Ujawnienie danych osobowych na blogu kulinarnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-23, 13:04   #1
Ilenan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 4

Ujawnienie danych osobowych na blogu kulinarnym


Koleżanka chciała zrobić stronę www z przepisami kulinarnymi. Nawet miała kilka przepisów na stronie, nawet udało jej się pozyskac reklamę za śmieszne pieniądze, kilku czytelników do niej napisało emaile. Ktoś zadzwonił.

Jednak po jakims czasie dostała email od anonimowej osoby z wezwaniem opublikowania regulaminu strony, polityki prywatności w tym miejsca zamieszkania i adresu, zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ponieważ stała się usługodawcą która prowadząc, chociażby ubocznie,
działalność zarobkową lub zawodową świadczy usługi drogą elektroniczną.
W przypadku nie opublikowania w ciągu 7 dni, sprawa zostanie skierowana do Sądu, gdzie grzywna może wynieśc nawet 5000 zł (realnie od 100 do 500 zł, bo szkodliwośc czynu jest znikoma.
natychmiast skasowała stronę i nie wie co robić.
Patrzyła na inne blogi i strony, to firmy podają swoje dane, ale osoby prywatne już nie. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?
Ilenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 07:40   #2
kitkaksero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ujawnienie danych osobowych na blogu kulinarnym

Tu jest bardziej skomplikowana sytuacja. Tu cytat z jednego artykułu "Polityka prywatności nie musi znajdować się na każdej stronie internetowej. Nie ma takiego obowiązku. Jeżeli na danej stronie nie są zbierane dane osobowe, nikt nie narzuca konieczności umieszczenia na niej polityki prywatności. "

Warto jednak takie coś przygotować i zamieścić. Jeżeli nie chcemy tego robić to zakładamy zwykłego bloga bez newslettera, komentowania postów itd. Wtedy nie musimy zamieszczać żadnych danych.
kitkaksero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 07:00   #3
MarekPacula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ujawnienie danych osobowych na blogu kulinarnym

Warto opublikować chociażby prostą politykę prywatności oraz regulamin. To może też w pewnym stopniu pomóc witrynie zdobyć zaufanie i w dłuższej perspektywie przełożyć się na lepsze pozycje strony w wyszukiwarkach.
MarekPacula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 07:41   #4
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Ujawnienie danych osobowych na blogu kulinarnym

Ja bym zamieszczała. Tak samo jak informowanie o cookies.. To jest mus by było na stronie w mojej opinii.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 08:41:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.