Shalimar i problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-22, 08:19   #1
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48

Shalimar i problem


Pytanie do posiadaczek klasycznego Shalimara: jaki jest wasz stosunek do tych perfum? Czy lubicie zapach na każdym etapie rozwijania się?
Mam EDP i duży problem z nią, bo lubię ją dopiero po kilku godzinach. Na początku to cytrusowo-animalistyczna nieprzyjemna nuta. nie potrafię wyjść do ludzi świeżo popsikana Shalimarem. Dla mnie ta faza jest brzydka. Dopiero po kilku godzinach jest przyjemnie waniliowo.
Czasami mam zamiar sprzedać Shalimara, ale trochę mi żal, bo po pierwsze lubię tę końcową fazę, a po drugie zapłaciłam za niego sporo, a jeśli sprzedam, to wiadomo, że za dużo mniej. A poza tym jako miłośniczka perfum uważam, że powinnam taki klasyk mieć w kolekcji Tak samo miałam z Chanel 5, niby mnie nie zachwycały, ale czułam się zobowiązana je mieć, w końcu taki klasyk Sprzedałam i lekko żałuję

Czy też macie tego rodzaju problemy z Shalimarem albo jakimiś innym zapachem?
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 11:30   #2
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Shalimar i problem

Pierwsze minuty to dla mnie koszmar, więc doskonale Cię rozumiem.
Ja też uwielbiam Shalimarowy dry down, i nie przeszkadza mi czekanie, aż zapach się rozwinie - warto czekać na tę piękną wanilię.
Jeśli klasyczny Shalimar nie jest dla Ciebie, to może waniliowe Shalimary bardziej Ci się spodobają? Spróbuj znaleźć Shalimar Ode a la vanille sur la route du Mexique.
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 13:02   #3
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Pierwsze minuty to dla mnie koszmar, więc doskonale Cię rozumiem.
Ja też uwielbiam Shalimarowy dry down, i nie przeszkadza mi czekanie, aż zapach się rozwinie - warto czekać na tę piękną wanilię.
Jeśli klasyczny Shalimar nie jest dla Ciebie, to może waniliowe Shalimary bardziej Ci się spodobają? Spróbuj znaleźć Shalimar Ode a la vanille sur la route du Mexique.
Widziałam te waniliowe i ceny są powalające, bo już rarytasy.
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 17:35   #4
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Shalimar i problem

Wiem Te ceny są straszne... jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch wersji i staram się używać w ilościach minimalnych... ale są naprawdę przepiękne.
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 21:34   #5
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez ayiko Pokaż wiadomość
Pytanie do posiadaczek klasycznego Shalimara: jaki jest wasz stosunek do tych perfum? Czy lubicie zapach na każdym etapie rozwijania się?
Mam EDP i duży problem z nią, bo lubię ją dopiero po kilku godzinach. Na początku to cytrusowo-animalistyczna nieprzyjemna nuta. nie potrafię wyjść do ludzi świeżo popsikana Shalimarem. Dla mnie ta faza jest brzydka. Dopiero po kilku godzinach jest przyjemnie waniliowo.
Czasami mam zamiar sprzedać Shalimara, ale trochę mi żal, bo po pierwsze lubię tę końcową fazę, a po drugie zapłaciłam za niego sporo, a jeśli sprzedam, to wiadomo, że za dużo mniej. A poza tym jako miłośniczka perfum uważam, że powinnam taki klasyk mieć w kolekcji Tak samo miałam z Chanel 5, niby mnie nie zachwycały, ale czułam się zobowiązana je mieć, w końcu taki klasyk Sprzedałam i lekko żałuję

Czy też macie tego rodzaju problemy z Shalimarem albo jakimiś innym zapachem?
Nie jestem posiadaczką Shalimara klasycznego (mam mini Initial, ale przypadkiem), ale za to jestem posiadaczką ogólnej teorii odnoszącej się do takich sytuacji. Brzmi ona:
Jest tyle zapachów pięknych od pierwszej do ostatniej nutki, ze nie ma co się męczyć z czymś pięknym tylko częściowo.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 16:35   #6
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Nie jestem posiadaczką Shalimara klasycznego (mam mini Initial, ale przypadkiem), ale za to jestem posiadaczką ogólnej teorii odnoszącej się do takich sytuacji. Brzmi ona:
Jest tyle zapachów pięknych od pierwszej do ostatniej nutki, ze nie ma co się męczyć z czymś pięknym tylko częściowo.
Masz rację. Wczoraj smarowałam obolałe mięśnie na plecach mojemu facetowi maścią Voltaren i ona dokładnie tak samo "pachnie" jak Shalimarek Już go wystawiłam na sprzedaż.

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Wiem Te ceny są straszne... jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch wersji i staram się używać w ilościach minimalnych... ale są naprawdę przepiękne.
Zazdroszczę Ci. Mnie nie było dane ich poznać.

Edytowane przez ayiko
Czas edycji: 2016-03-23 o 16:37
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 11:58   #7
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Shalimar i problem

A mi Shalimar sie podoba od początku do końca. Nie trawie jedynie wersji Intial (też od początku do końca ), a l'eau nie kupiłam, bo perfumy homeopatyczne mnie nie interesują
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 12:38   #8
ragutka
Zakorzenienie
 
Avatar ragutka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 158
Dot.: Shalimar i problem

Jako kompletnie nieobiektywna wyznawczyni kultu Shalimar polecam TENwątek - jest tam wiele shalimarowych cudów na zdjęciach a i sporo informacji o zapachu i jego oswajaniu.
__________________
Wymiana perfumy i inne
ragutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 19:57   #9
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Shalimar i problem

Edp została ostatnio zreformulowana i po reformulacji śmierdzi okropnie
Ostatnio to będzie pewnie jakieś dwa lata temu mam starszą sprzed chyba 5 lat i jest cudna , a wąchałam w perfumeriach kilkakrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat i fetor nie do wytrzymania zrobili właśnie śmierdzący skórzano-animalny początek z domieszką kupy jest tragiczny , dawnych cytrusów tam ledwo ślad
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 21:30   #10
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Shalimar i problem

Kładę łeb na pień - uwielbiam najnowszy Shalimar po reformie. Uwielbiałam wcześniej, uwielbiam i teraz. Nie cierpię pierwszych kilku minut, ale później pokazuje się stary, dobry Shalimar, który może i nieco ucierpiał na potencji, ale to nadal Shalimar <3
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 13:47   #11
ayiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Edp została ostatnio zreformulowana i po reformulacji śmierdzi okropnie
właśnie śmierdzący skórzano-animalny początek z domieszką kupy jest tragiczny ,
Lepiej bym tego nie ujęła
ayiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-28, 22:30   #12
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Edp została ostatnio zreformulowana i po reformulacji śmierdzi okropnie
Ostatnio to będzie pewnie jakieś dwa lata temu mam starszą sprzed chyba 5 lat i jest cudna , a wąchałam w perfumeriach kilkakrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat i fetor nie do wytrzymania zrobili właśnie śmierdzący skórzano-animalny początek z domieszką kupy jest tragiczny , dawnych cytrusów tam ledwo ślad
nie znam Shalimara sprzed reformuacji (chyba, bo mam jakiś powidok wspomnienia zapachu, którego używała moja wykładowczyni), ale fakt - smród początkowy jest nie do zniesienia, tak bardzo, że póxniejsze fazy mi tego nie wynagradzają

z tym, że wg mnie jest to ohydny zapach wędzonki sprzedawanej na bazarach, takiej nagrzanej w słońcu - o-brzy-dli-we ...

ale Meksykaniec tego nie ma, wiec polecam
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 12:17   #13
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Shalimar i problem

To ja jeszcze was pomęczę w tym temacie
Z tego co poczytałam, to reformulacja EDP nastąpiła na pewno wraz ze zmianą flakonu z "nietoperza" na "puchar". Ale czy dobrze zrozumiałam, że potem też grzebali w zapachu? Wiecie kiedy dokładnie?
Ja mam flakon z początku 2012 roku i nic mi kupką nie śmierdzi. Zastanawiam się nad zrobieniem zapasu, bo widziałam gdzieś na allegro perfumy z końca 2012, a za jakiś czas może być z tym już problem. Dlatego pytam o termin tej reformulacji.

Dla mnie najpiękniejsza jest wersja właśnie waniliowa, którą szczęśliwie rozebrałam jakiś czas temu. Gdybym wiedziała, że tak szybko wycofają ten zapach, to bym się z nikim nie dzieliła
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 20:40   #14
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Shalimar i problem

Wszystkie waniliowe Shalimary są po prostu przeeeepiękne, a ja niestety mam tylko Meksykańskiego i Madagaskarowego. Niedawno mignęła mi na ebayu Ode a la Vanille z 2010, ale jakoś nie kliknęłam, i teraz pluję sobie w brodę
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 12:30   #15
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Shalimar i problem

Mnie też jest głupio chodzić spryskaną shalimarem, mam wrażenie że pachnę jak jakiś drapieżny futerkowy zwierzak. Mało tego, mam wrażenie że pachnę jego okolicami intymnymi co pewnie po części jest prawdą, biorąc pod uwagę skład perfum. Za to bardzo lubię wersję souffle pomimo wielu negatywnych opini. Na mnie leży super, czuję że mam na sobie perfumy przez duże P.
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 14:11   #16
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Wszystkie waniliowe Shalimary są po prostu przeeeepiękne, a ja niestety mam tylko Meksykańskiego i Madagaskarowego. Niedawno mignęła mi na ebayu Ode a la Vanille z 2010, ale jakoś nie kliknęłam, i teraz pluję sobie w brodę
Ja mam wszystkie trzy wersje waniliowych są przepiękne, najbardziej uwielbiam wersję 2010, potem Madagaskar, bardzo podobne do 2010, dopiero na samym końcu Meksyk, który i tak jest o wiele piękniejszy od klasyka

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Mnie też jest głupio chodzić spryskaną shalimarem, mam wrażenie że pachnę jak jakiś drapieżny futerkowy zwierzak. Mało tego, mam wrażenie że pachnę jego okolicami intymnymi co pewnie po części jest prawdą, biorąc pod uwagę skład perfum. Za to bardzo lubię wersję souffle pomimo wielu negatywnych opini. Na mnie leży super, czuję że mam na sobie perfumy przez duże P.
Też rzadko używam Shalimara, a chciałabym częsciej np. do pracy jak pracowałam w innym budynku to jedna osoba pachniała Shalimarem, co za cudowna chmurka to zawsze była , ale nigdy nie odkryłam kto taki jest na tyle odważny...
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 14:23   #17
MotherDivine
Niewyczymie.
 
Avatar MotherDivine
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tam, Gdzie Grasują Pająki
Wiadomości: 432
Dot.: Shalimar i problem

Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo zazdroszczę!!!

Szkoda, że w 2010 miałam 16 lat i zero pieniądzów na zbytki. Ale jeśli gdzieś jeszcze mignie mi Ode a la Vanille, to kliknę choćbym się miała skichać
MotherDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 14:29   #18
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
To ja jeszcze was pomęczę w tym temacie
Z tego co poczytałam, to reformulacja EDP nastąpiła na pewno wraz ze zmianą flakonu z "nietoperza" na "puchar". Ale czy dobrze zrozumiałam, że potem też grzebali w zapachu? Wiecie kiedy dokładnie?
Ja mam flakon z początku 2012 roku i nic mi kupką nie śmierdzi. Zastanawiam się nad zrobieniem zapasu, bo widziałam gdzieś na allegro perfumy z końca 2012, a za jakiś czas może być z tym już problem. Dlatego pytam o termin tej reformulacji.

Dla mnie najpiękniejsza jest wersja właśnie waniliowa, którą szczęśliwie rozebrałam jakiś czas temu. Gdybym wiedziała, że tak szybko wycofają ten zapach, to bym się z nikim nie dzieliła
Puchar jest klasyczną formą flakonu Shalimara https://www.google.pl/search?q=flaco...ObAhF8GeoYM%3A , to nietoperz jest stosunkowo nowy i zawiera edt , edp zawsze była w pucharze .
A reformulacja ostatnia była chyba ze dwa-trzy lata temu , tak mi się zdaje . Przez jakiś czas edp prawie zniknęła, a potem pojawiła się w wersji kupowej .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 15:10   #19
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Shalimar i problem

liv87 - szczęściara z Ciebie! Ja niestety stosunkowo od niedawna interesuję się perfumami, więc muszę zadowolić się tylko Meksykańskim waniliowcem. Może niedługo Guerlain znowu wypuści jakąś fajną limitowankę

Parabelka - mi bardziej chodziło to ten nowy puchar, czy też wazę (zwał jak zwał), gładki. Z tego co wyczytałam, to ten flakon jest od 2010 roku, wcześniej oczywiście był ten prążkowany puchar, ale w między czasie pojawiło się też edp w nietoperzu o pojemności 75 ml. Zobacz, że jeszcze teraz na allegro można dostać coś takiego:
http://allegro.pl/guerlain-shalimar-...106451657.html
Te Twoje perfumy, co tu napisałaś, że masz sprzed 5 lat i super pachną, to w jakim są flakonie? Ja mam w nowym flakonie z 2012 roku.

Teraz właśnie sobie pachnę Shalimarem i się doszukuję tej kupki, ale kurcze no nie ma muszę się przejść do perfumerii i poniuchać czy mam to samo i po prostu nie czuję, czy jednak coś dopiero po 2012 roku grzebali w zapachu.
Dziewczyny, u mnie w pracy na razie nikt nie kręci nosem, więc chyba nie jest tak źle może też mnie ktoś uważa za mega odważną, tylko nic nie mówi, he he. Ale ja uwielbiam te perfumy i nie umiem sobie ich odmówić.

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2016-04-29 o 15:11
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 15:23   #20
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
l

Parabelka - mi bardziej chodziło to ten nowy puchar, czy też wazę (zwał jak zwał), gładki. Z tego co wyczytałam, to ten flakon jest od 2010 roku, wcześniej oczywiście był ten prążkowany puchar, ale w między czasie pojawiło się też edp w nietoperzu o pojemności 75 ml. Zobacz, że jeszcze teraz na allegro można dostać coś takiego:
http://allegro.pl/guerlain-shalimar-...106451657.html
Te Twoje perfumy, co tu napisałaś, że masz sprzed 5 lat i super pachną, to w jakim są flakonie? Ja mam w nowym flakonie z 2012 roku.
A ten nietoperz to jakiś taki stan przejściowy mój jest w prążkowanym pucharze .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 15:38   #21
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
A ten nietoperz to jakiś taki stan przejściowy mój jest w prążkowanym pucharze .
A no widzisz, to masz starszą wersję, szczęściara ale chyba starszą niż sprzed 5 lat.
Ciekawe jak ma się zapach edp z nietoperza, czy bliżej mu do starego, czy też nowego.
Wszystko byłoby dużo prostsze, gdyby producenci informowali o zmianach bez żadnych ściem...

A może dziewczyny, co wam początek tak bardzo śmierdzi, napiszcie proszę z którego roku macie flaszki. Będziemy wiedzieć, czy wszystkie w nowym flakon tak mają

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2016-04-29 o 16:35
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 16:19   #22
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Shalimar i problem

Jakimś cudem posiadany przeze mnie Shalimar EDP z 2015 r. nie ujawnia nut "kupowych", natomiast jest o wiele mniej trwały i ekspansywny niż starsze jego odsłony...
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 16:45   #23
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
A no widzisz, to masz starszą wersję, szczęściara ale chyba starszą niż sprzed 5 lat.
Ciekawe jak ma się zapach edp z nietoperza, czy bliżej mu do starego, czy też nowego.
Wszystko byłoby dużo prostsze, gdyby producenci informowali o zmianach bez żadnych ściem...

A może dziewczyny, co wam początek tak bardzo śmierdzi, napiszcie proszę z którego roku macie flaszki. Będziemy wiedzieć, czy wszystkie w nowym flakon tak mają
Znaczy drobne sprostowanie - prążki owszem są, ale niewiele znaczy to jest taki kanciasty , nie ten klasyczny całkiem prążkowany niestety https://www.google.pl/search?q=shali...9aZU-5PNLQM%3A
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:17   #24
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Shalimar i problem

Parabelka - chyba troszkę się namieszało, bo jednak też masz ten najnowszy flakon, taki sam jak ja. Tylko nasze perfumy nie śmierdzą na początku, co sugeruje późniejszą zmianę formuły. Albo nasze nosy są szczęśliwe, bo nie czują tych nut

kanirak - a porównywałaś zapach z testerem w perfumerii? Ja przyznam szczerze, że mam takie dni, kiedy nawet Shalimar szybko mi zanika, ale są też takie, że 2 psiki z rana czuję do wieczora. Są też takie zapachy jak na przykład Prada Infusion D'Iris, których kompletnie po kilku minutach już nie czuję. Może niestety tak masz z Shalimarem?
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 11:32   #25
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość

kanirak - a porównywałaś zapach z testerem w perfumerii? Ja przyznam szczerze, że mam takie dni, kiedy nawet Shalimar szybko mi zanika, ale są też takie, że 2 psiki z rana czuję do wieczora. Są też takie zapachy jak na przykład Prada Infusion D'Iris, których kompletnie po kilku minutach już nie czuję. Może niestety tak masz z Shalimarem?
No porównywałam, dokładnie tak z nim mam, że aktualnie dostępne EDP (2015) znika ze mnie ekspresowo dwie trzy godziny i po nim.
Z kolei EDT (z 2013) lepiej od niego się trzyma i ciągnie piękny ogon.

Coś musi być na rzeczy z tą reformą klasyka w latach 2014/2015, zresztą właśnie na początku 2015 r. wchodziły w życie kolejne obostrzenia IFRA czy jak te pieruny się tam nazywają, odnoście składników perfum... I może tu diabeł jest pogrzebany...

Co ciekawe Shalimary Parfum Initial tak edp i edt to na mnie całodzienne killery
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 14:21   #26
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Shalimar i problem

kanirak, to chyba nie pozostaje Ci nic innego jak używać innych wersji albo często dopsikiwać się klasykiem. Ja muszę sprawdzić przy okazji w perfumerii, czy jest jakaś duża zmiana od 2012 roku i dam tu znać. Jeśli w ogóle wyczuję różnicę, bo niestety mój nos to taki średni jest
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 19:02   #27
ganglion
Zadomowienie
 
Avatar ganglion
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 079
Dot.: Shalimar i problem

hm... mam flakon chyba z 2015 r (upewnię się jutro, jak go dorwę) i żadnej kupy nie czuję
są gorzkie cytrusy w otwarciu (przez 15min), potem stopniowo wysładzające się kadzidło, a potem skórzasto-kadzidlana wanilia.
Uwielbiam od początku do końca
ganglion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 20:05   #28
ktrznn
Raczkowanie
 
Avatar ktrznn
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 484
Dot.: Shalimar i problem

kieeedyś, kiedyś w zamieszchłych czasach sprzed perfumomanii dostałam do zakupów próbkę Shalimara i bardzo się zraziłam. Ostatnio zauważyłam, że połączenie wanilii z irysem potrafi być takie fajne!

którą wersję polecacie na początek?
ktrznn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 11:34   #29
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez ktrznn Pokaż wiadomość
kieeedyś, kiedyś w zamieszchłych czasach sprzed perfumomanii dostałam do zakupów próbkę Shalimara i bardzo się zraziłam. Ostatnio zauważyłam, że połączenie wanilii z irysem potrafi być takie fajne!

którą wersję polecacie na początek?
U mnie miłość do Shalimara przyszła poprzez Eau de Shalimar teraz kocham wszystkie wersje (poza Souffle, bo nie widzę żadnego podobieństwa do klasyka ).
Też tak macie z Souffle?
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 21:26   #30
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Shalimar i problem

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
nie znam Shalimara sprzed reformuacji (chyba, bo mam jakiś powidok wspomnienia zapachu, którego używała moja wykładowczyni), ale fakt - smród początkowy jest nie do zniesienia, tak bardzo, że póxniejsze fazy mi tego nie wynagradzają

z tym, że wg mnie jest to ohydny zapach wędzonki sprzedawanej na bazarach, takiej nagrzanej w słońcu - o-brzy-dli-we ...

ale Meksykaniec tego nie ma, wiec polecam
minęły 4 miesiące i ... zmieniłam zdanie
przeszłam na strone wielbicielek Szalimara
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-19 22:26:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.