Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 15:18   #3361
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Faktycznie nie pomyślałam:/
Ale jak zacznę teraz nowe opakowanie, to faktycznie mogę dobrac kilka tabletek z następnego i coś by to dało.
Do 23 wrzesnia masz troche czasu, zdazysz przesunac
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 12:09   #3362
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Hej dziewczyny!
Od tygodnia biorę Yasminelle i jak na razie nie mam żadnych przykrych objawów.

Zastanawiam się tylko czy lekarz dobrze dobrał tabletki: byłam prywatnie i pani dr zapytała mnie jedynie o wiek. nie pytała o żadne choroby w rodzinie itd. I trochę mnie niepokoi, że o nic nie zapytała i że może powinnam brać inne tabletki. Co o tym myślicie? I wiem, że powinnam ją wypytać o wszystko, ale to była moja pierwsza wizyta u gina i byłam potwornie zestresowana
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 12:47   #3363
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Od tygodnia biorę Yasminelle i jak na razie nie mam żadnych przykrych objawów.

Zastanawiam się tylko czy lekarz dobrze dobrał tabletki: byłam prywatnie i pani dr zapytała mnie jedynie o wiek. nie pytała o żadne choroby w rodzinie itd. I trochę mnie niepokoi, że o nic nie zapytała i że może powinnam brać inne tabletki. Co o tym myślicie? I wiem, że powinnam ją wypytać o wszystko, ale to była moja pierwsza wizyta u gina i byłam potwornie zestresowana
Niestety ale trafiłas na niezbyt dobrego lekarza. Mam nadzieję,że chociaz Cię zbadała...

Poczekaj i zobacz jak reagujesz na tabletki a następnym razem idz do innego lekarza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 13:33   #3364
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Niestety ale trafiłas na niezbyt dobrego lekarza. Mam nadzieję,że chociaz Cię zbadała...

Poczekaj i zobacz jak reagujesz na tabletki a następnym razem idz do innego lekarza.
Ok.
Udało mi się zapisać na poniedziałek do innego, zobaczę co on powie.

A pani dr zbadała mnie tylko palpacyjnie. Kurczę, poszłam prywatnie i wizyta trwała 10 minut. Byłam strasznie zestresowana badaniem i zapomniałam o co powinnam zapytać
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:16   #3365
Kiniolek91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 329
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Proszę Was o pomoc...!

Zapomniałam wziąść pierwszej pigułki z nowego opakowania po przewrwie n krwawienie

Ostatnia pigułkę biorę zawsze w soboty. Ostatnią wzięłam w sobotę 22 sierpnia, czyli tydzień temu, więc nowe opakowanie powinnam zacząć we wczorajsza niedzielę i zupełnie zapomniałam o tej pigułce. Zawsze biorę około godziny 22, więc już nawet dawno minęło "magiczne" 12 godzin. Nie mam pojęcia co zrobić. Czy wziąść dzisiaj pigułkę i zabezpieczać się dodatkowo przez to opakowanie? Czy odpuścić na ten miesiąc i poczekac na naturalny okres i zaczać brać na nowo? No ale złe jest robienie przerw na jeden cykl. Dodam też, że ostatni raz współżyłam w ostani dzień trwania opakowanie, czyli w sobotę 22 sierpnia, więc chyba nie istnieje ryzyko ciąży?

Pomożcie mi, bo nie mam pojęcia, co zrobić...

DOPISEK: Ulotka mówi, że jeśli zapomni się jednej pigułki w pierwszym tygodniu to nalezy ja przyjąć tak szybko jak to możliwe, a pozostałe pigułki normalnie i zabezpieczac się dodatkowo przez 7 dni. Więc wzięłam właśnie tę wczorajszą pigułkę i za jakieś 2 - 3 godziny wezmę tą dzisiejszą. Dobrze zrobiłam? No i oczywiście dodatkowe zabezpieczenie?
__________________

"Trudno jest złapać wiatr,
brać na żarty ten szalony świat.
Trudno jest, przecież wiem,
wierzyć w bajki, jeszcze w życie wplatać je..."



"To, czego tylko chcę - ja z Tobą w chłodnym deszczu"

Edytowane przez Kiniolek91
Czas edycji: 2009-08-31 o 18:41
Kiniolek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:33   #3366
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kiniolek91 Pokaż wiadomość
Proszę Was o pomoc...!

Zapomniałam wziąść pierwszej pigułki z nowego opakowania po przewrwie n krwawienie

Ostatnia pigułkę biorę zawsze w soboty. Ostatnią wzięłam w sobotę 22 sierpnia, czyli tydzień temu, więc nowe opakowanie powinnam zacząć we wczorajsza niedzielę i zupełnie zapomniałam o tej pigułce. Zawsze biorę około godziny 22, więc już nawet dawno minęło "magiczne" 12 godzin. Nie mam pojęcia co zrobić. Czy wziąść dzisiaj pigułkę i zabezpieczać się dodatkowo przez to opakowanie? Czy odpuścić na ten miesiąc i poczekac na naturalny okres i zaczać brać na nowo? No ale złe jest robienie przerw na jeden cykl. Dodam też, że ostatni raz współżyłam w ostani dzień trwania opakowanie, czyli w sobotę 22 sierpnia, więc chyba nie istnieje ryzyko ciąży?

Pomożcie mi, bo nie mam pojęcia, co zrobić...
juz byla mowa na ten temat.. wez ulotke i przeczytaj informacje na temat pominiecia tabletki w pierwszym tygodniu
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 10:18   #3367
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Od tygodnia biorę Yasminelle i jak na razie nie mam żadnych przykrych objawów.

Zastanawiam się tylko czy lekarz dobrze dobrał tabletki: byłam prywatnie i pani dr zapytała mnie jedynie o wiek. nie pytała o żadne choroby w rodzinie itd. I trochę mnie niepokoi, że o nic nie zapytała i że może powinnam brać inne tabletki. Co o tym myślicie? I wiem, że powinnam ją wypytać o wszystko, ale to była moja pierwsza wizyta u gina i byłam potwornie zestresowana
Co za konował?! Może się okazać, że w ogóle nie możesz zażywać anty. Kurde, przecież tak kogoś można do szpitala posłać.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 10:53   #3368
olga0s
Przyczajenie
 
Avatar olga0s
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Słuchajcie, ja też miałam taką sytuację. To nie była moja pierwsza wizyta, ale tym razem miałam jakieś boleści i stwierdziłam,że też spytam o tabletki(bo stosowałam tylko metodę mechaniczną). No i mówię, że zastanawiałam się czy nie zacząć brać tabletek tylko nie wiem jakie będą najlepsze itd...lekarka na to " tabletki są dużo pewniejszą metodą zabezpieczania". A ja na to " no właśnie, tylko nie wiem, jak na to zareaguje mój organizm.." i potem taka cisza. Ona patrzy na mnie i po chwili - " To pisać czy nie ? ".
Badań nie miałam żadnych, tylko mnie obejrzała pod kątem tych bóli. Nic. Ja zgłupiałam i się zgodziłam na te tabsy.. no na szczęście biorę je od ponad 6 mies i czuję się dobrze. Aczkolwiek zachowanie lekarki uważam za co najmniej dziwne. (a wizyta 80zł).
olga0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:12   #3369
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Co za konował?! Może się okazać, że w ogóle nie możesz zażywać anty. Kurde, przecież tak kogoś można do szpitala posłać.
W poniedziałek o wszystko wypytam, najwyżej odstawię:/

A tak w ogóle to co powinien zrobić lekarz przed wypisaniem tabletek: chodzi mi o to jakie pytania powinien zadać/ jakie badania zrobić?
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:41   #3370
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
W poniedziałek o wszystko wypytam, najwyżej odstawię:/

A tak w ogóle to co powinien zrobić lekarz przed wypisaniem tabletek: chodzi mi o to jakie pytania powinien zadać/ jakie badania zrobić?
powinien wypytac o doslownie wszystko. pierwsza miesiaczka, dziewica czy nie, wszelkie choroby czy przebyte, choroby w rodzinie itp itd. a badania, to zdaje sie wątroba, krzepliwosc krwi, hormony
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:44   #3371
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Kurde to okropne jak lekarze przepisują tabletki bez żadnego "wywiadu" i bez badań. Dzięki Bogu, że trafiłam na dobrą ginekolożke, która zrobiła wszystko i wyptała o wszystko przed przepisaniem mi tabletek.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 17:47   #3372
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
powinien wypytac o doslownie wszystko. pierwsza miesiaczka, dziewica czy nie, wszelkie choroby czy przebyte, choroby w rodzinie itp itd. a badania, to zdaje sie wątroba, krzepliwosc krwi, hormony
To przycisnę tego lekarza, do którego idę w poniedziałek.

Ale mnie wkurzyła ta baba!!! Zapłaciłam 80 zł, a o nic mnie nie spytała. Wiem, że nie powinnam ot tak realizować recepty, że mogłam poczytać przed wizytą, ale ona powinna chyba zainicjować te pytania i temat badań Tym bardziej, że ja tak bałam się badania, że nie pamiętałam jak się nazywam

Mam nadzieję, że może w poniedziałek ten gin potraktuje mnie tak jak trzeba. Lekarz państwowy musi chyba dać mi skierowanie na bezpłatne podstawowe badania krwi, co nie? Bo teraz za bardzo nie mam kasy, żeby iść prywatnie...
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:51   #3373
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

morfologie? mozna zrobic na nfz

ja tez nie mialam przy tabletkach robionych badan... na szczescie moj organizm toleruje te co dostalam i teraz stopniowo badania robie
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:53   #3374
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
morfologie? mozna zrobic na nfz

ja tez nie mialam przy tabletkach robionych badan... na szczescie moj organizm toleruje te co dostalam i teraz stopniowo badania robie
Ale lekarz musi dać mi skierowanie, prawda?

Głupio mi, że nie przyszło mi do głowy, że ona powinna mnie wypytać o takie rzeczy. Dobrze, że tak szybko udało odstać się mi do państwowego gina, to może trochę mnie uspokoi...

Edytowane przez cassie88
Czas edycji: 2009-09-01 o 17:54
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:57   #3375
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Ale lekarz musi dać mi skierowanie, prawda?

Głupio mi, że nie przyszło mi do głowy, że ona powinna mnie wypytać o takie rzeczy. Dobrze, że tak szybko udało odstać się mi do państwowego gina, to może trochę mnie uspokoi...
nie martw sie, ja wtedy tez kompletnie nie myslalam o badaniach. pozniej dowiedzialam sie ze powinnam zrobic

tak, zeby bylo na nfz to jakis lekarz z nfz musi dac Ci skierowanie
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:12   #3376
lowczyni_okazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 146
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Takie małe pytanie: czy gin wam kazał przy yasminelle badać wątrobę, krzepnięcie i cholesterol? Bo mi tak. Wyniki są jak najbardziej ok, ale jestem ciekawa ile innych dziewczyn robi takie badania
lowczyni_okazji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:14   #3377
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez lowczyni_okazji Pokaż wiadomość
Takie małe pytanie: czy gin wam kazał przy yasminelle badać wątrobę, krzepnięcie i cholesterol? Bo mi tak. Wyniki są jak najbardziej ok, ale jestem ciekawa ile innych dziewczyn robi takie badania
ja robie po 2 latach zazywania Y wlasnie robilam te badania. poki co wszystko ok.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:59   #3378
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

moj pierwszy lekarz nie zadal mi zadnych badan, ale jak ostatnio bylam u ginekologa w krakowie (dobrze ze dzieki studiom zmienilam gina), to pokazala mi badania, ktore powinno sie robic przy KAZDYCH tabletkach anty. byly tam zarowno krzepliwosc jak i watroba
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:27   #3379
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

mnie tez przeraza fakt, ze w polsce niektorzy ginekolodzy potrafia cos wypisac od tak..
sama natrafilam niedawno na takiego, ktory wypisujac mi recepte na escapelle zapytał " a nie chce się Pani zbadać przy okazji?"

po yasminelle akurat szlam do innego... wypytał mnie chyba o wszystko.
btw. mam 2 dzien przerwy wciaz sobie czekam na cos czerwonego

Edytowane przez brzozka88
Czas edycji: 2009-09-01 o 20:29
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 22:43   #3380
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
mnie tez przeraza fakt, ze w polsce niektorzy ginekolodzy potrafia cos wypisac od tak..
sama natrafilam niedawno na takiego, ktory wypisujac mi recepte na escapelle zapytał " a nie chce się Pani zbadać przy okazji?"

po yasminelle akurat szlam do innego... wypytał mnie chyba o wszystko.
btw. mam 2 dzien przerwy wciaz sobie czekam na cos czerwonego
ja na poczatku brania Yasminelle mialam krwawienie chyba 3-go dnia. po 2 latach, gdy wzielam 3 opakowania pod rzad, krwawienie przesunelo mi sie do 4-go dnia ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 13:39   #3381
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Może to głupie pytanie, ale zastanawiam się jak to jest, że podczas tej 7-dniowej przerwy nadal jestesmy zabezpieczone pod warunkiem, że 8-go dnia weźmiemy tabletkę z pierwszego blistra?
Może mi ktoś wyjaśnić jak to działa??

Rozumiem, że podczas tygodnia przerwy owulacja nadal jest hamowana, ale zastanawiam się czemu tak jest skoro nie bierze się tabletek. Chodzi o poziom hormonow w organizmie, który jest na tyle wysoki po 3 tygodniu, że nadal hamuje owu?

Edytowane przez cassie88
Czas edycji: 2009-09-02 o 13:41
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 13:47   #3382
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie, ale zastanawiam się jak to jest, że podczas tej 7-dniowej przerwy nadal jestesmy zabezpieczone pod warunkiem, że 8-go dnia weźmiemy tabletkę z pierwszego blistra?
Może mi ktoś wyjaśnić jak to działa??

Rozumiem, że podczas tygodnia przerwy owulacja nadal jest hamowana, ale zastanawiam się czemu tak jest skoro nie bierze się tabletek. Chodzi o poziom hormonow w organizmie, który jest na tyle wysoki po 3 tygodniu, że nadal hamuje owu?
Tak.
Tego pogrubionego nie zrozumiałam.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 13:51   #3383
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Tak.
Tego pogrubionego nie zrozumiałam.
Chodziło mi o to, że jeśli nie weźmiemy tabletki 8 dnia przerwy to nie jesteśmy zabezpieczone, tak?
Czyli jakbym współżyła 7 dnia przerwy, a nie wzięła tabletki 8 dnia to jest ryzyko zajścia w ciążę?
bo niby plemniki mogą przeżyć kilka dni, więc jeśli 8-go dnia nie wzięłabym tabletki to mogłoby dojść do owu i zapłodnienia.

Edytowane przez cassie88
Czas edycji: 2009-09-02 o 13:53
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 13:55   #3384
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że jeśli nie weźmiemy tabletki 8 dnia przerwy to nie jesteśmy zabezpieczone, tak?
Czyli jakbym współżyła 7 dnia przerwy, a nie wzięła tabletki 8 dnia to jest ryzyko zajścia w ciążę?
bo niby plemniki mogą przeżyć kilka dni, więc jeśli 8-go dnia nie wzięłabym tabletki to mogłoby dojść do owu i zapłodnienia.

tak, przerwa jest bezpieczna tylko wtedy gdy mamy zamiar rozpocząć nowe opakowanie i zrobimy to nie później niż 8ego dnia (przerwę można skracać ale nie wydłużać)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 13:56   #3385
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
tak, przerwa jest bezpieczna tylko wtedy gdy mamy zamiar rozpocząć nowe opakowanie i zrobimy to nie później niż 8ego dnia (przerwę można skracać ale nie wydłużać)
Dzięki Chciałam zrozumieć jak to działa, bo ciężko się połapać na początku brania;-)
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 18:02   #3386
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

hej dziewczyny

20 sierpnia zaczęłam brać Yasminelle.
wszystko byłoby ok, tylko dzisiaj zauważyłam, że żyły na ramionach dekolcie i piersiach stały się BARDZO wyraźne...
no i najlepsze jest to, że pani dr która mi przepisała je zapytała się tylko o cenę jaką mogę przeznaczyć na tabletki

w 2006 roku poszłam do pani ginekolog. zrobiła wywiad zapytała się czy w rodzinie ktoś miał raka, jakie leki biorę itd,. ale hm nie zrobiła najważniejszego - badania hormonalne.
ale przepisała mi Yasmin. z nich byłam bardzo zadowolona. tylko na początku strasznie mnie pochwa swędziała i była bardzo sucha... a potem wszystko pięknie cacy - ale cóż musiałam zrezygnować ze względu na cene...
potem był microgynon po którym przytyłam (albo po psychotropach...)... a po roku cilest ( i też nie wiem czy po psychotropach czy po cilest przytyłam...)
po niecałych trzech latach zrobiłam przerwę. ostatnie tabletki wzięłam tydzień przed wielkanoca.
no i tak jak pisałam 20 sierpnia yasminelle wzięłam.
wszystko było by ok ale okres miałam od czwartku do nastepnego piątku. a teraz wieczorami bywa że mam plamienia. a wcześniej tak nie miałam, więc to mnie zdziwiło.
ale czytałam, że tak na początku jest z tymi plamieniami.
no i teraz te żyły....

jutro będę dzwonić sięzapisać do innej ginekolog, która podobno jest dobra.
tylko że ostatnią tabletkę mam wziąć w środę za tydzień...

z przyjemnością wogóle tabletek bym nie brała , ale prezerwatywom nie ufam lubią pękać, zsówać się itd nie to nie dla mnie
najlepiej to żyć w celibacie do czasu, aż będzię się pragnęło dziecka
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 18:09   #3387
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez saura Pokaż wiadomość
ale prezerwatywom nie ufam lubią pękać, zsówać się itd nie to nie dla mnie
najlepiej to żyć w celibacie do czasu, aż będzię się pragnęło dziecka
to mi sie podoba ;]
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 18:32   #3388
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
to mi sie podoba ;]
no ba
Neciak widzę, że z Krakowa jesteś. ja też.
znasz jakiegoś dobrego ginekologa na Nowej Hucie?
ja chodzę do jaworowskiego. ale niestety prywatnie ;( i kurcze jak badania trzeba zrobić to czasami sporo kasy idzie :/
jutro pójdę z nim porozmawiać o tabletkach czy zmieniać czy nie. czy czekać cierpliwie. ale martwią mnie te żyły pogrzebałam troszkę na internecie o tym... i troszke dziewczyn, kobiet pisało, żeby szybko odstawiać te tabletki. że im lekarze mówili, żeby poczekały do trzeciego opakowania... a potem bach żylaki i inne nieprzyjemności a tego nie chce.
moja babcia ma żylaki i mamie też żyły powyłaziły.
ja mam widoczne żyły już od czasów podstawówki. ale tak widocznych to jeszcze nie miałam
i nie iwem czy to przez to, że gorąco na polu czy co...
bo nie miałam tak jeszcze po tabletkach antykoncepcyjnych.
no chyba, że po yasmin mam do tej pory mlekotok (podwyższona prolaktyna).
pani ginekolog u której byłam ostatnio (na urlopie u rodziców w zielonej górze) powiedziała, że jak nie chcę jeszcze ciąży to nei ma sensu lekami obniżać prokaltynę - bo szybko mogę zajść a ja tego nei chce jeszcze

kurde być facetem... fajna sprawa okresu nie mają... w ciąży nie będą... osz kurcze ile bym dała, żeby role sięzamieniły.., żeby faceci poczuli co to znaczy być kobietą... albo dziewczyną która boi się ciąży... to by sięmoże zmienili... eh
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 18:57   #3389
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez saura Pokaż wiadomość
no ba
Neciak widzę, że z Krakowa jesteś. ja też.
znasz jakiegoś dobrego ginekologa na Nowej Hucie?
ja chodzę do jaworowskiego. ale niestety prywatnie ;( i kurcze jak badania trzeba zrobić to czasami sporo kasy idzie :/
jutro pójdę z nim porozmawiać o tabletkach czy zmieniać czy nie. czy czekać cierpliwie. ale martwią mnie te żyły pogrzebałam troszkę na internecie o tym... i troszke dziewczyn, kobiet pisało, żeby szybko odstawiać te tabletki. że im lekarze mówili, żeby poczekały do trzeciego opakowania... a potem bach żylaki i inne nieprzyjemności a tego nie chce.
moja babcia ma żylaki i mamie też żyły powyłaziły.
ja mam widoczne żyły już od czasów podstawówki. ale tak widocznych to jeszcze nie miałam
i nie iwem czy to przez to, że gorąco na polu czy co...
bo nie miałam tak jeszcze po tabletkach antykoncepcyjnych.
no chyba, że po yasmin mam do tej pory mlekotok (podwyższona prolaktyna).
pani ginekolog u której byłam ostatnio (na urlopie u rodziców w zielonej górze) powiedziała, że jak nie chcę jeszcze ciąży to nei ma sensu lekami obniżać prokaltynę - bo szybko mogę zajść a ja tego nei chce jeszcze

kurde być facetem... fajna sprawa okresu nie mają... w ciąży nie będą... osz kurcze ile bym dała, żeby role sięzamieniły.., żeby faceci poczuli co to znaczy być kobietą... albo dziewczyną która boi się ciąży... to by sięmoże zmienili... eh
to byloby traumatyczne przezycie ;p

Nie bywam w okolicach Nowej Huty niestety, ale jezeli chcesz isc do na prawde dobrego ginekologa, to wydaj 2,5o na bilet i jedz tramwajem 14 na urzędniczą. Ja tam chodzę i jestem bardzo zdowolona. Nigdy nie mialam takiego wywiadu jak u niej (moja to Kisielewska). Sprawnie, delikatnie, miła, zadnych zbednych, chamskich komentarzy. Cytologie zrobilam, to powiedziala, ze jesli wynik bedize zly to zadzwoni i powie. Po prostu super
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:49   #3390
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Saura u mnie tez zyły na piersiach staly sie bardzo widoczne!!
i mam ta samą sytuacje z żyłami na nogach
caaaaała rodzina (z pokolenia na pokolenia) miała i ma zylaki.
u mnie zylki narazie tylko są widoczne, ale nie wypukłe.
czyli narazie luz.
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.