plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 21:54   #1141
ustyna91
Przyczajenie
 
Avatar ustyna91
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie
Wiadomości: 28
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

No właśnie, też nie rozumiem.
Przez 4 lata stosowaliśmy gumki i malucha nie ma
__________________
ustyna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:02   #1142
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny, to możliwe, że po pół roku nagle przestały mi plastry odpowiadać?
Wszystko było ok, ale ostatnie opakowanie masakra... Woda tak mi się zatrzymała w organizmie, że chodziłam wzdęta jakbym była w ciąży, nogi opuchnięte, +3kg. Zdjęłam ostatni plaster, 2 dni i nagle WSZYSTKO zeszło, waga wróciła do normy. Minął tydzień, przykleiłam w piątek plaster i znowu opuchnięta jestem strasznie.
libido świetne, wszystko ok, tylko to zatrzymywanie się wody...
Już piję pokrzywę, żeby się jej pozbyć, ograniczyłam do minimum sól, do tego regularnie (codziennie) ćwiczę, piję dużo wody i zielonej herbaty- nic nie przynosi ulgi
Wizytę u gin mam dopiero 30 marca więc nie mam jak z nią porozmawiać o tym.
Boję się zmienić metodę na inną bo kilka kg więcej czy brak ochoty na seks nie wchodzi w grę (szczególnie te kilogramy). Macie jakieś sprawdzone metody na pozbywanie się nadmiaru wody?
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:15   #1143
ustyna91
Przyczajenie
 
Avatar ustyna91
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie
Wiadomości: 28
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to możliwe, że po pół roku nagle przestały mi plastry odpowiadać?
Wszystko było ok, ale ostatnie opakowanie masakra... Woda tak mi się zatrzymała w organizmie, że chodziłam wzdęta jakbym była w ciąży, nogi opuchnięte, +3kg. Zdjęłam ostatni plaster, 2 dni i nagle WSZYSTKO zeszło, waga wróciła do normy. Minął tydzień, przykleiłam w piątek plaster i znowu opuchnięta jestem strasznie.
libido świetne, wszystko ok, tylko to zatrzymywanie się wody...
Już piję pokrzywę, żeby się jej pozbyć, ograniczyłam do minimum sól, do tego regularnie (codziennie) ćwiczę, piję dużo wody i zielonej herbaty- nic nie przynosi ulgi
Wizytę u gin mam dopiero 30 marca więc nie mam jak z nią porozmawiać o tym.
Boję się zmienić metodę na inną bo kilka kg więcej czy brak ochoty na seks nie wchodzi w grę (szczególnie te kilogramy). Macie jakieś sprawdzone metody na pozbywanie się nadmiaru wody?
Mam podobny problem. Też narzekam na to zatrzymanie wody i nie wiem jak się tego problemu pozbyć jestem gotowa zrezygnować z plastrów tylko żeby wrócić do poprzedniej formy..
__________________
ustyna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 22:44   #1144
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny proszę o radę
Nakleiłam dziś pierwszą Evrę, wybrałam ramię. I oczywiście, gapa Misseczka nakleiła źle, trochę za wysoko. Plasterek mam na samym czubku ramienia, w miejscu gdzie się już prawie zgina. Trzyma się jak najbardziej dobrze, ale w związku z nierówną powierzchnią zrobiły mi się malutkie zagniecenia przy brzegach, o długości max. pół centrymetra, od brzegu w stronę środka. Plaster jak mówiłam się trzyma, ale w miejscu rureczki która powstała przy zagnieceniach widac, że ne przylega całkiem.
Powinnam naleic nowy, czy to nic takiego?
Ps. Zrobiłam zdjęcie. W załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150126_235726.jpg (11,4 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2015-01-26 o 23:02
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 00:33   #1145
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

To głupie, ale już nie potrzebuję pomocy Zobaczyłam ze niestety ale plaster w tym miejscu powoli się odklejał i na pewno nie przetrzymałabym go tydzień. No więc odkleiłam i podjęłam próbę jego reanimacji odrobinę niżej - i wyszło Teraz się ładnie, równo trzyma, ma może jedno marszczenie, ale nie odstaje nic i czuje się z nim lepiej niż w tamtym miejscu. Przepraszam że zawracałam głowy Dobrze zrozumiałam ulotkę, że liczy się moment pierwszego naklejenia przy zmianie, tak?
A no tak i jeszcze z ciekawości, moja gin powiedziała, że jeżeli w ciągu pierwszego dnia plaster choćby na chwilę odstanie, to realnie jest do wyrzucenia i trzeba cykl zacząc z powrotem. Czy to prawda? W ulotce nie ma tego, a realnie to wydaje mi się... niezbyt normalne, skoro plasterek np. na ramieniu może przecież się trochę zmieinac przy podnoszeniu ręki. U mnie brzegi normalnie przylegają, ale jak mam rękę w górze to górny brzeg jest nie przyklejony dosłownie na milimetrze n całej długości i moja logika mówi, że tak musi byc, bo przecież by bolało. Więc... czy moja ginekolog miała racje czy sobie coś wyśniła?

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2015-01-27 o 08:13
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 08:29   #1146
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Miseczka pierwszy moment naklejenia? Chodzi czy ma znaczenie fakt że został on odklejony na chwilkę? Mi się parę razy zdarzało naklejać plaster ponownie, nosiłam na brzuchu i oderwał mi się przy ściąganiu spodni.
To że są małe luki i plaster w 100% nie przylega nie musisz się przejmować. Gdzieś czytałam (nie pamiętam źródła i nie wiem na ile wiarygodne) że np plaster działa jak przylega 90% jego powierzchni. Ja miałam przez środek 'tunel', miałam na łopatce, plecy wyprostowane i pięknie odchodził przez środek, ale miałam tak tydzień. A co Twoja gin miała na myśli to nie wiem xD
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 08:46   #1147
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Realnie miała na myśli to, cytuję "przez pierwsze 24 godziny musisz go pilnowac! Jak chocby zadrze ci się rożek musisz zdjąc i nakleic nowy, bo nie będzie skuteczny!"
Czyli patrząc logicznie wg niej powinnam zdejmowac ten a nakładac nowy, bo mam delikatnie odstający na milimetr jeden brzeg przy manewrowaniu ręką A szczerze wydaje mi się to durne, bo te same brzeżki fakczycznie sa luxniejsze niż przy pierwszym naklejeniu i wydaje mi się to normalne, ale środek trzyma się mocno i nie widze problemów. Więc rozumiem dobrze, ze pani doktor jest nawiedzona albo chce zebym jak najwięcej opakowań kupiła i nie musze odrywac plastra bo mam luźny na milimetr brzeg pierwsego dnia? Pani argumentowała że ten dzień jest najważniejszy i musi byc calusienki plaster i koniec kropka.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 08:59   #1148
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Miseczka nie spotkałam się z takim twierdzeniem. Mi coś tam ZAWSZE odstawało, żadnych problemów nie miałam
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 09:34   #1149
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

No cóż, nie będę wyrokowac, ale po receptę byłam prywatnie, prosiłam o wypisanie kilku opakowań, dostałam tylko na jedno i tyle... Więc cóz, może po prostu pani miała nadzieję że przyjde po następne
W każdym razie dziękuję za odpowiedź
Tym razem plasterek musiałam przekleic bo czułam dyskomfort oraz mocno się odklejał, ale rozumiem że na przyszłośc jak porobią się zmarszczki przy naklejaniu to nie problem?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 11:45   #1150
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ustyna91 Pokaż wiadomość
W moim przypadku brak higieny nie jest powodem tej infekcji, ponieważ nawet zbyt przesadnie dbam o higienę, szczególnie w tych miejscach
Przesadne dbanie o higienę tez może prowadzić do infekcji Jakby nie patrzeć, to w sumie nawet takie 'byle co' może ją spowodować.

Ja nie używam plastrów już od jakiegoś pol roku, ale chyba niedługo znowu wrócę do hormonów, tylko nie wiem jeszcze co dokładnie wybiorę...
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 12:13   #1151
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Miseczka - jak jakieś drobne, jak na zdjęciu co załączyłaś to nie ma powodu to zmartwień
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 21:28   #1152
kama0796
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Exclamation plastry antykoncepcyjne evra

.. nie wiem, co powinnam zrobic, a nie znalazlam nigdzie wczesniej takiego wątku, ktory odpowiedzialby na moje pytanie.. otoz: pierwszy miesiac stosuje plastry antykoncepcyje Evra i jest to moj ostatni plaster z tego cyklu. Za e dni powinnam go zdjac i miec miesiaczke.. bylam na basenie i niestety zgubilam go dodam, ze seks uprawialam w pierwsych dniach naklejenia pierwszego plastra, tj w czasie miesiaczki, potem raczej nie robilismy tego, pomijajac peeting.. nie wiem, moze to zabrzmiec glupio, ale pytam, bo mam watpliwosci: jest ryzyko( przez to, ze odkleil sie ten plaster) zajscia w ciaze? powinnam nakleic teraz nowy plaster i zaczac nowy 4tygodniowy cykl? Czy zwyczajnie moge nie naklejac nastepnego plastra i stosowac niehormonalne zabezpieczenie przy najblizszym zblizeniu? Prosze o szybka odpowiedz

Edytowane przez kama0796
Czas edycji: 2015-01-29 o 21:30
kama0796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 11:22   #1153
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: plastry antykoncepcyjne evra

Cytat:
Napisane przez kama0796 Pokaż wiadomość
.. nie wiem, co powinnam zrobic, a nie znalazlam nigdzie wczesniej takiego wątku, ktory odpowiedzialby na moje pytanie.. otoz: pierwszy miesiac stosuje plastry antykoncepcyje Evra i jest to moj ostatni plaster z tego cyklu. Za e dni powinnam go zdjac i miec miesiaczke.. bylam na basenie i niestety zgubilam go dodam, ze seks uprawialam w pierwsych dniach naklejenia pierwszego plastra, tj w czasie miesiaczki, potem raczej nie robilismy tego, pomijajac peeting.. nie wiem, moze to zabrzmiec glupio, ale pytam, bo mam watpliwosci: jest ryzyko( przez to, ze odkleil sie ten plaster) zajscia w ciaze? powinnam nakleic teraz nowy plaster i zaczac nowy 4tygodniowy cykl? Czy zwyczajnie moge nie naklejac nastepnego plastra i stosowac niehormonalne zabezpieczenie przy najblizszym zblizeniu? Prosze o szybka odpowiedz
Ile czasu " nie miałaś przyklejonego plastra "?
Nakleilas nowy plåster od razu jak zobaczyłas ze plåster zgubilas?
A tak poza tym to czytałas ulotkę? ^^
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 13:17   #1154
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne evra

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Ile czasu " nie miałaś przyklejonego plastra "?
Nakleilas nowy plåster od razu jak zobaczyłas ze plåster zgubilas?
A tak poza tym to czytałas ulotkę? ^^
Nie czytała, widać po głupich pytaniach.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:15   #1155
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: plastry antykoncepcyjne evra

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie czytała, widać po głupich pytaniach.
No właśnie tak wywnioskowalam ale nie chciałam być aż tak bezpośrednia. Kto pyta nie błądzi...
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:32   #1156
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne evra

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
No właśnie tak wywnioskowalam ale nie chciałam być aż tak bezpośrednia. Kto pyta nie błądzi...
Oczywiście. A kto pyta w internecie o diagnozę z reguły czyta, że ma raka mózgu i umiera o co by się nie pytało, ważniejsza jest opinia lekarza i ulotka leku, którą w zasadzie powinno się znać na pamięć, skoro się zażywa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 13:07   #1157
Szeloba
Przyczajenie
 
Avatar Szeloba
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

hej Dziewczyny!

Mam takie pytanie, czy któraś z Was próbowała przedłużyć sobie cykl o tydzień, naklejając czwarty plaster od razu po odklejeniu trzeciego? Czy to zadziałało? Jedyne głosy na internecie które znalazłam mówiły, że okres i tak wystąpił wtedy kiedy miał. Nie chcę się niepotrzebnie truć w takim razie
Szeloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:35   #1158
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Szeloba Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny!

Mam takie pytanie, czy któraś z Was próbowała przedłużyć sobie cykl o tydzień, naklejając czwarty plaster od razu po odklejeniu trzeciego? Czy to zadziałało? Jedyne głosy na internecie które znalazłam mówiły, że okres i tak wystąpił wtedy kiedy miał. Nie chcę się niepotrzebnie truć w takim razie
Ja nie próbowałam ale również z tego co czytałam dziewczyny mówią ze okres i tak dostają po trzecim plastrze. ale każdy (chyba) reaguje inaczej. Wiec może akurat ty nie dostaniesz.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:53   #1159
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Szeloba Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny!

Mam takie pytanie, czy któraś z Was próbowała przedłużyć sobie cykl o tydzień, naklejając czwarty plaster od razu po odklejeniu trzeciego? Czy to zadziałało? Jedyne głosy na internecie które znalazłam mówiły, że okres i tak wystąpił wtedy kiedy miał. Nie chcę się niepotrzebnie truć w takim razie
każdy organizm jest inny ale możesz się spodziewać plamienia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 17:30   #1160
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Kobietki czy po założeniu plasteerka pierwszego dnia miesiaczki powinno zaniknąć krwawienie
Mi zaniknelo szybko przy tabletkach, teraz miałam dalej, tylko mniej intensywny i nie wiem czy tak ma być czy coś zrobiłam źle. Pozdrawiam
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 17:46   #1161
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Kobietki czy po założeniu plasteerka pierwszego dnia miesiaczki powinno zaniknąć krwawienie
Mi zaniknelo szybko przy tabletkach, teraz miałam dalej, tylko mniej intensywny i nie wiem czy tak ma być czy coś zrobiłam źle. Pozdrawiam
Mówisz o pierwszym pierwszym plastrze? Ja miałam okres normalnie, plaster mi go nie skrócił.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 22:26   #1162
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Biore antybiotyk(Augmentin)(jut ro ostatni dzien).
Okres mam dostać w przeciągu nabliższych 5-6 dni.
W tym miesiacu po raz pierwszy bede uzyc plastrów jako metode antykonceptyjną(w ogóle pierwsza kuracja hormonalna) i stad moje pytanie.
Czy fakt ze bralam antybiotyk wplynie na dzialanie plastrów?
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 23:50   #1163
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Plastry Evra

Jestem tutaj nowa więc nie wiem czy temat był już poruszony. Od kilku dni mam na sobie pierwszy plaster antykoncepcyjny evra. Nakleiłam go na ramieniu, po kilku godzinach na ramieniu pojawiły się krostki. Tak samo jak na piersiach, trochę też pogorszyła mi się cera. Póki co czekam - może to przez okres, ale martwię się że to skutek uboczny plastrów. Też tak miałyście?
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 08:40   #1164
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Plastry Evra

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Jestem tutaj nowa więc nie wiem czy temat był już poruszony. Od kilku dni mam na sobie pierwszy plaster antykoncepcyjny evra. Nakleiłam go na ramieniu, po kilku godzinach na ramieniu pojawiły się krostki. Tak samo jak na piersiach, trochę też pogorszyła mi się cera. Póki co czekam - może to przez okres, ale martwię się że to skutek uboczny plastrów. Też tak miałyście?
mi się cera poprawiła na plastrach. ale do 3 opakowań różne rzeczy mogą Ci się dziać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 23:32   #1165
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SugarFreexD Pokaż wiadomość
Znów ja i znów podobne pytanie. Wiecie czy lek przeciwdepresyjny Seronil (fluoksetyna) może obniżać skuteczność plastrów? Pytałam ginekologa i psychiatrę, ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Psychiatra tylko wspomniał, że seronil może podnosić poziom prolaktyny. Szukałam informacji w internecie i raczej piszą, że seronil nie powinien obniżać skuteczności, ale może akurat któraś z Was ma pewność.
Wiem, że jestem upierliwa, ale podbijam.
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 06:04   #1166
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SugarFreexD Pokaż wiadomość
Wiem, że jestem upierliwa, ale podbijam.
Zapytaj farmaceuty w aptece. Oni często wiedzą jaki wpływ mają na siebie leki.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 07:22   #1167
Ejrene0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Szeloba Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny!

Mam takie pytanie, czy któraś z Was próbowała przedłużyć sobie cykl o tydzień, naklejając czwarty plaster od razu po odklejeniu trzeciego? Czy to zadziałało? Jedyne głosy na internecie które znalazłam mówiły, że okres i tak wystąpił wtedy kiedy miał. Nie chcę się niepotrzebnie truć w takim razie
Ja niedawno pisałam, że miałam potrzebę przesunięcia krwawienia i użyłam czterech plastrów. Nie wystąpiły u mnie żadne plamienia, nawet pomimo zmiany klimatu, a krwawienie przyszło dokładnie tydzień później. Po raz pierwszy przesuwałam i jak dla mnie super sprawa, ale wiadomo każdy organizm jest inny i nie wiadomo jak zareaguje
Ejrene0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 09:59   #1168
Novinka217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12
Plastry Evra

Jestem nowa na tym forum i pierwszy raz zakładam wątek, ale mam nadzieję, że dobrze go umieściłam. Otóż zaczęłam stosowanie plastrów Evra. Jest to moja pierwsza forma antykoncepcji hormonalnej. Plaster przykleiłam zgodnie z instrukcją w pierwszy dzień miesiączki, czyli 25.01. Miesiączki dostaję regularnie co 28-29 dni i krwawienie trwa ok 5 dni. Ostatniego dnia krwawienie jest już bardzo słabe. Wczoraj, czyli 1.02 nakleiłam drugi plaster. Cały czas od pierwszego dnia stosowania plastra mam krwawienie. Nie wiem, czy można to jeszcze klasyfikować jako miesiączkę (która trwałaby już 9 dni, a nigdy tak długo jej nie miałam) czy może plamienie spowodowane stosowaniem plastra. Dodam, że plamienie to nie jest bardzo obfite, mniej więcej takie jak występuje pod koniec miesiączki. Wiem, że dopiero zaczynam stosowanie plastrów anty, ale czy powinnam się tym niepokoić? Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Novinka217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 10:06   #1169
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Plastry Evra

Cytat:
Napisane przez Novinka217 Pokaż wiadomość
Jestem nowa na tym forum i pierwszy raz zakładam wątek, ale mam nadzieję, że dobrze go umieściłam. Otóż zaczęłam stosowanie plastrów Evra. Jest to moja pierwsza forma antykoncepcji hormonalnej. Plaster przykleiłam zgodnie z instrukcją w pierwszy dzień miesiączki, czyli 25.01. Miesiączki dostaję regularnie co 28-29 dni i krwawienie trwa ok 5 dni. Ostatniego dnia krwawienie jest już bardzo słabe. Wczoraj, czyli 1.02 nakleiłam drugi plaster. Cały czas od pierwszego dnia stosowania plastra mam krwawienie. Nie wiem, czy można to jeszcze klasyfikować jako miesiączkę (która trwałaby już 9 dni, a nigdy tak długo jej nie miałam) czy może plamienie spowodowane stosowaniem plastra. Dodam, że plamienie to nie jest bardzo obfite, mniej więcej takie jak występuje pod koniec miesiączki. Wiem, że dopiero zaczynam stosowanie plastrów anty, ale czy powinnam się tym niepokoić? Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
W ulotce plastrów jest odpowiedź na Twoje pytanie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:08   #1170
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

ja tez uzylam 4 plastrow- zeby nie miec okresu podczas wakacji. nie mialam plamien i czulam sie dobrze.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.