Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-30, 11:02   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?


Witam, szukam dziewczyn, które mają taki problem jak ja. Otóż kocham niektóre tanie tusze - zielony Wibo, pomarańczowy Essence - fajne szczoteczki, ładny efekt, cena. Ale stosowanie ich to na dłuższą metę udręka. Pod koniec dnia szczypią mnie oczy, łzawią jak zmywam, a niech się drobinka tuszu do oka dostanie to płaczę po prostu. To samo miałam z różowym Wibo, który mniej mi się spodobał. Myślałam, że mam problem z jakimś składnikiem z Wibo właśnie, ale po wypróbowaniu Essence trochę się załamałam. Nie wiem, czy mam alergię na składnik, czy jakąś wzmożoną wrażliwość. Na codzień teraz używam Maybeliene, żaden z nich nie uczulił nawet jak wpadł do oczka. Ale różnicę cenową między nimi a Wibo każdy zna Znacie może jakieś tanie, ale łagodniejsze tusze?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 14:04   #2
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

To może ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...e-mascara.html
Ach, i starannie dobieraj sobie produkty do demakijażu.
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:26   #3
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

No właśnie najzabawniejsze jest to, ze zmywam tusze wodą nie używam produktów do demakijażu bo są mi zbędne. Tusz zejdzie wodą, nie używam pudrów.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 08:49   #4
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

I może w tym właśnie tkwi problem.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:47   #5
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Nie znam się, więc może i to jest problem, ale czy nie jest tak, że gdyby to było od zmywania woda to oczy piekłyby mnie także po Collosalkach? Poza tym objawy zaczynają się wieczorem, gdy już długo mam tusz na oczku, ale nie zmywam jeszcze
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:28   #6
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Gdy zmywasz tusz samą wodą to istnieją spore szanse, że dostanie się on do oczu.
Wiem, bo też kiedyś tak praktykowałam i według mnie to nie jest najlepsza metoda.
Zresztą, już samo trzymanie tuszu na rzęsach aż do wieczora to nonsens. Ja całkowicie zmykam makijaż od razu po powrocie do domu Polecam jednak spróbować jakiegoś preparatu do demakijażu, przeglądnij KWC i wybierz sobie coś

PS. Tusz tuszowi nie równy, składowo również, może dlatego w interakcji z wodą Twoje oczy różnie reagują.
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 10:37   #7
djprinzesin
Rozeznanie
 
Avatar djprinzesin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: JaponiA
Wiadomości: 724
Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Tez kiedyś zmywalam rusz woda o bardzo często piekly mnie oczy. Problem zniknął odkąd używam preparatów do zmywania makijażu i samorobipnuch olejowych mieszanek. Bardzo polecam choćby zwykła oliwe z oliwek zamieszania z oliwki dla dzieci babydream- cenowo bardzo przystępny zestaw
__________________
djprinzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 12:35   #8
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Bell ma tusz z nowej kolekcji hypoalergenic (?) czy jakoś tak, może akurat się sprawdzi
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 21:34   #9
aduchna
Raczkowanie
 
Avatar aduchna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
GG do aduchna
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Czy ja wiem czy alergia... Być może pod koniec dnia tusz się kruszy i włazi Ci do oczu. Tak ja myślę. Zmywaniem samą wodą raczej trzesz oczy i je podrażniasz. Ja używam żelu micelarnego do demakijażu oczu i twarzy BeBeauty (ok. 5 zł chyba mnie kosztował) i nieźle się sprawdza, a do tego mogę otworzyć oczy gdy mam nawalone tego żelu i nic mnie nie piecze. Moja koleżanka jest uczulona na jakiś składnik, który jest w większości kosmetyków i jej oczy puchną i robią się czerwone, więc wydaje mi się, że nie jesteś uczulona, a masz po prostu wrażliwe oczy.

Zrobiłam tak jak Ty, że przemyłam oczy samą wodą. Wyglądałam jak panda, podrażniłam sobie oczy i jeszcze mnie tak zaczęły oczy szczypać, że normalnie myślałam, że oszaleję

Edytowane przez aduchna
Czas edycji: 2013-06-04 o 12:02 Powód: eksperyment
aduchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 13:43   #10
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Chyba najlepszy będzie hypoalergiczny.
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:03   #11
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

Również mam "wrażliwe oczy" wiele produktów mnie podrażnia i powoduje pieczenie , większość eyelinerów,niektóre kredki i tusze...


Cytat:
Napisane przez xmdln Pokaż wiadomość
To może ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...e-mascara.html
Ach, i starannie dobieraj sobie produkty do demakijażu.
miałam ten tusz co xmdln proponuje w linku MED PIERRE RENE i on w okresie "największej wrażliwości" gdy dosłownie wszystko mnie uczulało... on jedyny mnie nie uczulił i nie podrażnił .Był jedynym produktem który stosowałam do makijażu. Poza mineralnym cieniem
Polecam ale jest ciężko dostępny,przynajmniej u mnie w okolicy.
Miałam jeszcze taki żółty z niebieską nakrętką z Wibo też piszę na nim że hypoalergiczny do wrażliwych oczu i tez mnie nie podrażniał.

Polecam nie zmywanie oczu wodą. Tusz spływa do oka i oczy strasznie pieką. Zmywaj oczy mleczkiem ..do bardzo wrażliwej buzi polecam mleczko AA OCEANIC HELP. białe z czerwonymi napisami albo "all abaut beauty" za 3zeta z tesco..mnie serio wiele rzeczy uczula:żele, balsamy, kremy..co chwile świece "czerwoną gęba" albo mnie ciało swędzi a to mleczko mnie nie uczula, zmywa super makijaż, oczy nie szczypią i do tego jest za ok 3,5zl? W jasnozielonym opakowaniu



A jeżeli chodzi o tusz typowo zmywalny woda to pierre rene ma takie tusze:w błękitnych opakowaniach i pisze na nich-zmywalne sama woda
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ




Edytowane przez Sweet_Jelly
Czas edycji: 2013-06-12 o 19:06
Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:50   #12
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Tani, bezpieczny tusz - czy istnieje?

O mamo, jak można zmywać tusz samą wodą Myślałam, że robiły to tylko dziewczynki w podstawówce, testujące kosmetyki mamy, a jednak...
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.