Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 19:16   #1411
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

dla mnie pasta cukrowa to koszmar, byłam na szkoleniu jednej z firm specjalizującej sie w tej metodzie depilacji, boli strasznie i ręce bolą zdecydowanie wolę wosk
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:38   #1412
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

xjustyniaaax, domowa pasta lepsza. :P
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 20:17   #1413
_wirginia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 497
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Jakieś dwa lata temu widziałam taką gotową pastę, ale pomyślałam, że nie działa, a tu się okazuje, że działa a na dodatek same robicie taki specyfik, pełen podziw
Ale to chyba nie dla mnie , za dużo "babrania" i nie wiadomo czy wyjdzie, a tak wrzucam wkład z woskiem do podgrzewacza i gotowe, chociaż z drugiej strony jestem ciekawa jak to działa i może mniej boli niż woskiem ?
_wirginia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 07:58   #1414
marcelka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

przepis na pastę cukrową:
pół szklanki wody
szklanka cukru
pół szklanki soku z cytryny
marcelka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 15:26   #1415
asia2310vikt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Opoczno
Wiadomości: 55
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

gdzie w ogole trzymacie tą paste? w lodowce czy w jakiejs szafce
asia2310vikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 16:12   #1416
monika13k
Raczkowanie
 
Avatar monika13k
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 295
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Hej! dziś rano widziłam materiał o tym. no i nie powiem kusi mnie to po jakim czasie mniej więcej włoski odrastają?
monika13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 17:33   #1417
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

monika13k, to zależy od tego, ile czasu potrzeba na powstanie nowych cebulek. Ja nie przedłużając efektów depilacji żadnymi balsamami itp., mam 6 dni gładkości pod pachami.

ja pastę trzymam w pokoju pod biurkiem :p.

Dzisiaj jeszcze zabiorę się za uda - o ile starczy mi cierpliwości. niestety na łydkach moje włoski są za krótkie na moją za gęstą pastę.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 19:54   #1418
monika13k
Raczkowanie
 
Avatar monika13k
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 295
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

dzięki chyba jednak się skuszę.
monika13k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 19:11   #1419
butelka_8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Hej. Ja już trace siły jesli chodzi o depilacje ud. Nic nie dziala tak jakbym chciała. Musze spróbować tej pasty, ale czy ktoś mógłby dokładnie napisać jak ją przygotować? Tzn gdzies widziałam przepis na to co ma sie znalezc w garnku, ale nie wiem co pozniej z tym zrobić...jakies ugniatanie...nie wiem o co chodzi
Może ktoś od początku napisac co mam zrobić?? Bede wdzieczna...
butelka_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 07:37   #1420
obces
Przyczajenie
 
Avatar obces
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

http://www.seawoman.cba.pl/pasta%20c...depilacji.html
obces jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 11:06   #1421
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

butelka_8, nie trzeba nic ugniatać, potrzebujesz trochę wody - ja nie dawałam więcej niż 1/2 szklanki, soku z cytryny - ja dawałam tak z 3/4 cytryny no i cukru - tego dałam zdecydowanie najwięcej, nie pamiętam ile dałam, ale w trakcie gotowania i tak dosypywałam cukru. Stawiasz to w jakimś garnku i na gazie. Ja zmniejszyłam ogień, gdy zaczęło się robić miodowe, a zdjęłam, gdy zaczęło mi chlupotać gdy mieszałam pastę łyżką w garnku . Z pewnością nie czekaj zbyt długo, bo możesz spalić pastę. Jeśli dojdziesz do wniosku, że pasta nie jest jeszcze dobra, to stawiasz na jakiś czas na gaz i czekasz. Ja to wszystko robiłam orientacyjnie. Wyszła mi taka ilość pasty, na jakieś max. 2 depilacje całego ciała.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 13:44   #1422
menia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

cześć dziewczyny
chyba coś mi nie do końca wychodzi, jak ugniatam ta pastę niby wszystko ładnie pięknie ale jak już zrobię z niej kulkę to ma jakiś zloty-pomarańczowy kolor. za drugim razem próbowałam ugniatać dłużej, myślałam ze zrobi się jaśniejsza ale nic z tego i na dodatek nie chciała łapać włosów:/ nie wiem co robię źle, że nie chce mi wyjść kolor jak na filmikach czy zdjęciach. pomóżcie
menia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 14:23   #1423
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

menia01, jak za długo ugniatam to mi też się ta pasta nie chce czepiać włosów. Spróbuj tę pastę z kolorem pomarańczowym. Mi w sumie to się robi z czasem przejrzyste, o lekkim zabarwieniu pomarańczowym, ale jeśli przesadzę z ugniataniem to jest tak samo jak u Ciebie
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 14:36   #1424
menia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

dzięki za odp. dobrze wiedzieć, że nie jestem w takiej sytuacji sama będę próbowała z pomarańczową, może kiedyś wyjdzie mi lepiej
menia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 17:49   #1425
chomiG
Rozeznanie
 
Avatar chomiG
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 705
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cześć dziewczyny

Kilka dni temu podjęłam kolejną próbę zrobienia pasty i chyba mi się udało Wcześniejsze porażki były spowodowane tym, że nie wiedziałam, że masa MUSI ZASTYGNĄĆ NA KAMIEŃ i za każdym razem próbowałam ją gnieść póki była gorąca, oczywiście palce poparzone a masa w krótkim czasie robiła się twarda jak cukierki (jak ja się wtedy wnerwiałam..)

Potem doczytałam o co chodzi i robiłam już tak jak należy. Wyszło mi z przepisu:
-szklanka cukru
-sok z połówki cytryny
-2 małe łyżeczki wody

Wszystko od razu mieszałam i stawiałam na gaz, gotowałam całkiem długo, aż syrop był bardzo ciemny. Myślałam, że spaliłam, ale o dziwo pasta wyszła mi właśnie z tego. Syrop porozlewałam na małe porcje (takie niby cukierki) na deskę do krojenia pokrytą papierem do pieczenia.

Gdy już "cukierki" zastygły odkleiłam kilka, podgrzewałam co raz suszarką i gniotłam BARDZO długo, około 20 minut I wyszła mi taka fajniutka plastelina koloru musztardowego, oczywiście po kolejnych etapach, czyli perłowa, matowa itd.

edycja:
Eureka! Wiem, wiem, nie wykażę się bystrością, ale dopiero odkryłam zbawienną pomoc mikrofalówki w wygrzebywaniu masy ze szklanki i formowaniu kulki

Wklejam zdjęcia swojej pasty:

Edytowane przez chomiG
Czas edycji: 2010-07-13 o 19:17
chomiG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 21:01   #1426
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Kupiłam sobie pastę Camsakizi na allegro, bo nie chciało mi się z tym wszystkim babrać Próbowałam coś tam na nogach - niestety coś źle robiłam, bo na drugi dzień miałam popękane krwinki. Ponadto niektórych włosów mi nie urwało. Jednak nie ma to jak depilator Spróbowałam jeszcze raz, bikini. Niestety nie wytrwałam i zrobiłam 1/3 Prawie wcale nie bolało! Ale ta pasta robi mi się taka... wodnista i w ogóle jej nie idzie oderwać od skóry. Jakby się roztapiała. Może jest jakaś wadliwa?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 17:49   #1427
menia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

dziewczyny wam ta pasta wychodzi idealnie żółta i matowa? u mnie za każdym razem ma złoty kolor:/ przy rozciąganiu widac tylko cienkie zólte "nitki" nie wiem co źle robie, może za długo gotuje? (odstawiam jak jest troche brązowa) ale jak za krótko to znowu będzie strasznie sie kleić,tak miałam za 1 razem. używałam tej złotej pasty, ale po kilku razach strasznie się klei, pewnie gdyby była zółta nie było by takiego problemu..
menia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:45   #1428
aggie3
Rozeznanie
 
Avatar aggie3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 534
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez menia01 Pokaż wiadomość
dziewczyny wam ta pasta wychodzi idealnie żółta i matowa? u mnie za każdym razem ma złoty kolor:/ przy rozciąganiu widac tylko cienkie zólte "nitki" nie wiem co źle robie, może za długo gotuje? (odstawiam jak jest troche brązowa) ale jak za krótko to znowu będzie strasznie sie kleić,tak miałam za 1 razem. używałam tej złotej pasty, ale po kilku razach strasznie się klei, pewnie gdyby była zółta nie było by takiego problemu..
najlepiej ulep sobie dwie kuleczki i najpierw rob jedna a potem jak zacznie ci sie lepic to wez ta druga (i tak na zmane). ja tak robilam bo jak sie bedzie za dlugo ugniatalo i uzywalo jedna to ona zacznie sie rozplywac (zwlaszcza teraz jak jest tak goraco).
aggie3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:26   #1429
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Hejka.
Kilka dni temu dowiedziałam się o czymś takim jak pasta cukrowa. Znalazłam dzisiaj chwilkę wolnego czasu, zrobiłam ją i teraz się chłodzi, tzn. już jest prawie gotowa. Kolor ciemnobrązowy, twardnieje. Zobaczymy co będzie podczas depilacji.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 18:42   #1430
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

mi nigdy nie wyszła taki kolor i taka masa jak chomiG, z tego co wiem innym dziewczynom które się niedawno udzielały na wątku, także nie.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:11   #1431
Sandrulla09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 10
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Kurcze, czytam te wasze posty i chyba naprawdę zdecyduję się na wypróbowanie.
Chociaż boję sie.. szczerze.. wosk, plastry nie są dla mnie.. tak samo jak depilatory..Strasznie boję sie bólu.. czy za pomocą tej pasty serio nic nie boli?
Sandrulla09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 09:24   #1432
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Sandrulla/ hmm trochę boli, ja nie wyrywałam metodą przedstawioną przez dziewczyny. tylko np. brałam pastę między kciuk a palec wskazujący, pastę przyklejałam do wskazującego a kciukiem łapałam włoski, które przyklejały się do pasty i odrywałam, nie potrafię tego lepiej opisać, to trochę wyglądało jak hmm, jakieś szczypanie czy coś, tak po trochu ;d. ale nie rwałam do góry tylko do przodu.
ale uwierz mi, pasta w strefie bikini w ogóle nie boli jeśli porównać to z bólem depilatora w strefie bikini. ;] pewnie dlatego, że to ty decydujesz, co chcesz wyrwać i w jakim czasie. No i ta kleista maź jaką jest pasta lepiej łapie włoski.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:18   #1433
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

A ja chciałabym przede wszystkim podziękować Wam za dobry przepis (wreszcie taki znalazłam, dzięki Wam). W sumie trochę go zmodyfikowałam bo pasta nie chciała zastygnąć na kamień, koniec końców dałam prawie 1,5 szklanki cukru+sok z połówki cytryny+2 łyżki stołowe wody. Wyszło idealnie Niestety jednak, nie dam rady depilować się tą metodą, ponieważ przez 1,5 h (sic!) wydepilowałam PÓŁ ŁYDKI
Wiadomo, że za pierwszym razem zawsze trwa to dłużej, no ale bez przesady... Myślę, że po prostu mam gęste i grube włosy, tym bardziej, że przez 8-9 lat zawsze goliłam je maszynką. Pasta nie była w stanie wyrwać wszystkich włosków naraz(musiałam depilować 4-5 razy jedno miejsce). W dodatku to moja pierwsza depilacja w ogóle metodą 'wyrywaną' i miałam zaczerwienione mieszki włosowe chyba z dobę.
A tak się cieszyłam, że wreszcie udało mi się zrobić tą pastę i będę mieć gładkie nogi dłuższy czas... Chyba wreszcie zaopatrzę się w depilator...
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:55   #1434
menia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

w końcu wyszła mi żółta mogę powiedzieć EUREKA gotowałam tylko 15 min na najmniejszym palniku i średnim ogniu, myślałam, że może być za krótko ale zaryzykowałam no i się udało. dałam 1 szklanke cukru, pół cytryny i hmm z 2 cm szklanki wody
Sandrulla09 ja też starsznie bałam się tego bólu, ale pomyślałam że to może być dla mnie zbawienie.. nie powiem żeby wcale nie bolało, ale jest znośnie,nic nie szkodzi spróbować. wole to niż marzynke, po której włosy odrastają mi na 2 dzień:/ a na depilator nigdy bym się nie zdecydowała.
menia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 13:43   #1435
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Moja pasta po wyrobieniu w dłoniach przypominała kolorem pastę na zdjęciach u chomiG, tylko była delikatnie złota. Na początku zrobiłam małą kulkę i spróbowałam na łydce. Wyrwało mi kilka włosków [przy czym nie czułam żadnego bólu], reszty nie chwyciło, ale to pewnie dlatego, że włoski są za krótkie. Poczekam jeszcze trochę i spróbuję znowu.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 14:07   #1436
Sandrulla09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 10
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

GreyLovex3
Dzięki bardzo
Cytat:
Napisane przez menia01 Pokaż wiadomość
nic nie szkodzi spróbować. wole to niż marzynke, po której włosy odrastają mi na 2 dzień:/ a na depilator nigdy bym się nie zdecydowała.
co racja to racja!
no nic.. wypróbuję tą metodę dziś ; )
Sandrulla09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:30   #1437
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Widzę, że większość z Was robi sama pastę..

Kiedyś się nią depilowałam, ale wkurzało mnie to babranie się z nią, ale może coś źle robiłam? Pamiętam, że miałam pastę z allegro i robiłam też sama w domu..
Powiedzcie mi - jak ugotuję już tę pastę, to ona ma zastygnąć? Ale jak zastygnie w garnku, to potem go jakoś umyję? Czy jak mam to zrobić?

Teraz mam depilator, depiluję się w nim, ale irytuje mnie to, że włoski odrastają nierówno, tzn. część już jest długa i widoczna, a część to jeszcze czarne kropki.
Robię peeling przed depilacją i dzień po i nie są to wrastające włoski, tylko takie, które sobie dopiero rosną..
Mam nadzieję, że po paście się tak nie robi? Bo szczerze mówiąc już nie pamiętam, jakie były dokładnie efekty pod tym względem.. Bo pamiętam, że nie bolało i ogólnie byłam dość zadowolona, poza tym, że brudne wszystko było wokół i uklejone, ale może miałam jakąś za gęstą / za rzadką pastę..

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2010-07-17 o 15:32
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 16:22   #1438
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Sandrulla09 drobiazg
Dotka90 Pasta ma zastygnąć na kamień, a jeśli nie zastygnie pomimo odpowiedniej temperatury pomieszczenia i odpowiedniego czasu, to znak, że pasta ci nie wyszła.
a odpowiedź na to, jak poradzić sobie z zabrudzonymi garnkami na samej górze strony.
możesz wstawić ten garnek z wodą do mikrofalówki i podgrzać, postawić garnek z wodą na gazie albo zwyczajnie zalać garnek wrzątkiem z czajnika. To proste i skuteczne sposoby.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 16:33   #1439
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziękuję
Zastanawiam się, czy w tym upale, to mi ta pasta w ogóle zastygnie?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 18:03   #1440
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dotka90 Spróbuj z lodówką.
U mnie już robi się chłodniej.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.