vila Pokaż wiadomość
Za radą pani dermatolog przestawiłam się na delikatną pielęgnację, nie używam żadnych agresywnych kosmetyków, przesuszających ani alkoholowych i moja skóra nie szaleje. Jest nawilżona, wszystko szybciej się goi i czuje, że tego właśnie było jej trzeba.
No tak ale to metoda przy delikatnym trądziku

Niestety większych problemow (wywołane np. hormonami) nie zlikwiduje sama dobra pielegnacja. Wtedy trzeba lekow od dermatologa wlasnie.

A co do brevoxylu to on wysusza tylko na poczatku. Potem sie sytuacja normuje, szczwgolnie jak sie nie stosuje innych alkoholowych i wysuszajacych rzeczy i dobrze nawilza.

Ja stosuje wlasnie lek na recepte ( epiduo czyli tez nadtlenek benzoilu + dodatkowo reinoid w skladzie) ... i do tego zero agresywnych kosmetykow wlasnie + dobre nawilzanie.

Bo to fakt, ze tych alkoholowych i ogolnie wiekszosci drogeryjnych ( poza malymi wyjatkami) to stosowac nie warto
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:27   #2537
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Re: Czym wyleczyć zaskórniki??

niedługo powitam dno effeclar duo. Nie jestem z niego jakos mega zadowolona. Oczywiście skóra zrobiła się minimalnie gładka ale wągry nie znikneły, tak samo moje grudki podskórne nawet nie drgnęły. Bedę musiał albo dodac cos do tej pielęgnacji allbo wymienic krem na cos silniejszego.
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 09:21   #2538
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Re: Czym wyleczyć zaskórniki??

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość

A co do brevoxylu to on wysusza tylko na poczatku. Potem sie sytuacja normuje, szczwgolnie jak sie nie stosuje innych alkoholowych i wysuszajacych rzeczy i dobrze nawilza.

Ja stosuje wlasnie lek na recepte ( epiduo czyli tez nadtlenek benzoilu + dodatkowo reinoid w skladzie) ... i do tego zero agresywnych kosmetykow wlasnie + dobre nawilzanie.

Bo to fakt, ze tych alkoholowych i ogolnie wiekszosci drogeryjnych ( poza malymi wyjatkami) to stosowac nie warto
Brevo właśnie wycoifali
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 21:53   #2539
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Witajcie pozwólcie że przyłącze się do wątku mam problem z cera duży irytuje mnie to i nie potrafie zaradzić temu . Zaczne od tego ze mam skóre suchą miejscami aż bardzo wysuszona , wrażliwą pojawia się u mnie coraz więcej zaskornikow kaszka pojawia się mi na cerze bolące wykwity . Moje pytanie stad co moge uzywac ? jak polepszyc stan skóry , moje pytanie brzmi moge prosić was o pomoc ? mam potworny dyskomfort chciałabym miec ladną buźke promienna cerę nie taka szarą
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 22:07   #2540
izus1990
Zadomowienie
 
Avatar izus1990
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 297
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Mogłabym dołączyć?

Borykam się z zaskórnikami w strefie T. Najbardziej drażnią mnie na nosie. Muszę nadrobić wątek. Może przetestuję Wasze metody Z naturalnych sposobów stosowałam płatki owsiane, sodę oczyszczoną, mleko i pietruszkę. Z maści tylko benzacne.
izus1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 16:21   #2541
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

a czy jakieś oleje i olejki pomagają w walce z zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi?
brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 18:34   #2542
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
a czy jakieś oleje i olejki pomagają w walce z zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi?
próbowałaś ocm ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 22:02   #2543
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

właśnie nie bardzo mogę, bo mam cere naczynkową, nie chce na dodatek pogłębiać tego problemu..
brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 10:05   #2544
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

ja też sobie juz nie radze z tymi zaskórnikami. Strefa T po prostu woła o pomstę do nieba. I ja juz naprawde nie wiem, co mnie zapycha, wychodzi na to, że zwykła woda.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 10:53   #2545
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ja też sobie juz nie radze z tymi zaskórnikami. Strefa T po prostu woła o pomstę do nieba. I ja juz naprawde nie wiem, co mnie zapycha, wychodzi na to, że zwykła woda.
Przecież zaskórniki nie powstają TYLKO od zapychania i kosmetykow.
To co przede wszystkim "zapycha" to nasz wlasny loj, ktory skora produkuje. Wiele zalezy po prostu od hormonow, rodzaju skory itd. Cera tlusta i mieszana tak po prostu ma.

Owszem zlymi kosmetykami mozemy jej dodatkow zaszkodzic ale nie znaczy, ze jesli bedziemy uzywac samych niezapychajacych to problem sie rozwiaze sam z siebie. Taka prawda niestety
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:06   #2546
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Przecież zaskórniki nie powstają TYLKO od zapychania i kosmetykow.
To co przede wszystkim "zapycha" to nasz wlasny loj, ktory skora produkuje. Wiele zalezy po prostu od hormonow, rodzaju skory itd. Cera tlusta i mieszana tak po prostu ma.

Owszem zlymi kosmetykami mozemy jej dodatkow zaszkodzic ale nie znaczy, ze jesli bedziemy uzywac samych niezapychajacych to problem sie rozwiaze sam z siebie. Taka prawda niestety
więc Twoim zdaniem powinnam się z tym pogodzić, czy może pójsc do dermatologa i czekać, aż wypisze mi recepty na antybiotyki?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 18:39   #2547
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
więc Twoim zdaniem powinnam się z tym pogodzić, czy może pójsc do dermatologa i czekać, aż wypisze mi recepty na antybiotyki?
Nie wiem ile masz lat, nie wiem czy już się leczyłaś dermatolicznie czy nie, nie wiem jak duży jest problem tak naprawdę ( czy tylko zaskórniki i tłusta skóra czy coś więcej), więc ciężko coś doradzić...

Nie sugerowałam antybiotyków. Antybiotyki stosowane zewnętrznie nie są tak naprawdę specjalnym rozwiązaniem bo nie można ich długo stosować, a potem problem wraca... ale ogólnie jeśli mówisz, że jest źle i nic nie pomaga to pewnie wizyta u dermatologa złą opcją nie jest.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:52   #2548
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Nie wiem ile masz lat, nie wiem czy już się leczyłaś dermatolicznie czy nie, nie wiem jak duży jest problem tak naprawdę ( czy tylko zaskórniki i tłusta skóra czy coś więcej), więc ciężko coś doradzić...

Nie sugerowałam antybiotyków. Antybiotyki stosowane zewnętrznie nie są tak naprawdę specjalnym rozwiązaniem bo nie można ich długo stosować, a potem problem wraca... ale ogólnie jeśli mówisz, że jest źle i nic nie pomaga to pewnie wizyta u dermatologa złą opcją nie jest.
skora mieszana, regularne zluszczana, peelingi mechaniczne i chemiczne, ograniczenie komedogennych skladnikow do miminum, poza tym toniki z niacynamidem, biosiarka, podklady jedynie mineralne. Lat 23, za 1,5 roku mgr kosmetolog.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:59   #2549
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
skora mieszana, regularne zluszczana, peelingi mechaniczne i chemiczne, ograniczenie komedogennych skladnikow do miminum, poza tym toniki z niacynamidem, biosiarka, podklady jedynie mineralne. Lat 23, za 1,5 roku mgr kosmetolog.
No dobra ale w czym problem w zaskórnikach w strefie T jedynie? Czy cos wiecej ? Jakis tradzik grudkowy albo cos?

Jeśli jedynie zaskorniki i stosujesz peelingi chemiczne itp itd. wszystko to o czym piszesz no to pewnie zostaje "polubić" zaskorniki...i liczyc na to, ze z wiekiem cera sie uspokoi.

A inna rzecz -moze jednak warto sie przejsc do dermatologa niech oceni czy jest sens cos z tym robic.

Swoja droga zakladam, ze skoro za 1,5 kosmetolog to pewnie wiesz wiecej o mechanizmach dzialania skory niz ja

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-02-08 o 22:00
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 09:23   #2550
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Za tak krótki okres czasu mgr. kosmetolog a nie wie, że najprostszej rzeczy, że zaskórniki nie powstają tylko w wyniku zapychania przez kosmetyki? To już ja nawet więcej wiem

Powodzenia w zawodzie....
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.