Herbata - zielona, czerwona, czarna, żółta czy biała? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-26, 20:27   #91
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja także pije jedną z tych herbat-czerwoną, lecz słyszałam właśnie ze nie można jej pić non stop. ponieważ tak jak mówiła jedna z osob ze odwadnia i za może bardzo przeczyścić ..czerwona jest bardzo dobrynm produktem lecz jeśli pije się ją nie można w tym czasie pić innego typu herbat, poniewaz jest to jak by taki cykl ;] Pozdrawiam
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 14:53   #92
AVON
Przyczajenie
 
Avatar AVON
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez młodaa
Tez slyszalam ze powinno sie pic herbatki nie w papierowych torebeczkach Jednak herbaty Pu-Erth (chyba tak to sie pisze) nie sa wlasnie w torebkach.
Czy skuteczne nie wiem, bo jakos srednio mi skamowamy i zostalam przy Liptonie
Aha, slodzicie czerwona i zielona czy nie?

pozdrawiam
Zgadzam sie ze najlepsze herbatki to te lisciaste, w tych zmielonych moze byc wszystko . Co do slodzenia to ja nie slodze, chociaz z czerwona bylo ciezko. Ja traktuje je troche jak ziolka dlatego nie slodze no i dodatkowo sa niekaloryczne gdy sie nieslodzi
AVON jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 15:13   #93
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Question Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

a ja chciałam zapytać o herbatkę Pu-Erh rano piję kawę z mlekiem, stary nawyk, nie wyobrażam sobie, żeby go zarzucić... to jedyna moja kawa w ciągu dnia; moje pytanie: czy mogę potem popijać Pu-Erh? czy jego działanie nie będzie osłabione? a może nie zadziała w ogóle
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 15:15   #94
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Question Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

... i czy to prawda, że pijąc Pu-Erh, nie powinno się juz pić innych herbat ani napojów, z wyjątkiem wody mineralnej
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 18:25   #95
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez trzykrotka
... i czy to prawda, że pijąc Pu-Erh, nie powinno się juz pić innych herbat ani napojów, z wyjątkiem wody mineralnej
tak, ja tak słyszałam... i sprawdziłam.. i uwazam ze to prawda! poniewaz piłam ją



przez 2 miesisiące i przynajmniej raz na dzien piłam inną herbate i nie działało:/ale myśle ze kawe mozesz spokojnie wypic
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 19:45   #96
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

dzięki czyli Pu-Erh po prostu nie znosi konkurencji innych herbat mogę pić samą Pu-Erh i wodę, ale porannej kawy nie umiem sobie odmówić pocieszyłaś mnie idę zaparzyć sobie herbatkę... Pu-Erh, oczywiście
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 11:19   #97
AVON
Przyczajenie
 
Avatar AVON
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez estelle
a ja szukam bialej herbaty,czy ktos moze slyszal o takiej?
Moja mama czesto testuje rozne herbatki, ostatnio kupila biala z kielkami bambusa ! Jest pyszna z pewnoscia najlepsza z posrod czerwonej i zielonej, przynajmniej mi bardzo smakuje
AVON jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 19:51   #98
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja wpadlam w nalóg picia czerwonej herbaty. Na poczatku nie moglam sie do niej przekonac, bo strasznie mi nie smakowala i sam zapach mnie odrzucal na mile , ale teraz nie wyobrazam sobie dnia bez niej. Znalazlam tez swój sposób na nia, zawsze pije ja bardzo mocno schlodzona, czasami wrzucam kilka kostek lodu, jest wtedy naprawde dobra, tym bardziej przy tych upachal, które ostatnio mnie wykanczaja..... na wage tez dziala pozytywnie, choc nie spodziewajcie sie, ze po wypiciu 2 filizanek spadnie wam ze 3 klio. Na to trzeba czasu, cierpliwosci, silnej woli, ale efekt bedzie na pewno. Wiem to sama po sobie...
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 14:03   #99
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

a słodzisz ja?
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-03, 19:43   #100
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Cool Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

ja pijam dziennie 5 filizanek pu-erh od pol roku i schudlam 6 kilo!!!!!!!!!! juz nie chudne bo chyba juz nie moge.....ale zastanawiam sie czy przypadkiem pu-erh nie wyplukuje soli mineralnych czy witamin...bo pogorszyla mi sie kondycja wlosow i paznokci, i to bardzo!!!!chyba przerzuce sie na zielona a moze to nie od herbaty??? moze ktos wie??
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-03, 20:10   #101
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A czy możliwe jest żeby przez czerwoną herbatkę pu-erh zwiotczała mi skóra i cellulit stał się bardziej widoczny?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-03, 20:15   #102
gaba33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
GG do gaba33
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Z Tych Herbatek Na Odchudzanie Jest Czerwona!!!!!na 100% Tylo,ze Ja Ja Piłam , Fakt,ze Dzila, Tylko Po Miesiacu Strasznie Bolał Mnie Brzuch I Moje Kolezanki Tez Tak Miały Po Tej Herbacie (tej Firmy Moze Inne Sa Lepsze) W Kazdym Razie Nie Polecam, Dowiedzialam Sie Od Lekarki,ze Liscie Tej Herbaty Jakos Tak Susza źle! Ze Wrzody Niektore Baby Po Niej Maja Itd. Znajdź Innej Firmy
gaba33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-03, 20:32   #103
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

gaba33 a o jakiej firmie pisałaś?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 07:05   #104
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez aiclo
zastanawiam sie czy przypadkiem pu-erh nie wyplukuje soli mineralnych czy witamin...bo pogorszyla mi sie kondycja wlosow i paznokci, i to bardzo!!!!chyba przerzuce sie na zielona a moze to nie od herbaty??? moze ktos wie??
Herbata i kawa pita w nadmiarze wypłukuje z organizmu żelazo itp. ale nie wiem czy to tyczy sie tez czerwonej i zielonej...
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 14:26   #105
madinga
Raczkowanie
 
Avatar madinga
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Warszawa /Konin/
Wiadomości: 68
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez Equita
poprawia pracę wątroby i nerek,
dla nadużywających alkoholu – łagodzi skutki kaca!"
Kobieto, ozłocę Cię !!!

Ja teraz mam wreszcie powód, dla którego piję tę herbatkę od 3 lat dzień w dzień

Zaczęłam od miesiąca z czerwoną - bo obiecano, że po miesiącu picia tylko jej i wody mineralnej schudnę przynajmniej 1 kg... Nie wiem, co robiłam nie tak, ale PRZYTYŁAM 2 KG!!!

Ale faktem jest, że dzięki czerwonej odzwyczaiłam się słodzić. Słodzona czerwona to była tragedia... Teraz słodzę tylko, gdy robię sobie czarną z cytryną, jakieś raz na pół roku, bo taka herbatka to dla mnie oznaka powrotu do domu po długiej nieobecności

Obecnie piję Liptona zieloną cytrynową, dobrze przeczyszcza, pomaga w nauce i trochę zniechęca do jedzenia
Chociaż najlepsza zielona jaką piłam, to cytrynowa Pickwicka, której nie widziałam jeszcze w Polsce Ale jest niesssamowicie dobra

Buziaki dla wszystkich fanek zielonej herbatki!!!
madinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-05, 13:58   #106
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Post Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

ostatnio stwierdzam,że naprawdę uzależniłam się od Pu-erh...przerzuciłam się od paru dni na zieloną(a czasami pijam też miętę), no i nawet nawet (chociaż wcześniej na torturach by mnie nie zmuszono do picia tego "paskudztwa")...ale jak ktoś mądry powiedział,do wszystkiego się można przyzwyczaić

poza tym,może z tym wypłukiwaniem to prawda, więc trzeba się ograniczyć...
Ale że czerwona odchudza, to prawda(przynajmniej w moim wypadku), no ale trzeba ją pić dość długo, cierpliwości!!!!Miesiąc nie wystarczy!!!!!!!!
Acha, a jeśli Ci celulit bardziej widać, to polecam jedzenie ok.2 marchewek dziennie-świetnie wpływają na skórę (no i włosy, paznokcie i te wszystkie tam ).
Acha, no i słyszałam,że dziennie można bez obaw o serducho pić 3 filiżanki czerwonej...ale czy to prawda....
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 18:32   #107
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

czytałm gdzies, że jeśli chcemy by czerwona herbatka działała, nie może ona być w torebkach (czyli liściasta badź w kostkach) i nie może być smakowa, ma miec naturalny smak
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 19:50   #108
magdeczkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

mam pytanie... czy taka czerwona herbata lisciasta z herbaciarni jest duzo drozsza od tej w torebkach ze zwyklego sklepu??? znacie moze taka przyblizona cene ???
magdeczkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 20:58   #109
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A ja mam pytanie troche z innej beczki: czy picie 3 herbatek Pu-Erh moze wplynac jakos na dzialanie pigulek anty? Wiem, ze na pewno trzeba sie wtedy wystrzegac Figury, ale co z Pu-Erh? Jeden ginekolog powiedzial mi, ze moze miec wplyw na niewchloniecie sie pigulki (tyle ze nie wiedzial jaki konkretnie sklad i dzialanie ma ta herbatka), inny powiedzial ze jesli nie powoduje biegunek to nie powinno miec zadnego wplywu.
natja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-06, 21:34   #110
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

natja - ta herbata działa głównie na jelita i rzeczywiscie hamuje wchłanianie sybstancji a konkretnie tłuszczu moze wiec miec i jakis wpływ na tabletki...
ross jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 21:50   #111
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez ross
natja - ta herbata działa głównie na jelita i rzeczywiscie hamuje wchłanianie sybstancji a konkretnie tłuszczu moze wiec miec i jakis wpływ na tabletki...
kurka wodna no... a jesli np ostatnia herbatke bede pic ok 18 a pigulke biore dopiero o 21... myslicie ze to bezpieczne?
natja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 21:56   #112
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja mysle ,ze mozna tak zrobic te herbate nalezy pic bezposrednio po posiłku co by wskazywało ,ze działa dosc szybko a poniewaz jest to płyn wiec wchłania sie szybko a nie jak pozywienie czy niektóre leki rozkłada sie przez długi okres dlatego tak długi odstep jak proponujesz miedzy piciem herbaty a pigułka jest ok
ross jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 22:13   #113
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

NO wlasnie tez tak mysle, ze bedzie ok Ale przy najblizszej wizycie przycisne ginekologa do sciany i zazadam konkretnej odpowiedzi
a na marginesie, Ross- swietny nick ale i tak Chandler Bing rulez
natja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 22:18   #114
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

nie no Chandler rządzi , tu nie ma co mówić z szacunku dla jego wielkiej osoby nie smaiłem wziasc na nicka jego imienia
ross jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 22:23   #115
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez ross
nie no Chandler rządzi , tu nie ma co mówić z szacunku dla jego wielkiej osoby nie smaiłem wziasc na nicka jego imienia
lubie Cie coraz bardziej

a o tym serialu moglabym gadac godzinami ale chyba nie do tego jest ten post... a szkoda
no ale Monika z pewnoscia pila herbatki odchudzajace w mlodosci... u know what I mean
natja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 22:29   #116
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Monika musiała pic jej bardzo duzo ten serial to mój tzw . konik szkoda ,ze juz tylko na plytkach go mozna ogladac bo tv nie puszcza ja co skoncze ogladac to zaczynam od poczatku no ale to nie o tym ten post
tez lubie Cie coraz bardziej
ross jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 22:29   #117
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

osobiscie wole zielona
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 22:36   #118
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

zalezy na co- zielona jest dobra w profilaktyce przeciwnowotrowej i jako antyutleniacz-pic na pusty zaoładek , jesli chcemy nie przybierac na wadze - czerwona po posiłku
ross jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-07, 11:16   #119
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez natja
A ja mam pytanie troche z innej beczki: czy picie 3 herbatek Pu-Erh moze wplynac jakos na dzialanie pigulek anty? Wiem, ze na pewno trzeba sie wtedy wystrzegac Figury, ale co z Pu-Erh? Jeden ginekolog powiedzial mi, ze moze miec wplyw na niewchloniecie sie pigulki (tyle ze nie wiedzial jaki konkretnie sklad i dzialanie ma ta herbatka), inny powiedzial ze jesli nie powoduje biegunek to nie powinno miec zadnego wplywu.
Te drugi lekarz ma rację. Figura ma działanie przeczyszczajace, więc lepiej z nią uwarzać gdy bierze sie pigułki, natomiast picie czerwonej w niczym nie przeszkadza bo ona jest lagodna. Przynajmniej mi nie przeszkadza, a biorę pigułki od ok. 3,5 lat i czerwoną piję od "nie pamiętam kiedy" Aha i jest to herbatka z Bio Activ
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-07, 15:45   #120
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez magdeczkaaaaa
mam pytanie... czy taka czerwona herbata lisciasta z herbaciarni jest duzo drozsza od tej w torebkach ze zwyklego sklepu??? znacie moze taka przyblizona cene ???
liściastą mozesz takze kupić w zwykłym sklepie i nie jest dużo droższa od tej w torebkach
nie wiem czy te droższe (np. z herbaciarni) lepiej działaja, nie wypróbowałam
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 14:32:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.