Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 19:17   #2491
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Tysiunia__ Pokaż wiadomość
przeczytałam ulotkę ale jakoś dziwnie ją zrozumiałam.
Dalej jednak nie wiem co zrobić z tym całym listkiem tabletek..przecież tam jest przeznaczony na nią każdy dzień...i brakuje jednego - wtorku.
Co robić ?
ale czego Ty nei rozumiesz? przeciez bierzesz tabletki jednofazowe. nie wazne ktora danego dnia wezmiesz. to ze jest napisany dzien, to tylko po to zeby wiedziec czy sie danego dnia wzielo. skoncz to opakowanie, zrob przerwe, i bierz nastepne opakowanie. wezmiesz po prostu 20 tabletek, i przerwa Ci sie przesunie jeden dzien wstecz. tylko przypadkiem wtedy nie rob 8-mio dniowej przerwy! wszystko sie przesuwa jeden dzien wstecz. rozumiesz?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 20:09   #2492
Tysiunia__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

czyli mam wziąść tych 20 tabletek...i przerwę, która wypadała mi zawsze od czwartku, będę miała od środy..i w kolejną środę zacząć kolejne opakowanie?
Tysiunia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 20:14   #2493
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Tysiunia__ Pokaż wiadomość
czyli mam wziąść tych 20 tabletek...i przerwę, która wypadała mi zawsze od czwartku, będę miała od środy..i w kolejną środę zacząć kolejne opakowanie?
Jezeli dzis wzielas ostatnia tabletke, przerwa konczy sie w srode. w czwartek bierzesz nowe opakowanie, konczysz we wtorek. przerwe zaczynasz w srode i we wtorek konczysz, kolejne 21 tabletek itd. po prostu musisz pamietac zeby przerwa byla max! 7 dni.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 20:16   #2494
Tysiunia__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Rozumiem,
dziękuję bardzo za pomoc
Tysiunia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 22:36   #2495
KamiCukierasek
Raczkowanie
 
Avatar KamiCukierasek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
tak , 12 godzin dotyczy tabletek 2 fazowych jak cilesit logest np w przypadku 1 fazowych trzeba sie bardziej pilnowac z czasem.
Cilest są JEDNOfazowe ale dwuskładnikowe jak już :P

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Emef_ Pokaż wiadomość
Hej Wątek nie do końca o tym, ale nie wiedziałam gdzie zapytać... a nie będę zakładała nowego tematu.
Zaczęłam pierwsze w życiu opakowanie tabletek. I z tego powodu mam mnóstwo wątpliwości i ulotki nie wypuszczam z rąk ;P
W poniedziałek ok. godz 19, poszłam do toalety i zobaczyłam trochę krwi ze śluzem (malutko) pomyślałam ''to okres'', za godzinę zobaczyłam małą plamkę krwi... no i o 22 wzięłam tabletkę. Później w nocy miałam już normalne krwawienie. I następnego dnia okres się rozkręcił... i się 'leje' ;P
I teraz mam wątpliwości... czy aby nie wzięłam tej tabletki za szybko? A może dobrze zrobiłam? eh. Sama już nie wiem co mam myśleć.
dobrze zrobiłaś, miałam podobnie, też przy pierwszych tabletkach się lało, nie chodzi mi o ilość, ale krew była jakaś taka hmm... "rzadziutka":P
__________________
Łagodna kobieta - to niby kocia łapka: ściśnij ją nieco, a poczujesz pazurki... mmmrau...
KamiCukierasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 02:17   #2496
magradalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

błagam o pomoc...wiem, że juz ta kwestia była tu poruszana nie raz, wiem, że są wyszukiwarki...ale jestem roztrzęsiona i od 20 godzin na nogach, nie mam psychicznie siły przebijać się przez 70 stron postów...
biorę Novynette. Zapomniałam 11 tabletki (wtorek). Tabletki biorę o 22, więc w środe o 22 się zorientowałam, że nie wzięłam tej wtorkowej i łyknęłam w środę dwie naraz, jak każe ulotka. Wg ulotki jestem zabezpieczona. Problem w tym, że w środę o 15 uprawiałam seks. Czyli schemat jest taki: wtorek: zapomniana 11 tabletka, środa g15 - stosunek, środa g 22 - 2 tabletki. Czy ten "feralny stosunek" jest powodem do niepokoju? Błagam jakąś mądrą i życzliwą duszę o odpowiedź.
magradalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 07:22   #2497
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magradalena Pokaż wiadomość
błagam o pomoc...wiem, że juz ta kwestia była tu poruszana nie raz, wiem, że są wyszukiwarki...ale jestem roztrzęsiona i od 20 godzin na nogach, nie mam psychicznie siły przebijać się przez 70 stron postów...
biorę Novynette. Zapomniałam 11 tabletki (wtorek). Tabletki biorę o 22, więc w środe o 22 się zorientowałam, że nie wzięłam tej wtorkowej i łyknęłam w środę dwie naraz, jak każe ulotka. Wg ulotki jestem zabezpieczona. Problem w tym, że w środę o 15 uprawiałam seks. Czyli schemat jest taki: wtorek: zapomniana 11 tabletka, środa g15 - stosunek, środa g 22 - 2 tabletki. Czy ten "feralny stosunek" jest powodem do niepokoju? Błagam jakąś mądrą i życzliwą duszę o odpowiedź.
jaki problem skoro jesteś zabezpieczona? a to że odbyłaś stosunek nic tu nie zmienia
skoro skuteczność nie spadła to nie spadła i koniec kropka
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 07:29   #2498
magradalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Problem w tym, że ubrdałam sobie, że te słowa ""jesteś zabiezpieczona" odnoszą się do stosunków odbytych po wzięciu tej zapomnianej tablety - czyli: "zapomniałaś, ale wziełaś tą zapomnianą tabletkę i teraz, chcąc kochać się, jesteś zabezpieczona. I kminię, czy to działa "wstecz"

dziękuję bardzo za odpowiedź. w świetle dziennym jakoś logiczne myślenie przychodzi mi łatwiej i dochodze do tych samych wniosków. Niemniej strach jest.
magradalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 07:30   #2499
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magradalena Pokaż wiadomość
Problem w tym, że ubrdałam sobie, że te słowa ""jesteś zabiezpieczona" odnoszą się do stosunków odbytych po wzięciu tej zapomnianej tablety - czyli: "zapomniałaś, ale wziełaś tą zapomnianą tabletkę i teraz, chcąc kochać się, jesteś zabezpieczona. I kminię, czy to działa "wstecz"

dziękuję bardzo za odpowiedź. w świetle dziennym jakoś logiczne myślenie przychodzi mi łatwiej i dochodze do tych samych wniosków. Niemniej strach jest.
jesteś zabezpieczona cały czas, nieprzerwanie, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze itp itd
nie ma co się stresować, nie ma powodów
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 08:44   #2500
magradalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Bradzo dziekuję Ci za odpowiedź... i za to, że wstajesz tak wcześnie . To niesamowite, jak bardzo w takiej chwili człowiek potrzebuje potwierdzenia swoich przypuszczeń przez kogoś innego. Dziękuję...
magradalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 10:22   #2501
KamiCukierasek
Raczkowanie
 
Avatar KamiCukierasek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magradalena Pokaż wiadomość
Bradzo dziekuję Ci za odpowiedź... i za to, że wstajesz tak wcześnie . To niesamowite, jak bardzo w takiej chwili człowiek potrzebuje potwierdzenia swoich przypuszczeń przez kogoś innego. Dziękuję...
nie chcę Cię straszyć i zbijać z tropu, ale według mnie jeśli przerwa jest dłuższa niż 12 godzin, to zmienia się poziom hormonów w organizmie i może dojść do "odblokowania" owulacji...
__________________
Łagodna kobieta - to niby kocia łapka: ściśnij ją nieco, a poczujesz pazurki... mmmrau...
KamiCukierasek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 11:26   #2502
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KamiCukierasek Pokaż wiadomość
nie chcę Cię straszyć i zbijać z tropu, ale według mnie jeśli przerwa jest dłuższa niż 12 godzin, to zmienia się poziom hormonów w organizmie i może dojść do "odblokowania" owulacji...
owszem, jednak zauważ, że magradalena zapomniała 11 z kolei tabletki, a to oznacza, ze była w drugim tygodniu
Podczas brania tabsów, najbardziej niebezpieczny jest jedynie pierwszy oraz drugi tydzien

w uniwersalnej ulotce napisane jest:

Pominięta 1 tabletka w drugim tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.
Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży.

Edytowane przez Sarrai
Czas edycji: 2009-09-03 o 11:28 Powód: cytacik ;)
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 12:41   #2503
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KamiCukierasek Pokaż wiadomość
nie chcę Cię straszyć i zbijać z tropu, ale według mnie jeśli przerwa jest dłuższa niż 12 godzin, to zmienia się poziom hormonów w organizmie i może dojść do "odblokowania" owulacji...
w drugim tygodniu stężenie hormonów jest na tyle wysokie, że nawet spóźnienie większe niż 12 godzin nie powoduje spadku zabezpieczenia

Sarrai, podała odpowiedni fragment z ulotki który o tym 'mówi'

Cytat:
Napisane przez magradalena Pokaż wiadomość
Bradzo dziekuję Ci za odpowiedź... i za to, że wstajesz tak wcześnie . To niesamowite, jak bardzo w takiej chwili człowiek potrzebuje potwierdzenia swoich przypuszczeń przez kogoś innego. Dziękuję...
hehe, nie ma za co, dziś wyjątkowo musiałam wcześniej wstać i miałam jeszcze chwilę na kompa
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 08:28   #2504
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Witam serdecznie
Tak jak inni baaaardzo proszę o pomoc.
Zażywam Microgynon 21 od 3 lat.
Biorę wieczorem o 20:30.
Wzięłam w piątek o 20:30
sobotę zapomniałam (12)
niedzielę zapomniałam (13)
w poniedziałek (dziś)zorientowałam się o tym że zapomniałam i odrazu o 8 wzięłam dwie (12 i 13)
Współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia w sobotę, piątek oraz chyba w czwartek.
W niedzielę oraz poniedziałek nie!
W ulotce przeczytałam że jeśli nie minęło 12h to zabezpieczenie działa, jeśli minęło to jest ryzyko.
W związku z tym mam pytanie czy jest szansa abym zaszła w ciążę?
Mam nadzieję że napisałam zrozumiale, jakby co to odpiszę na każde pytanie.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 08:43   #2505
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mgielkaCORP Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Tak jak inni baaaardzo proszę o pomoc.
Zażywam Microgynon 21 od 3 lat.
Biorę wieczorem o 20:30.
Wzięłam w piątek o 20:30
sobotę zapomniałam (12)
niedzielę zapomniałam (13)
w poniedziałek (dziś)zorientowałam się o tym że zapomniałam i odrazu o 8 wzięłam dwie (12 i 13)
Współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia w sobotę, piątek oraz chyba w czwartek.
W niedzielę oraz poniedziałek nie!
W ulotce przeczytałam że jeśli nie minęło 12h to zabezpieczenie działa, jeśli minęło to jest ryzyko.
W związku z tym mam pytanie czy jest szansa abym zaszła w ciążę?
Mam nadzieję że napisałam zrozumiale, jakby co to odpiszę na każde pytanie.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Mgiełko, zależy który to był tydzien. Jesli pierwszy - możliwosc ciązy jest
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 11:18   #2506
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Mgiełko, zależy który to był tydzien. Jesli pierwszy - możliwosc ciązy jest
Ciężko jest mi określić który to był tydzień, chyba że się na tym nie znam lub nie o taki tydzień chodzi
1 tabletkę z blistra wzięłam 25.08 (wtorek) do 31.08 1 tydzień
od 1.09 - do 7.09 2 tydzień
od 8.09 - do 14.09 3 tydzień

Jeśli o to chodzi z tygodniami to ja pominęłam 5 i 6.09 koniec 2 tygodnia
Zostało mi jeszcze 8 tabletek z dzisiejszą która wezmę o 20:30 już bez 2 zaległych które zażyłam rano.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Jeszcze tak dla jasności (bo pewnie zamotałam wcześniej) tabletkę wzięłam w piątek o ok. 21 w sobotę miałam wziąć o 21 ale zapomniałam i tylko wtedy był stosunek!! moje pytanie brzmi czy już wtedy mogłam zajść w ciążę czy jeszcze działała ta poprzednia tabletka (nie za bardzo zrozumiałam to co jest napisane w ulotce, dlatego pytam mądrzejsze użytkowniczki

Najgorsze w tym wszystkim jest to że mam ustawione w telefonie przypomnienie i od 2006 nigdy nie zapomniałam do czasu aż w sobotę czyściłam telefon, wyjęłam baterię i nie ustawiłam daty i godziny, przez to ZAPOMNIAŁAM 1 raz w życiu!!!

Byłam przed chwilą u ginekologa, zarejestrowała mnie dopiero na piątek. Powiedziała tylko tyle że jak zaszłam w ciążę to przecież ona nic na to nie poradzi (mówiła to strasznie ironicznie i nieprzyjemnie). Powiedziałam że wzięłam 2 tabletki które zapomniałam i zapytałam czy mam dalej brać resztę o normalnej porze - odpowiedziała że tak i mogę zapomnieć o zabezpieczeniu (kupić prezerwatywy). Niestety ale więcej sama w necie wyczytałam i dowiedziałam się od Was niż od niej.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

i jeszcze jedno w skrócie
Tabletkę wzięłam w piątek o 20:30, następną miałam wziąć w sobotę o 20:30 (zapomniałam), stosunek był o ok. 22 (jakieś 23h od wzięcia ostatniej tabletki w piątek), w niedzielę też zapomniałam (stosunku nie było!!!), w poniedziałek o 8 rano wzięłam dwie.
W ulotce jest napisane że jeśli nie minęło więcej niż 12h od pominięcia tabletki skuteczność jest zachowana (u mnie minęło jakieś 2-3h od pominięcia do stosunku), a potem nie było żadnego stosunku, nie wiem czy dobrze rozumuję ale chyba jest ok.
Jest też napisane że jeśli pominięto tabletkę w 2 tygodniu skuteczność również jest zachowana.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Przepraszam że tak ciągle coś dodaję ale jestem w 100% stresie i piszę wszystko co mi się przypomni
"Plemniki moga przezyc w ciele kobiety ok. 3 dni "czyli jednak nie jest ok, skoro u mnie plemniki znalazły się w sobotę ok. 22 a tabletkę wzięłam w poniedziałek o 8 to była szansa że przeżyły i "zaatakowały" skutecznie.
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:30   #2507
fila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

witam. biore tabletki kontracept. dzisiaj w nocy o godzinie 00,40 zwymiotowalam. wymioty byly najprawdopodobniej spowodowane tym ze na pusty zoladek wzielam dwie tabletki gripex'u po ok. godzinie wzielam tabletke anty i poszłam spac (wymioty byly ze tak to napisze skąpe, bo mialam pusty zoladek) . od 21 (wtedy biore tabletke anty) do 00,40 minelo 3h40min. cyzli mozliwe jest ze tabletka zostala wchlonieta chociaz to nie pewne. nic nie robilam. nie wzielam zadnej nastepnej tabletki. ostatni raz kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia w niedziele czyli dwa dni przed wymiotami, od tamtej pory nie wspolzylam, czy jest jakies zagrozenie ciaza? tabletki bralam od srody czyli to byl pierwszy tydzien brania. a ogolnie biore od ponad pol roku. nie spoznialam sie wczesniej i nie wiem teraz czy nie przejmowac sie i normlanie dlaej do konca przyjmowac tabletki, czy cos zrobic? prosze o rade, bo z ulotki wywnioskowalam ze skoro przez 12 godzin od tamtej tabletki (ktora mogla sie nie wchlonąć) nie wzialam nkolejnej to pownnam potraktowac to jako pominiecie, ale przeciez nawet jesli stwierdzilabym ze od dzisiaj nie chce juz brac tabletek i na tej wczorajsze bym zaprzestala to chyba nie ma zadnego zagrozenia ciaza tymbardziej ze nie wspolzylam od niedzieli.jeszcze raz prosze o jakies wyjasnienie.
fila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:47   #2508
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fila Pokaż wiadomość
witam. biore tabletki kontracept. dzisiaj w nocy o godzinie 00,40 zwymiotowalam. wymioty byly najprawdopodobniej spowodowane tym ze na pusty zoladek wzielam dwie tabletki gripex'u po ok. godzinie wzielam tabletke anty i poszłam spac (wymioty byly ze tak to napisze skąpe, bo mialam pusty zoladek) . od 21 (wtedy biore tabletke anty) do 00,40 minelo 3h40min. cyzli mozliwe jest ze tabletka zostala wchlonieta chociaz to nie pewne. nic nie robilam. nie wzielam zadnej nastepnej tabletki. ostatni raz kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia w niedziele czyli dwa dni przed wymiotami, od tamtej pory nie wspolzylam, czy jest jakies zagrozenie ciaza? tabletki bralam od srody czyli to byl pierwszy tydzien brania. a ogolnie biore od ponad pol roku. nie spoznialam sie wczesniej i nie wiem teraz czy nie przejmowac sie i normlanie dlaej do konca przyjmowac tabletki, czy cos zrobic? prosze o rade, bo z ulotki wywnioskowalam ze skoro przez 12 godzin od tamtej tabletki (ktora mogla sie nie wchlonąć) nie wzialam nkolejnej to pownnam potraktowac to jako pominiecie, ale przeciez nawet jesli stwierdzilabym ze od dzisiaj nie chce juz brac tabletek i na tej wczorajsze bym zaprzestala to chyba nie ma zadnego zagrozenia ciaza tymbardziej ze nie wspolzylam od niedzieli.jeszcze raz prosze o jakies wyjasnienie.
moim zdaniem jest ok, podane 4h w ulotce to maksymalny czas wchłaniania się tabsa, a więc może już po 3h się wchłonąć.. u Ciebie było to 3:40 więc sporo i raczej nie ma powodów do obaw

przyjmuj dalej tabletki, tak jak zawsze - broń Boże nie przerywaj bo to dopiero mogłoby być niebezpieczne

Cytat:
przeciez nawet jesli stwierdzilabym ze od dzisiaj nie chce juz brac tabletek i na tej wczorajsze bym zaprzestala to chyba nie ma zadnego zagrozenia ciaza tymbardziej ze nie wspolzylam od niedzieli.jeszcze raz prosze o jakies wyjasnienie.

źle myślisz.. jeślibyś teraz odstawiła tabsy to wszystkie stosunki sprzed tygodnia stają się niezabezpieczone - pierwszy tydzień jest najbardziej niebezpieczny jeśli chodzi o pominięcie tabsa (w Twoim przypadku nie uznałabym tego za pominięcie bo wymioty wystąpiły dość późno)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 06:12   #2509
fila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

dziękuję bardzo za odpowiedz.
fila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 14:51   #2510
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość




źle myślisz.. jeślibyś teraz odstawiła tabsy to wszystkie stosunki sprzed tygodnia stają się niezabezpieczone - pierwszy tydzień jest najbardziej niebezpieczny jeśli chodzi o pominięcie tabsa (w Twoim przypadku nie uznałabym tego za pominięcie bo wymioty wystąpiły dość późno)
Ale to chodzi o to, że plemniki mogą przeżyc wewnątrz nawet 5-7 dni, tak?
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 15:11   #2511
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Ale to chodzi o to, że plemniki mogą przeżyc wewnątrz nawet 5-7 dni, tak?
no teoretycznie tak, do tego dochodzi też sytuacja, że w tym przypadku może w każdej chwili dojść do owulacji (gwałtowny spadek hormonów - zwłaszcza, że jesteśmy świeżo po przerwie i ich poziom nie jest bardzo wysoki jak np w 2tyg)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 15:17   #2512
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Wiecie jak to jest z skutecznością yasmin w połączeniu z rutinoscorbinem, gripexem, witaminą C itp.? powoli zaczyna się sezon zachorowań a ja zapomniałam spytać ze łba mi wyleciało za to dowiedziałam się, że nie wolno pić dziurawca i soku z grapefruita
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 15:31   #2513
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Wiecie jak to jest z skutecznością yasmin w połączeniu z rutinoscorbinem, gripexem, witaminą C itp.? powoli zaczyna się sezon zachorowań a ja zapomniałam spytać ze łba mi wyleciało za to dowiedziałam się, że nie wolno pić dziurawca i soku z grapefruita
polecam ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90874

i np te posty:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1690
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1475
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1486
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1991

__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 15:38   #2514
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Dzięki wiem wiem wyszukiwarka
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 14:04   #2515
sal_ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cześć, dziewczyny mam pytanie i z góry przepraszam, że je powielam....
Wczoraj zapomniałam tabletki (4 tabletka z nowego opakowania Regulonu)), było to wynikiem zmęczenia, usnęłam dosyć wcześnie, dzisiaj kiedy zorientowałam się była 12 godzina od momentu kiedy powinnam ja połknąć.. W związku z tym, że w ulotce jest napisane, że po ponad 12 godzinach należy talbetkę pominąć ja ją wzięłam, po kilku godzinach dostałam plamienia, czy to jest normalne? Rozumiem, że przez kolejne dni będę potrzebowała dodatkowego zabezpieczenia ale po skończeniu opakowania mam zrobić normalną przerwę - 7 dni i później 8 zaczynam nowe opakowanie? Chyba zgłupiałam już przez to wszystko
sal_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 18:58   #2516
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

tak, musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni, laczenie opakowan tu nic raczej nie da. i plamienie jest normalne- ja jak po operacji zwymiotowalam tabletke (tez regulon) z 1 tygodnia (nie wzielam kolejnej, bo ciagle mialam wymioty) to tez dostalam plamienia tak dzien-dwa po tym zajsciu. ginekolog powiedzial ze to nie mialo zwiazku z operacja (bo krwawilabym od razu po zabiegu jakby bylo cos nie tak) tylko wlasnie od zwymiotowanej tabletki tak sie stalo : nie ma powodu do niepokoju. a ze wzielas po 12 godzinach to nawet i lepiej, ale widocznie i tak spadl ci poziom hormonow na tyle zeby doprowadzic do plamienia...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 18:28   #2517
Lenkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Hey dziewczyny Mam pewien dylemat na który niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może Wy pomożecie? Otóż sprawa wygląda następująco: Przyjmuję Diane 35 z powodu powrotu problemów skórnych. Jestem w połowie drugiego blistra. Wczoraj po godzinie (może mniej) od przyjęcia tabletki wystąpiły wymioty. Nie były one na tyle obfite aby całkowicie lub w znacznym stopniu opróżnić mój żołądek ale jednak wystąpiły... i to w krótkim czasie od przyjęcia tabletki. Podejrzewam, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć. Na dodatek rano uprawiałam seks. Czy możliwe jest abym zaszła w ciążę?
Lenkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 20:17   #2518
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lenkaaaaa Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny Mam pewien dylemat na który niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może Wy pomożecie? Otóż sprawa wygląda następująco: Przyjmuję Diane 35 z powodu powrotu problemów skórnych. Jestem w połowie drugiego blistra. Wczoraj po godzinie (może mniej) od przyjęcia tabletki wystąpiły wymioty. Nie były one na tyle obfite aby całkowicie lub w znacznym stopniu opróżnić mój żołądek ale jednak wystąpiły... i to w krótkim czasie od przyjęcia tabletki. Podejrzewam, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć. Na dodatek rano uprawiałam seks. Czy możliwe jest abym zaszła w ciążę?
zwymiotowaną tabletkę traktujemy jak pominiętą, a w drugim tygodniu (bo pisałaś,że jesteś w połowie), powinnyśmy postąpić tak:

Cytat:
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 2.
Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń.
weź więc szybciutko dodatkową tabletkę (np ostatnią z blistra, skończysz po prostu po 20stu, jest to bezpieczne) i będzie ok..
każde niezastosowanie się do ulotki niesie ryzyko ciąży - jak duże - niestety nie określę
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 21:07   #2519
Lenkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Zastanawiam się tylko czy to, że minęło już tyle czasu ma jakiś większy wpływ? Wczoraj wzięłam tabletkę tuż przed wyjściem z domu. W zasadzie przed wyjazdem i zwymiotowałam poza domem. Dziś po powrocie przyjęłam tabletkę przeznaczoną na dziś o stałej porze, czyli 18. Od tego czasu minęły 4 godziny a od wczorajszych wymiotów ponad 27 h czy powinnam mimo to przyjąć kolejną tabletkę?
Lenkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 21:25   #2520
laurntina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

A ja napiszę coś na podbudowanie zapominalskich. Otóż ostatnio też zapomniałam tabletki i się żaliłam na tym forum, przezywałam jak mrówka okres. Zapomniałam tabletki w połowie trzeciego tygodnia (mineło ponad 12 godzin, chyba 15) a w dzień w którym zapomniałam tabsa się oczywiście kochałam...
Na szczęście ciąży z tego żadnej nie ma, połączyłam opakowania a okres dostałam jak zawsze, co do godziny (po zakonczeniu drugiego opakowania). Ponadto moja ginekolog powiedziała mi, że zrobiłam to niepotrzebnie (połączenie opakowań), bo te 12 godzin to jest bardzo uśrednione, żeby już było pewne na 120%, a tak naprawdę to nas chroni dużo bardziej niż myślimy.
Także nie panikujemy. Co prawda ja w takiej sytuacji i tak zawsze połączę opakowania, jakby co, ale już bez takiego stresu.
laurntina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.