Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-06, 14:15   #3451
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy takie leki jak fervex, gripex czy polopiryna wplywaja na Y??
W internecie są sprzeczne informacje więc pytam. Z drugiej jednak strony na ulotce od tabletek nie ma wzmianki o tym. Wolalabym się upewnić, choc moje pytanie moze wydac wam sie dosc glupie

EDIT: JUz znalazlam odpowiedz na moje pytanie w watku o interakcjach
Nie wpływają. A w ulotce masz napisane tylko jakie składniki, nie leki, osłabiają skuteczność anty.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 14:59   #3452
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Źle wspominam te tabletki. Tak jak każda kobieta jest inna, tak samo odpowiadają jej inne środki "ochrony"
Po Yasminelle dokuczały mi bóle brzucha, senność, mdłości, pojawiły się też stany depresyjne, a pod koniec pierwszego opakowania myśli samobójcze. Jak tylko je odstawiłam dolegliwości ustąpiły.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 16:56   #3453
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

POMOCY ://// Brałam Yaz pół roku ale stwierdziłam że jest tragedia-miesiąc nie było zbliżenia, libido -100, okres trwał 7-8 dni i był bolesny.
I poszłam dziś zmienić i dostałam Yasminelle :|.
Jak mam to postrzegać, w końcu identyczny skład w identycznych dawkach różnica że 3 dni krócej biorę.
Ktoś coś mi powie? Warto w ogóle wykupywać receptę i marnować kasę czy iść do innego? (ten coś nagminnie mi wciska yaz i yasminelle)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:39   #3454
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
POMOCY ://// Brałam Yaz pół roku ale stwierdziłam że jest tragedia-miesiąc nie było zbliżenia, libido -100, okres trwał 7-8 dni i był bolesny.
I poszłam dziś zmienić i dostałam Yasminelle :|.
Jak mam to postrzegać, w końcu identyczny skład w identycznych dawkach różnica że 3 dni krócej biorę.
Ktoś coś mi powie? Warto w ogóle wykupywać receptę i marnować kasę czy iść do innego? (ten coś nagminnie mi wciska yaz i yasminelle)
hmm pogooglowałam troszkę i znalazłam takie fakty:

Cytat:
Wydłużenie czasu podawania aktywnych tabletek z 21 dni do 24 oznacza przedłużony o 3 dni czas działania drospirenonu, co prowadzi do wyraźniejszych efektów jego aktywności. Przy długim okresie półtrwania drospirenonu efekty jego działania przedłużają się na czas czterodniowej przerwy w podawaniu hormonów.
Cytat:
Skrócenie przerwy w podawaniu hormonów przy jednoczesnym przedłużeniu czasu działania drospirenonu skutkuje zmniejszeniem wahań stężeń hormonów, które pojawiają się podczas stosowania tradycyjnego schematu (21/7).Kobiety, które doświadczają objawów z odstawienia hormonów, takich jak bóle głowy lub podbrzusza, powinny czuć się lepiej stosując nowy schemat.
ze strony: https://polki.pl/seks_antykoncepcja_...,10012896.html


być może Tobie to po prostu jednak nie służy

czytałam również, że wpływ na akceptacje danych tabletek przez nasz organizm mają składniki pomocnicze : ale niestety nie mogę znaleźć składu pomocniczego yaz'u i tego porównać.. jeśli się różnią od yasminelle - to być może też to ma znaczenie


ja bym chyba mimo wszystko spróbowała
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2009-09-08 o 20:40
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 21:52   #3455
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

No właśnie ale przy YAZ był taki bajer:
Cytat:
. Do niedawna wszystkie one stosowane były w schemacie 21 tabletek/7dni przerwy. W ciągu ostatnich lat okazało się, że 7-dniowa przerwa wydaje się być za długa w porównaniu z obniżoną dawką substancji aktywnych. W czasie przerwy może dochodzić do wahań stężeń hormonów, wzrostu pęcherzyków jajnikowych oraz kumulacji niektórych działań ubocznych. Badania wykazały, że skrócenie przerwy do 4 dni zapobiega wahaniom stężeń hormonów.
Czyli, że te 24 tabletki to teoretycznie powinno być dla mnie z dużym plusem
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-09-08 o 21:55
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 22:13   #3456
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No właśnie ale przy YAZ był taki bajer:


Czyli, że te 24 tabletki to teoretycznie powinno być dla mnie z dużym plusem
dobrze napisałaś: teoretycznie
ale jak wiemy co organizm to inna reakcja - moim zdaniem nie dla każdego to może być dobre
to tak jak z tolerancją hormonów - jednej podpasuje ich większa ilość, innej mniejsza
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 16:12   #3457
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

super pięknie.
dzisiaj ostatnia tabletka yasminelle...
ciągle głodna :/ normalnie jak psychotropy brałam to też taka głodna byłam i jadłam i jadłam i ciągle głodna... tak samo mam po yasminelle.
a ja chce schudnąć a nie przytyć

libido jest... wszystko ok. ale czesto wkurzona chodzę ... agresor mocny łapie. a tak u mnie depresja się zawsze zaczynała.
martwi mnie to...
i ciekawe kiedy dostanę okres.
w sobotę jedziemy do płocka na koncert i pewnie wtedy okres dostane
saura jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 18:03   #3458
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu , byłam u ginekologa ktora mi powiedziała ze juz do konca opakowania nie jestem zabezpieczona w zwiazku z tym nie kochałam sie juz. Czy od nowego opakowania tabletki beda dzialaly poprawnie??

<niestety w tamtym czasie uprawiałam seks więc nie byłam pewna czy w ciazy nie jestem ale robiłam 10 dni po zapomnianej tabletce test i drugi 2 tygodnie potem i wyszły negatywnie więc chyba nie jestem w ciąży>
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 18:20   #3459
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu , byłam u ginekologa ktora mi powiedziała ze juz do konca opakowania nie jestem zabezpieczona w zwiazku z tym nie kochałam sie juz. Czy od nowego opakowania tabletki beda dzialaly poprawnie??

<niestety w tamtym czasie uprawiałam seks więc nie byłam pewna czy w ciazy nie jestem ale robiłam 10 dni po zapomnianej tabletce test i drugi 2 tygodnie potem i wyszły negatywnie więc chyba nie jestem w ciąży>
Odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, od nowego opakowania tabsy będą działać poprawnie.

Nie rozumiem czemu Twoja ginekolog takie głupoty Ci nagadała, że przez całe opakowanie nie jesteś bezpieczna. Ulotka bowiem jasno mówi, że należy się jedynie zabezpieczać dodatkowo przez tydzień od momentu zapomnianej tabletki.

Nie ma w niej ani jednego słowa, że należy się zabezpieczać aż do następnego blistra.

Oj, co lekarz to inna opinia.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 18:32   #3460
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

A ja teraz od początku kolejnego opakowania Y jakoś dziwinie się czuję. Strasznie bolą mnie jajniki, budzę sie nie wyspana i często odwiedzam wc. Byłam tez w poniedziałek na usg transvag. i strasznie bolało mnie przy badaniu, nie wiem co jest:/ Pan gin. jak mnie badał i jednocześnie naciskał na jajnik z zewnątrz to aż mi łzy napływany do oczu:/ (dodam jeszcze, że w maju miałam laparoskopię:/).

Nie wiem sama czy te bólu i senności są wywołane Y czy może jakaś infekcja? Do gina ide dopiero w przyszłym tyg, ale może któraś z Was miała podobne odczucia?
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 12:36   #3461
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Sluchajcie Dziewczynki! Dzisiaj mija 2 tydzień brania tabletek, nie mam żadnych dolegliwości (oprócz większych piersi). Tylko, że wczoraj bolał mnie jajnik tak jak przy owulacji. I teraz mam schizę, że może w tych tabletkach jest za mało hormonów jak dla mnie i nie zablokowały mi owulacji
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 12:42   #3462
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Sluchajcie Dziewczynki! Dzisiaj mija 2 tydzień brania tabletek, nie mam żadnych dolegliwości (oprócz większych piersi). Tylko, że wczoraj bolał mnie jajnik tak jak przy owulacji. I teraz mam schizę, że może w tych tabletkach jest za mało hormonów jak dla mnie i nie zablokowały mi owulacji
mnie też czasem boli.. zwykły skutek uboczny, nie ma co się nakręcać
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 12:46   #3463
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
mnie też czasem boli.. zwykły skutek uboczny, nie ma co się nakręcać
No wiem. Ale ja to mam schizę, że okaże się, że akurat on w moim przypadku są za słabe. I wczoraj poczułam to kłucie zupełnie jak przy owu, dodatkowo śluz jak przy owu, więc się przestraszyłam. I tak mam zamiar zrezygnować z gumek dopiero przy 2 blistrze żeby mieć pewność;-)
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 18:05   #3464
olga0s
Przyczajenie
 
Avatar olga0s
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Podczas brania tabletek , też występuje swego rodzaju "owulacja"- ok 2 tyg - czyli tak jak normalnie ok 14dnia- tylko,że nie masz w danym okresie zwiększonej płodności, ale większa ilość śluzu się pojawia i bóle jajników(ja tak mam również).Tabletki oszukują organizm,że jest w ciąży i dlatego nie następuje zagnieżdżenie się jajeczka, ale nie wiem jakim to genialnym sposobem mimo wszystko przechodzimy "niby owulację" XD
olga0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 18:10   #3465
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego blistra
teraz jak byłam w toalecie i jak się podcierałam to na papierze były ciemne ślady.. hm ale w środku czysto. hm
w sumie chyba dzisiaj w nocy przyjdzie krwawienie.
ale jak brałam Yasmin to po ostatniej tabletce z pierwszego opakowania okres dostałam po 2-3 dniach... . dla mnei dziwne są te plamienia ale to chyba normalne.
ja nigdy tak nie miałam biorąc tabletki anty. widać Yasminelle się różnią.
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 18:11   #3466
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez olga0s Pokaż wiadomość
Podczas brania tabletek , też występuje swego rodzaju "owulacja"- ok 2 tyg - czyli tak jak normalnie ok 14dnia- tylko,że nie masz w danym okresie zwiększonej płodności, ale większa ilość śluzu się pojawia i bóle jajników(ja tak mam również).Tabletki oszukują organizm,że jest w ciąży i dlatego nie następuje zagnieżdżenie się jajeczka, ale nie wiem jakim to genialnym sposobem mimo wszystko przechodzimy "niby owulację" XD
Nie ma owulacji
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 18:15   #3467
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

biorę yasminelki już z półtorej roku
wcześniej brałam wszystkie możliwe i dostępne w pl kombinacje składnikowe z tych tabletek o małej zawartości horm. jedne nie podchodziły mi od samego opczątku (np syndi 35), inne po paru miesiącach stosowania (np logest). przy cileście straszliwie wypadały mi włosy, a znowu syndi "stopowała" ich wypadania, ale chodziłam ciągle wściekła plus megabolesny okres..
miałam ogólnie różne przygody heh

teraz myślę nad zmianą yasminelek na yaz - ze względu na moze krótszy okres przy yaz.. teraz mam 5 dni, tak samo jak przed tabsami, tak samo zresztą bolesny - pomimo róznych tabsów pierwsze dwa dni prochy p/bólowe muszą być..
jedyny minus jak dla mnie yasminelek (prócz tego 5dniowego, w zasadzie 6cio, bo 6 dnia jeszcze mam plamienia) to słabiutkie libido.. przy każdych tak mam, dlatego tyle razy zmieniałam tabsy, więc moze tak już niestety bedzie
póki nie spróbuję, to się nie przekonam mimo wszystko

z tego co mówi moja pani dr - to przy tabsach nie ma owulacji, bo jajniki są "uśpione" - jeśli przyjmuje się tabsy zgodnie z zaleceniami to żadna owulacja nie ma prawa się pojawić

Edytowane przez Lavanda
Czas edycji: 2009-09-10 o 18:17
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 18:41   #3468
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

I tu jest zawsze pytanie słuchać lekarza czy ulotki ? apropo zapomnianej tabletki.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 19:25   #3469
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
I tu jest zawsze pytanie słuchać lekarza czy ulotki ? apropo zapomnianej tabletki.
Ja ufam ulotce i trzymam się tego co jest w niej napisane.
Wydaje mi się, że producent wie lepiej. W końcu jeśli pisali by w ulotce nie prawde, to pewnie sporo odszkodowań musieliby płacić.

A lekarz to wiadomo, za nas w ciąży nie będzie, odszkodowania też nie wypłaci Nie raz i nie dwa czytając wypowiedzi dziewczyn np. z tego wątku przekonałam się, że co lekarz to inna opinia, inne podejście do sprawy. Czasem pojawiały się nawet wykluczające się poglądy
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 19:45   #3470
olga0s
Przyczajenie
 
Avatar olga0s
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

No to niech mi ktoś wytłumaczy zwiększoną ilość śluzu(identycznego z owulacyjnym) i bóle jajników, hm? Bo ja już skołowana jestem.
olga0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 19:58   #3471
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Lick The Lollipop Pokaż wiadomość
Ja ufam ulotce i trzymam się tego co jest w niej napisane.
Wydaje mi się, że producent wie lepiej. W końcu jeśli pisali by w ulotce nie prawde, to pewnie sporo odszkodowań musieliby płacić.

A lekarz to wiadomo, za nas w ciąży nie będzie, odszkodowania też nie wypłaci Nie raz i nie dwa czytając wypowiedzi dziewczyn np. z tego wątku przekonałam się, że co lekarz to inna opinia, inne podejście do sprawy. Czasem pojawiały się nawet wykluczające się poglądy
Ufam ulotce również

Cytat:
Napisane przez olga0s Pokaż wiadomość
No to niech mi ktoś wytłumaczy zwiększoną ilość śluzu(identycznego z owulacyjnym) i bóle jajników, hm? Bo ja już skołowana jestem.
No przeciez tabletki zmieniają śluz. Pani doktor mi tłumaczyła,że jajniki bolą bo chcą uwolnic jajeczka a nie mogą:p
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 20:21   #3472
olga0s
Przyczajenie
 
Avatar olga0s
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Ale jeśli tabletki zmieniają śluz to powinnam go mieć przez cały cykl(tabletkowy), a nie w drugim tygodniu kiedy mam typowo owulacyjny, czyż nie? Tuż po okresie prawie nie mam i parę dni przed przerwą 7dniową też prawie nie mam.
hm?
olga0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 20:31   #3473
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez olga0s Pokaż wiadomość
Ale jeśli tabletki zmieniają śluz to powinnam go mieć przez cały cykl(tabletkowy), a nie w drugim tygodniu kiedy mam typowo owulacyjny, czyż nie? Tuż po okresie prawie nie mam i parę dni przed przerwą 7dniową też prawie nie mam.
hm?
Tabletki zmnieniają śluz i się nim nie sugeruj. Tyle w temacie.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 20:41   #3474
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

nie wiem czy to dobrze czy zle ale ja tam w ogole sluzu nie obserwuje.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 21:02   #3475
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
nie wiem czy to dobrze czy zle ale ja tam w ogole sluzu nie obserwuje.
Jesli bierzesz tabletki to po co?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 21:16   #3476
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

jaw sumie tabsy brałam przez prawie 3 lata... nie robiąc przerwy.
po wzięciu ostatniej tabletki z każdego opakowania miałam dziwny nawyk - sprawdzanie śluzu , tzn dlatego bo nie lubiłam niespodzianek typu zakrwawiona bielizna
nie wiem czy wy jesteście mokre w środku biorąc yasminelle?
w sumie nie pamiętam bym tak miała biorąc poprzednie tabletki.. ale jak było sucho to mogło być przez neuroleptyki. no i brak libida też pewnie wina neuroleptyków.
pełne libido wróciło jak odstawiłam i anty i neuroleptyki.
jak pisałam skończyłam brać pierwsze opakowanie yasminelle po ok 3-4 miesięcznej przerwie od brania anty.. libido hm nawet wzrasta
ale jestem senna... i bywa tak, że mam ataki głodu (moja przyjaciółka ma tak samo a hm obie cierpiałyśmy w sumei na bezsenność).
no i bywa tak, że o byle co się złoszcze..

i wiecie co? 3 lata brałam anty i neuroleptyki..i tylko raz miałam badanie próby wątroby - nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa... a tak to tylko cytologia.. porażka!!

ide spać dobranoc
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 21:17   #3477
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Jesli bierzesz tabletki to po co?
no to tez wlasnie nigdy sie temu nie przygladalam :d nie mam głowy do tego :P
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 21:45   #3478
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Nie wiem, czy odpowiedz na moje pytanie jest w ulotce, nie mogłam się doszukać, było tylko o zmianie terminu miesiączki... Czy można skrócić tą 7-dniową przerwę przez wcześniejsze wzięcie tabletki z kolejnego blistra np. w 5. dniu?
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 21:47   #3479
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy odpowiedz na moje pytanie jest w ulotce, nie mogłam się doszukać, było tylko o zmianie terminu miesiączki... Czy można skrócić tą 7-dniową przerwę przez wcześniejsze wzięcie tabletki z kolejnego blistra np. w 5. dniu?

przerwę mozna skracać ale nigdy wydłużać
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 22:18   #3480
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Koncze opakowanie wiec magiczny tydzien od zapomnianej tabletki juz dawno minoł więc moze poszaleje sobie w sobote jeśli mówicie ze jestem zabezpieczona ^^ przestraszylam sie gdy lekarz mi tak powiedziala bo raz mi sie zdarzylo wczesniej zapomniec, tylko nie bylo seksu wiec poczelakam tydzien i tyle .
W sumie to głupie z mojej strony ze czekam do nowego opakowania , przeciez stosunek az tak nie zmienia sytuacji.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.