*~* Bierzmowanie ~*~ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-03, 18:43   #1
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638

*~* Bierzmowanie ~*~


Cześc.
Zbliża sie własnie okres bierzmowania. Ja mam za tydzień w poniedziałek. I troche chcialam sie popytac...no np. czy jakas wielką bibe robicie? czy tylko chrzestnych na kawke. Też nie wiem co ubrać? Kurde tak jak na egzaminy gimnazjalne czy bardziej na luzie mozna , to codzien w koncu itd. A i jak sie czeszecie... jaka fryz? Napiszcie tez jakie sobie bierzecie na drugie imie?
Może i przynudzam?? aLe napiszcie , bo wiem ze z tego forum tylko ja do bierzmowania nie ide. Są wiżanki w moim wieku Wiec sie wpiszcie. Pozdrawiam
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:04   #2
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

co prawda bierzemowanie mialam pare dobrych latek temu, ale mysle ze w tej materii niewiele sie zmienilo, wiec radzilabym sie ubrac przede wszystkim schludnie w koncu to kosciol. Czarna spodniczka i biala bluzeczka- ja tak wygladalam czyli mozesz tak jak na egzaminy, ale mysle ze jakis bardziej "na czasie" zestaw moglby by rowniez byc byleby nie przesadzic
Co to całej "imprezy" to moim zdaniem bierzemowanie to żadna okazja do przesadnego świętowania, ja tylko chrzestna na herbate zaprosilam bo ona byla moim swiadkiem.
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:12   #3
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja biezmowanie miło wspominam =) bylo fajnie, biskup śmieszny, ludzie do okola jeszcze smieszniejsi wzielam sobie Izabela na drugie imię, ubralam sie odświetnie (bo nie wypada inaczej): czarne spodnie i bialą marynarke radze ci bron boze zadnej biby nie robic po biezmowaniu zaproś na ciasto i kawke świadka i bliższą rodzine. przynajmniej ja tak zrobiłam i naprawde fajnie bylo bedzie dobrze, dasz rade - zobaczysz
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:15   #4
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Popieram poprzedniczkę. Ubierz się elegancko, bo w końcu idziesz do Kościoła Fryzura też nie powinna być zbyt wydziwiona.
Aczkolwiek co do całości nie jest to aż tak sztywna impreza jak egzaminy, które w końcu swoją rangę mają i najlepiej przyjść czarno-biało
Ja nie robiłam imprezy, jedynia rodzinka na ciasteczku i herbacie i tak chyba robi większość ludzi
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:34   #5
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja na bierzmowanie mialam czarny kostiumik - spodniczke za kolanko i zakiecik , do tego białą bluzke z kołnierzykiem . Jesli chodzi o fryzure to miałam koka
Po mszy zaprosiłam swoja "świadkową" , babcie z dziadkiem na kawę i ciasto . Było miło wspominam całe bierzmowanie Na imię wziełam Teresa ( pisalam już na wizażu ).
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:40   #6
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

chociaż bierzmowanie miałam ładnych parę lat temu, to się wypowiem.
Nie robiłam żadnej imprezy, po prostu zaprosiłam świadków i dziadków na kawę i ciasto. Ubrałam się elegancko, ale skromnie, jednak to ważna uroczystość kościelna i trzeba zachować klasę.
A imię ? Wybrałam Blanka (hiszpańska święta).
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:55   #7
Czekoladaa
Rozeznanie
 
Avatar Czekoladaa
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 788
GG do Czekoladaa
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja mam bierzmowanie w środę za 2 tygodnie,. Nie robie z tego jakiegoś wielkiego wydarzenia. Poprostu wejde, zrobie i powiem co trzeba i wyjde. i koniec) nie zapraszam nikogo bo nawet nie mam ochoty. Tylko swiadek bedzie ubieram sie w czarne spodnie na kant , czarne balerinki i biała bluzka

a na imie biorę Emilia
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąc jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką. "
Czekoladaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 19:57   #8
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja na bierzmowanie byłam ubrana elegancko, zresztą większość dziewczyn podobnie. Miałam czarny kostium (spodnie+żakiet) i białą bluzkę, ale bez kołnierza.
Żadnej imprezy nie robiłam. Z resztą w kościele byłam tylko ja, rodzice, siostra i świadek. Po całej ceremonii przyszła tylko babcia, wujek, ciocia, no i świadek na kawę, bo oni i tak mieszkają w domu obok
Imię wzięłam Anna, po mamie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 20:12   #9
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

ja też chyba byłam w kostiumie to tak dawno było... pamietam, że większość dziewczyn ubrana była w kostiumiki, zestaw spodnie+żakiet lub spódniczka + żakiet i jakaś nie za bardzo krzykliwa bluzka. włosy normalne, bo wiadomo to Kościół , wiec pasuje skromnie.. imprezy też nie robiłam.. byłam tylko ja, siostra, rodzice, dziadkowie i mój świadek a na imie z bierzmowania mam Ewa
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 20:38   #10
Anulala
Raczkowanie
 
Avatar Anulala
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin city ;)
Wiadomości: 298
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Witam; )
Ja mam bierzmowanie za 2 tygodnie.
Nie planuje z tej okazji nic specjalnego ,rodziny nei bede zapraszać,światkiem bedzie moja mama wiec siła rzeczy wpadnie na herbatke Co do ubioru to jutro wybieram sie na zakupy i mam nadzieje ze upoluje jakałs fajna spodnikczke ogólnie elegansko.Włosy pewnie tylko uczesze nic wielkiego,a na imie biore Łucja
To tyle spraw organizacyjnych zwiazanych z samym bierzmowaniem znaczy msza, a jak jest u Was z przygotowaniami.Bo u mnie to prawdziwa meka.Chodze na spotkania raz w tygodnu pozatym mam karteczke na której co miesiąc ksiac podpisuje sie przy spowiedzi.A w piatek,sobote i niedziele mam rekolekcje.;/ Czyli koniec długiego weekendu w kościele spedze;/
a jak u was jest z tymi przgotowaniami do bierzmowania?
Anulala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 20:40   #11
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja miałam bierzmowanie 4 kwietnia tego roku, wzięłam Oliwia ubrany miałam zgnitozielony żakiet :P pod spód brązowa bluzke, spodnice zielona w brazowe kwiaty i brazowe buciki na kaczuszkach.
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 20:53   #12
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja bierzmowanie miała pare latek temu ale strój to raczej sie nie zmienił jak na kosciól przystało znaczy stosownei do okazji jakas biała bluzka spódniczka marynarka fryzura zadna tam wyszukana poprostu zwykłe uczesanie co do imprezki ?? zaporsiłam tylko chrzestnego (był swiadkiem) na kawe razem z babcia jakies tam ciacho zadnej tam imprezy
__________________
Spij słodko mały aniołku[*]
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 22:40   #13
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

hej, nastolatka - a jakie imie ty bierzesz??
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 05:56   #14
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Hejka. Ja biore raczej Matylda. A co do imprezki chce zaprosic chrzestnych i 2 braci mamy z żonami , to tyle. Ubrac ja chce sie w czarne spodnie żakiet i nie wiem jaka bluzke sobie fajna kupic, bo jak przy stole ebde siedziec musze jakos wyglądac. I chce troche do fryzjera isc zeby mnie ładnie uczesał ale nie jak na wesele. Pozdrawiam I piszcie
A słyszałam ponoc że prezenty sie daje.... mój brat jest chrzestnym wiec moge jakos tam mu podgadać albo mama hehe
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 07:37   #15
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Moje bierzmowanie było co prawda już pare dobrych lat temu, jednak u mnie była tylko kawa i ciacho dla chcrzestnych. Strój to już wg Twojego gustu, jednak jest to "impreza" kościelna wiec warto ubrać coś stosownego.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 08:58   #16
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

A ja mam bierzmowanie 11 maja w czwartek na swiadka biore starsza siostre, imie - Klara. Nie zapraszam chrzestnych - bo obydwoje maja mnie w d... A ubieram sie jak na egzaminy - biala bluzka, barazowa spodnica i moje ukochane buty (jezeli zostana naprawione do tego czasu)
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:04   #17
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

A ja nie mam bierzmowania
I to właśnie jest problem...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:32   #18
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez NaStoLatKa :)
A słyszałam ponoc że prezenty sie daje.... mój brat jest chrzestnym wiec moge jakos tam mu podgadać albo mama hehe
co prawda nie jest to konieczne, ale wypada, bo to miły gest
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:36   #19
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Vivienne
A ja nie mam bierzmowania
I to właśnie jest problem...
ale nie martw sie, bo jak chcesz, mozesz sobie za rok zrobić tylko ze bedziesz miala matury, i tu jest problem...
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 10:45   #20
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
ale nie martw sie, bo jak chcesz, mozesz sobie za rok zrobić tylko ze bedziesz miala matury, i tu jest problem...
Z tym bierzmowaniem to w ogóle problem w mojej parafii...
Kiedy byłam w 3 gimnazjum do bierzmowania zostały dopuszczone tylko nieliczne osoby, które miały wysokie oceny z religii i uczęszczały do parafialnych grup typu Kółko Różańcowe, Dzieci Maryji i takie tam
Kilka miesięcy temu zostałam poproszona na chrzestną. Moja mama wybrała się do proboszcza by dał odpis moich papierów bym mogła zrobić bierzmowanie gdzie indziej. Niestety, księzulek uznał, że jestem niedojrzała bo nie przyszłam sama i odmówił wydania aktu chrztu [ciekawe czy jakbym sama się stawiła to by mi dał...wątpię ]. Tym sposobem chrzestną nie zostałam.
Papiery wydają bez łaski dopiero po 18 roku zycia. Ale wtedy do bierzmowania tez trzeba conajmniej rok chodzić na jakieś zajęcia. paranoja Będę musiała iść do jakiejś innej parafii

Wkurza mnie to. Gdzie indziej to prawie każdy jest dopuszczany. Cóż za niesprawiedliwość!

Musiałąm się wyżalić
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:49   #21
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

bierzmowanie mialam kilka dobrych lat temu
pamietam ze ubralam sie w biala koszule i granatowa spudnice...no tak elegancko.
z gosci to tylko byl swiadek i ciotka i tyle .zadnego przyjecia nie robilismy.Po bierzmowaniu jakas kawka i do domu.
jako pamiatke dostalam album o Janie Pawle II

a wzialam sobie imie Barbara- po mojej mamie
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:56   #22
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Z tym bierzmowaniem to w ogóle problem w mojej parafii...
Kiedy byłam w 3 gimnazjum do bierzmowania zostały dopuszczone tylko nieliczne osoby, które miały wysokie oceny z religii i uczęszczały do parafialnych grup typu Kółko Różańcowe, Dzieci Maryji i takie tam
Kilka miesięcy temu zostałam poproszona na chrzestną. Moja mama wybrała się do proboszcza by dał odpis moich papierów bym mogła zrobić bierzmowanie gdzie indziej. Niestety, księzulek uznał, że jestem niedojrzała bo nie przyszłam sama i odmówił wydania aktu chrztu [ciekawe czy jakbym sama się stawiła to by mi dał...wątpię ]. Tym sposobem chrzestną nie zostałam.
Papiery wydają bez łaski dopiero po 18 roku zycia. Ale wtedy do bierzmowania tez trzeba conajmniej rok chodzić na jakieś zajęcia. paranoja Będę musiała iść do jakiejś innej parafii

Wkurza mnie to. Gdzie indziej to prawie każdy jest dopuszczany. Cóż za niesprawiedliwość!

Musiałąm się wyżalić
cos wiem o tym

W drugiej klasie liceum chcialam byc bierzmowana.Zapisalam sie do odpowiedniej grupy...wlasciwie wyzebralam zeby przyja mnie ksiezulek na pasujaca mi godzine.
nie chodzilam za czesto.Moj brat nie chodzil w ogole i jakos mu sie udalo.Do mnie sie przyczepili i nie dopuscili do bierzmowania.Alez bylam zla.

na nastepny rok tez sie zapisalam.tym razem chodzilam na kazde zajecia i nawet rbilam notatki Ksiezulek tak mnie lubil ze w dniu bierzmowania posadzil w pierwszej, honorowej lawce
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:16   #23
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Z tym bierzmowaniem to w ogóle problem w mojej parafii...
Kiedy byłam w 3 gimnazjum do bierzmowania zostały dopuszczone tylko nieliczne osoby, które miały wysokie oceny z religii i uczęszczały do parafialnych grup typu Kółko Różańcowe, Dzieci Maryji i takie tam
Kilka miesięcy temu zostałam poproszona na chrzestną. Moja mama wybrała się do proboszcza by dał odpis moich papierów bym mogła zrobić bierzmowanie gdzie indziej. Niestety, księzulek uznał, że jestem niedojrzała bo nie przyszłam sama i odmówił wydania aktu chrztu [ciekawe czy jakbym sama się stawiła to by mi dał...wątpię ]. Tym sposobem chrzestną nie zostałam.
Papiery wydają bez łaski dopiero po 18 roku zycia. Ale wtedy do bierzmowania tez trzeba conajmniej rok chodzić na jakieś zajęcia. paranoja Będę musiała iść do jakiejś innej parafii

Wkurza mnie to. Gdzie indziej to prawie każdy jest dopuszczany. Cóż za niesprawiedliwość!

Musiałąm się wyżalić

no cos ty? to ty bez kitu masz jakiegoś 'nie teges' tego ksiezula ja poszlam do bizmowania w 1 liceum, a zapisałam sie 4 miesiace przed biezmowaniem i mi sie jakos udalo, pomimo tego, iz nie chodziłam na wszystkie spodkania co tydzien (a trzeba było)

a zeby zostac chrzestną musisz mieć akt biezmowania, sam akt chrztu nie wystarczyl by...

buzka
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:20   #24
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja bierzmowanie mam w ta sobotę . Na imię biorę Łucja ,a po bierzmowaniu zapraszam bliższą rodzinę ( niestety całkie sporo ich jest , ale wszyscy mieszkaja blisko mnie ,a głupio by było jednych zaprosić a innych nie ) na ciasto
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:21   #25
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Belcia
W drugiej klasie liceum chcialam byc bierzmowana.Zapisalam sie do odpowiedniej grupy...wlasciwie wyzebralam zeby przyja mnie ksiezulek na pasujaca mi godzine.
nie chodzilam za czesto.Moj brat nie chodzil w ogole i jakos mu sie udalo.Do mnie sie przyczepili i nie dopuscili do bierzmowania.Alez bylam zla
ooo, też bym się wściekła!
Ja nie wiem jak to oni wybierają losują czy co?


Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
a zeby zostac chrzestną musisz mieć akt biezmowania, sam akt chrztu nie wystarczyl by...
Ale ja chciałam akt chrztu, by zrobić sobie bierzmowanie w innej parafii
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:32   #26
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Ale ja chciałam akt chrztu, by zrobić sobie bierzmowanie w innej parafii
aha, chyba ze tak, bo zle zrozumialam

a to trzeba od razu wreczyc akt chrztu jak chcesz isc do biezmowania do innej parafi? u mnie potrzebna byla zgoda biskupa, a akt mozna bylo doniesc pozniej (wtedy bys miala wiekszy pretekst, co do 'pozyczki' aktu)
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:36   #27
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Vivienne
ooo, też bym się wściekła!
Ja nie wiem jak to oni wybierają losują czy co?

zamiast ulatwic ludziom zycie to jeszcze kopia doly pod toba.
pewnie wszystko zalezy od parafii cale szczescie ze mam to juz za soba.
aaa u mnie jeszcze tak robili ze potem odpytywali z tego co na zajeciach bylo.I wlasnie- teraz mi sie przypomnialo- to bylo warunkiem czy jestes dopuszczona do bierzmowania.
paranoja jakas
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:53   #28
Gosiutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 916
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Ja mama dopiero 27 maja, ubieram sie schludnie raczej biało czarno, musze sobie jeszcze zakupic jakas biala bluzka z zkrotkim rekawkiem bo moze juz byc cieplo, a u mnie jest maly kosciolek, gdzie zawsze jest duszno .
Na 3 biorę sobie Łucja.
Jak sie przygotowujecie??/przygotowywałyście
Ja mam co 2 tygodnie spotkania, teraz co tydzien, gdzie nam gada ksiadz wogole nie na temat,katechizm mamy sami uzupelniac i mamy 2 egzaminy z tego katechizmu..jak ktos nie zda to sie moze pozegnac z bierzmowanie i za rok moze jescze raz sprobowac :/
Gosiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:02   #29
Madzioonia
Rozeznanie
 
Avatar Madzioonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 978
GG do Madzioonia
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Gosiutka
Ja mam co 2 tygodnie spotkania, teraz co tydzien, gdzie nam gada ksiadz wogole nie na temat,katechizm mamy sami uzupelniac i mamy 2 egzaminy z tego katechizmu..jak ktos nie zda to sie moze pozegnac z bierzmowanie i za rok moze jescze raz sprobowac :/
Ja miałam bierzmownaie rok temu (w 3 klasie gimnazjum) i było podobnie. Ksiądz co misąc rozdawał nam kartki, które później pod koniec mszy podpisywał (obecnośc) Musiałam chodzić na wszystkie święta itp a przed każdą mszą trzeba było przychodzić pół godziny wcześniej na zebranie (od października do maja)
Na koniec zrobil nam egzamin z katechizmu, ale nie wiem w jakim celu bo i tak każdego przepuszczał. Taki pic na wodę chyba
Madzioonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 14:49   #30
Muuuuu
Raczkowanie
 
Avatar Muuuuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 88
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

No tak.. wychodzi na to że ja mam najpóżniej .. ;/ bo 4 czerwca. I wybralam sobie Zuzanna. tez zapraszam najblizsza rodzine tylko a poza tym bede standardowo ubrana z reszta tak jak wszyscy.. ;P
Muuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.