Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-31, 13:32   #31
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Ja odmierzam kubkiem. Nie mam żadnych miarek.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 08:30   #32
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Mam kubek z miarka, z tym ze dostalam go jako gadzet na targach ... informatycznych. Wole jednak wazyc na wadze kuchennej skladniki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 19:25   #33
staramalenka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 70
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Maszynka do mielenia mięsa, robot kuchenny mpm Kasia, blender, mikser - absolutna podstawa
staramalenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 19:41   #34
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Moim najważniejszym przyrządem od lat jest blender i zwykła, stojąca tarka. Używam non stop. Dzień bez koktajlu owocowego albo surówki z surowych, tartych warzyw jest dniem straconym

Najlepiej sprawdziła mi się do zaparzania kawy zwykła kawiarka (dokładniej: ekspres przelewowy) - kupiona za ok. 40 zł parę lat temu w hipermarkecie. Przyrządza kubek kawy równie pysznej, jak ekspres ciśnieniowy wart wiele tysięcy złotych.

Natomiast pilnie potrzebuję:
- nowego piekarnika (uwielbiam piec bułeczki i pizze, ale mój stary piekarnik jest udręką )
- nowych kubków
- malaksera? do warzyw i orzechów (nie wiem dokładnie, jak to nazwać, chodzi mi o taki mikser, który potrafi zrobić papkę/mus z warzyw i owoców, a także pokruszyć orzechy) - miałam coś takiego z firmy no-name i było genialnym urządzeniem
Jedynie brakuje mi czasu, żeby porządnie przysiąść i poczytać w Internecie o tych sprzętach, wybrać najkorzystniejszą ofertę, zamówić i zamontować

Edytowane przez 578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Czas edycji: 2017-02-23 o 19:42
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-05, 18:20   #35
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Waga kuchenna się jednak przydaje, nawet do odmierzania składników do zup, dzielenia mięsa do zamrażania.
Maszynka do mięsa, u mnie do mielenia ryb na kotleciki i mięsa do robienia pasztetu/ pieczeni.
Żeliwna patelnie, idealna do placków.

Przydałby się garnek żeliwny, ale cena zwala z nóg ( tak, są i tanie, ale mam wątpliwości co do ich jakości ). Mogłoby to chyba zastąpić slow cooker ( którego też jeszcze nie mam ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 14:30   #36
Tumiany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 3
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Posiadam :
- wyciskarkę do owoców
- saturator do wody gazowanej
- ekspres do kawy
- piekarnik - używam codziennie
Pozdrawiam lubiące gotować
Tumiany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 14:58   #37
Stairs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 13
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Bezapelacyjnie u mnie wygrywa ekspres do kawy. Na drugim miejscu będzie blender. Piekarnik też się przydaje, może jeszcze opiekacz do kanapek.
Stairs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-28, 12:53   #38
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Waga kuchenna się jednak przydaje, nawet do odmierzania składników do zup, dzielenia mięsa do zamrażania.
Maszynka do mięsa, u mnie do mielenia ryb na kotleciki i mięsa do robienia pasztetu/ pieczeni.
Żeliwna patelnie, idealna do placków.

Przydałby się garnek żeliwny, ale cena zwala z nóg ( tak, są i tanie, ale mam wątpliwości co do ich jakości ). Mogłoby to chyba zastąpić slow cooker ( którego też jeszcze nie mam ).
Ostatecznie kupiłam w promocyjnej cenie aż 2 garnki żeliwne. Z początku bałam się, że ten 4,2 l bedzie zbyt wielki dla 2 osób, ale wcale tak nie jest.
Dzisiaj na pewno poniżej tego bym nie schodziła.
Cytat:
Napisane przez Tumiany Pokaż wiadomość
Posiadam :
- wyciskarkę do owoców
- saturator do wody gazowanej
- ekspres do kawy
- piekarnik - używam codziennie
Pozdrawiam lubiące gotować
Cytat:
Napisane przez Stairs Pokaż wiadomość
Bezapelacyjnie u mnie wygrywa ekspres do kawy. Na drugim miejscu będzie blender. Piekarnik też się przydaje, może jeszcze opiekacz do kanapek.
Ekspres to jest super wynalazek na co dzień.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 08:06   #39
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ostatecznie kupiłam w promocyjnej cenie aż 2 garnki żeliwne. Z początku bałam się, że ten 4,2 l bedzie zbyt wielki dla 2 osób, ale wcale tak nie jest.
Dzisiaj na pewno poniżej tego bym nie schodziła.


Ekspres to jest super wynalazek na co dzień.

Ty masz ekspres do kawy Miele?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 22:28   #40
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ty masz ekspres do kawy Miele?
Tak, od wielu lat.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 22:45   #41
dzordz1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 2
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Najlepsze zakupy to:
-Severin parowar ( mnie służy już 15 lat ....kolega ma swój jeszcze dłużej..sprzęt nie do zdarcia)
-Severin blender ręczny (9 lat używam)
-Severin blender kielichowy (12 lat działa)
-Garnki żeliwne Staub (20 lat jak nic i nie ma lepszych)
-Forma do tarty, forma do pasztetu ceramiczna przywieziona z Portugalii (gruba ceramika, doskonale rozprowadzająca ciepło...te cienkie foremki kupowane w Polsce nijak się mają do tego produktu)
-Patelnie żeliwne lub miedziane.
- wyciskarka do czosnku Ikea (wymienne sitko, dobra jakość, produkt na lata)



Nieporozumienie:
-Wszystkie blachy do pieczenia (nie jest ważne czy z powłoką nieprzywierającą czy markowe czy chińskie...jeden pies...używając ceramiki, gliny lub żeliwa wchodzimy na zupełnie inny poziom i jak próbujemy upiec coś w blaszce to jakby przesiąść się z sportowego auta do poloneza).


- Patelnie teflonowe i cały ten blaszany szajs reklamowany wszędzie. Cuda na kiju obiecują co zrobi nam taka patelnia, a w efekcie są to często produkty słabe i mało trwałe.


- Plastikowe, gumowe, sylikonowe łopatki, łyżki, chochelki i cały ten toksyczny szajs
dzordz1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-01, 09:57   #42
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

O to ja się zastanawiałam pomiędzy Staub, a Le Creuset i wzięłam te drugie. Nie widziałam tych Staub na żywo. Widziałam też inne żeliwne, ale były dużo cięższe niż Le Creuset, więc odpadły. Nie dałabym rady tego podnieść samego, a co dopiero z jedzeniem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 17:01   #43
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sprzęt i akcesoria kuchenne, które posiadacie, polecacie lub uważacie za zbędne

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
O to ja się zastanawiałam pomiędzy Staub, a Le Creuset i wzięłam te drugie. Nie widziałam tych Staub na żywo. Widziałam też inne żeliwne, ale były dużo cięższe niż Le Creuset, więc odpadły. Nie dałabym rady tego podnieść samego, a co dopiero z jedzeniem.

Ja ze staub mam tylko talerz na torty i ceramiczne naczynie do pieczenia
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 18:01:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.