Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 12:55   #1471
Pysia93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 79
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

W moim przypadku pasta cukrowa się nie spisała. Robiłam ją 4 razy żeby w końcu wyszła idealna, a przy okazji poparzyłam sobie palce. No a jak już wyszła ta dobra i zabrałam się do rooty, to włoski prawie wcale się nie wyrywały! A robiłam to dokładnie tak jak na filmiku który o tym oglądałam. W tych sporadycznych miejscach w których cokolwiek się wyrwało porobiły się okropne czerwone krostki i nie schodzą już od wczoraj... Nie wiem czy to mój brak umiejętności, czy może mam jakąś bardzo wrażliwą skórę na łydkach, chociaż do tej pory nie miałam z nią problemu... Będę musiała niestety powrócić do maszynki i plastrów.
Pozdrawiam
Pysia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 13:04   #1472
tolerancja7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Beskid Średni Makowski:)
Wiadomości: 14
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

mi tez niestety się nie udało juz hyba 5 raz...niestety...i jak narazie nie próbuję więcej...
tolerancja7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 17:10   #1473
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ja mialam ta z allegro i depilowalam nia tylko bikini, na nogach mi nie chwytalo, pod pachami takze co do nog zostaje przy maszynce, ale musze sobie zrobic paste w domu, tylko jest tu tysiac roznych przepisow i nie wiem z ktorego skorzystac

Niunia56

jakiego przepisu uzylas?
__________________

24.08.2009


Edytowane przez kamona
Czas edycji: 2010-08-18 o 17:13
kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 17:37   #1474
bubbles
Raczkowanie
 
Avatar bubbles
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 117
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
ja mialam ta z allegro i depilowalam nia tylko bikini, na nogach mi nie chwytalo, pod pachami takze co do nog zostaje przy maszynce, ale musze sobie zrobic paste w domu, tylko jest tu tysiac roznych przepisow i nie wiem z ktorego skorzystac

Niunia56

jakiego przepisu uzylas?
Polecam ten przepis:
2 szkl. cukru
1/4 szkl. soku z cytryny
1/4 szkl. wody

Rozpuścić, po pojawieniu się bąbelków gotować na małym ogniu przez ok. 10 minut. Uważać żeby się nie przypaliło. Później ostudzić i jak już nie będzie parzyć w palce to można używać
bubbles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 18:52   #1475
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

tak jak reszta 2 szkl. cukru, 1/4 szkl. cukru, 1/4 szkl. soku z cytryny. Gotowałam przez 10 minut od zagotowania. Wyszła idealnie. Trzeba ją trochę rozrobić w dłoniach i dopiero depilować. Musi być miękka jak plastelina
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 18:43   #1476
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Mi sie nie udało... Powiedzcie proszę co zrobiłam źle

1. Przepis: 2 szklanki cukru, 1/4 szklanki soku z cytryny, 1/4 szklanki wody
2. Gotowanie (w sumie ok pół godziny), miałam ładny bursztynowy kolor.
3. Zmieszałam, lekko schłodzona miała konsystencję miodu. Wsadziłam w słoiku do lodówki
4. Kiedy już steżała wyciągnęłam tę "kulkę wielkości orzecha włoskiego"
5. No i chciałam zrobić tę kulkę ale wszystko się rozpłynęło i skurkiem były ręce całe w lepkiej mazi.

o co chodzi?

Nałożyłam więc tę maź (zebraną z ręki) na nogę (włoski- ok 2mm i dłuższe), przyłożyłam bawełniany pasek i po 5 sekundach odrywałam. Malo co wyszło, prawie nic...

Co robię źle? Nie stosowałam nigdy wosku i nie wiem jak długo należy trzymać te paski na nodze.

Bardzo prosze o pomoc!
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 09:34   #1477
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

gotowałaś pół godziny??? matko boska ja gotowałam na najmniejszym palniku od zagotowania równe 10 minut ze stoperem, ciągle mieszając, wyłączyłam a masa sama ściemniała i jest świetna. pół godziny to za dużo moim zdaniem. radzę nie patrzeć na kolor tyko na czas. no i jak trochę ostygła to zaczęłam się depilować-nie czekałam aż całkiem ostygnie
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 10:11   #1478
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Nie mam doświadczenia z tą pastą, bo dopiero 2 podejscia za mną, ale wydaje mi sie ze zarówno proporcje, jak i czas gotowania to rzecz względna.
1. Zrobilam z proporcji dziwacznej: 1,5 szkl. cukru, sok z 3 cytryn! (poł szklanki), 0,5 szkl. wody. Od momentu pojawienia się babli gotowałam w sumie 20 min (odstawialam i sprawdzalam kolor). Nie stwardniała mi na kamien, nie wyrywala wlosów nawet z paskami materialu. Stała kilka dni w lodówce, az wziełam sie znow za nia...
2. Rozpuscilam ww. mase, doprowadzilam do wrzenia i mieszajac ciagle (nie wiem nawet ile , chyba z 30 zekund) głownie patrzylam na kolor babli i niuchalam czy sie nie pali. Jak piana byla w kolorze coca-coli wtedy zdjelam z ognia. Tym razem wyszla! Twarda jak kamien. Niestety... jako kulka nie wyrywa, ale na paskach bawełny takZrobilam poletko na łydce, tuz nad kostka (hardcore, troche bolało), zobacze jak bedzie odrastac.
Wniosek: proporcje wazne, ale trzeba głownie patrzec i wąchac jak sie zmienia podczas gotowania. Faktycznie dobra do małych powierzchni, bo duzo babrania sie...

Ps. Jak z tymi paskami, jest u Was dziewczyny? Jeden pasek bawełny na 1 kawalek ciala, bo drugi raz to juz mi nie chwyta... Pierzecie je potem?
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 12:53   #1479
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

bita smietana i Niunia56 dzieki wielkie za odpowiedz i pomoc
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 20:16   #1480
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziewczyny tak naprawdę nieważne jaki kolor ma Wasza pasta cukrowa( byle nie zbyt lejąca była-bezbarwna i nie bardzo ciemna-spalona,później jak kamień-nie do ruszenia),mi raz wychodzi ciemna raz jaśniejsza,a i tak depiluje Tak naprawdę wszystko zależy później od czasu jej wyrabiania w palcach-musi zmienić kolor na taki matowy (kremowy,beżowy,biały).Ra z wyszła mi idealna wręcz jak w przepisach nagranych z youtube-wtedy był to kolor takiego ciemnego karmelowego piwa po zagotowaniu. Gotuję ją raz 20,raz 30 min zależnie od wielkości płomienia.Proporcje 1 szkl. cukru, sok z połówki cytryny, 0,5 szkl.wody( im więcej jej nalejecie tym dłużej się pasta gotuje). Nogi będę robiła 2 raz(aż się boję,bo za pierwszym razem narobiłam sobie trochę siniaków,ale już taka skłonność-ehhh...).Bikini cud miód malina efekt jakieś 2 tyg(robiłam już 2 razy), nogi okolo1,5 tyg,pastę zrywam z włosem(wcieram pod włos),nie używam żadnych pasków(próbowałam,ale szkoda zabawy tak jest szybciej i czyściej).Powodzenia,efek ty są super

Edytowane przez monikaW88
Czas edycji: 2010-08-20 o 20:18
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:34   #1481
ana172
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 328
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja też się dałam skusić i się podzielę moimi doświadczeniami.

Zrobiłam mało pasty, żeby nie marnować niepotrzebnie cukru. Dałam 0,5 szklanki cukru, 0,25 szklanki wody i sok z polowy cytryny, a wyjątkowo soczysta była. Za pierwszym razem podgotowałam, ale okazało się że po dwóch zerwaniach z nogi się zrobiła ciapka. Więc wytarłam elegancko ręcę i poszłam gotować dalej, tym razem sprawdzając na talerzyku po kropelce. Wydaje mi się, że nieco przedobrzyłam z gotowaniem. Co prawda kropelkę byłam wstanie rozplaszczyć na talerzu czyli nie była twarda jak kamień po ostygnięciu. Widocznie za dużo siły mam. Cięzko mi ją było jednak wyrobić, ale się nie zrazałam bo wyglądała pięknie. Karmelowy kolor o perłowym połysku. Bawiłam się tak i bawiłam, a jak po 15 minutach dalej byla twarda to lekko zwilzyłam palce. Wode wsiakla w paste i udało się. Godzinę się bawiłam na jednej nodze Dłuższe ciemne włoski wyrywa bardzo fajnie. Nie boli, po nocy nie mam podrażnień. Jedyny feler jest taki, że długo to trwa i takich słabych jasnych i krótkich wlosow jakie mam na kolanach nie chce mi wyrwac. Ale je mozna golarka elektryczna unicestwic bo i tak wolniej odrastaja. Ważne że czarnych kłaków już nie mam. Także myślę, że bedę korzystać z tej metody Narazie pach nie sprobuje bo mam za krotkie wlosy a bikini sie boje. Zobaczymy
ana172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 09:50   #1482
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

1. Ja niestety nie jestem zachwycona depilacja: najpierw byla probna na łydce. Zrobił mi sie stan zapalny, który trzymal sie kilka dni.
2. Potem sprobowalam na bikini - jest troche lepiej, wyrwało więcej, ale boli w miejscu gdzie nie ma włosków, bo sie ciągnie samą skorę (robilam z paskami).
3. Pod pachami wyrwalo mi tylko kilka sztuk, za duzo zakamarków dla pasków chyba.
Zniechęcilam sie...
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:15   #1483
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

na bikini i pachy lepsza jest bardziej gęsta pasta
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:32   #1484
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

no więc, przeczytałam większosc tych postów i skusiłam się na zrobienie pasty cukrowej.
nogi zaczęłam jakieś dwa miesiące temu depilowac depilatorem, ale za szybko mi odrastaja a na pachy i bikini boję się go wypróbowac. xD

moją masę zrobiłam z:
- 2 szklanki cukru
- 1/4 szklanki wody
- 1/4 szklanki soku z cytryny

gotowałam, a kiedy zaczęła bąbelkowac gotowałam jeszcze 10 minut. w końcu kiedy ostygła, spróbowałam depilacji.

i nie wiem czy jest coś nie tak, czy tak jest okej.
zastygnięta; ciemno-busrztynowa i twarda, keidy podgrzałam, nadal ciemna ale płynna. wyjmowałam nozem a potem smarowałam sobie kawałeczek łydki i odrywałam. po 3-4 takich odrywaniach pasa natychmiast mi twardnieje...
nie mam pojęcia co zrobiłam źle, jak to poprawic.
czy ona powinna tak twardniec? czy należy to wyrabiac w dłoniach?
pomózcie wizazanki )
rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:58   #1485
Cashmeere
Raczkowanie
 
Avatar Cashmeere
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 296
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
no więc, przeczytałam większosc tych postów i skusiłam się na zrobienie pasty cukrowej.
nogi zaczęłam jakieś dwa miesiące temu depilowac depilatorem, ale za szybko mi odrastaja a na pachy i bikini boję się go wypróbowac. xD

moją masę zrobiłam z:
- 2 szklanki cukru
- 1/4 szklanki wody
- 1/4 szklanki soku z cytryny

gotowałam, a kiedy zaczęła bąbelkowac gotowałam jeszcze 10 minut. w końcu kiedy ostygła, spróbowałam depilacji.

i nie wiem czy jest coś nie tak, czy tak jest okej.
zastygnięta; ciemno-busrztynowa i twarda, keidy podgrzałam, nadal ciemna ale płynna. wyjmowałam nozem a potem smarowałam sobie kawałeczek łydki i odrywałam. po 3-4 takich odrywaniach pasa natychmiast mi twardnieje...
nie mam pojęcia co zrobiłam źle, jak to poprawic.
czy ona powinna tak twardniec? czy należy to wyrabiac w dłoniach?
pomózcie wizazanki )

ja robię w identycznych proporcjach, kolor wcyhodzi mi taki jak i Ty opisałaś, tylko a kurat w moim przypadku gotuję ok 25 min.
Jeśli chodzi o to twardnięcie : ja miałam tak jeżeli pastę przegotowałam... tylko, że Ty gotujesz tylko 10 minut, wiec to dziwne by było
Może jednak warto sprobować najpierw wyrobić ja w dłoniach, może jest za słabo rozgrzana i "rozmemłana" stąd to twradnięcie.
Cashmeere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:03   #1486
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziewczyny ! Jestem załamana .. próbowałam zrobić tę wspaniałą pastę cukrową a wyszła mi jakieś coś co śmierdzi nie chce zejść z mojego garnka
Wszystko robiłam idealnie aż nagle pasta zaczęła robić się czarna w całym domu śmierdzi tym czymś .. jest siwo od pary/dymu czy czegoś co sie wydobywało z tej masy .. zastygło i jest jak kamień .. włożyłam to teraz do wrzątku aby zmiękło .. co ja dobrego narobiłam

Ot jak to coś wygląda:
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:55   #1487
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Fachowcem nie jestem w tym temacie, ale na moje oko to za długo podgrzewana ta masa i cukier się spalił zwyczajnie.
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 18:54   #1488
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Nusia_15, spaliłaś ją

Ja z pół roku temu zrobiłam pastę, wybabrałam się cała w niej i odstawiłam.

Dzisiaj podgrzałam w mikrofalówce (przed była jak kość niemal), aż na górze zrobiła się "woda" :p (dobrze, że w środek szklanki miałam wetkniętą łyżkę), wymieszałam, wybrałam to palcami - lepiło się straszliwie - jak ciasto drożdżowe przed urobieniem Pogniotłam... i na łydkę na specjalnie wyhodowane włoski (fuj, wiem).

Kształtowałam podłużny kształt, nakładałam bardzo grubo i rozgniatałam na boki. Dało radę wyrwać z 2/3 włosków

W trakcie używania masa zrobiła się matowa, ale to chyba normalne.

Raczej 100% skuteczności nie osiągnę pastą, ale na pewno do niej wrócę
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:43   #1489
dora_dora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

A mi wyszła Spróbowałam za 1 razem ze złego przepisu, (2 szklanki wody, 1 szklanka cukru i sok z połówki cytrynki ) no i taka woda wyszła. Potem zrobiłam tak: szklanka cukru, sok z połówki cytryny, DWIE ŁYŻKI wody i gdy te bąbelki zaczęły się pojawiać, to zaczęłam mieszać, przykręciłam ogień. Kiedy już tak ok 3 minuty te bąbelki były to zmieniła kolor na coca colę. I wtedy wyłączyłam. Potem wyrabianie pasty... Pierwszy raz z koleżanką, pół godziny się męczyłyśmy... Nałożyłam na pachy i nic. (Niestety nie mogę się golić bo mam mega wrażliwą skórę, zawsze mam czerwone kropeczki po goleniu). Potem tak kilka razy aż w końcu wyjeżdżałam na wakacje. Dzień przed się zabrałam, 5 minut sama wyrabiałam z pomocą suszarki, włoski miałam dłuugie I CUD!!! Wyrywa, włosków brak Jeśli zostało, to jakieś 5 włosków najdelikatniejszych, można się pęsetą posłużyć. Pachy gładkie ok. 2 tygodnie u mnie, mam grube, ciemne włosy. Kocham cię pasto

Co ciekawe raz spróbowałam okolice bikini i niektórych włosków nadal nie ma,(miesiąc czy coś) ale bolało... Bardzo. Pozdrawiam i życzę powodzenia, spróbujcie, bo warto!
dora_dora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 20:10   #1490
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Nusia_15, spaliłaś ją
no na to wygląda jak znajdę jeszcze czas to spróbuję ponownie
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:23   #1491
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

zrobilam paste , teraz stygnie ... boje sie
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 12:14   #1492
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Kurcze,nie wiem w którym wątku pisać Zrobiłam na bikini, ale nie głębokie, nie umiem tam naciągnąć skóry U gory ok, tylko panicznie boję się stanów zapalnych i przebarwień... Ma któś z tym tak wielkie problemy jak ja? Czy po depilacji cukrowej nie miałyście problemów?
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 12:23   #1493
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

męczyłam się z bikini i coś kiepsko mi szło . nie umiem jednym zdecydowanym ruchem oderwać tego kawałka materiału,bo się kleiło za bardzo wszystko
zostanę przy depilatorze chyba
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 13:55   #1494
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja od jakiś dwóch miesięcy regularnie robię depilację pastą cukrową.
Z początku mi nie wychodziła, później nauczyłam się ją robić
Kwestia to wyczuć odpowiedni moment, żeby zdjąć ją z palnika - moim błędem na początku było to, że za wcześnie ją zdejmowałam.

Sama depilacja z początku też łatwa nie była, ale to kwestia wprawy
Kiedy mnie już zaczyna boleć (w okolicy bikini) daję spokój i powtarzam następnego dnia.
Ogólnie jestem szczęsliwa, że dowiedziałam się o tej metodzie, bo mam uczulenie na metale i z reguły depilacja kończyła się okropnym uczuleniem i dyskomfortem...
mourie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 14:44   #1495
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

ciężko mi było się porozumieć z tą pastą (właściwie to jest po prostu karmel, prawda?) ale w końcu się udało - włoski na nogach są co prawda za krótkie i tylko niektóre zechciały wyjść za to pod paszkami miały odpowiednią długość. Jestem brunetką o grubych i gęstych włosach. tam gdzie zawsze się goliłam włoski odrastały mi mocniejsze, ciemniejsze i grubsze. no i w dodatku w różne strony - szczególnie pod pachami. musiałam się troszke nagimnastykować żeby wyłapać wszystkie ale udało się i efekt jest powalający!! nigdy w życiu nie miałam tak gładkiej skóry pod pachami. teraz przez zaobserwuję jak szybko odrastają mi włoski i dam Wam znać.
a no i czekam az urosną mi na łydkach żeby tam też spróbowac depilacji pastą.
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 15:46   #1496
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

W ogóle to ja szczerze gratuluję wszystkim, którym ta pasta wyszła, bo ja również próbowałam i nic. Nie pamiętam z którego przepisu ją robiłam, ale pamiętam że gotowałam ją przez pół godziny i miałam mega problem z umyciem garnka (pomijam poparzenia), a sama pasta wyszła twarda jak kamień i ogólnie do d***.
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 16:58   #1497
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja się golę maszynką. Bo te pasty i inne mazie już mnie doprowadzały do szału... A tak to maszynka i jazda....
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 17:05   #1498
PinkFairy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 63
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziewczyny! Mam pytanie;
Czy jeżeli kupię tą ;

http://allegro.pl/pasta-cukrowa-cams...278368917.html

pastę to co uważacie o włożeniu 1/4 porcji z opakowania do szklanki i do mikrofali? i jeżeli na tak to jak długo ma się smażyć/piec/gotować ?
Nie mam zbytnio ochoty babrać się z garnkami ;>
__________________
... And nothing else matters ...

Fiodor Dostojewski:
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.


PinkFairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 16:26   #1499
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

nie wiem ile to wyjdzie 1/4 opakowania ale mi na jedną nogę potrzebna była kulka wielkości orzecha włoskiego ale w łupinie
możesz podgrzać w mikrofalówce ale na ile... to zalezy jak duża masz moc. ja bym dała na pół minuty i sprawdziła czy się ugniata pod palcem. równie dobrze możesz podgrzać w kąpieli wodnej - czyli bierzesz trochę pasty np do szklanki a potem szklanke wkladasz do czegoś większego z gorącą wodą. tylko oczywiscie ta woda ma sie nie wlac do szklanki
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 17:44   #1500
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

PinkFairy jak wypróbujesz to daj znać :p
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.