Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-05, 22:02   #2581
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

ale chyba pamietasz w jakie dni zawsze zaczynalas opakowanie? przeciez zawsze zaczynasz tak samo...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 06:53   #2582
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Przerwę możemy skracać dowolnie i nie ma to wpływu na antykoncepcję - grunt to jej nie wydłużyć. Dlatego uznaj, że ostatnią tabletkę wzięłaś 30.09 - i nowe opakowanie zacznij 8ego października. Będzie ok.
bardzo dziękuje
Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
ale chyba pamietasz w jakie dni zawsze zaczynalas opakowanie? przeciez zawsze zaczynasz tak samo...
miałam długą przerwę w przyjmowaniu tabletek i było to moje pierwsze opakowanie, więc kompletnie nie pamiętam
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 10:55   #2583
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Przepraszam za bardzo długi post ale wolalam zeby wszystko bylo w miare jasne Prosze zeby ktos mi na to odp. i pomogl zinterpretowac ulotke jak rowniesz rozwiazac problem co powinnam zrobic


hej. problem dotyczy zapomnianej tabletki.
sytuacja wyglada tak:
Biore tabletki codziennie o 18 (nie zawsze idealnie o 18, powiedzmy 17.30-18,30), zapomnialam 14 tabletki (YAZ) i przyjełam ja dnia nastepnego czyli- pietnastego dnia brania tabletek o godz 8.30 (spoznienie 13-14h) czyli nie wyrobiłam sie w tych 12h.

kochałam sie 2 dni przed zapomnieta tabletka jak i 3i4 dnia po zapomnianej tabletce bez zabezpieczenia. Kochalam sie po zapomnianej tabletce bez zabespieczenia poniewaz w ulotce wyraznie jest napisane ze w 2 tyg jak sie zapomni tabletki, antykoncepcja jest zachowana i mozna sie nie zabezpieczac. od tabletki 15 wszystko biore jak nalezy idealnie az do przesady o godz 18. takze zgodnie z ulotka powinno byc ok.


ale moj kochany mnie tak dopytuje ze az sama sie zaczelam stresowac.
gzyz owszem zapomnialam tabletki w 2tygodniu (ostatnia 14 tabletka z drugiego tyg) ten okres jest niby bezpieczny. ale jakby nie patrzec przyjelam 14sta tabletke w 15stym dniu czyli w 3 tyg (ta granica jest denerwujaca.. nie wiem jak ja interpretowac.)

3 i 4 dni po pominietej tabletce kochalam sie bez zabezpieczenia mam jeszcze 6 rozowych tabletek i moge sie juz nie kochac... to wystarczy zeby plemniki nie przetrwaly, ?? czy w ogole powinnam sie martwic ta 14sta tabletka ktora przyjelam 14h po czasie?

jest jeszcze opcja polaczenia blistrow... nie wiem co wybrac


Zreszta jak to jest ze jedna zapomniana tabletka wywola owulacje ? czy pominieta 14 tabletka i przyjeta w 1 dniu 3 tyg moze wywolac owulacje. jak odniesc sie do tej granicy? przeciesz jaka to roznica czy zapomne 7 dnia czy 8 tabletki a w ulotce jest juz zupelnie inaczej... jesli 7 dnia zapomne musze sie kochac z zabezpieczeniem? 8 dnia zapomne moge olac zabezpieczenie?? glupote zrobilam bo powinnam mimo wszystko zawsze sie zabezpieczac na wszeli wypadek gdy zapomne tabletki...

No to jak Kochane myslicie ze 14 tabletka na 24 tab. moze mi wywolac owulacje po spoznieniu 14h ?? i jak interpretowac granice w tygodniach, tak na przyszlosc co robic gdy zapomni sie 7-8dnia i 14-15?? stosowac zasady idealnie pasujace do ulotki, czyli 1 tydz to 1-7 drugi tydzien 8-14 trzeci tydzien 15-21\24

Edytowane przez trzaska
Czas edycji: 2009-10-06 o 12:35
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:20   #2584
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

No to teraz ja popytam

Biorę pierwsze opakowanie Nowynette. Zaczęłam teraz 3 tydzień brania. No i wczoraj zapomniałam łyknąć tabletki Była to 15 w opakowaniu Wzięłam ją po 13,5 godzinie Tzn moja godzina brania to 23. Ale zdarza się, że biorę o 22 albo 2 w nocy. No i jeśli przedwczoraj wzięłam o 2 w nocy, a dziś tą zapomnianą o po 12 to jak to się ma do tych 12 godzin? Niby minęło 13,5 od stałej godziny brania, ale 10,5 od godziny brania dnia poprzedniego... Może będę brać jak brałam, zrobię przerwę tydzien, ale w tym czasie nie pozwolę kończyć TŻtowi w środku? Czy lepiej połączyć dwa opakowania i nie robić przerwy? Bardzo proszę o pomoc!!!
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 19:57   #2585
alutkaalutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Prosiłabym, jeżeli ktos oczywiscie zna odpowiedz, o doradzenie mi
alutkaalutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 21:44   #2586
tosiaczek21212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Hej dziewczyny potrzebuję waszej pomocy.

Jestem na 19 dniu tabletek YAZ i po zażyciu tabletki o godzinie 19 dostałam biegunki nie jakiejś strasznie ostrej no ale biegunka wystąpiła i jeżli chodzi o to co pisze w ulotce to powinnam zażyć tabletke z zapasowego blistra jak najszybciej ale co jeśli biegunka znów wystąpi jest jeszcze druga opcja żeby potraktować tą tabletkę jako zapomnianą przejść do 4 tabletek placebo bezpośrednio i rozpocząć z tabletki z nowego blistra

to znaczy że jutro musiałabym wziąść już białą tabletkę a jak skończą mi się placebo to przejść do kolejnego blistra?


i nie rozumiem dlaczego w ulotce jest napisane aby przed rozpoczęciem oklresu placebo zanotować dzień w którym zapomniało się przyjąć tabletkę??


i jeszcze czy jak zastosuje się do tego ze przejdę do placebo i nowy blister później to czy jestem chroniona ?

no i chyba już ostatnie pytanie czy podczas tabletek placebo powinnam dostać okres czy będzie bez?

z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez tosiaczek21212
Czas edycji: 2009-10-07 o 05:35
tosiaczek21212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 21:56   #2587
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tosiaczek21212 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny potrzebuję waszej pomocy.

Jestem na 19 dniu tabletek YAZ i po zażyciu tabletki o godzinie 19 dostałam biegunki nie jakiejś strasznie ostrej no ale biegunka wystąpiła i jeżli chodzi o to co pisze w ulotce to powinnam zażyć tabletke z zapasowego blistra jak najszybciej ale co jeśli biegunka znów wystąpi jest jeszcze druga opcja żeby potraktować tą tabletkę jako zapomnianą przejść do 4 tabletek placebo bezpośrednio i rozpocząć z tabletki z nowego blistra

to znaczy że jutro musiałabym wziąść już białą tabletkę a jak skończą mi się placebo to przejść do kolejnego blistra?

i nie rozumiem dlaczego w ulotce jest napisane aby przed rozpoczęciem oklresu placebo zanotować dzień w którym zapomniało się przyjąć tabletkę??

z góry dziękuję za pomoc
dopinam sie do tej wypowiedzi szczegulnie jesli chodzi o zdanie i nie rozumiem dlaczego w ulotce jest napisane aby przed rozpoczęciem oklresu placebo zanotować dzień w którym zapomniało się przyjąć tabletkę??

BTW zastanawiam sie czy jesli zapomnialam tabletki nr 14 czyli ostatnia niby z rzedu tego powiedzmy bezpiecznego - 2 tydz i wzielam ja dnia 15 po uplywie 13 h powinnam sie zastosowac do zasady laczenia blistrow czy mam slepo wierzyc ulotce i jak jest napisane ze w 2 tyg nic sie nie dzieje nawet jak minie wiecej niz 12h.
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 22:07   #2588
tosiaczek21212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

może z tym zdaniem chodzi o to żeby po prostu wiedzieć kiedy zacznie się brać tabletki placebo i żeby wiedzieć od jakiego dnia będzie się zaczynać nowy blister żeby się nie pomieszało nic albo to wykorzystuje się jak chce się blister nowy rozpocząć w dniu w którym zawsze rozpoczynało się wcześniejsze blistry kurcze nie wiem
tosiaczek21212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 09:41   #2589
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Melodia mgieł nocnych Pokaż wiadomość
No to teraz ja popytam

Biorę pierwsze opakowanie Nowynette. Zaczęłam teraz 3 tydzień brania. No i wczoraj zapomniałam łyknąć tabletki Była to 15 w opakowaniu Wzięłam ją po 13,5 godzinie Tzn moja godzina brania to 23. Ale zdarza się, że biorę o 22 albo 2 w nocy. No i jeśli przedwczoraj wzięłam o 2 w nocy, a dziś tą zapomnianą o po 12 to jak to się ma do tych 12 godzin? Niby minęło 13,5 od stałej godziny brania, ale 10,5 od godziny brania dnia poprzedniego... Może będę brać jak brałam, zrobię przerwę tydzien, ale w tym czasie nie pozwolę kończyć TŻtowi w środku? Czy lepiej połączyć dwa opakowania i nie robić przerwy? Bardzo proszę o pomoc!!!
w tej sytuacji ja postąpiłabym tak jakbym pominęła tabletkę w 3 tygodniu. w koncu te 12 godzin to umowna granica. ja bym połączyła opakowania
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 10:16   #2590
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

do : Sarrai

a czy jesli zapomnialam 14 tabletki wzielam ja po 13h to tez bys połaczyla opakowania?? a jak sie łaczy opakowania to mozna normalnie dalej wspolzyc bez zabezpieczen?? własciwie w ulotce o tym nie pisze ze koniecznie musisz sie zabezpieczac... wiec wlasnie nie wiem czy sama sobie odp na pytanie;p
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 11:45   #2591
martuuusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Jeny mam straszny problem. Biorę diane 35 i pierwszy raz w życiu zapomniałam wczoraj wziąć 6 tabletki.. współżyłam z chłopakiem bodajże w środę. Teraz się zczaiłam i jakąś h temu wzięłam tą tabletkę ( zwykle biorę ok 23) Co robić? Czy istnieje szansa że zaszłam w ciążę? Jak mam teraz postępować? Błagam o odp.
martuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 12:02   #2592
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martuuusia Pokaż wiadomość
Jeny mam straszny problem. Biorę diane 35 i pierwszy raz w życiu zapomniałam wczoraj wziąć 6 tabletki.. współżyłam z chłopakiem bodajże w środę. Teraz się zczaiłam i jakąś h temu wzięłam tą tabletkę ( zwykle biorę ok 23) Co robić? Czy istnieje szansa że zaszłam w ciążę? Jak mam teraz postępować? Błagam o odp.
z tego środowego stosunku to nie powinno nic być
ale pamiętaj teraz o dodatkowym zabezpieczeniu przez 7 dni będzie ok
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 00:43   #2593
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
w tej sytuacji ja postąpiłabym tak jakbym pominęła tabletkę w 3 tygodniu. w koncu te 12 godzin to umowna granica. ja bym połączyła opakowania
Dzięki Tak zrobię
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 00:51   #2594
goku000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Moja dziewczyna z piatku na sobote nie wziela tabletki, wczesnije wydawalo jej sie ze wziela dwie w czwartek i sie bala ze cos moze jej sie stac. Wziela tabletke w sobote o normalnej porze. Wiec tak jakby zapomniala jednej tabletki. Jest to jej pierwszy tydzien, byl seks w piatek i sobote. Jak duze jest ryzyko tego ze zaszla w ciaze?
goku000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 07:56   #2595
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez goku000 Pokaż wiadomość
Moja dziewczyna z piatku na sobote nie wziela tabletki, wczesnije wydawalo jej sie ze wziela dwie w czwartek i sie bala ze cos moze jej sie stac. Wziela tabletke w sobote o normalnej porze. Wiec tak jakby zapomniala jednej tabletki. Jest to jej pierwszy tydzien, byl seks w piatek i sobote. Jak duze jest ryzyko tego ze zaszla w ciaze?
nikt Ci nie powie jak duże bo ciężko powiedzieć, ale na pewno spore bo pierwszy tydzień jest pod względem zapomnienia tabletki najniebezpieczniejszy
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 11:52   #2596
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez trzaska Pokaż wiadomość
do : Sarrai

a czy jesli zapomnialam 14 tabletki wzielam ja po 13h to tez bys połaczyla opakowania?? a jak sie łaczy opakowania to mozna normalnie dalej wspolzyc bez zabezpieczen?? własciwie w ulotce o tym nie pisze ze koniecznie musisz sie zabezpieczac... wiec wlasnie nie wiem czy sama sobie odp na pytanie;p
hmmm wiesz nie byłam w takiej sytuacji. Bo hipotetycznie 14 tabletka to jest jeszcze drugi tydzień. Jeśli zapomnisz tabsa w drugim tygodniu to nic ise nie stanie - przerwę mozesz zrobic, zabezpieczona będziesz.
jednak wydaje mi się, ze gdybym JA zapomniała 14 tabletkę to mimo wszystko, ze względów ostrożności, połączyłabym opakowania. jestem chyba zbyt przezorna
jak łączysz opakowania - to tak, cały czas jestes zabezpieczona.. no u mnie w ulotce np. nie ma nic na temat tych tygodni: ze jak się zapomni w drugim to sie nic nie stanie, jak w trzecim - to trzeba połączyc. a biorę Harmonet. więc z tymi ulotkami to też różnie.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez goku000 Pokaż wiadomość
Moja dziewczyna z piatku na sobote nie wziela tabletki, wczesnije wydawalo jej sie ze wziela dwie w czwartek i sie bala ze cos moze jej sie stac. Wziela tabletke w sobote o normalnej porze. Wiec tak jakby zapomniala jednej tabletki. Jest to jej pierwszy tydzien, byl seks w piatek i sobote. Jak duze jest ryzyko tego ze zaszla w ciaze?
twoja dziewczyna postąpiła bardzo, bardzo źle.. nie chcę straszyć, ale prawdopodobieństwo ciąży jest niestety bardzo wysokie.
poradź jej, niech się wczyta w ulotkę. akurat w każdej jest napisane, ze wzięcie dwóch naraz nie powoduje jakichś strasznych skutków ubocznych - a fakt ze przyjęła podwojoną liczbę hormonów nie zabezpieczy ją na dzien następny.
poczytajcie coś wiecej na temat pigułek, bo z tego co piszesz to dużo kombinowania z tabsami wam po głowie chodzi.. aż za dużo

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez martuuusia Pokaż wiadomość
Jeny mam straszny problem. Biorę diane 35 i pierwszy raz w życiu zapomniałam wczoraj wziąć 6 tabletki.. współżyłam z chłopakiem bodajże w środę. Teraz się zczaiłam i jakąś h temu wzięłam tą tabletkę ( zwykle biorę ok 23) Co robić? Czy istnieje szansa że zaszłam w ciążę? Jak mam teraz postępować? Błagam o odp.
nie martw się zbytnio, w końcu plemniki by tak długo nie przeżyły.
jedyne co mozesz teraz zrobic to zabezpieczać się przez 7 dni, tak jak napisała to wdowa po leninie
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 12:06   #2597
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Ja juz wczesniej o tym pisalam, zwymiotowalam 2 tabletke z opakowania 10-15 min po zazyciu, nastepna zazylam po 10 minutach. W tej sytuacji mam cykl 20 a nie 21 dniowy i zostaly mi 2 tabletki do konca i znow sie zastanawiam. Laczyc opakowania czy robic przerwe?? przerwa 7 dniowa czy krotsza?? biore Yasmin. W ulotce jest napisane, ze w przypadku wymiotow w ciagu 3-4 godzin po zazyciu postaepowac jak w przypadku pominiecia tabletki. Jednak ja przyjelam natychmiast kolejna tabletke. I czy w tej sytuacji gdy moj cykl bedzie 20 dniowy bedzie to tak jakbym nie przyjela tabletki w 3 tygodniu a w tej sytuacji ulotka proponuje:
- przyjac pominieta tabletke
- dokonczyc opakowanie
- nie robic 7 dniowej przerwy
- kontynuowac przyjmowanie tabletek z nastepnego opakowania
albo
- odstawic pozostale tabletki z opakowania
- zrobic przerwe (nie wiecej niz 7 dni, liczac z dniem pominietej tabletki)
- kontynuowac przyjmowanie tabletek z nastepnego opakowania

ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 12:09   #2598
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
Ja juz wczesniej o tym pisalam, zwymiotowalam 2 tabletke z opakowania 10-15 min po zazyciu, nastepna zazylam po 10 minutach. W tej sytuacji mam cykl 20 a nie 21 dniowy i zostaly mi 2 tabletki do konca i znow sie zastanawiam. Laczyc opakowania czy robic przerwe?? przerwa 7 dniowa czy krotsza?? biore Yasmin. W ulotce jest napisane, ze w przypadku wymiotow w ciagu 3-4 godzin po zazyciu postaepowac jak w przypadku pominiecia tabletki. Jednak ja przyjelam natychmiast kolejna tabletke. I czy w tej sytuacji gdy moj cykl bedzie 20 dniowy bedzie to tak jakbym nie przyjela tabletki w 3 tygodniu a w tej sytuacji ulotka proponuje:
- przyjac pominieta tabletke
- dokonczyc opakowanie
- nie robic 7 dniowej przerwy
- kontynuowac przyjmowanie tabletek z nastepnego opakowania
albo
- odstawic pozostale tabletki z opakowania
- zrobic przerwe (nie wiecej niz 7 dni, liczac z dniem pominietej tabletki)
- kontynuowac przyjmowanie tabletek z nastepnego opakowania

nie musisz łączyć opakowań, 20 tabletek wystarczająco Cię chroni by robić przerwę - przerwa tak jak zwykle 7 dni, tylko dzień wcześniej rozpoczniesz nowe opakowanie, bo dzień wcześniej zaczniesz tę przerwę.. więc jak zawsze nowe opakowanie brałaś w środy to teraz zaczniesz we wtorek
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 14:02   #2599
malaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

witam, przejrzałam wątek i sporo jest o zapomnianych tabletkach, tylko że u mnie jest trochę nietypowo....

poszłam do gina po dwa opakowania yasminelle, bo chciałam przesunąć @ żeby nie mieć na wyjeździe za granicę, poprzednią antykoncepcję hormonalną zakończyłam w lutym, więc nie po raz pierwszy je brałam....
w każdym razie tabletki brałam regularnie, może była czasem 1h w przód lub w tył, nie więcej, jednak 15 dnia rano kochałam się z TŻ, a wieczorem zapomniałam wziąć tabletki, zorientowałam się na drugi dzień, wzięłam zapomnianą po 12-14h [nie spojrzałam na zegarek, byłam zbyt przestraszona ;p] wszystko było by ok gdybyśmy jechali na te wakacje, bo wtedy miałam połączyć opakowania i przesunąć sobie @. Jednak na wakacje nie pojedziemy najprawdopodobniej i nie chciałbym brać drugiego opakowania....
No i pytanie czy w związku z tym zagrożenie ciążą jest realne?

trochę namieszane, ale z góry thx za odp
__________________
już ponad 5 lat Cię kocham...

24.02.2009r [*] choć przez krótką chwilę mogłam poczuć się spełnioną kobietą...
malaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-12, 14:08   #2600
goku000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Zadzwonilem do dziewczyny i ona mnie uspokoila ze na ulotce pisze ze mozna zapomniec jednej i nic nie bedzie, ale jak juz zapomni 2 pod rzad to wtedy trzeba przez 7 dni uzywac dodatkowych zabezpieczen. powiedziala ze zadzwonila do kolezanki i ma tak samo. Mieszkam w UK, moze ma jakies inne tabletki?
goku000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 15:17   #2601
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez goku000 Pokaż wiadomość
Zadzwonilem do dziewczyny i ona mnie uspokoila ze na ulotce pisze ze mozna zapomniec jednej i nic nie bedzie, ale jak juz zapomni 2 pod rzad to wtedy trzeba przez 7 dni uzywac dodatkowych zabezpieczen. powiedziala ze zadzwonila do kolezanki i ma tak samo. Mieszkam w UK, moze ma jakies inne tabletki?
Twoja dziewczyna sie juz nie stresuje a Ty dalej
W Polsce i UK i w innych krajach sa przewaznie te same tabletki.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:58   #2602
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

A ja mam pytanie nie do końca związane z tematem:

Czy niedowaga wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście jem normalnie, po prostu taka moja natura. Moje BMI to 17,5, mam za mało tkanki tłuszczowej, bo tylko 15%, i troche mnie martwi czy to nie zmniejsza skuteczności tabletek. U lekarza byłam 3 miesiące temu, ale wtedy ważyłam trochę więcej. Jakoś za miesiąc się do niego przejdę, ale moze wy macie info na ten temat.
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:01   #2603
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez goku000 Pokaż wiadomość
Zadzwonilem do dziewczyny i ona mnie uspokoila ze na ulotce pisze ze mozna zapomniec jednej i nic nie bedzie, ale jak juz zapomni 2 pod rzad to wtedy trzeba przez 7 dni uzywac dodatkowych zabezpieczen. powiedziala ze zadzwonila do kolezanki i ma tak samo. Mieszkam w UK, moze ma jakies inne tabletki?
hmmm pierwsze słyszę o czymś takim, że jak sie zapomni tabletki i to w dodatku w pierwszym tygodniu można to olać
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:38   #2604
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie nie do końca związane z tematem:

Czy niedowaga wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście jem normalnie, po prostu taka moja natura. Moje BMI to 17,5, mam za mało tkanki tłuszczowej, bo tylko 15%, i troche mnie martwi czy to nie zmniejsza skuteczności tabletek. U lekarza byłam 3 miesiące temu, ale wtedy ważyłam trochę więcej. Jakoś za miesiąc się do niego przejdę, ale moze wy macie info na ten temat.
nie, niedowaga nie ma wpływu na tabletki
sama ten temat 2 lata temu przerabiałam -czytałam, szukałam, pytałam

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
hmmm pierwsze słyszę o czymś takim, że jak sie zapomni tabletki i to w dodatku w pierwszym tygodniu można to olać
ja również pierwsze słyszę
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:41   #2605
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

[QUOTE=wdowa_po_leninie;14 712244]nie, niedowaga nie ma wpływu na tabletki
sama ten temat 2 lata temu przerabiałam -czytałam, szukałam, pytałam

No a jeśli przykładowo za mały poziom tkanki tłuszczowej prowadzi do zaburzeń hormonalnych? Ja akurat nie miałam robionych badań hormonów i zastanawiam się czy wszystko jest ok...
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 15:17   #2606
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość

No a jeśli przykładowo za mały poziom tkanki tłuszczowej prowadzi do zaburzeń hormonalnych? Ja akurat nie miałam robionych badań hormonów i zastanawiam się czy wszystko jest ok...
wątpię. często przecież na zaburzenia hormonalne typu nieregularne okresy, zanik miesiączek itp - są przepisywane antykoncepty - więc one mają za zadanie te ewentualne zaburzenia wyregulować
pytałam lekarza, pytałam ekspertów na forach ginekologicznych (co prawda to było dwa lata temu jak już pisałam, ale przez ten czas zapewne nic się nie zmieniło) - nikt nie stwierdził by niedowaga miała tu jakikolwiek wpływ na tabsy

sama mam BMI 17,1, od 2 lat łykam tabsy i w ciąży nie jestem :P
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2009-10-13 o 15:18
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:47   #2607
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

no dziewczyny prosze was, nie wymyslajcie juz nowych przeciwskazan do stosowania tabletek... do glowy by mi nie przyszlo ze niedowaga moze negatywnie wplynac na tabsy- po pierwsze mam niedowage i przeciez ginekolog wie jak wygladam i by cos na ten temat powiedzial,po drugie NA PEWNO ZNALAZLOBY SIE TO W ULOTCE!!!
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 19:25   #2608
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
no dziewczyny prosze was, nie wymyslajcie juz nowych przeciwskazan do stosowania tabletek... do glowy by mi nie przyszlo ze niedowaga moze negatywnie wplynac na tabsy- po pierwsze mam niedowage i przeciez ginekolog wie jak wygladam i by cos na ten temat powiedzial,po drugie NA PEWNO ZNALAZLOBY SIE TO W ULOTCE!!!
Jak miałam 15 lat, odchudzałam się znacznie.. miałam 168 cm. a ważyłam 39 kilo.. moje BMI wynosiło o ile pamiętam 13,5?? oczywiscie okres mi zanikł, na wywołanie dostałam własnie tabletki. Lekarz sam zaczął mi tłumaczyć, ze mają one szerokie zastosowanie i ze mogę dzięki nim bardziej korzystać z życia
wnioskuję z tego, ze niedowaga nie wpływa w zaden sposób na tabletki
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 09:24   #2609
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Jak miałam 15 lat, odchudzałam się znacznie.. miałam 168 cm. a ważyłam 39 kilo.. moje BMI wynosiło o ile pamiętam 13,5?? oczywiscie okres mi zanikł, na wywołanie dostałam własnie tabletki. Lekarz sam zaczął mi tłumaczyć, ze mają one szerokie zastosowanie i ze mogę dzięki nim bardziej korzystać z życia
wnioskuję z tego, ze niedowaga nie wpływa w zaden sposób na tabletki
Ok, dzięki za odpowiedzi
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 14:05   #2610
malaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

hmmm mogła by mi któraś z Was doradzić...?
__________________
już ponad 5 lat Cię kocham...

24.02.2009r [*] choć przez krótką chwilę mogłam poczuć się spełnioną kobietą...
malaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.