Ciąża a perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 14:07   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

Ciąża a perfumy


Temat mówi sam za siebie
Stan Demonika natchnął mnie do wspomnień z przed 4 lat kiedy to ja byłam w pierwszym trymestrze ciąży. Do wspomnień perfumowych. W odróżnieniu od większości "ciążówek" uwielbiałam zapach gęste, mocne, trwałe, killery typu Shalimar który zresztą odkryłam będąc w ciąży), Jungle, Paloma Picasso (tak, tak ). Na codzień używałam "Eau de Dolce Vita" Diora (co by ludzkości na uczelni nie zabić), za to przyjściu do domu szalałam z ciężkimi perfumami. Uwielbiałam zapach perfumerii, zmieszanie wielu woni. TEraz ten zapach mnie męczy, wtedy wydawał mi się zapachem bogów.
Nie znosiłam cytrusów i świeżości. Do obłędu doprowadzała mnie Eau Svelte, woda do ciała Diora, której namiętnie używała moja mama. Musiała przestać ze względu na mnie. Light Blue Dolce e Gabbana, którymi pachniało pół uniwersytetu męczyło mnie do granic wytrzymałości. O Cool Water nie wspomnę, całe szczęście etap najwyższej popularności Davidoff miał juz wtedy za sobą.
A jakie są zapachowe wspomnienia z ciąży perfumowych mam z naszego forum?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:48   #2
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Ciąża a perfumy.

To może ja jestem w ciąży????
Odkopałam z głębi szafy moje niegdyś ukochane Ode a la vie YR i... zalatują mi tandetą, jakoś nie mogę ich na sobie znieść (spróbuję jeszcze raz) Wszystkie inne świeżuszki wydają mi się płaskie i banalne. Jedyny sens odnajduję w cięższych woniach z jakimś "basem" w tle. A już nuta zjadliwej słodyczy mnie powala na łopatki. Właśnie czekam na promocję Diesla ++, bo ten zapach mnie powalił właśnie.
Może to dlatego, że upałów to my narazie nie mamy, ale jest taka prawidłowość: im więcej siedzę z nosem w perfumach tym mocniejszych i słodszych szukam doznań Mocnych i słodszych w stylu BC, Pocałunku smoka, albo z innej beczki, nie-kadzidlanej - Neblina (którą ostatnio namiętnie używam), Mira bai (mnie kusi), Diesel ++ (kupię na 100%, niech tylko się pojawi rozsądna cena!)
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:18   #3
Selene
Raczkowanie
 
Avatar Selene
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 458
Dot.: Ciąża a perfumy.

Ja mialam tzw.ciaze wysokiego ryzyka z ktorej lwia czesc "bezzapachowo" przelezalam,uzywajac jedynie mydelka,balsamu i dezodorantu nivea.W trzecim trymestrze poczulam sie nagle znakomicie,zaczelam wreszcie wychodzic na spacery i wowczas uzywalam perfum Fendi "Fendi"(edp),mocnego ,szyprowego,charakterysty cznego,orientalnego zapachu...Zapachy zimne i swieze przyprawialy mnie wowczas o niemile doznania i podle samopoczucie...Jedynie Fendi moglam swobodnie nosic i stapialy sie one znakomicie z moja "podwojna aura"przyszlej Mamy.Do dzis uzywam tych perfum ,choc z rzadka i zawsze mam na poczatku "migawke" ciazowa tzn.pamietam emocje,wrazenia,mysli,sam opoczucie,pogode itd.w dniach oczekiwania na dzidziusia.I to sa dla mnie naprawde piekne i mile zapachowe wspomnienia.
__________________

Selene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:34   #4
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Ciąża a perfumy.

Ja właśnie niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży .Mam zmienne nastroje również jeśli chodzi o perfumy.Ostatnio nie mogę nawet patrzeć na moje ukochane Allure Chanel, drażnią mnie niesamowicie , za to nałogowo używam Słonika Kenzo i to od samego rana
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:38   #5
Selene
Raczkowanie
 
Avatar Selene
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 458
Dot.: Ciąża a perfumy.

Malgosiu wielkie gratulacje!
pewnie bedziesz miala rozne "zachcianki"zapachowe
to moze nam opowiesz...
-zycze mnostwo zdrowia,dobrego samopoczucia i pomyslnego rozwiazania!
__________________

Selene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:01   #6
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Ciąża a perfumy.

Dziękuję . Na razie ciągnie mnie w stronę mocnych i intensywnych zapachów.Może jako ciążową "zachciankę" zażyczę sobie od męża kolejną flaszkę (perfum oczywiście).
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:20   #7
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Ciąża a perfumy.

Cytat:
Napisane przez Małgosia791
Ja właśnie niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży .Mam zmienne nastroje również jeśli chodzi o perfumy.Ostatnio nie mogę nawet patrzeć na moje ukochane Allure Chanel, drażnią mnie niesamowicie , za to nałogowo używam Słonika Kenzo i to od samego rana
Gratulacje Małgosiu
Widzę, że nie tylko mnie się Słonik podobał, kiedy byłam w stanie błogosławionym
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 11:24   #8
tekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 74
GG do tekla
Dot.: Ciąża a perfumy.

witam ja będąc w ciąży przez pierwszy trymestr nie moglam nawet patrzeć na perfumy, mój TŻ też siłą rzeczy musiał z nich zrezygnować. Perfumy wyczuwalam na kilometri nie bylo mowy o wejsciu do jakiejkolwiek perfumerii, około piatego miesiaca to sie zmienilo ale tez nie wszystkie perfumy mi odpowiadaly, bardzo lubiłam Escade Sentiment
__________________
Smak słodkich Jagód........
tekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 12:33   #9
sisna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: Ciąża a perfumy.

witam

czytając Wasze posty przypomniało mi się, jak bardzo (będąc w ciąży) spodobało mi się "Alchemie by Rochas" - po prostu jakbym mogła to piłabym je chyba , w końcu mąż kupił mi (po miesiącu marudzenia) i namiętnie psikałam się nimi jak się jednak Julka urodziła to mi przeszło i mam odruch wymiotny wystarczy, że moja sister psiknęła się nimi w mojej łazience i wejść tam nie mogłam... córka ma 19 m-cy a perfumy sprezentowałam siostrze

pozdrawiam,
sisna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 14:56   #10
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Ciąża a perfumy.

Cytat:
Napisane przez Małgosia791
Ja właśnie niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży .Mam zmienne nastroje również jeśli chodzi o perfumy.Ostatnio nie mogę nawet patrzeć na moje ukochane Allure Chanel, drażnią mnie niesamowicie , za to nałogowo używam Słonika Kenzo i to od samego rana
Małgosiu, gratuluję serdecznie, ja jestem w połowie 8 tygodnia .

Kocham perfumy, do tej pory wybierałam cięższe wonie, z kadzidłem, z akcentami męskimi, ale lubię też kobiece słodziaki, niektóre szypry, parę wód typowo kwiatowych . To znaczy tak było do tej pory , bo teraz wszystkie zapachy drażnią mnie i wywołują straszne mdłości. Chyba na jakiś czas sobie odpuszczę "pachnienie" albo będę skrapiać się po kropelce .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 15:22   #11
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Ciąża a perfumy.

O, swego czasu był na Maminym taki wątek Życzę wszystkim cięzarówkom o wytrawnym nosie, by ciąża nie wpłynęła na możliwosć testowania i delektowania się ulubionymi perfumami. Ja niestety musiałam na bok odłożyc wszystkich klasyków, pamiętam, że mama podarowała mi zestaw miniatur Diora- musiał poczekać niestety, chyba najodpowiedniejszy wówczas byłby dla mnie wywar z ogórka...przecedzony i doprawiony szczyptą imbiru i listkiem mięty
wątek dla zainteresowanych
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-03, 21:05   #12
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ciąża a perfumy.

Podnosze watek, bo interesuje mnie, ze tak powiem- zawodowo
Sama nie mam doswiadczen w tym temacie niestety.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 22:39   #13
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ciąża a perfumy.

Ja nigdy w ciazy nie bylam, ale czasami czuje sie, jakbym byla Nie jest to bynajmniej mile uczucie, poniewaz czesto reaguje zoladkowo i zapachowo na wiele sytuacji. Gdy sie denerwuje, jest mi niedobrze i nie jestem w stanie NIC nosic. Chyba, ze cos lekkiego, typu Green tea. Jestem fanka wyszukanych, oryginalnych zapachow, ale stres uniemozliwia mi to. Zazwyczaj, gdy mam dobry humor i luzny dzien, podoba mi sie wiele trudnych zapachow, ktorych nie toleruje przy moich czestych problemach z zoladkiem albo w stresie wlasnie. To mnie bardzo ciekawi naukowo Kupuje perfumy niesamowicie piekne, ale rzadko moge ich uzywac, bo bywa, ze od razu robi mi sie niedobrze
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 06:58   #14
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Ciąża a perfumy.

Jak narazie jak na 8 tydzien zapachowo wszystko jest OK.
Miałam lekkie załamanie zapachowe w 3 tygodniu bo przez 2-3 dni mogłam uzywac jedynie zapachów baaardzo swiezych ale szybko przeszło.
Na początku 8 tygodnia (tzn. w miniony weekend) miałam odrzucenie od rzeczy z choćby krztynka słodyczy ale było minęło 2 dni i znów wszystko wróciło do normy.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 09:40   #15
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ciąża a perfumy.

  • Cytat:
    Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
    Jak narazie jak na 8 tydzien zapachowo wszystko jest OK.
Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Miałam lekkie załamanie zapachowe w 3 tygodniu bo przez 2-3 dni mogłam uzywac jedynie zapachów baaardzo swiezych ale szybko przeszło.
Na początku 8 tygodnia (tzn. w miniony weekend) miałam odrzucenie od rzeczy z choćby krztynka słodyczy ale było minęło 2 dni i znów wszystko wróciło do normy.
Eenax - serdecznie gratuluję!! Na razie chaotycznie przeglądam wątki nadrabiając zaległości, a tu taka niespodzianka! Super!
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 14:42   #16
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Dot.: Ciąża a perfumy.

Narzad powonienia w ciazy potrafi platac figle. Wiem cos o tym ... Termin mam za kilka dni. O ile w pierwszych czterech miesiacach nie bylo mowy o zadnych zapachach (ku mojej rozpaczy) o tyle ostatnimi czasy nie moge przejsc obojetnie obok zadnej perfumerii i wacham, wacham... Jeszcze przed podobalo mi sie niewiele zapachow, a teraz mialabym problem z wyborem ulubionych. Gorzej ze cierpi na tym moja kieszen...jesli mi sie cos podoba musze miec to natychmiast - czyzby ciazowe zachcianki?...
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 16:19   #17
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Ciąża a perfumy.

DiTu, pozostaje życzyć spokojnego i szczęśliwego rozwiązania... I żeby zapachowe miłości nie skończyły się wraz z pojawieniem się na świecie maluszka
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 16:36   #18
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Dot.: Ciąża a perfumy.

Dziekuje bardzo. Mam nadzieje ze sie nie skoncza bo zal byloby mi rozstawac sie z moja kolekcja albo patrzec jak stoi bezuzytecznie na polce...
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 14:55   #19
evelle
Wtajemniczenie
 
Avatar evelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 466
perfumy a ciąża

dziewczyny, jak to jest kiedy perfumoholiczka jest w ciąży? czy potarfi nadal cieszyć się swoją kolekcją używajac różnych perfum? czy może zmienia się gust i jest się nastawionym tylko na jeden rodzaj, a może ma się wtedy awersje do wszystkich pachnideł a tego obawiam się najbardziej
evelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 15:11   #20
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: perfumy a ciąża

Cytat:
Napisane przez evelle Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak to jest kiedy perfumoholiczka jest w ciąży? czy potarfi nadal cieszyć się swoją kolekcją używajac różnych perfum? czy może zmienia się gust i jest się nastawionym tylko na jeden rodzaj, a może ma się wtedy awersje do wszystkich pachnideł a tego obawiam się najbardziej
Mnie tam się nic a nic pod tym względem w ciąży nie zmieniło - namiętnie kolekcjonowałam perfumy, a uzywałam w tamten czas pamiętam głównie White Linen EL
Za to po urodzeniu dziecka przez pierwszy rok rozdałam wszystkie flakony, czując że są niczym wobec cudu macierzyństwa. Używałam tylko perfumowanych dezodorantów.
Po powrocie do pracy zaczęłam żałować rozdawnictwa i kolekcja została odbudowana... z nawiązką
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 15:44   #21
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: perfumy a ciąża

Cytat:
Napisane przez evelle Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak to jest kiedy perfumoholiczka jest w ciąży? czy potarfi nadal cieszyć się swoją kolekcją używajac różnych perfum? czy może zmienia się gust i jest się nastawionym tylko na jeden rodzaj, a może ma się wtedy awersje do wszystkich pachnideł a tego obawiam się najbardziej
Oj, Evelle - nie chcę Cię martwić....

Bywa różnie - mnie dopadła najgorsza wersja - wstręt do wszelkich zapachów.
Kolekcja zamieszkała na 9-mcy w piwnicy, gotowanie było katorgą, wizyty w perfumerii straciły cały swój smaczek i urok

Na szczęście, kilka tygodni po urodzeniu synka, wszystko wróciło do normy.
Miłość do zapachów rozkwitła na nowo, ale gust mi się zmienił


Jeśli ten piękny stan przed Tobą - życzę powodzenia

A jeśli pytanie było tylko retoryczne - mam nadzieję, że zaspokoiłam Twoją ciekawość
Choć pewnie każdy wpis powie Ci co innego.

__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:08   #22
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: perfumy a ciąża

Ulubione zapachy mnie mecza i nie chce juz ich
Wczesniej lubilam slodziaki,a teraz mam ochote na same świeże.
I chyba bardziej wyczuwam zapachy na innych i bardziej mnie draznia jesli sa nachalne i kos kto ich uzyl "zlal" sie nimi.

W sumie nic strasznego sie nie dzieje
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:17   #23
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: perfumy a ciąża

Ja w obydwu ciążach miałam wstręt do perfum. Używane w pierwszej ciąży Acqua di Gio już nigdy nie wróciło do łask .
Przy drugiej ciąży też miałam perfumowstręt i to większy... Nie tylko perfumy mi przeszkadzały ale wszelkie dezodoranty zapachowe i żele pod prysznic, wszystkich się musiałam pozbyć i zakupić bezzapachowe, ew. dla dzieci. Wszystkie perfumy, którymi psikałam, żeby sprawdzić czy na nie też źle reaguję (bo może jednak przy któryś mi nie będzie niedobrze ) musiałam sprzedać. Reszty nie używałam, żeby ich sobie nie obrzydzić, bo musiałabym tym sposobem pozbyć się wszystkich .
Niestety na wspomnienie perfum, których nie mogłam używać w ciąży nadal mną trzącha , i tak wiem, że zapewne nigdy już nie użyję Code Armaniego, Princess Wang, Kenzo Amour.
Ok. 7 miesiąca już na szczęście używałam perfum .
Ojej, przypomniało mi się właśnie jak prałam kilka razy kurtkę której kołnierz pachniał Princess, to była masakra, na samą myśł o tej kurtce teraz mi niedobrze... .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:28   #24
evelle
Wtajemniczenie
 
Avatar evelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 466
Dot.: perfumy a ciąża

[QUOTE=kroliczek190;187814 49]
Za to po urodzeniu dziecka przez pierwszy rok rozdałam wszystkie flakony

hehe jak mogłaś COŚ TAKIEGO zrobić?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

[QUOTE=magdulenka;18782012]



Jeśli ten piękny stan przed Tobą - życzę powodzenia

A jeśli pytanie było tylko retoryczne - mam nadzieję, że zaspokoiłam Twoją ciekawość
Choć pewnie każdy wpis powie Ci co innego.



ten ,,piekny stan" mam nadzieję przede mną w niedalekiej przyszłości aż się boję

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

[QUOTE=irsin;18782440]
Wczesniej lubilam slodziaki,a teraz mam ochote na same świeże.


a ja uwielbiam orientale i jak mi się gust zmieni na Escady

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

[QUOTE=Asiuuuuula;18782591]

Niestety na wspomnienie perfum, których nie mogłam używać w ciąży nadal mną trzącha

ja na wszelki wypadek schowam głęboko ulubione BC i wąchac nie będę
evelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:31   #25
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: perfumy a ciąża

Cytat:
Napisane przez evelle Pokaż wiadomość
ja na wszelki wypadek schowam głęboko ulubione BC i wąchac nie będę
Masz rację, lepiej tak zrób .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:41   #26
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: perfumy a ciąża

Ja na samym początku ciąży nie miałam żadnych sensacji, nawet chwaliłam się tu na forum, że zlewam się Słonikiem od samego rana Niedługo potem nadszedł dzień w którym na widok flakoników zwymiotowałam Nie mogłam nawet patrzeć na perfumy, zapach mydła albo wody po goleniu męża lub zapach mojego psa wywoływał odruch Któregoś dnia pamiętam, że cały dzień prałam wszystkie ciuchy z szaf, bo wydawało mi się, że śmierdzą i jak otwierałam szafę, od razu potem leciałam do toalety. Nie mogłam wąchać dosłownie nic, wszystkie perfumy i kosmetyki pochowałam głęboko bo na samą myśl zwracałam. Na szczęście w połowie ciąży mi przeszło i mogłam się znów zlewać zapachami, a na porodówce pachniałam Amor Amor
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2010-04-23 o 17:44
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 19:21   #27
kaiska
Zakorzenienie
 
Avatar kaiska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 087
Dot.: perfumy a ciąża

U mnie było tak - pierwszym objawem był wstręt do zapachu kawy (kawoszem jestem do dziś), następne posypały się lawinowo - wszelkie zapachowe balsamy do ciała, mydła, perfumy - wszystko poszło w odstawkę. Sama myśl o zapachach wywoływała u mnie odruch (wiadomo jaki). U mnie taki stan trwał dłużej - bo jeszcze kilka tygodni po porodzie. Natomiast po pewnym czasie wsio wróciło do normy.
Życzę powodzenia
kaiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 20:10   #28
AnkaML
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: perfumy a ciąża

U mnie: wstęt do zapachów perfum, wstręt do kawy, wymioty kiedy ukochany pies podszedł zbyt blisko (a którego zapach normalnie UWIELBIAM!). Wszystkie perfumy powędrowały na strych, bo nie mogłam nawet patrzeć na buteleczki. Potem przez cały pierwszy rok życia dziecka nie używałam żadnych perfum, bo jakoś kompletnie mi to nie grało i nie czułam potrzeby. Absolutnie najpiękniejszym zapachem była główka synka, w którą wtulałam nos podczas karmienia.
AnkaML jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 20:38   #29
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: perfumy a ciąża

Ja dostałam wstręt do męskich zapachów zwłaszcza, mdliło mnie na samą myśl o jakimkolwiek męskim zapachu. Codziennie rano do około 4 miesiąca przechodziłam katusze jak mój mąż wychodził do pracy - gdyż nawet woda pogoleniu czy pianką doprowadzała mnie to mdłości a wyczułam ją nawet przez zamknięte drzwi łazienki. Jeżeli chodzi o moje perfumy to źle nie było, używałam delikatnych zapachów świeżych, bo cała reszta zwłaszcza z wanilią drażniła mnie i mdliła. Większość zapachów wydałam, czego teraz żałuję.
Jestem 10 miesięcy po porodzie i zapachy troszkę mi się zmieniły. Np przed ciążą uwielbiałam Dolce Vitę a teraz nie znoszę wprost tego zapachu, lub odwrotnie nie znosiłam klasycznej Lolity a teraz uwielbiam.

Dodam jeszcze że oprócz perfum dochodzą jeszcze różne zapachy z otoczenia. Ja np. nienawidziłam zapachów z kuchni jakichkolwiek, miałam obsesję wąchania wszystkiego co jem, była taki okres do 3 miesiąca gdy jadłam tylko letnie rzeczy by nie czuć zapachu z ciepłych posiłków. No i wanilia - taka samochodowa - paskudztwo po prostu, doprowadzała mnie do szału.
Uwielbiałam za to zapach Red Bulla i Tigera
__________________
Some say love it is a river
That drowns the tender reed.
Some say love it is a razor
That leaves your soul to bleed.
Some say love it is a hunger
An endless, aching need
I say love it is a flower,
And you it's only seed...........



-The Rose-
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 21:40   #30
gibikrudawy
Wtajemniczenie
 
Avatar gibikrudawy
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 719
Dot.: Ciąża a perfumy.

Odezwały sie wspomnienia sprzed roku.
Najwiekszy wstet do zapachów objawił sie u mnie okolo 3 miesiaca, w okresie najintensywniejszych mdłości, i dotyczył tych zapachów, których najczesciej uzywałam ( i perfumy i balsamy, ba, nawet mleczka do demakijazu) W pewnym momencie przemyśliwałam nawet pozbycie sie kilku flaszeczek, bo wydawało mi sie ze juz nigdy nie bede w stanie znieśc tych zapachów. Wstret trwał cała ciaze. A potem wszystko wróciło do normy .
gibikrudawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-06 18:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.