Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-28, 15:11   #31
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

O, to i Poznań muszę wziąć pod uwagę!
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 15:48   #32
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jabłuszko, zaczęłaś już robić coś konkretnego w sprawie wyprowadzki z Twojego miasta?
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 16:21   #33
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jeszcze nie.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 17:06   #34
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ostatnio czytam, że Poznań i Wrocław to 2 najlepsze miasta do życia w Polsce i dynamicznie rozwijające się. Więc może warto brać ten Poznań pod uwagę
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 18:57   #35
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Jestem i ja, chociaz na razie chyba nie bede musiała szukać pracy - dzisiaj sie dowiedziałam, ze sa ze mnie zadowoleni i chyba na pewno zostanę po probnym

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje.
Ale pamiętaj, że ze mnie też byli zadowoleni. No ale tylko mnie się takie dziwne przypadki czepiają.

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie.
Czekasz do obrony czy już teraz będziesz atakować?
Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Ostatnio czytam, że Poznań i Wrocław to 2 najlepsze miasta do życia w Polsce i dynamicznie rozwijające się. Więc może warto brać ten Poznań pod uwagę
Można to też zauważyć po ilości ogłoszeń stamtąd (przynajmniej w mojej branży tam jest najwięcej).

Odpowiedziałam ostatnio na ogłoszenie do Poznania, gdzie trzeba było napisać ile się chce zarabiać. Napisałam, że 2000netto (napisałabym 2500 ale było napisane, że dają auto) + zakwaterowanie lub dodatek na mieszkanie. Pan mi odpisał ile bym chciała tego dodatku na mieszkanie. Myślicie, że ile powinnam odpisać?

W ogóle założyłam kilka dni temu fikcyjne konto na goldenline, bo chciałam zobaczyć co za oferty pracy tam mają (swoją drogą nic ciekawego). Napisałam, że jestem informatykiem bez doświadczenia i dostałam na maila ofertę pracy na net developera (nawet nie wiem co to jest), ale warunki, które babka napisała są całkiem niezłe. Myślicie, że jakbym założyła prawdziwe konto, to też bym dostawała jakieś propozycje czy tylko informatycy tak mają?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 22:52   #36
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Szefowa, ja dostaję kilka propozycji miesięcznie (mam konta na GL i linkedin). Branża nie-informatyczna.

Nie działa cytowanie
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 06:24   #37
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

jakieś warte zachodu te propozycje?

a jak z linked in? ma ktoras konto?
edit. a side juz zauwazylam, ze masz. nie doczytalam... tam dostajesz jakies ciekawe propozycje? masz konto widoczne dla wszystkich i w wyszukiwarce?

ja wlasnie tam zalozylam (linked) i sie zastanawiam co tam wrzucic, a czego nie. co wogole warto tam dawac.

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2015-03-29 o 06:28
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-29, 08:12   #38
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Skasowało mi cały post.Ehhh
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2015-03-29 o 08:13
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 13:28   #39
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Szefowa_harpii
obecnie mówiłam, że nie do końca wiem, w co uderzać - mam na myśli branżę, no, ale skoro kończę studia, to jakąś wiedzę mam, więc rachunkowość jest OK.
Co robię? Na razie czekam do obrony, ale! Nie czekam tak, że siedzę - tylko przeglądam ogłoszenia, a pewnie na dniach będę patrzeć koszty życia w poszczególnych miastach. Sprawdzę, co potrzebują, może przez te 3 miesiące coś mi się uda ruszyć z zrealizowaniem ich wymogów (może zrobię jakiś kurs?)
Także tak to wygląda na chwilę obecną
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:02   #40
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ciekawy temat w innym dziale:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=808543

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

U mnie po tych dwóch ogłoszeniach, na które wysłałam CV: cisza, ale zaglądam na stronę internetową firmy i dalej nie ma nowych osób wpisanych, może jest nadzieja

Doszłam do wniosku, że chyba przeczekam do końca umowy tutaj i przeniosę się do innej jednostki tej samej firmy. Specjalnie nawet zapisywałam się na szkolenia w różnych miejscach, żeby zrobić rozeznanie; podpytałam znajomych ze studiów w innych miastach itd.

Z drugiej strony po tych wyjazdach zauważyłam, że dziwne, że w jednej firmie są tak różne podejścia do pewnych kwestii, powiem dodatkowo że prawnych. Nie wiem, która wersja jest poprawna i zaczynam się czuć wrabiana w niepotrzebną odpowiedzialność
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:21   #41
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Szefowa_harpii
obecnie mówiłam, że nie do końca wiem, w co uderzać - mam na myśli branżę, no, ale skoro kończę studia, to jakąś wiedzę mam, więc rachunkowość jest OK.
Co robię? Na razie czekam do obrony, ale! Nie czekam tak, że siedzę - tylko przeglądam ogłoszenia, a pewnie na dniach będę patrzeć koszty życia w poszczególnych miastach. Sprawdzę, co potrzebują, może przez te 3 miesiące coś mi się uda ruszyć z zrealizowaniem ich wymogów (może zrobię jakiś kurs?)
Także tak to wygląda na chwilę obecną
w dalszym ciągu to co robisz jest bierne, szukaj ogłoszeń w innych miastach i aplikuj na nie. To nic nie kosztuje. Dopiero jak dostaniesz zaproszenie na rozmowę to rozważ czy do danej firmy warto jechać daleko.
Sprawdzanie kosztów życia w poszczególnych miastach moim zdaniem nie ma sensu. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie znajdziesz mieszkanie/pokój w cenie (realnej) którą sobie założysz, najwyżej będziesz mieszkała dalej od centrum. Po drugie dobrze mieć odniesienie do zarobków, w innym przypadku podane w ogłoszeniach kwoty na niewiele Ci się przydadzą. Na forum są osoby z przeróżnych miast Polski więc zawsze też możesz pytać.Po trzecie skoro i tak będziesz wynajmować to możesz znaleźć sobie "gorszą" ale tańszą stancję na przeczekanie, a jak znajdziesz pracę to się przeprowadzić w miejsce gdzie będziesz miała lepsze warunki i dobry dojazd do pracy (na początek przecież możesz się przeprowadzić z 2 walizkami, nie musisz zabierać wszystkich swoich rzeczy). Na razie skup się na szukaniu pracy a nie dodatkowych kursach, przez 3 miesiące znacząco nie podniesiesz swoich kwalifikacji, a i tak każdy pracodawca ma inne wymagania.
To co robisz teraz pod kątem przeprowadzki i znalezienia pracy w innym mieście to moim zdaniem wielkie NIC.
Celem mojego postu nie jest dobijanie Ciebie bo wiem, że mi to zarzucisz, ale raczej zmotywowanie do działania.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-29, 14:49   #42
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Co do goldenline, to u mnie przychodzą jakieś ogłoszenia, ale niekiedy zupełnie z czapy i bezsensowne
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:52   #43
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
w dalszym ciągu to co robisz jest bierne, szukaj ogłoszeń w innych miastach i aplikuj na nie. To nic nie kosztuje. Dopiero jak dostaniesz zaproszenie na rozmowę to rozważ czy do danej firmy warto jechać daleko.
Sprawdzanie kosztów życia w poszczególnych miastach moim zdaniem nie ma sensu. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie znajdziesz mieszkanie/pokój w cenie (realnej) którą sobie założysz, najwyżej będziesz mieszkała dalej od centrum. Po drugie dobrze mieć odniesienie do zarobków, w innym przypadku podane w ogłoszeniach kwoty na niewiele Ci się przydadzą. Na forum są osoby z przeróżnych miast Polski więc zawsze też możesz pytać.Po trzecie skoro i tak będziesz wynajmować to możesz znaleźć sobie "gorszą" ale tańszą stancję na przeczekanie, a jak znajdziesz pracę to się przeprowadzić w miejsce gdzie będziesz miała lepsze warunki i dobry dojazd do pracy (na początek przecież możesz się przeprowadzić z 2 walizkami, nie musisz zabierać wszystkich swoich rzeczy). Na razie skup się na szukaniu pracy a nie dodatkowych kursach, przez 3 miesiące znacząco nie podniesiesz swoich kwalifikacji, a i tak każdy pracodawca ma inne wymagania.
To co robisz teraz pod kątem przeprowadzki i znalezienia pracy w innym mieście to moim zdaniem wielkie NIC.
Celem mojego postu nie jest dobijanie Ciebie bo wiem, że mi to zarzucisz, ale raczej zmotywowanie do działania.
niestety też tak myslę.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 15:14   #44
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Skasowało mi cały post.Ehhh
Ja teraz jak wizaż szaleje, zawsze przed opublikowaniem posta wciskam `kopiuj`, żeby w razie jak mi się skasuje tylko przykleić na nowo.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Co do goldenline, to u mnie przychodzą jakieś ogłoszenia, ale niekiedy zupełnie z czapy i bezsensowne
A można tam zablokować konto, tak żeby ludzie, którzy wpiszą moje nazwisko w google nie będą go widzieli, dopiero jak się zalogują?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 15:17   #45
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50852267]Ja teraz jak wizaż szaleje, zawsze przed opublikowaniem posta wciskam `kopiuj`, żeby w razie jak mi się skasuje tylko przykleić na nowo.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------


A można tam zablokować konto, tak żeby ludzie, którzy wpiszą moje nazwisko w google nie będą go widzieli, dopiero jak się zalogują?[/QUOTE]

Można

Jak ktoś znajdzie gdzieś opis kategorii na goldenline, to poproszę link. Jakieś takie mało intuicyjne są niektóre.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 15:19   #46
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

ja zalozylam konto na linked in ale narazie tak tylko zalozylam, nie "ubarwiam"
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 15:26   #47
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Można

Jak ktoś znajdzie gdzieś opis kategorii na goldenline, to poproszę link. Jakieś takie mało intuicyjne są niektóre.
To może w przyszłym tyg założę prawdziwe konto, jak będę miała czas. Chociaż i tak cały czas mi się wydaje, że pracę tam znaleźć mogła tylko osoby z dłuższym doświadczeniem.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 15:36   #48
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
ja zalozylam konto na linked in ale narazie tak tylko zalozylam, nie "ubarwiam"
Koleżanka pracująca w hr mówiła, że warto założyć konto na linked (jak znasz języki obce, masz konkretne doświadczenie zawodowe, jesteś nastawiona na korporacje, zagraniczne przedsiębiorstwa) oraz na goldenline (bardziej polskie) większość osób na linked ma cv po angielsku, na goldenline po polsku.

Do mnie się nikt nie odzywa, do mojej siostry tak. Kwestia znajomości języków obcych.


Czyli w sumie konta mam, ale na tym koniec.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 17:07   #49
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Co do goldenline: dostaję kilka propozycji w miesiącu, zazwyczaj outsourcing. Mam wpisane tylko języki i studia (językowe).
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-29, 18:39   #50
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Dzięki linked in nawiązałam dużo ciekawych kontaktów, niektóre wiązały się z interesującymi propozycjami zawodowymi.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 18:45   #51
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Dzięki linked in nawiązałam dużo ciekawych kontaktów, niektóre wiązały się z interesującymi propozycjami zawodowymi.
To fajnie, mi nic nie dało konto na żadnym z tych portali. Jedynie zmarnowałam czas na przygotowanie profilu. Od, kolejne rozczarowanie, ale już przywykłam.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 19:01   #52
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Chyba sobie założę w celach eksperymentalnych, żeby zobaczyć czy ktoś się będzie odzywał
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 20:18   #53
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

o ja pie****!!
Ale znalazłam ogłoszenie!!!

Tylko cholera właśnie zauważyłam" Najbliższe spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 24 marca".
Kurde, wcześniej tego ogłoszenie nie widziałam..cholera
Pisze,że jeszcze 7 dni do końca..
Może wyślę CV, nic mnie to nie bedzie kosztowało.
A ogłoszenie wyglada tak :
Opis stanowiska:

Dla naszego klienta, irlandzkich linii lotniczych, poszukujemy kandydatek / kandydatów do pracy w zespołach pokładowych samolotów.

Praca wiąże się z pracą i zamieszkaniem w jednym z następujących krajów :

Wielka Brytania: Glasgow, Liverpool, Bristol, Londyn (Stansted, Luton), Birmingham, East Midlands, Bournemouth, Edynburg, Leeds, Manchester
Irlandia: Dublin, Cork, Shannon
Włochy: Piza, Rzym, Mediolan, Alghero, Bolonia, Cagliari, Pescara, Trapini Sicily, Bari, Brindisi
Belgia: Bruksela
Niemcy: Dusseldorf, Frankfurt, Bremen, Baden-Baden
Hiszpania: Madryt, Barcelona - Girona, Barcelona-Reus, Barcelona - El Prat, Alicante, Malaga, Sewilla, Valencja, Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote
Portugalia: Porto, Faro
Szwecja: Sztokholm
Norwegia: Osla Rygge
Litwa: Kowno
Malta: Luga
Polska: Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk

Najbliższe spotkanie rekrutacyjne w Polsce odbędzie się 24 marca w Warszawie.




Wymagania:

* bardzo dobra znajomość języka angielskiego
* miła aparycja
* wzrost od 1,57 m do 1,88 m
* umiejętność pływania
* gotowość do stacjonowania w jednym z krajów Europy, w którym dane linie lotnicze posiadają swój oddział - pełna elastyczność odnośnie miejsca pracy
* gotowość do wzięcia udziału w płatnym szkoleniu/kursie w Polsce lub za granicą przez okres ok. 5 tygodni
* dobry wzrok (lub możliwość noszenia soczewek kontaktowych)
* wykształcenie min. średnie
* posiadanie ważnego (min. 1,5 roku) paszportu jednego z krajów Unii Europejskiej
* brak widocznych tatuaży (w przypadku pań: brak tatuaży na szyi, twarzy, na rękach - poniżej ramion aż do dłoni, na nogach - od kolan do stóp; w przypadku panów: brak tatuaży na szyi, twarzy i rękach - poniżej ramion aż do dłoni)

Oferujemy:

* ciekawą i atrakcyjną pracę w międzynarodowym środowisku
* płatne urlopy
* wymiar czasu pracy: ok. 20-25 h tygodniowo, średnie wynagrodzenie 1000-1400 EUR/ miesiąc
* duże zniżki na wszystkie loty w ramach danych linii lotniczych (cena biletu na wszystkie połączenia w Europie to tylko ok. 7 EUR + podatki lotniskowe)

Co o tym sądzicie?
Jakieś linie lotnicze Logart.
O wow, kurde, to ogłoszenie to jakby spełnienie mojego marzenia.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Aha, pozdro, na ich stronie doczytałam:

"Osoby, które ukończą szkolenie we Frankfurcie (13.04.2015) będą miały możliwość rozpoczęcia pracy w Polsce (Warszawa - Modlin).

ZAPISANIE SIĘ NA KURS WIĄŻE SIĘ Z OPŁATAMI ZE STRONY KANDYDATÓW:

Opłata rejestracyjna (registration fee) wynosi 299 euro. Tę opłatę kandydaci wnoszą po pozytywnym przejściu rekrutacji, przed zapisaniem się na wybrany kurs przygotowujący do zawodu.



Opłata za kurs (training course fee) wynosi 2049 euro w przypadku wniesienia opłaty przed rozpoczęciem szkolenia lub 2649 euro w przypadku płatności późniejszej lub skorzystania z opcji kredytowania. Pracodawca umożliwia sfinansowanie kosztu kursu (training course fee) w formie potrąceń z comiesięcznego wynagrodzenia przez okres 6 miesięcy."

Skąd ja niby miałabym wziąć tyle kasy?
Ale z kolei jest to pogrubione, więc nie wiem, czy aplikować czy nie.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 20:59   #54
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Z tego co wiem to takie szkolenie zawsze jest płatne, zazwyczaj właśnie potrącane z późniejszego wynagrodzenia. Co jest fajnego w pracy stewardessy?
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 21:30   #55
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Potrącanie z pensji to normalna procedura Tylko się nie zdziw, bycie stewardesą w tanich liniach i na trasach krótkodystansowych to nie jest zwiedzanie świata, mówię, bo zazwyczaj tak się o tym myśli.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 21:58   #56
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Barbarella05 Pokaż wiadomość
o ja pie****!!
Ale znalazłam ogłoszenie!!!

Tylko cholera właśnie zauważyłam" Najbliższe spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 24 marca".
Kurde, wcześniej tego ogłoszenie nie widziałam..cholera
Pisze,że jeszcze 7 dni do końca..
Może wyślę CV, nic mnie to nie bedzie kosztowało.
A ogłoszenie wyglada tak :
Opis stanowiska:

Dla naszego klienta, irlandzkich linii lotniczych, poszukujemy kandydatek / kandydatów do pracy w zespołach pokładowych samolotów.

Praca wiąże się z pracą i zamieszkaniem w jednym z następujących krajów :

Wielka Brytania: Glasgow, Liverpool, Bristol, Londyn (Stansted, Luton), Birmingham, East Midlands, Bournemouth, Edynburg, Leeds, Manchester
Irlandia: Dublin, Cork, Shannon
Włochy: Piza, Rzym, Mediolan, Alghero, Bolonia, Cagliari, Pescara, Trapini Sicily, Bari, Brindisi
Belgia: Bruksela
Niemcy: Dusseldorf, Frankfurt, Bremen, Baden-Baden
Hiszpania: Madryt, Barcelona - Girona, Barcelona-Reus, Barcelona - El Prat, Alicante, Malaga, Sewilla, Valencja, Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote
Portugalia: Porto, Faro
Szwecja: Sztokholm
Norwegia: Osla Rygge
Litwa: Kowno
Malta: Luga
Polska: Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk

Najbliższe spotkanie rekrutacyjne w Polsce odbędzie się 24 marca w Warszawie.




Wymagania:

* bardzo dobra znajomość języka angielskiego
* miła aparycja
* wzrost od 1,57 m do 1,88 m
* umiejętność pływania
* gotowość do stacjonowania w jednym z krajów Europy, w którym dane linie lotnicze posiadają swój oddział - pełna elastyczność odnośnie miejsca pracy
* gotowość do wzięcia udziału w płatnym szkoleniu/kursie w Polsce lub za granicą przez okres ok. 5 tygodni
* dobry wzrok (lub możliwość noszenia soczewek kontaktowych)
* wykształcenie min. średnie
* posiadanie ważnego (min. 1,5 roku) paszportu jednego z krajów Unii Europejskiej
* brak widocznych tatuaży (w przypadku pań: brak tatuaży na szyi, twarzy, na rękach - poniżej ramion aż do dłoni, na nogach - od kolan do stóp; w przypadku panów: brak tatuaży na szyi, twarzy i rękach - poniżej ramion aż do dłoni)

Oferujemy:

* ciekawą i atrakcyjną pracę w międzynarodowym środowisku
* płatne urlopy
* wymiar czasu pracy: ok. 20-25 h tygodniowo, średnie wynagrodzenie 1000-1400 EUR/ miesiąc
* duże zniżki na wszystkie loty w ramach danych linii lotniczych (cena biletu na wszystkie połączenia w Europie to tylko ok. 7 EUR + podatki lotniskowe)

Co o tym sądzicie?
Jakieś linie lotnicze Logart.
O wow, kurde, to ogłoszenie to jakby spełnienie mojego marzenia.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Aha, pozdro, na ich stronie doczytałam:
Nie wiem co w tym ogłoszeniu cudownego? Takie ogłoszenia pojawiają się regularnie, tylko zwykle na stronie daneych linii lotniczych ale jak ktoś szuka pracy jako stewardessa to raczej o tym wie.
W praktyce wygląda to tak, że szukają kobiety najlepiej o wzroście ok 170 cm, ładnej (nie musi być miss wiadomo, ale o miłym wyrazie twarzy, w ostatnich latach to się trochę zmieniło i są też brzydsze dziewczyny jakkolwiek to brzmi), szczupłej, długie włosy do upięcia, umiejącej pływać, znającej min. biegle jeden język i drugi komunikatywnie o konkretnych cechach charakteru np. odporność na stres - mam na myśli przejście różnych testów. Trzeba również być osobą zdrową, bez żadnych problemów z ciśnieniem, sercem itd. itp. Piloci mają nawet zęby sprawdzane Nie wiem jak szczegółowo to wygląda u stewardessy
Nie rozumiem wymogu o ważności paszportu, a jak komuś się kończy za rok i odnowi bez utraty ciągłości to jaki problem?

Logart to nie linie lotnicze raczej pewnie agencja pracy
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2015-03-29 o 22:08
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 15:53   #57
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Co się dzieje z tym wizażem? Nic nie da się przeczytać, nigdzie wejść. Nawet nie mam pewności, czy mój post będzie widoczny...

No nic, przyjdę później
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 21:23   #58
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Nie wiem co w tym ogłoszeniu cudownego? Takie ogłoszenia pojawiają się regularnie, tylko zwykle na stronie daneych linii lotniczych ale jak ktoś szuka pracy jako stewardessa to raczej o tym wie.
W praktyce wygląda to tak, że szukają kobiety najlepiej o wzroście ok 170 cm, ładnej (nie musi być miss wiadomo, ale o miłym wyrazie twarzy, w ostatnich latach to się trochę zmieniło i są też brzydsze dziewczyny jakkolwiek to brzmi), szczupłej, długie włosy do upięcia, umiejącej pływać, znającej min. biegle jeden język i drugi komunikatywnie o konkretnych cechach charakteru np. odporność na stres - mam na myśli przejście różnych testów. Trzeba również być osobą zdrową, bez żadnych problemów z ciśnieniem, sercem itd. itp. Piloci mają nawet zęby sprawdzane Nie wiem jak szczegółowo to wygląda u stewardessy
Nie rozumiem wymogu o ważności paszportu, a jak komuś się kończy za rok i odnowi bez utraty ciągłości to jaki problem?

Logart to nie linie lotnicze raczej pewnie agencja pracy
W tym ogłoszeniu nie jest nic cudownego, ani nawet w ofercie, ot zwykła oferta pracy jako stewardess'a.
Wzięłam się zajarałam jak głupia, ale tylko na chwilę. Później sobie przemyślałam sprawę i popukałam się w czoło.

Nie wiem nawet czy bym się kwalifikowała, ze względów zdrowotnych. Jakby mi porobiliby badania to prędzej by mnie do szpitala powieźli niź zatrudnili - tak pół żartem, pół serio

Mam znajomą która jest stewardessą, ona bardzo sobie chwali pracę, zarabia baaardzo fajne pieniądzę, laseczka zniej że ho ho,zna bodajże...3 języki perfect- angielski, hiszpański i -chyba, bo nie chcę skłamać - niemiecki. Radzi sobie super,ale mówi,że to praca dla samotników bardziej. Ale pół świata ma już zwiedzone

Jestem tak zmęczona po ostatnim weekendzie i dzisiejszym dniu,że nawet nie chcę mi się patrzeć ofert pracy...
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 22:10   #59
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Tak z ciekawości: ile zarabia taka stewardessa w średnich liniach lotniczych?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 12:27   #60
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja jeszcze wrócę do tematu Poznania - owszem, jest dużo ogłoszeń, ale nie znaczy to, że jest dużo pracy.
Przykład: firmy zamieszczają ogłoszenia żeby zobaczyć, czy jeśli ich pracownik się zwolni, to będą mieli kandydatów na to stanowisko. Co oznacza, że wcale nie chcą cię zatrudnić, oni tylko chcą poznać ''profil potencjalnych kandydatów na stanowisko x'' . Takie rekrutacje czasem trwają pół roku, w końcu i tak cię nie zatrudnią. Ba, często firmy zamieszczają oferty pracy na stanowisko którego nawet nie ma utworzonego i nie planuje się go utworzyć w najbliższej przyszłości.
Poza tym większość moich znajomych pracuje u rodziny/z polecenia - tak, wtedy jest praca. Jeśli nie masz nikogo kto by cię polecił to masz praktycznie zerowe szanse dostania dobrej pracy, chyba , że kogoś zadowala call center, ulotki czy sprzątaczka ( czy tam house keeping ).

Btw dzisiaj zadzwoniła do mnie firma do której wysłałam cv całe wieki temu . Myślałam, że to call center i już się chciałam rozłączyć.
I znowu ta sama śpiewka '' skontaktujemy się później...'' - czyli zapewne szukają potencjalnych kandydatów a pracownika mają cały czas ...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.