Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 07:27   #1
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Exclamation

Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?


Proszę o udzielenie Waszych spostrzeżeń dotyczących cen usług fryzjerskich.
Czy uważacie, że ceny usług na naszym rynku są adekwatne do jakości oferowanej przez fryzjerów.
Co należałoby zmienić według Was w cenniku usług fryzjerskich?
Czy farbowania włosów krótkich ( bez strzyżenia, modelowania) w wysokości 100 zł jest kwotą wysoka czy niską?

Bardzo dziękuję.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:42   #2
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

ja place za same odrosty jednokolorowym jasnym,gestym balejazem 110zl na wlosach za ramiona i uwazam ,ze to za duzo
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:48   #3
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Jeśli jestem zadowolona mogę zapłacić więcej. Optymalne ceny to 35 zł za strzyżenie z myciem i modelowaniem, ok 100 zł za pasemka na włosy do ramion. Ceny fryzur okolicznościowych to chyba indywidualna sprawa.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 13:27   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

to zalezy gdzie. ja mam wlosy krotkie na chlopczyce, zagladam do fryzjera co mniej wiecej miesiac. gdybym placila co miesiac 50 zl za przycinanie to bym zbankrutowala

place 15 zl/bez mycia (I salon) badz 20 z myciem (II salon) (gdy ide do fryzjera z tona zelu czy lakieru) nie zalezy mi na ekstra luksusach. chce byc dobrze obcieta i w ogole obcieta a nie liznieta nozyczkami

100 zl za farbowanie krotkich wlosow, bez modelowania i/czy podcinania to duzo., w porownaniu do moich chlopczycowatych

ja placilam za pasemka - srednie, wycieniowane do ramion 54 ze znizka i mialam ladnie wyprostowane (bez podcinania)
i ok 70 zl za farbowanie calej łepetyny, wlosy podobnej dlugosci :P z tymze wymodelowala mi na okraglej szczotce, i tez bez podcinania

mam juz sprawdzone salony jesli chodzi o farbowanie czy podcinanie. cena jest w porzadku

obecnie farbuje w domu bo nie oplaca mi sie

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2009-08-26 o 13:33
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:50   #5
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
Jeśli jestem zadowolona mogę zapłacić więcej. Optymalne ceny to 35 zł za strzyżenie z myciem i modelowaniem, ok 100 zł za pasemka na włosy do ramion. Ceny fryzur okolicznościowych to chyba indywidualna sprawa.

Czy cena koloryzacji, którą podałaś dotyczy usługi wykonanej na firmowych znanych kosmetykach (górna półka).
Czy akceptowalne dla Ciebie jest dobrze wykonana usługa tylko na gorszych produktach.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:59   #6
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Jako, że chodzę do niewielkiego, osiedlowego salonu fryzjerskiego (chociaż określenie "osiedlowy" może być w tym przypadku nieco nieadekwatne), gdzie właściciel nie ma takich opłat jak ktoś, kto ma salon np. w centrum handlowym albo w kamienicy w centrum miasta, to ceny "u mnie" nie są też wygórowane. Przykładowo, za farbowanie odrostów płacę 60 zł. Nie jest to jakoś strasznie mało, ale wiem, że w "sieciówce" zapłaciłabym więcej. Za farbowanie całych włosów i modelowanie (wtedy były trochę przed łopatki) zapłaciłam 120 zł, dlatego też 100 zł za farbowanie krótkich włosów to raczej sporo. Myślę jednak, że jest dużo klientek, które lekką ręką wydały by tyle na farbowanie u ulubionego fryzjera

Dodam, że "moja" fryzjerka pracuje na kosmetykach firmy Intercosmo. Jestem bardzo zadowolona z ich farb (kolor długo się trzyma, ale włosy nie są przesuszone), a także z niektórych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2009-08-26 o 15:01
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 17:13   #7
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Dodam, że "moja" fryzjerka pracuje na kosmetykach firmy Intercosmo. Jestem bardzo zadowolona z ich farb (kolor długo się trzyma, ale włosy nie są przesuszone), a także z niektórych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów.[/QUOTE]

Czy jest to farba Voila?
Czy pielęgnacja to Ekinos?
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 18:11   #8
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

mi fryzjerka powiedziała za farbowanie całych włosów, włosy długie 70 zł farby elgon. Powiedziała ze dlatego tak duzo bo droga firma.

Kiedyś za podcięcie samych koncówek z myciem zapłacilam 50 zł

Zazwyczaj strzyżenie 30 zł

Ampułka regeneracyjna + maska 40 zł
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:11   #9
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
mi fryzjerka powiedziała za farbowanie całych włosów, włosy długie 70 zł farby elgon. Powiedziała ze dlatego tak duzo bo droga firma.
Elgon należy do tańszych farb. Tubka 125 ml kosztuje ok. 24 zł. Dla porównania tubka z L'Oreala kosztuje ok 30 zł za 50 ml. Fryzjerka troszkę przebajerowała
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:24   #10
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

W salonie, który odwiedzam - żadna sieć ale jeden z najlepszych salonów w mieście - za farbowanie całości, grube włosy, do ramion + kilka pasemek w innym kolorze po górze + maska + masaż + podcięte końcówki + modelowanie płacę 120zł. Salon używa farb L oreal i Wella.
W cenniku np samo podcięcie końcówek kwota 20zł, mycie i modelowanie 25zł. Nie uważam, aby były to wygórowane ceny.
Spotkałam już się niestety też z salonami - również żadna sieć salonów - gdzie za usługę opisaną wyżej zapłaciłam 270zł
Nie wiem na jakiej podstawie salony ustalają wysokość cen wykonywanych usług, ale niektóre są naprawdę powalające. Rozumiem, że materiały, pracownicy, czynsz i inne muszą zostać opłacone ale bez przesady.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 07:37   #11
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Za strzyżenie mogę zapłacić więcej (ok. 80zł) o ile jestem zadowolona. Przerażają mnie natomiast ceny dekoloryzacji, bo wiem, ile kosztuje Elgon- w salonie płacę 200 zł za włosy do łopatek, samej wychodzi ok. 40 zł. Pięciokrotnie więcej to zdecydowanie za dużo.
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:03   #12
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Cytat:
Napisane przez modnyfryzjer Pokaż wiadomość

Czy jest to farba Voila?
Czy pielęgnacja to Ekinos?
Farby to voila, a kosmetyki do pielęgnacji z serii EKS.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:03   #13
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

ja za mycie+strzyżenie+prostowa nie płacę 25zł, a za nałożenie swojej farby 15zł mysle, ze ceny sa w sam raz, wiadomo, ze wolalabym taniej, ale nie narzekam
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:59   #14
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Nie wiem na jakiej podstawie salony ustalają wysokość cen wykonywanych usług, ale niektóre są naprawdę powalające. Rozumiem, że materiały, pracownicy, czynsz i inne muszą zostać opłacone ale bez przesady.[/QUOTE]

Właśnie dlatego są tak wysokie ceny.
Pracując na dobrej marce w dobrej lokalizacji ceny usług muszą być wyższe.
Do pozycji podanych wyżej należy doliczyć narzędzia i sprzęt fryzjerski ( bardzo duża rozpiętość cenowa) jaki jest używany w tych salonach.

Najdroższym i najmniej widocznym kosztem dla klienta jest szkolenie fryzjerskie, które może kosztować od 2.000 zł - 5.000 zł w Polsce. Oczywiście szkolenie zagraniczne w znanych akademiach strzyżeń może oscylować na poziomie 10 000 zł - 20 000 zł.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:25   #15
Ytha
Raczkowanie
 
Avatar Ytha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 147
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Ja za odrost (balejaż tylko blondem, bo swoje mam ciemne) płacę 100 zł. dla mnie cena odpowiednia, biorąc po uwagę fakt że jestem zadowolona i nie robię tego co miesiąc. lecz zaskakujące jest dla mnie, że gdy chce by fryzjerka dodatkowo wyprostowała mi włosy, bierze już 130 zł. I to tylko za samo prostowanie (robociznę i ew. prąd).Bo gdy się na to nie decyduję i tak fryzjerka psika mi włosy lotionem, żebym miała przygotowane włosy do wyprostowania w domu i nadal koszt wynosi 100 zł. Wiem, że cena jest adekwatna do produktu ponieważ gdy chodziłam to zaprzyjaźnionej fryzjerki (którą niestety zjadły rachunki), mówiła że nie będzie nigdy używaż tanich kosmetyków ponieważ nie chce być odpowiedzialna za zniszczenie cudzych włosów. Jak widać nieadekwatne ceny do produktów doprowadziły do zamknięcia salonu...
__________________
Kłopot z próbą utrzymania za wszelką cenę zdrowego ciała polega na tym, że jest to prawie niemożliwe bez zaburzenia zdrowia umysłu.
_____________________
________________
Ytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:30   #16
kusia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 211
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Hmmm jeśli salon pracuje na produktach marki wella lub loreal to biorac pod uwage ze na krotkie wlosy pojdzie 1 farba ( albo i pol ale licze ze jedna) ktorej koszt waha sie w granicach 35-45 zl to uwazam ze cena 100zl jest minimalnie zawyzona , odpowiednia cena wydaje mi sie 90zl na krotkich wlosach.

Uwazam natomiast ze niektore salony mocno przesadzaja. Ok poltora roku temu poszlam do jednego z salonow Hair coif w warszawie na zrobienie ODROSTOW (mialam balejaz) dodam ze odrosty mialam niewielkie. Wyobrazcie sobie ze pani skasowala 230zl :O a na poczatku mowila ze mialo byc 150zl . Uzasadnila to tym ze nie spodziwala sie ze na moje wlosy pojdzie az tyle materialu :| Uwazam ze w takim przypadku 230zl za same odrosty to lekka przesada.

Przypuszczam ze duza role w cenniku odgrywa lokalizacja salonu, bo wtedy czynsz automatycznie idzie w gore a co za tym idzie ceny.
__________________
~~KaWoHoLiCzKa~~


kusia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:07   #17
Eowina1818
Wtajemniczenie
 
Avatar Eowina1818
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 2 554
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Cena jakie jestem gotowa zapłacić:

- ścięcie - do 50zł - jeśli fryzurka jest naprawdę zgodna z tym co ustaliłam z fryzjerką
- koloryzacja - 70zł - całość włosów (długość do zapięcia stanika)
- pasemka - 100zł - w moim przypadku rozjaśniane, efekt jest bardzo widoczny (a nie takie trzy paseczki, które trzeba szukać po całych włosach)

Powyżej 150zł nigdy nie zapłacę za żaden zabieg (chyba,żeby to była super odzywka czy maska)
__________________
Nazywam się Emilka i... JestemWŁOSOMANIACZKĄ!

Zapraszam na bloga:
http://eowinymakijaze.blogspot.com/
Eowina1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:41   #18
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

[QUOTE=kusia20;13948660]Hmmm jeśli salon pracuje na produktach marki wella lub loreal to biorac pod uwage ze na krotkie wlosy pojdzie 1 farba ( albo i pol ale licze ze jedna) ktorej koszt waha sie w granicach 35-45 zl to uwazam ze cena 100zl jest minimalnie zawyzona , odpowiednia cena wydaje mi sie 90zl na krotkich wlosach.

Wiadomo, że salon fryzjerski jest biznesem. Każdy chce zarabiać. Jedni 100% inni 200% lub więcej.
Tak samo dotyczy gastronomii.Wszyscy płacą za kawę lub Coca Colę mimo 500 - 1000 krotnego narzutu. Nikt się nie sprzeciwia. Każdemu odpowiada ponieważ większości z nas na to stać.Przy wydatku 100 czy 150 zł za usługę koloryzacji włącza się światełko ostrzegawcze.Większość osób zastanawia się dlaczego ma tyle płacić.Czy nie można taniej?

Drugą sprawą jest uczciwość fryzjera, który kasuje usługę nie adekwatnie do zużytego materiału, czasu pracy czy zgodności z cennikiem.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 16:22   #19
0aef6395949a0f0452c0bd4db14469b3225b04aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ceny usług fryzjerskich odpowiadają klientom?

Kkk

Edytowane przez 0aef6395949a0f0452c0bd4db14469b3225b04aa
Czas edycji: 2019-02-15 o 17:24
0aef6395949a0f0452c0bd4db14469b3225b04aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.