♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-31, 16:54   #1021
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Biorę ciuszki rozmiar 56. Mniejszych nie mam, a jeśli większe będą potrzebne to najwyżej mąż podskoczy.
Z meldunkiem nie mam pojęcia, ale widzę, że dziewczyny się już wypowiedziały
Nakładki mam, bo moja siostra znalazła jakieś u siebie nieużywane, ale nie wiem czy mi się w ogóle przydadzą. Sama bym nie kupowała

Właśnie muszę spytać się jak wygląda poród teraz w szpitalu, nawet nie pomyślałam o tych wszystkich koronawirusowych zmianach oby dalej była możliwość nocowania męża ze mną na sali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O wow, u mnie nawet normalnie mąż nie może nocować
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 17:10   #1022
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88037111]Kochana ja miałam płaskie całe życie, nawet od zimna rzadko kiedy "stawały", a syn tak je wyciągnął przez kapturki, że karmiłam 2lata i dziś są "sterczące" także spokojnie, Iga sobie poradzi Jak to możliwe? Przecież o ciąży dowiadujesz się ok. jej +/- 30 dnia, trwa ok. 280 dni, to chorobowe spokojnie powinno wystarczyć...? A jeśli wcześniej było z innego powodu to pracodawca powinien złożyć wniosek o ponowne ustalenie okresu zasiłkowego i to z czasu ciąży powinno tak czy siak być liczone od początku. Przynajmniej ja tak miałam w tamtym roku - byłam ok. 40 dni na L4 ciążowym, po czym bez przerwy 60 dniowej poszłam na L4 od psychiatry (miałam 56dni przerwy na skrócony urlop macierzyński po poronieniu). I pracodawca zliczył mi to wszystko razem, więc przekroczyłam w połowie października 182 dni, ale później kadry złożyły wniosek do ZUS o ustalenie okresów zasiłkowych i mi wyrównali, bo L4 od psychiatry to nie była kontynuacja L4 ciążowego.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale mialas pomiędzy chociaz jeden dzien przerwy w L4? Zus uznał by mi nowy okres zasilkowy wtedy, gdybym po chorowaniu na kręgosłup miala chcouaz jeden dzien krzewy pomiędzy L4. Ja nie mialam, od początku listopada bylam na L4 na kręgosłup, a potem przeszlam bez przerwy chocby jedno dniowej na L4 z powodu ciąży. Nie moglam sobie pozwolić na ten jeden dzień, bo pracuje z psychicznie chorymi ludźmi, w dodatku jestem opiekunem, mycie, przebieranie itd to zagrożenie wtedy było dla mnie zbyt duże, po chorobie kregoslupa, żeby mi lekarz zezwolił ale teraz nie mam problemu, tylko muszę wziąć od lekarza zaświadczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 17:15   #1023
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja chyba wezmę rozmiar 56
córa nosiła 56 jakieś 1,5 miesiąca więc liczę że i tu będzie podobnie

My mieszkamy na wsi podmiejskiej.
Całe przedmałżeńskie życie mieszkałam w blokach i jednak wolę to jak jest teraz. Chociaż minusy też wkurzają, najbardziej ten brak sklepu obok domu. Ale swój ogródek, większy spokoj no i dobra cena mieszkania w stos. do metrażu zdecydowanie przeważają.
Pamiętam że nawet jak jeździłam komunikacją z 2 przesiadkami do pracy ( 50 min) to i tak cieszyło mnie to podmiejskie życie
Teraz jak mam prawko od 4 lat i wreszcie wybudowali blisko placyk zabaw czuję się tutaj fajnie. Choć metraż już przy czwórce ludu będzie troche za mały i chyba zaczniemy się rozglądać za czymś nowym.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 17:43   #1024
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ale mialas pomiędzy chociaz jeden dzien przerwy w L4? Zus uznał by mi nowy okres zasilkowy wtedy, gdybym po chorowaniu na kręgosłup miala chcouaz jeden dzien krzewy pomiędzy L4. Ja nie mialam, od początku listopada bylam na L4 na kręgosłup, a potem przeszlam bez przerwy chocby jedno dniowej na L4 z powodu ciąży. Nie moglam sobie pozwolić na ten jeden dzień, bo pracuje z psychicznie chorymi ludźmi, w dodatku jestem opiekunem, mycie, przebieranie itd to zagrożenie wtedy było dla mnie zbyt duże, po chorobie kregoslupa, żeby mi lekarz zezwolił ale teraz nie mam problemu, tylko muszę wziąć od lekarza zaświadczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaaa to inaczej ja miałam tygodni przerwy.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 17:54   #1025
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Alwa jak autobusy co 30min to i tak rewelka, bo na naszej wiosce tylko jeden bus i to dwa razy dziennie jedynie 🤣

Pysia u nas zasięg i Internet bez zarzutu przez te 4 lata nie mieliśmy żadnego problemu

Wymaginowana super, że tyle już ogarnięte

Bezimienna2019 do szpitala biorę rozmiar 56 i coś z 62. Jeśli chodzi o kapturki to ja nie kupowałam i raczej nie kupuje. A z zameldowaniem nie wiem jak to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 17:56   #1026
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Ja chyba wezmę rozmiar 56
córa nosiła 56 jakieś 1,5 miesiąca więc liczę że i tu będzie podobnie

My mieszkamy na wsi podmiejskiej.
Całe przedmałżeńskie życie mieszkałam w blokach i jednak wolę to jak jest teraz. Chociaż minusy też wkurzają, najbardziej ten brak sklepu obok domu. Ale swój ogródek, większy spokoj no i dobra cena mieszkania w stos. do metrażu zdecydowanie przeważają.
Pamiętam że nawet jak jeździłam komunikacją z 2 przesiadkami do pracy ( 50 min) to i tak cieszyło mnie to podmiejskie życie
Teraz jak mam prawko od 4 lat i wreszcie wybudowali blisko placyk zabaw czuję się tutaj fajnie. Choć metraż już przy czwórce ludu będzie troche za mały i chyba zaczniemy się rozglądać za czymś nowym.

Marzy mi się domek pod miastem ale niestety ceny nieruchomości są teraz takie ze No co rtudużo mówić - nie stać nas teraz. Ale może w przyszłości jeżeli ceny spadną albo trafi się okazja to kto wie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:00   #1027
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, witaj znowu

Co tam słychać dziewczyny? Cisza taka ostatnio.

U mnie dziś 33+5. I w tym tygodniu źle się czuję. W ogóle nieustannie się dziwię jak źle można się czuć w ciąży mąż codziennie wieczorem zabiera gdzieś dzieci a ja zostaję niestety w domu i leżę jak dętka. Hormony też mi tak szaleją że szok.

Złożyliśmy łóżeczko dla małej i się poryczałam, bo najwyższy poziom materaca jest za nisko. Niestety nie doczytałam w ogłoszeniu. Poprzednio mieliśmy łóżeczko z innej firmy i materac był z 10cm wyżej.
Ja już 3 tydzień w szpitalu ️ nie wiem czy w ogóle wypuszczą mnie przed porodem, a w domu mam sporo do ogarnięcia
Dziś miałam pobierany GBS, parę dni temu odstawiłam luteinę. Muszę jeszcze kupić ciuszki na 50 albo i mniejsze
Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Myślałam, że po takim czasie nikt nie będzie pamiętał ja widzę sporo nowych nicków, ale chyba koło 14tc przestałam się odzywać to i nie dziwota u nas będą dwa imiona, drugiego nie będę pisać żeby zachować choć odrobinę prywatności, ale na pierwsze będzie Łucja

Gryzelda, masz już zaplanowaną CC?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne imię też Cię pamiętam, witaj ponownie 🥰
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Witaj ponownie Donoszona to 37+0 czyli u mnie dziś już jest ciąża donoszona

Słabo z tym endo Super spory już chłopak 🥰

Ja już od kilku dni działam żeby urodzić wcześniej. Ale póki co nawet brzuch mnie nie boli dziś zrobiłam ostatnie badania w laboratorium, gbs jest ujemny. Torbę mam w zasadzie spakowaną tylko jeszcze muszę dorzucić jakieś u ranka w rozmiarze 62.
Dziś kupiliśmy fotelik i już mamy zamontowany w aucie
Za tydzień w piątek mam wizytę (mam mieć masaż szyjki) i tak marzę o tym żeby urodzić do tej wizyty. Gin mówi że jak samo nie ruszy to czeka mnie i funkcja w 39 tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki abyś urodziła jak najwcześniej 🥰 będziesz u Nas pewnie pierwsza
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
O fajnie że mówicie o meldunku. Ja jego nie mam to jak z dzieckiem?

Mam 34+2 tc. Wyprawka dalej stoi nieruszona a nie może tylko tyle że zamówiłam komodę 🤣
Co do samopoczucia ja nie mogę narzekać oprócz drętwiejących opuszków palców u rąk
W niedzielę usiądę i zamówię resztę wyprawki i będę czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie spieszy Ci się z tą wyprawka dużo Ci jeszcze zostało?
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
O szpitalu to poczytaj. Ja myśle że znow zamkną szpitale.

Co do ubranek nie biorę żadnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się wydaje że zamkną u nas w Małopolsce strasznie dużo przypadków ostatnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Wiolkaa93
Czas edycji: 2020-07-31 o 18:55
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-31, 18:19   #1028
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Biorę ciuszki rozmiar 56. Mniejszych nie mam, a jeśli większe będą potrzebne to najwyżej mąż podskoczy.
Z meldunkiem nie mam pojęcia, ale widzę, że dziewczyny się już wypowiedziały
Nakładki mam, bo moja siostra znalazła jakieś u siebie nieużywane, ale nie wiem czy mi się w ogóle przydadzą. Sama bym nie kupowała

Właśnie muszę spytać się jak wygląda poród teraz w szpitalu, nawet nie pomyślałam o tych wszystkich koronawirusowych zmianach oby dalej była możliwość nocowania męża ze mną na sali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie chce Cię martwić, ale lepiej się dowiedzieć. Mój szpital jest jednym z „lajtowych” pod względem obostrzeń w okolicy, a niestety ta opcja jest teraz wykluczona. 2h po porodzie i tyle Tata może być.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:29   #1029
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U mnie nie zamknęli w ogóle porodów rodzinnych przez wirusa. Jedyna zmiana jest taka, że teraz może być tylko jedna osoba, a wcześniej mogło być więcej. Odwiedziny są, ale radzą żeby ograniczyć je do minimum, więc boję się że mogli zlikwidować możliwość nocowania. Nawet o tym wcześniej nie pomyślałam, ale mam wizytę u położnej w środę to się dowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:32   #1030
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:34   #1031
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Misio spokojnie, do 37+0 zostało 9 dni, dacie radę. Uważaj teraz na siebie, oszczędzaj się ile się da i powoli do przodu. Te ostatnie dni są ważne, ale kluczowy czas ciąży już za Wami i są bardzo duże szanse, że już i tak wszystko będzie dobrze! Trzymam kciuki! Ile waży maleństwo?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-31, 18:35   #1032
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Nie martw się na zapas, będzie dobrze, kolezanak kiala na szybko cesarke 3 tygdonie przed terminem, bo dzieciak sie owinąć pepowina tak, ze tetno nikło, a i tak wyszło na to, ze kial 10 punktów i do domu wyszli po 3 dniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:41   #1033
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Alwa jak autobusy co 30min to i tak rewelka, bo na naszej wiosce tylko jeden bus i to dwa razy dziennie jedynie

Pysia u nas zasięg i Internet bez zarzutu przez te 4 lata nie mieliśmy żadnego problemu

Wymaginowana super, że tyle już ogarnięte

Bezimienna2019 do szpitala biorę rozmiar 56 i coś z 62. Jeśli chodzi o kapturki to ja nie kupowałam i raczej nie kupuje. A z zameldowaniem nie wiem jak to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ja jednak mieszkam w granicach miasta i autobusy jeżdżą co 30 minut
Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Ja już 3 tydzień w szpitalu ️ nie wiem czy w ogóle wypuszczą mnie przed porodem, a w domu mam sporo do ogarnięcia
Dziś miałam pobierany GBS, parę dni temu odstawiłam luteinę Piękne imię też Cię pamiętam, witaj ponownie Kciuki abyś urodziła jak najwcześniej będziesz u Nas pewnie pierwsza Nie spieszy Ci się z tą wyprawka dużo Ci jeszcze zostało?Też mi się wydaje że zamkną u nas w Małopolsce strasznie dużo przypadków ostatnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu jesteś w szpitalu bo chyba coś przeoczyłam?

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ja Ci pisałam że w pierwszej ciąży też miałam problem z szyjką. Ostatecznie skończyło się tak, że mi wywoływali poród 5 dni przed terminem. Trzymam kciuki, żebyś i Ty wytrzymała jak najdłużej w dwupaku
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:41   #1034
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Nie spieszy Ci się z tą wyprawka dużo Ci jeszcze zostało?Też mi się wydaje że zamkną u nas w Małopolsce strasznie dużo przypadków ostatnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apteczne rzeczy, nic nie mam do porodu dla siebie no i sporo takich rzeczy jak pieluchy, materac 🤷☠♀️ dziś zamówiłam komodę.

Zostało pranie i prasowanie.
Aaa i nie mamy wózka tzn. jest zamówiony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 18:45   #1035
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Dużo odpoczynku teraz, korzystaj z ostatnich dni "wolności" będzie dobrze, a i zaraz już jest ciąża donoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 20:39   #1036
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Marzy mi się domek pod miastem ale niestety ceny nieruchomości są teraz takie ze No co rtudużo mówić - nie stać nas teraz. Ale może w przyszłości jeżeli ceny spadną albo trafi się okazja to kto wie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To prawda:/ teraz chyba też nie jest dobry czas na zakup domu.
Ja mam takie nadzieje że może nam się uda za 3 lata. Ale czy się spełni

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Trzymaj się staraj sie zachowywać spokój, dasz radę
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 20:42   #1037
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Bidulko, trzymam kciuki, żebyś wytrzymała w dwupaku do tego 37 tc

Mnie masakrycznie puchną nogi. Praktycznie zrezygnowałam już z pracy. Dopinam tylko najważniejsze tematy, ale stram się nie siedzieć dłużej niż 4h przed komputerem. Dzisiaj przeleżałam prawie cały dzień, byłam tylko na małych zakupach a i tak nogi jak balony... nie wiem co mogę na to poradzić... w aptece też nic mi babeczka nie poleciła, a mnie już boli jak chodze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 21:06   #1038
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Bidulko, trzymam kciuki, żebyś wytrzymała w dwupaku do tego 37 tc

Mnie masakrycznie puchną nogi. Praktycznie zrezygnowałam już z pracy. Dopinam tylko najważniejsze tematy, ale stram się nie siedzieć dłużej niż 4h przed komputerem. Dzisiaj przeleżałam prawie cały dzień, byłam tylko na małych zakupach a i tak nogi jak balony... nie wiem co mogę na to poradzić... w aptece też nic mi babeczka nie poleciła, a mnie już boli jak chodze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Podziwiam, że tak długo dajesz radę pracować Ja od razu na początku ciąży dostałam l4 z nakazem leżenia... A chciałam być aktywna...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-31, 21:14   #1039
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Bidulko, trzymam kciuki, żebyś wytrzymała w dwupaku do tego 37 tc

Mnie masakrycznie puchną nogi. Praktycznie zrezygnowałam już z pracy. Dopinam tylko najważniejsze tematy, ale stram się nie siedzieć dłużej niż 4h przed komputerem. Dzisiaj przeleżałam prawie cały dzień, byłam tylko na małych zakupach a i tak nogi jak balony... nie wiem co mogę na to poradzić... w aptece też nic mi babeczka nie poleciła, a mnie już boli jak chodze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Oj, ty to masz siłę. Dobrze pamiętam, że prowadzisz swoją firmę z mężem? Wtedy trochę motywacja inna,ale jednak... Podziwiam, ja bym już teraz nie dała rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-31, 21:32   #1040
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Oj, ty to masz siłę. Dobrze pamiętam, że prowadzisz swoją firmę z mężem? Wtedy trochę motywacja inna,ale jednak... Podziwiam, ja bym już teraz nie dała rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mamy firme i tylko dlatego pracuje. U kogoś już dawno bym odpuściła a tutaj wiem, że jak przestane pracować to spadnie od razu dochód, a już przez korone od marca mieliśmy sporą lipę i dopiero pod koniec czerwca troche się polepszyło ale to i tak nie to samo w stosunku do zeszłego roku. Poza tym praca umysłowa, nie fizyczna ale kalafior ciążowy i tam sprawia że robie wszystko 2 razy wolnej no i praca bardzo mi pomogła po śmierci mamy. Mogłam się trochę oderwać od rozmyślań, chociaż nadal mam napady panicznego płaczu bez większego powodu... ale już czas odpuścić. Może ze 2 tyg jeszcze bedzie cokolwiek działać, a potem tylko na telefon dyspozycje bede wydawać, bo nie da się odciąć na 100%.

Btw. Lekarz wysyłał mnie na l4 od 5tc ze względu na ciąże bliźniaczą, no ale

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Katarznaka
Czas edycji: 2020-07-31 o 21:36
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 07:26   #1041
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Bidulko, trzymam kciuki, żebyś wytrzymała w dwupaku do tego 37 tc

Mnie masakrycznie puchną nogi. Praktycznie zrezygnowałam już z pracy. Dopinam tylko najważniejsze tematy, ale stram się nie siedzieć dłużej niż 4h przed komputerem. Dzisiaj przeleżałam prawie cały dzień, byłam tylko na małych zakupach a i tak nogi jak balony... nie wiem co mogę na to poradzić... w aptece też nic mi babeczka nie poleciła, a mnie już boli jak chodze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Mi gin mówił na puchnące dłonie, że trzeba rozruszać i dużo pić żeby dużo sikać.


Zaczęłyśmy sierpień ciekawe ile z nas urodzi w tym miesiącu
Sunshine chyba pierwsza?
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 07:35   #1042
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Hej! Nie wiem, czy mnie jeszcze któraś pamięta, zniknęłam parę miesięcy temu. Mieliśmy trochę problemów osobistych, ale teraz jesteśmy już na prostej Jeśli nie miałybyście nic przeciwko, to bardzo chciałabym dołączyć ponownie
Z informacji co u nas - dziś zaczynam 36tydzień, spodziewamy się dziewczynki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też Cię pamiętam witamy ponownie i gratuluję córki! [1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88036112]Ja miałam dzisiaj wizytę, wszystko ok, pozamykane Oliwier waży 2kg zdjęcia nie ma dzisiaj, bo był odwrócony tyłem jeszcze 22 zastrzyki clexanu i koniec

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Gratuluje udanej wizyty Już widać ten koniec
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
O szpitalu to poczytaj. Ja myśle że znow zamkną szpitale.

Co do ubranek nie biorę żadnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie też się tego obawiam. Dlatego mam nadzieje urodzić jeszcze w sierpniu bo ten wrzesień coraz bardziej niepewny...
Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Kciuki za wytrzymanie do cesarki!
Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Bidulko, trzymam kciuki, żebyś wytrzymała w dwupaku do tego 37 tc

Mnie masakrycznie puchną nogi. Praktycznie zrezygnowałam już z pracy. Dopinam tylko najważniejsze tematy, ale stram się nie siedzieć dłużej niż 4h przed komputerem. Dzisiaj przeleżałam prawie cały dzień, byłam tylko na małych zakupach a i tak nogi jak balony... nie wiem co mogę na to poradzić... w aptece też nic mi babeczka nie poleciła, a mnie już boli jak chodze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
U mnie też problem puchnących stóp ale tak mocniej to dopiero wieczorem. Za to mam problem z dłońmi. Moje palce u rąk nie chcą współpracować... Przez to opuchniecie nie mogę normalnie zgiąć palców jak je ma siłę rozruszam to jakiś czas jest okej i później znowu powtórka... Staram się duzo pić w dodatku pokrzywę też piję ale słabo widać efekty (w niektóre dni jest w miarę ok). Przez to muszę badać kilka razy dziennie ciśnienie, które mam w miarę ok.
U mnie dzisiaj 35+2 i już nie mogę się doczekać aż urodzę. Czuję się tak bardzo ograniczona fizycznie i wymęczona tą ciażą, że jak widzę mamy chodzące z wózkami to po prostu im zazdroszczę, że mogą sobie zrobić taki zwykły spacer i skorzystać trochę z tej pogody.
Wczoraj mi materac do łóżeczka przyszedł a za tydzień jedziemy odebrać wózek i fotelik Poza tym zostało mi jeszcze kilka rzeczy do kupienia, torbę muszę dopakować i jestem gotowa.
We wtorek pierwsze KTG i wizyta... Ciekawe czy coś się dowiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Mi gin mówił na puchnące dłonie, że trzeba rozruszać i dużo pić żeby dużo sikać.


Zaczęłyśmy sierpień ciekawe ile z nas urodzi w tym miesiącu
Sunshine chyba pierwsza?
Sunshine pierwsza 🤣
A ja rezerwuje drugą połowę sierpnia! 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Riellee
Czas edycji: 2020-08-01 o 07:33
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 07:39   #1043
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dziewczyny współczuję Wam tych obrzęków
Mnie całe szczęście to omija a jak już to jest to lekka opuchlizna. Czasami wieczorem mam lekko opuchnięte stopy i łydki jak jest gorąco a ja długo jestem na nogach. No ale pierścionków to już od drugiego trymestru nie noszę bo mam tendencję do lekkich obrzęków palców i bez ciąży

Wczoraj stałam w kuchni i zrobiłam kilka porcji obiadowych do zamrożenia żeby mąż miał chociaż co dać córce do jedzenia jak będę w szpitalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Mi gin mówił na puchnące dłonie, że trzeba rozruszać i dużo pić żeby dużo sikać.


Zaczęłyśmy sierpień ciekawe ile z nas urodzi w tym miesiącu
Sunshine chyba pierwsza?
Na liście pierwsza ale coś czuję, że tak szybko nie urodzę
Wczoraj harowałam cały dzień i nawet skurczu nie uświadczyłam
Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, wogole od wyjścia ze szpitala chodzę co tydzień. Szyjka wygładzona i 1 cm rozwarcia a dopiero 35+5 . Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 2 tyg do cesarki. Następna wizyta we wtorek. Mam leżeć, brać 3x2 magnez i 2x2 luteinę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Spokojnie. Już blisko ciąży donoszonej, odpoczywaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 07:58   #1044
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88037425]Misio spokojnie, do 37+0 zostało 9 dni, dacie radę. Uważaj teraz na siebie, oszczędzaj się ile się da i powoli do przodu. Te ostatnie dni są ważne, ale kluczowy czas ciąży już za Wami i są bardzo duże szanse, że już i tak wszystko będzie dobrze! Trzymam kciuki! Ile waży maleństwo?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE] W tamtym tyg było 2748 a wczoraj mówił że 3 kg więc jakoś tak, lekarz mi mówił że dobrze by było wytrzymać 2 tyg ale wątpię że mi się uda

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Dużo odpoczynku teraz, korzystaj z ostatnich dni "wolności" będzie dobrze, a i zaraz już jest ciąża donoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak czytała na necie to różnie piszą o ciąży ponoszonej, jedni uważają że donoszona to jest 37 tc a inni że 38 tc

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 08:04   #1045
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
W tamtym tyg było 2748 a wczoraj mówił że 3 kg więc jakoś tak, lekarz mi mówił że dobrze by było wytrzymać 2 tyg ale wątpię że mi się uda

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Ale jak czytała na necie to różnie piszą o ciąży ponoszonej, jedni uważają że donoszona to jest 37 tc a inni że 38 tc

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Donoszonajest 37+0, na 100%, więc spokojnie, to tylko 8 dni starszy rodził się w 37+5. A to 37 czy 38 to chodzi tylko o to, czy ktoś liczy rozpoczęte czy skończone tygodnie.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 09:45   #1046
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88038000]Donoszonajest 37+0, na 100%, więc spokojnie, to tylko 8 dni starszy rodził się w 37+5. A to 37 czy 38 to chodzi tylko o to, czy ktoś liczy rozpoczęte czy skończone tygodnie.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To mnie trochę uspokoilas

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 11:13   #1047
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja mam od czasu do czasu taki bol podbrzusza, ze masakra. Chyba blizna na macicy pkus osłabione więzadła. Trwa to czasem parę minut, a dzis rano z godzinę... taki przesmak bólów po cesarce juz mam teraz... super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 12:01   #1048
wymaginowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

ja mogę być jedną z ostatnich, termin na 29 września
wymaginowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 13:07   #1049
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dziewczyny, dziękuje za odpowiedzi 😉 dopiero się skapnęła, ze mam tylko dwa body z krótkim na 56, trzeba dokupić 🙈

Dzisiaj mam dzień wielkiego sprzątania kuchni, mąż mi wszystko powściągał z najwyższych półek i powycierane, ja myje wszystkie naczynia i niedługo zabiorę się za przecieranie reszty szafek. Kuchnia u nas w mieszkaniu to moje przekleństwo, jest tak mała, ze ledwo się wszystko mieści.... muszę mieć jakieś pudła poukładane na lodowce w których trzymam np. pojemniki plastikowe... ehhh może za rok będziemy nowa robić, na 100% chce więcej szuflad 😊
W ogóle czasem mnie znowu nachodzą takie myśli, ze coś mi się stanie przy porodzie i chyba dlatego tez chce tak wszystko na błysk wysprzątać j przygotować dla męża, żeby w razie czego dał sobie radę... Znowu ryczeć mi się chce jak o tym myśle 😢

Mam wrażenie, ze na wątku sierpniowek prawie wszystkie już urodziły 🙈 teraz czas na nas kochane 
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-01, 13:14   #1050
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuje za odpowiedzi dopiero się skapnęła, ze mam tylko dwa body z krótkim na 56, trzeba dokupić



Dzisiaj mam dzień wielkiego sprzątania kuchni, mąż mi wszystko powściągał z najwyższych półek i powycierane, ja myje wszystkie naczynia i niedługo zabiorę się za przecieranie reszty szafek. Kuchnia u nas w mieszkaniu to moje przekleństwo, jest tak mała, ze ledwo się wszystko mieści.... muszę mieć jakieś pudła poukładane na lodowce w których trzymam np. pojemniki plastikowe... ehhh może za rok będziemy nowa robić, na 100% chce więcej szuflad

W ogóle czasem mnie znowu nachodzą takie myśli, ze coś mi się stanie przy porodzie i chyba dlatego tez chce tak wszystko na błysk wysprzątać j przygotować dla męża, żeby w razie czego dał sobie radę... Znowu ryczeć mi się chce jak o tym myśle



Mam wrażenie, ze na wątku sierpniowek prawie wszystkie już urodziły teraz czas na nas kochane
Syndrom wicia gniazda a nie, że coś sie stanie
Ja dziś od rana też sprzątam szafe. Wywalam stare ciuchy itd

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.